Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/2 "Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 3 қыркүйектегі № 40/3 шешімі
Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/2 "Аршалы ауданының кентінің, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Аршалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 337 152,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 149 019,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 220,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 187 913,0 мың теңге;
2) шығындар – 364 457,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 305,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 305,0 мың теңге";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Ижев ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 528,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 159,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 450,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 919,0 мың теңге;
2) шығындар – 78 251,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 723,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 723,1 мың теңге";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Жібек жолы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 107 525,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 133 354,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 380,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 959 600,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 137 525,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 000,0 мың теңге";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Анар ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 30/2 "О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2025-2027 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 3 сентября 2025 года № 40/3
Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 30/2 "О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 337 152,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 149 019,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 220,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 187 913,0 тысяч тенге;
2) затраты – 364 457,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 27 305,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 305,0 тысяч тенге";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 69 528,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 159,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 450,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 919,0 тысяч тенге;
2) затраты – 78 251,1 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 8 723,1 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 723,1 тысяч тенге";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 1 107 525,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 133 354,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 190,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 380,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 959 600,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 137 525,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 30 000,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 000,0 тысяч тенге;
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Анарского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:

1) кірістер – 45 190,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 924,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 266,0 мың теңге;
2) шығындар – 48 075,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 885,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 885,0 мың теңге";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Михайлов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23, 24 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 166,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 141,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 025,0 мың теңге;
2) шығындар – 48 973,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 807,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 807,4 мың теңге";
13 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Ақбұлақ ауылдық округінің 2025-2027..жылдарға арналған бюджеті тиісінше 37, 38, 39 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 225,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 757,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 144,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 324,0 мың теңге;
2) шығындар – 42 425,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -200,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 200,0 мың теңге";
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2025 жылға арналған кент, ауылдық округтер бюджеті түсімдерінің құрамында аудандық бюджеттен 730 996,0 мың теңге сомасында субвенция көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кентіне – 187 913,0 мың теңге;
Ижевск ауылдық округіне – 48 919,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне – 80 348,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 34 266,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 26 321,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 33 324,0 мың теңге;
Берсуат ауылдық округіне – 51 826,0 мың теңге;
Елтоқ ауылдық округіне – 42 026,0 мың теңге;
Константин ауылдық округіне – 57 216,0 мың теңге;
Түрген ауылдық округіне – 44 614,0 мың теңге;
Бұлақсай ауылдық округіне – 50 957,0 мың теңге;
Сараба ауылдық округіне – 37 241,0 мың теңге;
Михайловка ауылдық округіне – 36 025,0 мың теңге;
мынадай мазмұндағы 17 тармақпен толықтырылсын:

1) доходы – 45 190,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 924,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 34 266,0 тысяч тенге;
2) затраты – 48 075,0 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 2 885,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 885,0 тысяч тенге";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 45 166,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 141,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 025,0 тысяч тенге;
2) затраты – 48 973,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 3 807,4 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 807,4 тысяча тенге";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 42 225,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 757,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 144,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 324,0 тысяч тенге;
2) затраты – 42 425,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -200,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 200,0 тысяч тенге";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2025 год предусмотрена субвенция из районного бюджета в сумме 730 996,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Аршалы – 187 913,0 тысяч тенге;
Ижевскому сельскому округу – 48 919,0 тысяч тенге;
сельскому округу Жибек жолы – 80 348,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 34 266,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 26 321,0 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 33 324,0 тысяч тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 51 826,0 тысяч тенге;
сельскому округу Елтоқ – 42 026,0 тысяч тенге;
Константиновскому сельскому округу – 57 216,0 тысяч тенге;
сельскому округу Турген – 44 614,0 тысяч тенге;
Булаксайскому сельскому округу – 50 957,0 тысяч тенге;
Сарабинскому сельскому округу – 37 241,0 тысяча тенге;
Михайловскому сельскому округу – 36 025,0 тысяч тенге;
дополнить пунктом 17 следующего содержания:

"17. Жібек жолы кентінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 41, 42, 43-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 241,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері – 6 621,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 35 619,5 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 0 мың теңге;
2) шығындар – 42 241,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге".
2. Қосымшалар 1, 4, 7, 10, 22, 37 көрсетілген шешімге қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын 1, 2, 3, 4, 5, 6 осы шешімге.
3. Осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес жоғарыда көрсетілген шешімнің 41-қосымшасымен толықтырылсын.

"17. Утвердить бюджет поселка Жибек жолы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 41, 42, 43 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 42 241,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 621,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 35 619,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0 тысяч тенге;
2) затраты – 42 241,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 22, 37 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
3. Дополнить приложением 41 к вышеуказанному решению, согласно приложению 7 к настоящему решению.