"Ақмола облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 27 маусымдағы № 8С-11-10 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 8С-22-5 қаулысы
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Ақмола облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 27 маусымдағы № 8С-11-10 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
реттік нөмірі 1-жолы жаңа редакцияда жазылсын:
"
1.
Ювенильдік идиопатиялық артрит
Динамикалық байқауда тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Белсенді фазада
дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін
Сараптама комиссиясының қорытындысы бойынша
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
Тоцилизумаб, инфузиялық ерітіндіні жасауға арналған қоспа
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
Секукинумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді
Тофацитиниб, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
Анакинра, инъекцияға арналған ерітінді
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 13 алынып тасталсын;
реттік нөмірі 20-жолы жаңа редакцияда жазылсын:
"
20.
Балалардағы қысқа ішек синдромы
3 жасқа дейінгі балалар
Облыстық және одан жоғары деңгейдегі дәрігердің тағайындауы бойынша
Мамандандырылған емдік өнімдер (энтеральді, парентеральді тамақтану) медициналық бұйымдар мен дәрілік заттар
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 22-жолымен толықтырылсын:
"
22.
Нейрофиброматоз
Динамикалық байқауда тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Сараптама комиссиясының қорытындысы бойынша
Селуметиниб, таблетка
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 23-жолымен толықтырылсын:
"
23.
Ахондроплазия
Динамикалық байқауда тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Сараптама комиссиясының қорытындысы бойынша
Восоритид, инъекцияға арналған ерітінді
";
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б.Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақмола облысының денсаулық
сақтау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Н.Ермек
2025 жылғы "_19_" қыркүйек
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
А.Шүгірмақова
2025 жылғы "_19_" қыркүйек

О внесении изменений и дополнений в решение Акмолинского областного маслихата от 27 июня 2024 года № 8С-11-10 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Акмолинской области при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Акмолинского областного маслихата от 19 сентября 2025 года № 8С-22-5
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Акмолинской области при амбулаторном лечении бесплатно" от 27 июня 2024 года № 8С-11-10 следующие изменения и дополнения:
в приложении к указанному решению:
строку, порядковый номер 1, изложить в новой редакции:
"
1.
Ювенильный идиопатический артрит
Дети до 18 лет, состоящие на динамическом наблюдении
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
По заключению экспертной комиссии
Адалимумаб, раствор для инъекций
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления инфузионного раствора
Секукинумаб, раствор для подкожного введения
Голимумаб, раствор для инъекций
Тофацитиниб, таблетки, покрытые пленочной оболочкой
Анакинра, раствор для инъекции
";
строку, порядковый номер 13, исключить;
строку, порядковый номер 20, изложить в новой редакции:
"
20.
Синдром короткой кишки у детей
Дети до 3 лет
По назначению врача областного уровня и выше
Специализированные лечебные продукты (энтеральное, парентеральное питание),
медицинские изделия и лекарственные средства
";
дополнить строкой, порядковый номер 22, следующего содержания:
"
22.
Нейрофиброматоз
Дети до 18 лет, состоящие на динамическом наблюдении
По заключению экспертной комиссии
Селуметиниб, таблетка
";
дополнить строкой, порядковый номер 23, следующего содержания:
"
23.
Ахондроплазия
Дети до 18 лет, состоящие на динамическом наблюдении
По заключению экспертной комиссии
Восоритид, раствор для инъекции
";
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление здравоохранения
Акмолинской области"
__________________ Н. Ермек
"_19__" сентября 2025 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
__________________А. Шугурмакова
"_19__" сентября 2025 года