Техногендік төтенше жағдайды нысан бойынша жариялау туралы
Астана қаласының Алматы ауданы әкімінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 03-02-02 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы заңының 35-бабы 1-тармағы 9) тармақшасына, "Азаматтық қорғау" туралы заңының 48-бабына, 2023 жылғы 11 мамырдағы Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. "Табиғи, техникалық және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жіктеу туралы" №240 бұйрығына сәйкес, ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласы Тәуелсіздік даңғылы, 24Б, мекен-жайында тұрғын үйдің фасадының құлауына байланысты техногендік сипаттағы апатты жағдай туындауына орай, аталған объектіде объектілік масшабтағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Халықты дереу хабардар етілсін және қауіпті аумаққа кіруге тыйым салынсын.
3. Төтенше жағдайды жою жөніндегі басшы болып Астана қаласы "Алматы" ауданы әкімінің орынбасары С.Тәжіханов тағайындалсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Шешім бірінші жарияланған күннен бастап күшіне енсін.
Астана қаласының "Алматы" ауданының әкімі Р.Тәуекелов

Об объявлении чрезвычайной ситуации техногенного характера объектового масштаба
Решение акима района Алматы города Астаны от 11 ноября 2025 года № 03-02-02
В соответствии с Законами Республики Казахстан подпункта 9) пункта 1 статьи 35 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 48 "О гражданской защите", приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 11 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуации природного, технического и техногенного характера", РЕШИЛ:
1. В связи с угрозой возникновения техногенной аварийной ситуации вследствие обрушения фасада жилого дома № 24 Б по проспекту Тәуелсіздік в городе Астане, объявить на объекте чрезвычайную ситуацию техногенного характера объектового масштаба.
2. Организовать немедленное оповещение населения и ограничение доступа к опасной зоне.
3. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации назначить заместителя акима района "Алматы" города Астаны Тажиханова С.
4. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
5. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого опубликования.
Аким района "Алматы"
города Астаны
Тауекелов Р.