Алматы қаласы бойынша халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтерді бекіту туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XVI сессиясының 2024 жылғы 15 сәуірдегі № 111 шешiмi.
Ескерту. 01.05.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 365-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Алматы қаласы бойынша халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер бекітілсін.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М. Отыншиев
Алматы қаласы мәслихатының
2024 жылғы 15 сәуірдегі
№ 111 шешіміне
қосымша
Ескерту. Тарифтер жаңа редакцияда – VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XLVI сессиясының 10.06.2026 № 308 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Алматы қаласы бойынша халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер
Атауы
Бағасы, теңгемен (16% ставка бойынша ҚҚС-ты ескере отырып)
1
Айына абаттандырылған және абаттандырылмаған секторлардың 1 тұрғынына халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тариф
744,1*
2
1 текше метр тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тариф
3 832,5
Ескерту:
Халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын азаматтардың жекелеген санаттары үшін мынадай мөлшерде жеңілдіктер көзделген:
100% жеңілдік – Ұлы Отан соғысының қатысушыларына;
50% жеңілдік – Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілгендерге, I топтағы мүгедектігі бар адамдарға, көп балалы аналарға, оның ішінде балаларға, мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға, мүгедек балаларға, жетім балаларға;
25% жеңілдік – II топтағы мүгедек адамдарға және халықтың әлеуметтік осал топтарының өкілдеріне.
Жеңілдіктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беріледі және тиісті санатқа жататынын растайтын құжаттар ұсынылған жағдайда тұтынушы өтініш берген күннен бастап есеп айырысу кезінде қолданылады.

Об утверждении тарифов для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по городу Алматы
Решение внеочередной XVI сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 15 апреля 2024 года № 111.
Сноска. Вводится в действие с 01.05.2024 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 365 Экологического кодекса Республики Казахстан, маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые тарифы для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по городу Алматы.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 мая 2024 года.
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев
Приложение
к решению маслихата
города Алматы
от 15 апреля 2024 года № 111
Сноска. Тарифы в редакции очередной XLVI сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 10.06.2026 № 308 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Тарифы для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по городу Алматы
Наименование
Цена, в тенге (с учетом НДС по ставке 16%)
1
Тариф для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов на 1 жителя благоустроенного и неблагоустроенного секторов в месяц
744,1*
2
Тариф на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение 1 кубического метра твердых бытовых отходов
3 832,5
Примечание:
Предусмотрены льготы для отдельных категорий граждан, относящихся к социально уязвимым слоям населения, в следующих размерах:
скидка 100% – участникам Великой Отечественной войны;
скидка 50% – лицам, приравненным к участникам Великой Отечественной войны, лицам с инвалидностью I группы, инвалидам с детства, а также родителям и законным представителям детей-инвалидов, детям-сиротам;
скидка 25% – лицам с инвалидностью II группы и представителям социально уязвимых слоев населения.
Льготы предоставляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан и применяются при расчетах со дня обращения потребителя при условии предоставления документов, подтверждающих принадлежность к соответствующей категории.