Ұзынкөл ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 143 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 23.06.2025 № 175 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Бауман ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 915,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 437,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 140,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 258,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 35 080,1 мың теңге;
2) шығындар – 40 915,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Бауман ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 27892,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Ершов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 187 053,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 22 026,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 165 027,0 мың теңге;
2) шығындар – 188 144,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 091,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 091,2 мың теңге
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджетах сел, сельских округов Узункольского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 143.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 23.06.2025 № 175 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет села Бауманское на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 915,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5437,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 140,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 258,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 080,1 тысяч тенге;
2) затраты – 40 915,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете села Бауманское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 27892,0 тысячи тенге.
3. Утвердить бюджет Ершовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 187 053,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 22 026,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 165 027,0 тысяч тенге;
2) затраты – 188 144,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 091,2 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 091,2 тысяча тенге
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).

4. 2025 жылға арналған Ершов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 23704,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Киров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 146 364,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 073,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 144 291,6 мың теңге;
2) шығындар – 146 364,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2025 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 31841,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Новопокров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 914,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 15 118,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 200,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 36 596,0 мың теңге;
2) шығындар – 51 914,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2025 жылға арналған Новопокров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 30716,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Обаған ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 375,0 мың теңге, оның iшiнде:

4. Учесть, что в бюджете Ершовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 23704,0 тысячи тенге.
5. Утвердить бюджет Кировского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 146 364,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 073,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 144 291,6 тысяча тенге;
2) затраты – 146 364,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть, что в бюджете Кировского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 31841,0 тысяча тенге.
7. Утвердить бюджет Новопокровского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 914,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 118,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 200,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 596,0 тысяч тенге;
2) затраты – 51 914,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть, что в бюджете Новопокровского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 30716,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет сельского округа Обаған на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 375,0 тысяч тенге, в том числе по:

салықтық түсімдер бойынша – 4 939,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 32 436,0 мың теңге;
2) шығындар – 38 565,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 190,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 190,0 мың теңге
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2025 жылға арналған Обаған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 28897,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Пресногорьков ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 316 350,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 22 165,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 294 185,8 мың теңге;
2) шығындар – 318 542,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 192,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 192,0 мың теңге
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2025 жылға арналған Пресногорьков ауылдық округінің бюджетінде арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 57001,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. Ряжск ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 254 355,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 12 011,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 242 344,0 мың теңге;
2) шығындар – 254 990,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;

налоговым поступлениям – 4 939,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32 436,0 тысяч тенге;
2) затраты – 38 565,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 190,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 190,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Учесть, что в бюджете сельского округа Обаған предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 28897,0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Пресногорьковского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 316 350,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 22 165,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 294 185,8 тысяч тенге;
2) затраты – 318 542,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 192,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 192,0 тысячи тенге
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Учесть, что в бюджете Пресногорьковского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 57001,0 тысяча тенге.
13. Утвердить бюджет Ряжского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 254 355,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 011,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 242 344,0 тысячи тенге;
2) затраты – 254 990,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 635,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 635,0 мың теңге
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2025 жылға арналған Ряжск ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 27190,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Сатай ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 134 145,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 710,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 4100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 122 335,9 мың теңге;
2) шығындар – 134 499,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 353,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 353,1 мың теңге
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2025 жылға арналған Сатай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 28358,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Троебратское ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 195 968,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 797,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 150,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 670,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 184 351,3 мың теңге;
2) шығындар – 197 368,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 400,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 400,0 мың теңге
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -635,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 635,0 тысячи тенге
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Учесть, что в бюджете Ряжского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 27190,0 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет села Сатай на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 134 145,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 710,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 100,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 122 335,9 тысяч тенге;
2) затраты – 134 499,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -353,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 353,1 тысяча тенге
Сноска. Пункт 15 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть, что в бюджете села Сатай предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 28358,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет села Троебратское на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 195 968,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 797,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 150,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 670,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 184 351,3 тысяча тенге;
2) затраты – 197 368,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 400,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 400,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).

18. 2025 жылға арналған Троебратское ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 39404,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Федоров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 266 648,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 27 083,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 82,1 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 3400,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 236 082,1 мың теңге;
2) шығындар – 266 648,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2025 жылға арналған Федоров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 22747,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
21. Ұзынкөл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 511 894,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 123 756,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 386 338,4 мың теңге;
2) шығындар – 515 419,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 525,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 525,0 мың теңге
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 01.12.2025 № 196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 2025 жылға арналған Ұзынкөл ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 50476,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
23. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық мәслихатының төрағасы Н. Болатов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ұзынкөл ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
___________ А. Лагушина
2024 жылғы "27" желтоқсан
Мәслихаттың
2024 жылғы "27" желтоқсандағы
№ 143 шешіміне
1 - қосымша
2025 жылға Бауман ауылының бюджеті

18. Учесть, что в бюджете села Троебратское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 39404,0 тысячи тенге.
19. Утвердить бюджет Федоровского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 266 648,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 27 083,9 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 82,1 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3400,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 236 082,1 тысячи тенге;
2) затраты – 266 648,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 19 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
20. Учесть, что в бюджете Федоровского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 22747,0 тысяч тенге.
21. Утвердить бюджет Узункольского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 511 894,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 123 756,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1800,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 386 338,4 тысяч тенге;
2) затраты – 515 419,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 525,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 525,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 21 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 01.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
22. Учесть, что в бюджете Узункольского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 50476,0 тысяч тенге.
23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Узункольского районного маслихата Н. Булатов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования"
______________ А. Лагушина
"27" декабря 2024 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "27" декабря 2024 года
№ 143
Бюджет села Бауманское на 2025 год