2025-2027 жылдарға арналған Гүлшат және Саяқ кенттерінің бюджеті туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 19/150 шешім.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2025-2027 жылдарға арналған Гүлшат кентінің бюджеті бекітілсін, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 92 811 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 278 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 91 533 мың теңге;
2) шығындар – 94 718 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 907 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 907 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 907 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 28.11.2025 № 25/203 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Гүлшат кенті бюджетінің құрамында ағымдағы нысаналы трансферттердің 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
3. Осы шешімге қоса тіркелген 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес 2025-2027 жылдарға арналған Саяқ кентінің бюджеті бекітілсін, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 185 238 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 115 218 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 758 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 872 мың теңге;
трансферттер түсімі – 61 390 мың теңге;
2) шығындар – 231 524 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 46 286 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 286 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

О бюджете посҰлков Гулшат и Саяк на 2025-2027 годы
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2024 года № 19/150.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Гулшат на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 811 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 278 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 91 533 тысяч тенге;
2) затраты – 94 718 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 907 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 907 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 907 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 28.11.2025 № 25/203 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в составе бюджета поселка Гулшат на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты согласно приложению 4.
3. Утвердить бюджет поселка Саяк на 2025-2027 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 185 238 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 115 218 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 758 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 872 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 61 390 тысяч тенге;
2) затраты – 231 524 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 46 286 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 286 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46 286 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 01.10.2025 № 24/199 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған Саяқ кенті бюджетінің құрамында ағымдағы нысаналы трансферттердің 8 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
5. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А.Муслымов
Балқаш қалалық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№19/150 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Гүлшат кентінің бюджеті

используемые остатки бюджетных средств – 46 286 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 01.10.2025 № 24/199 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть, что в составе бюджета поселка Саяк на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты согласно приложению 8.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата А.Муслымов
Приложение 1
к решению Балхашского
городского маслихата
от 19 декабря 2024 года №19/150
Бюджет посҰлка Гулшат на 2025 год