Курчатов қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/153-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексінің 88, 91-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 16.06.2025 № 28/182-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Курчатов қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 818 372,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 323 867,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 511,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 39 852,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 440 142,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 757 013,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 94 864,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 864,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 843 777,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 843 777,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 452 542,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 94 864,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 486 099,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 10.10.2025 № 32/207-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қала бюджетіне Абай облыстық мәслихатының 2025 жылғы 03 шілдедегі № 29/194-VIII "Абай облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімімен белгіленген әлеуметтік салық бойынша 77,7 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан жеке табыс салығы бойынша 77,9 пайыз мөлшерінде кірістерді бөлу нормативі 2025 жылға орындауға қабылдансын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 21.07.2025 № 30/193-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 45 532,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

О бюджете города Курчатов на 2025-2027 годы
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 26 декабря 2024 года № 25/153-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 16.06.2025 № 28/182-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 818 372,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 323 867,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 511,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 852,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 440 142,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 757 013,6 тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 94 864,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 864,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 843 777,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 843 777,3 тысяч тенге:
поступление займов – 452 542,0 тысяч тенге;
погашение займов – 94 864,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 486 099,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 10.10.2025 № 32/207-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу в размере 77,7 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в размере 77,9 процентов, установленных решением маслихата области Абай от 03 июля 2025 года № 29/194-VIII "О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 21.07.2025 № 30/193-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 45 532,0 тысяч тенге.

4. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 1 172 116,7 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 10.10.2025 № 32/207-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 20 267,5 мың теңге сомасында қарастырылсын.

4. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 1 172 116,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 10.10.2025 № 32/207-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 20 267,5 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 10.10.2025 № 32/207-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан дамуға нысаналы трансферттер 700 000,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 16.06.2025 № 28/182-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 5 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 10.10.2025 № 32/207-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 700 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 16.06.2025 № 28/182-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

34 756,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 081,5
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
14 675,4
2
Әлеуметтiк көмек
93 300,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93 300,3
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
318,9
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 269,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
904,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
525,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
45 283,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106 266,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 266,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 073,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22 180,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25 650,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 401 298,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
576 300,2
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
576 300,2
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9 123,2
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 500,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
565 677,0
2
Коммуналдық шаруашылық
616 655,6
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
616 655,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

34 756,9
005
Государственная адресная социальная помощь
20 081,5
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
14 675,4
2
Социальная помощь
93 300,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93 300,3
006
Оказание жилищной помощи
318,9
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 269,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
904,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
525,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
45 283,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106 266,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 266,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 073,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12,0
021
Капитальные расходы государственного органа
350,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
22 180,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25 650,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 401 298,8
1
Жилищное хозяйство
576 300,2
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
576 300,2
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9 123,2
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 500,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
565 677,0
2
Коммунальное хозяйство
616 655,6
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
616 655,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения