"Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі және "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережелерді бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 4 қазандағы № 2303 қаулысы. Жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 20 қазандағы № 1656 қаулысымен
Ескерту. Жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 20.10.2025 № 1656 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес, Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі және "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережелер бекітілсін.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" және "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемелері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) жоғарыда көрсетілген Ережелерді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның көшірмесін электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қостанай қаласы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қостанай қаласы әкімдігінің "Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" 2017 жылғы 19 мамырдағы № 1475, "Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Қостанай қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 19 мамырдағы № 1475 қаулысына өзгеріс енгізу және атауын өзгерту туралы" 2021 жылғы 20 мамырдағы № 921 қаулыларының күші жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении Положений о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" и государственном учреждении "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная"
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 4 октября 2022 года № 2303. Отменено постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 20 октября 2025 года № 1656
Сноска. Отменено постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 20.10.2025 № 1656 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Положения о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" и государственном учреждении "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная".
2. Государственным учреждениям "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" и "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанных Положений в органах юстиции;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костаная после его официального опубликования.
3. Отменить постановления акимата города Костаная "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" от 19 мая 2017 года № 1475, "Об изменении наименования и внесении изменения в постановление акимата города Костаная от 19 мая 2017 года № 1475 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" от 20 мая 2021 года № 921.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Костаная.

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай қаласының әкімі М. Жүндібаев
Қостанай қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "4" қазандағы
№ 2303 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі мәдениет, демалыс, тілдерді дамыту саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің мынадай ведомстволары бар:
1) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмiнің "Мирас" қалалық Мәдениет сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
2) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмiнің Орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі.
3. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Аким города Костаная М. Жундубаев
Утверждено
постановлением акимата
города Костаная
от "4" октября 2022 года
№ 2303
Положение о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере культуры, досуга, развития языков города Костаная.
2. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" имеет следующие поведомственные организации:
1) государственное коммунальное казенное предприятие "Городской Дворец культуры "Мирас" отдела культуры и развития языков акимата города Костаная";
2) государственное учреждение "Централизованная библиотечная система отдела культуры и развития языков акимата города Костаная".
3. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" утверждается в соответствии с действующим законодательством.

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, М.Дулатов көшесі, № 91 үй.
10. Осы Ереже "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінiң құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қостанай қаласының бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қарым-қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер "Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
1) Қазақстан Республикасы халқының мәдениетін қайта түлетуге, сақтауға, дамытуға және таратуға бағытталған шаралар қабылдау;
2) ұлттық және әлемдік мәдениет құндылықтарына баулу арқылы азаматтарды отаншылдыққа және эстетикалық тәрбиелеуге жағдайлар жасау;
3) мемлекеттік органның құзыреті шегінде тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
өз құзыреті шегінде белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті мәліметтерді, материалдар мен құжаттарды сұрату және алу;
мәдениет пен тілдерді дамыту, тарихи-мәдени мұраны сақтау және пайдалану мәселелерін шешу үшін комиссиялар мен уақытша және тұрақты жұмыс топтарын құру;
мәдениет, тілдерді дамыту мәселелері бойынша ақпараттық-таныстыру іс-шараларын (дөңгелек үстелдер, семинарлар, конференциялар, тәжірибе алмасу және басқа да іс-шаралар) ұйымдастыру және өткізу.
2) міндеттері:
жергілікті атқарушы органдармен келісім бойынша өзінің негізгі қызметін жоспарлау және мәдениет, тілдерді дамыту, тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану саласын дамытуды айқындау;
мәдениет және тілдерді дамыту бағдарламаларын, жоспарларын жүзеге асыру;
ведомстволық бағынысты мекемелер мен кәсіпорындардың қызметін талдау;
15. Функциялары:
1) Қостанай қаласының кітапхана ісі, мәдени - демалыс қызметі саласында мемлекеттік мәдениет ұйымдарын құруға бастамашылық жасау, олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;

9. Местонахождение юридического лица: индекс 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица М.Дулатова, дом № 91.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" осуществляется из бюджета города Костанай в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная".
Если государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) принятие мер, направленных на возрождение, сохранение, развитие и распространение культуры народа Республики Казахстан;
2) создание условий для патриотического и эстетического воспитания граждан путем приобщения к ценностям национальной и мировой культуры;
3) реализация государственной политики в области развития языков в пределах компетенции государственного органа.
14. Полномочия:
1) права:
в пределах своей компетенции запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов и других организаций, их должностных лиц необходимые сведения, материалы и документы;
создавать временные и постоянные рабочие группы, комиссии для решения вопросов развития культуры и языков, охраны и использования историко-культурного наследия;
организовывать и проводить информационно-презентационные мероприятия (круглые столы, семинары, конференции, обмен опытом и другие мероприятия), по вопросам культуры, развития языков.
2) обязанности:
планировать свою основную деятельность и определять развитие сферы культуры, развития языков, охраны и использования историко-культурного наследия по согласованию с местными исполнительными органами;
осуществлять реализацию программ, планов развития культуры и развития языков;
анализировать деятельность подведомственных учреждений и предприятий.
15. Функции:
1) инициирование создания государственных организаций культуры города Костаная в сфере библиотечного дела, культурно - досуговой работы, осуществление координации их деятельности;

2) Қостанай қаласының мәдениет мекемелерінің инфрақұрылымын дамытуды және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін нығайтуды қамтамасыз ету;
3) Қостанай қаласының сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шараларын, сондай-ақ әуесқой шығармашылық бірлестіктер арасында байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізуді жүзеге асыру;
4) мемлекеттік және басқа да тілдерді дамытуға бағытталған қалалық шараларды өткізу;
5) әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерге, елді мекендердің құрамдас бөлiктерiне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеруді Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жүргізуді ұйымдастыру;
6) тарих және мәдениет ескерткіштерін сақтау және танымал ету жөніндегі іс-шараларды өткізуге жұртшылықты тарту;
7) облыстың жергілікті атқарушы органдарын немесе уәкілетті органдарды олардың құзыреті шегінде тарих және мәдениет ескерткіштерінің бүлінуін, бұзылу қатерін жою туралы хабардар ету;
8) кітапхана ісі және мәдени-демалыс қызметі саласында Қостанай қаласының мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметін қолдау және үйлестіру.
Ведомстволардың функциялары:
"Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмiнің "Мирас" қалалық Мәдениет сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны:
1) жалпы қалалық мерекелер, фестивальдер, шоу-бағдарламалар, байқаулар, мәдени-көпшiлiк шараларды ұйымдастырады және өткiзеді;
2) мәдени демалыс қызметi саласында жаңа түрдегі сценарийлық әзірлемелер және қойылымдық қызметті жүзеге асырады;
"Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмiнің орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі:
1) кітапхана қорын есепке алуды, сақтауды және пайдалануды қамтамасыз ету;
2) басқа да мәдениет мекемелерімен, шығармашылық одақтармен, оқу орындарымен, мемлекеттік және қоғамдық ұйымдармен, бұқаралық ақпарат құралдарымен, жергілікті атқарушы органдармен мәдени-ағарту бағдарламаларды, жастардың бос уақытын ұйымдастыруды жүзеге асыру бойынша өзара әрекет жасайды.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 29.06.2023 № 1337 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесін басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.

2) обеспечение развития инфраструктуры и укрепления материально-технического обеспечения учреждений культуры города Костаная;
3) осуществление проведения зрелищных культурно-массовых мероприятий города Костаная, а также смотров, фестивалей и конкурсов среди любительских творческих объединений;
4) проведение мероприятий городского уровня, направленные на развитие государственного и других языков;
5) организация учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
6) привлечение общественности к проведению мероприятий по сохранению и популяризации памятников истории и культуры;
7) информирование местных исполнительных органов области или уполномоченных органов в пределах их компетенции об устранении порчи, угрозы разрушения памятников истории и культуры;
8) поддержка и координация деятельности государственных организаций культуры города Костаная в сфере библиотечного дела и культурно-досуговой деятельности.
Функции подведомственных организаций:
Государственное коммунальное казенное предприятие "Городской Дворец культуры "Мирас" отдела культуры и развития языков акимата города Костаная":
1) организация и проведение общегородских праздников, фестивалей, шоу-программ, конкурсов, культурно-массовых мероприятий;
2) осуществление сценарных разработок и постановочной деятельности в сфере новых форм культурно-досуговой деятельности;
Государственное учреждение "Централизованная библиотечная система отдела культуры и развития языков акимата города Костаная":
1) обеспечение учета, хранения и использования библиотечного фонда;
2) взаимодействие с другими организациями культуры, творческими союзами, учебными заведениями, государственными и общественными организациями, средствами массовой информации, органами местной власти по осуществлению культурно-образовательных программ, организации свободного времени молодежи.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 29.06.2023 № 1337 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство государственным учреждением "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" задач и осуществление им своих полномочий.

17. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің бірінші басшысын Қостанай қаласының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
18. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің бірінші басшысының орынбасарлары болмайды.
19. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан әрекет етеді;
2) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) ведомстволық бағынысты ұйымдар басшыларының лауазымдық міндеттері мен өкілеттіктерін бөледі;
4) барлық ұйымдарда "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіреді;
5) заңнамада белгіленген жағдайларда және шектерде мүлiкке билік етеді;
6) шарттар жасасады;
7) сенiмхаттар береді;
8) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерімен орындалуға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
10) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жазаға тартады;
11) қаулы жобаларын уақтылы, сапалы әзірлеуге, рәсімдеуге және әкімдікке белгіленген мерзімдерде ұсынуға, сондай-ақ жоба мәтіндерінің мемлекеттік тілдегі және орыс тіліндегі түпнұсқалылығына дербес жауапты болады;
12) әзірлеуші органы мемлекеттік мекеме болып табылатын әкімдіктің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу, қабылдау және кейіннен мемлекеттік тіркеу барысына тікелей бақылау жасайды;
13) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұйымдастыруға дербес жауап береді;
"Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Мемлекеттiк органның мүлкі
20. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен табылған мүлік қалыптастырылады.

17. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Костаная.
18. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" не имеет заместителей.
19. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная":
1) действует от имени государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная";
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная";
3) распределяет должностные обязанности и полномочия руководителей подведомственных организаций;
4) представляет интересы государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" во всех организациях;
5) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
6) заключает договоры;
7) выдает доверенности;
8) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения всеми работниками государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная";
9) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает на работу и увольняет с работы сотрудников государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная";
10) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная";
11) несет персональную ответственность за своевременную, качественную разработку, оформление и представление проектов постановлений в акимат в установленные сроки, а также за аутентичность текстов проектов на государственном и русском языках;
12) осуществляет непосредственный контроль за ходом разработки, принятием и последующей государственной регистрацией проектов нормативных правовых актов акимата, органом разработчиком которых является государственное учреждение;
13) несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество государственного органа
20. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

21. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қостанай қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "4" қазандағы
№ 2303 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі дене шынықтыру және спорт саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне және өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

21. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" относится к коммунальной собственности.
22. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением акимата
города Костаная
от "4" октября 2022 года
№ 2303
Положение о государственном учреждении "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная"
Глава 1. Общее положения
1. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере физической культуры и спорта.
2. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная".

7. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай обласы, Қостанай қаласы, М.Дулатов көшесі, № 91 үй.
9. Осы Ереже "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
10. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру Қостанай қаласының бюджетінен жүзеге асырылады.
11. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қарым-қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері
12. Мақсаттары:
1) Қостанай қаласында дене шынықтыру мен спортты дамыту бойынша жұмысты ұйымдастыру;
2) бұқаралық, ұлттық спорт түрлерінен, мүгедектігі бар адамдар арасындағы спорттан қала құрама командаларының дайындығын және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету.
13. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
өз құзыреті шегінде белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті мәліметтерді, материалдар мен құжаттарды сұрату және алу;
конференцияларды, семинарларды және оқытудың басқа да нысандарын ұйымдастыруға және өткізуге қатысу және бұқаралық дене шынықтыру-сауықтыру жұмысының мамандарымен тәжірибе алмасу;
2) міндеттері:
жергілікті атқарушы органдармен келісім бойынша өзінің негізгі қызметін жоспарлау және дене шынықтыру мен спорт саласын дамытуды айқындау;
дене шынықтыру және спортты дамыту бағдарламаларын, жоспарларын іске асыруды жүзеге асырады.
14. Функциялары:
1) жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалатын орындарда спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасау;
2) аккредиттелген жергілікті спорт федерацияларымен бірлесіп, спорт түрлері бойынша қалалық спорт жарыстарын ұйымдастыру;
3) Қостанай қаласының аумағында қалалық дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметін үйлестіру;

7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица М.Дулатова, дом № 91.
9. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная".
10. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" осуществляется из бюджета города Костаная.
11. Государственному учреждению "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная".
Если государственному учреждению "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное неустановлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
12. Задачи:
1) организация работы по развитию физической культуры и спорта в городе Костанае;
2) организация и обеспечение подготовки сборных команд города по массовым, национальным видам спорта, спорта среди людей с инвалидностью и их участия в областных спортивных соревнованиях.
13. Полномочия:
1) права:
в пределах своей компетенции запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов и других организаций, их должностных лиц необходимые сведения, материалы и документы;
принимать участие в организации и проведении конференций, семинаров и других форм обучения и обмена опытом со специалистами массовой физкультурно-оздоровительной работы;
2) обязанности:
планировать свою основную деятельность и определять развитие сферы физической культуры и спорта по согласованию с местными исполнительными органами;
осуществлять реализацию программ, планов развития физической культуры и спорта.
14. Функции:
1) создание инфраструктуры для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
2) организация городских спортивных соревнований по видам спорта совместно с местными аккредитованными спортивными федерациями;
3) координация деятельности городских физкультурно-спортивных организаций на территории города Костанай;

4) спортшыларға: 2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 2-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік-разрядты спортшы спорттық разрядтарын беру, спортшыларды спорттық разрядтардан айыру;
5) біліктілік санаттарын беру, біліктілік санаттарын айыру: біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы екінші санатты, спорт төрешісі;
6) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстарына сәйкес спорт түрлері бойынша құрама командалардың тізімдерін қалыптастыру және бекіту;
7) ресми дене шынықтыру және спорт іс-шараларын медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
8) дене шынықтыру және спорт іс-шараларын өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету болып табылады;
9) дене шынықтыру мен спортты насихаттау, денсаулықты сақтау және нығайту, аурулардың алдын алу, жұмысқа қабілеттілік пен ұзақ өмір сүрудің жоғары деңгейіне қол жеткізу үшін дене шынықтыру компоненттерін практикалық пайдалануда халықтың білім деңгейін, сондай-ақ спорттың гуманистік идеалдары мен құндылықтарын арттыру.
3-тарау. Мемлекеттік органның, бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
15. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
16. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қостанай қаласының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
17. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының орынбасарлары жоқ.
18. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіліктері:
1) "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан әрекет етеді;
2) "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басшылық етеді;

4) присвоение спортсменам спортивных разрядов, лишение спортсменов спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда;
5) присвоение квалификационных категорий, лишение квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер-преподаватель высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья;
6) формирование и утверждение списков сборных команд по видам спорта в соответствии с предложениями региональных и местных аккредитованных спортивных федераций;
7) организация медицинского обеспечения официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
8) обеспечение общественного порядка и общественной безопасности при проведении физкультурных и спортивных мероприятий;
9) пропаганда физической культуры и спорта, повышение уровня знаний населения в практическом использовании компонентов физической культуры для сохранения и укрепления здоровья, предупреждения заболеваний, достижения высокого уровня работоспособности и долголетия, а также гуманистических идеалов и ценностей спорта.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
15. Руководство государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" задач и осуществление им своих функций.
16. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Костаная.
17. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" не имеет заместителей.
18. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная":
1) действует от имени государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная";
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная";

3) барлық ұйымдарда "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
4) заңдарда белгіленген реттер мен шектерде мүлікке билік етеді;
5) шарттар жасасады;
6) сенімхаттар береді;
7) "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
9) "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
10) қаулы жобаларын уақтылы, сапалы әзірлеуге, рәсімдеуге және әкімдікке белгіленген мерзімдерде ұсынуға, сондай-ақ қаулы жобалары мәтіндерінің мемлекеттік тілдегі және орыс тіліндегі түпнұсқалылығына дербес жауапты болады;
11) әзірлеушісі мемлекеттік мекеме болып табылатын органның әкімдіктің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу, қабылдау және кейіннен мемлекеттік тіркеу барысына тікелей бақылауды жүзеге асырады;
13) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша қызметті ұйымдастыруға дербес жауапты болады.
"Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
19. Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

3) представляет интересы государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" во всех организациях;
4) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
5) заключает договоры;
6) выдает доверенности;
7) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения всеми работниками государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная";
8) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает на работу и увольняет с работы сотрудников государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная";
9) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная";
10) несет персональную ответственность за своевременную, качественную разработку, оформление и представление проектов постановлений в акимат в установленные сроки, а также за аутентичность текстов проектов постановлений на государственном и русском языках;
11) осуществляет непосредственный контроль за ходом разработки, принятием и последующей государственной регистрацией проектов нормативных правовых актов акимата органом, разработчиком которых является государственное учреждение;
13) несет персональную ответственность за организацию деятельности по противодействию коррупции.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество государственного органа
19. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная", относится к коммунальной собственности.
21. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
22. "Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
22. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата города Костаная" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.