"Теңіз-Новороссийск" магистральдық мұнай құбырының желілік бөлігін орналастыру және пайдалану үшін жариялы сервитут белгілеу туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 қарашадағы № 399 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 16, 32, 37, 43, 69, 118-баптарына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 22 маусымдағы "Магистральдық құбыр туралы" Заңының 7, 13, 21-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27, 37-баптарына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Каспий Құбыр Консорциумы-Қ" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – "КҚК-Қ" АҚ) "Теңіз-Новороссийск" магистральдық мұнай құбырының 0-130,3 км желілік бөлігін орналастыру және пайдалану үшін жер учаскелерін жер пайдаланушылардан және жердің меншік иелерінен алып қоймай, 49 жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.

Об установлении публичного сервитута для размещения и эксплуатации линейной части магистрального нефтепровода "Тенгиз-Новороссийск"
Постановление акимата Атырауской области от 15 ноября 2013 года № 399
В соответствии со статьями 16, 32, 37, 43, 69, 69 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьями 7, 13, 21 Закона Республики Казахстан от 22 июня 2012 года "О магистральном трубопроводе" и статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут для размещения и эксплуатации линейной части 0-130,3 км магистрального нефтепровода "Тенгиз-Новороссийск" акционерного общества "Каспийский трубопроводный Консорциум-К" (далее – АО "КТК-К") сроком на 49 лет, без изъятия земельных участков у землепользователей и собственников земель согласно приложению к настоящему постановлению.

2. "КҚК-Қ" АҚ:
1) келісім бойынша жер учаскелерінің меншік иелеріне және жер пайдаланушыларға шығын келтірген жағдайда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес келтірілген шығындардың орнын толтырсын;
2) "Теңізшевройл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жалға алу және сервитут құқығындағы тиесілі жер шегінде Жылыой ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы "Жылыой ауданының жер учаскелерінде өнеркәсіптік пайдалану кезеңіне Теңіз мұнай кен орнының санитарлық-қорғау аймағын белгілеу туралы" № 439 қаулысымен бекітілген жер пайдалану режимінің талаптарын сақтасын;

2. АО "КТК-К":
1) в случае причинения убытков собственникам земельных участков и землепользователям по согласованию возместить ущерб в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) соблюдать требования режима землепользования, утвержденного постановлением акимата Жылыойского района от 20 декабря 2009 года № 439 "Об установлении санитарно-защитной зоны Тенгизского нефтяного месторождения на период промышленной эксплуатации на земельных участках Жылыойского района", в пределах земель, принадлежащих товариществу с ограниченной ответственностью "Тенгизшевройл" на правах аренды и сервитута;

3) қауымдық жариялы сервитут үшін белгіленген мерзім аяқталғаннан соң белгіленген тәртіпке сай бүлінген жерлерді қалпына келтірсін.
2-1. "Атырау облысы Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын "Каспий Құбыр Консорциумы-Қ" акционерлік қоғамының "Теңіз-Новороссийск" магистральдық мұнай құбырының желілік бөлігін орналастыру және пайдалану үшін жер учаскелеріне белгіленген қауымдық сервитутқа байланысты Қазақстан Республикасының қолданыстағы заң талаптарына сәйкес қажетті шараларды қабылдасын.

3) по окончании срока, установленного для публичного сервитута, восстановить нарушенные земли в установленном порядке.
2-1. государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений Атырауской области" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан принять необходимые меры согласно данного постановления по установленному сервитуту для размещения и эксплуатации линейной части магистрального нефтепровода "Тенгиз-Новоросийск" акционерного общества "Каспийский Трубопроводный Консорциум-К" по реализации предусмотренных мероприятии.

Ескерту. Қаулы 2-1 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы әкімдігінің 09.06.2025 № 113 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Ғ.И. Дүйсембаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Ізмұхамбетов
Облыс әкімдігінің 2013 жылғы
"15" қарашадағы № 399
қаулысына қосымша

Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением акимата Атырауской области от 09.06.2025 № 113 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Г.И. Дуйсембаева.
4. Настоящее постановление вступает в силу и вводится в действие со дня подписания.
Аким области Б. Измухамбетов
Приложение к постановлению
акимата области от 15 ноября
2013 года № 399