О внесении изменений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам статуса педагога
Закон Республики Казахстан от 12 июня 2026 года № 310-VIIІ ЗРК
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего Закона см. ст. 2.
Статья 1. Внести в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года следующие изменения:
в части 7-3 статьи 409:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) истребования от педагога отчетности либо информации, не предусмотренной законодательством Республики Казахстан в области образования, также возложения обязанности по ведению документов одновременно на бумажном носителе и в электронной форме;";
в подпункте 5) слово "среднего" исключить.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ

Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне педагог мәртебесі мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2026 жылғы 12 маусымдағы № 310-VIIІ ҚРЗ
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-баптан қараңыз.
1-бап. 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
409-баптың 7-3-бөлігінде:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) педагогтен Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы заңнамасында көзделмеген есептілікті не ақпаратты талап етіп алдыру, сондай-ақ оған құжаттарды бір мезгілде қағаз жеткізгіште және электрондық нысанда жүргізу міндетін жүктеу;";
5) тармақшадағы "орта" деген сөз алып тасталсын.
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ