О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
Закон Республики Казахстан от 10 июня 2026 года № 302-VIIІ ЗРК
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего Закона см. ст. 2.
Статья 1. Внести в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года следующие изменения и дополнения:
1) в статье 453:
заголовок после слова "Изготовление," дополнить словом "издание,";
абзац первый части первой после слова "Изготовление," дополнить словом "издание,";
абзац первый части четвертой после слова "Изготовление," дополнить словом "издание,";
2) статью 504 дополнить частями седьмой и восьмой следующего содержания:
"7. Действия, предусмотренные частями первой, второй, третьей, пятой, шестой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, –
влекут штраф в размере сорока месячных расчетных показателей.
8. Действия, предусмотренные частью четвертой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, –
влекут штраф в размере ста месячных расчетных показателей.";
3) в подпункте 46) части первой статьи 804 цифры "436," заменить словами "436, 462 (части третья и четвертая),";
4) подпункт 5) статьи 889 изложить в следующей редакции:
"5) предусмотренных налоговым законодательством Республики Казахстан.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпункта 4) статьи 1, который вводится в действие с 1 января 2026 года.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ

Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2026 жылғы 10 маусымдағы № 302-VIIІ ҚРЗ
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Заңның қолданысқа енгізілу тәртібін 2-б. қараңыз.
1-бап. 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 453-бапта:
тақырып "дайындау," деген сөзден кейін "басып шығару," деген сөздермен толықтырылсын;
бірінші бөліктің бірінші абзацы "дайындау," деген сөзден кейін "басып шығару," деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші бөліктің бірінші абзацы "дайындау," деген сөзден кейін "басып шығару," деген сөздермен толықтырылсын;
2) 504-бап мынадай мазмұндағы жетінші және сегізінші бөліктермен толықтырылсын:
"7. Осы баптың бiрiншi, екінші, үшінші, бесінші, алтыншы бөліктерінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған әрекеттер –
қырық айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға алып келеді.
8. Осы баптың төртінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған әрекеттер –
бір жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға алып келеді.";
3) 804-баптың бірінші бөлігінің 46) тармақшасындағы "436," деген цифрлар "436, 462 (үшінші және төртінші бөліктері)," деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 889-баптың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген жағдайларда қаулының, нұсқаманың орындалуын тоқтатады және әкiмшiлiк жазадан босатады.".
2-бап. Осы Заң 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-баптың 4) тармақшасын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ