О внесении изменений в решение маслихата от 17 апреля 2024 года № 86 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Узункольском районе"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 2 апреля 2026 года № 216. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2026 года № 38378
Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи" от 17 апреля 2024 года № 86 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10192 -10) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об определении размера и Правил оказания жилищной помощи в Узункольском районе";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Определить размер и Правила оказания жилищной помощи в Узункольском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.";
заголовок приложения 1 к указанному решению изложить в следующей редакции:
"Размер и Правила оказания жилищной помощи в Узункольском районе";
в приложении 1 к указанному решению пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов услугополучателя на эти цели.
Предельно допустимый уровень расходов к совокупному доходу услугополучателя установлен в размере пяти (5) процентов. ";
в приложении 1 к указанному решению пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов и счетам на оплату коммунальных услуг за счет бюджетных средств услугополучателям.
Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в соответствии с пунктом 4-1 Правил.".

Мәслихаттың 2024 жылғы 17 сәуірдегі № 86 "Ұзынкөл ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2026 жылғы 2 сәуірдегі № 216 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 9 сәуірде № 38378 болып тіркелді
Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Ұзынкөл ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" мәслихаттың 2024 жылғы 17 сәуірдегі № 86 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10192-10 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұзынкөл ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен Қағидаларын айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Ұзынкөл ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен Қағидалары айқындалсын.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұзынкөл ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен Қағидалары";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасындағы 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен көрсетілетін қызметті алушылардың осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Көрсетілетін қызметті алушының жиынтық кірісіне шығыстарының шекті жол берілетін деңгейі бес (5) пайыз мөлшерінде айқындалды.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасындағы 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның шығындар сметасына және көрсетілетін қызметті алушыларға бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған шоттарға сәйкес кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге берілетін ай сайынғы жарналар туралы өнім берушілер ұсынған шоттар бойынша көрсетіледі.
Тұрғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларының 4-1-тармағына сәйкес есептейді.".

2. Государственному учреждению "Аппарат Узункольского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в государственном учреждении "Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Узункольского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Узункольского районного маслихата Н. Булатов

2. "Ұзынкөл аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғанынан кейін Ұзынкөл аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуы қамтамасыз етілсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық мәслихаттың төрағасы Н. Булатов