Об установлении границ (черт) населенных пунктов Талгарского района
Совместное решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 5 марта 2026 года № 55-231 и постановление Талгарского районного акимата Алматинской области от 6 марта 2026 года № 03-71
В соответствии с пунктом 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ и акимат Талгарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Границы населенных пунктов Талгарского района установить согласно схематическим картам (схематические карты в государственном учреждении "Отдел земельных отношений Талгарского района"):
1) по Алатаускому сельскому округу:
установить границы (черты) села Алмалык общей площадью 175,1069 гектаров;
установить границы (черты) села Алтындан общей площадью 33,4595 гектаров;
установить границы (черты) села Амангелды общей площадью 87,4421 гектаров;
установить границы (черты) села Байбулак общей площадью 212,8998 гектаров;
установить границы (черты) села Береке общей площадью 75,7700 гектаров;
установить границы (черты) села Кызыл Кайрат общей площадью 476,9618 гектаров;
установить границы (черты) села Рыскулова общей площадью 296,0000 гектаров;
установить границы (черты) села Шымбулак общей площадью 49,0188 гектаров;
2) по Бесагашскому сельскому округу:
установить границы (черты) села Акбулак общей площадью 20,4000 гектаров;
установить границы (черты) села Бесагаш общей площадью 1328,5466 гектаров;
3) по Бескайнарскому сельскому округу:
установить границы (черты) села Бескайнар общей площадью 260,0000 гектаров;
установить границы (черты) села Котырбулак общей площадью 34,5000 гектаров;
4) по Бельбулакскому сельскому округу:
установить границы (черты) села Белбулак общей площадью 953,0614 гектаров;
установить границы (черты) села Бирлик общей площадью 366,3045 гектаров;
установить границы (черты) села Талдыбулак общей площадью 408,0373 гектаров;
5) по Гулдалинскому сельскому округу:
установить границы (черты) села Гулдала общей площадью 339,9000 гектаров;
установить границы (черты) села Киши Байсерке общей площадью 227,0000 гектаров;
установить границы (черты) села Жана Куат общей площадью 472,0234 гектаров;
6) по Кайнарскому сельскому округу:
установить границы (черты) села Даулет общей площадью 274,6000 гектаров;
установить границы (черты) села Достык общей площадью 30,9135 гектаров;
установить границы (черты) села Еламан общей площадью 156,4000 гектаров;

Талғар ауданы елді мекендерінің шекараларын (шектерiн) белгілеу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 5 наурыздағы № 55-231 бірлескен шешімі және Алматы облысы Талғар ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 6 наурыздағы № 03-71 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Талғар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Талғар ауданының елді мекендерінің шекаралары сызбалық карталарға (сызбалық карталары "Талғар ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінде) сәйкес белгіленсін:
1) Алатау ауылдық округі бойынша:
Алмалық ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 175,1069 гектар болып белгіленсін;
Алтындән ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 33,4595 гектар болып белгіленсін;
Амангелді ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 87,4421 гектар болып белгіленсін;
Байбұлақ ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 212,8998 гектар болып белгіленсін;
Береке ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 75,7700 гектар болып белгіленсін;
Қызыл Қайрат ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 476,9618 гектар болып белгіленсін;
Рысқұлов ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 296,0000 гектар болып белгіленсін;
Шымбұлақ ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 49,0188 гектар болып белгіленсін;
2) Бесағаш ауылдық округі бойынша:
Акбұлақ ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 20,4000 гектар болып белгіленсін;
Бесағаш ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 1328,5466 гектар болып белгіленсін;
3) Бесқайнар ауылдық округі бойынша:
Бесқайнар ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 260,0000 гектар болып белгіленсін;
Қотырбұлақ ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 34,5000 гектар болып белгіленсін;
4) Белбұлақ ауылдық округі бойынша:
Белбұлақ ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 953,0614 гектар болып белгіленсін;
Бірлік ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 366,3045 гектар болып белгіленсін;
Талдыбұлақ ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 408,0373 гектар болып белгіленсін;
5) Гүлдала ауылдық округі бойынша:
Гүлдала ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 339,9000 гектар болып белгіленсін;
Кіші Байсерке ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 227,0000 гектар болып белгіленсін;
Жаңа Қуат ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 472,0234 гектар болып белгіленсін;
6) Қайнар ауылдық округі бойынша:
Достық ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 30,9135 гектар болып белгіленсін;
Еламан ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 156,4000 гектар болып белгіленсін;

установить границы (черты) села Еркин общей площадью 198,2231 гектаров;
установить границы (черты) села Жаналык общей площадью 658,6000 гектаров;
установить границы (черты) села Жалкамыс общей площадью 386,1314 гектаров;
установить границы (черты) села Коктал общей площадью 308,7958 гектаров;
установить границы (черты) села Кайнар общей площадью 188,1000 гектаров;
установить границы (черты) села Сактан общей площадью 20,5000 гектаров;
установить границы (черты) села Теренкара общей площадью 134,4061 гектаров;
7) по Кендалинскому сельскому округу:
установить границы (черты) села Акдала общей площадью 735,4277 гектаров;
установить границы (черты) села Енбекши общей площадью 208,5000 гектаров;
установить границы (черты) села Кендала общей площадью 557,1496 гектаров;
установить границы (черты) села Актас общей площадью 285,3616 гектаров;
8) по Нуринскому сельскому округу:
установить границы (черты) села Нура общей площадью 689,8000 гектаров;
установить границы (черты) села Остемир общей площадью 394,6000 гектаров;
установить границы (черты) села Туганбай общей площадью 530,7000 гектаров;
9) по Панфиловскому сельскому округу:
установить границы (черты) села Аркабай общей площадью 109,8000 гектаров;
установить границы (черты) села Каменное плато общей площадью 8,1000 гектаров;
установить границы (черты) села Карабулак общей площадью 397,2227 гектаров;
установить границы (черты) села Жибек жолы общей площадью 810,0756 гектаров;
установить границы (черты) села Панфилова общей площадью 1434,0595 гектаров;
установить границы (черты) села Тонкерис общей площадью 171,0043 гектаров;
установить границы (черты) села Тузусай общей площадью 598,0988 гектаров;
10) по Туздыбастаускому сельскому округу:
установить границы (черты) села Туздыбастау общей площадью 1648,1629 гектаров.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного решения Талгарского районного маслихата и постановления акимата Талгарского района возложить на курирующего заместителя акима Талгарского района.
3. Настоящее совместное решение Талгарского районного маслихата и постановление акимата Талгарского района вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Талгарского районного маслихата Алматинской области М. Алибеков
Аким Талгарского района Алматинской области Т. Айдарбеков

Еркін ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 198,2231 гектар болып белгіленсін;
Жаңалық ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 658,6000 гектар болып белгіленсін;
Жалқамыс ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 386,1314 гектар болып белгіленсін;
Көктал ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 308,7958 гектар болып белгіленсін;
Қайнар ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 188,1000 гектар болып белгіленсін;
Сақтан ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 20,5000 гектар болып белгіленсін;
Тереңқара ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 134,4061 гектар болып белгіленсін;
7) Кеңдала ауылдық округі бойынша:
Ақдала ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 735,4277 гектар болып белгіленсін;
Еңбекші ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 208,5000 гектар болып белгіленсін;
Кеңдала ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 557,1496 гектар болып белгіленсін;
Ақтас ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 285,3616 гектар болып белгіленсін;
8) Нұра ауылдық округі бойынша:
Нұра ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 689,8000 гектар болып белгіленсін;
Өстемір ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 394,6000 гектар болып белгіленсін;
Туғанбай ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 530,7000 гектар болып белгіленсін;
9) Панфилов ауылдық округі бойынша:
Арқабай ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 109,8000 гектар болып белгіленсін;
Каменное плато ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 8,1000 гектар болып белгіленсін;
Қарабұлақ ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 397,2227 гектар болып белгіленсін;
Жібек жолы ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 810,0756 гектар болып белгіленсін;
Панфилов ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 1434,0595 гектар болып белгіленсін;
Төңкеріс ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 171,0043 гектар болып белгіленсін;
Түзусай ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 598,0988 гектар болып белгіленсін;
10) Тұздыбастау ауылдық округі бойынша:
Тұздыбастау ауылының шекарасы (шегi) жалпы көлемі 1648,1629 гектар болып белгіленсін.
2. Осы бірлескен Талғар аудандық мәслихатының шешімі және Талғар ауданы әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау Талғар ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Талғар аудандық мәслихатының шешімі және Талғар ауданы әкімдігінің қаулысы оның алғашқы ресми жарияланғанған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков
Алматы облысы Талғар ауданының әкімі Т. Айдарбеков