О предоставлении льгот на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям нуждающихся граждан города Қонаев
Совместное решение маслихата города Қонаев Алматинской области от 10 марта 2026 года № 60-202 и постановление акимата города Қонаев Алматинской области от 10 марта 2026 года № 179
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 33 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республики Казахстан", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 и пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" маслихат города Қонаев РЕШИЛ и акимат города Қонаев ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить бесплатный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям граждан города Қонаев:
1) лицам, подвергшихся политической репрессии за участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированным в порядке, установленным Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";
2) лицам с инвалидностью второй и третьей группы, а также детям с инвалидностью до восемнадцати лет;
3) лицам сопровождающим детей с инвалидностью до восемнадцати лет.
2. Акимату города Қонаев предусмотреть возмещение убытков перевозчиков, связанных с осуществлением обслуживания социально значимых маршрутов и перевозкой льготной категории пассажиров.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного решения маслихата города Қонаев и постановления акимата города Қонаев возложить на курирующего заместителя акима города Қонаев.
4. Настоящее совместное решение маслихата города Қонаев и постановление акимата города Қонаев вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Қонаев А. Бердиханов
И.о. председателя маслихата города Қонаев А. Ракишева

Қонаев қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруді ұсыну туралы
Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 60-202 шешімі және Алматы облысы Қонаев қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 10 наурыздағы № 179 бірлескен қаулысы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 33-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Ресупбликасының "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 13-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына және 31-бабының 2-тармағына сәйкес Қонаев қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Қонаев қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қонаев қаласы азаматтарының келесі санаттарына қалаішілік қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру белгіленсін:
1) Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" Заңымен белгіленген тәртіпте ақталған Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқаны үшін саяси қуғын-сүргінге ұшыраған тұлғаларға;
2) екінші және үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға, сондай-ақ он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға;
3) он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларды алып жүретін адамдарға.
2. Қонаев қаласының әкімдігі әлеуметтік мәні бар маршруттарға қызмет көрсетуге және жеңілдік берілген жолаушылар санаттарын тасымалдауға байланысты тасымалдаушылардың залалдарын өтеуді қарастырсын.
3. Осы бірлескен Қонаев қаласы мәслихатының шешімі және Қонаев қаласы әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау Қонаев қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен Қонаев қаласы мәслихатының шешімі және Қонаев қаласы әкімдігінің қаулысы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қонаев қаласының әкімі А. Бердіханов
Қонаев қаласы мәслихаты төрағасының м.а. А. Ракишева