"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 322 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2026 жылғы 10 тамыздағы № 899 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 11 тамызда № 39558 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 322 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20957 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары бекітілсін.";
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрі Д. Косанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2026 жылғы 10 тамыздағы
№ 899 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 августа 2026 года № 899. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2026 года № 39558
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20957) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Правила оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.";
Правила оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Главному военно-медицинскому управлению Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта, в течение десяти календарных дней со дня первого официального опубликования настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Д. Косанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр обороны
Республики Казахстан
от 10 августа 2026 года № 899
Правила оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің объектілеріне және (немесе) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне тиесілі аумақта орналасқан объектіге қолданылады және:
1) мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу-жаттығу орталықтарының аумағында орналасқан объектідегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру;
2) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінің объектілеріне және (немесе) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне тиесілі аумақта орналасқан санитариялық қорғау аймақтары мен санитариялық-қорғау аймақтары бойынша қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділерінің нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру;
3) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру, қолданысын қайта бастау, қолданысын тоқтату, қайта ресімдеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) санитариялық-эпидемиологиялық сараптама – органолептикалық, санитариялық-гигиеналық, микробиологиялық, вирусологиялық, паразитологиялық, санитариялық-химиялық, иммундық-биологиялық, молекулалық-генетикалық, токсикологиялық, радиологиялық, радиометриялық, дозиметриялық өлшеулердің, электр-магниттік өрістер мен физикалық факторларды өлшеулердің, басқа да зерттеулер мен сынақтардың кешені, сондай-ақ жобалардың, өнімнің, кәсіпкерлік және (немесе) өзге де қызмет объектілерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігін бағалау мақсатында жобалардың сараптамасы;
2) санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды – мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау мен қадағалау объектілерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігін растайтын құжат;
3) иондаушы сәулелену көзі – радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аппараттар немесе құрылғылар, сондай-ақ иондаушы сәуле шығаратын немесе шығаруға қабілетті электрофизикалық аппараттар немесе құрылғылар;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – Правила) распространяются на объекты Министерства обороны Республики Казахстан и (или) расположенных на территории, относящейся к Министерству обороны Республики Казахстан и определяют порядок:
1) выдачи санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан;
2) выдачи санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объекты Министерства обороны Республики Казахстан и (или) расположенных на территории, относящейся к Министерству обороны Республики Казахстан;
3) выдачи дубликата, возобновления действия, прекращения действия, переоформления санитарно-эпидемиологического заключения.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) санитарно-эпидемиологическая экспертиза – комплекс органолептических, санитарно-гигиенических, микробиологических, вирусологических, паразитологических, санитарно-химических, иммунобиологических, молекулярно-генетических, токсикологических, радиологических, радиометрических, дозиметрических замеров, замеров электромагнитных полей и физических факторов, других исследований и испытаний, а также экспертиза проектов в целях оценки соответствия проектов, продукции, объектов предпринимательской и (или) иной деятельности нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
2) санитарно-эпидемиологическое заключение – документ, удостоверяющий соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения объектов государственного санитарно-эпидемиологического контроля и надзора;
3) источник ионизирующего излучения – радиоактивные вещества, аппараты или устройства, содержащие радиоактивные вещества, а также электрофизические аппараты или устройства, испускающие или способные испускать ионизирующее излучение.

4) интернет-ресурс – бірегей желілік мекенжайы және (немесе) домендік аты бар және Интернетте қолданылатын аппараттық-бағдарламалық кешенде орналастырылған ақпарат (мәтіндік, графикалық, аудиовизуалды немесе өзге де түрде).
2-тарау. Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу-жаттығу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру тәртібі
3. "Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – объектіге мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Санитариялық-эпидемиологиялық орталығы және оның бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Е-лицензиялау" elicense.kz порталы (бұдан әрі – портал) цифрлық жүйесі арқылы көрсетеді.
4. Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны (бұдан әрі – объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) алу үшін жеке кәсіпкер ретінде жеке тұлға немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшада көзделген нысан бойынша өтініш және осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген Объектіге мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Объектіге мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесі) 8-тармағына сәйкес құжаттарды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" объектіге мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсетіп, объектіге мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініштің қабылданғаны туралы белгі жіберіледі.
5. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш түскен күні оны тіркейді. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғанға дейін екі сағат бұрын немесе жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және объектіге мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

4) интернет-ресурс – информация (в текстовом, в графическом, аудиовизуальном или ином виде) размещенная на аппаратно-программном комплексе, имеющем уникальный сетевой адрес и (или) доменное имя и функционирующим в Интернете.
Глава 2. Порядок выдачи санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан
3. Государственная услуга "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан" (далее – государственная услуга на объекты) оказывается Санитарно-эпидемиологическим центром Вооруженных Сил Республики Казахстан и его подразделениями (далее – услугодатель) через цифровую систему "Е-лицензирование" elicense.kz (далее – портал).
4. Для получения санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – санитарно-эпидемиологическое заключение на объекты), физическое лицо в качестве индивидуального предпринимателя или юридическое лицо (далее – услугополучатель), направляет услугодателю через портал заявление по форме, предусмотренной приложением 2 к настоящим Правилам и документы согласно пункту 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги на объекты (далее – Перечень государственной услуги на объекты), предусмотренного приложением 1 к настоящим Правилам.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления на государственную услугу на объекты, с указанием даты и времени получения результата государственной услуги на объекты.
5. Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления. При обращении услугополучателя за два часа до окончания или после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги на объекты осуществляется следующим рабочим днем.

6. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері объектіге мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке тұлғаны жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден алады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген мерзімде анықталған кемшіліктер көрсетілетін цифрлық күту парағы арқылы өтінішті қабылдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы тоқтата тұру мерзімі шегінде анықталған кемшіліктерді жойғаннан кейін құжаттарды қайта ұсынады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушыға анықталған кемшіліктерді жою үшін дұрыс мерзім белгіленеді, ол объектіге мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 3-тармағында белгіленген объектіге тиісті мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзіміне кірмейді және одан аспауға тиіс.
Кемшіліктер жойылған жағдайда объектіге мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш пен құжаттарды қабылдау күні көрсетілетін қызметті алушының алғашқы жүгінген күні болып есептеледі.
Объектіге мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі анықталған кемшіліктер жойылған сәттен бастап жаңартылады.
Анықталған кемшіліктер белгіленген мерзімде жойылмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтініш пен құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Объектіге мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде жіберіледі.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын және мәліметтерді ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде және көрсетілетін қызметті алушы объектіге қолжетімділікті берген кезде көрсетілетін қызметті алушыны объектіде болу туралы алдын ала хабардар етіп, болумен объектінінің мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық нормалау жүйесі құжаттарының талаптарына сәйкестігін тексереді. Оның нәтижесі бойынша 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісі ресімделеді.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісі және объектіге мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттар негізінде объектіні тексергеннен кейін оң қорытынды болған кезде 2 (екі) жұмыс күні ішінде объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді және береді.

6. Сотрудник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня государственной услуги на объекты, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации физического лица в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
7. При представлении услугополучателем неполного пакета документов сотрудник услугодателя в сроки, предусмотренные пунктом 6 настоящих Правил, принимает заявления посредством цифрового листа ожидания, где указываются выявленные недостатки.
Повторное представление документов осуществляется услугополучателем после устранения выявленных недостатков в пределах срока приостановления.
При этом услугополучателю устанавливается разумный срок для устранения выявленных недостатков, который не включается в общий срок оказания соответствующей государственной услуги на объекты, установленный пунктом 3 Перечня государственной услуги на объекты, и не должен превышать его.
В случае устранения недостатков днем приема заявления и документов на получение государственной услуги на объекты считается день первоначального обращения услугополучателя.
Течение срока оказания государственной услуги на объекты возобновляется с момента устранения выявленных недостатков.
В случае неустранения выявленных недостатков в установленный срок сотрудник услугодателя отказывает в приеме заявления и документов.
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги на объекты направляется услугополучателю в форме электронного документа, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и сведений, сотрудник услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней и при предоставлении услугополучателем доступа к объекту осуществляет обследование объекта с посещением на соответствие требований документов государственной системы санитарно-эпидемиологического нормирования с предварительным уведомлением о посещении объекта услугополучателя. По результатам которого в течение 1 (одного) рабочего дня оформляется акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
9. Сотрудник услугодателя после проведения обследования объекта на основании акта санитарно-эпидемиологического обследования объекта, указанного в пункте 8 настоящих Правил и документов, указанных в пункте 8 Перечня государственной услуги на объекты, при положительном заключении в течение 2 (двух) рабочих дней оформляет и выдает санитарно-эпидемиологического заключение на объекты.

10. Көрсетілетін қызметті беруші объектіге мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушы бас тарту себептерін көрсетіп, көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тартуды жібереді.
Объектіге мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылған кезде көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау жүргізілмейді.
11. Цифрлық жүйе істен шыққан кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" операторын хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның (бұдан әрі – Заң) 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді объектіге мемлекеттік қызмет көрсету мониторингісінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші объектіге мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтініштерді қабылдауды және объектіге мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
3-тарау. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің объектілеріне және (немесе) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне тиесілі аумақта орналасқан санитариялық қорғалған аймақтармен санитариялық қорғау аймақтары бойынша қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындысы мен жол берілетін шекті төгіндісі жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру тәртібі
12. "Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінің объектілеріне және (немесе) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне тиесілі аумақта орналасқан санитариялық қорғалған аймақтар мен санитариялық қорғау аймақтары бойынша қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділерінің нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы көрсетеді.

10. При принятии услугодателем решения о мотивированном отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня государственной услуги на объекты, услугополучатель направляет мотивированный отказ услугополучателю с указанием причин отказа.
При отказе в оказании государственной услуги на объекты заслушивание с услугополучателем не проводится.
11. При сбое цифровой системы услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет оператора "цифрового правительства".
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг на объекты в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон).
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги на объекты, в организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги на объекты, а также в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок выдачи санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объекты Министерства обороны Республики Казахстан и (или) расположенных на территории, относящейся к Министерству обороны Республики Казахстан
12. Государственная услуга "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объекты Министерства обороны Республики Казахстан и (или) расположенных на территории, относящейся к Министерству обороны Республики Казахстан" (далее – государственная услуга на проекты) оказывается услугодателем через портал.

13. Санитариялық қорғау аймақтары мен санитариялық-қорғау аймақтары бойынша қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділерінің нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны (бұдан әрі – жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 6-қосымшада көзделген нысан бойынша өтінішті және осы Қағидаларға 5-қосымшада көзделген Жобаларға мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесі) 8-тармағына сәйкес құжаттарды портал арқылы жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсетіп, жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініштің қабылданғаны туралы белгі жіберіледі.
14. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш түскен күні оны тіркейді. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғанға дейін екі сағат бұрын немесе жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және жобаларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толық болуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке тұлғаны жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидалардың 15-тармағында көзделген мерзімде анықталған кемшіліктер көрсетілетін цифрлық күту парағы арқылы өтінішті қабылдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы тоқтата тұру мерзімі шегінде анықталған кемшіліктерді жойғаннан кейін құжаттарды қайта ұсынады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушыға анықталған кемшіліктерді жою үшін дұрыс мерзім белгіленеді, ол жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 3-тармағында белгіленген жобаларға тиісті мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзіміне кірмейді және одан аспауға тиіс.
Кемшіліктер жойылған жағдайда жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш пен құжаттарды қабылдау күні көрсетілетін қызметті алушының алғашқы жүгінген күні болып есептеледі.
Жобаларға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің өтуі анықталған кемшіліктер жойылған сәттен бастап жаңартылады.
Анықталған кемшіліктер белгіленген мерзімде жойылмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтініш пен құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Жобаларға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат түрінде жіберіледі.

13. Для получения санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – санитарно-эпидемиологическое заключение на проекты), услугополучатель направляет услугодателю через портал заявление по форме, предусмотренной приложением 6 к настоящим Правилам и документы согласно пункту 8 Перечня основных требований к оказанию государственной на проекты (далее – Перечень государственной услуги на проекты), предусмотренного приложением 5 к настоящим Правилам.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления на государственную услугу на проекты, с указанием даты и времени получения результата государственной услуги на проекты.
14. Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления. При обращении услугополучателя за два часа до окончания или после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги на проекты осуществляется следующим рабочим днем.
15. Сотрудник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня государственной услуги на проекты, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации физического лица в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
16. При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник услугодателя в сроки, предусмотренные пунктом 15 настоящих Правил, принимает заявления посредством цифрового листа ожидания, где указываются выявленные недостатки.
Повторное представление документов осуществляется услугополучателем после устранения выявленных недостатков в пределах срока приостановления.
При этом услугополучателю устанавливается разумный срок для устранения выявленных недостатков, который не включается в общий срок оказания соответствующей государственной услуги на проекты, установленный пунктом 3 Перечня государственной услуги на проекты, и не должен превышать его.
В случае устранения недостатков днем приема заявления и документов на получение государственной услуги на проекты считается день первоначального обращения услугополучателя.
Течение срока оказания государственной услуги на проекты возобновляется с момента устранения выявленных недостатков.
В случае неустранения выявленных недостатков в установленный срок сотрудник услугодателя отказывает в приеме заявления и документов.
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги на проекты направляется услугополучателю в форме электронного документа, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

17. Көрсетілетін қызметті алушы жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері объектіге бармай-ақ 6 (алты) жұмыс күні ішінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігіне құжаттарға санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізеді.
18. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттардың халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігіне санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізгеннен кейін оң қорытынды болған кезде 2 (екі) жұмыс күні ішінде жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді және береді.
19. Көрсетілетін қызметті беруші жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушы бас тарту себептерін көрсетіп, көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тартуды жібереді.
Жобаларға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған кезде көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау жүргізілмейді.
20. Цифрлық жүйе істен шыққан кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" операторын хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес жобаларға мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші жобаларға мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтініштерді қабылдауды және жобаларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
4-тарау. Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру, қолданысын қайта бастау, қолданысын айыру, қолданысын тоқтату, қайта ресімдеу тәртібі
21. Қағазда берілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушының санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын алуға мүмкіндігі бар.
Егер санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды қағазда берілсе, көрсетілетін қызметті алушының өтініш бойынша оларды электрондық форматқа ауыстыруға және объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының электрондық нысанын алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті беруші санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беруді немесе электрондық форматқа ауыстыруды "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырады.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру немесе электрондық форматқа ауыстыру үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес портал арқылы өтініш жібереді. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініштің қабылданғаны туралы белгі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш түскен күні оны тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғанға дейін екі сағат бұрын немесе жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын береді немесе электрондық форматқа ауыстырады не теріс қорытынды болған кезде көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беруден дәлелді бас тартуды дайындайды және жібереді.

17. При предоставления услугополучателем полного пакета документов, указанных в пункте 8 Перечня государственной услуги на проекты сотрудник услугодателя в течение 6 (шести) рабочих дней без посещения объекта проводит санитарно-эпидемиологическую экспертизу документов на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
18. Сотрудник услугодателя после проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения документов, указанных в пункте 8 Перечня государственной услуги на проекты при положительном заключении в течение 2 (двух) рабочих дней оформляет и выдает санитарно-эпидемиологического заключение на проекты.
19. При принятии услугодателем решения о мотивированном отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня государственной услуги на проекты, услугополучатель направляет мотивированный отказ услугополучателю с указанием причин отказа.
При отказе в оказании государственной услуги на проекты заслушивание с услугополучателем не проводится.
20. При сбое цифровой системы услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет оператора "цифрового правительства".
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги на проекты в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги на проекты, в организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги на проекты, а также в Единый контакт-центр.
Глава 4. Порядок выдачи дубликата, приостановления действия, возобновления действия, лишения действия, прекращения действия, переоформления cанитарно-эпидемиологического заключения
21. При утере, порче санитарно-эпидемиологического заключения, выданный в бумажной форме, услугополучатель имеет возможность на получение дубликата санитарно-эпидемиологического заключения.
Если санитарно-эпидемиологическое заключение было выдано в бумажной форме, услугополучатель имеет возможность по заявлению перевести их в электронный формат и получить электронную форму санитарно-эпидемиологического заключения на объект.
Услугодатель выдачу дубликата или перевода в электронный формат санитарно-эпидемиологического заключения осуществляет в соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
Для выдачи дубликата или перевода в электронный формат санитарно-эпидемиологического заключения услугополучатель направляет заявление через портал согласно приложению 7 к настоящим Правилам. Услугополучателю в "личный кабинет" через портал направляется статус о принятии заявления на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги. Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления.
При обращении услугополучателя за два часа до окончания или после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней выдает дубликат или переводит в электронный формат санитарно-эпидемиологического заключения либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в выдаче дубликата санитарно-эпидемиологического заключения.

22. Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын тоқтата тұру үшін эпидемиялық маңызы бар объектінің берілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды бойынша біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкес келмеуі негіз болып табылады.
23. Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын тоқтатуды объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды берген көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады, ол халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган басшысының немесе ол болмаған кезде оны алмастыратын адамның шешімімен ресімделеді.
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын тоқтату мерзімі бір айдан алты айға дейін болады.
24. Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны тоқтату туралы шешім шығарылған кезде көрсетілетін қызметті беруші шешім шығарылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шешімде көрсетілген мерзімге объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын тоқтату туралы мәліметтерді рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізіліміне енгізеді.
25. Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын қайта бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жою фактісін растау негіз болып табылады.
26. Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтар жойылған кезде көрсетілетін қызметті алушы объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын тоқтата тұру мерзімі өткенге дейін объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны тоқтата тұру үшін негіз болған растайтын құжаттардың көшірмесін қоса беріп, көрсетілетін қызметті берушіге бұзушылықтарды жою туралы өтініш беруге құқылы.
27. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы бұзушылықтарды жою туралы өтініш берген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде көзделген тәртіппен бұзушылықтардың жойылуын тексереді. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының бұзушылықтарды жою фактісін растаған кезде рұқсаттың қолданысын қайта бастау туралы шешім қабылдайды, ол халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган басшысының немесе ол болмаған кезде – оның орнында болатын адамның шешімімен ресімделеді.
28. Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыдан айыру "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген тәртіппен соттың күшіне енген шешімі бойынша жүзеге асырылады.

22. Основанием для приостановления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты является несоответствие эпидемически значимого объекта квалификационным или разрешительным требованиям по выданным санитарно-эпидемиологическим заключениям.
23. Приостановление действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты осуществляется услугодателем, выдавшим санитарно-эпидемиологического заключение на объекты, которое оформляется решением руководителя государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения или при его отсутствии - лицом, его замещающим.
Срок приостановления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты от одного месяца до шести месяцев.
24. При вынесении решении о приостановлении санитарно-эпидемиологического заключение на объекты, услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с даты вынесении решении вносит сведения о приостановлении действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты на срок, указанный в решении, в государственный электронный реестр разрешений и уведомлений.
25. Основанием для возобновления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты является подтверждение факта устранения услугополучателем нарушений, явившихся основанием для приостановления санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.
26. При устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления санитарно-эпидемиологического заключения на объекты, услугополучатель вправе до истечения срока приостановления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты подать услугодателю заявление об устранении нарушений с приложением копий подтверждающих документов, явившихся основанием для приостановления санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.
27. Услугодатель в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подачи услугополучателем заявления об устранении нарушений проверяет устранение нарушений в порядке, предусмотренном Предпринимательским Кодексом Республики Казахстан. При подтверждении факта устранения услугополучателем нарушений услугодатель принимает решение о возобновлении действия разрешения, которое оформляется решением руководителя государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения или при его отсутствии - лицом, его замещающим.
28. Лишение санитарно-эпидемиологического заключения на объекты осуществляется по вступившему в силу решению суда в порядке, предусмотренном Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".

29. Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын тоқтату үшін негіз болған бұзушылықты белгіленген мерзімде жоймау объектігесанитариялық-эпидемиологиялық қорытындыдан айыру үшін негіз болып табылады.
30. Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыдан айыру туралы сот шешімі күшіне енген кезде көрсетілетін қызметті беруші күшіне енген сот шешімін алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органға жібереді.
31. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган көрсетілетін қызметті берушіден күшіне енген сот шешімін алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде рұқсаттың қолданысын тоқтату туралы шешім қабылдайды, ол халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган басшысының немесе ол болмаған кезде – оны алмастыратын адамның шешімімен ресімделеді.
32. Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын тоқтату үшін мыналар негіз болып табылады:
1) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыдан айыру;
2) рұқсат беру тәртібінің күшін жою;
3) өтініш берушінің заңды тұлғаның қызметін тоқтату немесе оны тарату туралы жолданымы;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де жағдайлар.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысы тоқтатылған сәттен бастап эпидемиялық маңызы бар объектіде қызметті жүзеге асыруға жол берілмейді.
Эпидемиялық маңызы бар объектідегі қызмет ерікті түрде тоқтатылған немесе заңды тұлға таратылған жағдайда өтініш беруші күнтізбелік үш күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіні бұл жөнінде хабардар етуге міндетті.
33. Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу:
1) құжаттағы қателер (қате басылған) анықталған;
2) Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 45-бабында көзделген заңды тұлға қайта ұйымдастырылған;
3) объектінің орналасқан жерінің мекенжайы іс жүзінде ауыстырылмай өзгерген;
4) заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкер ретінде жеке тұлғаныңатауы өзгерген жағдайда;
5) объектінің нысаналы мақсатын, жүзеге асырылатын қызмет түрін, технологиялық процесін, қуатын өзгертпей және объектіге құрылымдық өзгерістер енгізбей, басқа тұлға қолданыстағы объектіге меншік құқығына ие болған кезде объектіні тексермей жүзеге асырылады.
34. Осы Қағидалардың 33-тармағында көзделген жағдайда санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті алушы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуге негіз болған тиісті өзгерістер туралы растайтын құжаттармен бірге осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес өтініш жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініштің қабылданғаны туралы белгі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш түскен күні оны тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғанға дейін екі сағат бұрын немесе жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

29. Основаниями для лишения санитарно-эпидемиологического заключения на объекты является неустранение в установленный срок нарушения, явившегося основанием для приостановления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.
30. При вступлении в силу решения суда о лишении санитарно-эпидемиологического заключения на объекты, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с даты получения вступившего в силу решения суда направляет его в государственный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
31. Государственный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты получения вступившего в силу решения суда от услугодателя принимает решение о прекращении действия разрешения, которое оформляется решением руководителя государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения или при его отсутствии - лицом, его замещающим.
32. Основаниями для прекращения действия санитарно-эпидемиологического заключения являются:
1) лишение санитарно-эпидемиологического заключения;
2) отмена разрешительного порядка;
3) обращение заявителя о прекращении деятельности или ликвидации юридического лица;
4) иные случаи, предусмотренные законами Республики Казахстан.
Не допускается осуществление деятельности на эпидемически значимом объекте с момента прекращения действия санитарно-эпидемиологического заключения.
В случае добровольного прекращения деятельности на эпидемически значимом объекте или ликвидации юридического лица заявитель обязан в течение трех календарных дней уведомить об этом услугодателя.
33. Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения осуществляется без проведения обследования объекта, в следующих случаях:
1) выявления в документе ошибок (опечаток);
2) реорганизации юридического лица, предусмотренной статьей 45 Гражданского Кодекса Республики Казахстан;
3) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения;
4) изменения наименования юридического лица или физического лица в качестве индивидуального предпринимателя;
5) при приобретении права собственности на действующий объект другим лицом без изменения целевого назначения объекта, вида осуществляемой деятельности, технологического процесса, мощности и структурных изменений объекта.
34. При переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения в случаях, предусмотренных пунктом 33 настоящих Правил, услугополучатель направляет заявление согласно приложению 7 к настоящим Правилам, с подтверждающими документами о соответствующих изменениях, послуживших основанием для переоформления санитарно-эпидемиологического заключения.
Услугополучателю в "личный кабинет" через портал направляется статус о принятии заявления на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги. Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления.
При обращении услугополучателя за два часа до окончания или после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидалардың 6, 7, 10 және 15, 16, 19-тармақтарында көзделген ұқсас рәсімді жүзеге асырады.
Оң қорытынды болған кезде көрсетілетін қызметті беруші 4 (төрт) жұмыс күні ішінде санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдейді не теріс қорытынды болған кезде көрсетілген мерзімде санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
35. Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу бұрын берілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды туралы мәліметтерді міндетті түрде көрсете отырып жүргізіледі.
36. Көрсетілетін қызметті беруші растайтын құжаттарды ұсынбаған немесе тиісінше ресімдемеген кезде осы Қағидалардың 33-тармағында көзделген негіздер бойынша бастама жасалған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуден бас тартады.
5-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
37. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Тікелей мемлекеттік қызметті көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары әкімшілік орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешімі, әрекеті (әрекетсіздігі) шағымданатын көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік іс-әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге рұқсат етіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық саламаттылығы
саласындағы мемлекеттік
қызметтерді көрсету
қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу-жаттығу орталықтарының аумағында орналасқан объектідегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы:
"Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу-жаттығу орталықтарының аумағында орналасқан объектідегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса):
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын қайта бастау;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын тоқтату;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Санитариялық-эпидемиологиялық орталығы және оның бөлімшелері
2
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
13 (он үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
электрондық (ішінара цифрландырылған)
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпаратобъектілерінің жұмыс графигі
Жұмыс графигі:

Сотрудник услугодателя осуществляет аналогичные процедуры, предусмотренные пунктами 6, 7, 10 и 15, 16, 19 настоящих Правил.
При положительном заключении услугодатель в течение 4 (четырех) рабочих дней переоформляет санитарно-эпидемиологическое заключение либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения.
35. Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения проводится с обязательным указанием сведений о ранее выданном санитарно-эпидемиологическом заключении.
36. Услугодатель отказывает в переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения, инициированном по основаниям, предусмотренным пунктом 33 настоящих Правил, при непредставлении или ненадлежащем оформлении подтверждающих документов.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
37. Жалоба на решения, действия (бездействие) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Информацию о порядке обжалования получают по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение, либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд разрешается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственных услуг
Министерства обороны
Республики Казахстан в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта
государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым
актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных
городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан"
Наименование государственной услуги:
"Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан".
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги:
- выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения;
- возобновление действия санитарно-эпидемиологического заключения;
- прекращение действия санитарно-эпидемиологического заключения;
- переоформление санитарно-эпидемиологического заключения.
1
Наименование услугодателя
Санитарно-эпидемиологический центр Вооруженных Сил Республики Казахстан и его подразделения
2
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
через веб-портал "цифрового правительства"
3
срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
13 (тринадцать) рабочих дней.
4
Форму оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
электронная (частично цифровизированная).
5
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Санитарно-эпидемиологическое заключение, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
График работы:

1) көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күнінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейінгіні қоса алғанда, сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғанға дейін екі сағат бұрын немесе жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күні жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижесін беру Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін
1.1. Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу-жаттығу орталықтарының аумағында орналасқан объектідегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру:
- осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
- көрсетілетін қызметті алушы cанитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-құралдық зерттеуге (сынауға), өлшемге сәйкесзертхана жүргізген зерттеу (сынау), өлшеу хаттамаларының электрондық көшірмелерін осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-84 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24082 болып тіркелген) нысанда қоса тіркейді;
- объектінің кадастрлық паспорты (2023 жылғы 1 шілдеге дейін объектінің техникалық паспорты).
1) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру:
- осы Қағидаларға 7-қосымшада көзделген нысан бойынша өтініш;
2) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын қайта бастау:
- осы Қағидаларға 7-қосымшада көзделген нысан бойынша өтініш;
- көрсетілетін қызметті алушының объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны тоқтату үшін негіз болған бұзушылықты жойғанын растайтын құжаттар;
3) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын тоқтату:
- осы Қағидаларға 7-қосымшада көзделген нысан бойынша өтініш;
4) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу:
- осы Қағидаларға 7-қосымшада көзделген нысан бойынша өтініш (қажеттінің астын сызып көрсету).
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәліктерді немесе анықтамаларды, жеке кәсіпкер ретінде жеке тұлғаны мемлекеттік тіркеутуралы куәліктерді көрсетілетін қызметті алушы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден өзі алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту негізі

1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя за два часа до окончания или после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан:
- заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифрового подписания (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
- электронные копии протоколов исследований (испытаний), измерений, проведенных лабораториями в соответствии лабораторно-инструментальными исследованиями (испытаниями), измерениями необходимых для получения санитарно-эпидемиологического заключения прикрепляются услугополучателем в форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-84 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24082), согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
- кадастровый паспорт объекта (до 1 июля 2023 года технический паспорт объекта).
1) выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление по форме, предусмотренной приложением 7 к настоящим Правилам;
2) возобновление действия санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление по форме, предусмотренной приложением 7 к настоящим Правилам;
- подтверждающие документы об устранения услугополучателем нарушений, явившихся основанием для приостановления санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.
3) прекращение действия санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление по форме, предусмотренной приложением 7 к настоящим Правилам;
4) переоформление санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление по форме, предусмотренной приложением 7 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации физического лица в качестве индивидуального предпринимателя, услугополучатель сам получает из соответствующих государственных цифровых систем.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті сараптаманың, зерттеудің не тексерудің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға теріс қорытындысы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылған;
5) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 4-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге берілетін келісімінің болмауы.
6) осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген негіз бойынша объектілерге мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру мерзімі өткеннен кейін анықталған кемшіліктерді жоймау.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайы elicense.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болғанда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға құқығы бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету белгісі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсеткен кезде нашар көретін адамдарға арналған нұсқа қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары elicense.kzинтернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
басшының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
___________________________
мемлекеттік орган атауы
_________________________
___________________________
өтініш иесінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
___________________________
___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
___________________________
өтініш иесінің мекенжайы
____________________________
___________________________
өтініш иесінің байланыс
телефоны
Өтініш
Сізден _______________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер) бойынша орналасқан _____________________________
объектінің мақсатты арналуын ________________________________________
тексеруді және оған санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді сұраймын.
Цифрлық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
қолтаңбасы,күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық саламаттылығы
саласындағы мемлекеттік
қызметтерді көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
6) неустранение выявленных недостатков по истечение срока приостановления оказания государственной услуги на объекты по основанию, предусмотренному пункта 7 настоящих Правил.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе elicense.kz.
2. Услугополучатель имеет праваполучения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет права получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
4. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: elicense.kz
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственных услуг
Министерства обороны
Республики Казахстан
в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Форма
________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
________________________
наименование государственного
органа
от ________________________
__________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя
________________________
________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
________________________
адрес заявителя
________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас обследовать и выдать санитарно-эпидемиологическое заключение на
_____________________________________________________________________
целевое назначение объекта ____________________________________________
расположенного по ___________________________________________________
(район, улица, дом, квартира)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
подпись, число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственных услуг
Министерства обороны
Республики Казахстан
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Форма
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги

Осы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағына сәйкес Сізге көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) ондағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталғанына байланысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылды, атап айтқанда:
1) ___________________________________;
2)____________________________________;
3)____________________________________;
4)____________________________________.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік органның басшысы немесе ол болмағанда – оның орнында болатын адам ___________________________________________________________________ ________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолтаңба)
20 __ жылғы"_" __________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді көрсету
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
А4 форматы
Санитариялық-эпидемиологиялық тексеру АКТІСІ
Мен (Біз) _________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау органының атауы,
мыналардың:_________________________________________________________ (тексеруге қатысқан басқа мамандарды көрсету)
___________________________________________________________________
қатысуыммен мамандар болғанда:
(лауазымды адамның немесе жеке кәсіпкер ретінде жеке тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә.)
___________________________________________________________________
Заңды тұлға басшысының Т.А.Ә. немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.
___________________________________________________________________
(объектінің, заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкер ретінде жеке тұлғаныңатауы)
____________________________ тексеру жүргізілді.
___________________________________________________________________
Тексеру түрін көрсету
20___ жылғы "__"_________ __ сағат __ минутта басталды.
Тексеру кезінде мыналар анықталды:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қорытынды: _______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(санитариялық қағидалар талаптарын бұзу тармақтарын көрсету)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Гигиеналық нормативтердің және өзге де нормативтік құқықтық актілердің талаптары бұзылған тармақтарды көрсетіңіз______________________________
____________________________________________________________________
Қолтаңбасы
____________________________________________________________________
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау органының лауазымды адамы_____________________________________________________
басқа да қатысқан мамандар, куәгерлер
Тексеру кезінде қатыстым және актінің данасын алдым
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Заңды тұлға өкілінің немесе лауазымды адамның немесе жеке кәсіпкердің лауазымы және Т.А.Ә. _______________________________________________
Адамның қол қоюдан бас тарту туралы белгі _____________________________
20 __ жылғы "___"___________ ___ сағат___ минутта аяқталды.
Акт 20___жылғы "__" ______ ___ данада жасалды.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлігінің халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық саламаттылығы
саласындағы мемлекеттік қызметтерді
көрсету қағидаларына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінің объектілеріне және (немесе) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне тиесілі аумақта орналасқан санитариялық қорғау аймақтары мен санитариялық-қорғау аймақтары бойынша қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділерінің нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы:
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінің объектілеріне және (немесе) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне тиесілі аумақта орналасқан санитариялық қорғау аймақтары мен санитариялық-қорғау аймақтары бойынша қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділерінің нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру".
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы:
- қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың шекті жол берілетін шығарындылары мен шекті жол берілетін төгінділерінің нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу;
- санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғау аймағының нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Санитариялық-эпидемиологиялық орталығы және оның бөлімшелері
2
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
электрондық (ішінара цифрландырылған)
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшеріжәне Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Жұмыс графигі:

В соответствии с пунктом 9 приложения 1 к настоящим Правилам Вам отказано
в оказании государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения ввиду установление недостоверности документов,
представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или)
данных (сведений), содержащихся в них, а именно:
1)____________________________________;
2)____________________________________;
3)____________________________________;
4)____________________________________.
Руководитель государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения или при его отсутствии - лицом, его замещающим
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
"___" ____________ 20__ года
Приложение 4
к Правилам оказания
государственных услуг
Министерства обороны
Республики Казахстан
в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Нысан
Форма
А4 Форматы
Формат А4
АКТ Санитарно-эпидемиологического обследования
Мною (Нами) _____________________________________________________
должность фамилия, имя, отчество (далее – Ф.И.О)
__________________________________________________________________
наименование органа государственного санитарно-эпидемиологического надзора,
с участием: ________________________________________________________
(указать других специалистов, участвовавших в обследовании)
___________________________________________________________________
в присутствии: (должность, Ф.И.О должностного лица или физического лица
в качестве индивидуального предпринимателя)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Ф.И.О. руководителя юридического лица или Ф.И.О. физического лица
___________________________________________________________________
(наименование объекта, юридического лица или физического лица в качестве
индивидуального предпринимателя)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(проведено обследование).
___________________________________________________________________
Указать вид обследования
начато 20___ года "__"_________ __ часов __ минут.
При обследовании установлено: _______________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заключение: ________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать пункты нарушения требований санитарных правил)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
гигиенических нормативов и иных нормативных правовых актов)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Подписи
___________________________________________________________________
Должностное лицо государственного органа санитарно-эпидемиологического
надзора ____________________________________________________________
участвовавшие другие специалисты, свидетели
При обследовании присутствовал, и экземпляр акта получил
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Должность и Ф.И.О. представителя юридического лица или должностного лица
или индивидуального предпринимателя ________________________________
Отметка об отказе от подписи лица ____________________________________
окончено 20 __ года "___"___________ ___ часов ___ минут.
Акт составлен в ___ экземплярах "__" ______ 20___ (год)
Приложение 5
к Правилам оказания
государственных услуг
Министерства обороны
Республики Казахстан
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов
нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно
допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду,
зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам нормативным правовым
актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объекты
Министерства обороны Республики Казахстан и (или) расположенных на территории,
относящейся к Министерству обороны Республики Казахстан"
Наименование государственной услуги:
"Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объекты Министерства обороны Республики Казахстан и (или) расположенных на территории, относящейся к Министерству обороны Республики Казахстан".
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги:
- получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду;
- получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон;
- переоформление санитарно-эпидемиологического заключения;
- выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения.
1
Наименование услугодателя
Санитарно-эпидемиологический центр Вооруженных Сил Республики Казахстан и его подразделения
2
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
через веб-портал "цифрового правительства"
3
срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
10 (десять) рабочих дней.
4
Форму оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
электронная (частично цифровизированная).
5
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Санитарно-эпидемиологическое заключение, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
График работы:

1) көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейінгіні қоса алғанда, сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғанға дейін екі сағат бұрын немесе жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1."Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінің объектілеріне және (немесе) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне тиесілі аумақта орналасқан санитариялық қорғау аймақтары мен санитариялық-қорғау аймақтары бойынша қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділерінің нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру":
1) қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың шекті жол берілетін шығарындылары мен шекті жол берілетін төгінділерінің нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
- осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
- қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың шекті жол берілетін шығарындылары мен шекті жол берілетін төгінділерінің нормативтік құжаттамасының жобасының электрондық көшірмесі;
2) санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғау аймағының нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу;
- осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
- санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу, пайдалануға берілген объектілердің белгіленген санитариялық-қорғаныш аймақтарын өзгерту жөніндегі нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі (белгіленген (түпкілікті) және белгіленген есептік (алдын ала) үшін);
- нақты зерттеу мен өлшеудің жылдық циклі хаттамасы (белгіленген (түпкілікті) үшін);

1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя за два часа до окончания или после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объекты Министерства обороны Республики Казахстан и (или) расположенных на территории, относящейся к Министерству обороны Республики Казахстан":
1) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду:
- заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
- электронная копия проекта нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду;
2) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон:
- заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
- электронная копия проекта нормативной документации по установлению зон санитарной охраны, изменению установленных санитарно-защитных зон объектов, введенных в эксплуатацию (для установленных (окончательных) и установления расчетных (предварительных));
- протокола годичного цикла натурных исследований и измерений (для установленных (окончательных));

3) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу;
- осы Қағидаларға 7-қосымшада көзделген нысан бойынша өтініш;
4) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру:
- осы Қағидаларға 7-қосымшада көзделген нысан бойынша өтініш.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті немесе анықтаманы, жеке кәсіпкер ретінде жеке тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті көрсетілетін көрсетілетін қызметті алушы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден өзі алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту негізі
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған;
5) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге берілетін келісімінің болмауы;
6) осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген негіз бойынша объектілерге мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру мерзімі өткеннен кейін анықталған кемшіліктерді жоймау.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескерілгенөзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы elicense.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
2. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болғанда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға құқығы бар.
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету белгісі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға құқығы бар.

3) переоформление санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление по форме, предусмотренной приложением 7 к настоящим Правилам;
4) выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление по форме, предусмотренной приложением 7 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации физического лица в качестве индивидуального предпринимателя, услугополучатель сам получает из соответствующих государственных цифровых систем.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
6) неустранение выявленных недостатков по истечение срока приостановления оказания государственной услуги на объекты по основанию, предусмотренному пункта 7 настоящих Правил.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурс elicense.kz
2. Услугополучатель имеет права получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Услугополучатель имеет права получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

4. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде нашар көретін адамдарға арналған нұсқа қолжетімді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары elicense.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық саламаттылығы
саласындағы мемлекеттік
қызметтерді көрсету
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
____________________________
басшының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
____________________________
мемлекеттік орган атауы
____________________________
өтініш иесінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
____________________________
өтініш иесінің мекенжайы
____________________________
өтініш иесінің байланыс
телефоны
Өтініш
Сізден   __________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(жобаның атауы)
жобалық құжаттамаға санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізуді және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді сұраймын.
Цифрлық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қосымша (құжаттардың көшірмесі):
1.
2.
Қолтаңбасы, күні, айы, жылы
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық саламаттылығы
саласындағы мемлекеттік
қызметтерді көрсету
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
___________________________
басшының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
____________________________
мемлекеттік орган атауы
_________________________
өтініш иесінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
____________________________
өтініш иесінің мекенжайы
___________________________
өтініш иесінің байланыс телефоны
Өтініш
Сізден санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беруді, электрондық форматқа ауыстыруды, қолданысын тоқтата тұруды, қолданысын қайта бастауды,қолданысын тоқтатуды, қайта ресімдеудісұраймын (қажеттінің астын сызу) _______________________________________________ (нөмірі, берілген күні, санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды берген органның атауы) _______________________________________________________________________ аудан, көше, үй, пәтер мекенжайы бойыншаорналасқан объектінің берілген атауы, жобаның атауы (қажеттінің астын сызу) ____________________________________________________________________ мынадай негіз (негіздер) бойынша*:

4. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
5. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: elicense.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 6
к Правилам оказания
государственных услуг
Министерства обороны
Республики Казахстан
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Форма
________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
________________________
наименование государственного
органа
от ________________________
__________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя
________________________
________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
________________________
адрес заявителя
________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас провести санитарно-эпидемиологическую экспертизу проектной
документации и выдать санитарно-эпидемиологическое заключение на
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование проекта)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Приложение (копии документов):
1.
2.
Подпись число, месяц, год
Приложение 7
к Правилам оказания
государственных услуг
Министерства обороны
Республики Казахстан
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Форма
___________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
____________________________
наименование государственного
органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
___________________________
адрес заявителя
___________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас выдать дубликат, перевести в электронный формат, приостановить
действие, возобновить действие, прекратить действие переоформить
санитарно-эпидемиологическое заключение (нужное подчеркнуть)
____________________________________________________________________
(номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего
санитарно-эпидемиологическое заключение)
____________________________________________________________________
выданное наименование объекта, расположенного по адресу: район, улица, дом,
квартира, наименование проекта (нужное подчеркнуть) ____________________
по следующему (следующим) основанию (основаниям)*:

1) құжаттағы қателерді (қате терілгенді) анықтау_____________________;
2) Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 45-бабында көзделген заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру________________;
3) объектінің орнын нақты ауыстырмай, оның орналасқан жерінің мекенжайын өзгерту __________________________________________________;
4) заңды тұлғаның немесе көрсетілетін қызметті алушы жеке кәсіпкерінің атауын өзгерту ____________________________________________;
5) объектінің мақсатты арналуын, жүзеге асырылатын қызмет түрін, технологиялық процесті, объектінің қуаттылығын және құрылымдық өзгерістерін өзгертпей, басқа тұлға қолданыстағы объектіге меншік құқығын алған кезде _____________________________________________________________.
Осы өтінішпен:
1) барлық көрсетілген деректер ресми байланыс болып табылатыны және оларға рұқсат ету құжатын беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілетіні;
2) соттың өтініш иесіне осы қызмет түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
3) барлық қоса берілген құжат шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабынының 4-тармағында көзделген цифрлық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Қолтаңбасы, күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері)
* Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеген жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық саламаттылығы
саласындағы мемлекеттік
қызметтерді көрсету
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Осы Қағидаларға 5-қосымшаның 9-тармағына сәйкес Сізге көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оның ішіндегі деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталғанына байланысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылды, атап айтқанда:
1.____________________________________;
2.____________________________________;
3.____________________________________;
4.____________________________________.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның басшысы немесе ол болмағанда – оның орнында болатын адам ___________________________________________ __________________________________________________________________ Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолтаңба)
20 __жылғы"___" __________
Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлігінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік қызметтерді көрсету
қағидаларына
9-қосымша
Cанитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-құралдық зерттеулер (сынақтар), өлшемдер
Зерттеу (сынақ), өлшем түрі
Өлшеу немесе сынама алу орны
1. Білім беру және тәрбиелеу объектісі, білім беру объектісінің жатақханалары, арнайы, түзету кабинеті (орталығы), балалар мен жасөспірімдерге арналған оңалту орталығы:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Қабылдау бөлмесі, жатын бөлме, оқу үй-жайы, шеберхана, спорт және музыка залы, медициналық кабинет, демалу және ұйықтау үй-жайы, компьютерлік сынып
Суды зерттеу:
1) орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде су құбыры жүйесінен алынатын су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеу)
ғимараттағы, ас блогындағысу беретін шүмек (бөлек блокта орналасқан кезде)
2) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде жергілікті сумен жабдықтау көзінен алынатын ауызсу (бактериологиялық, санитариялық-химиялық)
құдық, ұңғыма, каптаж бен бұлақ, су беретін шүмек
3) бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеуге су
жүзу бассейні мен ванна (бар болса)
4) әкелінетін сумен жабдықтау кезінде ауызсу
Суды сақтайтын ыдыс
Физикалық факторды зерттеу:
1) электрмагниттік, электрстатикалық өрістің кернеуі, шу
компьютерлік және мультимедиялық сынып (кабинет) (бар болса)
2) жасанды жарықтандыру деңгейі
оқу үй-жайы, зертхана, шеберхана, өзін-өзі дайындау бөлмесі, оқу залы, медициналық кабинет
1. Сауықтыру және санаторлық объекті, база, демалыс орны, медициналық-әлеуметтік оңалту объектісі:
Бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткішке әкелінетін сумен жабдықтау кезінде су сақтайтын ыдыстан жергілікті сумен жабдықтау көзінен (орталықтандырылған, құдық, ұңғыма, каптаж) алынатын ауызсу
ас блогы
Бактериологиялық, санитариялық-химиялық, вирусологиялық, паразитологиялық зерттеуге алынатын су
Жабық, ашық жүзу бассейні, ванна, жағажай (бар болса)
Паразитологиялық, бактериологиялық көрсеткіш (жылдың жылы мезгілінде)
топырақ, құм (құм, жағажай болғанда)
Микроклиматты зерттеу: температура (жылыту кезеңінде), салыстырмалы ылғалдылық
Жатын бөлме, оқу үй-жайы, кітапхана, мәдени-бұқаралық іс-шаралар мен демалуға арналған үй-жай, компьютерлік сынып, қызметтік-тұрмыстық бөлме, кір жуатын орын, ас ішетін зал, буфет, физиотерапиялық кабинет, массаж кабинеті, медициналық үй-жай, спортзалы, секциялық сабақ өткізу бөлмесі, рекреация, вестибюль, гардероб, ас үй, спорт залының киім ауыстыратын бөлмесі, бассейн ваннасы бар үй-жай, душ бөлмесі (бар болса)
Жасанды жарықтандыру деңгейі
Оқу, ойын бөлмесі мен үйірме бөлмесі, жатын бөлме, дене шынықтыру және бассейн залы, рекреация
Микробиологиялық, физикалық-химиялық, токсикологиялық, радиологиялық көрсеткіш
Емдік балшық (бар болса)

1) выявления в документе ошибок (опечаток) ____________________________;
2) реорганизации юридического лица, предусмотренных статьей 45 Гражданского
Кодекса Республики Казахстан ________________________________________;
3) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
___________________________________________________________________;
4) изменения наименования юридического лица или индивидуального
предпринимателя услугополучателя ____________________________________;
5) при приобретении права собственности на действующий объект другим лицом
без изменения целевого назначения объекта, вида осуществляемой деятельности,
технологического процесса, мощности и структурных изменений объекта
____________________________________________________________________.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешительного
документа;
2) заявителю не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
4) даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых
системах, предусмотренных пунктом 4 статьи 8 Закона Республики Казахстан
"О персональных данных и их защите".
Подпись число, месяц, год
Приложение (копии документов)
*Заполняется в случае переоформления санитарно-эпидемиологического заключения
Приложение 8
к Правилам оказания
государственных услуг
Министерства обороны
Республики Казахстан
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Форма
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
_________________________
(адрес услугополучателя)
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
В соответствии с пунктом 9 приложения 5 к настоящим Правилам Вам отказано
в оказании государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения ввиду установление недостоверности документов,
представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или)
данных (сведений), содержащихся в них, а именно:
1) ____________________________________;
2) ____________________________________;
3) ____________________________________;
4) ____________________________________.
Руководитель государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения или при его отсутствии - лицом, его замещающим
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
"___"____________20__года
Приложение 9
к Правилам оказания
государственных услуг
Министерства обороны
Республики Казахстан
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Лабораторно-инструментального исследования (испытания), измерения необходимые для получения санитарно-эпидемиологического заключения
Виды исследований (испытаний), измерений
Место замеров или отбора проб
1. Объекты образования и воспитания, общежития объектов образования, специальные, коррекционные кабинеты (центры), реабилитационные центры для детей и подростков:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Приемные комнаты, спальни, учебные помещения, мастерские, спортивные и музыкальные залы, медицинские кабинеты, помещения для отдыха и сна, компьютерные классы
Исследование воды:
1) вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны в здании, на пищеблоке (при расположении в отдельном блоке)
2) вода питьевая из местных источников водоснабжения (бактериологические, санитарно-химические) - при нецентрализованном водоснабжении
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны.
3) вода на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
плавательные бассейны и ванны (при наличии)
4) вода питьевая при привозном водоснабжении
Емкости для хранения воды
Исследования физических факторов:
1) напряженность электромагнитного, электростатического поля шум
Компьютерные и мультимедийные классы (кабинеты) (при наличии)
2) уровень искусственной освещенности
учебные помещения, лаборатории, мастерские, комнаты самоподготовки, читальный зал, медицинский кабинет
2. Оздоровительные и санаторные объекты, базы, места отдыха, объекты медико-социальной реабилитации:
Вода питьевая из местных источников водоснабжения (централизованные, колодцы, скважины, каптажи), из емкостей для хранения воды при привозном водоснабжении на бактериологические, санитарно-химические показатели
пищеблоки
Вода на бактериологические, санитарно-химические, вирусологические, паразитологические исследования
Закрытые, открытые плавательные бассейны, ванны, пляжи (при наличии)
Паразитологические, бактериологические показатели (в теплый период года)
почва, песок (при наличии песочниц, пляжей)
Исследование микроклимата: температура (в отопительный период), относительная влажность
Спальные, учебные помещения, библиотека, помещения для культурно-массовых мероприятий и отдыха, компьютерные класса, служебно-бытовые, стиральные (прачечные), обеденный зал, буфет, физиотерапевтический кабинет, кабинет массажа, медицинское помещение, спортзал, комната для проведения секционных занятий, рекреации, вестибюль, гардероб, кухня, раздевалка спортивного зала, помещения с ванной бассейна, душевые (при наличии)
Уровень искусственной освещенности
Учебные, игровые комнаты и комнаты для кружков, спальные комнаты, зал для физкультуры и бассейна, рекреации
Микробиологические, физико-химические, токсикологические, радиологические показатели
Лечебные грязи (при наличии)

3. Қоғамдық тамақтану объектісі, борттық тамақтану объектісі, көліктегі қоғамдық тамақтану объектісі (теміржол, әуе, су және автомобиль):
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың суықмезгілінде)
Өндірісті күй-жай, қойма үй-жайы
Суды бактериологиялық жәнесанитариялық-химиялық көрсеткішке зерттеу
Ғимараттағысу беру шүмегі (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдық, ұңғыма, каптаж және бұлақ, су беру шүмегі (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Тоңазытқыш және технологиялық жабдық жұмыс істеген кезде желдету жабдығынан болатын шу (тұрғын ғимараттың жапсарлас салынған үй-жайында)
желдету қондырғысы, жабдық орналасқан жер
Жарықтандыруды өлшеу
өндірістік үй-жай, қойма үй-жайы, келушілерге арналған зал
4. Азық-түлік өнімін қайта өңдеу, өндіру объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың суық мезгілінде)
өндірістік үй-жай, қойма үй-жайы
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткішке зерттеу
ғимараттағысу беру шүмегі (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдық, ұңғыма, каптаж және бұлақ, су беру шүмегі (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Тоңазытқыш және технологиялық жабдық жұмыс істеген кезде желдету жабдығынан болатын шу (тұрғын ғимаратта, жапсарлас салынған үй-жайда)
желдету қондырғысы, жабдық орналасқан жер
5. Денсаулық сақтау объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Ерекше режимдегі үй-жайлар: операциялық, емшара бөлмесі, манипуляциялық, стерильдеу бөлімшесі, жаңа туған нәрестелерге арналған палата, босандырудан кейінгі палата, бокс, реанимация залы, қарқынды терапия палатасы
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткішке зерттеу
Ғимараттағысу беру шүмегі (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдық, ұңғыма, каптаж және бұлақ, су беру шүмегі (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Жарықтандыруды өлшеу
Ерекше режимдегі үй-жайлар: операциялық, емшара, манипуляциялық бөлме, аясы тар бейінді мамандардың қабылдау кабинеті (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог), жаңа туған нәрестелерге арналған палата, реанимация залы, қарқынды терапия палатасы, қан дайындау үй-жайы
Шу деңгейі
операциялық бөлме
Электрлік және магниттік өрісті өлшеу
физиотерапиялық, диагностикалық кабинеттердегі жұмыс орнында
Дозиметрлік өлшеу
иондаушы сәулелену көзімен жұмыс істеу кезінде жұмыс орны, аралас үй-жай мен аумақ

3. Объекты общественного питания, объекты бортового питания, объекты общественного питания на транспорте (железнодорожном, воздушном, водном и автомобильном):
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
Производственные помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны в здании (при централизованном водоснабжении; колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при нецентрализованном водоснабжении).
Шум от вентиляционного оборудования, при работе холодильного и технологического оборудования (во встроенно-пристроенных помещениях жилых зданий)
места размещения вентиляционных установок, оборудования
Измерение освещенности
производственные помещения, складские помещения, зал для посетителей
4. Объекты по переработке, производству пищевой продукции:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
производственные, помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны в здании (при централизованном водоснабжении; колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при нецентрализованном водоснабжении)
Шум от вентиляционного оборудования, при работе холодильного и технологического оборудования (в жилых зданиях, во встроенно-пристроенных помещениях)
места размещения вентиляционных установок, оборудования
5. Объекты здравоохранения:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, стерилизационные отделения, палаты новорожденных, послеродовые палаты, боксы, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны в здании (при централизованном водоснабжении; колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при нецентрализованном водоснабжении)
Измерение освещенности
помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, кабинеты приема узких специалистов (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог) палаты новорожденных, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии, помещения изготовления крови
Уровень шума
операционные
Измерение электрических и магнитных полей
на рабочих местах в физиотерапевтических, диагностических кабинетах
Дозиметрические измерения
при работе с источниками ионизирующего излучения рабочие места, смежные помещения и территория

6. Дәрілік заттарды өндіру, дайындау объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа алмасу жиілігі
ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерильдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау орындары, асептикалық жағдайда дәрі түрлерін дайындау үй-жайы, сақтау үй-жайы
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткішке зерттеу
ғимараттағы су беру шүмегі
Жарықтандыруды өлшеу
ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерильдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау орындары, асептикалық жағдайда дәрі түрлерін дайындау үй-жайы, сақтау үй-жайы, қызмет көрсету залы
7. Өндірістік объектілер:
Микроклимат параметрін зерттеу
жұмыс орны
Физикалық фактор және иондалмаған сәулелену параметрін зерттеу
физикалық фактор көзі болғанда жұмыс орны
Дозиметрлік өлшеу
иондаушы сәулелену көзімен жұмыс істеген кезде жұмыс орны
Жұмыс аймағы ауасының параметрін зерттеу
жұмыс орындары (зиянды химиялық заттардың көзі болғанда)
8. Радиотехникалық объектілер:
Электрмагниттік өріс деңгейі
өндірістік үй-жай, санитариялық- қорғаныш аймағының шекарасы, құрылысты шектеу аймағы
9. Радиациялық-қауіпті объектілер:
Физикалық фактор және иондалмаған сәулелену параметрін зерттеу
физикалық фактор көзі болғанда жұмыс орны
Дозиметрлік өлшеу
жұмыс орны, жапсарлас үй-жай, ұйымның аумағы
10. Жолаушыларды жеткізуді жүзеге асыратын ұйымдар мен көлік құралдары (теміржол, су, әуе):
Микроклимат параметрін зерттеу (температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы)
қызметтік және жолаушылар үй-жайы
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткішке зерттеу
конструкциясында сумен жабдықтау жүйесі көзделген көлік құралдары үшін
Физикалық фактордың шу, діріл) және иондалмаған сәулелену параметрін (зерттеу
қызметтік және жолаушылар үй-жайы
Көлік құралдары үй-жайының ауасындағы зиянды заттарды зерттеу, оның ішінде шаңдылық
қызметтік және жолаушылар үй-жайы
Жарықтандыруды өлшеу
Қызметтік және жолаушылар үй-жайы
11. Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау объектілері:
Суды зерттеу: бактериологиялық, санитариялық-химиялық зерттеу
су алу нүктелері
Жерүсті көздері үшін паразитологиялық көрсеткішке суды зерттеу
су алу нүктелері
Суды радиологиялық зерттеу
сумен жабдықтаудың жаңа көзі үшін
12. Су объектілері (мәдени-тұрмыстық мақсаттағы), демалыс орындары:
Суды зерттеу: бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеу
пайдалану орны
Топырақты паразитологиялық зерттеу
жағажай (бар болса)

6. Объекты по производству, изготовлению лекарственных средств
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, кратность воздухообмена
ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны в здании
Измерение освещенности
ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения, зал обслуживания
7. Производственные объекты:
Исследования параметров микроклимата
рабочие места
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
рабочие места, при работе с источниками ионизирующего излучения
Исследования параметров воздуха рабочей зоны
рабочие места (при наличии источников вредных химических веществ)
8. Радиотехнические объекты:
Уровень электромагнитных полей
производственные помещения, граница санитарно-защитной зоны, зоны ограничения застройки
9. Радиационно-опасные объекты:
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
рабочие места, смежные помещения, территория организации
10. Организации и транспортные средства (железнодорожные, водные, воздушные) осуществляющие перевозку пассажиров:
Исследования параметров микроклимата (температура, относительная влажность, скорость движения воздуха)
служебные и пассажирские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
для транспортных средств, конструкцией которых предусмотрена система водоснабжения
Исследования параметров физических факторов (шум, вибрация) и неионизирующего излучения
служебные и пассажирские помещения
Исследование вредных веществ в воздухе помещений транспортных средств, в том числе запыленность
служебные и пассажирские помещения
Измерение освещенности
служебные и пассажирские помещения
11. Объекты хозяйственно-питьевого водоснабжения:
Исследование воды: на бактериологические и санитарно-химические исследования
точки забора воды
Исследование воды на паразитологические показатели для поверхностных источников
точки забора воды
Радиологическое исследование воды
для новых источников водоснабжения
12. Водные объекты (культурно-бытового назначения), места отдыха
Исследование воды: на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
места пользования
Почва на паразитологические исследования
пляжи (при наличии)

13. Тамақ өнімін көтерме сақтау және (немесе) өткізу объектілері, химиялық заттар мен өнімді, агрохимикат пен пестицидті (улы химикатты) сақтау қоймалары, вакцина мен иммунологиялық (иммундық-биологиялық) дәрілік препаратты сақтау және жеткізу объектілері
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
қойма үй-жайы, жұмыс орны
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орны
Тұрғын ғимараттарда және өзге мақсаттағы ғимараттарда орналасқан объектілер үшін шу мен дірілді өлшеу
жұмыс істеп тұрған жабдықтан, оның ішінде желдеткіш жабдықтан
Электрмагниттік және сәулеленудің өзге де түрін зерттеу
физикалық фактор көзі болғанда жұмыс орны
Зиянды заттардың болуына жұмыс аймағының ауасын зерттеу (өнеркәсіптік үлгідегі тоңазытқыш жабдығын пайдаланатын объекті үшін)
жұмыс орны
14. Патогендігі I-IV топтағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істейтін зертханалар:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
зерттеу үй-жайы, жұмыс орны
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орны
Шу мен дірілді өлшеу
жұмыс істеп тұрған жабдықтан, оның ішінде желдеткіш жабдықтан
15. Спорттық-сауықтыру мақсатындағы объекті, бассейн, монша мен сауна
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткішке зерттеу
су беру шүмегі (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдық, ұңғыма, каптаж және бұлақ, су беру шүмегі (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеу
жабық жүзу бассейні және ванна (бар болса)
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы, 1 сағаттық ауа алмасу жиілігі
Вестибюль, гардероб, киім ауыстыратын бөлме, жуынатын бөлме, душ бөлмесі, булау бөлмесі, массаж бөлмесі, қызметкерлер үшін тұрмыстық үй-жай
16. Дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау құралдарын және (немесе) препаратын сақтау объектілері, сондай-ақ дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау құралдарын және (немесе) препаратын пайдаланып, жемді, тұзақты, жұмыс ерітіндісін дайындау және (немесе) бөліп- орау жұмысы жүзеге асырылатын объектілер
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
қойма үй-жайы, жұмыс орны
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орны
Тұрғын ғимараттарда және өзге мақсаттағы ғимараттарда орналасқан объектілер үшін шу мен дірілді өлшеу
жұмыс істеп тұрған жабдықтан, оның ішінде желдеткіш жабдықтан
Электрмагниттік және сәулеленудің өзге де түрін зерттеу
физикалық фактор көзі болғанда жұмыс орны
Зиянды заттардың болуына жұмыс аймағының ауасын зерттеу (өнеркәсіптік үлгідегі тоңазытқыш жабдығын пайдаланатын объектілер үшін)
жұмыс орны

13. Объекты оптового хранения и (или) реализации пищевой продукции, склады для хранения химических веществ и продукции, агрохимикатов и пестицидов (ядохимикатов), объекты хранения и транспортировки вакцин и иммунологических (иммунобиологических) лекарственных препаратов
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
складские помещения, рабочие места
Измерение освещенности
рабочие места
Измерения шума и вибрации для объектов, размещенных в жилых зданиях и зданиях иного назначения
от работающего оборудования, в том числе вентиляционного
Исследование электромагнитных и иные видов излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Исследование воздуха рабочей зоны на содержание вредных веществ (для объектов использующих холодильное оборудование промышленного типа)
рабочие места
14. Лаборатории, осуществляющие обращение с патогенными биологическими агентами I-IV групп патогенности:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
помещения для исследований, рабочие места
Измерение освещенности
рабочие места
Измерения шума и вибрации
от работающего оборудования, в том числе вентиляционного
15. Объекты спортивно-оздоровительного назначения, бассейны, бани и сауны
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при нецентрализованном водоснабжении
Исследование воды на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
закрытые плавательные бассейны и ванны (при наличии)
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха, кратность воздухообмена в 1 час
вестибюль, гардероб, раздевальные, помывочные, душевые, парильни, массажные, бытовые помещения для работников
16. Объекты хранения средств и (или) препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации, а также объекты, в которых осуществляется работа по приготовлению и (или) расфасовке приманок, ловушек, рабочих растворов с использованием средств и (или) препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
складские помещения, рабочие места
Измерение освещенности
рабочие места
Измерения шума и вибрации для объектов, размещенных в жилых зданиях и зданиях иного назначения
от работающего оборудования, в том числе вентиляционного
Исследование электромагнитных и иные видов излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Исследование воздуха рабочей зоны на содержание вредных веществ (для объектов использующих холодильное оборудование промышленного типа)
рабочие места