"Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 31 шiлдедегi № 516 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 4 тамызда № 39485 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20342 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; Мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Первого Заместителя Премьер – Министра Республики Казахстан Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере учета государственного имущества"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2026 года № 516. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2026 года № 39485
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого Заместителя Премьер – Министра Республики Казахстан Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года №362 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере учета
государственного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20342) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услуг" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила оказания государственной услуги "Представление информации из Реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в График выставления на торги объектов государственной собственности)", утвержденным указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Представление информации из Реестра государственного имущества арендатору государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет" утвержденным указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 516 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қаржы министрінің
2020 жылғы 7 сәуірдегі
№ 362 бұйрығына
1-қосымша
"Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; Мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; Мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 24) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; Мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)" мемлекеттік қызметін көрсету мемлекеттік қызметтер (бұдан әрі - мемлекеттік қызметтер) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет беруші) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаның 1-нысанына сәйкес мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесін алуға арналған сұрау және Қағидаларға 1-қосымшаның 2-нысанына сәйкес мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалар туралы мәліметтер қарауға арналған сұрауды (бұдан әрі – сұрау) салады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 516
Приложение 1 к приказу
Первого Заместитея
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 апреля 2020 года № 362
Правила оказания государственной услуги "Представление информации из Реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц)"; информация и материалы о государственном имуществе, включенным в График выставления на торги объектов государственной собственности)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Представление информации из Реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц); информация и материалы о государственном имуществе, включенным в График выставления на торги объектов государственной собственности)" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 24) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах) и определяют порядок оказания государственной услуги "Представление информации из Реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в График выставления на торги объектов государственной собственности)" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель) через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги юридические и физические лица (далее – услугополучатель) через портал подают запрос для получения перечня контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц, согласно форме 1 приложения 1 к настоящим Правилам и запроса для просмотра сведений о контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц, согласно форме 2 приложения 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, изложен в приложении 3 к настоящим Правилам.

4. Сұрау www.e-qazyna.kz "мемлекеттік мүлік тізілімі" веб-порталда автоматты түрде тіркеліп, 10 (он) минуттан артық емес өңделеді.
5. Сұрауды өңдеудің нәтижесінде қарау режимінде келесі ақпарат қалыптастырылады:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі;
6. Цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым операторын қате туындаған кезден бастап бір сағат ішінде хабардар етеді. Хабарламада істен шығу сипаттамасы және оны анықтау уақыты болуы қажет. Істен шығу туралы ақпарат салдардың жойылуын бақылау үшін уәкілетті органға да жіберіледі.
7. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне деректер енгізу Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелді) белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесінде деректер енгізу цифрландырылды.
Осы Қағидаларға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу кезінде, көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына, Бірыңғай байланыс орталығына тиісті нормативтік құқықтық актіні әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, Мемлекеттік қызметтер сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушіге беріледі. Шешімі, әрекеті (әрекетсіздігі) шағымданған көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні шағымда көрсетілген талаптарды қанағаттандыратын шешім қабылдаса, ол оны шағымды қарайтын органға жібермейді.
Шағымды қанағаттандырусыз қалдыру туралы шешім қабылдаған кезде шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.

4. Запрос автоматически регистрируется на веб-портале "реестр государственного имущества" www.e-qazyna.kz, где обрабатывается не более 10 (десяти) минут.
5. По итогам обработки запроса формируется следующая информация в режиме просмотра:
перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
6. В случае сбоя цифровой системы услугодатель уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" в течение одного часа с момента возникновения ошибки. Уведомление должно содержать описание сбоя и время его выявления. Информация о сбое направляется также в уполномоченный орган для контроля устранения последствий.
7. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг устанавливаются правилами внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
Внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг цифровизировано.
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель направляет оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", в Единый контакт-центр информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
8. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственной услуги производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуются. Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение, удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
При принятии решения об оставлении жалобы без удовлетворения, услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающую жалобу.

9. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының: 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны бойынша алады.
Портал арқылы шағымды жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеу барысында жаңарып отыратын (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қаралғаны немесе қараудан бас тарту туралы жауап) өтініш туралы ақпарат қолжетімді.
10. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады. Көрсетілетін қызметті беруші мен уәкілетті орган шағымды қарау нәтижелері туралы көрсетілетін қызметті алушыны шешім қабылданғаннан кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етеді. Шағымды қарау туралы ақпарат мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингі жүйесінде тіркеледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа шағым жасауға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
11. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтер нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4-бабының 6) тармақшасына cәйкес жүгінеді.
"Мемлекеттік мүлік
тізілімінен ақпарат беру (мемлекет
бақылайтын акционерлік қоғамдар
мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ
мемлекеттік заңды тұлғалардың
тізбесі; Мемлекеттік меншік
объектілерін сауда- саттыққа қою
кестесіне енгізілген мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен материалдар)"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына 1-қосымша
1-нысан
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесін алуға арналған сұрау
1. "Бизнес-сәйкестендіру нөмірі" (бұдан әрі – БСН) өлшемшарты бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
тең;
тең емес;
кіреді;
кірмейді;
қамтиды;
басталады;
аяқталады.
және "Берілмеген" жиегінде іздеу мәнін енгіземіз.
2. "Атауы (орыс тілінде)" өлшемшарты бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
тең;
тең емес;
кіреді;
кірмейді;
қамтиды;
басталады;
аяқталады;
сөздерді қамтиды.
және "Берілмеген" жиегінде іздеу мәнін енгіземіз.
3. "Ұйымдық-құқықтық нысан" (бұдан әрі – ҰҚН) өлшемшарты бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
кіреді;
кірмейді.
және "Берілмеген" жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:
акционерлік қоғам (бұдан әрі – АҚ);
мемлекеттік мекеме;
жедел басқару құқығындағы (қазыналық) мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі – ЖМК);
шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі – ШМК);
еншілес кәсіпорын (бұдан әрі – ЕК);
басқа да коммерциялықұйымдар;
басқа да коммерциялықемесұйымдар;
өкілдік;
жауапкершілігі шектеулі серіктестік (бұдан әрі – ЖШС);
филиал.

9. При обращении через портал информацию о порядке обжалования услугополучатель получает по телефону Единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
10. Жалоба услугополучателя рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации. Услугодатель и уполномоченный орган уведомляет услугополучателя о результатах рассмотрения жалобы не позднее одного рабочего дня после принятия решения. Информация о рассмотрении жалобы фиксируется в системе мониторинга оказания государственных услуг.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан обжалование в суде допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) статьи 4 Закона о государственных и социально ответственных услугах.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Представление информации из реестра
государственного имущества (перечень
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью, а также
государственных юридических лиц);
информация и материалы
о государственном имуществе,
включенном в График
выставления на торги объектов
государственной собственности"
Форма 1
Запрос для получения перечня контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц
1. Для поиска по критерию "Бизнес-идентификационный номер" (далее – БИН) выбирается условие запроса из справочника:
равно;
не равно;
входит в;
не входит в;
содержит;
начинается с;
заканчивается на.
и вводим искомое значение в поле "Не задано".
2. Для поиска по критерию "Наименование (русский язык)" выбирается условие запроса из справочника:
равно;
не равно;
входит в;
не входит в;
содержит;
начинается с;
заканчивается на;
содержит фразу.
и вводим искомое значение в поле "не задано".
3. Для поиска по критерию "Организационно-правовая форма" (далее – ОПФ) выбирается условие запроса из справочника:
входит;
не входит.
и в поле "Не задано" выбираем одно или несколько необходимых значений:
акционерное общество (далее – АО);
государственное учреждение;
государственное предприятие на праве оперативного управления (казенное) (далее – ГПО);
государственное предприятие на праве хозяйственного ведения (далее – ГПХ);
дочернее предприятие (далее – ДП);
другие коммерческие организации;
другие некоммерческие организации;
представительство;
товарищество с ограниченной ответственностью (далее – ТОО);
филиал.

4. "Бұғаттау" өлшемшарты бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
кіреді;
кірмейді.
және "Берілмеген" жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:
1) белсенді;
2) қашықтағы.
5. "Аумақ" өлшемшарты бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
кіреді;
кірмейді.
және "Берілмеген" жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:
Қазақстан:
Ақмола облысы;
Ақтөбе облысы;
Алматы облысы;
Алматы қаласы;
Астана қаласы;
Шымкент қаласы;
Атырау облысы;
Шығыс Қазақстан облысы;
Жамбыл облысы;
Батыс Қазақстан облысы;
Қарағанды облысы;
Қостанай облысы;
Қызылорда облысы;
Маңғыстау облысы;
Абай облысы;
Жетісу облысы;
Ұлытау облысы;
Павлодар облысы;
Солтүстік Қазақстан облысы;
Түркістан облысы.
2-нысан
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалар туралы мәліметтер қарауға арналған сұрау
1. Объектіні қарау кезінде
1) объект жөнінде ақпарат көрсетіледі:
объектінің сәйкестендіргіші;
БСН;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – КҰЖЖ);
атауы (орыс тілінде).
2) қосымша мәліметтер:
атауы (қазақ тілінде);
ҰҚН;
меншік нысанының коды (бұдан әрі – МНК (4-деңгей);
МНК;
қаржыландыру көзі;
мемлекеттік тіркеу №;
мемлекеттік тіркеу күні;
алғашқы мемлекеттік тіркеу күні;
мәртебесі;
бұғаттау;
мемлекеттік басқару органы;
меншік иесі;
сала (1-деңгей);
сала (4-деңгей).
3) қосымша:
байланыстар:
бірінші басшы;
бас бухгалтер;
ел;
индекс;
облыс;
аймақ;
елді мекен, үй, пәтер;
телефон;
факс;
е-mail;
веб-сайт.
4) мекенжай тіркелімі
мекен жайдың тіркеу коды (бұдан әрі – МТК);
Қазақстан Республикасы;
облыс;
аудан;
ауылдық округ;
ауыл (село);
көше;
мекенжай.
5) тәуелді ұйымдар:
бағынысты;
құрылған.
6) жарғылық капитал
жарғылық капитал, теңге (АҚ, ЖШС, ШМК және ЕК үшін қолданылады);
мемлекеттік салым, теңге;
мемлекеттік қатысу, %;
мемлекеттік пакет, дана (тек АҚ үшін);
тіркеуші;
бос салымы, теңге;
бос акциялар, дана (тек АҚ үшін);
акцияларға ауыртпалық салынды, дана (тек АҚ үшін).
7) негізгі сәйкестендіргіштер;
8) мемлекеттiк кәсiпкерлiк
мәртебесі;
бұғаттау;
жоспарлы күні;
іс жүзіндегі күні;
ескертпе;
жарғы бойынша қызмет түрі;
сала коды ("Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысы бойынша);
сала ("Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысы бойынша);
келісілген күні;
шығару күні.

4. Для поиска по критерию "Блокировка" выбирается условие запроса из справочника:
входит;
не входит.
и в поле "Не задано" выбираем одно или несколько необходимых значений:
1) активный;
2) удаленный.
5. Для поиска по критерию "Регион" выбирается условие запроса из справочника:
входит;
не входит.
и в поле "Не задано" выбираем одно или несколько необходимых значений:
Казахстан:
Акмолинская область;
Актюбинская область;
Алматинская область;
Город Алматы;
Город Астана;
Город Шымкент;
Атырауская область;
Восточно-Казахстанская область;
Жамбылская область;
Западно-Казахстанская область;
Карагандинская область;
Костанайская область;
Кызылординская область;
Мангистауская область;
Область Абай;
Область Жетісу;
Область Ұлытау;
Павлодарская область;
Северо-Казахстанская область;
Туркестанская область.
Форма 2
Запрос для просмотра сведений о контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц
1. При просмотре объекта
1) отображается информация по объекту:
идентификатор объекта;
БИН;
регистрационный номер налогоплательщика;
общий классификатор предприятий и организаций (далее – ОКПО);
2) дополнительные сведения:
наименование (казахский язык);
ОПФ;
код формы собственности (далее – КФС) (уровень 4);
КФС;
источник финансирования;
№ государственной регистрации;
дата государственной регистрации;
дата первичной государственной регистрации;
статус;
блокировка;
орган государственного управления;
собственник;
отрасль (уровень 1);
отрасль (уровень 4).
3) дополнительно:
контакты:
первый руководитель;
главный бухгалтер;
страна;
индекс;
область;
регион;
населенный пункт, дом, квартира;
телефон;
факс;
e-mail;
веб-сайт.
4) адресный регистр
регистрационный код адреса (далее – РКА);
Республика Казахстан;
область;
район;
сельский округ;
аул (село);
улица;
адрес.
5) зависимые организации:
подчиненные;
учрежденные.
6) уставный капитал
уставный капитал, теңге (применяется для АО, ТОО, ГПХ и ДП);
государственный вклад, теңге;
государственное участие, %;
государственный пакет, штук (только для АО;
регистратор;
свободно вклад, теңге;
свободно акций, штук (только для АО;
акции обременено, штук (только для АО).
7) основные индикаторы;
8) государственное предпринимательство
статус;
блокировка;
плановая дата;
фактическая дата;
примечание;
вид деятельности по уставу;
код отрасли (по постановлению Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами");
отрасль (по постановлению Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами");
дата согласования;
дата исключения.

9) сыртқы интеграциялары:
жылжымайтын мүлік объектілері:
объектінің түрі;
қор;
жер учаскесінің алаңы (гектар);
қабат саны;
пайдалы алаң (шаршы метр);
құрылыс алаңы (шаршы метр);
объектінің облысы;
объектінің ауданы;
құқықтүрі;
жылжымайтын мүлік типі;
функционалдық мақсаты;
мекенжайы;
объектінің кадастрлық нөмірі;
бастапқы объектінің кадастрлық нөмірі;
жер учаскесінің кадастрлық нөмірі;
кадастрлық нөмір;
жаңартылған күні;
пайдалануға берілген жылы;
салық салынатын құн (теңге);
операция күні;
ауыртпалықтардың болуы туралы мәліметтер;
тыйым салудың болуы туралы мәліметтер.
10) электрондық деректеме
аудиторлық есептер;
қаржы-шаруашылық қызметі бойынша құжаттар;
өзге де құжаттама;
басқару органдарының шешімдері;
құрылтай құжаттары.
11) есептер:
АҚ, ЖШС, ШМК және ЖМК үшін:
мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспары;
мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарының орындалуы бойынша есеп;
ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер мен ұлттық компаниялар үшін:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамын қоспағанда, акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспары;
акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есеп;
Мемлекеттік мүлік тізіліміне ұсынылатын акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиясы;
акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялардың даму стратегиясының орындалуы жөніндегі есеп;
ұйымдардың сыртқы және ішкі қарыздарды тартуы туралы тоқсан сайынғы ақпарат;
акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың қарыз алуы және оны өтеу кестесі, қаржылық тұрақтылығы туралы тоқсан сайынғы және жартыжылдықтағы ақпарат.
"Мемлекеттік мүлік
тізілімінен ақпарат беру
(мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ
мемлекеттік заңды тұлғалардың
тізбесі; Мемлекеттік меншік
объектілерін сауда- саттыққа
қою кестесіне енгізілген мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен
материалдар)" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдарды алуға арналған сұрау

9) внешние интеграции:
объекты недвижимости:
вид объекта;
фонд;
площадь земельного участка (гектар);
количество этажей;
полезная площадь (квадратные метры);
площадь застройки (квадратные метры);
область объекта;
район объекта;
вид права;
тип недвижимости;
функциональное назначение;
адрес;
кадастровый номер объекта;
кадастровый номер первичного объекта;
кадастровый номер земельного участка;
кадастровый номер;
дата обновления;
год ввода в эксплуатацию;
налогооблагаемая стоимость (теңге);
дата операции;
сведения о наличии обременений;
сведения о наличии ареста.
10) электронное досье
аудиторские отчеты;
документы по финансово-хозяйственной деятельности;
прочая документация;
решения органов управления;
учредительные документы.
11) отчеты:
для АО, ТОО, ГПХ и ГПО:
план развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных предприятий;
отчет по исполнению плана развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных предприятий;
для национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний:
план развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, за исключением акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына";
отчет по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство;
стратегия развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, предоставляемых в Реестр государственного имущества;
отчет по исполнению стратегии развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство;
ежеквартальная информация о привлечении организациями внешних и внутренних займов;
ежеквартальная и полугодовая информация о заимствованиях и графике погашения, финансовой устойчивости национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Представление информации
из Реестра государственного
имущества (перечень контролируемых
государством акционерных обществ
и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также
государственных юридических лиц)";
информация и материалы
о государственном имуществе,
включенном в График выставления
на торги объектов
государственной собственности"
Запрос для получения информации и материалов о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности

1. "Жекешелендіру объектісінің типі" өлшемшарты бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
кіреді;
кірмейді.
және "Берілмеген" жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:
1) акциялар (акционерлік қоғам (бұдан әрі - АҚ);
2) үлес (жауапкершілігі шектеулі серіктестік (бұдан әрі - ЖШС);
3) мүліктік кешен;
4) машиналар мен жабдық;
5) жылжымайтын мүлік;
6) жылжымайтын мүлік (аяқталмағанқұрылыс);
7) өзгелер;
8) көлік.
2. "Бұғаттау" өлшем шарты бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
кіреді;
кірмейді.
және сұрау жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:
1) жекешелендірілуде;
2) жекешелендірілген;
3) алынып тасталған.
3. "Меншік нысанының коды" (бұдан әрі - МНК) өлшемшарты бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
кіреді;
кірмейді.
және "Берілмеген" жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:
1) республикалық меншік;
2) астананың, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық;
3) коммуналдық аудандық (облыстық маңызы бар қаланың);
4) коммуналдық жергілікті өзін-өзі басқару;
5) "Қазарнаулыэкспорт" шаруашылық жүргізу құқұғындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын.
"Мемлекеттік мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет
бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ
мемлекеттік заңды тұлғалардың
тізбесі; Мемлекеттік меншік
объектілерін сауда- саттыққа
қою кестесіне енгізілген
мемлекеттік мүлік туралы
ақпарат пен материалдар)"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Мемлекеттік қызметтерге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтердің атауы
Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі)
2
Көрсетілетін қызметті берушінің, көрсетілетін қызметті бірлесіп берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті
3
Мемлекеттік қызметтерді ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал)
4
Мемлекеттік қызметтердің мерзімі
10 (он) минут
5
Мемлекеттік қызметтердің нысаны
Электрондық (толығымен цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызметтердің нәтижесі
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі.
7
Мемлекеттік қызметтер кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның цифрлық объектілерінің және цифрлық активтерінің жұмыс кестесі

1. Для поиска по критерию "Тип объекта приватизации" выбирается условие запроса из справочника:
входит;
не входит.
и в поле "Не задано" выбираем одно или несколько необходимых значений:
1) акции (акционерное общество (далее – АО);
2) доля (товарищество с ограниченной ответственностью (далее – ТОО);
3) имущественный комплекс;
4) машины и оборудование;
5) недвижимость;
6) недвижимость (незавершенное строительство);
7) прочее;
8) транспорт.
2. Для поиска по критерию "Блокировка" выбирается условие запроса из справочника:
входит;
не входит.
и в поле запроса выбираем одно или несколько необходимых значений:
1) на приватизации;
2) приватизирован;
3) удаленный.
3. Для поиска по критерию "код формы собственности" (далее – КФС) выбирается условие запроса из справочника:
входит;
не входит.
и в поле "Не задано" выбираем одно или несколько необходимых значений:
1) республиканская собственность;
2) коммунальная столицы, областная, города республиканского значения;
3) коммунальная районная (города областного значения);
4) коммунальная местного самоуправления;
5) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казспецэкспорт".
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Представление информации
из Реестра государственного
имущества (перечень
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью, а также
государственных юридических лиц)";
информация и материалы о
государственном имуществе,
включенном в График
выставления на торги
объектов государственной
собственности"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Представление информации из Реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц)
2
Наименование услугодателя, соуслугодателя
Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
3
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал)
4
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) минут
5
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги
Перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов и цифровых активов

1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы;
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс күндері мен мереке күндерін санамағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін белгіленген кестеге сәйкес түскі асқа сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін.
3) Бірыңғай байланыс орталығы – күн сайын сағат 9.00-ден 21.00-ге дейін.
9
Мемлекеттік қызметтер үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесін алуға;
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалар туралы мәліметтер қарауға.
Көрсетілетін қызметті беруші заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді "цифрлық үкімет шлюзі" арқылы цифрлық жүйелерден алады.
10
Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметтерден бас тарту үшін негіздер
Жоқ
11
Мемлекеттік қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ көрсетілетін мемлекеттік қызметтер мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minfin.gov.kz цифлық ресурсында орналастырылған, Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтер орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.minfin.gov.kz цифрлық-ресурсында;
2) порталда орналастырылған.
"Мемлекеттік мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ
мемлекеттік заңды тұлғалардың
тізбесі; Мемлекеттік меншік
объектілерін сауда- саттыққа қою
кестесіне енгізілген мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен
материалдар)" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
4-қосымша
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі
БСН
Атауы
ҰҚН
Сала
(1-деңгей)
Сала
(4-деңгей)
Толық мекенжайы
Мемлекеттік қатысуы, %
Статус
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескертпе:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ҰҚН - ұйымдық-құқықтық нысан
"Мемлекеттік мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет
бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің,
сондай-ақ мемлекеттік заңды
тұлғалардың тізбесі; Мемлекеттік
меншік объектілерін сауда-
саттыққа қою кестесіне енгізілген
мемлекеттік мүлік туралы
ақпарат пен материалдар)"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан";
3) Единого контакт-центра – ежедневно с 9.00 до 21.00 часов.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Запрос:
для получения перечня контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц;
для просмотра сведений о контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствуют
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на цифровом ресурсе Министерства: www.minfin.gov.kz, Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) цифровом ресурсе Министерства: www.minfin.gov.kz;
2) портале.
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Представление информации
из Реестра государственного
имущества (перечень
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью, а также
государственных юридических лиц)";
информация и материалы о
государственном имуществе,
включенном в График
выставления на торги объектов
государственной собственности"
Перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц
БИН
Наименование
ОПФ
Отрасль (уровень 1)
Отрасль (уровень 4)
Полный адрес
Государственное участие, %
Статус
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ОПФ – организационно-правовая форма
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной услуги
"Представление информации
из Реестра государственного
имущества (перечень
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью, а также
государственных юридических лиц);
информация и материалы о
государственном имуществе,
включенном в График
выставления на торги объектов
государственной собственности"
Информация и материалы о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности

1. Жекешелендіру объектісін қарап шығу кезінде
1.1. Объект бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) объектінің сәйкестендіру нөмірі;
2) жекешелендіру объектісінің типі:
акциялар (акционерлік қоғам (бұдан әрі - АҚ);
үлес (жауапкершілігі шектеулі серіктестік (бұдан әрі - ЖШС);
мүліктіккешен;
машиналар мен жабдық;
жылжымайтын мүлік;
жылжымайтын мүлік (аяқталмаған құрылыс);
өзгелер;
көлік;
3) сатушы;
4) жекешелендіру объектісін сату кезеңі;
5) объектінің мәртебесі:
жекешелендірілуде;
белсенді емес;
жекешелендірілген;
сауда-саттықтаналынған;
6) объектіні бұғаттау:
еркін;
алып қоюға жатады;
7) меншік нысанының коды (бұданәрі - МНК):
республикалық;
астананың, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық;
коммуналдық аудандық (облыстық маңызы бар қаланың);
коммуналдық жергілікті өзін-өзі басқару;
8) қосымша деректер (жекешелендіру объектісінің типіне қарай).
1.2. Объектіні бағалау туралы ақпарат көрсетіледі:
1) бағалаушының атауы;
2) есептің нөмірі;
3) есептің күні;
4) бағалау құны, теңге;
5) бағалау күні.
1.3. Объект бойынша құжаттар беттерге таратылған, "объектінің электрондық деректеріне" енгізілген, сканерленген түрде көрсетіледі:
1) объектінің құжаттары;
2) жер бойынша құжаттар;
3) фотоальбом.
2. Мерзімді баспа басылымдарында (бұдан әрі - МББ) жарияланған жекешелендіру объектісін сату бойынша сауда-саттық өткізу туралы хабарламалар жөніндегі ақпаратты қарап шығу кезінде
2.1. МББ-ның атауы.
2.2. Жарияланымның нөмірі мен күні.
2.3. Сауда-саттық өткізудің күні мен уақыты.
2.4. Сауда-саттық нысаны.
2.5. Сауда-саттық түрі.
2.6. Кепілдік жарна.
2.7. МББ-да жарияланған хабарландырудың мәтіні:
1) мемлекеттік тілде;
2) орыс тілінде.
3. Сауда-саттық туралы деректерді қарап шығу кезінде
3.1. Сауда-саттық нысаны:
1) аукцион (ағылшын немесе голландиялық);
2) тікелей атаулы сатылым;
3) тендер (инвестициялық немесе коммерциялық);
4) қор биржасы.
3.2. Сауда-саттықтың әдісі.
3.3. Қосымша шарттар.
3.4. Сауда-саттықтың күні мен уақыты.
3.5. Алғашқы баға, теңге.
3.6. Кепілдік жарна, теңге.
3.7. Өсу/төмендеу коэффициенті.
3.8. Бастапқы баға, теңге.
3.9. Ең төменгі баға, теңге.
3.10. Сауда-саттық мәртебесі:
1) өткізілген жоқ;
2) болмайды;
3) өткізілді;
4) сауда-саттық күтілуде.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 516 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қаржы министрінің
2020 жылғы 7 сәуірдегі
№ 362 бұйрығына
2-қосымша
"Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары

1. При просмотре объекта приватизации
1.1. Отображается информация по объекту:
1) идентификационный номер объекта;
2) тип объекта приватизации:
акции (акционерное общество (далее – АО);
доля (товарищество с ограниченной ответственностью (далее – ТОО);
имущественный комплекс;
машины и оборудование;
недвижимость;
недвижимость (незавершенное строительство);
прочее;
транспорт;
3) продавец;
4) период продажи объекта приватизации;
5) статус объекта:
на приватизации;
не активный;
приватизирован;
снят с торгов;
6) блокировка объекта:
свободно;
подлежит изъятию;
7) код формы собственности (далее – КФС):
республиканская;
коммунальная столицы, областная, города республиканского значения;
коммунальная районная (города областного значения);
коммунальная местного самоуправления;
8) дополнительные данные (в зависимости от типа объекта приватизации).
1.2. Отображается информация об оценке объекта:
1) наименование оценщика;
2) номер отчета;
3) дата отчета;
4) оценочная стоимость, теңге;
5) дата оценки.
1.3. Отображаются документы по объекту в сканированном виде, включенные в "электронное досье объекта", распределенное на вкладки:
1) документы объекта;
2) документы по земле;
3) фотоальбом.
2. При просмотре информации об извещениях о проведении торгов по продаже объекта приватизации, опубликованных в периодических печатных изданиях (далее – ППИ)
2.1. Наименование ППИ.
2.2. Номер и дата публикации.
2.3. Дата и время проведения торгов.
2.4. Форма торгов.
2.5. Вид торгов.
2.6. Гарантийный взнос.
2.7. Текст объявления, опубликованных в ППИ:
1) на государственном языке;
2) на русском языке.
3. При просмотре данных о торгах
3.1. Форма торгов:
1) аукцион (английский или голландский);
2) прямая адресная продажа;
3) тендер (инвестиционный или коммерческий);
4) фондовая биржа.
3.2. Метод торгов.
3.3. Дополнительные условия.
3.4. Дата и время торгов.
3.5. Начальная стоимость, теңге.
3.6. Гарантийный взнос, теңге.
3.7. Повышающий/Понижающий коэффициент.
3.8. Стартовая цена, теңге.
3.9. Минимальная цена, теңге.
3.10. Статус торгов:
1) не состоялись;
2) отменен;
3) состоялись;
4) торги ожидаются.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 516
Приложение 2 к приказу
Первого Заместитея
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 апреля 2020 года № 362
Правила оказания государственной услуги "Представление информации из Реестра государственного имущества арендатору государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 24) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызметтер) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет беруші) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу үшін заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жалға алу келісім-шарттың нөмірі туралы мәліметтер көрсетілген мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат алу үшін портал арқылы сұрау (бұдан әрі – сұрау) салады және куәландыру (қол қою) үшін электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есептік жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген.
4. Сұрау www.e-qazyna.kz "мемлекеттік мүлік тізілімі" веб-порталда автоматты түрде тіркеліп, 10 (он) минуттан артық емес өңделеді.
5. Сұрауды өңдеудің қорытындысы бойынша қарау режимінде осы Қағидаларға 3-қосымшаның 1 немесе 2-нысандарына сәйкес мемлекеттік мүлікті жалға беру туралы шарт бойынша ақпарат қалыптастырылады.
6. Цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым операторын қате туындаған кезден бастап бір сағат ішінде хабардар етеді. Хабарламада істен шығу сипаттамасы және оны анықтау уақыты болуы қажет. Істен шығу туралы ақпарат салдардың жойылуын бақылау үшін уәкілетті органға да жіберіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Представление информации из реестра государственного имущества арендатору государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 24) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах) и определяют порядок оказания государственной услуги "Представление информации из реестра государственного имущества арендатору государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель) через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги юридические и физические лица (далее – услугополучатель) через портал подают запрос для получения информации арендатором государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет с указанием сведений о номере договора аренды, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – запрос) и подписывают электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) либо посредством получения одноразового пароля, при регистрации и подключении абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала для удостоверения (подписания).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.
4. Запрос автоматически регистрируется на веб-портале "реестр государственного имущества" www.e-qazyna.kz, где обрабатывается не более 10 (десяти) минут.
5. По итогам обработки запроса в режиме просмотра формируется информация по договору о передаче государственного имущества в аренду, согласно формам 1 или 2 приложения 3 к настоящим Правилам.
6. В случае сбоя цифровой системы услугодатель уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" в течение одного часа с момента возникновения ошибки. Уведомление должно содержать описание сбоя и время его выявления. Информация о сбое направляется также в уполномоченный орган для контроля устранения последствий.

10. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады. Көрсетілетін қызметті беруші мен уәкілетті орган шағымды қарау нәтижелері туралы көрсетілетін қызметті алушыны шешім қабылданғаннан кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етеді. Шағымды қарау туралы ақпарат мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мониторингі жүйесінде тіркеледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа шағым жасауға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4-бабының 6) тармақшасына cәйкес жүгінеді.
"Мемлекеттік мүлік тізілімінен
мемлекеттік мүлікті жалға
алушыға онымен жасалған
жалдау шарты бойынша шарттың
талаптары, осындай шарт
бойынша есептеулер, өсімпұл
мен бюджетке аударылған
төлемдер бойынша
мәліметтермен бірге ақпарат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат алу үшін сұрау
Ұйымдарды іздеу өлшем шарттары
1-қадам. Деректерді толтыру:
1) жалдаушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі-БСН)/ жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі-ЖСН);
2) шарттың нөмірі.
2-қадам. Электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) немесе бір рет қолданылатын парольдің көмегі арқылы қол қою:
1) ЭЦҚ-мен қол қою немесе бір рет қолданылатын парольді енгізу.
3-қадам. Сұрау салудың нәтижесі (экранға шығару):
1) жалдаушының БСН-і/ЖСН-і;
2) сұрау салу нөмірі;
3) қызметтің типі;
4) сұрау салудың мәртебесі.
Сұрауды өңдеудің қорытындысы бойынша қарау режимінде мемлекеттік мүлікті жалға беру туралы шарт бойынша ақпарат қалыптастырылады.
"Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің атауы
Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат беру
2
Көрсетілетін қызметті берушінің, көрсетілетін қызметті бірлесіп берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал)
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің мерзімі
10 (он) минут
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нысаны
Электрондық (толығымен цифрландырылған)
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нәтижесі
Мемлекеттік мүлікті жалға беру туралы шарт бойынша ақпарат
7
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның цифрлық объектілерінің және цифрлық активтерінің жұмыс кестесі

10. Жалоба услугополучателя рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации. Услугодатель и уполномоченный орган уведомляет услугополучателя о результатах рассмотрения жалобы не позднее одного рабочего дня после принятия решения. Информация о рассмотрении жалобы фиксируется в системе мониторинга оказания государственных услуг.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан обжалование в суде допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) статьи 4 Закона о государственных и социально ответственных услугах.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Представление информации
из реестра государственного
имущества арендатору
государственного имущества
по заключенному с ним
договору аренды, со сведениями
по условиям договора, начислениям
по такому договору, пене
и перечисленным платежам
в бюджет"
Форма
Запрос для получения информации арендатором государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет
Критерии поиска организаций
Шаг 1. Заполнение данных:
1) Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)/Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) нанимателя;
2) номер договора.
Шаг 2. Подписание электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) или при помощи одноразового пароля:
1) подписание ЭЦП или ввод одноразового пароля.
Шаг 3. Результат запроса (выдача на экран):
1) БИН/ИИН нанимателя;
2) номер запроса;
3) тип услуги;
4) статус запроса.
По итогам обработки запроса в режиме просмотра формируется информация по договору о передаче государственного имущества в аренду.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Представление информации
из реестра государственного
имущества арендатору
государственного имущества
по заключенному с ним
договору аренды, со сведениями
по условиям договора,
начислениям по такому
договору, пене и перечисленным
платежам в бюджет"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Представление информации из реестра государственного имущества арендатору государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет
2
Наименование услугодателя, соуслугодателя
Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
3
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал)
4
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) минут
5
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги
Информация по договору о передаче государственного имущества в аренду.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов и цифровых активов

1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы;
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс күндері мен мереке күндерін санамағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін белгіленген кестеге сәйкес түскі асқа сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін.
3) Бірыңғай байланыс орталығы – күн сайын сағат 9.00-ден 21.00-ге дейін.
9
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен жалға алу шартының нөмірі және жеке тұлға үшін - жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлға үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметті көрсете отырып, ақпарат алу үшін сұрау.
Көрсетілетін қызметті беруші заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді "цифрлық үкімет" шлюзы арқылы цифрлық жүйелерден алады.
10
Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметтерден бас тарту үшін негіздер
Жоқ
11
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасы болуы немесе порталдың есептік жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және қосылған кезде бір рет қолданылатын парольді пайдалану шартында портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алады.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minfin.gov.kz цифрлық ресурсында орналастырылған, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер орындарының мекенжайлары: 1) Министрліктің www. minfin. gov. kz цифрлық-ресурсында;
2) порталда орналастырылған.
"Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларына
3-қосымша
1-нысан
Мемлекеттік мүлікті жалға беру туралы шарт бойынша ақпарат
Құжат мемлекеттік мүлік тізілімімен қалыптастырылған
Бірегей нөмірі:
Сұрау салынған күні мен уақыты:
Ақпаратты алатын күні мен уақыты:
Құрметті мемлекеттік мүлік тізілімі веб-порталының мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді тұтынушы!
Сіз тапсырған іздестіру өлшемшарттары бойынша: шарттың № - ____ және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН)/ жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі-ЖСН) - _______, мемлекеттік мүлік тізілімінің дерекқорларында мыналар тіркелген:
1) шарт және мемлекеттік мүлік бойынша мәліметтер:
Шарт типі: мүліктік жалға алу (жалдау)
Жалға беруші:
БСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс телефондары
Баланс ұстаушы:
БСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс телефондары
Жалдаушы:
БСН/ЖСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс телефондары
Шарттың нөмірі мен күні:
Мемлекеттік мүлік типі:
Көлік не ғимараттағы үй-жай немесе ғимарат не жабдық немесе басқалар
Жалға алу кезеңі:
Жалға алу объектісі:
Мемлекеттік мүліктің орналасқан орны, сипаты мен сипаттамасы

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан";
3) Единого контакт-центра – ежедневно с 9.00 до 21.00 часов.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Запрос для получения информации арендатором государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет с указанием сведений о номере договора аренды и индивидуального идентификационного номера – для физического лица, бизнес-идентификационного номера – для юридического лица.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствуют
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, при регистрации и подключении абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на цифровом ресурсе Министерства: www.minfin.gov.kz, Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) цифровом ресурсе Министерства: www.minfin.gov.kz;
2) портале.
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Представление информации
из реестра государственного
имущества арендатору
государственного имущества по
заключенному с ним договору аренды,
со сведениями по условиям
договора, начислениям
по такому договору, пене и
перечисленным платежам
в бюджет"
Форма1
Информация по договору о передаче государственного имущества в аренду
Документ сформирован: реестром государственного имущества
Уникальный номер:
Дата и время запроса:
Дата и время получения информации:
Уважаемый потребитель государственных услуг веб-портала реестра государственного имущества!
По заданным Вам критериям поиска: № договора – _____ и Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)/Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – __________, в базах данных реестра государственного имущества зарегистрированы следующие:
1) сведения по договору и государственному имуществу:
Тип договора: имущественный найм (аренда)
Наймодатель:
БИН, полное наименование, адрес, контакты
Балансодержатель:
БИН, полное наименование, адрес, контакты
Наниматель:
БИН/ИИН, полное наименование, адрес, контакты
Номер и дата договора:
Тип государственного имущества:
транспорт или помещение в здании или здание или оборудование или другое.
Период аренды :
Объект аренды :
местонахождение, описание и характеристика государственного имущества

2) шарт бойынша есептеулер, өсімпұл және мемлекеттік бюджетке түсімдер:
Есептеу күні
Есептелді, теңге
Мерзімі өткен күндер саны
Уақтылы төленбегені үшін өсімпұл, теңге (бір күнгі өсімпұл сомасы Х мерзімі өткен күндер саны)
Мемлекеттік бюджетке түсті, теңге
Төлем күні
Барлығы есептелді:
жалдау ақысы, теңге: _________
өсімпұл, теңге: _________
мемлекеттік бюджетке түсті, теңге: _________
төлемге жиыны, теңге: _________
2-Нысан
Мемлекеттік мүлікті жалға беру туралы шарт бойынша ақпарат
Құжат мемлекеттік мүлік тізілімімен қалыптастырылған
Бірегей нөмірі:
Сұрау салынған күні мен уақыты:
Ақпаратты алатын күні мен уақыты:
Құрметті мемлекеттік мүлік веб-портал тізілімінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді тұтынушы!
Сіз тапсырған іздестіру өлшемшарттары бойынша: шарттың № - ____ және БСН/ЖСН - _______, мемлекеттік мүлік тізілімінің дерекқорларында мәліметтер табылған жоқ.
Ескертпе:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
*Мемлекеттік мүлікті жалға беру туралы шарт бойынша ақпарат мәліметтер болған кезде қалыптастырылады;
**Мемлекеттік мүлікті жалға беру туралы шарт бойынша ақпарат мәліметтер болмаған кезде қалыптастырылады.

2) начисления, пеня и поступления в бюджет по договору:
Дата начисления
Начислено, теңге
Количество просроченных дней
Пеня за несвоевременную уплату, теңге (сумма пени за один день Х количество просроченных дней)
Поступило в бюджет, теңге
Дата платежа
Итого начислено:
арендная плата, теңге: ________
пеня, теңге: _________________
поступило в бюджет, теңге: ________
итого к оплате, теңге: ________
Форма 2
Информация по договору о передаче государственного имущества в аренду
Документ сформирован реестром государственного имущества
Уникальный номер:
Дата и время запроса:
Дата и время получения информации:
Уважаемый потребитель государственных услуг веб-портала реестра государственного имущества!
По заданным Вам критериям поиска: № договора – _____ и БИН/ИИН – _____________, в базах данных реестра государственного имущества сведения не найдены.
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
*при наличии сведений формируется Информация по договору о передаче государственного имущества в аренду;
**при отсутствии сведений формируется Информация по договору о передаче государственного имущества в аренду.