О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 253 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 33 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения"
Совместный приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 16 июля 2026 года № 364 и Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 июля 2026 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июля 2026 года № 39379
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 253 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 33 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20557) следующие изменения и дополнения:
в Критериях оценки степени риска в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сфере управления жилищным фондом, утвержденных указанным совместным приказом:
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) незначительное нарушения – отсутствие согласованной с жилищной инспекцией сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;";
подпункт 5) и 6) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"5) значительные нарушения – нарушения, установленные нормативными правовыми актами, а также несоблюдение государственных нормативов, несвоевременное и неправильное оформление документации, отсутствие регистрации объектов кондоминиума в Некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан", годовой сметы расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума, утвержденной протоколом собрания собственников квартир, нежилых помещении, годовой сметы расходов и размеров оплаты за содержание парковочных мест, кладовок, утвержденной протоколом собрания собственников парковочных мест, кладовок, не выполнение работ по дезинфекции, дезинсекции и дератизации подвальных помещений и других мест общего пользования объекта кондоминиума, несоответствии протоколов собрания собственников квартир, нежилых помещений Типовым формам протоколов собрания, отсутствие в своем составе работников, имеющих документ о признании профессиональной квалификации на осуществление функций по управлению объектом кондоминиума;";

"Елді мекендердің шекаралары шегінде тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 253 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 33 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 16 шілдедегі № 364 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 22 шілдедегі № 112 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 23 шілдеде № 39379 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Елді мекендердің шекаралары шегінде тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 253 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 33 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20557 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Тұрғын үй қорын басқару саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендердің шекаралары шегіндегі тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында:
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) болмашы бұзушылық - тұрғын үй инспекциясымен келісілген кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге арналған шығыстар сметасының болмауы;";
2-тармақтың 5) және 6) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"5) елеулі бұзушылықтар – нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптардың бұзылуы, сондай-ақ мемлекеттік нормативтердің сақталмауы, құжаттаманы уақтылы және тиісінше ресімдемеу, кондоминиум объектілерінің "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында тіркелмеуі, пәтерлер мен тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жиналысы хаттамасымен бекітілген кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған жылдық шығыстар сметасының болмауы, автотұрақ орындары мен қоймажайлар меншік иелерінің жиналысы хаттамасымен бекітілген автотұрақ орындары мен қоймажайларды күтіп-ұстауға арналған жылдық шығыстар сметасы мен төлем мөлшерлерінің болмауы, кондоминиум объектісінің жертөлелері мен басқа да ортақ пайдаланылатын орындарында дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау жұмыстарын орындамау, пәтерлер мен тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жиналысы хаттамаларының жиналыс хаттамаларының үлгілік нысандарына сәйкес келмеуі, сондай-ақ өз құрамында кондоминиум объектісін басқару функцияларын жүзеге асыруға кәсіби біліктіліктің танылғанын растайтын құжаты бар қызметкерлердің болмауы;

"6) грубые нарушения – несоблюдение требований, установленных нормативными правовыми актами в сфере управления жилищным фондом, вследствие которых не обеспечиваются безопасные и комфортные условия для проживания человека, с нанесением ущерба государственным интересам, которые влекут за собой административную и уголовную ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан, отсутствием сберегательного и текущего счета на каждый объект кондоминиума в банке второго уровня, неисправности в частях общего имущества объекта кондоминиума и в системах центрального отопления, водоснабжения, водоотведения, электроснабжения общего имущества кондоминиума, отсутствие подтверждающих документов о проведении плановых осмотров технического состояния конструкций и инженерного оборудования объекта кондоминиума, предоставлением недостоверной отчетности, не соблюдение сроков полномочий председателя объединение собственников имущества, совета дома и ревизионной комиссии, определенных нормативными правовыми актами, осуществление юридическими лицами не являющимися объединениями собственников имущества или субъектами управления объектами кондоминиума, функций по управлению объектами кондоминиума, осуществление деятельности по управлению объектом кондоминиума без направления информации в жилищную инспекцию о начале деятельности по управлению объектом кондоминиума, несвоевременная и (или) неполная передача документации по акту приема-передачи и иных технических средств и оборудования заказчиком (застройщиком), председателем объединения собственников имущества или субъектами управления объектом кондоминиума при смене форм управления объектом кондоминиума или субъекта управления объектом кондоминиума или прекращении своей деятельности по управлению объектом кондоминиума;";
дополнить приложениями 1 и 2 в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему совместному приказу;
приложение 3 к совместному приказу изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
заголовок Главы 5 изложить в новой редакции:
"Глава 5. Особенности формирования системы оценки и управления рисками для государственных органов, использующих цифровые системы с учетом специфики и конфиденциальности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан".

6) өрескел бұзушылықтар – тұрғын үй қорын басқару саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарды сақтамау, соның салдарынан адамның өмір сүруі мен тыныс-тіршілігінің қолайлы ортасының жай-күйі нашарлап, әкімшілік және қылмыстық жауаптылыққа әкеп соғатын мемлекеттік мүдделерге залал келтіре отырып, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген бұзушылық, екінші деңгейдегі банкте кондоминиумның әрбір объектісіне жинақ және ағымдағы шоттың болмауы, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің бөліктеріндегі және орталықтан жылыту жүйелеріндегі ақаулықтар, кондоминиумның ортақ мүлкін сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау, кондоминиум объектісінің конструкциялары мен инженерлік жабдықтарының техникалық жай-күйіне жоспарлы тексеру жүргізу туралы растайтын құжаттардың болмауы, дұрыс емес есептілікті ұсынумен, нормативтік құқықтық актілерде айқындалған мүлік иелерінің бірлестігі, үй кеңесі және тексеру комиссиясы төрағасының өкілеттік мерзімдерінің сақталмауы, пәтер иелері жиналысының, тұрғын емес үй-жайлардың, тұрақ орындарының, қоймалардың хаттамаларына сәйкес келмеуі, үлгілік нысандарына, сондай-ақ тұрғын үй заңнамасының нормаларына сәйкес келмеуі, сервистік қызмет субъектілері - ұйымдардың көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісін басқару функцияларын жүзеге асыруы (ағымдағы және жинақтаушы шоттарды ашу және басқару субъектісі ретінде қаражат жинау) Кондоминиум объектісін басқару субъектілерінің және көп пәтерлі тұрғын үйлерді басқарушылардың тізілімінде тиісті тіркеусіз, құрылыс салушының, мүлік иелері бірлестігі төрағасының немесе басқару субъектілерінің кондоминиум объектісін немесе кондоминиум объектісін басқару субъектісін басқару нысандары ауысқан немесе кондоминиум объектісін басқару жөніндегі өз қызметі тоқтатылған кезде құжаттаманы және өзге де техникалық құралдар мен жабдықтарды қабылдау-тапсыру актісі бойынша беру мерзімдерін бұзуы, кондоминиум объектісін басқару субъектісінде кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыруға біліктілігін растайтын құжаттың болмауы;";
осы бірлескен бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын;
бірлескен бұйрыққа 3-қосымша осы бірлесен бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
5-Тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"5-Тарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ерекшелік пен құпиялылықты ескере отырып, цифрлық жүйелерді пайдаланатын мемлекеттік органдарға арналған тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру ерекшеліктері".

2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан для размещения в информационной системе "Единый реестр субъектов и объектов проверок".
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________С. Жумангарин
Министр промышленности и
строительства Республики Казахстан
__________Е. Нагаспаев
СОГЛАСОВАНО
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 22 июля 2026 года № 112
и Министр промышленности
и строительства Республики
Казахстан от 16 июля 2026 года № 364
Приложение 1
к Критериям оценки степени
риска в пределах границ
населенных пунктов на объектах
социальной инфраструктуры
в сфере управления
жилищным фондом
Степени нарушений требований в сфере управления жилищным фондом в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры для проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля
№ п/п
Критерии
Степень нарушения
1
Отсутствие договоров между объединением собственников имущества с субъектами управления объектом кондоминиума одобренные протокольным решением собрания собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома или протокольным решением совет дома, при наличии одобренного протокольного решения собрания по делегированию функций о выборе субъекта управления объектом кондоминиума.
значительное
2
Отсутствие регистрации объектов кондоминиума в Некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
значительное
3
Отсутствие годовых смет расходов на управление объектом кондоминиума утвержденных протоколами собраний собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок, многоквартирного жилого дома на один календарный год.
значительное
4
Отсутствие сберегательного счета на объект кондоминиума в банке второго уровня.
грубое
5
Отсутствие текущего счета на объект кондоминиума в банке второго уровня.
грубое
6
Отсутствие акта обследования по подготовке инженерных сетей и оборудования к отопительному сезону.
грубое
7
Отсутствие подтверждающих документов о предоставлении ежемесячного и годового отчета по управлению объектом кондоминиума.
грубое
8
Отсутствие подтверждающих документов о проведении ежегодного акта осмотра объекта кондоминиума на основании инвентарного перечня общего имущества объекта кондоминиума.
грубое
9
Отсутствие подтверждающих документов о выполнении работ по дезинфекции, дезинсекции и дератизации подвальных помещений, паркингов и других мест общего пользования.
значительное
10
Неисправности в частях общего имущества объекта кондоминиума (фасады, подъезды, вестибюли, холлы, коридоры, лестничные марши и лестничные площадки, лифты, крыши, козырьки (навесы) входных групп, чердаки, технические этажи, подвалы, общедомовые инженерные системы и оборудование, абонентские почтовые ящики, земельный участок под многоквартирным жилым домом и (или) придомовой земельный участок, элементы благоустройства и другое имущество общего пользования).
грубое
11
Несоблюдение сроков полномочий председателя ОСИ, совета дома и ревизионной комиссии, определенных нормативными правовыми актами и уставом проверяемого субъекта.
грубое
12
Несоответствие протоколов собраний собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома Типовым протоколам собраний собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома.
значительное
13
Отсутствие безбарьерной среды для лиц с инвалидностью и других маломобильных групп населения.
незначительное
14
Отсутствие в своем составе работников, имеющих документ о признании профессиональной квалификации на осуществление функций по управлению объектом кондоминиума.
значительное
15
Осуществление юридическими лицами не являющимися объединениями собственников имущества или субъектами управления объектами кондоминиума, функций по управлению объектами кондоминиума
грубое
16
Осуществление деятельности по управлению объектом кондоминиума без направления информации в жилищную инспекцию о начале деятельности по управлению объектом кондоминиума.
грубое
17
Несвоевременная и (или) неполная передача документации по акту приема-передачи и иных технических средств и оборудования заказчиком (застройщиком), председателем объединения собственников имущества или субъектами управления объектом кондоминиума при смене форм управления объектом кондоминиума или субъекта управления объектом кондоминиума или прекращении своей деятельности по управлению объектом кондоминиума.
грубое
Приложение 2
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 22 июля 2026 года № 112
и Министр промышленности
и строительства Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года № 364
Приложение 2
к Критериям оценки степени
риска в пределах границ
населенных пунктов на объектах
социальной инфраструктуры
в сфере управления
жилищным фондом
Перечень субъективных критериев для определения степени риска по субъективным критериям сфере управления жилищным фондом в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры
№ п/п
Показатель субъективного критерия
Источник информации по показателю субъективного критерия
Удельный вес по значимости, балл (в сумме не должен превышать 100 баллов), wi
Условия /значения, xі
условие 1/значение
условие 2/значение
1
2
3
4
5
6
Для профилактического контроля с посещением
1
Наличие регистрации объектов кондоминиума в Некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля
50
0
1+
0%
100%
2
Наличие подтверждающих документов о предоставлении ежемесячного и годового отчета по управлению объектом кондоминиума
результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля
50
0
1+
0%
100%
3
Наличие безбарьерной среды (входная группа) для маломобильных групп населения
результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля
50
0
1+
0%
100%
Приложение 3
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 22 июля 2026 года № 112 и
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года № 364
Приложение 3
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 29 апреля 2020 года № 253
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 апреля 2020 года № 33
Проверочный лист в сфере управления жилищным фондом в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в соответствии со статьей 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении председателя объединения собственников имущества и субъектов управления объектом кондоминиума
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля с
посещением субъекта (объекта) контроля
___________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля ____________________________________________________
____________________________________________________________________
___ №, дата Наименование субъекта (объекта) контроля
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля
______________________________________________________________________
Адрес места нахождения ________________________________________________
______________________________________________________________________
__________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Наличие договоров между объединением собственников имущества с субъектами управления объектом кондоминиума одобренные протокольным решением собрания собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома или протокольным решением совет дома, при наличии одобренного протокольного решения собрания по делегированию функций о выборе субъекта управления объектом кондоминиума
2
Наличие регистрации объектов кондоминиума в Некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
3
Наличие годовых смет расходов на управление объектом кондоминиума утвержденных протоколами собраний собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок, многоквартирного жилого дома на один календарный год
4
Наличие сберегательного счета на объект кондоминиума в банке второго уровня
5
Наличие текущего счета на объект кондоминиума в банке второго уровня
6
Наличие акта обследования по подготовке инженерных сетей и оборудования к отопительному сезону
7
Наличие подтверждающих документов о предоставлении ежемесячного и годового отчета по управлению объектом кондоминиума
8
Наличие подтверждающих документов о проведении ежегодного акта осмотра объекта кондоминиума на основании инвентарного перечня общего имущества объекта кондоминиума
9
Наличие подтверждающих документов о выполнении работ по дезинфекции, дезинсекции и дератизации подвальных помещений, паркингов и других мест общего пользования
10
Наличие неисправности в частях общего имущества объекта кондоминиума (фасады, подъезды, вестибюли, холлы, коридоры, лестничные марши и лестничные площадки, лифты, крыши, козырьки (навесы) входных групп, чердаки, технические этажи, подвалы, общедомовые инженерные системы и оборудование, абонентские почтовые ящики, земельный участок под многоквартирным жилым домом и (или) придомовой земельный участок, элементы благоустройства и другое имущество общего пользования)
11
Соблюдение сроков полномочий председателя ОСИ, совета дома и ревизионной комиссии, определенных нормативными правовыми актами и уставом проверяемого субъекта
12
Соответствие протоколов собраний собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома Типовым протоколам собраний собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома.
13
Наличие безбарьерной среды для лиц с инвалидностью и других маломобильных групп населения
14
Наличие в своем составе работников, имеющих документ о признании профессиональной квалификации на осуществление функций по управлению объектом кондоминиума.
15
Осуществление юридическими лицами не являющимися объединениями собственников имущества или субъектами управления объектами кондоминиума, функций по управлению объектами кондоминиума
16
Осуществление деятельности по управлению объектом кондоминиума без направления информации в жилищную инспекцию о начале деятельности по управлению объектом кондоминиума.
17
Своевременная и полная передача документации по акту приема-передачи и иных технических средств и оборудования заказчиком (застройщиком), председателем объединения собственников имущества или субъектами управления объектом кондоминиума при смене форм управления объектом кондоминиума или субъекта управления объектом кондоминиума или прекращении своей деятельности по управлению объектом кондоминиума.
Должностное (ые) лицо (а) ______________________________ ____________
должность                   подпись
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля _________________ ____________________
должность             подпись __________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)

2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін бес жұмыс күні ішінде оны "Тексеру субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімі" ақпараттық жүйесіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
________С. Жумангарин
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
__________Е. Нагаспаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 22 шілдедегі № 112
мен Қазақстан
Республикасының Өнеркәсіп
және құрылыс министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі № 364
Бірлескен бұйрыққа 1-қосымша
Елді мекендер шекаралары
шегінде тұрғын үй қорын
басқару саласындағы әлеуметтік
инфрақұрылым объектілерінде
тәуекел дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
1-қосымша
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау жүргізу үшін әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендердің шекаралары шегінде тұрғын үй қорын басқару саласы талаптарының бұзылу дәрежесі
Р/с №
Өлшемшарттар
Бұзушылық дәрежесі
1
Пәтерлердің, көппәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайларының меншік иелері жиналысының хаттамалық шешімімен немесе басқару субъектісін таңдау туралы функцияларды беру жөніндегі жиналыстың мақұлданған хаттамалық шешімі болған кезде үй кеңесінің хаттамалық шешімімен мақұлданған мүліктің меншік иелері бірлестігі мен кондоминиум объектісін басқару субъектісі арасында шарттардың болуы
елеулі
2
"Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында кондоминиум объектілерін тіркеудің болуы
елеулі
3
Пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар, тұрақ орындары, қоймалар, көппәтерлі тұрғын үй иелері жиналыстарының хаттамаларымен бекітілген кондоминиум объектісін басқаруға арналған шығыстардың жылдық сметасының бір күнтізбелік жылға болуы
елеулі
4
Екінші деңгейдегі банкте кондоминиум объектісіне жинақ шотының болуы
өрескел
5
Екінші деңгейдегі банкте кондоминиум объектісіне ағымдағы шоттың болуы
өрескел
6
Жылыту маусымына инженерлік желілер мен жабдықтарды дайындау бойынша тексеру актісінің болуы
өрескел
7
Кондоминиум объектісін басқару жөніндегі ай сайынғы және жылдық есепті ұсыну туралы растайтын құжаттардың болуы
өрескел
8
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің түгендеу тізбесі негізінде кондоминиум объектісін жыл сайынғы тексеру актісін жүргізу туралы растайтын құжаттардың болуы
өрескел
9
Жертөле үй-жайларын, паркингтерді және басқа да ортақ пайдаланылатын орындарды дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау жөніндегі жұмыстарды орындау туралы растайтын құжаттардың болуы
елеулі
10
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің бөліктерінде (қасбеттер, кіреберістер, вестибюльдер, холлдар, дәліздер, баспалдақ марштары мен баспалдақ алаңдары, лифттер, шатырлар, кіру топтарының күнқағарлары (шатырлары), шатырлар, техникалық қабаттар, жертөлелер, жалпы үй инженерлік жүйелері мен жабдықтары, абоненттік пошта жәшіктері, көппәтерлі тұрғын үйдің астындағы жер учаскесі және (немесе) үй жанындағы жер учаскесі, абаттандыру элементтері және басқа да ортақ пайдаланылатын мүлік)
өрескел
11
Тексерілетін субъектінің нормативтік құқықтық актілерінде және жарғысында айқындалған МИБ төрағасының, үй кеңесінің және тексеру комиссиясының өкілеттік мерзімдерін сақтау
өрескел
12
Пәтер иелерінің, тұрғын емес үй-жайлардың, тұрақ орындарының, көп пәтерлі тұрғын үй қоймаларының жиналыстары хаттамаларының Пәтер иелерінің, тұрғын емес үй-жайлардың, тұрақ орындарының, көп пәтерлі тұрғын үй қоймаларының жиналыстарының үлгілік хаттамаларына сәйкестігі.
елеулі
13
Мүгедектігі бар адамдар және халықтың басқа да мобильділігі төмен топтары үшін кедергісіз ортаның болуы
болмашы
14
Өз құрамында кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыруға кәсіби біліктілігін тану туралы құжаты бар қызметкерлердің болмауы.
елеулі
15
Мүлік иелерінің бірлестіктері немесе кондоминиум объектілерін басқару субъектілері болып табылмайтын заңды тұлғалардың кондоминиум объектілерін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыруы
өрескел
16
Кондоминиум объектісін басқару жөніндегі қызметтің басталғаны туралы тұрғын үй инспекциясына ақпарат жібермей, кондоминиум объектісін басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру.
өрескел
17
Кондоминиум объектісін немесе кондоминиум объектісін басқару субъектісін басқару нысандары ауысқан немесе кондоминиум объектісін басқару жөніндегі өз қызметі тоқтатылған кезде тапсырыс берушінің (құрылыс салушының), мүлік иелері бірлестігі төрағасының немесе кондоминиум объектісін басқару субъектілерінің қабылдау-тапсыру актісі бойынша құжаттаманы уақтылы және (немесе) толық бермеуі
өрескел
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 22 шілдедегі № 112
мен Қазақстан
Республикасының Өнеркәсіп
және құрылыс министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі № 364
Бірлескен бұйрыққа 2-қосымша
Елді мекендер шекаралары
шегінде тұрғын үй қорын
басқару саласындағы әлеуметтік
инфрақұрылым объектілерінде
тәуекел дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
2-қосымша
Әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендердің шекаралары шегінде тұрғын үй қорын басқару саласындағы субъективті критерийлер бойынша тәуекел дәрежесін айқындау үшін субъективті өлшемшарттардың тізбесі
Р/с №
Субъективті өлшемшарттар көрсеткіші
Субъективті өлшемшарттар көрсеткіші бойынша ақпарат көзі
Маңыздылығы бойынша үлес салмағы, балл (сомасы 100 балдан аспауы тиіс), wi
шарт/мәні, xі
1-шарт / мәні
2-шарт/ мәні
1
2
3
4
5
6
Бару арқылы профилактикалық бақылау үшін
1
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында кондоминиум объектілерін тіркеудің болуы
бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
100%
2
Кондоминиум объектісін басқару жөніндегі ай сайынғы және жылдық есепті ұсыну туралы растайтын құжаттардың болуы
бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
100%
3
Халықтың мобильділігі төмен топтары үшін кедергісіз ортаның (кіру тобының) болуы
бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері
50
0
1+
0%
100%
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 22 шілдедегі № 112
мен Қазақстан
Республикасының Өнеркәсіп
және құрылыс министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі № 364
Бірлескен бұйрыққа 3-қосымша
Елді мекендер шекаралары
шегінде тұрғын үй қорын
басқару саласындағы әлеуметтік
инфрақұрылым объектілерінде
тәуекел дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138-бабына сәйкес мүлік иелері бірлестігінің төрағасына және кондоминиум объектісін басқару субъектілеріне қатысты елді мекендер шекаралары шегінде тұрғын үй қорын басқару саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде тексеру парағы
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/профилактикалық
бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган
_________________________________________________________________
________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт
_______________________________________________________________
________________________________________________________________
№, күні Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы
________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі ____________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы _____________________________________
________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
Пәтерлердің, көппәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайларының меншік иелері жиналысының хаттамалық шешімімен немесе басқару субъектісін таңдау туралы функцияларды беру жөніндегі жиналыстың мақұлданған хаттамалық шешімі болған кезде үй кеңесінің хаттамалық шешімімен мақұлданған мүліктің меншік иелері бірлестігі мен кондоминиум объектісін басқару субъектісі арасында шарттардың болуы
2
"Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында кондоминиум объектілерін тіркеудің болуы
3
Пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар, тұрақ орындары, қоймалар, көппәтерлі тұрғын үй иелері жиналыстарының хаттамаларымен бекітілген кондоминиум объектісін басқаруға арналған шығыстардың жылдық сметасының бір күнтізбелік жылға болуы
4
Екінші деңгейдегі банкте кондоминиум объектісіне жинақ шотының болуы
5
Екінші деңгейдегі банкте кондоминиум объектісіне ағымдағы шоттың болуы
6
Жылыту маусымына инженерлік желілер мен жабдықтарды дайындау бойынша тексеру актісінің болуы
7
Кондоминиум объектісін басқару жөніндегі ай сайынғы және жылдық есепті ұсыну туралы растайтын құжаттардың болуы
8
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің түгендеу тізбесі негізінде кондоминиум объектісін жыл сайынғы тексеру актісін жүргізу туралы растайтын құжаттардың болуы
9
Жертөле үй-жайларын, паркингтерді және басқа да ортақ пайдаланылатын орындарды дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау жөніндегі жұмыстарды орындау туралы растайтын құжаттардың болуы
10
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің бөліктерінде (қасбеттер, кіреберістер, вестибюльдер, холлдар, дәліздер, баспалдақ марштары мен баспалдақ алаңдары, лифттер, шатырлар, кіру топтарының күнқағарлары (шатырлары), шатырлар, техникалық қабаттар, жертөлелер, жалпы үй инженерлік жүйелері мен жабдықтары, абоненттік пошта жәшіктері, көппәтерлі тұрғын үйдің астындағы жер учаскесі және (немесе) үй жанындағы жер учаскесі, абаттандыру элементтері және басқа да ортақ пайдаланылатын мүлік)
11
Тексерілетін субъектінің нормативтік құқықтық актілерінде және жарғысында айқындалған МИБ төрағасының, үй кеңесінің және тексеру комиссиясының өкілеттік мерзімдерін сақтау
12
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, тұрақ орындарының, көппәтерлі тұрғын үй қоймаларының меншік иелерінің жиналыстары хаттамаларының Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, тұрақ орындарының, көппәтерлі тұрғын үй қоймаларының меншік иелері жиналыстарының үлгілік хаттамаларына, сондай-ақ сауалнама парақтарының, жиналыс хаттамаларының бұрмалануы мен қолдан жасалуын болдырмау мақсатында тұрғын үй заңнамасының нормаларына сәйкестігі
13
Мүгедектігі бар адамдар және халықтың басқа да мобильділігі төмен топтары үшін кедергісіз ортаның болуы
14
Кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыруға біліктілігін растайтын көппәтерлі тұрғын үйді басқаратын кондоминиум объектісін басқару субъектісінде құжаттың болуы
15
Сервистік қызмет субъектілері – ұйымдардың кондоминиум объектісін басқару субъектілерінің және көп пәтерлі тұрғын үйлерді басқарушылардың Тізілімінде тиісті тіркеусіз көп пәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісін басқару функцияларын (ағымдағы және жинақтаушы шоттар ашумен және басқару субъектісі ретінде қаражат жинаумен) жүзеге асыруы, сондай-ақ 68321 "Сыйақы үшін немесе келісімшарт негізінде жылжымайтын мүлікті басқару" ЭҚЖЖ сәйкес келмеуі
16
Құрылыс салушының, мүлік иелері бірлестігі төрағасының немесе басқару субъектілерінің кондоминиум объектісін немесе кондоминиум объектісін басқару субъектісін басқару нысандары ауысқан немесе кондоминиум объектісін басқару жөніндегі өз қызметі тоқтатылған кезде құжаттаманы және өзге де техникалық құралдар мен жабдықтарды қабылдау-тапсыру актісі бойынша беру мерзімдерін бұзуы
17
Кондоминиум объектісін немесе кондоминиум объектісін басқару субъектісін басқару нысандары ауысқан немесе кондоминиум объектісін басқару жөніндегі өз қызметі тоқтатылған кезде тапсырыс берушінің (құрылыс салушының), мүлік иелері бірлестігі төрағасының немесе кондоминиум объектісін басқару субъектілерінің қабылдау-тапсыру актісі бойынша құжаттаманы уақтылы және (немесе) толық бермеуі
Лауазымды адам (адамдар) ________________________ ________________
лауазымы қолы
_________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы ___________________ __________________
лауазымы қолы
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)