Об утверждении форм уведомлений о начале проверки, продлении сроков и (или) приостановлении (возобновлении) сроков проверки, об изменении состава проверяющих должностных лиц уполномоченного органа по делам государственной службы, его территориального подразделения, справки о результатах проверки и представления об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 16 июля 2026 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2026 года № 39323
В соответствии с пунктом 15 статьи 81 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму уведомления о начале проверки, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму уведомления о продлении сроков проверки согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму уведомления о приостановлении (возобновлении) сроков проверки согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму уведомления об изменении состава проверяющих должностных лиц уполномоченного органа по делам государственной службы, его территориального подразделения согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму справки о результатах проверки согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму представления об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 5 июня 2024 года № 90 "Об утверждении форм уведомлений о начале проверки, продлении сроков и (или) приостановлении (возобновлении) сроков проверки, об изменении состава проверяющих должностных лиц уполномоченного органа или его территориального подразделения, справки о результатах проверки и представления об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34458).
3. Департаменту контроля в сфере государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы контроля в сфере государственной службы.

Тексеруді бастау, тексеру мерзімдерін ұзарту және (немесе) тоқтата тұру (қайта бастау), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның, оның аумақтық бөлімшесінің тексеруші лауазымды адамдары құрамының өзгергені туралы хабарламалардың, тексеру нәтижелері туралы анықтаманың және тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсынудың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының м.а. 2026 жылғы 16 шiлдедегi № 127 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 шілдеде № 39323 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 81-бабының 15-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес тексерудің басталуы туралы хабарламаның нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес тексеру мерзімдерін ұзарту туралы хабарламаның нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес тексеру мерзімдерін тоқтата тұру (қайта бастау) туралы хабарламаның нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның, оның аумақтық бөлімшесінің тексеруші лауазымды адамдары құрамының өзгергені туралы хабарламаның нысаны;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес тексеру нәтижелері туралы анықтаманың нысаны;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсынудың нысаны бекітілсін.
2. "Тексерудің басталуы, тексеру мерзімдерін ұзарту және (немесе) тоқтата тұру (қайта бастау) туралы, уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің тексеруші лауазымды адамдары құрамының өзгергені туралы хабарламалардың, тексеру нәтижелері туралы анықтаманың және тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсынудың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының міндетін атқарушысының 2024 жылғы 5 маусымдағы № 90 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34458 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының орынбасарына жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
С. Муксимов
приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 16 июля 2026 года № 127
Форма
__________________________
(Наименование проверяемого
__________________________
государственного органа)
__________________________
Уведомление
о началепроведения проверки
В соответствии с пунктом 1 статьи 81 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" уведомляем Вас о проведении плановой/внеплановой проверки соблюдения требований законодательства в сфере государственной службы/служебной этики
____________________________________________________________________
(наименование проверяемого государственного органа)
____________________________________________________________________
Основание проведения проверки _______________________________________
(полугодовой план проверки, обращение физического или юридического лица, государственного органа, результаты мониторинга и др.) Проверка будет проводиться должностным лицом (лицами) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы/территориального подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в следующем составе:_________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), должность лица (лиц))
____________________________________________________________________
Приложение: на ___ л. Руководитель (или уполномоченное лицо)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), должность, подпись)
исполнитель: телефон:
приложение 2 к приказу
Исполняющий обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 16 июля 2026 года № 127
Форма
__________________________
(Наименование проверяемого
__________________________
государственного органа)
__________________________
Уведомление
о продлении сроковпроверки
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы/территориальное подразделение Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в соответствии с пунктом 3 статьи 81 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" уведомляет
________________________________________________________________________,
(наименование проверяемого государственного органа) что сроки проверки, проводимой на основании_____________________________ (основание проведения проверки) продлеваются до "___" _______20____года.
Руководитель (или уполномоченное лицо) ____________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), должность, подпись) исполнитель: телефон:
приложение 3 к приказу
Исполняющий обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының міндетін атқарушы
С. Муксимов
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі
Төрағасының міндетін атқарушы
2026 жылғы 16 шілдедегі № 127
бұйрыққа 1-қосымша
Нысан
_______________________
(Тексерілетін мемлекеттік
_______________________
органның атауы)
Тексерудің басталуы туралы хабарлама
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 81-бабының 1-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет/қызметтік әдеп
саласындағы заңнама талаптарының сақталуына _______
___________________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік органның атауы) жоспарлы/жоспардан тыс тексеру
жүргізілетіні туралы Сізге хабарлаймыз.
Тексеру жүргізудің негізі_________________________________________
(тексерудің жартыжылдық жоспары, жеке немесе заңды тұлғаның, мемлекеттік
органның өтініші, мониторинг нәтижелері және т.б.)
Тексеру Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің/
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық
бөлімшесінің лауазымды тұлғасымен (тұлғаларымен) төмендегі құрамда
жүргізіледі:___________________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), тұлғаның (тұлғалардың) лауазымы)
_________________________________________________________________
Қосымша: ___ бет. Басшы (немесе уәкілетті тұлға) ________________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), лауазымы, қолы) орындаушы: телефон:
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының міндетін
атқарушы
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 127 бұйрыққа 2-қосымша
Нысан
_______________________
(Тексерілетін мемлекеттік
_______________________
органның атауы)
Тексеру мерзімін ұзарту туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі/Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшесі
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 81-бабының 3-тармағына сәйкес
_________________________________________________________________
(тексеру жүргізудің негізі)
негізінде____________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік органның атауы) жүргізіліп жатқан тексерудің мерзімі
"__" ________ 20__ жылға дейін ұзартылатынын хабарлайды.
Басшы (немесе уәкілетті тұлға) ____________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), лауазымы, қолы) орындаушы: телефон:
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының міндетін атқарушы

от 16 июля 2026 года № 127
Форма
_________________________
(Наименование проверяемого
_________________________
государственного органа)
_________________________
Уведомление
о приостановлении (возобновлении) сроков проверки
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы/территориальное подразделение Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в соответствии с пунктами 3 и 5 статьи 81 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" уведомляет __________________________________________,
(наименование проверяемого государственного органа) что проверка, проводимая на основании___________________________________ (основание проведения проверки) приостанавливается/возобновляется с "___" _______20____года, в связи
с ________________________________________________________________________
(основания, предусмотренные подпунктами 1) и 2) пункта 5 статьи 81 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан"). Руководитель (или уполномоченное лицо)________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), должность, подпись) исполнитель: телефон:
приложение 4 к приказу
Исполняющий обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 16 июля 2026 года № 127
Форма
__________________________
(Наименование проверяемого
__________________________
государственного органа)
__________________________
Уведомление
об изменении состава проверяющих должностных лиц
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы/территориальное подразделение Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в соответствии с пунктом 4 статьи 81 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" уведомляет
____________________________________________________________________,
(наименование проверяемого государственного органа) что состав должностных лиц, проводящих проверку на основании ____________ ___________________________ изменен.
(основание проведения проверки)
В состав проверяющих должностных лиц внесены следующие изменения:
____________________________________________________________________
(сведения о должностных лицах включенных в состав проверяющих лиц
____________________________________________________________________
либо исключенных из его состава)
Руководитель (или уполномоченное лицо) _______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), должность, подпись) исполнитель: телефон:
приложение 5 к приказу
Исполняющий обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 16 июля 2026 года № 127
Форма
Справка о результатах проверки №____
________________ "___" ________ 20__ год (место составления) (дата)

2026 жылғы 16 шілдедегі № 127
бұйрыққа 3-қосымша
Нысан
_______________________
(Тексерілетін мемлекеттік
_______________________
органның атауы)
Тексеру мерзімін тоқтата тұру (қайта бастау) туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі/Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшесі
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 81-бабының 3 және 5-тармақтарына сәйкес
_________________________________________________________________
(тексеру жүргізудің негізі)
Негізінде _________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік органның атауы) жүргізіліп жатқан тексеру
"__" ______ 20___ жылдан бастап
___________________________________________________ байланысты
("Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 81-бабының 5-тармағының 1) және 2) тармақшаларымен көзделген негіздер
бойынша) тоқтатыла тұратынын/қайта басталатынын хабарлайды.
Басшы (немесе уәкілетті тұлға) _____________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), лауазымы, қолы) орындаушы: телефон:
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының міндетін
атқарушы
2026 жылғы 16 шілдедегі № 127
бұйрыққа 4-қосымша
Нысан
_______________________
(Тексерілетін мемлекеттік
_______________________
органның атауы)
Тексеру жүргізетін лауазымды тұлғалар құрамының өзгеруі туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі /
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық
бөлімшесі "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 81-бабының 4-тармағына сәйкес
________________________________________________________________
(тексеру жүргізудің негізі)
негізінде___________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік органның атауы) жүргізіліп жатқан тексеруді жүзеге
асыратын лауазымды тұлғалардың құрамы өзгертілгенін хабарлайды. Тексеру
жүргізетін лауазымды тұлғалар құрамына енгізілген өзгерістер:
___________________________________________________________________
(тексеруші лауазымды тұлғалар құрамына енгізілген немесе оның құрамынан
___________________________________________________________________
шығарылған лауазымды тұлғалар туралы мәліметтер)
Басшы (немесе уәкілетті тұлға) ____________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), лауазымы, қолы) орындаушы: телефон:
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының міндетін атқарушы
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 127 бұйрыққа 5-қосымша
Нысан
Тексеру нәтижелері туралы анықтама №___
______________________ "____" ________ 20__ жыл (жасау орны) (күні)

1. Наименование государственного органа, проводившего проверку:___________________________________________________________
2. Ф.И.О. (при его наличии), должность лица (лиц), проводившего проверку:___________________________________________________________
______________________________________________________________
3. Наименование проверяемого государственного органа и адрес его местонахождения,
БИН__________________________________________________________
______________________________________________________________
4. Основание для проведения проверки: ______________________________
5. Срок проведения проверки:_______________________________________
6. Предмет проверки: соблюдение требований законодательства в сфере государственной службы/служебной этики__________________________________
(указать нужное)
7. Сведения, установленные в ходе проведения проверки ________________
(результатах проверки,
_________________________________________________________________
в том числе о выявленных нарушениях) _______________________________
8. Ф.И.О. (при его наличии), должность лица (лиц), проводившего проверку, подпись
__________________________________________________________________
9. Ф.И.О. (при его наличии), подпись (и) специалиста (ов), эксперта (ов) и консультанта (ов) государственных органов и подведомственных организаций, привлеченных для проведения проверки (при наличии):
____________________________________________________________________
10. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении со справкой представителя проверяемого государственного органа, его Ф.И.О. (при его наличии), подпись или отказ от подписи ___________________________________________________________________
11. Замечания и (или) возражения к результатам проверки___________________
_____________________________________________________________________
Приложение на "___" л. Сведения о вручении одного экземпляра справки о результатах проверки:
____________________________________________________________________
приложение 6 к приказу
Исполняющий обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 16 июля 2026 года № 127
Форма
__________________________
(Наименование проверяемого
__________________________
государственного органа)
__________________________
Представление
об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки
Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы/территориальным подразделением Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы на основании_________________________________________
(основание проведения проверки) проведена плановая/внеплановая проверка
в___________________________________________________________________
(наименование проверяемого
____________________________________________________________________
государственного органа) по результатам которой выявлены следующие нарушения законодательства:
___________________________________________________________________
(указать нарушение норм законодательства)

1. Тексеру жүргізген мемлекеттік органның атауы: _______________________
___________________________________________________________________
2. Тексеру жүргізген лауазымды тұлға(лар)дың Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) және
лауазымы:
____________________________________________________________________
3. Тексерілетін мемлекеттік органның атауы және орналасқан мекенжайы,
БСН: _______________________________________________________________
4. Тексерудің құқықтық негізі: _________________________________________
5. Тексеру жүргізу мерзімі: _____________________________________________
6. Тексеру негізі: мемлекеттік қызмет/қызметтік әдеп саласындағы заңнама
талаптарының сақталуы______________________________________________
(қажетіне сәйкес белгілеу)
7. Тексеру барысында анықталған мәліметтер: ____________________________
(тексеру нәтижелері,
_________________________________________________________
соның ішінде анықталған бұзушылықтар)
___________________________________________________________________
8. Тексеруді жүргізген лауазымды тұлға(лар)дың Т.А.Ә. (ол болған жағдайда),
лауазымы, қолы: ____
___________________________________________________________________
9. Тексеруге тартылған мемлекеттік органдар мен бағынысты ұйымдардың
мамандары, консультанттары және сарапшыларының Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
және қолы (бар болған жағдайда):_______________________________________
10. Тексерілетін мемлекеттік орган өкілінің анықтамамен танысуы немесе танысудан
бас тартуы туралы мәлімет, оның Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы немесе қол
қоюдан бас тартуы:
______________________________________________________________
11. Тексеру нәтижелеріне қатысты ескертулер және (немесе) қарсылықтар:
___________________________________________________________________
Қосымша: "___" бет. Тексеру нәтижелері туралы анықтаманың бір данасын тапсыру
туралы мәлімет ________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының міндетін атқарушы
2026 жылғы 16 шілдедегі
№ 127 бұйрыққа 6-қосымша
Нысан
_______________________
(Тексерілетін мемлекеттік
_______________________
органның атауы)
Тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсыну
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі / Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық
бөлімшесі__________________________________________________________
(тексеру жүргізудің негізі)
негізінде____________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік органның атауы) мекемесінде жоспарлы/жоспардан тыс
тексеру жүргізді.
Тексеру нәтижелері бойынша келесі заң бұзушылықтары анықталды:____
__________________________________________________________________
(заңнама нормаларының бұзылуын көрсету)
Осыған байланысты, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы"

С учетом изложенного, на основании подпункта 17) пункта 2 статьи 75 и пункта 1 статьи 82 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан",
ПРЕДЛАГАЮ:
Рассмотреть настоящее представление и принять следующие меры по устранению нарушений:
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
Информацию о принятых мерах просим представить в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы/территориальное подразделение Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленные законом сроки. Руководитель (или уполномоченное лицо) _______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), должность, подпись) исполнитель: телефон:

Заңының 75-бабының 2-тармағының 17) тармақшасына және 82-бабының 1-
тармағына сәйкес ҰСЫНЫЛАДЫ:
Аталған ұсынуды қарастырып, бұзушылықтарды жою бойынша келесі шараларды
қабылдау:
1.____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
Қабылданған шаралар туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
қызмет істері агенттігіне / Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің аумақтық бөлімшесіне заңда белгіленген мерзімде ұсынуды сұраймыз.
Басшы (немесе уәкілетті тұлға) ____________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), лауазымы, қолы) орындаушы: телефон: