О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 130 "Об утверждении Перечня документов, обязательных для ведения педагогами дошкольных организаций и предшкольных классов общеобразовательных школ, лицеев и гимназий, организаций среднего, специального, дополнительного, технического и профессионального, послесреднего образования, и их формы"
Приказ и.о. Министра просвещения Республики Казахстан от 15 июля 2026 года № 194-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2026 года № 39321
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 130 "Об утверждении Перечня документов, обязательных для ведения педагогами дошкольных организаций и предшкольных классов общеобразовательных школ, лицеев и гимназий, организаций среднего, специального, дополнительного, технического и профессионального, послесреднего образования, и их формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20317) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Перечня документов, обязательных для ведения педагогами дошкольных организаций и предшкольных классов общеобразовательных школ, лицеев и гимназий, организаций среднего, специального, дополнительного, технического и профессионального, послесреднего образования, и их формы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) Перечень документов, обязательных для ведения педагогами организаций дошкольного воспитания и обучения, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Формы документов, обязательных для ведения педагогами организаций дошкольного воспитания и обучения, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Перечень документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего и специального образования, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Формы документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего и специального образования, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Перечень документов, обязательных для ведения педагогами организаций дополнительного образования, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Формы документов, обязательных для ведения педагогами организаций дополнительного образования, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Перечень документов, обязательных для ведения педагогами организаций технического и профессионального, послесреднего образования, согласно приложению 7 к настоящему приказу;

"Мектепке дейінгі ұйымдардың және жалпы білім беретін мектептердің, лицейлер мен гимназиялардың мектепалды сыныптарының, орта, арнаулы, қосымша, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесін және олардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің м.а. 2026 жылғы 15 шілдедегі № 194-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 шілдеде № 39321 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мектепке дейінгі ұйымдардың және жалпы білім беретін мектептердің, лицейлер мен гимназиялардың мектепалды сыныптарының, орта, арнаулы, қосымша, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесін және олардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20317 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың орыс тіліндегі тақырыбына өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың нысандары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Орта және арнаулы білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Орта және арнаулы білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың нысандары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қосымша білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Қосымша білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың нысандары;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесі;

8) Формы документов, обязательных для ведения педагогами организаций технического и профессионального, послесреднего образования, согласно приложению 8 к настоящему приказу.";
в перечне документов, обязательных для ведения педагогами организаций дошкольного воспитания и обучения, утвержденном указанным приказом:
подпункт 3-1) изложить в следующей редакции:
"3-1) в конце учебного года с учетом результатов итогового контроля по усвоению содержания Типовой учебной программы определяют уровень умений и навыков детей предшкольных групп дошкольных организаций/предшкольных классов согласно ожидаемым результатам, определенным в Типовой учебной программе, и заполняют Индивидуальную карту развития ребенка предшкольного возраста в цифровой системе "Национальная образовательная база данных" (далее – ЦС НОБД).";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в перечне документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего и специального образования, утвержденном указанным приказом:
абзац девятый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"анализ по итогам проведения суммативного оценивания за раздел и суммативного оценивания за четверть, который формируется автоматически из автоматизированной цифровой системы (в бумажном или электронном формате word (ворд) или pdf (пдф);";
абзацы пятый и шестой пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) социальный паспорт школы (в электронном формате) в ЦС НОБД;
2) сведения об обучающихся школы (в электронном формате) в ЦС НОБД.";
абзац первый пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Заместитель руководителя (директора) по направлениям деятельности (учебной, воспитательной, по профильному обучению, по цифровым технологиям):";
в формах документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего и специального образования, утвержденных указанным приказом:
наименование формы "Анализ по итогам проведения суммативного оценивания за раздел (далее – СОР) и суммативного оценивания за четверть (далее – СОЧ), который формируется автоматически из автоматизированной информационной системы (в случае отсутствия информационных систем – бумажно)." изложить в следующей редакции:
"Анализ по итогам проведения суммативного оценивания за раздел (далее – СОР) и суммативного оценивания за четверть (далее – СОЧ), который формируется автоматически из автоматизированной цифровой системы (в случае отсутствия цифровой системы – бумажно).";
форму "План работы классного руководителя" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың нысандары бекітілсін.";
осы бұйрықпен бекітілген мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесінде:
3-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1) оқу жылының аяғында Үлгілік оқу бағдарламасының мазмұнын меңгеру бойынша қорытынды бақылау нәтижелерін ескере отырып, Үлгілік оқу бағдарламасында айқындалған күтілетін нәтижелерге сәйкес мектепке дейінгі ұйымдардың мектепалды топтарындағы/мектепалды сыныптардағы балалардың біліктері мен дағдыларының деңгейін анықтайды және "Ұлттық білім беру деректер қоры" цифрлық жүйесінде (бұдан әрі – ҰБДҚ ЦЖ) Мектепалды жасындағы баланың жеке даму картасын толтырады.";
2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген орта және арнаулы білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесінде:
1-тармақтың тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"автоматтандырылған цифрлық жүйеден автоматты түрде қалыптастырылатын (қағаз немесе электрондық word (ворд) немесе pdf (пдф) форматында) бөлім бойынша жиынтық бағалау және тоқсан бойынша жиынтық бағалау нәтижелерін талдау;";
3-тармақтың бесінші және алтыншы абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) мектептің әлеуметтік паспортын (электрондық форматта) ҰБДҚ ЦЖ-да;
2) мектептегі білім алушылар туралы мәліметті (электрондық форматта) ҰБДҚ ЦЖ-да жүргізеді.";
5-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Басшының (директордың) қызмет бағыттары бойынша (оқу, тәрбие жұмысы, бейіндік оқыту, цифрлық технологиялар жөніндегі) орынбасары:";
орта және арнаулы білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың нысандарында:
"Автоматтандырылған ақпараттық жүйеден автоматты түрде жасалатын түсініктемелері бар бөлім бойынша жиынтық бағалау (бұдан әрі – БЖБ) мен тоқсандық жиынтық бағалау (бұдан әрі – ТЖБ) нәтижелері бойынша талдау (ақпараттық жүйе болмаған жағдайда қағаз түрінде)." нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Сынып жетекшісінің жұмыс жоспары" нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

абзац второй примечания формы "Табель успеваемости обучающегося 1-4 классов" изложить в следующей редакции:
"По итогам учебного года табель успеваемости обучающегося выгружается из цифровой системы, заверяется подписью директора и печатью организации образования.";
абзац второй примечания формы "Табель успеваемости обучающегося 5-11 (12) классов" изложить в следующей редакции:
"По итогам учебного года табель успеваемости обучающегося выгружается из цифровой системы, заверяется подписью директора и печатью организации образования.";
форму "Программа развития школы (составляется на 5 лет)" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
абзац двенадцатый примечания формы "Книга учета и выдачи аттестатов об окончании основной средней школы" изложить в следующей редакции:
"Книга по итогам года выгружается из цифровой системы, страницы прошнуровываются, пронумеровываются, заверяются подписью директора и печатью организации образования. Обеспечивается ее хранение.";
абзац двенадцатый примечания формы "Книга учета и выдачи аттестатов об окончании общего среднего образования" изложить в следующей редакции:
"Книга по итогам года выгружается из цифровой системы, страницы прошнуровываются, пронумеровываются, заверяются подписью директора и печатью организации образования. Обеспечивается ее хранение.";
в перечне документов, обязательных для ведения педагогами организаций технического и профессионального, послесреднего образования, утвержденном указанным приказом:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Ведение документов педагогами осуществляется в бумажном и (или) электронном формате. При подключении организации образования к цифровой системе, заполнение документов в бумажном варианте не обязательно.";
в формах документов, обязательных для ведения педагогами организаций технического и профессионального, послесреднего образования, утвержденных указанным приказом:
примечание формы "План работы (по направлениям деятельности) на _________ учебный год" изложить в следующей редакции:
"Примечание: форма планов работ по направлениям деятельности колледжа включает планы воспитательной работы в группе, социального педагога, воспитателя общежития, заведующего отделением, педагогического совета, учебно-методической работы, воспитательной работы, по развитию цифровизации учебно-воспитательного процесса, по подготовке и повышению квалификации для профессионального роста.".
2. Департаменту дошкольного образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

"1-4 сынып білім алушысының үлгерім табелі" нысанындағы ескертудің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Оқу жылының қорытындысы бойынша білім алушылардың үлгерімі туралы табельдер цифрлық жүйеден жүктеліп, оған директордың қолы қойылады және білім беру мекемесінің мөрі басылады.";
"5-11 (12) сынып білім алушысының үлгерім табелі" нысанындағы ескертудің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Оқу жылының қорытындысы бойынша білім алушының үлгерім табелі цифрлық жүйеден жүктеліп, оған директордың қолы қойылады және білім беру мекемесінің мөрі басылады.";
"Мектептің даму бағдарламасы (5 жылға арналып жасалады)" нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Негізгі орта білім беру ұйымын бітіргені туралы аттестаттарды есепке алу" нысанындағы ескертудің он екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кітап оқу жылының қорытындысы бойынша цифрлық жүйеден жүктеледі, беттері нөмірленеді, тігіледі, мектеп директорының қолымен және білім беру ұйымының мөрімен бекітіледі. Оның сақталуы қамтамасыз етіледі.";
"Жалпы орта білім туралы аттестатты есепке алу және беру кітабы" нысанындағы ескертудің он екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кітап оқу жылының қорытындысы бойынша цифрлық жүйеден жүктеледі, беттері нөмірленеді, тігіледі, мектеп директорының қолымен және білім беру ұйымының мөрімен бекітіледі. Оның сақталуы қамтамасыз етіледі.";
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесінде:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Педагогтердің құжаттарды енгізуі қағаз және (немесе) электрондық форматта жүзеге асырылады. Білім беру ұйымы цифрлық жүйеге қосылған кезде құжаттарды қағаз түрінде толтыру міндетті емес.";
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың нысандарында:
"_____________оқу жылына арналған (қызмет бағыттары бойынша) жұмыс жоспары" нысанындағы ескерту мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескерту: колледждің бағыттары бойынша жұмыс жоспарларының нысаны, оның ішінде топтың тәрбие жұмысының, әлеуметтік педагогтің, жатақхана тәрбиешісінің, бөлім меңгерушісінің, педагогикалық кеңестің, оқу-әдістемелік жұмысының, тәрбие жұмысының, оқу-тәрбие процесін цифрландыруды дамыту бойынша, кәсіби өсуі үшін даярлау және біліктілікті арттыру жоспарлары.".
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Мектепке дейінгі білім беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра просвещения Республики Казахстан
Ш. Акпарова
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 июля 2026 года
№ 194-НҚ
Приложение 2 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 6 апреля 2020 года № 130
Формы документов, обязательных для ведения педагогами организаций дошкольного воспитания и обучения
Форма
Перспективный план организованной деятельности на 20 ___ – 20 ___ учебный год на основе Типовых учебных планов дошкольного воспитания и обучения и Типовой учебной программы дошкольного воспитания и обучения
Дошкольная организация (наименование организации образования) ____
__________________________________________________________________
Группа ________________________________________________________
Возраст детей __________________________________________________
Предшкольный класс (наименование организации образования) ________
__________________________________________________________________
На какой период составлен (указать месяц, год) ______________________
Месяц
Организованная деятельность
Задачи организованной деятельности
Физическое воспитание (адаптивное физическое воспитание для детей с ООП)
Плавание (при наличии плавательного бассейна)
Развитие речи
Художественная литература
Основы грамоты
Казахский язык
Сенсорика/Основы математики
Конструирование
Ознакомление с окружающим миром
Рисование
Лепка
Аппликация
Музыка
Примечание: перспективный план организованной деятельности составляется педагогами дошкольной организации: воспитателем совместно с педагогом казахского языка, инструктором по физкультуре (плаванию), музыкальным руководителем, специальным педагогом (при наличии детей с особыми образовательными потребностями (далее – дети с ООП), педагогом предшкольного класса.
Форма
Циклограмма воспитательно-образовательного процесса
Дошкольная организация (наименование организации образования) ____
__________________________________________________________________
Группа ________________________________________________________
Возраст детей __________________________________________________
На какой период составлена (указать дни недели, месяц, год) ___________
Примерный режим дня
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Прием детей
Беседа с родителями или законными представителями ребенка, консультации
Детская деятельность
(игровая, познавательная, коммуникативная, творческая, экспериментальная, трудовая, двигательная, изобразительная, самостоятельная и другие)
Утренняя гимнастика
Завтрак
Подготовка к проведению организованной деятельности (далее – ОД)
ОД по расписанию
2-ой завтрак
Подготовка к прогулке
Прогулка
Возвращение с прогулки
Обед
Дневной сон
Постепенный подъем, оздоровительные процедуры
Полдник
Самостоятельная деятельность детей (подвижные, национальные, сюжетно-ролевые, настольно-печатные и другие игры), изодеятельность, рассматривание книг и другое)
Индивидуальная работа с детьми
Подготовка к прогулке
Прогулка
Возвращение с прогулки
Ужин
Самостоятельная деятельность детей (подвижные, национальные, сюжетно-ролевые, настольно-печатные и другие игры), изодеятельность, рассматривание книг и другое)
Уход детей домой
Примечание: ОД по расписанию планируется в первой и второй половине дня. Циклограмма воспитательно-образовательного процесса составляется педагогами дошкольной организации: воспитателем совместно с педагогом казахского языка, педагогом-психологом, инструктором по физкультуре (плаванию), музыкальным руководителем, специальным педагогом (при наличии детей с ООП).
Форма
Циклограмма воспитательно-образовательного процесса
Предшкольный класс (наименование организации образования) ____________
__________________________________________________________________
Возраст детей ______________________________________________________
На какой период составлена (указать дни недели, месяц, год) _______________
Примерный режим дня
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Прием детей
Беседа с родителями или законными представителями ребенка, консультации
Самостоятельная деятельность детей (подвижные, национальные, сюжетно-ролевые, настольно-печатные и другие игры), изодеятельность, рассматривание книг и другое)
Утренняя гимнастика
Подготовка к проведению организованной деятельности (далее – ОД)
ОД по расписанию
Подготовка к прогулке
Прогулка
Возвращение с прогулки
Индивидуальная работа с детьми
Детская деятельность
(игровая, познавательная, коммуникативная, творческая, экспериментальная, трудовая, двигательная, изобразительная, самостоятельная и другие)*
Уход детей домой
Примечание: Циклограмма воспитательно-образовательного процесса составляется педагогом предшкольного класса совместно с педагогом-психологом.
*С учетом интересов и потребностей детей организуются один или несколько видов детской деятельности, которые проводятся индивидуально, с подгруппой или группой детей.
Форма

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің міндетін атқарушы
Ш. Акпарова
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 194-НҚ
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің
2020 жылғы 6 сәуірдегі
№ 130
бұйрығына 2-қосымша
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың нысандары
Нысан
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың үлгілік оқу жоспарының және Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың үлгілік оқу бағдарламасының негізінде 20___ – 20___ оқу жылына арналған ұйымдастырылған іс-әрекеттің перспективалық жоспары
Мектепке дейінгі ұйым (білім беру ұйымының атауы) __________________
___________________________________________________________________
Топ _____________________________________________________________
Балалардың жасы _________________________________________________
Мектепалды сынып (білім беру ұйымының атауы) _____________________
___________________________________________________________________
Қандай кезеңге жасалды (айды, жылды көрсету) ______________________
Ай
Ұйымдастырылған іс-әрекет
Ұйымдастырылған іс-әрекеттің міндеттері
Дене тәрбиесі (ерекше балалар үшін бейімделген дене тәрбиесі)
Жүзу (жүзу бассейні болған кезде)
Тіл дамыту
Көркем әдебиет
Сауат ашу негіздері
Қазақ тілі
Сенсорика/Математика негіздері
Құрастыру
Қоршаған әлеммен таныстыру
Сурет салу
Мүсіндеу
Жапсыру
Музыка
Ескерту: ұйымдастырылған іс-әрекеттің перспективалық жоспарын мектепке дейінгі ұйымның педагогтері: тәрбиеші қазақ тілінің педагогімен, дене шынықтыру (жүзу) нұсқаушысымен, музыка жетекшісімен, арнайы педагогпен (ерекше балалар бар болғанда) бірлесіп құрастырады және мектепалды сыныптың педагогі құрастырады.
Нысан
Тәрбиелеу-білім беру процесінің циклограммасы
Мектепке дейінгі ұйым (білім беру ұйымының атауы) __________________
_________________________________________________________________
Топ _____________________________________________________________
Балалардың жасы _________________________________________________
Қандай кезеңге жасалды (апта күндерін, айды, жылды көрсету) __________
Күн тәртібінің үлгісі
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Балаларды қабылдау
Ата-аналармен немесе баланың басқа заңды өкілдерімен әңгімелесу, кеңес беру
Балалардың іс-әрекеті (ойын, танымдық, коммуникативтік, шығармашылық, эксперименталдық, еңбек, қимыл, бейнелеу, дербес және басқалары)
Ертеңгілік жаттығу
Таңғы ас
Ұйымдастырылған іс-әрекетті өткізуге дайындық (бұдан әрі – ҰІӘ)
Кестеге сәйкес ҰІӘ
2-ші таңғы ас
Серуенге дайындық
Серуен
Серуеннен оралу
Түскі ас
Күндізгі ұйқы
Ұйқыдан біртіндеп ояту, сауықтыру шаралары
Бесін ас
Балалардың дербес іс-әрекеті (қимылдық, ұлттық, сюжетті-рөлдік, үстел үсті-баспа және басқа ойындар), бейнелеу іс-әрекеті, кітап қарау және басқалары)
Балалармен жеке жұмыс
Серуенге дайындық
Серуен
Серуеннен оралу
Кешкі ас
Балалардың дербес іс-әрекеті (қимылдық, ұлттық, сюжетті-рөлдік, үстел үсті-баспа және басқа ойындар), бейнелеу іс-әрекеті, кітап қарау және басқалары)
Балалардың үйге қайтуы
Ескерту: ҰІӘ кестеге сәйкес күннің бірінші және екінші жартысында жоспарланады. Тәрбиелеу-білім беру процесінің циклограммасын мектепке дейінгі ұйымның педагогтері: тәрбиеші қазақ тілінің педагогімен, педагог-психологпен, дене шынықтыру (жүзу) нұсқаушысымен, музыка жетекшісімен, арнайы педагогпен (ерекше балалар бар болғанда) бірлесіп құрастырады.
Нысан
Тәрбиелеу-білім беру процесінің циклограммасы
Мектепалды сынып (білім беру ұйымының атауы) _____________________
_________________________________________________________________
Балалардың жасы _________________________________________________
Қандай кезеңге жасалды (апта күндерін, айды, жылды көрсету) __________
Күн тәртібінің үлгісі
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Балаларды қабылдау
Ата-аналармен немесе баланың басқа заңды өкілдерімен әңгімелесу, кеңес беру
Балалардың дербес іс-әрекеті (қимылдық, ұлттық, сюжетті-рөлдік, үстел үсті-баспа және басқа ойындар), бейнелеу іс-әрекеті, кітаптарды қарау және басқалары)
Ертеңгілік жаттығу
Ұйымдастырылған іс-әрекетті өткізуге дайындық (бұдан әрі – ҰІӘ)
Кестеге сәйкес ҰІӘ
Серуенге дайындық
Серуен
Серуеннен оралу
Балалармен жеке жұмыс
Балалардың іс-әрекеті (ойын, танымдық, коммуникативтік, шығармашылық, эксперименталдық, еңбек, қимыл, бейнелеу, дербес және басқалары)*
Балалардың үйге қайтуы
Ескерту: Тәрбиелеу-білім беру процесінің циклограммасын мектепалды сыныптың педагогі педагог-психологпен бірлесіп құрастырады.
*Балалардың қызығушылықтарын және қажеттіліктерін ескере отырып, олардың іс-әрекетінің бір немесе бірнеше түрі ұйымдастырылады және жеке баламен, шағын топпен немесе топпен өткізіледі.
Нысан

Индивидуальная карта развития ребенка на 202 __ – 202 __ учебный год
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка __________________
__________________________________________________________________
Дата рождения ребенка _________________________________________
Дошкольная организация (наименование организации образования) ___
__________________________________________________________________
Группа _______________________________________________________
Возраст детей _________________________________________________
Предшкольный класс (наименование организации образования) _______
__________________________________________________________________
Компетенции
Мероприятия по результатам стартового контроля (развивающие, корректирующие) (октябрь – декабрь)
Мероприятия по результатам промежуточного контроля (развивающие, корректирующие) (февраль –апрель)
Мероприятия по результатам итогового контроля (развивающие, корректирующие) (июнь –июль)
Выводы (уровень развития ребенка соответствует ожидаемым результатам, определенным в Типовой учебной программе)
Физическое развитие
Коммуникативные навыки
Познавательные и интеллектуальные навыки
Творческие навыки, навыки исследовательской деятельности
Социально-эмоциональные навыки
Примечание: Индивидуальная карта развития ребенка заполняется педагогами дошкольной организации: воспитателем совместно с педагогом казахского языка, педагогом-психологом, инструктором по физкультуре (плаванию), музыкальным руководителем, специальным педагогом (при наличии детей с ООП), педагогом предшкольного класса совместно с педагогом-психологом.
Форма
Индивидуальная карта развития ребенка предшкольного возраста
для заполнения в ЦС НОБД
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка ___________________
__________________________________________________________________
Дата рождения ребенка _________________________________________
Предшкольная группа/предшкольный класс (наименование организации
образования) ___________________________________________________
__________________________________________________________________
№ п/п
Компетенции
Перечень умений и навыков
Показатель сформированности умений и навыков
Сформирован
Недостаточно сформирован
Не сформирован
1
Физическое развитие
1
Владеет навыками самообслуживания, соблюдает личную гигиену (следит за одеждой и обувью, самостоятельно одевается/раздевается), соблюдает правила культуры приема пищи
2
Владеет основными видами движений (ходьба, бег, прыжки, броски и метание, лазание, ползание, сохранение равновесия)
3
Является инициатором в организации подвижных игр со сверстниками, соблюдает правила игр, проявляет ловкость, быстроту, выносливость
2
Развитие коммуникативных навыков
4
Правильно произносит звуки речи, употребляет в речи простые и сложные предложения, понимает взрослого и дает полные ответы
5
Составляет небольшие рассказы, пересказывает содержание текста, рассказывает наизусть стихотворения
6
Различает гласные, согласные звуки, делит слова на слоги, проводит звуковой анализ слова
7
Ориентируется на листе бумаги, правильно держит карандаш
8
Правильно произносит специфические звуки казахского языка, называет предметы своего окружения и простые действия
3
Развитие познавательных и интеллектуальных навыков
9
Знает прямой и обратный счет в пределах 10-ти
10
Сравнивает предметы по различным признакам (цвет, форма, величина, количество, объем, размер, материал)
11
Ориентируется во времени, пространстве, на плоскости
12
Различает и правильно называет геометрические фигуры (круг, овал, треугольник, квадрат, прямоугольник) и тела (шар, куб, цилиндр)
13
Решает игровые логические задания, проявляет любознательность, умеет находить пути решения поставленной задачи
4
Развитие творческих навыков, исследовательской деятельности детей
14
Лепит с натуры и по представлению
15
Конструирует из разных материалов по воображению, словесному описанию, на предложенную тему, самостоятельно, совместно со сверстниками
16
Рисует красками и карандашами, раскрашивает, не выходя за контур, различает основные цвета и их оттенки
17
Умеет пользоваться ножницами, вырезает фигуры
18
Различает музыкальные жанры, детские музыкальные инструменты, выполняет танцевальные движения, исполняет знакомые песни
5
Формирование социально-эмоциональных навыков
19
Имеет представления о Родине, государственной символике, праздниках, национальных традициях и обычаях, проявляет патриотические чувства
20
Знает родственные связи, семейные традиции, проявляет уважение к старшим и заботится о младших
21
Знает времена года, природные явления, животных и растения, проявляет заботу о природе родного края
22
Знает различные профессии и уважает труд взрослых
23
Участвует в коллективных видах деятельности, выполняет поручения, оценивает результаты работы
24
Владеет навыками безопасного поведения дома, в общественных местах, на дороге, в природе и чрезвычайных ситуациях
Индивидуальные идентификационные номера ______________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) педагогов, заполнивших карту ______________________
__________________________________________________________________
Примечание: Индивидуальная карта развития ребенка предшкольного возраста заполняется воспитателями предшкольной группы дошкольной организации совместно с педагогом казахского языка, педагогом-психологом, инструктором по физкультуре, музыкальным руководителем, специальным педагогом (при наличии детей с ООП), педагогом предшкольного класса совместно с педагогом-психологом.
Педагогами в соответствующей ячейке "Индивидуальной карты развития ребенка предшкольного возраста" выбирается один из показателей сформированности умений и навыков воспитанника – "сформирован" или "недостаточно сформирован", либо "не сформирован".
Приложение 2 к приказу
Исполняющий обязанности
министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 июля 2026 года
№ 194-НҚ
Приложение 4 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 6 апреля 2020 года № 130
Форма
План работы классного руководителя
Мероприятия
Сроки выполнения
Форма завершения
1.
Составление и реализация плана воспитательной работы класса (форма плана воспитательной работы определяется методическим объединением классных руководителей)
В течение учебного года
План, материалы мероприятий, анализ воспитательной работы (в бумажном или электронном формате)
2.
Формирование социального паспорта класса по утвержденной руководителем организации образования форме
Сентябрь-октябрь
Социальный паспорт (заполняется
в электронном формате в ЦС НОБД)
3.
Работа с родителями или другими законными представителями ребенка
По мере необходимости
в течение учебного года
Протоколы родительских собраний (в бумажном или электронном формате)
4.
Ведение классного журнала
Постоянно
Классный журнал
(в бумажном или электронном формате)
Приложение 3 к приказу
Исполняющий обязанности
министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 июля 2026 года
№ 194-НҚ
Приложение 4 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 6 апреля 2020 года № 130
Форма
Программа развития школы (составляется на 5 лет)
Паспорт программы
Наименование
Программа развития школы на 20 __ -20 __ годы
Основания для разработки
Основной разработчик
Цели
Задачи
Ожидаемые результаты
Сроки реализации
20 __ -20 __ годы
Скачать
Введение
Назначение Программы
Этапы развития Программы
Годы
Мероприятия
Исполнители
Скачать
Мониторинг Программы
Разрабатывается и отслеживается педагогическим советом школы;
Предусматривает внесение корректив в мероприятия по реализации Программы на основании результатов мониторинга, а также возможных изменений в приоритетных направлениях социально-экономической, образовательной политики государства.
I. Краткая характеристика современного состояния функционирования школы
II. Анализ состояния образовательной системы школы за 20 __ -20 __ годы
Оценка внешних и внутренних перспектив развития школы
Кадровые ресурсы
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Материально-технические ресурсы
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Цифровые ресурсы
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Учебно-методические условия повышения качества образования и инновационная деятельность
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Реализация содержания образования
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Условия развития у учащихся интеллектуальных и творческих способностей, качества образования
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Условия формирования и самореализации личности с активной гражданской позицией, ориентированной на общечеловеческие и национальные ценности и идеалы
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Условия формирования и реализации здорового образа жизни обучающихся
Внутренние сильные стороны
Внутренние слабые стороны
Благоприятные возможности
Внешние угрозы (риски)
Скачать
III. Миссия, цели и задачи школы
Миссия школы
Цель школы
Задачи школы
IV. Приоритетные направления развития школы
V. Механизм реализации Программы
VI. Ожидаемые результаты реализации Программы

202 __ – 202 __ оқу жылындағы бала дамуының жеке картасы
Баланың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) __________________
Баланың туған жылы, айы, күні _____________________________________
Мектепке дейінгі ұйым (білім беру ұйымының атауы) __________________
___________________________________________________________________
Топ _____________________________________________________________
Балалардың жасы _________________________________________________
Мектепалды сынып (білім беру ұйымының атауы) _____________________
___________________________________________________________________
Құзыреттіліктер
Бастапқы бақылау нәтижесіндегі іс-шаралар (дамытушы, түзету) (қазан-желтоқсан)
Аралық бақылау нәтижесіндегі іс-шаралар (дамытушы, түзету) (ақпан-сәуір)
Қорытынды бақылау нәтижесіндегі іс-шаралар (дамытушы, түзету) (маусым-шілде)
Қорытынды (Үлгілік оқу бағдарламасында белгіленген күтілетін нәтижелерге сәйкес баланың даму деңгейі)
Физикалық даму
Коммуникативтік дағдылар
Танымдық және зияткерлік дағдылар
Шығармашылық дағдылар, зерттеу іс-әрекеті
Әлеуметтік-эмоционалды дағдылар
Ескерту: Бала дамуының жеке картасын мектепке дейінгі ұйымның педагогтері: тәрбиеші қазақ тілінің педагогімен, педагог-психологпен, дене шынықтыру (жүзу) нұсқаушысымен, музыка жетекшісімен, арнайы педагогпен (ерекше балалар бар болғанда) бірлесіп және мектепалды сыныптың педагогі педагог-психологпен бірлесіп толтырады.
Нысан
ҰБДҚ ЦЖ-да толтыру үшін
мектепалды жасындағы бала
дамуының жеке картасы
Баланың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) __________________
Баланың туған жылы, айы, күні _____________________________________
Мектепалды топ/мектепалды сынып (білім беру ұйымының атауы) _______
___________________________________________________________________
Рет №
Құзыреттер
Біліктер мен дағдылардың көлемі
Біліктер мен дағдылардың қалыптасу көрсеткіші
Қалыптасқан
Жеткіліксіз қалыптасқан
Қалыптаспаған
1
Физикалық даму
1
Өзіне-өзі қызмет көрсету дағдыларын меңгерген, жеке гигиенаны сақтайды (киімі мен аяқ киімін қадағалайды, өз бетінше киінеді/шешінеді), тамақтану мәдениетінің ережелерін сақтайды
2
Негізгі қимыл түрлерін (жүру, жүгіру, секіру, лақтыру, өрмелеу, еңбектеу, тепе-теңдікті сақтау) меңгерген
3
Құрдастарымен қимылды ойындарды ұйымдастыруда бастамашы, ойын ережелерін сақтайды, ептілік, жылдамдық, төзімділік көрсетеді
2
Коммуникативтік дағдыларды дамыту
4
Тіл дыбыстарын дұрыс айтады, сөйлеуде жай және құрмалас сөйлемдерді қолданады, ересек адамды түсінеді және толық жауап береді
5
Шағын әңгімелер құрастырады, мәтіннің мазмұнын қайталайды, өлеңдерді жатқа айтады
6
Дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады, сөздерді буындарға бөледі, сөзге дыбыстық талдау жасайды
7
Қағаз бетінде бағдарланады, қарындашты дұрыс ұстайды
8
Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтады, қоршаған ортадағы заттарды және қарапайым әрекеттерді атайды
3
Танымдық және зияткерлік дағдыларды дамыту
9
10-ға дейін тура және кері санайды
10
Заттарды әртүрлі белгілері (түсі, пішіні, мөлшері, саны, көлемі, өлшемі, материалы) бойынша салыстырады
11
Уақытта, кеңістікте, жазықтықта бағдарланады
12
Геометриялық пішіндерді (шеңбер, сопақ, үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш) және денелерді (шар, текше, цилиндр) ажыратады және дұрыс атайды
13
Логикалық ойын тапсырмаларын орындайды, қызығушылық танытады, қойылған міндетті шешудің жолдарын таба алады
4
Балалардың шығармашылық дағдыларын, зерттеу іс-әрекетін дамыту
14
Натураға қарап және көз алдына елестете отырып мүсіндейді
15
Көз алдына елестетіп, ауызша сипаттап, ұсынылған тақырып бойынша, өз бетінше, құрдастарымен бірлесіп түрлі материалдардан құрастырады
16
Бояулармен және қарындаштармен сурет салады, жиектен шықпай бояйды, негізгі түстерді және олардың реңктерін ажыратады
17
Қайшыны қолдануды біледі, пішіндерді қия алады
18
Музыкалық жанрларды, балалар музыкалық аспаптарын ажыратады, би қимылдарын, таныс әндерді орындайды
5
Әлеуметтік-эмоционалды дағдыларды қалыптастыру
19
Отан, мемлекеттік рәміздер, мерекелер, ұлттық дәстүрлер мен әдет-ғұрыптар туралы түсініктері бар, патриоттық сезімдері қалыптасқан
20
Туыстық байланыстарды, отбасылық дәстүрлерді біледі, үлкендерге құрмет көрсетеді және кішілерге қамқорлық жасайды
21
Жыл мезгілдерін, табиғат құбылыстарын, жануарлар мен өсімдіктерді біледі, туған өлкенің табиғатына қамқорлық жасайды
22
Әртүрлі мамандықтарды біледі және ересектердің жұмысын құрметтейді
23
Ұжымдық іс-әрекет түрлеріне қатысады, тапсырмаларды орындайды, жұмыс нәтижелерін бағалайды
24
Үйде, қоғамдық орындарда, жолда, табиғатта және төтенше жағдайларда қауіпсіз мінез-құлық дағдыларын меңгерген
Жеке сәйкестендіру нөмірлері ______________________________________
Картаны толтырған педагогтердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) ______________________
___________________________________________________________________
Ескерту: Мектепалды жасындағы бала дамуының жеке картасын мектепке дейінгі ұйымның педагогтері: тәрбиеші қазақ тілінің педагогімен, педагог-психологпен, дене шынықтыру (жүзу) нұсқаушысымен, музыка жетекшісімен, арнайы педагогпен (ерекше балалар бар болғанда) бірлесіп және мектепалды сыныптың педагогі педагог-психологпен бірлесіп толтырады.
Мектепалды жасындағы бала дамуының жеке картасында педагог тиісті тор көзде тәрбиеленушінің біліктері мен дағдыларының "қалыптасқан" немесе "жеткіліксіз қалыптасқан", не "қалыптаспаған" деген көрсеткіштердің біреуін белгілейді.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 194-НҚ
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің
2020 жылғы 6 сәуірдегі
№ 130 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________________                              (білім беру ұйымының атауы)
Автоматтандырылған цифрлық жүйеден автоматты түрде қалыптастырылатын (қағаз немесе электрондық word (ворд) немесе pdf (пдф) форматында) бөлім бойынша жиынтық бағалау және тоқсан бойынша жиынтық бағалау нәтижелеріне сәйкес талдау
______ тоқсан _______________________ пәні бойынша
Сынып: __________________________________________________________
Оқушылар саны: __________________________________________________
Педагог: _________________________________________________________
Мақсаты: ________________________________________________________
БЖБ және ТЖБ нәтижелерін талдау
Пән
Оқушы
Жоғары балл
Жиынтық бағалау балдарының пайыздық мазмұны
Сапа %
Үлгерім %
төмен
орта
жоғары
0-39%
40-84%
85-100%
Оқушылар саны
БЖБ 1
БЖБ 2
ТЖБ
Жүктеу
Қол жеткізілген мақсаттар
Қиындық тудырған мақсаттар
БЖБ 1
БЖБ 2
ТЖБ
Жүктеу
1. БЖБ және ТЖБ нәтижелерін талдау білім алушылардың мынадай білім деңгейін көрсетті:
жоғары (В): 85-100%;
орта (С): 40-84%;
төмен (Н): 0-39%.
2. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларда туындаған қиындықтар тізбесі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Тапсырмаларды орындау барысында білім алушыларда туындаған қиындықтардың себептері:
________________________________________________________________
____________________________________________________________
4. БЖБ және ТЖБ нәтижелерін талдау қорытындысы бойынша жоспарланған жұмыс (қажет болған жағдайда білім алушылардың тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда) көрсетумен:
____________________________________________________________________
Күні_________________________________
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) _______________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 194-НҚ
бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің
2020 жылғы 6 сәуірдегі
№ 130
бұйрығына 4-қосымша
Нысан
Сынып жетекшісінің жұмыс жоспары
Іс-шаралар
Орындау мерзімдері
Аяқтау нысандары
1.
Сыныптың тәрбие жұмысының жоспарын жасау және іске асыру (тәрбие жоспарының нысанын мектептің сынып жетекшілерінің әдістемелік бірлестігі айқындайды)
Оқу жылы ішінде
Жоспар,
іс-шаралардың материалдары, тәрбие жұмысының талдауы (қағаз немесе электрондық форматта)
2.
Білім беру ұйымының басшысы бекіткен нысан бойынша сыныптың әлеуметтік паспортын қалыптастыру
Қыркүйек-қазан
Әлеуметтік паспорт (ҰБДҚ ЦЖ-да электрондық форматта толтырылады)
3.
Ата-аналармен немесе баланың басқа заңды өкілдерімен жұмыс
Қажеттілігіне қарай, оқу жылының ішінде
Ата-аналар жиналыстарының хаттамалары (қағаз немесе электрондық форматта)
4.
Сынып журналын жүргізу
Үнемі
Сынып журналы (қағаз немесе электрондық форматта)
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 194-НҚ бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің
2020 жылғы 6 сәуірдегі
№ 130 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Мектептің даму бағдарламасы (5 жылға арналып жасалады)
Бағдарлама паспорты
Атауы
20 __ -20 __ жылдарға арналған мектептің даму бағдарламасы
Әзірлеу үшін негіздеме
Негізгі әзірлеуші
Мақсаттары
Міндеттері
Күтілетін нәтижелер
Іске асыру мерзімдері
20.__ -20 __ жылдар
Жүктеу
Кіріспе
Бағдарламаның мақсаты
Бағдарламаның даму кезеңдері
Жылдар
Іс--шаралар
Орындаушылар
Жүктеу
Бағдарлама мониторингі
Мектептің оқу-әдістемелік кеңесі әзірлейді және қадағалайды;
онда мониторинг нәтижелері, сондай-ақ мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық, білім беру саясатының басым бағыттарындағы ықтимал өзгерістер негізінде Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шараларға түзетулер енгізу көзделеді.
I. Мектеп қызметінің ағымдағы жағдайына қысқаша сипаттама
II. Мектептің 20.__.-20.__. жылдардағы білім беру жүйесінің жағдайына талдау
Мектептің сыртқы және ішкі даму перспективаларын бағалау
Кадрлық ресурстар
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Материалдық-техникалық ресурстар
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Цифрлық ресурстар
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Білім беру және инновациялық қызмет сапасын арттыруға оқу-әдістемелік шарттар
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Білім беру мазмұнын іске асыру
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Білім алушылардың зияткерлік және шығармашылық қабілеттерінің даму шарттары, білім беру сапасы
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Жалпыадамзаттық және ұлттық құндылықтар мен идеалдарға бағдарланған белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке тұлғаны қалыптастыру және өзін-өзі іске асыру шарттары
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Білім алушылардың салауатты өмір салтын қалыптастыру және іске асыру шарттары
Ішкі мықты жақтары
Ішкі осал жақтары
Қолайлы мүмкіндіктер
Сыртқы қауіптер (тәуекелдер)
Жүктеу
III. Мектептің миссиясы, мақсаттары мен міндеттері
Мектептің миссиясы
Мектептің мақсаты
Мектептің міндеттері
IV. Мектепті дамытудың басым бағыттары
V. Бағдарламаны іске асыру тетіктері
VI. Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер