О внесении изменений в приказы Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 24 июня 2025 года № 147-НҚ "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" и исполняющего обязанности Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 26 июня 2025 года № 153-НҚ "Об утверждении Правил субсидирования части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения"

"Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 24 маусымдағы № 147-НҚ және "Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 26 маусымдағы № 153-НҚ бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы

Приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 15 июля 2026 года № 216-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2026 года № 39315
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 24 июня 2025 года № 147-НҚ "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 36333) следующие изменения:
в Правилах субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2026 жылғы 15 шiлдедегi № 216-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 16 шiлдеде № 39315 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 24 маусымдағы № 147-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36333 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау Қағидаларында:

по паспорту проекта по внедрению водосберегающих технологий орошения с созданием и расширением инфраструктуры для забора и подачи воды в соответствии с Правилами субсидирования части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 26 июня 2025 года № 153-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36343) (далее – Правила).
1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/ филиала, представительства:
наименование ____________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________
адрес ___________________________________________________________
номер телефона __________________________________________________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) согласно приложению 1 к Правилам _______________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _____________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
дата выдачи _____________________________________________________
адрес __________________________________________________________
номер телефона __________________________________________________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) согласно приложению 1 к Правилам ______________________________________

Маған Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 26 маусымдағы № 153-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36343 тіркелген) бекітілген Суарудың су үнемдеу технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидаларына сәйкес (әрі қарай – Қағидалары) су алу және беруге арналған инфрақұрылымын құру және кеңейту арқылы суарудың су үнемдеу технологияларын енгізу жобасының паспорты бойынша __________________________________________теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидия (сома санмен және жазбаша) сомасын төлеуді сұраймын.
1. Инвестор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы _______________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) _____________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________________
мекенжайы: ___________________________________________________________
телефон нөмірі:
__________________________________
Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ЭҚЖК(экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуіші бойынша коды)
бойынша сыныбы _________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ________________________________________________________________
кім берді _____________________________________________________________
берілген күні __________________________________________________________
мекенжайы: ___________________________________________________________
телефон нөмірі: ________________________________________________________
Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ЭҚЖК (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуіші бойынша коды)
бойынша сыныбы _________________________

2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение _________________________________________________
дата уведомления _________________________________________________
3. Сведения о земельных участках (в случае наличия требований в паспорте проекта по наличию земель сельскохозяйственного назначения):
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
6

2. Жеке кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері _______________________________________________________
хабардар еткен күні ____________________________________________________
3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері (инвестор ауыл шаруашылығы
кооперативі болған жағдайда) туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН/ЖСН-сы
1
2
3

4. Сведения о земельных участках:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Категория земли
Целевое назначение
Наименование и БИН/ИИН собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
6
7
5. Сведения об инвестиционном проекте:
описание_________________________________________________________
сумма инвестиций _________________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых реализуется проект _______
расчетная сумма субсидий __________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта ___________________________
Номер и дата кредитного договора/договора финансового лизинга, заключенного с финансовым институтом (в случае привлечения заемных средств)

4. Жер учаскелері туралы мәліметтер
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
оның ішінде егістіктер
Жер санаты
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
6
5. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттауы _______________________________________________________
инвестициялар сомасы __________________________________________________
жоба іске асырылатын қаражат көзі _____________________________________
субсидиялардың есептік сомасы ________________________________________
инвестициялық жоба іске асырылатын мекенжайы __________________________

6. Сведения о финансовом институте:
наименование финансового института _______________________________
справка финансового института с указанием реквизита счета для перечисления инвестиционных субсидий _______________________________________________
7. Предварительный расчет причитающихся субсидий
________________________________________________________________
8. Решение рабочего органа о соответствии инвестиционного проекта условиям Правил _______________________________________________________________.
9. Акт приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых и расширения инфраструктуры для забора и подачи воды для орошения) в соответствии с законодательством Республики Казахстан _____________________.
10. Акт ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования) _____________________________________________.
11. Договора купли-продажи, счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых и расширения инфраструктуры для забора и подачи воды для орошения документов, подтверждающих оплату _________________________________________________________________.
12. Проектно-сметная документация, имеющая положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан (по паспорту проекта, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией) __________________________________________________.
13. Акты приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования ____________________________________________.
14. Кредитные/лизинговые договора (в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах)
_________________________________________________________________.
15. Сведения об участнике договора о совместной деятельности (в случае реализации инвестиционного проекта в рамках Соглашения об инвестициях):
Номер и дата договора о совместной деятельности _____________________
Номер и дата решения Правительства Республики Казахстан о подписании Соглашения об инвестициях (постановление Правительства Республики Казахстан):
________________________________________________________________
Сведения о земельных участках:
Наименование и БИН/ИИН собственника земельного участка или землепользователя
Кадастровый номер
Площадь, (назначение: сельскохозяйственное), га
16. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных. Подтверждаю, что я/мы как инвестор соответствуем требованиям пункта 7 Правил.
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений, а также в случае неисполнения требований пункта 40 Правил в течение десяти рабочих дней осуществляется возврат незаконно полученных денежных средств.
Настоящим даю согласие на увеличение суммы инвестиционного субсидирования в случае выделения дополнительных средств в рамках пункта 18 Правил.
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "___" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ___ часов "___" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 6 к приказу
Министр водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 15 июля 2026 года № 216-НҚ
Приложение 4 к Правилам
субсидирования части расходов,
понесенных сельскохозяйственным
товаропроизводителем
при инвестиционных вложениях,
направленных на внедрение
водосберегающих технологий
орошения
Форма
Заявка
на инвестиционное субсидирование с применением механизма авансового платежа на специальный счет
В _____________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа столицы, области и города республиканского значения)
от ____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)

6. Қаржы институт туралы мәліметтер:
қаржы институтының атауы
_____________________________________________________________________
қаржы институтының инвестициялық субсидияларды аудару шоттарының
деректемелері көрсетілген анықтамасы ____________________________________
7. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі _____________________
8. Инвестициялық жобаның Қағидалар шарттарына сәйкестігі туралы жұмыс
органының шешімі ____________________________________________________.
9. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвестициялық жоба объектісін
пайдалануға қабылдау актісі (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп
тұрғандарын кеңейту кезінде) __________________________.
10. Сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісі
(жабдықтар сатып алу кезінде)_ _________________________________.
11. Жаңа не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық
салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер
бойынша сатып алу-сату шарттары, шот-фактуралар
___________________________________________ төлемді растайтын құжаттар.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жобалар сараптамасының оң
қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама (жобалау-сметалық құжаттамаға
сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша)
___________________________________________________________.
13. Ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық
жабдықтарды қабылдап алу-беру актілері _________________________________
14. Кредиттік/лизингтік шарттар (қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен
инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда)       _______________________
15. Бірлескен қызмет туралы шартқа қатысушы туралы мәліметтер (Инвестициялар
туралы келісім шеңберінде инвестициялық жоба іске асырылған жағдайда):
Бірлескен қызмет туралы шарттың нөмірі мен күні: _____________________
Инвестициялар туралы келісімнің нөмірі мен күні (Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы):
_________________________________________________________________
Жер учаскелері туралы мәліметтер: _____________________________________
Атауы және жер учаскесі меншік иесінің немесе жер падаланушының БСН/ЖСН
Кадастрлық нөмірі
Ауданы, (мақсаты: ауыл шаруашылығы) га,
1
2
3
16. Толтырылған жоба паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін. Мен/Біз инвестор ретінде Қағидалардың 7-тармағының талаптарына сай екенімізді растаймын.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын/растаймыз. Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, сондай-ақ Қағидалардың 40-тармағының талаптары орындалмаған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз алынған қаражатты қайтаруды жүзеге асырады.
Осымен Қағидалардың 16-тармағы шеңберінде қосымша қаражат бөлінген жағдайда, инвестициялық субсидиялау сомасын ұлғайтуға келісім беремін.
Инвестор 20 __ жылғы "__" ________ сағат _____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _______-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрі
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 216-НҚ 2 қосымша
Суарудың су үнемдейтін
технологияларын енгізуге
бағытталған инвестициялық
салымдар кезінде ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлер шеккен
шығыстардың бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Арнайы шотқа аванстық төлем тетігі қолданылатын инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім
Кімге: _________________________________________________________
(астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың жергілікті
атқарушы органының толық атауы)
кімнен: ________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
№ ___ "_______________________________________________________"
(жоба паспортының толық атауы)

Прошу рассмотреть инвестиционный проект по паспорту проекта по внедрению водосберегающих технологий орошения с созданием и расширением инфраструктуры для забора и подачи воды в соответствии с Правилами субсидирования части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 26 июня 2025 года № 153-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36343) (далее – Правила) на предмет соответствия/несоответствия.
1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/ филиала, представительства:
наименование ____________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________
адрес ___________________________________________________________
номер телефона (факса) ____________________________________________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) согласно приложению 1 к Правилам ______________________________________.
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _____________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________________
кем выдано ______________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________
адрес ____________________________________________________________
номер телефона (факса) ___________________________________________.
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) согласно приложению 1 к Правилам _______________________________________.

жобасының паспорты бойынша инвестициялық жобаны Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 26 маусымдағы № 153-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36343 болып тіркелген) бекітілген Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидаларының шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі тұрғысынан қарастыруды сұраймын.
1. Инвестор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы _____________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) __________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________
мекенжайы: ________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _______________________________________________
Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ЭҚЖЖ (Экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша код) бойынша сыныбы
____________________________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ____________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _____________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________
берілген күні _______________________________________________________
мекенжайы: ________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _______________________________________________
Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуішіне сәйкес код) бойынша сыныбы ________________________
____________________________________________________________________

2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение _________________________________________________
дата уведомления ________________________________________________.
3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива (в случае, если инвестор является сельскохозяйственным кооперативом):
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3

2. Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері ________________________________________________
хабардар еткен күн ______________________________________________
3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері (инвестор ауыл шаруашылығы кооперативі болған жағдайда) туралы мәліметтер:
р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН/ЖСН-сы
1
2
3

4. Сведения о земельных участках (в случае наличия требований в паспорте проекта по наличию земель сельскохозяйственного назначения):
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование и БИН/ИИН собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
6
5. Сведения об инвестиционном проекте:
описание ________________________________________________________
сумма инвестиций ________________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых он реализуется проект ____
_________________________________________________________________
расчетная сумма субсидий __________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта ___________________________.

4. Жер учаскелері туралы мәліметтер (жобалардың паспорттарында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің болуы туралы талаптар болған жағдайда):
р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
6
5. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттамасы ____________________________________________________
инвестициялар сомасы ___________________________________________
соның есебінен жоба іске асырылатын қаражат көзі ___________________
субсидиялардың есептік сомасы ___________________________________
инвестициялық жобаны іске асыру мекенжайы _______________________.

6. Предварительный расчет причитающихся субсидий __________________.
7. Информация об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение инфраструктуры для забора и подачи воды для орошения, договоров или коммерческих предложений ___________________________________________________________.
8. Уведомление финансового института о намерении инвестора в получении субсидий (при реализации проекта за счет привлеченных средств (кредита/лизинга))
_________________________________________________________________.
9. Положительное решение кредитного комитета финансового института
_________________________________________________________________.
10. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений, а также в случае неисполнения требований пункта 36 Правил обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "___" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ____ часов "___" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 7 к приказу
Министр водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 15 июля 2026 года № 216-НҚ
Приложение 5
к Правилам субсидирования
части расходов, понесенных
сельскохозяйственным
товаропроизводителем при
инвестиционных вложениях,
направленных на внедрение
водосберегающих технологий
орошения
Форма
Акт
осмотра объекта инвестора от __________ 20__ года №___
_____________________________________________________________________
наименование столицы, области и города республиканского значения
Наименование инвестора: ________________________________________
Наименование паспорта проекта: __________________________________
Местоположение объекта: ________________________________________
Группой специалистов, созданной на основании _____________________
от ____20__ года №___________, в составе:
1._________________________________
2._________________________________
в ходе осмотра объекта выявлено следующее:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Выводы осмотра:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подписи лиц, осуществляющих осмотр:
1. ______________________________________________________________
____________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
2. __________________________________________
Подпись инвестора (представителя инвестора):
____________________________________________
(доверенность №___ от __________________)
Приложение 8 к приказу
Министр водных ресурсов
и ирригации
Республики Казахстан
от 15 июля 2026 года № 216-НҚ
Приложение 10
к Правилам субсидирования
части расходов, понесенных
сельскохозяйственным
товаропроизводителем
при инвестиционных вложениях,
направленных на внедрение
водосберегающих
технологий орошения
Договор инвестиционного субсидирования № __
город _________
"____" ___________ 20__ года
Государственное учреждение "____________________________________",
в лице руководителя управления (или лица его заменяющего на основании приказа) ______________________, действующего на основании
Положения о государственном учреждении "__________________________________",
именуемое в дальнейшем "Рабочий орган", с одной стороны, и ________________________________ в лице _____________________________,
действующего на основании _____________________, именуемый в дальнейшем "Инвестор" с другой стороны, совместно именуемые Стороны, а по отдельности Сторона либо как указано выше, заключили настоящий Договор инвестиционного субсидирования (далее – Договор) о нижеследующем.

6. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі ________________________.
7. Су алу және жеткізу үшін жаңа инфрақұрылым құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдар және оларды іске асыру мерзімдері туралы ақпарат, шарттар немесе коммерциялық ұсыныстар туралы ақпарат
____________________________________________.
8. Инвестордың субсидиялар алу ниеті туралы қаржы институтының хабарламасы (жобаны тартылған қаражат (кредит/лизинг) есебінен іске асыру кезінде) ___________.
9. Қаржы институты кредиттік комитетінің оң шешімі ________________.
10. Жобаның толтырылған паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын/растаймыз.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, сондай-ақ Қағидалардың 39-тармағының талаптары орындалмаған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруға міндеттенемін.
Инвестор 20__ жылғы "__" ________ сағат ____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _____-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрі
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 216-НҚ бұйрығына
3 қосымша
Суарудың су үнемдеу
технологияларын енгізуге
бағытталған инвестициялық
салымдар кезінде ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
20__ жылғы "___" __________ № ___ инвестордың объектісін қарап-тексеру актісі
_______________________________________________________________
астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың атауы
Инвестордың атауы: _____________________________________________
Жоба паспортының атауы: ________________________________________
Объектінің орналасқан жері: ______________________________________
Мынадай құрамдағы:
1. _________________________________
2. _________________________________
20__ жылғы _______ № _________________________ негізінде құрылған
мамандар тобы объектіні қарап-тексеруі барысында мыналарды анықтады:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қарап-тексерудің тұжырымдары: _____________________________________
___________________________________________________________________
Қарап-тексеруді жүзеге асырған адамдардың қолтаңбалары:
1. _______________________________________ ____________________
(Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
2. ________________________________
Инвестордың (инвестор өкілінің) қолтаңбасы: ______________________
(________ № ___ сенімхат)
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрі
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 216-НҚ бұйрығына
4 қосымша
Суарудың су үнемдеу
технологияларын енгізуге
бағытталған инвестициялық
салымдар кезінде ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлер шеккен
шығыстардың бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
№__ инвестициялық субсидиялау шарты
______ қала
20 жылғы "___" _______
Бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын "___________________________"
мемлекеттік мекемесінің атынан "_____________________________" мемлекеттік
мекемесі туралы ереже негізінде әрекет ететін басқарма басшысы (немесе бұйрық
негізінде оны алмастыратын адам) ________________ бір тараптан және бұдан әрі
"Инвестор" деп аталатын, _____________ атынан ____________ негізінде әрекет
ететін ___________________, бірге Тараптар, ал жеке-жеке Тарап деп жоғарыда
көрсетілгендей аталатындар төмендегілер туралы осы Инвестициялық субсидиялау
шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты.

Глава 1. Общие положения
Основаниями для заключения настоящего Договора являются:
1) Правила субсидирования части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 26 июня 2025 года № 153-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36343) (далее – Правила субсидирования);
2) Решение рабочего органа № ___ от ______ 20__ года.
Глава 2. Термины и определения
2. В настоящем Договоре используются понятия, указанные в Правилах субсидирования.
Глава 3. Предмет Договора
3.1 По условиям настоящего Договора Рабочий орган осуществляет инвестиционное субсидирование части расходов Инвестора на следующих условиях:
Паспорт проекта (согласно Правилам субсидирования)
Общий размер инвестиционных вложений Инвестора по инвестиционному проекту
Размер инвестиционных субсидий
Номер решение рабочего органа
Дата решения рабочего органа
Номер и дата кредитного договора/договора финансового лизинга, заключенного с финансовым институтом (в случае привлечения заемных средств)
3.2 Инвестиционное субсидирование производится за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете ______________________ столицы, области и города республиканского значения на соответствующий финансовый год.
Глава 4. Порядок и условия перечисления средств Инвестору
4.1 Сумма инвестиционных субсидий в размере __________ (______) теңге перечисляется Рабочим органом на расчетный счет Инвестора при использовании Инвестором собственных средств или перечисляется Рабочим органом в финансовый институт в счет погашения основного долга Инвестора при приобретении оборудования в кредит/лизинг.
4.2 Отсчет срока инвестиционного субсидирования начинается с момента вступления настоящего Договора в силу.
4.3 Стороны в рамках настоящего Договора согласились, что в случае, если день платежа приходится на нерабочий или праздничный день, платеж производится на следующий за ним рабочий день.
4.4 Инвестиционные субсидии выплачиваются Инвестору согласно паспорту проекта, указанным в Правилах субсидирования.
4.5 Инвестиционные субсидии выплачиваются по инвестиционным вложениям Инвестора на приобретение новой, ранее неиспользованного оборудования.
4.6. Все операции производятся в национальной валюте – теңге.
Глава 5. Права и обязанности Сторон
5.1 Инвестор обязан:
своевременно и в полном объеме исполнять условия Правил субсидирования;
своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по Договору;
своевременно предоставлять по запросу Рабочего органа документы и информацию, связанные с исполнением настоящего Договора;
предоставить Рабочему органу доступ для осмотра объекта Инвестора и удостоверения в достижении ввода инфраструктуры загруженности производственных мощностей;
в случае начала процедуры своей ликвидации, реабилитации или банкротства, а также, если деятельность Инвестора приостановлена в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан незамедлительно информировать в письменном виде Рабочий орган;
не передавать и не раскрывать информацию об условиях и реализации настоящего Договора третьим лицам без предварительного письменного согласия Сторон;
своевременно извещать Рабочий орган обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора.

1-тарау. Жалпы ережелер
Осы Шартты жасауға мыналар негіз болып табылады:
1) Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 26 маусымдағы № 153-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36343 тіркелген) бекітілген Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Субсидиялау қағидалары);
2) Жұмыс органының 20 __ жылғы ______________ №___ шешімі.
2-тарау. Терминдер мен айқындамалар
2. Осы шартта Субсидиялау қағидаларында көрсетілген ұғымдар пайдаланылады.
3-тарау. Шарттың мәні
3.1 Осы Шарттың талаптары бойынша Жұмыс органы Инвестор шығыстарының бір бөлігін инвестициялық субсидиялауды мынадай шарттармен жүзеге асырады:
Жобаның паспорты (Субсидиялау қағидаларына сәйкес)
Инвестициялық жоба жөніндегі инвестордың инвестициялық салымдарының жалпы мөлшері
Инвестициялық субсидиялардың мөлшері
Жұмыс органы шешімінің нөмірі
Жұмыс органы шешімінің күні
Қаржы институтымен жасалған кредиттік шарттың/ қаржы лизингі шартының (қарыз қаражаты тартылған жағдайда) нөмірі мен күні
3.2 Инвестициялық субсидиялау тиісті қаржы жылына _________________ астананың, облысының (республикалық маңызы бар қаланың) бюджетінде көзделген қаражат есебінен және шегінде жүргізіледі.
4-тарау. Инвесторға қаражат аудару тәртібі мен шарттары
4.1 ________ (_______) теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидия сомасын Жұмыс органы Инвестордың өз қаражатын пайдаланған кезде Инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) есептік шотына немесе Жұмыс органы қаржы институтына жабдықтарды кредит/лизингке сатып алған кезде Инвестордың негізгі борышын өтеу есебіне аударады.
4.2 Инвестициялық субсидиялау мерзімін санау осы Шарттың күшіне енген сәтінен бастап басталады.
4.3 Тараптар осы Шарт шеңберінде, егер төлем күні жұмыс емес күнге немесе мереке күнге сәйкес келсе, төлем олардан кейінгі жұмыс күні жүргізіледі деп келісті.
4.4 Инвестициялық субсидия Инвесторға Субсидиялау қағидаларында көрсетілген жоба паспортына сәйкес төленеді.
4.5 Инвестициялық субсидиялар Инвестордың жаңа, бұрын қолданылмаған жабдықтарды сатып алуға арналған инвестициялық салымдары бойынша төленеді.
4.6. Барлық операциялар ұлттық валюта - теңгемен жүргізіледі.
5-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5.1 Инвестор:
Субсидиялау қағидаларының шарттарын уақтылы және толық көлемде орындауға;
Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға;
осы Шартты орындауға байланысты құжаттар мен ақпаратты Жұмыс органының сұратуы бойынша уақтылы ұсынуға;
Жұмыс органына Инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктелгеніне көз жеткізу үшін рұқсат беруге;
өзіне қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсім басталған жағдайда, сондай-ақ, егер Инвестордың қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылған жағдайда, Жұмыс органын жазбаша түрде дереу хабардар етуге;
осы Шарттың талаптары мен оны іске асыру жөніндегі ақпаратты үшінші тұлғаларға Тараптардың алдын ала жазбаша келісімінсіз бермеуге және ашпауға;
Жұмыс органын осы Шарттың талаптарын орындауға әсер ететін барлық мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуге міндетті.

5.2 Рабочий орган вправе:
запрашивать у Инвестора все необходимые документы и информацию о ходе реализации инвестиционного проекта и данного Договора.
5.3 Рабочий орган обязан:
перечислить средства, предусмотренные для инвестиционного субсидирования, указанные в пункте 3.1 настоящего Договора;
проводить мониторинг согласно пункту 39 Правил.
Глава 6. Ответственность Сторон
6.1 Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из Договора, в соответствии с Договором, Правилами субсидирования и законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Срок действия Договора
7.1 Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания и действует до выполнения Сторонами своих обязательств в полном объеме.
Глава 8. Обстоятельства непреодолимой силы
8.1 Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
8.2 При наступлении форс-мажорных обстоятельств, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, должна своевременно в течение 10 (десять) рабочих дней с момента наступления известить другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
8.3 При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другой Стороне вред, причиненный неизвещением или несвоевременным извещением.
8.4 Наступление обстоятельств непреодолимой силы вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
8.5 Если такие обстоятельства будут продолжаться более трех месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
Глава 9. Разрешение споров
9.1 Стороны должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
9.2 Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по настоящему Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.
Глава 10. Обмен корреспонденцией
10.1 Любая корреспонденция, отправляемая Сторонами друг другу в рамках настоящего Договора, представляется в письменной форме и рассматривается в течение 10 (десять) календарных дней с момента получения Сторонами корреспонденции с отметкой о вручении.

5.2 Жұмыс органы:
- Инвестордан инвестициялық жоба мен осы Шартты іске асыру барысы туралы барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуға құқылы.
5.3 Жұмыс органы:
Осы Шарттың 3.1-тармағында көрсетілген инвестициялық субсидиялау үшін көзделген қаражатты аударуға;
Қағидалардың 39-тармағына сәйкес мониторинг жүргізуге міндетті.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
6.1 Осы Шарт бойынша Тараптар Шартқа, Субсидиялау қағидаларына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершілік артады.
7-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
7.1 Осы Шарт қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және Тараптар өз міндеттемелерін толық көлемде орындағанға дейін әрекет етеді.
8-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
8.1 Тараптар, егер орындай алмау еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан болса, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
8.2 Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуынан Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындай алмаса, басталу сәтінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты осындай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, әрекет ету кезеңі, басталу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.
8.3 Уақтылы хабарламаған жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабарламау немесе уақтылы хабарламаудан келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
8.4 Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуы олардың әрекет ету кезеңіне осы Шарттың орындалу мерзімін ұлғайтуға алып келеді.
8.5 Егер осындай жағдайлар қатарынан үш ай бойы жалғасатын болса, онда кез келген Тарап осы Шарт бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
9-тарау. Дауларды шешу
9.1 Тараптар тікелей келіссөздер процесінде Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешу үшін барлық күш-жігерін жұмсаулары тиіс.
9.2 Егер мұндай келіссөздерден кейін Тараптар осы Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселенің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешілуін талап ете алады.
10-тарау. Хат-хабар алмасу
10.1 Осы Шарт шеңберінде Тараптардың бір-біріне жіберетін кез келген хат-хабарлары жазбаша түрде беріледі және қарау үшін тапсыру туралы белгісі бар хат-хабар Тараптар алған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қаралады.

10.2 Корреспонденция считается представленной или направленной, когда она оформлена надлежащим образом (корреспонденция представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату), вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
Глава 11. Конфиденциальность
11.1 Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящего Договора, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре, Правилах субсидирования и действующем законодательстве Республики Казахстан.
11.2 Передача конфиденциальной информации третьим лицам, опубликование или иное ее разглашение Стороной возможны в случаях, прямо предусмотренных настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
11.3 Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности наличия и условий настоящего Договора. Должностные лица и работники Сторон не разглашают либо не передают третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Договора.
11.4 В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможного вреда, понесенного другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
11.5 Инвестор подписанием настоящего Договора предоставляет согласие Рабочему органу, на размещение сведений об Инвесторе в средствах массовой информации, а также на разглашение любых сведений, (в том числе банковской тайны) полученных об Инвесторе в рамках настоящего Договора, третьим лицам без предварительного письменного согласия Инвестора.
Глава 12. Заявления, гарантии и согласия
12.1 Инвестор заявляет и гарантирует следующее:
Инвестор подтверждает, что заверения и гарантии, указанные в настоящем Договоре, правдивы и соответствуют действительности.
12.2 Инвестор заверяет и гарантирует что:
Инвестору неизвестно ни о каких обстоятельствах, которые могут оказать негативный эффект на его бизнес, его финансовое положение, активы и способность отвечать по своим обязательствам;
Также Инвестор подтверждает, что его компетенция позволяет заключать настоящий Договор лицу, который подписывает настоящий Договор.

10.2 Хат-хабар тиісті түрде рәсімделген жағдайда (хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, басшының қолы қойылса және тіркеу нөмірі, күні көрсетілсе тиісті түрде рәсімделген болып саналады), қолға табысталса, почта арқылы жеткізілсе (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе қатысушы Тараптың мекенжайына курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.
11-тарау. Құпиялылық
11.1 Осымен Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ қаржылық, коммерциялық және олар осы Шартты жасасу және орындау кезінде алған өзге де ақпарат құпия болып табылатынымен және осы Шартта, Субсидиялау қағидаларында және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайтынымен келіседі.
11.2 Тараптың құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға беруі, жариялауы немесе оны өзге де жария етуі осы Шартпен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тікелей көзделген жағдайда ғана мүмкін болады.
11.3 Тараптар осы Шарттың болуы мен талаптарының құпиялылығын сақтау үшін барлық қажетті шараларды, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды адамдары мен қызметкерлері осы Шартты іске асыру барысында алынған мәліметтерді жария етпейді не үшінші тұлғаларға бермейді.
11.4 Қандай да бір Тарап осы Шарттың талаптарын бұза отырып, құпия ақпаратты жария еткен не таратқан жағдайда, кінәлі Тарап осындай ақпаратты жария ету салдарынан екінші Тарапқа келтірілген зиянды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделгендей жауапкершілікте болады.
11.5 Инвестор осы Шартқа қол қоюмен Жұмыс органының бұқаралық ақпарат құралдарында Инвестор туралы мәліметтерді орналастыруына, сондай-ақ, осы Шарт аясында Инвестор туралы алынған кез келген мәліметті (оның ішінде банктік құпияны) Инвестордың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға жария етуіне келісім береді.
12-тарау. Мәлімдеулер, кепілдіктер және келісім берулер
12.1 Инвестор мыналарды мәлімдейді және кепілдік береді:
Инвестор осы Шартта көрсетілген мәлімдеулер мен кепілдіктер шынайы және шындыққа сәйкес келетінін растайды;
Жұмыс органы көрсетілген мәлімдеулер мен кепілдіктердің шынайылығын тексеруге міндетті емес.
12.2 Инвестор:
Инвесторға оның бизнесіне, оның қаржылық жағдайына, активтері мен өзінің міндеттемелері бойынша жауап беру қабілетіне жағымсыз әсер етуі мүмкін қандай да болмасын мән-жайлардың мәлім емес екендігін мәлімдейді және оған кепілдік береді;
сондай-ақ Инвестор оның құзыреті осы Шартқа қол қоятын адамға осы Шартты жасасуға мүмкіндік беретінін растайды.

12.3 Инвестор подтверждает, что на момент заключения настоящего Договора отсутствуют основания, которые могут послужить причиной расторжения настоящего Договора, признания его не действительным.
12.4 Инвестор заявляет и подтверждает, что вся информация, а также вся документация переданная (предоставленная) точна и соответствует действительности.
Глава 13. Заключительные положения
13.1 Положения настоящего Договора подлежат изменению и/или дополнению. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон.
13.2 Настоящий Договор составлен в 2 (два) экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 14. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Рабочий орган:
Инвестор:
________________
________________
Приложение 9 к приказу
Министр водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 15 июля 2026 года № 216-НҚ
Приложение 11
к Правилам субсидирования
части расходов, понесенных
сельскохозяйственным
товаропроизводителем при
инвестиционных вложениях,
направленных на внедрение
водосберегающих технологий
орошения
Соглашение
о целевом использовании и не отчуждении приобретаемого оборудования № _______
город _______________
"___" __________20___ года
Управление ________________________________________________________
(наименование)
___________________________________________________________________
столицы, области и города республиканского значения Республики Казахстан, в лице руководителя (или лица его заменяющего)
_____________________________________________________________________
действующего на основании _________________ от ___ № ____, именуемое в дальнейшем "Рабочий орган", с одной стороны, и ________________________________
в лице ___________________________________, действующего на основании
_____________________________________________________________________
именуемое в дальнейшем "Инвестор" с другой стороны, совместно именуемые Стороны, а по отдельности
Сторона либо как указано выше, заключили настоящее Соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемого оборудования, в течение 3 (три) лет с момента субсидирования (далее – Соглашение),
о нижеследующем:
Глава 1. Предмет и цель Соглашения
1.1 Настоящим Инвестор принимает на себя обязательства использовать строго по целевому назначению и не отчуждать оборудование, а также нести ответственность за нецелевое использование в течение 3 (три) лет с момента субсидирования.

12.3 Инвестор осы Шартты жасасу кезінде осы Шартты бұзуға себеп болатын, оны жарамсыз деп танитын негіздердің жоқтығын растайды.
12.4 Инвестор барлық ақпарат, сондай-ақ берілген (ұсынылған) барлық құжаттама дәл және шындыққа сай екенін мәлімдейді және растайды.
13-тарау. Қорытынды ережелер
13.1 Осы Шарттың ережелері өзгертілуі және/немесе толықтырылуы тиіс. Тараптар үшін тек Тараптардың келісімімен жазбаша түрде жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған өзгерістер мен толықтырулар ғана жарамды және міндетті болып танылады.
13.2 Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 2 (екі) данада жасалды.
14-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолтаңбалары
Жұмыс органы
Инвестор
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрі
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 216-НҚ бұйрығына
5 қосымша
Суарудың су үнемдеу
технологияларын енгізуге
бағытталған инвестициялық
салымдар кезінде ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлер шеккен
шығыстардың бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
11-қосымша
№___ сатып алынатын жабдықты мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісім
______ қала
20 жылғы "___" _______
Бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын Қазақстан Республикасы _______
астананың, облысының және республикалық маңызы бар қаланың ____________
______________ басқармасы атынан _________ № _____ ______ (атауы) негізінде
әрекет ететін ______________ басшы (немесе бұйрық негізінде оны алмастыратын
адам) бір тараптан және бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын
_____________ атынан _______________ негізінде әрекет ететін _____________
екінші тараптан, бірлесіп Тараптар, ал жеке-жеке жоғарыда көрсетілгендей Тарап деп аталатындар, субсидияланған сәттен бастап 3 (үш) жыл ішінде төмендегілер туралы осы Сатып алынатын жабдықты мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісімді (бұдан әрі - Келісім) жасасты:
1-тарау. Келісімнің нысанасы мен мақсаты
1.1 Осымен Инвестор өзіне жабдықты қатаң түрде нысаналы мақсаты бойынша пайдалану және иеліктен шығармау, сондай-ақ субсидияланған сәттен бастап 3 (үш) жыл ішінде мақсатты пайдаланбағаны үшін жауапкершілікте болу міндеттемесін алады.

1.2 В случае какого-либо противоречий в рамках настоящего Соглашения большую силу имеет Водный Кодекс Республики Казахстан.
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2.1 Инвестор обязан:
своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по Соглашению;
незамедлительно предоставлять по запросу Рабочего органа документы и информацию, связанные с исполнением настоящего Соглашения;
предоставлять Рабочему органу доступ для осмотра объекта инвестора;
предоставлять информацию согласно пункту 40 Правил;
не передавать и не раскрывать информацию об условиях и реализации настоящего Соглашения третьим лицам без предварительного письменного согласия Сторон;
не производить отчуждение оборудования в течение срока, указанного в подпункте 1.1. Соглашения.
2.2 Рабочий орган вправе:
запрашивать у Инвестора все необходимые документы и информацию о ходе реализации инвестиционного проекта и данного Соглашения и Правил субсидирования.
Глава 3. Срок действия Соглашения
3.1 Настоящее Соглашение вступает в силу с даты подписания его Сторонами и действует в течении 3 (три) лет, а в части неисполненных обязательств – до их полного исполнения.
Глава 4. Обстоятельства непреодолимой силы
4.1 Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Соглашению, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
4.2 При наступлении обстоятельств непреодолимой силы, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Соглашению, должна своевременно в течение 10 (десять) рабочих дней с момента их наступления известить другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы должны подтверждаться соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
4.3 При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
4.4 Наступление обстоятельств непреодолимой силы влечет увеличение срока исполнения настоящего Соглашения на период их действия.
4.5 Если такие обстоятельства продолжаются более трех месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Соглашению.
Глава 5. Заключительные положения
5.1 Корреспонденция считается представленной или направленной, когда она представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату, вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.

1.2 Осы Келісім шеңберінде қандай да бір қайшылықтар болған жағдайда Қазақстан Республикасының Су Кодексі үлкен күшке ие болады.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1 Инвестор:
Келісім бойынша өз міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға;
Жұмыс органының сұранымы бойынша осы Келісімді орындаумен байланысты құжаттар мен ақпаратты тез арада беруге;
Жұмыс органына Инвестордың объектісін қарап-тексеру үшін қолжетімділік беруге;
Қағидалардың 40-тармағына сәйкес ақпарат беруге;
осы Келісімнің шарттары мен іске асырылуы туралы ақпаратты Тараптардың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға бермеуге және ашпауға;
Келісімнің 1.1-тармағында көрсетілген мерзім ішінде жабдықты иеліктен шығармауға міндетті.
2.2 Жұмыс органы:
Инвестордан инвестициялық жоба мен осы Келісімнің іске асырылу барысы туралы барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуға құқылы.
3-тарау. Келісімнің қолданылу мерзімі
3.1 Осы Келісім Тараптардың қол қойған күнінен бастап күшіне енеді және 3 (үш) жыл бойы, ал орындалмаған міндеттемелер бөлігінде олар толық орындалғанға дейін қолданыста болады.
4-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
4.1 Тараптар еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан орындау мүмкін болмаған жағдайда, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
4.2 Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары туындаған кезде осы Келісім бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін болмаған Тарап олар туындаған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты мұндай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, қолданылу кезеңі, туындау фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуға тиіс.
4.3 Уақтылы хабардар етпеген жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабардар етпеуден немесе уақтылы хабардар етпеуден келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
4.4 Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының туындауы осы Келісімнің орындалу мерзімінің олардың әрекет ету кезеңіне ұлғайтылуына алып келеді.
4.5 Егер, мұндай мән-жайлар қатарынан үш айдан астам жалғасатын болса, онда Тараптардың кез келгені осы Келісім бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
5-тарау. Қорытынды ережелер
5.1 Хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, қолма-қол табысталса, қатысушы Тараптың мекенжайына почтамен (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.

5.2 Любое изменение, прекращение условий настоящего Соглашения, в том числе срока действия настоящего Соглашения, оформляются дополнительным соглашением Сторон, подписываемым уполномоченными представителями Сторон, если иное не предусмотрено настоящим Соглашением.
5.3 Все разногласия или споры, возникающие между Сторонами по настоящему Соглашению, разрешаются в процессе прямых переговоров. Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по настоящему Соглашению, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.
5.4 Вопросы, не отрегулированные настоящим Соглашением, регулируются Договором инвестиционного субсидирования от ____ 20___ года № __, а также законодательством Республики Казахстан.
5.5 Настоящее Соглашение составлено в 2 (два) экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 6. Адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Инвестор:
Рабочий орган:
Приложение 10 к приказу
Министр водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 15 июля 2026 года № 216-НҚ
Приложение 13
к Правилам субсидирования
части расходов, понесенных
сельскохозяйственным
товаропроизводителем при
инвестиционных вложениях,
направленных на внедрение
водосберегающих технологий
орошения
Форма
Договор и соглашение № ___ о неиспользовании финансовым институтом, имеющим лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций, или финансовым институтом, имеющим лицензию на осуществление микрофинансовой деятельности, инвестиционных субсидий на специальном счете
город __________
"___" _______ 20__ года
_________________________________________________ именуемое в дальнейшем
"Финансовый институт", с одной стороны, государственное учреждение ______________________________________________ _________________________________
столицы, области и города республиканского значения (наименование), в лице руководителя (или лица его заменяющего на основании приказа)
_________________________________________________________________________,
действующего на основании положения о государственном учреждении, именуемое в дальнейшем "Рабочий орган", с другой стороны,
_________________________________________________________________________,
в лице ___________________________________________________________________,
действующего на основании Устава, именуемое в дальнейшем "Инвестор", с третьей стороны, совместно именуемые Стороны, а по отдельности Сторона, заключили настоящий Договор и соглашение о неиспользовании финансовым институтом денег на специальном счете (далее – Договор) о нижеследующем.

5.2 Егер осы Келісімде өзгеше көзделмесе, осы Келісімнің шарттарын, оның ішінде осы Келісімнің қолданылу мерзімін кез келген өзгерту, тоқтату Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қоятын қосымша келісімдермен ресімделеді.
5.3 Осы Келісім бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық келіспеушіліктер немесе даулар тікелей келіссөздер процесінде шешіледі. Егер осындай келіссөздерден кейін Тараптар осы Келісім бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешуді талап ете алады.
5.4 Осы Келісіммен реттелмеген мәселелер 20___ жылғы ___________ №____
Инвестициялық субсидиялау шартымен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
5.5 Осы Келісім мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 2 (екі) данада жасалды.
6-тарау. Тараптардың мекенжайлары, банктік деректемелері және қолтаңбалары
Инвестор:
Жұмыс органы:
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрі
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 216-НҚ бұйрығына
6 қосымша
Суарудың су үнемдеу
технологияларын енгізуге
бағытталған инвестициялық
салымдар кезінде ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлер шеккен
шығыстардың бір бөлігін
субсидиялауқағидаларына
13-қосымша
Нысан
Банк операцияларын жүргізуге қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның микроқаржы қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қаржы институтының арнайы шоттағы инвестициялық субсидияны пайдаланбауы туралы № ___ шарт пен келісім
______ қаласы
20___ жылғы "___" _______
Бұдан әрі "Қаржы институты" деп аталатын ___________________ бір тараптан,
бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын ________________ астананың, облысының
және республикалық маңызы бар қаланың _______________
_____________________________________________________ басқармасы (атауы)
мемлекеттік мекемесі атынан мемлекеттік мекеме туралы ереже негізінде әрекет
ететін басшысы (немесе бұйрық негізінде оны алмастыратын адам)
___________________ екінші тараптан, бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын
___________________________________ атынан Жарғы негізінде әрекет ететін
______________ үшінші тараптан, бірлесіп Тараптар деп, ал жеке-жеке Тарап деп
аталатындар төмендегілер туралы осы Қаржы институтының арнайы шоттағы ақшаны
пайдаланбауы туралы шарт пен келісімді (бұдан әрі – Шарт) жасасты.

Глава 1. Общие положения
1.1. Основаниями для заключения настоящего Договора являются:
1) Закон Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";
2) Правила субсидирования части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем, при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 26 июня 2025 года № 153-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36343) (далее – Правила субсидирования);
3) Решение рабочего органа по вопросам инвестиционного субсидирования (от __________20__года №___).
Глава 2. Термины и определения
2.1. В настоящем Договоре используются понятия, указанные в Правилах субсидирования.
Глава 3. Предмет Договора
3.1. Финансовый институт не использует средства, находящиеся на специальном счете, до принятия Рабочим органом решения о выплате инвестиционных субсидий, в соответствии с условиями, указанные в Правилах субсидирования.
3.2. Для получения инвестиционных субсидий на специальный счет, инвестор вместе с документами, указанными Правилах субсидирования, дополнительно предоставляет заверенную финансовым институтом копию положительного решения кредитного комитета финансового института, кредитный договор/договор лизинга с финансовым институтом.
Глава 4. Порядок и условия перечисления инвестиционных субсидий
4.1. Сумма инвестиционных субсидий в размере ______ (___________) теңге перечисляется Рабочим органом на специальный счет финансового института авансовым платежом.
Реквизиты специального счета финансового института: _____________
4.2. Все операции производятся в национальной валюте – теңге.
Глава 5. Права и обязанности Сторон
5.1. Финансовый институт в течение 10 (десять) рабочих дней с даты получения средств на специальный счет перечисляет предусмотренные кредитным договором (заключенного между Финансовым институтом и Инвестором средства на счет продавца оборудования, если иное не предусмотрено договором между инвестором и финансовым институтом и предоставляет подтверждающие документы рабочему органу.
5.2. В случае, если финансовым институтом не выполняются условия, предусмотренные в Правилах субсидирования, то финансовый институт в течение 3 (три) рабочих дней восстанавливает в полном объеме средства инвестиционных субсидий, перечисленных рабочим органом авансовым платежом на специальный счет.

1-тарау. Жалпы ережелер
1.1. Осы Шартты жасасуға мыналар негіз болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының Су Кодексі;
2) Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 26 маусымдағы № 153-НҚ бұйрығымен бекітілген Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Субсидиялау қағидалары);
3) Инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі жұмыс органының шешімі
(20___ жылғы ______________ № ___).
2-тарау. Терминдер мен анықтаулар
2.1. Осы шартта Субсидиялау қағидаларында көрсетілген ұғымдар пайдаланылады.
3-тарау. Шарттың мәні
3.1. Қаржы институты арнайы шоттағы қаражатты Жұмыс органы Субсидиялау қағидаларында көрсетілген шарттарға сәйкес инвестициялық субсидиялар төлеу туралы шешім қабылдағанға дейін пайдаланбайды.
3.2. Арнайы шотқа инвестициялық субсидиялар алу үшін инвестор Субсидиялау қағидаларында көрсетілген құжаттармен бірге, қаржы институты кредиттік комитетінің оң шешімінің қаржы институты куәландырған көшірмесін, қаржы институтымен жасалынған кредиттік шартты/лизинг шартын қосымша береді.
4-тарау. Инвестициялық субсидияларды аудару тәртібі мен шарттары
4.1. _______________ (_____________) теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидиялар сомасын Жұмыс органы аванстық төлеммен қаржы институтының арнайы шотына аударады.
Қаржы институтының арнайы шотының деректемелері: _________________
4.2. Барлық операциялар ұлттық валюта – теңгемен жасалады.
5-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5.1. Қаржы институты арнайы шотқа қаражат келіп түскен күнннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде кредиттік шартта (Қаржы институты мен Инвестор арасында жасалған) көзделген қаражатты, егер инвестор мен қаржы институты арасындағы шартта өзгеше көзделмесе, жабдық сатушының шотына аударады және Жұмыс органына растайтын құжаттарды береді.
5.2. Қаржы институты Субсидиялау қағидаларында көзделген шарттарды орындамаған жағдайда, қаржы институты 3 (үш) жұмыс күні ішінде жұмыс органы арнайы шотқа аванстық төлеммен аударған қаражаттың орнын толық көлемде қайтарады.

5.3. При этом, возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.
5.4. Средства, перечисленные на специальный счет, зачисляются финансовым институтом в счет погашения основного долга инвестора по кредиту/лизингу, использованного на приобретение оборудования в рамках инвестиционного проекта на основании положительного решения рабочего органа о предоставлении инвестору инвестиционной субсидии.
Глава 6. Ответственность Сторон
6.1. Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из настоящего Договора, в соответствии с настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Срок действия Договора
7.1. Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания Сторонами и действует до своевременного выполнения Сторонами своих обязательств в полном объеме, в соответствии с Правилами субсидирования.
Глава 8. Обстоятельства непреодолимой силы
8.1. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
8.2. При наступлении обстоятельств непреодолимой силы, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, в течение 10 (десять) рабочих дней с момента наступления извещает другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
8.3. При отсутствии своевременного извещения, Сторона возмещает другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
8.4. Наступление обстоятельств непреодолимой силы вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
8.5. Если такие обстоятельства продолжаются более 3 (три) месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
Глава 9. Разрешение споров
9.1. Стороны должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.

5.3. Бұл ретте, ағымдағы қаржы жылында жасалған төлемдерді қайтару орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және шығыстардың бюджеттік сыныптамасының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен Жұмыс органының кассалық шығыстарын қайтару арқылы жүзеге асырылады. Өткен жылдардың төлемдері қайтарылған жағдайда, қайтару сомасы төлемдер жасалған тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.
5.4. Арнайы шотқа аударылған қаражатты қаржы институты Жұмыс органының инвесторға инвестициялық субсидиялар беру туралы оң шешімінің негізінде инвестициялық жоба шеңберінде жабдық сатып алуға пайдаланылған инвестордың кредит/лизинг бойынша негізгі борышын өтеу шотына аударады.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
6.1. Тараптар осы Шартқа және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін осы Шарт бойынша жауапкершілікте болады.
7-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
7.1. Осы Шарт қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және Тараптар Субсидиялау қағидаларына сәйкес өз міндеттемелерін толық көлемде орындағанға дейін қолданыста болады.
8-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
8.1. Тараптар еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін болмаған жағдайда, орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
8.2. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары туындаған кезде осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін болмаған Тарап олар туындаған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты мұндай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, қолданылу кезеңі, туындау фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.
8.3. Уақтылы хабардар етпеген жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабардар етпеуден немесе уақтылы хабардар етпеуден келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
8.4. Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының туындауы олардың әрекет ету кезеңіне осы Шарттың орындалу мерзімінің ұлғайтылуына алып келеді.
8.5. Егер мұндай мән-жайлар қатарынан үш айдан астам жалғасатын болса, онда Тараптардың кез келгені осы Шарт бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
9-тарау. Дауларды шешу
9.1. Тараптар тікелей келіссөздер процесінде Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешу үшін барлық күш-жігерін жұмсаулары тиіс.

9.2. Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.
Глава 10. Обмен корреспонденцией
10.1. Любая корреспонденция, отправляемая Сторонами друг другу в рамках настоящего Договора, представляется в письменной форме и рассматривается в течение 10 (десять) календарных дней с момента получения Сторонами корреспонденции с отметкой о вручении.
10.2. Корреспонденция считается представленной или направленной, когда она оформлена надлежащим образом (корреспонденция представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату), вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
Глава 11. Конфиденциальность
11.1. Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящего Договора, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре и действующем законодательстве Республики Казахстан.
11.2. Передача конфиденциальной информации третьим лицам, опубликование или иное ее разглашение Стороной возможны в случаях, прямо предусмотренных настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
11.3. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности наличия и условий настоящего Договора. Должностным лицам и работникам Сторон запрещается разглашение либо передача третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Договора.
11.4. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможного вреда, понесенного другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
11.5. Инвестор подписанием настоящего Договора предоставляет согласие рабочему органу на размещение сведений об Инвесторе в средствах массовой информации, а также на разглашение любых сведений, (в том числе банковской тайны) полученных об Инвесторе в рамках настоящего Договора, третьим лицам без предварительного письменного согласия Инвестора.
Глава 12. Заключительные положения

9.2. Егер мұндай келіссөздерден кейін Тараптар Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселенің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешілуін талап ете алады.
10-тарау. Хат-хабар алмасу
10.1. Осы Шарт шеңберінде Тараптар бір-біріне жөнелтетін кез келген хат-хабар жазбаша нысанда ұсынылады және Тараптар тапсырылғаны туралы белгісі бар хат-хабарды алған сәттен бастап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде қаралады.
10.2. Хат-хабар тиісті түрде рәсімделген жағдайда (хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, басшының қолы қойылса және тіркеу нөмірі, күні көрсетілсе, тиісті түрде рәсімделген болып саналады), қолға табысталса, почта арқылы жеткізілсе (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе қатысушы Тараптың мекенжайына курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.
11-тарау. Құпиялылық
11.1. Осымен Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ қаржылық, коммерциялық және осы Шартты жасасу және орындау кезінде олар алған өзге де ақпарат құпия болып табылатынымен және осы Шартта, Субсидиялау қағидаларында және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайтынымен келіседі.
11.2. Тараптың құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға беруі, жариялауы немесе оны өзге де жария етуі осы Шартта және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда ғана мүмкін болады.
11.3. Тараптар осы Шарттың талаптар мен құпиялылығын сақтау үшін құқықтық сипаттағы шаралармен қоса барлық қажетті шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды адамдары мен қызметкерлеріне осы Шартты іске асыру барысында алынған мәліметтерді жария етуге не үшінші тұлғаларға беруге тыйым салынады.
11.4. Қандай да бір Тарап осы Шарттың талаптарын бұза отырып, құпия ақпаратты жария еткен не таратқан жағдайда, кінәлі Тарап осындай ақпаратты жария ету салдарынан екінші Тарапқа келтірілген зиянды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделгендей жауапкершілікте болады.
11.5. Инвестор осы Шартқа қол қоя отырып, Жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) бұқаралық ақпарат құралдарында Инвестор туралы мәліметтерді орналастыруына, сондай-ақ, осы Шарт аясында Инвестор туралы алынған кез келген мәліметті (оның ішінде банктік құпияны) Инвестордың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға жария етуіне келісім береді.
12-тарау. Қорытынды ережелер

12.1. Положения настоящего Договора подлежат изменению и/или дополнению. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон.
12.2. Настоящий Договор составлен в 3 (три) экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Рабочий орган:
Финансовый институт:
Инвестор:
Приложение 11 к приказу
Министр водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 15 июля 2026 года № 216-НҚ
Приложение 14
к Правилам субсидирования
части расходов, понесенных
сельскохозяйственным
товаропроизводителем
при инвестиционных вложениях,
направленных на внедрение
водосберегающих технологий
орошения
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы:
Отчет
об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): форма № 1-ИСВСТ
Периодичность: ежеквартально, ежегодно
Отчетный период: ___ квартал 20___ года, 20___ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: структурное подразделение местного исполнительного органа столицы, области и города республиканского значения реализующее функции в области сельского хозяйства и водных ресурсов.
Срок представления формы, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, до пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, до десятого января календарного года.
ИИН/БИН
Метод сбора (на бумажном носителе, в электронном виде, посредством компьютеризированной системы телефонного опроса, при личном опросе интервьюером с использованием бумажного носителя, при личном опросе интервьюером с использованием персонального вычислительного устройства): в электронном виде.
№ п/п
Наименование инвестора
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер инвестора
Параметры проекта
Наименование паспорта проекта
Производственные показатели (производственная мощность)
текущая
после ввода в эксплуатацию
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч теңге
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Количество постоянных рабочих мест
Общая стоимость проекта, тысяч теңге
Доля возмещения, процент
Сумма выплаченных субсидий, тысяч теңге
Дата ввода в эксплуатацию, число / месяц/год
Дата и номер решения рабочего органа, число/месяц/год
всего
в том числе, подлежало субсидированию
9
10
11
12
13
14
15
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения" приведено в приложении к настоящей форме.
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Первый руководитель-администратор бюджетных программ нижестоящего бюджета
_____________________________________________ ___________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))             (подпись)
Место для печати
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
"Отчет об освоении субсидий на
возмещение части расходов,
понесенных сельскохозяйственным
товаропроизводителем при
инвестиционных вложениях,
направленных на внедрение
водосберегающих технологий
орошения"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения"

12.1. Осы Шарттың ережелері өзгертілуі және/немесе толықтырылуы тиіс. Тараптар үшін тек Тараптардың келісімімен жазбаша түрде жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған өзгерістер мен толықтырулар ғана жарамды және міндетті болып танылады.
12.2. Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 3 (үш) данада жасалды.
Жұмыс органы:
Қаржы институты:
Инвестор:
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрі
2026 жылғы 15 шілдедегі
№ 216-НҚ бұйрығына
7 қосымша
Суарудың су үнемдеу
технологияларын енгізуге
бағытталған инвестициялық
салымдар кезінде ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет – ресурста орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы:
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялардың игерілуі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): №1-ИССҮТ нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең 20__ жылғы _______________ тоқсан, 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін және жыл сайын, күнтізбелік жылдың оныншы қаңтарына дейін;
ЖСН/БСН
Жинау әдісі (қағаз жеткізгіште, электронды түрде, телефон арқылы сауал салудың компьютерлендірілген жүйесі, қағаз жеткізгішті пайдалана отырып интервьюердің жеке сауал салуы кезінде, дербес есептеу құрылғысын пайдалана отырып, интервьюердің жеке салуы кезінде): электронды түрде
р/с №
Инвестордың атауы
Инвестордың жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жоба параметрлері
Жоба паспортының атауы
Өндірістік көрсеткіштер (өндірістік қуат)
ағымдағы
жобалық қуатқа шыққан кездегі
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Тұрақты жұмыс орындарының саны
Жобаның жалпы құны, мың теңге
Өтеу үлесі, пайыз
Төленген субсидиялар сомасы, мың теңге
Пайдалануға берілген күні, күні/айы/жылы
Жұмыс органы шешімінің күні және нөмірі, күні/айы/жылы
барлығы
оның ішінде субсидиялауға жататыны
9
10
11
12
13
14
15
"Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялаудың игерілуі туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы ________________________________
Орындаушы ______________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________
__________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Бірінші басшы-төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі
_____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Мөрге арналған орын ___________________________
Есеп тапсырылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
"Суарудың су үнемдейтін
технологияларын енгізуге
бағытталған инвестициялық
салымдар кезінде ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлер шеккен
шығыстардың бір бөлігін
субсидиялаудың игерілуі туралы
есеп" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялаудың игерілуі туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения" (далее – Форма).
2. Форма заполняется структурным подразделением местного исполнительного органа столицы, области и города республиканского значения реализующим функции в области сельского хозяйства.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем местного исполнительного органа столицы, области и города республиканского значения реализующим функции в области сельского хозяйства либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется в Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан структурным подразделением местного исполнительного органа столицы, области и города республиканского значения реализующим функции в области сельского хозяйства, ежеквартально, до пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, до десятого января календарного года.
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование инвестора.
8. В графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер инвестора.
9. В графе 4 указывается наименование паспорта проекта в соответствии с Правилами субсидирования части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 26 июня 2025 года № 153-НҚ.
10. В графах 5, 6, 7 и 8 указывается производственная мощность предприятия на основании информации полученные от инвестора и первичных документов, подтверждающих сбыт произведенной продукции по видам в натуральном и стоимостном выражении.
11. В графе 9 указывается количество постоянных рабочих мест.
12. В графах 10 и 11 указывается общая стоимость проекта, в том числе сумма, подлежащая субсидированию.
13. В графе 12 указывается доля возмещения в соответствии с паспортом инвестиционного проекта.
14. В графе 13 указывается сумма выплаченных субсидий.
15. В графе 14 указывается дата ввода в эксплуатацию инвестиционного проекта.
16. В графе 15 указываются дата и номер решения рабочего органа.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялаудың игерілуі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесі толтырады.
3. Нысанға ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, облыстың және республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесі Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін және жыл сайын, күнтізбелік жылдың оныншы қаңтарына дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
7. 2-бағанда инвестордың атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда инвестордың жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 26 маусымдағы № 153-НҚ бұйрығымен бекітілген Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидаларына сәйкес жоба паспортының атауы көрсетіледі.
10. 5, 6, 7, 8-бағандарда инвестордан алынған ақпараттар және заттай және құндық мәнде өндірілген өнімдерді түрлері бойынша өткізуді растайтын бастапқы құжаттар негізінде кәсіпорынның өндірістік қуаты көрсетіледі.
11. 9-бағанда тұрақты жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
12. 10, 11-бағандарда жобаның жалпы құны, оның ішінде субсидиялауға жататыны көрсетіледі.
13. 12-бағанда инвестициялық жобаның паспортына сәйкес өтеу үлесі көрсетіледі.
14. 13-бағанда төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
15. 14-бағанда инвестициялық жобаны пайдалануға енгізу күні көрсетіледі.
16. 15-бағанда жұмыс органы шешімінің күні мен нөмірі көрсетіледі.