О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 1040 "Об утверждении форм и образцов государственных регистрационных номерных знаков"
Приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 июля 2026 года № 484. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2026 года № 39273
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 1040 "Об утверждении форм и образцов государственных регистрационных номерных знаков" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12892) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 55) пункта 15 Положения о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в формах и образцах государственных регистрационных номерных знаков, утвержденных указанным приказом (далее – формы и образцы):
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Тип 1Д (рисунок 27) - передний и задний государственный регистрационный номерной знак серии "F" на автомобили иностранных граждан и лиц без гражданства.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Тип 3Д (рисунок 29) - государственные регистрационные номерные знаки серии "Н", "F", "G", "I", "J" и "K" для мототранспортных средств юридических лиц с иностранным участием, зарегистрированных в Республике Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства.";
пункты 36 и 37 изложить в следующей редакции:
"36. Тип 5Д (рисунок 34) - государственные регистрационные номерные знаки серии "Н", "F", "G", "I", "J" и "K" для прицепов и полуприцепов к транспортным средствам юридических лиц с иностранным участием, зарегистрированных в Республике Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства.
37. Тип 5ДА (рисунок 35) - государственные регистрационные номерные знаки серии "Н", "F", "G", "I", "J" и "K" для прицепов и полуприцепов к транспортным средствам юридических лиц с иностранным участием, зарегистрированных в Республике Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства, место крепления которых не соответствует габаритам государственного регистрационного номерного знака Тип 5Д";
приложение к формам и образцам, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"Мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерінің нысандары мен үлгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 1040 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің м.а. 2026 жылғы 9 шiлдедегi № 484 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 10 шiлдеде № 39273 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерінің нысандары мен үлгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 1040 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12892 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 55) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерінің нысандары мен үлгілерінде (бұдан әрі – нысандар мен үлгілер):
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. 1Д-үлгі (27-сурет) – шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарға арналған "F" сериялы алдыңғы және артқы мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі.";
31- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. 3Д-үлгі (29-сурет) - Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген шетел азаматтарына қатысатын заңды тұлғалардың, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың мотокөлік құралдарына арналған "Н", "F", "G", "I", "J" және "K" сериялы мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі.";
36 және 37-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"36. 5Д-үлгі (34-сурет) – Қазақстан Республикасында тіркелген, шетелдік қатысуы бар заңды тұлғалардың, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың көлік құралдарына тіркемелер мен жартылай тіркемелерге арналған "Н", "F", "G", "I", "J" және "K" сериялы мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері.
37. 5ДА-үлгі (35-сурет) - бекіту орны 5Г-үлгісіндегі мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің габариттеріне сәйкес келмейтін, Қазақстан Республикасында тіркелген, шетелдік қатысуы бар заңды тұлғалардың, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың көлік құралдарына тіркемелер мен жартылай тіркемелерге арналған "Н", "F", "G", "I", "J" және "K" сериялы мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері.";
нысандар мен үлгілерге қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической и нормотворческой координации Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.

2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң мен нормашығармашылықты үйлестіру департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.