О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 380 "Об утверждении Правил учета, хранения, систематизации, обобщения и предоставления геологической информации, находящейся в собственности, а также владении и пользовании у государства"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 9 июля 2026 года № 349. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2026 года № 39271
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан № 380 "Об утверждении Правил учета, хранения, систематизации, обобщения и предоставления геологической информации, находящейся в собственности, а также владении и пользовании у государства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №17079) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах учета, хранения, систематизации, обобщения и предоставления геологической информации, находящейся в собственности, а также владении и пользовании у государства:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) Первичная геологическая информация – информация на природных носителях (керны буровых скважин, пробы полезных ископаемых, углекислых газов, меркаптанов, воды, образцы пород и минералов, пробы и коллекции каменного материала, шлифы, аншлифы, минеральные растворы и порошки), на искусственных (бумажных и электронных) носителях: журналы полевых наблюдений, опробования и анализов проб, регистрация геофизических наблюдений, рапорта операторов, дела скважин, материалы геофизических исследовании скважин, керновые описания, временные разрезы, топографические данные, сейсмограммы, магнитные ленты, картриджи;";
подпункт 5) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"5) Национальный оператор в области геологии – подведомственная организация уполномоченного органа по изучению недр, которая осуществляет систематизацию, обобщение и предоставление геологической информации, находящейся в собственности, владении и пользовании у государства (далее – Оператор).";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Оператор регистрирует все входящие учетные карточки в инвентарных книгах. Порядок ведения инвентарной книги для записи геологических материалов определены в приложении 1 к настоящим Правилам.";
пункт 44 исключить;
пункт 47 изложить в следующей редакции:

"Меншіктегі, сондай-ақ мемлекет иеленуі мен пайдалануындағы геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, жүйеге келтіру, жинақтап қорыту және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 380 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 9 шілдедегі № 349 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 9 шілдеде № 39271 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2027 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Меншіктегі, сондай-ақ мемлекет иеленуі мен пайдалануындағы геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, жүйеге келтіру, жинақтап қорыту және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің № 380 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №17079 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Кодексінің 75-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
Меншіктегі, сондай-ақ мемлекет иеленуі мен пайдалануындағы геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, жүйеге келтіру, жинақтап қорыту және беру қағидаларында:
2-тармақтың 1) тармақшасын мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Бастапқы геологиялық ақпарат – табиғи жеткізгіштердегі ақпарат (бұрғылау ұңғымаларының керндері, пайдалы қазбалардың, көмірқышқылды газдардың, меркаптандардың, судың сынамалары, жыныстар мен минералдардың үлгілері, тас материалдың сынамалары мен коллекциялары, шлифтер, аншлифтер, минералдық ерітінділер мен ұнтақтар), жасанды (қағаз және электрондық) жеткізгіштердегі ақпарат (далалық бақылаулар, сынамалау, сынамаларды талдау, геофизикалық байқауларды тіркеу журналдары, операторлардың рапорттары, ұңғымалардың істері, ұңғымаларды геофизикалық зерттеу материалдары, керндік сипаттамалар, уақытша қималар, топографиялық деректер, сейсмограммалар, магниттік таспалар, картридждер;";
2-тармақтың 5) тармақшасын мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Геология саласындағы ұлттық оператор (бұдан әрі – Оператор) – жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның ведомстволық бағынысты ұйымы, ол мемлекеттің меншігіндегі, иелігіндегі және пайдалануындағы геологиялық ақпаратты жүйелеуді, жинақтап қорытуды және беруді жүзеге асырады.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Оператор барлық келіп түскен есепке алу карточкаларын түгендеу кітаптарында тіркейді. Геологиялық материалдарды жазуға арналған түгендеу кітабын жүргізу тәртібі осы Қағидаларға 1-қосымшаға айқындалған.";
44-тармақ алып тасталсын;
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"47. Оператор раскрывает полученную конфиденциальную геологическую информацию содержащихся в геологических отчетах и иных документациях, в соответствии с пунктом 3 статьи 77 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании.";
пункт 48 исключить;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в следующей редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в следующей редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2027 года, за исключением одиннадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого и шестнадцатого абзацев, которые вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к 1 приказу
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2026 года № 349
Приложение 4
к Правилам учета, хранения,
систематизации, обобщения
и предоставления геологической
информации, находящейся
в собственности, а также
владении и пользовании у государства
1. Карточка _вид изученности_ изученности № _номер_
8. Индекс вида изученности
8.1. G
8.2. GG
8.3. IG
8.4. GF
8.5. B
8.6. T
2. Инвентарный номер отчета
9. Номенклатура карточки изученности миллионного листа
10. Продолжение карточки
2.1. Республиканский геологический фонд
2.2. Территориальный геологический фонд
5. Лицензияның сериясы; нөмірі және түрі:
9.1. Миллионные листы
10.1.
10.2.
3. Номера первичных материалов на искусственных носителях (ИН) по годам:
9.2. Республиканский геологический фонд
3.1. Годы
9.3. Территориальный геологический фонд.
3.2. Инвентарные № (ИН)
11. Область (-и):
4. Номера первичных материалов на природных носителях (ПН) по видам и по годам:
12. Район (-ы):
4.1. Годы
13. Полезные ископаемые (ПИ)
14. Затраты, теңге:
4.2.Виды ПН
13.1. Класс ПИ:
13.2. Виды ПИ:

"47. Оператор "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 77-бабының 3-тармағына сәйкес геологиялық есептер мен өзге де құжаттамада қамтылған құпия геологиялық ақпаратты ашады.";
48-тармақ алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілетін он бірінші, он төртінші, он бесінші және он алтыншы абзацтарды қоспағанда, 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан       Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан      Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 9 шілдедегі
№ 349
бұйрығына 1-қосымша
Меншіктегі, сондай-ақ мемлекет
иеленуі мен пайдалануындағы
геологиялық ақпаратты
есепке алу, сақтау, жүйеге
келтіру,
жинақтап қорыту және беру
қағидаларына 4-қосымша
1. Карточка _зерттелу түрі_ зерттелу № _нөмірі_
8. Зерттелу түрінің индексі
8.1. G
8.2. GG
8.3. IG
8.4. GF
8.5. B
8.6. T
2. Есептің түгендеу нөмірі
9. Миллиондық апарақтың зарттелу карточкасының номеклатурасы
10. Карточка жалғасы
2.1. Республикалық геологиялық қор:
2.2. Аумақтық геологиялық қордың атауы:
5. Лицензияның сериясы; нөмірі және түрі:
9.1. Миллиондық парақтар
10.1.
10.2.
3. Жылдар бойынша жасанды жеткізгіштердегі (ЖЖ) бастапқы материалдардың нөмірлері:
9.2. Республикалық геологиялық қор
3.1. Жылдар
9.3. Аумақтық геологиялық қор
3.2. Түгендеу № (ЖЖ)
11. Облыс (-тар):
4. Түрлері бойынша жылдары бойынша табиғи жеткізгіштердегі (ТЖ) бастапқы материалдардың нөмірлері:
12. Аудан (-дар):
4.1. Жылдар
13. Пайдалы қазбалар (ПҚ)
14. Шығындар, теңге:
4.2.ТЖ түрлері
13.1. ПҚ класы:
13.2. ПҚ түрлері:

4.3. Инвентарные № ПН
6. Автор (-ы):
15. Организация
16. Общий масштаб работ:
7. Название отчета:
15.1. Заказчик (-и):
15.2. Исполнитель (-и):
17. Года начала работ:
18. Год окончания работ:
19. Общая площадь (кв км):
20. Площадь по листу (кв км):
21. Содержание отчета: (с фиксацией номеров страниц глав)
24. Положение изученной площади на схеме миллионного листа:
00 00
00 00
25. Координаты (общие, по отчету)
Номера и названия книг и папок. Названия карт и их масштабы
Количество листов
Масштаб
гш
мш
сш
гд
мд
сд
22. Первичные материалы на искусственных носителях:
22.1.
Номера и названия книг и папок
Количество листов
23. Первичные материалы на природных носителях:
Вид ПН
Инвентарный №
Объем, единица измерения
Место хранения
Хранящая организация
26. Реферат
26.1. Назначение и цель работ:
26.2. Выполненные работы:
Методы работ:
Количество
Объем
Площадь,
(кв км)
Масштаб
Примечание
26.3. Результаты работ:
Название
объекта
Категория запасов, ПИ, количество запасов, содержание. Система подсчета запасов. Название, номер и дата документа утверждения запасов
Площадь, кв км
Глубина подсчета, м
Координаты
Краткое описание
г
ш
м
ш
с
ш
г
д
м
д
с
д
26.4. Выводы и предложения:
27. Заполнил (-а) ___________ ___________ _____________ _______ ________
27.1. Организация 27.2. Должность 27.3. ФИО 27.4. Подпись 27.5. дата
28. Проверил (- а) ____________ _________ __________ __________ _________
28.1. Организация 28.2. Должность 8.3. ФИО 28.4. Подпись 28.5. дата
Приложение 2 к приказу
Приложение 5
к Правилам учета, хранения,
систематизации, обобщения
и предоставления геологической
информации, находящейся
в собственности, а также владении
и пользовании у государства
Инструкция по заполнению учетной карточки:
Учетная карточка заполняется авторами на каждый отчет о результатах геологических, гидрогеологических, инженерно-геологических и геофизических работ.
На каждый миллионный лист, в пределах которого проведена работа, составляется учетная карточка.
При проведении комплексных работ на отчет могут составляться две и более учетных карточек в зависимости от количества видов исследований.
Все записи в учетную карточку впечатываются на компьютере с использованием общепринятых сокращений. Допускается запись текста черной тушью четким разборчивым почерком.
В графе 1 указывается вид изученности: геологическая, гидрогеологическая, инженерно-геологическая или геофизическая изученность и номер учетной карточки.
В графе 2 пишется инвентарный номер отчета и первичного материала. 2.1. – инвентарный номер Республиканского геологического фонда, 2.2. – инвентарный номер Территориального геологического фонда.
В графе 3 приводятся инвентарные номера первичных материалов на искусственных носителях по годам.
В графе 4 приводятся инвентарные номера первичных материалов на природных носителях по видам и по годам.
В графе 5 приводится серия, номер и вид лицензии, выданной Комитетом геологии на данную работу, а в проведении региональных работ указывается номер протокола Комитета геологии и дата его утверждения.
В графе 6 указываются фамилии и инициалы авторов (соавторов) отчета. Если авторов двое, то упоминаются оба, если три и более, то записываются два первых с добавлением "и другие".
В графе 7 приводится название отчета в полном соответствии с его титульным листом.
В графе 8 указывается вид изученности:
G – геологическая,
GG – гидрогеологическая,
IG – инженерная геология,
GF – геофизическая,
Т – карточка изученности по научно-техническим и тематическим работам в геологии (к таким видам изученности можно отнести работы по научно-техническим испытаниям и открытием в геологии, новые виды работ и методов, технологии первые испытанные, тематические работы и другие. Также можно включить работы результатов исследования опасных районных зон, результатов исследования землетрясении и другие) Должна дублироваться на другие виды изученности, если относится этим видам изученности.
При выполнении работ за счет государственного бюджета к букве вида изученности приписывается строчная буква "b", если работы были проведены на собственные средства недропользователей к букве вида изученности приписывается строчная буква "c" (Пример: Gb, GGb, IGc, GFc).

4.3. Түгендеу № ТЖ
6. Автор (-лар):
15. Ұйым
16. Жұмыстың жалпы ауқымы:
7. Есептің атауы:
15.1. Тапсырыс беруші (-лер):
15.2. Орындаушы (-лар):
17. Жұмыс басталған жыл:
18. Жұмыстың аяқталу жылы:
19. Жалпы ауданы (кв км):
20. Парақ бойынша ауданы (кв км):
21. Есеп мазмұны (тараулардың бет нөмірлерінің көрсетілуімен).
24. Миллиондық парақтың сызбасындағы зерттелген аймақтың орналасуы:
00° 00°
00°
00°
25. Координаттар (жалпы, есеп бойынша)
гш
мш
сш
гд
мд
сд
22.1.
Кітаптар мен қалталардың нөмірлері және атауы. Карта атауы және олардың масштабтары
Парақтардың саны
Масштабы
22. Жасанды жеткізгіштердегі бастапқы материалдар:
Кітаптар мен қалталардың нөмірлері және атауы
Парақтардың саны
23. Табиғи жеткізгіштердегі бастапқы материалдар:
ТЖ түрі
Түгендеу №
Көлемі, өлшем бірлігі
Сақтау орны
Сақтайтын ұйым
26. Реферат
26.1. Жұмыстың бағыты мен мақсаты:
26.2. Орындалған жұмыс:
Жұмыс әдістері:
Саны
Көлемі
Ауданы,
(кв км)
Масштабы
Ескерту
26.3. Жұмыс нәтижелері:
Объектің атауы
Қорлардың санаты, ПҚ, қорлардың саны, мазмұны. Қорларды санау жүйесі. Қорларды бекіту құжатының атауы, нөмірі және күні.
Ауданы, кв км
Санау тереңдігі, м
Координаттар
Қысқаша сипаттама
С е г
С е м
С е с
Шб г
Шб м
Шб с
26.4. Қорытынды мен ұсыныстар:
27. Толтырды _____________ ____________ ________ __________ __________ 27.1. Ұйым 27.2. Лауазымы 27.3. АӘЖ 27.4. Қолы 27.5. күні
28. Тексерді ___________ ___________ ______________ _________ _________ 28.1. Ұйым 28.2. Лауазымы 28.3. АӘЖ 28.4. Қолы 28.5. күні
Бұйрыққа 2-қосымша
Меншіктегі, сондай-ақ мемлекет
иеленуі мен пайдалануындағы
геологиялық ақпаратты есепке
алу, сақтау, жүйеге келтіру,
жинақтап қорыту және беру
қағидаларына
5-қосымша
Есепке алу карточкасын толтыру бойынша нұсқаулық:
Есепке алу карточкасын авторлар әрбір геологиялық, гидрогеологиялық, инженерлік-геологиялық және геофизикалық жұмыстардың нәтижелері туралы есептерге толтырады.
Жұмыс жүргізілген әрбір миллиондық параққа есепке алу карточкасы жасалады.
Кешенді жұмыстар жүргізілген болса, есепке зерттеу түрлерінің санына байланысты екі және одан да көп есепке алу карточкалары жасалуы мүмкін.
Есепке алу карточкасындағы барлық жазбалар жалпы қабылданған қысқартуларды қолдана отырып компьютерде басылады. Мәтінді қара сиямен анық түсінікті қолжазбамен жазуға рұқсат беріледі.
1-бағанда зерттелудің геологиялық, гидрогеологиялық, инженерлік-геологиялық немесе геофизикалық секілді түрлері мен есепке алу карточкасының нөмірі көрсетіледі.
2-бағанда есептің және бастапқы материалдың түгендеу нөмірі жазылады. 2.1. – Республикалық геологиялық қордың түгендеу нөмірі, 2.2. – Аумақтық геологиялық қордың түгендеу нөмірі.
3-бағанда жылдар бойынша жасанды жеткізгіштердегі бастапқы материалдардың түгендеу нөмірлері келтіріледі.
4-бағанда табиғи жеткізгіштердегі бастапқы материалдардың түрлері мен жылдары бойынша түгендеу нөмірлері келтіріледі.
5-бағанда осы жұмысқа Геология комитеті берген лицензияның сериясы, нөмірі және түрі көрсетіледі, ал өңірлік жұмыстар жүргізілген болса, Геология комитеті хаттамасының нөмірі және оны бекіту күні көрсетіледі.
6-бағанда есеп авторларының (телавторлардың) аты-жөні мен тегі көрсетіледі. Егер екі автор болса, онда екеуі де жазылады, егер авторлар саны үш немесе одан да көп болса, онда алғашқы екі авторға "және басқалары" сөзі қосылып жазылады.
7-бағанда есептің атауы оның титулдық парағына сәйкес толық келтіріледі.
8-бағанда зерттелудің түрі көрсетіледі:
G – геологиялық,
GG, IG – гидрогеологиялық, инженерлік геология
GF – геофизикалық,
Т – геологиядағы ғылыми-техникалық және тақырыптық жұмыстар бойынша зерделеу карточкасы, егер осы зерттелу түрлеріне жататын болса (мұндай зерттелу түрлеріне ғылыми-техникалық сынақтар және геологиядағы ашылу жұмыстары, жаңа жұмыс түрлері мен әдістері, алғашқы сыналған технологиялар, тақырыптық жұмыстар және басқалар жатады. Сондай-ақ қауіпті аудандық аймақтарды зерттеу нәтижелерінің, жер сілкінісін зерттеу нәтижелерінің және т.б. жұмыстарды қосуға болады), зерттелудің басқа да түрлеріне қайталануы керек.
Жұмыстар мемлкеттік бюджет есебінен орындалса, зерттелу түрінің жанына кіші "b" әрпі, ал жер қойнауын пайдаланушының өз қаражаты есебінен жүргізілген болса, зерттелу түрінің жанына кіші "с" әрпі қосылып жазылады. (Мысалы: Gb, GGb, IGc, GFc).

В графе 9 проставляется номенклатура листов топографической карты международной разграфки масштаба 1:1 000 000, в пределах которых располагается изученная площадь.
При проведении региональных работ на площади, располагающейся на 4 и более миллионных листах, продолжение перечня номенклатур приводится на дополнительной странице учетной карточки.
Цветным контуром выделяется номенклатура листа, по которому составлена данная учетная карточка.
Графа 10. Если в данной карточке изученности объем данных превышает пределы карточки, то необходимо указать количество дополнительных листов в подпункт 10.1; в подпункте 10.2. указываются пункты, по которым будет продолжение. Пункты, которые могут иметь продолжение:
9 пункт и его подпункты, 6, 7 пункты, 11, 12 пункт, 13 пункт и его подпункты, 15 пункт и его подпункты, 14 пункт и его подпункты, 21, 22, 23 пункты, 25 пункт в зависимости от количество угловых точек, 26 пункт и его подпункты, пункты 27 и 28 и их подпункты будут дублироваться если есть продолжение карточки изученности
В графе 11, 12 указываются данные об административно-территориальной привязке площади проведения работ.
В графе 13 приводится перечень полезных ископаемых, выявленных в процессе работ: 13.1. – классы Полезные ископаемые (далее – ПИ): Твердые полезные ископаемые (далее-ТПИ), Общераспространенные полезные ископаемые (далее - ОПИ), Углеводородное сырье (далее - УВС), Подземные воды (далее – ПВ), 13.2. – виды ПИ, относящиеся к классам (Пример: класс ПИ – ТПИ; Виды ПИ – золото, медь).
В графе 14 указываются затраты в "теңге" и источники финансирования.
В графе 15 приводятся названия организации, проводившей работы и заказчиков.
В графе 16 указывается общий масштаб работ.
В графе 17, 18 отмечаются годы начала и окончания работ (год сдачи отчета на хранение).
В графе 19 указывается общая площадь изучаемой территории в км2, в пункте 20 указывается площадь территории, относящейся к данной карточке изученности.
В графе 21 указывается содержание отчета.
В графе 22 приводятся данные о первичных материалах на искусственных носителях.
В графе 23 приводятся данные о первичных материалах на природных носителях.
В графе 24 на схеме карты заштрихованным контуром отображается положение изученной площади в соответствии с общим масштабом работ. Над схемой приводится номенклатура листа международной разграфки.
В графе 25 указываются все координаты изученной площади угловых точек в системе WGS 84.
В графе 26 приводится реферат, характеризующий основные результаты работ по четырем обязательным разделам:

9-бағанда 1:1 000 000 масштабтағы халықаралық сызықтаудың топографиялық картасының номенклатура парақтары толтырылады, зерттелген аумақтың орналасу шегінде.
4 және одан көп миллиондық парақта орналасқан аумақта өңірлік жұмыстар жүргізілген болса, номенклатуралар тізбесінің жалғасы есепке алу карточкасына қосымша бетте келтіріледі.
Түсті контурмен осы есепке алу карточкасы құрастырылған номенклатура парағы ерекшеленеді.
10-баған. Осы зерттелу карточкасында деректердің көлемі карточка шегінен асып кетсе, 10.1-тармақшада қосымша парақтардың санын көрсету керек, ал 10.2-тармақшада жалғасы болатын тармақтар көрсетіледі. Жалғасы болуы мүмкін тармақтар:
9-тармақ пен оның тармақшалары, 6, 7-тармақтар, 11, 12-тармақ, 13-тармақ пен тармақшалары, 15-тармақ пен оның тармақшалары, 14-тармақ пен оның тармақшалары, 21, 22, 23-тармақтар, бұрыштық нүктелердің санына байланысты 25-тармақ, 26-тармақ пен оның тармақшалары, 27 және 28-тармақтар және олардың тармақшалары зерттелу карточкаларының жалғасы болса, қайталанады.
11, 12-бағандарда жұмыс жүргізу алаңын әкімшілік-аумақтық байланыстыру туралы деректер көрсетіледі.
13-бағанда жұмыс процесінде анықталған пайдалы қазбалардың тізбесі келтіріледі: 13.1. – ПҚ, ҚПҚ, КТПҚ, КСШ, ЖС сыныптары. – ПҚ сыныптарға жататын түрлері (Мысалы: ПҚ сыныбы – ҚПҚ; ПҚ түрі – алтын, мыс).
14-бағанда шығын теңгемен және қаржыландыру көздері көрсетіледі.
15-бағанда жұмыс жүргізген ұйымның және тапсырыс берушілердің атауы келтіріледі.
16-бағанда жұмыстың жалпы ауқымы көрсетіледі.
17, 18-бағандарда жұмыстардың басталу және аяқталу жылдары (есепті сақтауға өткізу жылы) белгіленеді.
19-бағанда зерттелетін аумақтың жалпы ауданы км2-де, 20-тармақта осы зерттелу карточкасына жататын аумақтың ауданы көрсетіледі.
21-бағанда есептің мазмұны келтіріледі.
22-бағанда жасанды жеткізгіштердегі бастапқы материалдар туралы деректер келтіріледі.
23-бағанда табиғи жеткізгіштердегі бастапқы материалдар туралы деректер келтіріледі.
24-бағанда карта сызбасында штрихтелген контурмен жұмыстың жалпы көлеміне сәйкес зерттелген ауданның орналасуы көрсетіледі. Сызбаның үстінде халықаралық сызықтау парағының номенклатурасы көрсетіледі.
25-бағанда WGS 84 жүйесіндегі бұрыштық нүктелердің зерттелген ауданының барлық координаттары көрсетіледі.
26-бағанда төрт міндетті бөлім бойынша жұмыстың негізгі нәтижелерін сипаттайтын реферат келтіріледі:

26.1. Назначение и цель работ. Отражается целевое назначение работ в соответствии с геологическим заданием или лицензией.
26.2. Выполненные работы.
26.3. Результаты работ и таблица оценки ресурсов.
26.4. Выводы и рекомендации.
В графе 27, 28 приводится должность, фамилия и подпись автора отчета, заполнившего карточку, включая фамилия и подпись сотрудника, принявшего карточку.

26.1. Жұмыстың бағыты мен мақсаты. Геологиялық тапсырмаға немесе лицензияға сәйкес жұмыстың мақсатты бағыты көрсетіледі.
26.2. Орындалған жұмыс.
26.3. Жұмыс нәтижелері және ресурстарды бағалау кестесі.
26.4. Қорытынды мен ұсыныстар.
27, 28-бағанда карточканы толтырған есеп авторының лауазымы, тегі және қолы, сондай-ақ карточканы қабылдаған қызметкердің тегі мен қолы көрсетіледі.