О внесении изменений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 7 июля 2026 года № 255-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2026 года № 39266
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту развития электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридический службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра энергетики
Республики Казахстан
К. Туткышбаев
Утвержден приказом
Исполняющий обязанности
министра энергетики
Республики Казахстан
от 7 июля 2026 года № 255-н/қ
Перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 15 января 2025 года № 19-н/қ "Об утверждении Правил мониторинга состояния теплоэнергетики" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35646) следующие изменения:
в Правилах мониторинга состояния теплоэнергетики, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Уполномоченный орган, уполномоченный орган в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства, государственный орган по государственному энергетическому надзору и контролю и местные исполнительные органы осуществляют регулярный мониторинг, включая сбор, актуализацию и опубликование информации о состоянии объектов теплоэнергетики и тепловых сетей столицы, областей и городов республиканского значения.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Местные исполнительные органы осуществляют регулярный мониторинг столицы, областей и городов республиканского значения с целью исключения дискриминационного подхода к доступу и возможности оплаты услуг по обеспечению тепловой энергией, в том числе в части оценки эксплуатационной надежности, технологической и экономической доступности тепловой энергии, подготовки к отопительному сезону на основе данных, полученных, в том числе от государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю с периодичностью не менее 1 (одного) раза в год и не чаще 1 (одного) раза в 3 (три) месяца.";
пункт 15 изложить в новой редакции:

Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2026 жылғы 7 шілдедегі № 255-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 9 шiлдеде № 39266 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасын дамыту департаментіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің міндетін атқарушы
К. Туткышбаев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 7 шілдедегі
№ 255-н/қ Бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Жылу энергетикасының жай-күйін мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2025 жылғы 15 қаңтардағы № 19-н/қ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35646 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылу энергетикасының жай-күйін мониторингтеу қағидаларында:
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Уәкілетті орган, тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті орган, мемлекеттік энергетикалық қадағалау мен бақылау жөніндегі мемлекеттік орган және жергілікті атқарушы органдар астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың жылу энергетикасы объектілері мен жылу желілерінің жай-күйі туралы ақпаратты жинауды, жаңартып отыруды және жариялауды қоса алғанда, ұдайы мониторинг жүргізуді жүзеге асырады.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жергілікті атқарушы органдар жылу энергиясымен қамтамасыз ету, оның ішінде жылу энергиясының пайдалану сенімділігін, технологиялық және экономикалық қолжетімділігін бағалау, жылыту маусымына дайындық бөлігінде, оның ішінде мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөніндегі мемлекеттік органнан кезеңділігі жылына кемінде 1 (бір) рет және 3 (үш) айда 1 (бір) реттен жиілетпей алынған деректер негізінде көрсетілетін қызметтерге қол жеткізуге және оларға ақы төлеу мүмкіндігіне қатысты кемсітушілік тәсілді болғызбау мақсатында астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың жылу энергетикасының жай-күйін ұдайы мониторинг жүргізуді жүзеге асырады."
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"15. Теплопроизводящие субъекты в рамках централизованных и местных систем теплоснабжения предоставляют в местный исполнительный орган соответствующей территориальной единицы информацию о количестве использованного топлива во время отопительного сезона после его завершения на ежегодной основе с указанием вида и марки топлива. Местные исполнительные органы столицы, областей и городов республиканского значения сводные данные направляют в уполномоченный орган ежегодно в срок до 15 (пятнадцатого) июня года, следующего за отчетным, согласно формам, утвержденным в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам.".
приложения 1, 2, 3, 4 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему Перечню.
2. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 145-н/қ "Об утверждении Правил взаимодействия субъектов теплоснабжения и потребителей тепловой энергии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35964) следующие изменения:
в Правилах взаимодействия субъектов теплоснабжения и потребителей тепловой энергии утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункт 45 изложить в новой редакции:
"3) резервная тепловая мощность, МВт;
топливная составляющая производства тепловой энергии, определяемая по формуле:
Ст = bтэ * Цт * 7000 / KTт, теңге/МВт.ч,
где bтэ - нормативный (целевой) удельный расход условного топлива на производство (отпуск) тепловой энергии источником тепловой энергии, кг.у.т/кВт.ч (м3/кВт.ч);
Цт - плановая (прогнозируемая) цена топлива источника тепловой энергии, теңге/кг (теңге/м3);
KTт - плановая (прогнозируемая) калорийность топлива источника тепловой энергии, ккал/кг (ккал/м3)".
подпункт 3) пункт 60 изложить в новой редакции:
"3) топливная составляющая производства тепловой энергии, определяемая по формуле, указанной в пункте 45 настоящих Правил для уточненных данных планового месяца, теңге/МВтч;".
3. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 19 декабря 2025 года № 493-н/қ "Об утверждении Правил разработки и утверждения схем развития теплоснабжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 37632) следующие изменения:
в Правилах разработки и утверждения схем развития теплоснабжения, утверждҰнных указанным приказом:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Схема разрабатывается местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения с учетом оптимального сочетания различных систем теплоснабжения. При определении рекомендуемого сценария рассматриваются доступные технологии и ресурсы, включая возобновляемые и альтернативные источники энергии, а также тенденции изменения спроса на тепловую энергию, в том числе снижение потребления за счет повышения энергоэффективности.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Функционирование и развитие теплоэнергетики столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения осуществляются на основе долгосрочных и среднесрочных схем в соответствии с пунктом 14 настоящих Правил.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Схемы разрабатываются местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения.
Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения при разработке схем развития теплоснабжения определяют сроки, размеры, приоритетность и источники финансирования мероприятий для достижения целевых показателей теплоэнергетики с учетом местных условий в соответствии с пунктом 144 настоящих Правил.
При разработке схемы в местных исполнительных органах столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения создаются проектные группы, которые сопровождают процесс разработки схемы, содействуют сбору данных, организуют вовлечение заинтересованных лиц, общественности, а также принимают участие в обсуждении и принятии промежуточных решений на отдельных этапах разработки, в частности:

"15. Жылумен жабдықтау субъектілері орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелері шеңберінде тиісті аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органына отынның түрі мен маркасын көрсете отырып, жыл сайынғы негізде жылыту маусымы кезінде пайдаланылған отынның мөлшері бойынша есепті ұсынып тұрады. Астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары жиынтық деректерді уәкілетті органға жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі 15 (он бесінші) маусымға дейінгі мерзімде нысанға сәйкес осы бекітілген Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес жібереді.";
Қағидаларға 1, 2, 3, 4-қосымшалар осы Тізбеге 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Жылумен жабдықтау субъектілері мен жылу энергиясын тұтынушылардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 145-н/қ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35964 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылумен жабдықтау субъектілері мен жылу энергиясын тұтынушылардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларында:
45-тармақтың 3) тармақшасында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
60-тармақтың 3) тармақшасында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
3. "Жылумен жабдықтауды дамыту схемаларын әзірлеу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 493-н/қ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37632 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылумен жабдықтауды дамыту схемаларын әзірлеу және бекіту қағидаларында:
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Схеманы әртүрлі жылумен жабдықтау жүйелерінің оңтайлы үйлесімін ескере отырып, астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары әзірлейді. Ұсынылатын сценарийді айқындау кезінде жаңартылатын және баламалы энергия көздерін қоса алғанда, қолжетімді технологиялар мен ресурстар, сондай-ақ жылу энергиясына сұраныстың өзгеру үрдістері, оның ішінде энергия тиімділігін арттыру есебінен тұтынудың төмендеуі қарастырылады.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жылу энергетикасының жұмыс істеуі және оны дамыту осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес ұзақ мерзімді және орта мерзімді схемалар негізінде жүзеге асырылады.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Схемаларды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары әзірлейді.
Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары жылумен жабдықтауды дамыту схемаларын әзірлеу кезінде жылу энергетикасының нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін жергілікті жағдайларды ескере отырып, іс-шараларды қаржыландыру көздерін, мерзімдерін, көлемдерін, басымдылығын осы Қағиданың 144-тармағына сәйкес айқындайды.
Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарында әзірлеу кезінде әзірлеу процесін сүйемелдейтін, деректерді жинауға жәрдемдесетін, мүдделі тұлғаларды, жұртшылықты тартуды ұйымдастыратын, сондай-ақ схеманы әзірлеудің жекелеген кезеңдерінде талқылауға және аралық шешімдер қабылдауға қатысатын, атап айтқанда:

1) по списку источников энергии, технологий и мер с высоким потенциалом снижения эмиссий диоксида углерода (CO₂), рассматриваемых в углубленном анализе;
2) по характеристикам рассматриваемых сценариев;
3) по принимаемым допущениям и критериям оптимальности;
4) по оценке сценариев, формированию короткого списка и выбору рекомендуемого сценария.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. По итогам разработки проекта схемы местный исполнительный орган столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения представляет проект схемы на утверждение в местный представительный орган столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Местный представительный орган столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения в течение 30 (тридцати) календарных дней с момента представления на утверждение рассматривает проект схемы. По итогам рассмотрения проекта схемы местный представительный орган столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения принимает одно из следующих решений:
1) об утверждении схемы;
2) о возвращении проекта схемы на доработку местному исполнительному органу столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения с указанием конкретных замечаний.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. При возвращении проекта схемы на доработку местный исполнительный орган столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения в течение 30 (тридцати) календарных дней дорабатывает проект схемы и повторно направляет на рассмотрение местному представительному органу столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения. Срок повторного рассмотрения проекта схемы, доработанной с учетом замечаний местного представительного органа столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения составляет не более 15 (пятнадцати) календарных дней. При повторном рассмотрении местным представительным органом столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения замечания и предложения представляются только по новым и (или) доработанным положениям проекта схемы.";
пункт 136 изложить в новой редакции:
"136. При наличии обоснования, по согласованию с местным исполнительным органом столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения, для сравнительного анализа сценариев используются также другие дополнительные критерии.";
пункт 148 изложить в новой редакции:
"148. При рассмотрении программ социальной помощи для оплаты или возмещения расходов на оплату услуг по обеспечению тепловой энергией, предоставляемой местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения в соответствии с Законом, в качестве возможного направления бюджетного финансирования, используются примеры, приведенные в приложении 23 к настоящим Правилам с учетом объемов оказания жилищной помощи.";
пункт 149 изложить в новой редакции:
"149. Возможные параметры такого механизма (например, предельный среднемесячный среднедушевой доход и другие параметры, определяющие получателей социальной помощи и прочие параметры), подлежат согласованию с местным исполнительным органом столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения.".
Приложение 1 к перечню
Приложение 1
к Правилам мониторинга
состояния теплоэнергетики
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется:
в уполномоченный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz
Наименование административной формы:
Информация по производству тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):
1-ПТЭ
Периодичность:
1 (один) раз в полугодие
Отчетный период:
____________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
теплопроизводящие субъекты, местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, районов и городов областного значения
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

1) тереңдетілген талдауда қаралатын энергия көздерінің, технологиялардың және көміртегі диоксидінің (CO₂) эмиссияларын төмендету әлеуеті жоғары шаралардың тізімі бойынша;
2) қаралатын сценарийлердің сипаттамалары бойынша;
3) қабылданатын жорамалдар мен оңтайлылық өлшемшарттары бойынша;
4) сценарийлерді бағалау, қысқа тізімді қалыптастыру және ұсынылатын сценарийді таңдау бойынша жобалау топтары құрылады.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Әзірлеу қорытындысы бойынша астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органы схеманың жобасын астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті өкілді органына бекітуге ұсынады.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті өкілді органы бекітуге ұсынған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде схеманың жобасын қарайды. Схема жобасын қарау қорытындысы бойынша астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті өкілді органы мынадай:
1) схеманы бекіту туралы;
2) нақты ескертулерді көрсете отырып, схеманың жобасын астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органына пысықтауға қайтару туралы шешімдердің бірін қабылдайды.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Схеманың жобасы пысықтауға қайтарылған жағдайда астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органы күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде схеманың жобасын пысықтайды және астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті өкілді органы қарауына қайта жібереді. Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті өкілді органының ескертулерін ескере отырып пысықталған схема жобасын қайта қарау мерзімі күнтізбелік 15 (он бес) күннен аспайды. Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті өкілді органы қайта қараған кезде схема жобасының тек жаңа және (немесе) пысықталған ережелері бойынша ғана ескертулер мен ұсыныстар беріледі.";
136-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Негіздеме болған кезде астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органмен келісу бойынша сценарийлерді салыстырма талдау үшін басқа да қосымша өлшемшарттар пайдаланылады.";
148-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Заңға сәйкес көрсететін жылу энергиясымен қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтерді төлеу немесе олар бойынша шығыстарды өтеу үшін әлеуметтік көмек бағдарламаларын қарау кезінде бюджеттік қаржыландырудың ықтимал бағыты ретінде осы Қағидаларға 23-қосымшада келтірілген, тұрғын үй көмегін көрсету көлемдерін ескере отырып пайдаланылатын мысалдар қолданылуы мүмкін.";
149-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Мұндай тетіктің ықтимал параметрлері (мысалы, жан басына шаққандағы орташа айлық шекті табыс және әлеуметтік көмек алушыларды айқындайтын басқа да параметрлер және басқа параметрлер астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органымен келісуге жатады.".
Тізбеге 1-қосымша
Жылу энергетикасының
жай- күйін мониторингтеу
қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады:
уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан өтеусіз негізде интернет-ресурста орналастырылған:
www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы:
Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын өндіру жөніндегі ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):
1-ЖЭӨ
Кезеңділік:
Жартыжылдықта 1 (бір) рет
Есепті кезең:
20___ жылғы ____________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
жылумен жабдықтау субъектілері, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

теплопроизводящие субъекты в местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения не позднее 5 числа января и июля года, следующего за отчетным; местные исполнительные органы районов, городов областного значения в местные исполнительные органы областей не позднее 15 числа января и июля года, следующего за отчетным; местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения в уполномоченный орган 31 января и июля года, следующего за отчетным
ИИН/БИН:
Метод сбора:
на бумажном носителе или в электронном виде, посредством компьютеризированной системы
Наименование столицы, области, городов республиканского значения, городов областного и районного значения, поселка и села; Код Классификатора административно-территориальных объектов
Наименование теплопроизводящего субъекта; БИН или ИИН
Форма собственности
Основное теплопроизводящее оборудование
Состав и тип
Основной вид топлива
Резервный вид топлива
Износ, %
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
продолжение таблицы
Установленная мощность, МВт
Располагаемая мощность, МВт
Присоединенная мощность, МВт
Годовой объем выработки тепловой энергии, кВТч
Годовой объем выработки тепловой энергии в режиме когенераци, кВТч
Годовой объем выработки тепловой энергии от объектов, использующих возобновляемые источники энергии, источников-утилизаторов, источников-рекуператоров, котлов, работающих на биомассе, кВТч
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Годовой объем выработки тепловой энергии при утилизации избыточного тепла промышленных процессов, кВТч
Годовой объем выработки тепловой энергии, полученной при сжигании угля (за исключением когенерации), кВТч
Годовой объем выработки тепловой энергии, полученной от сжигания газа (за исключением когенерации), кВТч
Общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии, тСО2экв/Гкал
Юридические лица
Физические лица
государственные
негосударственные
многоэтажные жилые дома
Индивидуальные жилищное строительство
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
Удельные выбросы при выработке тепловой энергии, тСО2экв/Гкал
Годовой объем потребления топлива на выработку тепловой энергии, тонн условного топлива
Годовой объем использованных энергоресурсов (энергия на собственные нужды, топливо, доставка топлива) на выработку тепловой энергии, тонн условного топлива
Коэффициент использования установленной мощности, %
Коэффициент "чистой" выработки тепловой энергии, %
22
23
24
25
26
продолжение таблицы
Приведенный КПД источника, %
Годовой расход электрической энергии на собственные нужды, МВтч
Потребность в тепловой энергии, МВт
Вид системы теплоснабжения
27
28
29
30
Наименование _____________________________________
Адрес ____________________________________________
Адрес электронной почты: __________________________
Телефон: _________________________________________
Исполнитель: ___________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон, подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон, подпись Место для печати
Примечание: Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по производству
тепловой энергии
в централизованной или местной
системе теплоснабжения"

Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына жылу өндіруші субъектілер есепті жылдан кейінгі жылдың қаңтар және шілде айларының 5-күнінен кешіктірмей; аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың жергілікті атқарушы органдарына есепті жылдан кейінгі жылдың қаңтар және шілде айының 15-күнінен кешіктірмей; астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 31 қаңтары мен шілдесінде
ЖСН/БИН:
Жинау әдісі:
компьютерленген жүйе арқылы қағаз тасығышта немесе электрондық түрде
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Жылу өндіруші субъектінің атауы; БСН немесе ЖСН
Меншік нысаны
Негізгі жылу өндіретін жабдық.
Құрамы мен түрі
Негізгі отын түрі
Резервтік отын түрі
Тозу, %
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
Кестенің жалғасы
Белгіленген қуат, МВт
Қолда бар қуат, МВт
Қосылған қуат, МВт
Жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВТ-сағ
Когенерация режимінде жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВТ-сағ
Жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын объектілерден,кәдеге жаратушы көздерден, рекуператор көздерінен, биомассада жұмыс істейтін қазандықтардан жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВТ-сағ
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Өнеркәсіптік процестерден артылған жылуды кәдеге жарату кезінде жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі, кВТ-сағ
Көмірді жағу кезінде алынған жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (когенерацияны қоспағанда) кВТ-сағ
Газды жағу кезінде алынған жылу энергиясын өдірудің жылдық көлемі (когенерацияны қоспағанда) кВТ-сағ
Жылу энергиясын өндірудің жалпы жылдық шығарындылары, тСО2экв/Гкал
Заңды тұлғалар
Жеке тұлғалар
мемлекеттік
мемлекеттік емес
Көп қабатты тұрғын үйлер
Жеке тұрғын үй құрылысы
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
Жылу энергиясын өндіру кезіндегі үлестік шығарындылар тСО2экв/Гкал
Жылу энергиясын өндіруге арналған отын тұтынудың жылдық көлемі, шартты отын тоннасы
Жылу энергиясын өндіруге жұмсалған энергия ресурстарының жылдық көлемі (өз мұқтаждықтарына арналған энергия, отын, отын жеткізу), шартты отын тоннасы
Белгіленген қуатты пайдалану коэффиценті, %
Жылу энергия сын "таза" өндіру коэффиценті %
22
23
24
25
26
кестенің жалғасы
Белгіленген ПӘК көзі, %
Өз мұқтаждықтарына арналған электр энергиясының жылдық шығысы, МВт-сағ
Жылу энергиясына деген қажеттілік МВт
Жылумен жабдықтау жүйесінің түрі
27
28
29
30
Атауы: _____________________________________
Мекенжайы: __________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: ___________________________
Телефоны: __________________________________________
Орындаушы: _______________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), байланыс телефоны, қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
___________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), байланыс телефоны, қолы
Мөрдің орны
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы Нысанға қосымшада келтірілген.
"Орталықтандырылған немесе
жергілікті жылумен жабдықтау
жүйесінде жылу энергиясын
өндіру жөніндегі ақпарат"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған қосымша

в Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по производству тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения" (форма 1-ПТЭ, 1 (один) раз в полугодие):
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по производству тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения" (далее – Форма).
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код Классификатора административно-территориальных объектов и наименование столицы, области, городов республиканского значения, городов областного и районного значения, поселка и села согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование теплопроизводящего субъекта, бизнес-идентификационный номер или идентификационный номер;
в графе 4 указывается форма собственности (государственная собственность, частная собственность, квазигосудраственный сектор);
в графе 5 указывается состав и тип основного теплопроизводящего оборудования (количество, марка котлоагрегата, мощность);
в графе 6 указывается основной вид топлива, используемый основным теплопроизводящим оборудованием;
в графе 7 указывается резервный вид топлива, используемый основным теплопроизводящим оборудованием;
в графе 8 указывается износ основного теплопроизводящего оборудования (%);
в графе 9 указывается установленная тепловая мощность субъекта теплоснабжения (МВт);
в графе 10 указывается располагаемая тепловая мощность субъекта теплоснабжения (МВт);
в графе 11 указывается присоединенная тепловая мощность субъекта теплоснабжения (МВт);
в графе 12 указывается годовой объем выработки тепловой энергии (кВтч);
в графе 13 указывается годовой объем выработки тепловой энергии в режиме когенерации (кВтч);
в графе 14 указывается годовой объем выработки тепловой энергии от объектов, использующих возобновляемые источники энергии, источников-утилизаторов, источников-рекуператоров, котлов, работающих на биомассе (кВтч);
в графе 15 указывается годовой объем выработки тепловой энергии при утилизации избыточного тепла промышленных процессов (кВтч);
в графе 16 указывается годовой объем выработки тепловой энергии, полученной при сжигании угля (за исключением когенерации) (кВтч);
в графе 17 указывается годовой объем выработки тепловой энергии, полученной от сжигания газа (за исключением когенерации) (кВтч);
в графе 18 указываются общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии для обеспечения теплом государственных юридических лиц (тСО2экв/Гкал);

"Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын өндіру жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-ЖЭӨ) нысаны, жартыжылдықта 1 (бір) рет)
1. Осы түсіндірме "Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын өндіру жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы көрсетіледі;
3-бағанда жылу өндіруші субъектінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда меншік нысаны (мемлекеттік меншік, жеке меншік, квазимемлекеттік сектор) көрсетіледі;
5-бағанда негізгі жылу өндіруші жабдықтың құрамы мен түрі (қазандық агрегатының саны, маркасы, қуаты) көрсетіледі;
6-бағанда негізгі жылу өндіруші жабдық пайдаланатын отынның негізгі түрі көрсетіледі;
7-бағанда негізгі жылу өндіруші жабдық пайдаланатын отынның резервтік түрі көрсетіледі;
8-бағанда негізгі жылу өндіруші жабдықтың тозуы (%) көрсетіледі;
9-бағанда жылумен жабдықтау субъектісінің белгіленген жылу қуаты (МВт) көрсетіледі;
10-бағанда жылумен жабдықтау субъектісінің қолда бар жылу қуаты (МВт) көрсетіледі;
11-бағанда жылумен жабдықтау субъектісінің қосылған жылу қуаты (МВт) көрсетіледі;
12-бағанда жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
13-бағанда когенерация режимінде жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
14-бағанда жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын объектілерден, кәдеге жаратушы көздерден, рекуператор-көздерден, биомассада жұмыс істейтін қазандықтардан жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
15-бағанда өнеркәсіптік процестердің артық жылуын кәдеге жарату кезінде жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
16-бағанда көмірді жағу кезінде алынған жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (когенерацияны қоспағанда) (кВт-сағ) көрсетіледі;
17-бағанда газды жағудан (когенерацияны қоспағанда) алынған жылу энергиясын өндірудің жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
18-бағанда мемлекеттік заңды тұлғаларды жылумен қамтамасыз ету үшін жылу энергиясын өндіру кезіндегі жалпы жылдық шығарындылар (тСО2экв/Гкал) көрсетіледі;

в графе 19 указываются общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии для обеспечения теплом негосударственных юридических лиц (тСО2экв/Гкал);
в графе 20 указываются общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии для обеспечения теплом физических лиц, проживающих в многоэтажных жилых домах, (тСО2экв/Гкал);
в графе 21 указываются общие годовые выбросы при выработке тепловой энергии для обеспечения теплом физических лиц, проживающих в индивидуальных жилых домах (тСО2экв/Гкал);
в графе 22 указываются удельные выбросы при выработке тепловой энергии для обеспечения теплом (тСО2экв/Гкал);
в графе 23 указывается годовой объем потребления топлива на выработку тепловой энергии (тонн условного топлива);
в графе 24 указывается годовой объем использованных энергоресурсов (энергия на собственные нужды, топливо, доставка топлива) на выработку тепловой энергии (тонн условного топлива)
в графе 25 указывается коэффициент использования установленной мощности (%);
в графе 26 указывается коэффициент "чистой" выработки тепловой энергии (%);
в графе 27 указывается приведенный КПД источника (%);
в графе 28 указывается годовой расход электрической энергии на собственные нужды (МВтч);
в графе 29 указывается потребность в тепловой энергии (МВт);
в графе 30 указывается вид системы теплоснабжения (централизованная или местная) в которой работает теплопроизводящий субъект.
Приложение 2 к перечню
Приложение 2 к Правилам
мониторинга состояния
теплоэнергетики
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется:
в уполномоченный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz
Наименование административной формы:
Информация по транспортировке тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):
1-ТТЭ
Периодичность:
1 (один) раз в полугодие
Отчетный период:
____________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Теплотранспортирующие субъекты, теплопроизводящие субъекты (при наличии подключенного прямого потребителя), местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, районов и городов областного значения;
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:

19-бағанда мемлекеттік емес заңды тұлғаларды жылумен қамтамасыз ету үшін жылу энергиясын өндіру кезіндегі жалпы жылдық шығарындылар (тСО2экв/Гкал) көрсетіледі;
20-бағанда көп қабатты тұрғын үйлерде тұратын жеке тұлғаларды жылумен қамтамасыз ету үшін жылу энергиясын өндіру кезіндегі жалпы жылдық шығарындылар (тСО2экв/Гкал) көрсетіледі;
21-бағанда жеке тұрғын үйлерде тұратын жеке тұлғаларды жылумен қамтамасыз ету үшін жылу энергиясын өндіру кезіндегі жалпы жылдық шығарындылар (тСО2экв/Гкал) көрсетіледі;
22-бағанда жылумен қамтамасыз ету үшін жылу энергиясын өндіру кезіндегі үлестік шығарындылар (тСО2экв/Гкал) көрсетіледі;
23-бағанда жылу энергиясын өндіруге арналған отынды тұтынудың жылдық көлемі (шартты отын тоннасы) көрсетіледі;
24-бағанда жылу энергиясын өндіруге пайдаланылған энергия ресурстарының жылдық көлемі (өз мұқтаждығына арналған энергия, отын, отын жеткізу) (шартты отын тоннасы) көрсетіледі;
25-бағанда белгіленген қуатты пайдалану коэффициенті (%) көрсетіледі;
26-бағанда жылу энергиясын "таза" өндіру коэффициенті (%) көрсетіледі;
27-бағанда белгіленген ПӘК көзі % көрсетіледі;
28-бағанда электр энергиясының өз мұқтаждығына жылдық шығысы (МВт-сағ) көрсетіледі;
29-бағанда жылу энергиясына деген қажеттілік (МВт) көрсетіледі;
30-бағанда жылумен жабдықтау жүйесінің түрі (орталықтандырылған немесе жергілікті) көрсетіледі.
Тізбеге 2-қосымша
Жылу энергетикасының
жай- күйін мониторингтеу
қағидаларына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады:
уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған :
www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы:
Орталықтандырылған және жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын тасымалдау жөніндегі ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):
1-ЖЭТ
Кезеңділік:
Жартыжылдықта 1 (бір) рет
Есепті кезең:
20___ жылғы ____________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
Жылу тасымалдаушы субъектілер, жылу өндіруші субъектілер (тікелей тұтынушы қосылған жағдайда), астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:

Субъекты теплоснабжения в местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, районов и городов областного значения, не позднее 5 числа января и июля года, следующего за отчетным; местные исполнительные органы районов, городов областного значения в местные исполнительные органы областей не позднее 15 числа января и июля года, следующего за отчетным; местные исполнительные органы столицы, областей и городов республиканского значения в уполномоченный орган 31 января и июля года, следующего за отчетным";
ИИН/БИН:
Метод сбора:
на бумажном носителе или в электронном виде, посредством компьютеризированной системы
Наименование столицы, области, городов республиканского значения, городов областного и районного значения, поселка и села; Код Классификатора административно-территориальных объектов
Наименование субъекта теплоснабжения; БИН или ИИН
Форма собственности
Протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении, км
Всего
Магистральные
Распреде лительные
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
продолжение таблицы
в том числе с разделением по диаметрам, км
до 200 мм
износ, %
от 201 до 400 мм
износ, %
от 401 до 600 мм
износ, %
свыше 600 мм
износ, %
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Средний износ, %
Годовой объем транспортируемой тепловой энергии, кВтч
Годовое фактическое потребление электрической энергии, связанное с транспортировкой тепловой энергии, кВтч
Удельное потребление электрической энергии, связанное с транспортировкой тепловой энергии, кВтч/Гкал
Годовые потери тепловой энергии, связанные с транспортировкой тепловой энергии, МВт
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
Удельные потери тепловой энергии, связанные с транспортировкой тепловой энергии, %
Удельные потери тепловой энергии, %;
Уровень нормативных потерь тепловой энергии, %
Фактический уровень потерь тепловой энергии, %
Приведенный КПД тепловой сети, %
21
22
23
24
25
продолжение таблицы
Общая тепловая нагрузка сетей, МВт/час
Общее количество зданий и сооружений, потребляющих тепловую энергию, единиц
Охват централизованным или местным теплоснабжением
Количество зданий и сооружений, желающих подключиться к централизованной или местной системе теплоснабжения, единиц
Вид системы теплоснабжения
%
Количество зданий и сооружений, потребляющих тепловую энергию, единиц
26
27
28
29
30
31
Наименование _____________________________________
Адрес _____________________________________________
Адрес электронной почты: ___________________________
Телефон: __________________________________________
Исполнитель: ____________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон, подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон, подпись
Место для печати
Примечание: Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по производству
тепловой энергии
в централизованной или местной
системе теплоснабжения"

Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына жылумен жабдықтау субъектілері есепті жылдан кейінгі жылдың қаңтар және шілде айларының 5-күнінен кешіктірмей; аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың жергілікті атқарушы органдарына есепті жылдан кейінгі жылдың қаңтар және шілде айының 15-күнінен кешіктірмей; астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 31 қаңтары мен шілдесінде
ЖСН/БИН:
Жинау әдісі:
компьютерленген жүйе арқылы қағаз тасығышта немесе электрондық түрде
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Жылу өндіруші субъектінің атауы; БСН немесе ЖСН
Меншік нысаны
Екі құбырлы есептеудегі жылу желілерінің ұзындығы, км
Барлығы
Магистральдық
Тарату
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
кестенің жалғасы
оның ішінде диаметр бойынша бөлінген, км
200 мм-ге дейін
тозу, %
201-ден 400 мм-ге дейін
тозу, %
401-ден 600 мм-ге дейін
тозу, %
600 мм-ден жоғары
тозу, %
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Орташа тозу, %
Тасымалданатын жылу энергиясының жылдық көлемі, кВт-сағ
Жылу энергиясын тасымалдауға байланысты электр энергиясын жылдық нақты тұтыну, кВт-сағ
Жылу энергиясын тасымалдауға байланысты электр жнергиясын үлестік тұтыну, кВт-сағ/Гкал
Жылу энергиясын тасымалдауға байланысты жылу энергиясының жылдық шығыны МВт
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
Жылу энергиясын тасымалдауға байланысты жылу энергиясының үлестік шығыны, %
Жылу энергиясының үлестік шығыны, %;
Жылу энергиясының нормативтік шығындарының деңгейі, %
Жылу энергиясы шығынының нақты деңгейі, %
Жылу желісінің келтірілген ПӘК, %
21
22
23
24
25
кестенің жалғасы
Желілердің жалпы жылу жүктемесі, МВт/сағ
Жылу жнергиясын тұтынатын ғимараттар мен құрылысжайлардың жалпы саны, бірлік
Орталықтандырылған және жергілікті жылумен қамту
Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйесіне қосылғысы келетін ғимараттар мен құрылысжайлардың саны, бірлік
Жылумен жабдықтау жүйесінің түрі
%
Жылу энергиясын тұтынатын ғимараттар мен құрылысжайлардың саны, бірлік
26
27
28
29
30
31
Атауы: _____________________________________
Мекенжайы: __________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: ___________________________
Телефоны: __________________________________________
Орындаушы: _______________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), байланыс телефоны, қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
___________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), байланыс телефоны, қолы
Мөрдің орны
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы Нысанға қосымшада келтірілген.
"Орталықтандырылған немесе
жергілікті жылумен жабдықтау
жүйесінде жылу энергиясын
тасымалдау жөніндегі ақпарат"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша

в Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по производству тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения" (форма 1-ПТЭ, 1 (один) раз в полугодие):
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по транспортировке тепловой энергии в централизованной или местной системе теплоснабжения" (далее – Форма).
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код Классификатора административно-территориальных объектов и наименование столицы, области, городов республиканского значения, городов областного и районного значения, поселка и села согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование субъекта теплоснабжения, бизнес-идентификационный номер или идентификационный номер;
в графе 4 указывается форма собственности (государственная собственность, частная собственность, квазигосудраственный сектор);
в графе 5 указывается общая протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении (км);
в графе 6 указывается общая протяженность магистральных тепловых сетей в двухтрубном исчислении (км);
в графе 7 указывается общая протяженность распределительных тепловых сетей в двухтрубном исчислении (км);
в графе 8 указывается общая протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении диаметром до 200 мм (км);
в графе 9 указывается износ тепловых сетей диаметром до 200 мм (%);
в графе 10 указывается общая протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении диаметром от 201 до 400 мм (км);
в графе 11 указывается износ тепловых сетей диаметром от 201 до 400 мм (%);
в графе 12 указывается общая протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении диаметром от 401 до 600 мм (км);
в графе 13 указывается износ тепловых сетей диаметром от 401 до 600 мм (%);
в графе 14 указывается общая протяженность тепловых сетей в двухтрубном исчислении диаметром свыше 600 мм (км);
в графе 15 указывается износ тепловых сетей диаметром свыше 600 мм (%);
в графе 16 указывается средний износ тепловых сетей (%);
в графе 17 указывается годовой объем транспортируемой тепловой энергии (кВтч);
в графе 18 указываются годовое фактическое потребление электрической энергии, связанное с транспортировкой тепловой энергии (кВтч);
в графе 19 указываются удельное потребление электрической энергии, связанное с транспортировкой тепловой энергии (кВтч/Гкал);
в графе 20 указываются годовые потери тепловой энергии, связанные с транспортировкой тепловой энергии (МВт);
в графе 21 указываются удельные потери тепловой энергии, связанные с транспортировкой тепловой энергии (%);
в графе 22 указываются удельные потери тепловой энергии (%);
в графе 23 указывается уровень нормативных потерь тепловой энергии (%);
в графе 24 указывается фактический уровень потерь тепловой энергии (%);
в графе 25 указывается приведенный КПД тепловой сети (%);
в графе 26 указывается общая тепловая нагрузка сетей (МВт/час);
в графе 27 указывается общее количество зданий и сооружений, потребляющих тепловую энергию (единиц);
в графе 28 указывается охват централизованным теплоснабжением (%);
в графе 29 указывается количество зданий и сооружений, потребляющих тепловую энергию, в зоне централизованного теплоснабжения (единиц);
в графе 30 указывается количество зданий и сооружений, желающих подключиться к централизованной системе теплоснабжения (единиц);
в графе 31 указывается вид системы теплоснабжения (централизованная или местная) в которой работает субъект теплоснабжения.
Приложение 3 к перечню
Приложение 3 к Правилам
мониторинга состояние
теплоэнергетики
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется:
в уполномоченный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
www.​gov.​kz
Наименование административной формы:
Информация по потреблению тепловой энергии, состав теплопотребляющих установок, наличие и (или) отсутствие приборов учета и состава оборудования тепловых пунктов, а также принятых мерах по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):
1-ПТТЭ
Периодичность:
1 (один) раз в год
Отчетный период:
____________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Потребители потребляющие тепловую энергию не для бытовых нужд, местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, районов и городов областного значения
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Потребители потребляющие тепловую энергию не для бытовых нужд в местные исполнительные органы не позднее 15 числа мая года, следующего за отчетным; Местные исполнительные органы районов, городов областного значения в местные исполнительные органы областей не позднее 1 числа июня года, следующего за отчетным; Местные исполнительные органы столицы, областей и городов республиканского значения в уполномоченный орган не позднее 15 июня года, следующего за отчетным
ИИН/БИН:
Метод сбора:
на бумажном носителе или в электронном виде, посредством компьютеризированной системы
Наименование столицы, области, городов республиканского значения, городов областного и районного значения, поселка и села; Код Классификатора административно-территориальных объектов
Наименование потребителей, потребляющих тепловую энергию не для бытовых нужд; БИН или ИИН
Потребление тепловой энергии, кВт
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
январь
февраль
март
апрель
май
1
2
3
4
1.
2.
продолжение таблицы
Состав теплопотребляющих установок
Наличие и (или) отсутствие приборов учета
Состав оборудования тепловых пунктов
Принятые меры по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок)
Вид системы теплоснабжения
5
6
7
8
9
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Адрес электронной почты: ___________________________
Телефон: __________________________________________
Исполнитель: ____________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон, подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон, подпись
Место для печати
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по потреблению
тепловой энергии, состав
теплопотребляющих установок,
наличие и (или) отсутствие приборов
учета и состава оборудования
тепловых пунктов, а также
принятых мерах по энергоэффективности
(установка автоматизированных
тепловых пунктов, приборов
коммерческого учета, модернизация
теплопотребляющих установок)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по потреблению тепловой энергии, состав теплопотребляющих установок, наличие и (или) отсутствие приборов учета и состава оборудования тепловых пунктов, а также принятых мерах по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок)"
(форма 1-ПТТЭ, 1 (один) раз в год)

"Орталықтандырылған неме жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын тасымалдау жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (1-ЖЭТ нысаны, жартыжылдықта 1 рет)
1. Осы түсіндірме "Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйесінде жылу энергиясын тасымалдау жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кент пен ауылдың атауы көрсетіледі;
3-бағанда жылу өндіруші субъектінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда меншік нысаны (мемлекеттік меншік, жеке меншік, квазимемлекеттік сектор) көрсетіледі;
5-бағанда екі құбырлы есептеудегі жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
6-бағанда екі құбырлы есептеудегі магистральдық жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
7-бағанда екі құбырлы есептеудегі жылу тарату желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
8-бағанда диаметрі 200 мм дейінгі екі құбырлы есептеуде жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
9-бағанда диаметрі 200 мм дейінгі жылу желілерінің тозуы (%) көрсетіледі;
10-бағанда диаметрі 201-ден 400 мм дейінгі екі құбырлы есептеуде жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
11-бағанда диаметрі 201-ден 400 мм-ге дейін жылу желілерінің тозуы (%) көрсетіледі;
12-бағанда диаметрі 401-ден 600 мм дейінгі екі құбырлы есептеуде жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
13-бағанда диаметрі 401-ден 600 мм-ге дейін жылу желілерінің тозуы (%) көрсетіледі;
14-бағанда диаметрі 600 мм жоғары екі құбырлы есептеуде жылу желілерінің жалпы ұзындығы (км) көрсетіледі;
15-бағанда диаметрі 600 мм жоғары жылу желілерінің тозуы (%) көрсетіледі;
16-бағанда жылу желілерінің орташа тозуы (%) көрсетіледі;
17-бағанда тасымалданатын жылу энергиясының жылдық көлемі (кВт-сағ) көрсетіледі;
18-бағанда жылу энергиясын тасымалдауға байланысты электр энергиясын жылдық нақты тұтыну (кВт-сағ) көрсетіледі;
19-бағанда жылу энергиясын тасымалдауға байланысты электр энергиясын меншікті тұтыну (кВтсағ/Гкал) көрсетіледі;
20-бағанда жылу энергиясын тасымалдауға байланысты жылу энергиясының жылдық шығыны (МВт) көрсетіледі;
21-бағанда жылу энергиясын тасымалдауға байланысты жылу энергиясының үлестік шығындары (%) көрсетіледі;
22-бағанда жылу энергиясының үлестік шығындары (%) көрсетіледі;
23-бағанда жылу энергиясының нормативтік шығынының деңгейі (%) көрсетіледі;
24-бағанда жылу энергиясының нақты шығын деңгейі (%) көрсетіледі;
25-бағанда жылу желісінің келтірілген ПӘК-і (%) көрсетіледі;
26-бағанда желілердің жалпы жылу жүктемесі (МВт/сағ) көрсетіледі;
27-бағанда жылу энергиясын тұтынатын ғимараттар мен құрылысжайлардың (бірлік) жалпы саны көрсетіледі;
28-бағанда орталықтандырылған жылумен қамту (%) көрсетіледі;
29-бағанда орталықтандырылған жылумен жабдықтау аймағындағы жылу энергиясын тұтынатын ғимараттар мен құрылысжайлардың саны (бірлік) көрсетіледі;
30-бағанда орталықтандырылған жылумен жабдықтау жүйесіне қосылғысы келетін ғимараттар мен құрылысжайлардың саны (бірлік) көрсетіледі;
31-бағанда жылумен жабдықтау субъектісі жұмыс істейтін жылумен жабдықтау жүйесінің түрі (орталықтандырылған немесе жергілікті) көрсетіледі.
Тізбеге 3-қосымша
Жылу энергетикасының
жай- күйін мониторингтеу
қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады:
уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған
www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы:
Жылу энергиясын тұтыну, жылу тұтыну қондырғыларының құрамы, жылу пункттерінің есепке алу аспаптары мен жабдықтар құрамының болуы және (немесе) болмауы, сондай-ақ энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтыну қондырғыларын жаңғырту) жөніндегі ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):
1-ЖЭТ
Кезеңділік:
жылына 1 (бір) рет
Есепті кезең:
20___ жылғы ____________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
Жылу энергиясын тұрмыстық мұқтаждықтар үшін емес тұтынатын тұтынушылар, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
Жергілікті атқарушы органдарға жылу энергиясын тұрмыстық мұқтаждықтар үшін емес тұтынатын тұтынушылар есепті жылдан кейінгі жылдың мамыр айының 15-күнінен кешіктірмей; Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың жергілікті атқарушы органдарына есепті жылдан кейінгі жылдың маусым айының 1 күнінен кешіктірмей; Астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 15 маусымынан кешіктірмей
ЖСН/БИН:
Жинау әдісі:
компьютерленген жүйе арқылы, қағаз тасығышта немесе электрондық түрде
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Жылу энергиясын тұрмыстық мұқтаждықтар үшін емес, тұтынатын тұтынушылардың атауы; БСН немесе ЖСН;
Жылу энергиясын тұтыну, кВт
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
1
2
3
4
1.
2.
кестенің жалғасы
Жылу тұтыну қондырғыларының құрамы
Есепке алу аспаптарының болуы және (немесе) болмауы
Жылу пункттері жабдықтарының құрамы
Энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтыну қондырғыларын жаңғырту)
Жылумен жабдықтау жүйесінің түрі
5
6
7
8
9
Атауы: _____________________________________
Мекенжайы: __________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: ___________________________
Телефоны: __________________________________________
Орындаушы: _______________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), байланыс телефоны, қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
___________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), байланыс телефоны, қолы
Мөрдің орны
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы Нысанға қосымшада келтірілген.
"Жылу энергиясын тұтыну,
жылу тұтыну қондырғыларының
құрамы, жылу пункттерінің
есепке алу аспаптары мен
жабдықтар құрамының болуы
және (немесе) болмауы, сондай-
ақ энергия тиімділігі бойынша
қабылданған шаралар
(автоматтандырылған жылу
пункттерін, коммерциялық
есепке алу аспаптарын
орнату, жылу тұтыну
қондырғыларын жаңғырту)
жөніндегі ақпарат"
әкімшілік деректерін
жинауға арналған
нысан
"Жылу энергиясын тұтыну, жылу тұтыну қондырғыларының құрамы, жылу пункттерінің есепке алу аспаптары мен жабдықтар құрамының болуы және (немесе) болмауы, сондай-ақ энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтыну қондырғыларын жаңғырту) жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-ЖЭТ нысаны, жылына 1 (бір) рет)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по потреблению тепловой энергии, состав теплопотребляющих установок, наличие и (или) отсутствие приборов учета и состава оборудования тепловых пунктов, а также принятых мерах по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок" (далее – Форма).
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код Классификатора административно-территориальных объектов и наименование столицы, области, городов республиканского значения, городов областного и районного значения, поселка и села согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование потребителя, потребляющего тепловую энергию не для бытовых нужд, бизнес-идентификационный номер или идентификационный номер;
в графе 4 указывается количество потребленной тепловой энергии в кВт, с разделением по каждому месяцу отчетного периода (в случае отсутствия у потребителя приборов коммерческого учета, указываются нормативные показатели потребления тепловой энергии в кВт);
в графе 5 указывается состав теплопотребляющих установок потребителя, потребляющего тепловую энергию не для бытовых нужд;
в графе 6 указывается наличие и (или) отсутствие приборов учета тепловой энергии у потребителя, потребляющего тепловую энергию не для бытовых нужд;
в графе 7 указывается состав оборудования тепловых пунктов потребителя, потребляющего тепловую энергию не для бытовых нужд;
в графе 8 указывается принятые меры по энергоэффективности (установка автоматизированных тепловых пунктов, приборов коммерческого учета, модернизация теплопотребляющих установок) потребителем, потребляющим тепловую энергию не для бытовых нужд;
в графе 9 указывается вид системы теплоснабжения (централизованная или местная) в которой работает субъект теплоснабжения.
Форма,
Приложение 4 к Правилам
мониторинга состояния
теплоэнергетики предназначенная
для сбора административных
данных
Представляется:
в уполномоченный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
www.​gov.​kz
Наименование административной формы:
Информация о количестве использованного топлива теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона в централизованных или местных систем теплоснабжения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):
1-КИТ
Периодичность:
1 (один) раз в год
Отчетный период:
____________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Теплопроизводящие субъекты, местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, районов и городов областного значения
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
Теплопроизводящие субъекты в местные исполнительные органы не позднее 15 числа мая года, следующего за отчетным; Местные исполнительные органы районов, городов областного значения в местные исполнительные органы областей не позднее 1 числа июня года, следующего за отчетным; Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения в уполномоченный орган не позднее 15 июня года, следующего за отчетным
ИИН/БИН:
Метод сбора:
на бумажном носителе или в электронном виде, посредством компьютеризированной системы
Наименование столицы, области, городов республиканского значения, городов областного и районного значения, поселка и села; Код Классификатора административно-территориальных объектов
Наименование теплопроизводящего субъекта; БИН или ИИН
Период отопительного сезона
Дата начала ДД.ММ.ГГГГ
Дата завершения ДД.ММ.ГГГГ
1
2
3
4
1.
2.
продолжение таблицы
Вид основного топлива (уголь, мазут, газ и (или) другое)
Марка основного топлива
Вид резервного топлива (уголь, мазут, газ и (или) другое)
Марка резервного топлива
Вид системы теплоснабжения
5
6
7
8
9
Наименование _____________________________________
Адрес ____________________________________________
Адрес электронной почты: __________________________
Телефон: _________________________________________
Исполнитель: ___________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон, подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
контактный телефон, подпись
Место для печати
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о количестве
использованного топлива
теплопроизводящим субъектом
во время отопительного сезона
в централизованных или местных
систем теплоснабжения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о количестве использованного топлива теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона в централизованных или местных системах теплоснабжения" (форма 1-КИТ, 1 (один) раз в год) (форма 1-ПТТЭ, 1 (один) раз в год)

1. Осы түсіндірме "Жылу энергиясын тұтыну, жылу тұтыну қондырғыларының құрамы, жылу пункттерінің есепке алу аспаптары мен жабдықтар құрамының болуы және (немесе) болмауы, сондай-ақ энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтыну қондырғыларын жаңғырту) жөніндегі ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды (бұдан әрі – Нысан).
2. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы көрсетіледі;
3-бағанда жылу энергиясын тұрмыстық мұқтаждықтар үшін емес тұтынатын тұтынушының атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда есептік кезеңнің әрбір айы бойынша бөле отырып, кВт-та тұтынылған жылу энергиясының мөлшері көрсетіледі (тұтынушыда коммерциялық есепке алу аспаптары болмаған жағдайда кВт-та жылу энергиясын тұтынудың нормативтік көрсеткіштері көрсетіледі);
5-бағанда жылу энергиясын тұрмыстық мұқтаждықтар үшін емес, тұтынатын тұтынушының жылу тұтыну қондырғыларының құрамы көрсетіледі;
6-бағанда жылу энергиясын тұрмыстық мұқтаждықтар үшін емес тұтынатын тұтынушыда жылу энергиясын есепке алу аспаптарының болуы және (немесе) болмауы көрсетіледі;
7-бағанда жылу энергиясын тұрмыстық мұқтаждықтар үшін емес, тұтынатын тұтынушының жылу пункттері жабдықтарының құрамы көрсетіледі;
8-бағанда тұрмыстық мұқтаждықтар үшін емес жылу энергиясын тұтынатын тұтынушының энергия тиімділігі бойынша қабылданған шаралар (автоматтандырылған жылу пункттерін, коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату, жылу тұтыну қондырғыларын жаңғырту) көрсетіледі;
9-бағанда жылумен жабдықтау субъектісі жұмыс істейтін жылумен жабдықтау жүйесінің түрі (орталықтандырылған немесе жергілікті) көрсетіледі.
Тізбеге 4-қосымша
Жылу энергетикасының
жай- күйін мониторингтеу
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады:
уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған :
www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы:
Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінде жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъектінің пайдаланылған отын мөлшері туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі):
1-ПОМ
Кезеңділік:
Жылына 1 (бір) рет
Есепті кезең:
20___ жылғы ____________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
Жылу өндіруші субъектілер, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
Жергілікті атқарушы органдарға жылу өндіруші субъектілер есепті жылдан кейінгі жылдың мамыр айының 15-күнінен кешіктірмей; Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың жергілікті атқарушы органдарына есепті жылдан кейінгі жылдың маусым айының 1 күнінен кешіктірмей; Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 15 маусымынан кешіктірмей
ЖСН/БИН:
Жинау әдісі:
компьютерленген жүйе арқылы, қағаз тасығышта немесе электрондық түрде
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы; Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Жылу өндіруші субъектінің атауы; БСН немесе ЖСН
Жылыту маусымының кезеңі
Басталу мерзімі КК.АА.ЖЖЖЖ.
Аяқталу мерзімі КК.АА.ЖЖЖЖ.
1
2
3
4
1.
2.
кестенің жалғасы
Негізгі отын түрі (көмір, мазут, газ және (немесе) басқа)
Негізгі отын маркасы
Резервтік отын түрі (көмір, мазут, газ және (немесе) басқа)
Резервтік отын маркасы
Жылумен жабдықтау жүйесінің түрі
5
6
7
8
9
Атауы: _____________________________________
Мекенжайы: __________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: ___________________________
Телефоны: __________________________________________
Орындаушы: _______________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), байланыс телефоны, қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
___________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), байланыс телефоны, қолы
Мөрдің орны
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы Нысанға қосымшада келтірілген.
"Орталықтандырылған немесе
жергілікті жылумен жабдықтау
жүйелерінде жылыту маусымы
кезінде жылу өндіруші
субъектінің пайдаланылған отын
мөлшері туралы ақпарат"
әкімшілік деректерін
жинауға арналған
нысан
"Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінде жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъектінің пайдаланылған отын мөлшері туралы ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме (Нысан 1-ПОМ, жылына 1 (бір) рет)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о количестве использованного топлива теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона в централизованных или местных систем теплоснабжения" (далее – Форма).
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код Классификатора административно-территориальных объектов и наименование столицы, области, городов республиканского значения, городов областного и районного значения, поселка и села согласно Классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование теплопроизводящего субъекта, бизнес-идентификационный номер или идентификационный номер;
в графе 4 указывается дата начала и завершения отопительного сезона, в формате день, месяц и год (ДД.ММ.ГГГГ.).
в графе 5 указывается вид основного топлива (уголь, мазут, газ и (или) другое) использованного теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона;
в графе 6 указывается марка основного топлива, использованного теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона;
в графе 7 указывается вид резервного топлива (уголь, мазут, газ и (или) другое) использованного теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона;
в графе 8 указывается марка резервного топлива, использованного теплопроизводящим субъектом во время отопительного сезона;
в графе 9 указывается вид системы теплоснабжения (централизованная или местная) в которой работает субъект теплоснабжения.

1. Осы түсіндірме "Орталықтандырылған немесе жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінде жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъектінің пайдаланылған отын мөлшері туралы ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды (бұдан әрі – Нысан).
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдың атауы көрсетіледі;
3-бағанда жылу өндіруші субъектінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда жылыту маусымының басталу және аяқталу күні, күні, айы және жылы форматында (КК.АА.ЖЖЖЖ.) көрсетіледі;
5-бағанда жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъект пайдаланған негізгі отынның (көмір, мазут, газ және (немесе) басқа) түрі көрсетіледі;
6-бағанда жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъект пайдаланған негізгі отынның маркасы көрсетіледі;
7-бағанда жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъект пайдаланған резервтік отынның (көмір, мазут, газ және (немесе) басқа) түрі көрсетіледі;
8-бағанда жылыту маусымы кезінде жылу өндіруші субъект пайдаланған резервтік отынның маркасы көрсетіледі;
9-бағанда жылумен жабдықтау субъектісі жұмыс істейтін жылумен жабдықтау жүйесінің түрі (орталықтандырылған немесе жергілікті) көрсетіледі.