О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 7 июля 2026 года № 119. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2026 года № 39252
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14740) следующие изменения и дополнения:
в Правилах государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, утвержденных указанным приказом:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила государственного контроля за качеством оказания государственных услуг разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок проведения государственного контроля за качеством оказания государственных услуг центральными государственными органами, их ведомствами, загранучреждениями Республики Казахстан, территориальными подразделениями центральных государственных органов и их ведомств, местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также подведомственными организациями центральных государственных органов, их ведомств, местных исполнительных органов, некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и его филиалами, физическими и юридическими лицами, оказывающими государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан либо участвующие в одном или нескольких этапах оказания государственной услуги и предоставляющие услугодателю документы и информацию, необходимые для оказания государственной услуги (далее – субъекты государственного контроля за качеством оказания государственных услуг).
2. Государственный контроль за качеством оказания государственных услуг за деятельностью центральных государственных органов, их ведомств и подведомственных им организаций, загранучреждений Республики Казахстан проводится должностными лицами уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – уполномоченный орган), а за деятельностью местных исполнительных органов столицы, областей, городов республиканского значения, районов, городов областного значения, территориальных подразделений центральных государственных органов и ведомств, подведомственных им организаций, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, Государственной корпорации и ее филиалов, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан, – должностными лицами территориальными подразделениями уполномоченного органа в пределах их компетенции, а также должностными лицами уполномоченного органа по поручению руководства уполномоченного органа.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 "Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2026 жылғы 7 шілдедегі № 119 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 8 шілдеде № 39252 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 "Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14740 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларында:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидалары Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің, орталық мемлекеттік органдар мен олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің, сондай-ақ орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының, жергілікті атқарушы органдардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) және оның филиалдарының, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін не мемлекеттік қызмет көрсетудің бір немесе бірнеше кезеңдеріне қатысатын және көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар мен ақпаратты ұсынатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылауды жүргізу тәртібін айқындайды (бұдан әрі – мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектілері)";
2. Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдарының, олардың ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына мемлекеттік бақылауды мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) лауазымды адамдары арқылы, ал астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, орталық мемлекеттік органдар мен ведомстволардың аумақтық бөлімшелерінің, оларға ведомстволық бағынысты ұйымдардың, қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің, Мемлекеттік корпорацияның және оның филиалдарының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін жеке және заңды тұлғалардың қызметіне қатысты мемлекеттік бақылауды уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары өз құзыреті шегінде, сондай-ақ уәкілетті орган басшылығының тапсырмасы бойынша уәкілетті органның лауазымды адамдары арқылы жүзеге асырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Проверки делятся на виды, указанные в пункте 1 статьи 27-1 Закона.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Субъект государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, а также лица, указанные в подпункте 1) пункта 6 статьи 27-1 Закона, вправе принять участие в заслушивании, проводимом должностными лицами уполномоченного органа и его территориальных подразделений, проводящими проверку, и представить или высказать возражение к проекту справки о результатах проверки в срок не позднее двух рабочих дней со дня его получения.";
дополнить пунктами 29-1, 29-2, 29-3 и 29-4 следующего содержания:
"29-1. Наблюдение соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг осуществляется согласно графику и на внеплановой основе.
29-2. Основанием для проведения наблюдения согласно графику является полугодовой график наблюдения, утверждаемый уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в срок
до 10 декабря года, предшествующего году проведения наблюдения, и до 10 мая текущего календарного года, в который могут быть внесены изменения решением руководителя уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Основанием для включения в график наблюдения является отбор государственных услуг по сферам их оказания в разрезе Реестра государственных услуг, с учетом их сезонности, массовости, проблемности и социальной значимости.
29-3. Основанием для проведения наблюдения на внеплановой основе являются:
1) обращения государственных органов по соблюдению требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
2) служебные записки руководителей структурных подразделений уполномоченного органа и его территориальных подразделений;
29-4. Наблюдение на основании графика не проводится в случае, если в проверяемом периоде в отношении субъекта государственного контроля за качеством оказания государственных услуг была проведена плановая проверка";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Наблюдение на предмет соответствия деятельности субъектов государственного контроля за качеством оказания государственных услуг требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг проводится уполномоченным органом и его территориальными подразделениями путем анализа:
1) сведений, отраженных в цифровых системах по оказанию и мониторингу государственных услуг;
2) информации, предоставляемой центральными государственными органами, его ведомствами, территориальными органами, подведомственными организациями, местными исполнительными органами в рамках внутреннего контроля ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом;

"9. Тексерулер Заңның 27-1-бабының 1-тармағында көрсетілген түрлерге бөлінеді";
17-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
мынадай мазмұндағы 29-1, 29-2, 29-3 және 29-4-тармақтармен толықтырылсын:
"29-1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуын байқау графикке сәйкес және жоспардан тыс негізде жүзеге асырылады.
29-2. Графикке сәйкес байқау жүргізу үшін мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган байқау жүргізілетін жылдың алдындағы жылдың 10 желтоқсанына дейін және ағымдағы күнтізбелік жылдың 10 мамырына дейін бекітетін жартыжылдық байқау графигі негіз болып табылады, оған мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган басшысының шешімімен өзгерістер енгізілуі мүмкін.
Байқау графигіне енгізу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі бөлінісінде олардың маусымдылығы, жаппай көрсетілуі, проблемалылығы және әлеуметтік маңыздылығы ескеріле отырып, мемлекеттік қызметтерді көрсету салалары бойынша іріктеу негіз болып табылады.
29-3. Жоспардан тыс негізде байқау жүргізу үшін:
1) мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуы бойынша өтініштері;
2) уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымдық бөлімшелері басшыларының қызметтік жазбалары негіз болып табылады;
29-4. Егер тексерілетін кезеңде мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектісіне қатысты жоспарлы тексеру жүргізілген болса, график негізінде байқау жүргізілмейді.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектілері қызметінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасы талаптарына сәйкестігіне байқауды уәкілетті орган және оның аумақтық бөлімшелері:
1) мемлекеттік қызметтер көрсету және мониторингтеу жөніндегі цифрлық жүйелерде көрсетілген мәліметтерді;
2) орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, аумақтық органдары, ведомстволық бағынысты ұйымдары, жергілікті атқарушы органдар ішкі бақылау шеңберінде есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейін тоқсан сайын ұсынатын ақпаратты;

3) данных веб-портала "цифрового правительства", интернет-ресурсов услугодателей и средств массовой информации;
4) обращений физических и юридических лиц по вопросам оказания государственных услуг, а также сведений, представленных государственными органами и организациями независимо от организационно-правовой формы по вопросам качества оказания государственных услуг.";
пункт 31 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) нарушения требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг.";
дополнить пунктами 31-1, 31-2 и 31-3 следующего содержания:
"31-1. Сроки проведения наблюдения согласно графику и на внеплановой основе устанавливаются с учетом объема предстоящих работ, а также поставленных задач и не должны превышать двадцати рабочих дней со дня его начала.
31-2. Решение должностного лица уполномоченного органа и его территориальных подразделений о начале проведения наблюдения оформляется в виде уведомления.
Уведомление о начале наблюдения за исключением предмета анализа, указанного в подпункте 2) пункта 30 Правил, направляется не менее чем за сутки до его начала по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам.
31-3. Датой завершения наблюдения считается день направления субъекту государственного контроля за качеством оказания государственных услуг справки о результатах наблюдения по форме согласно приложению 6-2 к Правилам либо уведомление о начале проверки.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Руководством уполномоченного органа или его территориальных подразделений по результатам наблюдения за соблюдением законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг принимаются следующие решения:
1) в случаях, когда справкой о результатах наблюдения подтверждаются нарушения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, в адрес субъекта государственного контроля за качеством оказания государственных услуг вносятся рекомендации по устранению выявленных по итогам наблюдения за соблюдением законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг нарушений, в том числе причин и условий, способствующих их совершению, а также привлечению к дисциплинарной ответственности виновных лиц, восстановлению нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателей;
2) исключить;
3) о принятии мер, предусмотренных подпунктом 4) пункта 6 статьи 27-1 Закона и пунктом 25 настоящих Правил.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:

3) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы, көрсетілетін қызметті берушілердің интернет-ресурстары және бұқаралық ақпарат құралдары деректерін;
4) жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өтініштерін, сондай-ақ мемлекеттік органдар мен ұйымдық-құқықтық нысанына қарамастан ұйымдар ұсынған мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы мәселелері бойынша мәліметтерді талдау арқылы жүргізеді.";
31-тармақ мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнама талаптарының бұзылуы.";
31-1, 31-2 және 31-3-тармақтар келесі мазмұнмен толықтырылсын:
"31-1. Графикке сәйкес және жоспардан тыс негізде байқау жүргізу мерзімдері алдағы жұмыстардың көлемі, сондай-ақ қойылған міндеттер ескеріле отырып белгіленеді және ол басталған күннен бастап жиырма жұмыс күнінен аспауға тиіс.
31-2. Уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамының байқау жүргізуді бастау туралы шешімі хабарлама түрінде рәсімделеді.
Байқауды бастау туралы хабарлама, Қағидалардың 30-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген талдау нысанасын қоспағанда, ол басталғанға дейін кемінде бір тәулік бұрын осы Қағидаларға 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жіберіледі.
31-3. Байқаудың аяқталу күні болып мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектісіне Қағидаларға 6-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша байқау нәтижелері туралы анықтаманы не тексеруді бастау туралы хабарламаны жіберу күні есептеледі.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшелерінің басшылығы Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасының сақталуын байқау нәтижелері бойынша мынадай шешімдер қабылдайды:
1) байқау нәтижелері туралы анықтамамен Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасын бұзу фактілері расталған жағдайларда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектісінің атына Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасының сақталуын байқау қорытындылары бойынша анықталған бұзушылықтарды, оның ішінде олардың жасалуына ықпал еткен себептер мен жағдайларды жою, сондай-ақ кінәлі адамдарды тәртіптік жауаптылыққа тарту, көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіру жөнінде ұсынымдар енгізіледі;
2) алып тасталсын;
3) Заңның 27-1-бабы 6-тармағының 4) тармақшасында және осы Қағидалардың 25-тармағында көзделген шараларды қабылдау туралы.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"34. Внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг проводится в форме контрольного мероприятия и внутреннего наблюдения за соблюдением субъектами государственного контроля за качеством оказания государственных услуг требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг.
Внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг проводится соответствующими структурными подразделениями и (или) ответственными лицами центрального государственного органа, его ведомствами, территориальными органами, подведомственными организациями, местными исполнительными органами за качеством оказания государственных услуг, координирующими вопросы оказания государственных услуг (далее – служба внутреннего контроля).";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Служба внутреннего контроля территориального органа (подразделения) центрального государственного органа и его ведомства в столице, областях, городах республиканского значения проводит внутренний контроль за качеством государственных услуг, оказываемых территориальными органами (подразделениями) центрального государственного органа и его ведомства в районах, городах областного значения.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Служба внутреннего контроля местного исполнительного органа столицы, области, городов республиканского значения проводит внутренний контроль за качеством государственных услуг, оказываемых подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местным исполнительным органом столицы, области, городов республиканского значения.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Документами, служащими основанием для проведения контрольного мероприятия, являются:
Документами, служащими основанием для проведения контрольного мероприятия, являются:
план контрольных мероприятий, утверждаемый на полугодие приказом руководства центрального государственного органа или его ведомства, территориального органа (подразделения) центрального государственного органа или его ведомства, местного исполнительного органа, исполнительного органа столицы, областей, городов республиканского значения, не позднее 15 декабря года, предшествующего планируемому периоду (году), и до 15 мая текущего календарного года;
приказ (решение) руководства центрального государственного органа или его ведомства, территориального органа (подразделения) центрального государственного органа или его ведомства, местного исполнительного органа, исполнительного органа столицы, областей, городов республиканского значения, о назначении контрольного мероприятия на основании обращений физических и юридических лиц по конкретным фактам, результатов наблюдения качества оказания государственных услуг, поручений уполномоченного органа или его территориальных подразделений, правоохранительных органов, информации государственных органов по фактам нарушений требований законодательства в сфере оказания государственных услуг, а также публикаций в средствах массовой информации и информации о нарушениях законодательства в сфере оказания государственных услуг, изученных путем запроса.";

"34. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылау бақылау іс-шарасы және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектілерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасы талаптарын сақтауына ішкі байқау нысанында жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылауды орталық мемлекеттік органның, оның ведомстволарының, аумақтық органдарының, ведомстволық бағынысты ұйымдарының, жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелерін үйлестіретін тиісті құрылымдық бөлімшелері және (немесе) жауапты адамдары жүргізеді (бұдан әрі – ішкі бақылау қызметі).";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Орталық мемлекеттік органның және оның ведомствосының астанадағы, облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық органының (бөлімшесінің) ішкі бақылау қызметі орталық мемлекеттік органның және оның ведомствосының аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы аумақтық органдары (бөлімшелері) көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасына ішкі бақылау жүргізеді";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органының ішкі бақылау қызметі ведомстволық бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органы үйлестіретін жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасына ішкі бақылау жүргізеді.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Бақылау іс-шарасын жүргізуге негіз болатын құжаттар мыналар болып табылады:
жоспарланатын кезеңнің (жылдың) алдындағы жылдың 15 желтоқсанынан кешіктірілмей және ағымдағы күнтізбелік жылдың 15 мамырына дейін орталық мемлекеттік органның немесе оның ведомствосының, орталық мемлекеттік органның немесе оның ведомствосының аумақтық органының (бөлімшесінің), жергілікті атқарушы органның, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың атқарушы органдары басшылығының бұйрығымен жартыжылдыққа бекітілетін бақылау іс-шараларының жоспары;
орталық мемлекеттік органның немесе оның ведомствосының, орталық мемлекеттік органның немесе оның ведомствосының аумақтық органының (бөлімшесінің), жергілікті атқарушы органның, астананың атқарушы органы, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың атқарушы органының басшылығының жеке және заңды тұлғалардың нақты фактілер бойынша өтініштері, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын байқау нәтижелері, уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшелерінің, құқық қорғау органдарының тапсырмалары, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнама талаптарының бұзылу фактілері бойынша мемлекеттік органдардың ақпараты, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарындағы жарияланымдар және сұрау салу арқылы зерделенген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың бұзылуы туралы ақпарат негізінде бақылау іс-шарасын тағайындау туралы бұйрығы (шешімі).";

дополнить пунктом 53-1 следующего содержания:
"53-1. По нарушениям законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, которыми созданы препятствия в реализации прав, свобод и законных интересов услугополучателей, принимаются также меры по восстановлению без необходимости повторного их обращения за получением государственной услуги.";
в пункте 57:
подпункты 6), 7) и 8) изложить в следующей редакции:
"6) нарушения порядка оказания государственных услуг;
7) необоснованных отказов в оказании государственных услуг;
8) неоднократного предоставления отказа по заявлениям с идентичным перечнем;";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. Отчет о работе по внутреннему контролю с приложением аналитической справки по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам предоставляют ежеквартально не позднее 15 числа, следующего за отчетным периодом:
центральные государственные органы - в уполномоченный орган;
территориальные органы (подразделения) центральных государственных органов и их ведомств - в территориальные подразделения уполномоченного органа;
местные исполнительные органы - в уполномоченный орган и его территориальные подразделения.
Отчет содержит итоги внутреннего контроля за качеством государственных услуг, оказываемых центральным государственным органом, его ведомствами, территориальными органами (подразделениями) центральных государственных органов и их ведомств, подведомственными организациями, физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется государственным органом, а также местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями, физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами.
Ведомство центрального государственного органа, его территориальные подразделения, а также подведомственные организации представляют в центральный государственный орган отчет по внутреннему контролю качества оказания государственных услуг по форме согласно приложению 7 не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Местные исполнительные органы районов (городов областного значения) предоставляют отчет по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг по форме согласно приложению 7 в местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.";

мынадай мазмұндағы 53-1-тармақпен толықтырылсын:
"53-1. Көрсетілетін қызметті алушылардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруда кедергілер келтірген Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасын бұзушылықтар бойынша оларды мемлекеттік қызметті алу үшін қайта жүгінуді қажет етпей қалпына келтіру жөнінде де шаралар қабылданады.";
57-тармақта 6), 7) және 8) тармақшалар орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талдамалық анықтаманы қоса бере отырып, ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы есепті тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей:
орталық мемлекеттік органдар – уәкілетті органға;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық органдары (бөлімшелері) – уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне;
жергілікті атқарушы органдар – уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
Есеп орталық мемлекеттік орган, оның ведомстволары, орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық органдары (бөлімшелері), ведомстволық бағынысты ұйымдар, қызметін мемлекеттік орган үйлестіретін жеке және заңды тұлғалар, сондай-ақ астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері, ведомстволық бағынысты ұйымдар, қызметін жергілікті атқарушы органдар үйлестіретін жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасына ішкі бақылаудың қорытындыларын қамтиды.
Орталық мемлекеттік органның ведомствосы және оның ведомстволық бағынысты ұйымдары 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, орталық мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері және оның ведомствосы, ведомстволық бағынысты ұйымдары мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылау жөніндегі есепті бекітілген нысан бойынша орталық мемлекеттік органдарына есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей ұсынады.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылау жөніндегі есепті бекітілген нысан бойынша астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей ұсынады";

приложение 2 к изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 5 к изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 6-1 и 6-2 согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
в приложении 7 строку:
"Круг лиц, представляющих информацию: центральные государственные органы с учетом их ведомств, территориальных органов, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги, координация деятельности которых осуществляется центральными государственными органами, а также территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы с учетом местных исполнительных органов районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами"
изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих информацию: центральные государственные органы с учетом их ведомств, территориальных органов, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги, координация деятельности которых осуществляется центральными государственными органами, а также территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, с учетом местных исполнительных органов районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами.".
2. Департаменту по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы контроля и оценки качества оказания государственных услуг.

2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3 және 4-қосымшаларға сәйкес 6-1 және 6-2-қосымшалармен толықтырылсын;
7-қосымшаның жолы
"Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын, сондай-ақ қызметін үйлестіруді орталық мемлекеттік органдар жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып, сонымен бірге орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомстволары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдары, ведомстволық бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын мемлекеттік көрсететін жеке және заңды тұлғалар"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпарат ұсынатын адамдар тобы: орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволарын, аумақтық органдарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын, сондай-ақ қызметін орталық мемлекеттік органдар үйлестіретін мемлекеттік қызметтер көрсететін жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып, сондай-ақ орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарды, сондай-ақ қызметін жергілікті атқарушы органдар үйлестіретін мемлекеттік қызметтер көрсететін жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып.".
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий объязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
С. Муксимов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Исполняющий объязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 7 июля 2026 года № 119
Приложение 2 к
Правилам государственного
контроля за качеством
оказания государственных услуг
Форма
Уведомление о начале проверки
"____"_________20____года №___
1. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и должность лица (лиц), уполномоченного (уполномоченных) на проведение проверки _______________________________________________
2. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых для проведения проверки )_______________________________________________
3. Наименование субъекта государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, в отношении которого назначено проведение проверки, его место нахождения ______________________________________
4. Предмет назначенной проверки _____________________________________
5. Срок проведения проверки с "___"____20____года
по "___"_____20___года
6. Проверяемый период с "___"_______20____года по "___"_______20____года
7. Вид проверки _________________________
8. Основания проведения проверки _______________________________
9. Подпись лица, уполномоченного подписывать уведомление ____________
Приложение 2 к приказу
Исполняющий объязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 7 июля 2026 года № 119
Приложение 5
к Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Справка о результатах проверки № _____
_______________________
место составления справки
"____"_________20____года время ____
1. Наименование уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг или его территориального подразделения
2. Дата и номер уведомления о начале проверки, на основании которого проведена проверка
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего (проводивших) проверку
4. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлеченных для проведения проверки
5. Наименование субъекта государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, перечень объектов (наименование юридического лица или его филиала и (или) представительства, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, в отношении которого назначена проверка), его местонахождение, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, участок территории

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
міндетін атқарушы
С. Муксимов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
міндетін атқарушы
2026 жылғы 7 шілдедегі
№ 119 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік қызметтер
көрсету сапасын
мемлекеттік бақылау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тексеруді бастау туралы хабарлама
"____"_________20____ жылғы №___
1. Тексеру жүргізуге уәкілеттік берілген адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және
лауазымы _______________________________________________
2. Тексеру жүргізуге тартылатын мамандар, консультанттар және сарапшылар
туралы мәліметтер _______________________________________________
3. Тексеру жүргізу тағайындалған мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын
мемлекеттік бақылау субъектісінің атауы, оның орналасқан жері
______________________________________
4. Тағайындалған тексерудің нысанасы
_____________________________________
5. Тексеру жүргізу мерзімі 20____ жылғы "___"____ бастап
20___ жылғы "___"_____ дейін
6. Тексерілетін кезең 20____ жылғы "___"_______ бастап 20____ жылғы "___"_______ дейін
7. Тексеру түрі _________________________
8. Тексеру жүргізу негіздері _______________________________
9. Хабарламаға қол қоюға уәкілеттік берілген адамның қолы ____________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі Төрағасының
міндетін атқарушы
2026 жылғы 7 шілдедегі
№ 119 бұйрығына
2-қосымша
5-қосымша
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына
Нысан
Тексеру нәтижелері туралы анықтама № _____
_______________________ анықтама жасалған орын "____"_________20____жыл уақыты ____
1. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің атауы
2. Тексеру жүргізуге негіз болған тексеруді бастау туралы хабарламаның күні мен нөмірі
3. Тексеруді жүргізген адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және лауазымы
4. Тексеру жүргізуге тартылған мамандар, консультанттар және сарапшылар туралы мәліметтер
5. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектісінің атауы, объектілер тізбесі (заңды тұлғаның немесе оның филиалының және (немесе) өкілдігінің атауы, оған қатысты тексеру тағайындалған жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)), оның орналасқан жері, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, аумақ учаскесі

6. Срок проведения проверки
7. Дата, место и период проведения проверки
8. Сведения о результатах проверки, в том числе о выявленных нарушениях, их характере (фабула)
9. Подпись (и) должностного лица (лиц), проводившего (проводивших) проверку
10. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении со справкой руководителя субъекта государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, а также лиц, присутствовавших при проведении проверки, их подписи или отказ от подписи
Для проведения заслушивания в устной форме субъект государственного контроля за качеством оказания государственных услуг вправе заявить ходатайство, предоставить или высказать возражение к проекту справки в срок не позднее двух рабочих дней со дня его получения.
Приложение 3 к приказу
Исполняющий объязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 7 июля 2026 года № 119
Приложение 6-1 к
Правилам государственного
контроля за качеством
оказания государственных услуг
Форма
Уведомление о проведении наблюдения №____
"___"_____________20____года
1. Наименование уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг или его территориального подразделения: ____________
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должностьлица (лиц), уполномоченного на проведение наблюдения: __________________________
3. Наименование субъекта государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, в отношении которого назначено проведение наблюдения, его место нахождение бизнес-идентификационный номер___________________________
4. Предмет назначенного наблюдения: ____________________________
5. Срок проведения наблюдения: _________________________________
6. Основания проведения наблюдения: ____________________________
7. Проверяемый период: ________________________________________
8. Подпись лица, уполномоченного подписывать уведомление:________________________________________________________
Приложение 4 к приказу
Исполняющий объязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 7 июля 2026 года № 119
Приложение 6-2 к
Правилам государственного
контроля за качеством оказания
государственных услуг
Форма
Справка о результатах наблюдения № _____
"____"_________20__года
_______________________
место составления
время _____
1. Наименование уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг или его территориального подразделения
____________________________________________________________________

6. Тексеру жүргізу мерзімі
7. Тексеру жүргізілген күні, орны және кезеңі
8. Тексеру нәтижелері туралы мәліметтер, оның ішінде анықталған бұзушылықтар, олардың сипаты (фабуласы)
9. Тексеруді жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) қолы (қолдары)
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектісі басшысының, сондай-ақ тексеру жүргізу кезінде қатысқан адамдардың анықтамамен танысқаны немесе танысудан бас тартқаны туралы мәліметтер, олардың қолдары немесе қол қоюдан бас тартуы
Ауызша нысанда тыңдау өткізу үшін мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектісі оны алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей өтінішхат беруге, анықтама жобасына қарсылық ұсынуға немесе айтуға құқылы.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
міндетін атқарушы
2026 жылғы 7 шілдедегі
№ 119 бұйрығына
3-қосымша
6-1-қосымша
Мемлекеттік қызметтер
көрсету сапасын мемлекеттік
бақылау қағидаларына
Нысан
Байқау жүргізу туралы хабарлама №____
"___"_____________20____ жылғы
1. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің атауы: ____________
2. Байқау жүргізуге уәкілеттік берілген адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және лауазымы: __________________________
3. Оған қатысты байқау жүргізу тағайындалған мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектісінің атауы, оның орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі__________________
4. Тағайындалған байқаудың нысанасы: ____________________________
5. Байқау жүргізу мерзімі: _________________________________
6. Байқау жүргізу негіздері: ____________________________
7. Тексерілетін кезең: ________________________________________
8. Хабарламаға қол қоюға уәкілетті адамның
қолы:_______________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
міндетін атқарушы
2026 жылғы 7 шілдедегі
№ 119 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік қызметтер
көрсету сапасын мемлекеттік
бақылау қағидаларына
6-2-қосымша
Нысан
Байқау нәтижелері туралы анықтама № _____
20__ жылғы "____"_________
_______________________
жасалған жері
уақыты _____
1. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің атауы
_____________________________________________________

2. Дата и номер уведомления о начале наблюдения ________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего (проводивших) наблюдение ___________________________________________________
4. Наименование субъекта государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, в отношении которого проведено наблюдение, его место нахождения
______________________________________________________________________
5. Срок проведения наблюдения __________________________________________
6. Дата, место и период проведения наблюдения ____________________________
7. Сведения о результатах наблюдения, в том числе о выявленных нарушениях, их характере (фабула) ___________________________________________________________
8. Подпись (и) должностного лица (лиц), проводившего (проводивших) наблюдение
_____________________________________________________________________

2. Байқаудың басталғаны туралы хабарламаның күні және нөмірі
_________________
3. Байқау жүргізген адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және лауазымы _____________________________
4. Байқау жүргізілген мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына мемлекеттік бақылау субъектісінің атауы, оның орналасқан жері
___________________________________
5. Байқау жүргізу мерзімі _________________________________
6. Байқау жүргізілген күні, орны және кезеңі ____________________
7. Байқау нәтижелері туралы мәліметтер, оның ішінде анықталған бұзушылықтар, олардың сипаты (фабуласы)
___________________________________
8. Байқау жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) қолы (қолдары)
_______________________________________________________