Об утверждении формы рекомендации об устранении выявленных нарушений по результатам профилактического контроля в сфере оказания медицинских услуг (помощи) без посещения субъекта (объекта) контроля и надзора
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 июня 2026 года № 69. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2026 года № 39176
В соответствии с пунктом 4 статьи 34 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму рекомендации об устранении выявленных нарушений по результатам профилактического контроля в сфере оказания медицинских услуг (помощи) без посещения субъекта (объекта) контроля и надзора (далее – форма).
2. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохренения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Установить, что с 12 июля 2026 года подпункт 3) пункта 5 формы действует в следующей редакции:
"3) электронным способом посредством веб–портала "цифрового правительства": ____________________________________________________."
Исполняющий обязанности
министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев
Утверждена приказом
Исполняющий обязанности
министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 июня 2026 года № 69
форма
Рекомендация об устранении нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля в сфере оказания медицинских услуг (помощи) без посещения субъекта (объекта) контроля и надзора
"___" __________20___ года №________
__________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
1. В соответствии со статьей 34 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" уведомляет Вас ___________________________________________
(наименование, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, субъекта (объекта) контроля и надзора).

Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бармай медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсынымның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2026 жылғы 29 маусымдағы № 69 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 1 шiлдеде № 39176 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 34-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бармай медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсынымның нысаны (бұдан әрі – нысан) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет–ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
2026 жылғы 12 шілдеден бастап нысанның 5-тармағының 3) тармақшасы мынандай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:
"3) электрондық тәсілмен "цифрлық үкімет" веб–порталы арқылы:
_______________________________________________________ұсынылады."
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы
Т. Султангазиев
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2026 жылғы 29 маусымдағы
№ 69 Бұйрығымен бекітілген
Нысан
Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бармай медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласында профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсыным
20___ жылғы "___" __________ №________
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
1. "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 34-бабына сәйкес Сізді хабардар етеді
________________________________________________________________
(бақылау мен қадағалау субъектісінің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)

2. Местонахождение объекта: ________________________________________________
__________________________________________________________________________
(индекс, область, город, адрес)
3. По результатам профилактического контроля в сфере оказания медицинских услуг (помощи) без посещения субъекта (объекта) контроля и надзора установлены следующие нарушения:
№ п/п
Описание характера нарушения, со ссылкой на статьи, пункты и подпункты нормативных правовых актов, положения которых нарушены
Реквизиты и наименования документов, подтверждающих нарушения
(Каждый факт нарушения фиксируется отдельным пунктом и нумеруется в сквозном порядке с описанием характера нарушения со ссылкой на статьи, пункты и подпункты нормативных правовых актов, положения которых нарушены. В описании нарушения делается ссылка на реквизиты и наименования документов, подтверждающих нарушения)
4. В соответствии со статьей 34 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" рекомендует:
1) ________________________________________________________________
2) ________________________________________________________________
Настоящую рекомендацию необходимо исполнить в срок до: "___" __________ 20__ года.
5. Информация об устранении выявленных нарушений (с приложением копий подтверждающих документов), указанных в настоящей рекомендации об устранении нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля в сфере оказания медицинских услуг (помощи) без посещения субъекта (объекта) контроля и надзора, представляется одним из следующих способов:
1) на электронный адрес: _______________________________________________
2) нарочно или по почте заказным письмом с уведомлением на адрес:_________
____________________________________________________________________
3) электронным способом посредством веб-портала "электронного правительства":
_____________________________________________________________________.
Руководитель (заместитель руководителя) территориального подразделения государственного органа в сфере оказания медицинских услуг (помощи) _____________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Рекомендация вручена: __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица государственного органа в сфере оказания медицинских услуг (помощи), подпись, дата)
Рекомендацию получил (в случае получения нарочно): _____________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя субъекта (объекта) контроля и надзора, подпись, дата)
Рекомендация отправлена:______________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)

2. Объектінің орналасқан жері:_________________________________
___________________________________________________________________
(индексі, облыс, қала, мекенжайы)
3. Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бармай медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша мынадай бұзушылықтар анықталды:
Реттік нөмір
Нормативтік құқықтық актілердің баптарына, тармақтарына, тармақшаларына сілтеме жасай отырып, бұзушылық сипатының сипаттамасы
Бұзушылықтарды растайтын құжаттардың деректемелері мен атаулары
(Бұзушылықтардың әрбір фактісі жеке тармақпен белгіленеді және нормативтік құқықтық актінің ережелері бұзылған бабына, тармағына және тармақшасына сілтеме жасала отырып, бұзушылықтардың сипаттамасымен көрсетіле отырып тәртібімен нөмірленеді. Бұзушылықтар сипаттамасында бұзушылықттарды растайтын құжаттардың атауы мен деректемелеріне сілтеме жасалады).
4. "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 34-бабына сәйкес:
1) _______________________________________________________________
2) _________________________________________________________ұсынады.
Осы ұсынымды орындау қажет мерзімі: 20__ жылғы "___" _______________.
5. Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бармай медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы осы ұсынымда көрсетілген анықталған бұзушылықтарды жою туралы ақпарат (растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып) мынадай тәсілдердің бірімен:
1) электрондық мекенжайға: _________________________________________;
2) қолма-қол немесе пошта арқылы мекенжайға хабарламасы бар тапсырыс
хатпен:______________________________________________________________
3) электрондық тәсілмен "электрондық үкімет" веб–порталы арқылы: _______
_________________________________________________________ұсынылады.
Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік органның
аумақтық бөлімшесінің басшысы (басшының орынбасары)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Ұсыным___________________________________________________________
___________________________________________________________ берілді:
(медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы аумақтық мемлекеттік
органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы,
күні)
Ұсынымды алды (қолма-қол алған жағдайда): _____________________________
(бақылау мен қадағалау субъектісінің уәкілетті тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы, күні)
Ұсыным____________________________________________________жіберілді:
(жіберілгенін және (немесе) алынғанан растайтын құжат)