О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы
Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 23 июня 2026 года № 305. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2026 года № 39152
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 февраля 2023 года № 47 "Об утверждении видов документов о высшем и (или) послевузовском образовании, формы документов о высшем и (или) послевузовском образовании государственного образца и правил их учета и выдачи, основных требований к содержанию документов о высшем и (или) послевузовском образовании собственного образца и правил их учета и выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31894) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункты 14) и 15) изложить в следующей редакции:
"14) форму диплома с присуждением степени доктора философии (PhD) в организациях высшего и (или) послевузовского образования, имеющих особый статус, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму диплома с присуждением степени доктора по профилю в организациях высшего и (или) послевузовского образования, имеющих особый статус, согласно приложению 15 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктом 14-1) следующего содержания:
"14-1) форму диплома с присуждением степени доктора философии (PhD) в организациях высшего и (или) послевузовского образования, не имеющих особый статус, согласно приложению 14-1 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктом 15-1) следующего содержания:
"15-1) форму диплома с присуждением степени доктора по профилю в организациях высшего и (или) послевузовского образования, не имеющих особый статус, согласно приложению 15-1 к настоящему приказу;";
в Правилах выдачи документов о высшем и (или) послевузовском образовании государственного образца, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для выдачи обучающимся, прошедшим итоговую аттестацию, диплома о высшем образовании с присуждением степени бакалавра, диплома о высшем образовании с присуждением квалификации, диплома о послевузовском образовании с присуждением степени магистра, а также свидетельства об окончании интернатуры или резидентуры является решение аттестационной комиссии.
Основанием для выдачи диплома доктора философии (PhD), доктора по профилю лицам, защитившим диссертации в диссертационных советах при ОВПО в области здравоохранения, а также при военных, специальных учебных заведениях, организациях образования, реализующих образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования и не имеющих особого статуса, является приказ председателя Комитета по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан (далее – Комитет) по присуждению степени доктора философии (PhD), доктора по профилю.
Основанием для выдачи диплома доктора философии (PhD), доктора по профилю лицам, защитившим диссертации в диссертационных советах при Академии правосудия, военных, специальных учебных заведениях, организациях образования, реализующих образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования в области здравоохранения, имеющих особый статус, является решение диссертационного совета.
Основанием для выдачи аттестата ассоциированного профессора (доцента) или профессора является приказ председателя Комитета по присвоению ученого звания ассоциированного профессора (доцента) или профессора.";

Кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2026 жылғы 23 маусымдағы № 305 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 30 маусымда № 39152 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттардың түрлерін, білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы өзіндік үлгідегі құжаттардың мазмұнына қойылатын негізгі талаптарды және оларды есепке алу мен беру қағидаларын әзірлеу және бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 10 ақпандағы № 47 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31894 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
14) және 15) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі бiлiм беру ұйымдарындағы философия докторы (PhD) дәрежесі берілетін дипломның нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі бiлiм беру ұйымдарындағы бейіні бойынша доктор дәрежесі берілетін дипломның нысаны;";
мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:
"14) осы бұйрыққа 14-1-қосымшаға сәйкес ерекше мәртебесі жоқ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі бiлiм беру ұйымдарындағы философия докторы (PhD) дәрежесі берілетін дипломның нысаны;";
мынадай мазмұндағы 15-1) тармақшамен толықтырылсын:
"15) осы бұйрыққа 15-1-қосымшаға сәйкес ерекше мәртебесі жоқ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі бiлiм беру ұйымдарындағы бейіні бойынша доктор дәрежесі берілетін дипломның нысаны;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарды беру қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қорытынды аттестаттаудан өткен білім алушыларға бакалавр дәрежесі берілетін жоғары білім туралы диплом, біліктілік берілетін жоғары білім туралы диплом, магистр дәрежесі берілетін жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы диплом, сондай-ақ интернатураны немесе резидентураны бітіргені туралы куәлік беру үшін аттестаттау комиссияның шешімі негіздеме болып табылады.
Ерекше мәртебесі жоқ ЖЖОКБҰ, сондай-ақ әскери, арнаулы оқу орындары, денсаулық сақтау саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары жанындағы диссертациялық кеңестерде диссертация қорғаған адамдарға философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дипломын беру үшін Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті (бұдан әрі – Комитет) төрағасының философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін беру жөніндегі бұйрығы негіз болып табылады.
Ерекше мәртебесі бар Сот төрелігі академиясы, әскери, арнаулы оқу орындары, денсаулық сақтау саласындағы жоғары және (немесе) жоғары білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары жанындағы диссертациялық кеңестерде диссертация қорғаған адамдарға философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дипломын беру үшін диссертациялық кеңестің шешімі негіз болып табылады.
Қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор атағын беру үшін Комитет төрағасының қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор ғылыми атағын беру жөніндегі бұйрығы негіз болып табылады.";

дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Диплом об окончании высшего и (или) послевузовского образования без приложения к диплому недействителен.";
дополнить Главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Требования к заполнению документов о высшем и послевузовском образовании и приложений к ним
52. Диплом о высшем и послевузовском образовании и приложение к диплому, свидетельство об окончании резидентуры и интернатуры заполняются следующим образом:
1) указывается полное наименование организации высшего и (или) послевузовского образования с решением Государственной аттестационной и (или) Аттестационной комиссии, дата, год и № __ протокола (при его наличии);
2) фамилия, имя, отчество (при его наличии) указываются полностью в родительном падеже.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) иностранного гражданина записываются по данным национального паспорта в русскоязычной транскрипции. Транскрипция должна быть согласована с лицом, окончившим учебное заведение.
3) после строки "фамилия, имя, отчество (при его наличии)" указывается степень, квалификация или направление (научно-педагогическое или профильное);
4) после слов "Форма обучения" (при его наличии) указывается – форма обучения;
5) диплом и свидетельство подписываются председателем Государственной аттестационной комиссии и/или Аттестационной комиссии, руководителем ОВПО и деканом факультета. На отведенном для печати месте ставится печать ОВПО. Фамилии председателя Государственной аттестационной комиссии и/или Аттестационной комиссии, руководителя ОВПО и декана факультета не указываются.
В нижней части бланка диплома или свидетельства указывается серия бланка, дата выдачи бланка: число (цифрой), месяц (прописью) и год (четырехзначной цифрой), регистрационный номер бланка по книге регистрации выдаваемых бланков.
53. Приложение к диплому (транскрипт) заполняется следующим образом:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) указываются полностью в именительном падеже;
2) дата рождения записывается с указанием числа (цифрой), месяца (прописью) и года (четырехзначной цифрой);
3) после слов "Предыдущий документ об образовании" указывается наименование документа об образовании, на основании которого данное лицо зачислено в ОВПО, номер документа и дата его выдачи. В случае если предыдущий документ об образовании получен за рубежом, указывается его наименование в переводе на казахский или русский язык, а также наименование страны, в которой выдан документ;
4) после слов "Вступительные испытания" вписываются слова: "прошел", в случае прохождения лицом вступительных испытаний для поступления в ОВПО, или "не предусмотрены", в случае освобождения лица от прохождения вступительных испытаний ОВПО в соответствии с законодательными и нормативными документами;

мынадай мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Жоғары және (немесе) жоғары білімнен кейінгі білім туралы диплом қосымшасыз жарамсыз болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды және оларға қосымшаны толтыруға қойылатын талаптар
52. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы диплом және дипломға қосымша, резидентураны және интернатураны бітіргені туралы куәлік мынадай түрде толтырылады:
1) Мемлекеттік аттестаттау және (немесе) Аттестаттау комиссияларының шешімімен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының толық атауы, күні, жылы және хаттаманың № _____ (болған жағдайда) көрсетіледі;
2) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) толық атау септігінде көрсетіледі.
Шетелдік азаматтың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) орыс тілді транскрипциядағы ұлттық төлқұжатының деректері бойынша жазылады. Транскрипция оқу орнын аяқтаған адаммен келісілуі тиіс;
3) "Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)" деген жолдан кейін дәрежесі, біліктілігі немесе бағыты (ғылыми-педагогикалық немесе бейінді) көрсетіледі;
4) "Оқыту нысаны" (ол болған кезде) деген сөздерден кейін – оқыту нысаны көрсетіледі;
5) дипломға және куәлікке Мемлекеттік аттестаттау комиссиясының және/немесе Аттестаттау комиссиясының төрағасы, ЖЖОКБҰ басшысы және факультет деканы қол қояды. Мөрге арналып бөлінген орынға ЖЖОКБҰ-ның мөрі қойылады. Мемлекеттік аттестаттау комиссиясы және/немесе Аттестаттау комиссиясы төрағасының, ЖЖОКБҰ басшысының және факультет деканының тегі көрсетілмейді.
Диплом немесе куәлік бланкісінің төменгі бөлігінде бланкінің сериясы, бланкінің берілген күні: күні (санмен), айы (жазумен) және жылы (төрт таңбалы санмен), берілетін бланкілерді тіркеу кітабы бойынша бланкінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
53. Дипломға қосымша (транскрипт) мынадай түрде толтырылады:
1) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) атау септігінде толық көрсетіледі;
2) Туған күні (санмен), айы (жазумен) және жылы (төрт таңбалы санмен) көрсетіле отырып жазылады;
3) "Білім туралы алдыңғы құжат" деген сөздерден кейін осы адамның ЖЖОКБҰ-ға қабылдануына негіз болған білім туралы құжаттың атауы, құжаттың нөмірі және оның берілген күні көрсетіледі. Егер алдыңғы білім туралы құжат шетелде алынған жағдайда, оның қазақ немесе орыс тіліндегі аудармадағы атауы, сондай-ақ құжат берілген елдің атауы көрсетіледі;
4) "Түсу сынақтары" деген сөздерден кейін адам ЖЖОКБҰ-ға түсу үшін түсу сынақтарынан өткен жағдайда "өтті" немесе заңнамалық және нормативтік құжаттарға сәйкес ЖЖОКБҰ-ның түсу сынақтарынан өтуден босатылған жағдайда "көзделмеген" деген сөздер жазылады;

5) после слов "Поступил (-а) в" и "Окончил (-а)" указываются четырехзначными числами год поступления и соответственно год завершения обучения, а также полное наименование ОВПО при поступлении и завершении обучения;
6) после слов "Общее число освоенных академических кредитов – ECTS (иситиэс)" указывается общее число освоенных академических кредитов за весь период обучения;
7) после слов "Средневзвешенная оценка (GРA) обучения" указывается GРA за весь период обучения;
8) после слов "Профессиональная практика" указывается вид прохождения практики, а также оценки по балльно-рейтинговой буквенной системе оценок с указанием их объема в академических кредитах ECTS (иситиэс) в соответствии с установленным законодательством порядке;
9) после слов "Итоговая аттестация" указывается наименование дисциплин государственных экзаменов, количество академических кредитов, а также оценки по балльно-рейтинговой буквенной системе оценок с указанием их объема в академических кредитах ECTS (иситиэс) в соответствии с установленным законодательством порядке;
10) после слов "Выполнение и защита" указывается наименование дипломного проекта (работы) или диссертации;
11) после слов "Уровень соответствия Национальной рамке квалификаций" указывается цифра соответствующего уровня квалификации в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 октября 2018 года № 569 "Об утверждении Классификатора направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17565);
12) после слов "Теоретическое обучение" указываются коды и наименования дисциплин, освоенных обучающимся, количество академических кредитов, а также оценки по балльно-рейтинговой буквенной системе оценок с указанием их объема в академических кредитах ECTS (иситиэс) в соответствии с установленным законодательством порядке;
13) после слов "Количество академических кредитов ECTS (иситиэс) теоретическое обучение" указывается общее количество освоенных академических и теоретических обучений;
14) после слов "Решение Государственной аттестационной и (или) Аттестационной комиссии" указывается номер и дата протокола: число (цифрой), месяц (прописью) и год (четырехзначной цифрой), а также степень, квалификация или направление, специальность и (или) образовательная программа;
15) на правой стороне приложения к диплому (транскрипт) указывается полное наименование ОВПО, а также населенный пункт ОВПО;

5) "Түсті" және "Бітірді" деген сөздердің алдында төрт таңбалы сандармен оқуға түскен жылы және тиісінше оқу аяқталған жылы, сондай-ақ оқуға түскен және оқуды аяқтаған кездегі ЖЖОКБҰ-ның толық атауы көрсетіледі;
6) "Игерілген академиялық кредиттердің жалпы саны – ECTS (иситиэс)" деген сөздерден кейін оқудың барлық кезеңінде игерілген академиялық кредиттердің жалпы саны көрсетіледі;
7) "Оқытудың орташа өлшемді бағасы (GРA)" деген сөздерден кейін оқудың барлық кезеңі үшін GРA көрсетіледі;
8) "Кәсіптік практика" деген сөздерден кейін практикадан өту түрі, сондай-ақ заңнамада белгіленген тәртіппен ECTS (иситиэс) академиялық кредиттерінде олардың көлемі көрсетіле отырып, балдық-рейтингтік әріптік бағалау жүйесі бойынша бағалар көрсетіледі;
9) "Қорытынды аттестаттау" деген сөздерден кейін мемлекеттік емтихандар пәндерінің атауы, академиялық кредиттердің саны, сондай-ақ заңнамада белгіленген тәртіппен ECTS (иситиэс) академиялық кредиттерінде олардың көлемі көрсетіле отырып, балдық-рейтингтік әріптік бағалау жүйесі бойынша бағалар көрсетіледі;
10) "Орындау және қорғау" деген сөздерден кейін дипломдық жобаның (жұмыстың) немесе диссертацияның атауы көрсетіледі;
11) "Ұлттық біліктілік шеңберіне сәйкестік деңгейі" деген сөздерден кейін "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 13 қазандағы № 569 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №17565 болып тіркелген) бекітілген Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышына сәйкес тиісті біліктілік деңгейінің цифры көрсетіледі;
12) "Теориялық оқыту" деген сөздерден кейін білім алушы игерген пәндердің кодтары мен атаулары, академиялық кредиттердің саны, сондай-ақ белгіленген заңнамаға сәйкес ECTS (иситиэс) академиялық кредиттердегі көлемін көрсете отырып, бағалаудың балдық-рейтингтік әріптік жүйесі бойынша бағалар көрсетіледі;
13) "Теориялық оқыту ECTS (иситиэс) академиялық кредиттерінің саны" деген сөздерден кейін игерілген академиялық және теориялық оқытулардың жалпы саны көрсетіледі;
14) "Мемлекеттік аттестаттау және (немесе) Аттестаттау комиссияларының шешімі" деген сөздерден кейін хаттаманың нөмірі мен күні: күні (санмен), айы (жазумен) және жылы (төрт таңбалы санмен), сондай-ақ дәрежесі, біліктілігі немесе бағыты, мамандығы және (немесе) білім беру бағдарламасы көрсетіледі;
15) дипломға қосымшаның оң жағында ЖЖОКБҰ-ның толық атауы, сондай-ақ ЖЖОКБҰ-ның елді мекені көрсетіледі;

Приложение 14-1
к приказу Министра
науки и высшего образования
Республики Казахстан
от 10 февраля 2023 года № 47
Форма
Диплом с присуждением степени доктора философии (PhD) в организациях высшего и (или) послевузовского образования, не имеющих особый статус
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
_______________________________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымның толық атауы)
______________________________________________________________________шешімімен
_______________________________________________________________________________
(nегі, аты-жөні (ол болған жағдайда)
_______________________________________________________________________________
(білім беру бағдарламасының немесе мамандықтың коды және атауы)
_______________________________________________________________________________
білім беру бағдарламасы немесе мамандығы бойынша философия докторы (PhD) дәрежесі берілді
Диссертация тақырыбы___________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Ғылыми кеңесшілер______________________________________________________________
(отандық, шетелдік, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
_______________________________________________________________________________
Ресми рецензенттер______________________________________________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
_______________________________________________________________________________
Оқу орны_______________________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымның толық атауы)
_______________________________________________________________________________
Негіздеме: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім саласындағы сапаны камтамасыз ету комитеті төрағасының 202__ жылғы "___"_________№ _____бұйрығы
Басқарма төрағасы – ректор _______________________________________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
Диплом нөмірі және сериясы: PhD – А2000000
Тіркеу нөмері, күні: _____________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
_______________________________________________________________________________
(полное наименование организации высшего и (или) послевузовского образования)
_______________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
присуждена степень доктора философии (PhD) по образовательной программе или специальности
__________________________________________________________________
(код и наименование образовательной программы или специальности)
_______________________________________________________________________________
Тема диссертации _______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Научные консультанты __________________________________________________________
(отечественный, зарубежный, фамилия, инициалы)
_______________________________________________________________________________
Официальные рецензенты ________________________________________________________
(фамилия, инициалы)
_______________________________________________________________________________
Место обучения_________________________________________________________________
(наименование организации высшего и (или) послевузовского образования)
_______________________________________________________________________________
Основание: приказ Председателя Комитета по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования от "___" __________ 202_ года №____
Председатель правления – ректор __________________________________________________
(фамилия, инициалы)
Номер и серия диплома: PhD – А2000000
Регистрационный номер, дата ________________
THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
By the decision __________________________________________________________________
(full name of Higher Education Organization)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(surname, name, patronymic (if it is given)
awarded the degree of Doctor of Philosophy (PhD) on educational program or specialty
________________________________________________________________________
(code and name of educational program or specialty)
Dissertation topic ________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Scientific advisors _______________________________________________________________
(domestic, foreign, surname, initials)
_______________________________________________________________________________
Official reviewers ________________________________________________________________
(surname, initials)
_______________________________________________________________________________
Place of study ___________________________________________________________________
(name of Higher Education Organization)
_______________________________________________________________________________
By the Decision of the Committee for quality assurance in the field of Science and Higher Education under the Ministry of Science and Higher Education of the Republic of Kazakhstan number № _____ "___" __________ 202_ year
Chairman of the Board – Rector _____________________________________________________
(surname, initials)
Number and diploma series: PhD – А2000000
Registration number, date ___________________
Приложение 4 к приказу
Исполняющий обязанности министра
науки и высшего образования
Республики Казахстан
от 23 июня 2026 года № 305

14-1-қосымша
Нысан
Ерекше мәртебесі жоқ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі бiлiм беру ұйымдарындағы философия докторы (PhD) дәрежесі берілетін дипломы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
______________________________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымның толық атауы)
____________________________________________________________________шешімімен
______________________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні (ол болған жағдайда)
______________________________________________________________________________
(білім беру бағдарламасының немесе мамандықтың коды және атауы)
______________________________________________________________________________
білім беру бағдарламасы немесе мамандығы бойынша философия докторы (PhD) дәрежесі берілді
Диссертация тақырыбы_________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Ғылыми кеңесшілер____________________________________________________________
(отандық, шетелдік, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
______________________________________________________________________________
Ресми рецензенттер_____________________________________________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
______________________________________________________________________________
Оқу орны______________________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымның толық атауы)
______________________________________________________________________________
Негіздеме: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім саласындағы сапаны камтамасыз ету комитеті төрағасының 202__ жылғы "___"_________№ _____бұйрығы
Басқарма төрағасы – ректор ______________________________________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
Диплом нөмірі және сериясы: PhD – А2000000
Тіркеу нөмері, күні: _____________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
______________________________________________________________________________
(полное наименование организации высшего и (или) послевузовского образования)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
присуждена степень доктора философии (PhD) по образовательной программе или специальности
_____________________________________________________________________________
(код и наименование образовательной программы или специальности)
______________________________________________________________________________
Тема диссертации ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Научные консультанты
_____________________________________________________________________________
(отечественный, зарубежный, фамилия, инициалы)
_____________________________________________________________________________
Официальные рецензенты ______________________________________________________
(фамилия, инициалы)
______________________________________________________________________________
Место обучения _______________________________________________________________
(наименование организации высшего и (или) послевузовского образования)
______________________________________________________________________________
Основание: приказ Председателя Комитета по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования от "___" __________ 202_ года №____
Председатель правления – ректор ________________________________________________
(фамилия, инициалы)
Номер и серия диплома: PhD – А2000000
Регистрационный номер, дата ________________
THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
By the decision _________________________________________________________________
(full name of Higher Education Organization)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(surname, name, patronymic (if it is given)
awarded the degree of Doctor of Philosophy (PhD) on educational program or specialty
______________________________________________________________________________
(code and name of educational program or specialty)
Dissertation topic _______________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Scientific advisors _______________________________________________________________
(domestic, foreign, surname, initials)
______________________________________________________________________________
Official reviewers ______________________________________________________________
(surname, initials)
_____________________________________________________________________________
Place of study ________________________________________________________________
(name of Higher Education Organization)
____________________________________________________________________________
By the Decision of the Committee for quality assurance in the field of Science and Higher Education under the Ministry of Science and Higher Education of the Republic of Kazakhstan number № _____ "___" __________ 202_ year
Chairman of the Board – Rector ___________________________________________________
(surname, initials)
Number and diploma series: PhD – А2000000
Registration number, date ___________________
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 23 маусымдағы
№ 305 Бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрінің
2023 жылғы 10 ақпандағы
№ 47 бұйрығына

Приложение 15-1 к приказу
Министра науки и высшего образования
Республики Казахстан
от 10 февраля 2023 года № 47
Форма
Диплом с присуждением степени доктора по профилю в организациях высшего и (или) послевузовского образования, не имеющих особый статус
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
______________________________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының толық атауы)
____________________________________________________________________ шешімімен
______________________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні (ол болған жағдайда)
______________________________________________________________________________
(білім беру бағдарламасының немесе мамандықтың коды және атауы)
______________________________________________________________________________
білім беру бағдарламасы немесе мамандығы бойынша бейіні бойынша доктор дәрежесі берілді
Диссертация тақырыбы__________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Ғылыми кеңесшілер ____________________________________________________________
(отандық, шетелдік, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
______________________________________________________________________________
Ресми рецензенттер_____________________________________________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
______________________________________________________________________________
Оқу орны _____________________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымның атауы)
______________________________________________________________________________
Негіздеме: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім саласындағы сапаны камтамасыз ету комитеті төрағасының 202__ жылғы "___" __________№ _____ бұйрығы
Басқарма төрағасы – ректор ______________________________________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
Диплом нөмірі және сериясы: PD – А2000000
Тіркеу нөмері, күні: _________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
______________________________________________________________________________
(полное наименование организации высшего и (или) послевузовского образования)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
присуждена степень доктора по профилю по образовательной программе или
специальности _________________________________________________________________
(код и наименование образовательной программы или специальности)
______________________________________________________________________________
Тема диссертации ______________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Научные консультанты__________________________________________________________
(отечественный, зарубежный, фамилия, инициалы)
______________________________________________________________________________
Официальные рецензенты _______________________________________________________
(фамилия, инициалы)
______________________________________________________________________________
Место обучения _______________________________________________________________
(наименование организации высшего и (или) послевузовского образования)
______________________________________________________________________________
Основание: приказ Председателя Комитета по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования от "___" __________ 202__ года №___
Председатель правления – ректор _________________________________________________
(фамилия, инициалы)
Номер и серия диплома: PD – А2000000
Регистрационный номер, дата ___________________
THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
By the decision _________________________________________________________________
(full name of Higher Education Organization)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(surname, name, patronymic (if it is given)
The degree of Doctor of Profile on educational program or specialty
______________________________________________________________________________
(code and name of educational program or specialty)
Dissertation topic _______________________________________________________________
Scientific advisors ______________________________________________________________
(domestic, foreign, surname, initials)
______________________________________________________________________________
Official reviewers _______________________________________________________________
(surname, initials)
______________________________________________________________________________
Place of study __________________________________________________________________
(name of Higher Education Organization)
______________________________________________________________________________
By the Decision of the Committee for quality assurance in the field of Science and Higher Education under the Ministry of Science and Higher Education of the Republic of Kazakhstan number № _____ "___" __________ 202_ year
Chairman of the Board – Rector ____________________________________________________
(surname, initials)
Number and diploma series: PD – А2000000
Registration number, date ___________________

15-1-қосымша
Нысан
Ерекше мәртебесі жоқ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі бiлiм беру ұйымдарындағы бейіні бойынша доктор дәрежесі берілетін дипломы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
______________________________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының толық атауы)
____________________________________________________________________ шешімімен
______________________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні (ол болған жағдайда)
______________________________________________________________________________
(білім беру бағдарламасының немесе мамандықтың коды және атауы)
______________________________________________________________________________
білім беру бағдарламасы немесе мамандығы бойынша бейіні бойынша доктор дәрежесі берілді
Диссертация тақырыбы__________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Ғылыми кеңесшілер ____________________________________________________________
(отандық, шетелдік, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
______________________________________________________________________________
Ресми рецензенттер_____________________________________________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
______________________________________________________________________________
Оқу орны _____________________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымның атауы)
______________________________________________________________________________
Негіздеме: Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім саласындағы сапаны камтамасыз ету комитеті төрағасының 202__ жылғы "___" __________№ _____ бұйрығы
Басқарма төрағасы – ректор ______________________________________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
Диплом нөмірі және сериясы: PD – А2000000
Тіркеу нөмері, күні: _________________
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
______________________________________________________________________________
(полное наименование организации высшего и (или) послевузовского образования)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
присуждена степень доктора по профилю по образовательной программе или
специальности _________________________________________________________________
(код и наименование образовательной программы или специальности)
_____________________________________________________________________________
Тема диссертации ______________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Научные консультанты__________________________________________________________
(отечественный, зарубежный, фамилия, инициалы)
______________________________________________________________________________
Официальные рецензенты _______________________________________________________
(фамилия, инициалы)
______________________________________________________________________________
Место обучения _______________________________________________________________
(наименование организации высшего и (или) послевузовского образования)
______________________________________________________________________________
Основание: приказ Председателя Комитета по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования от "___" __________ 202__ года №___
Председатель правления – ректор _________________________________________________
(фамилия, инициалы)
Номер и серия диплома: PD – А2000000
Регистрационный номер, дата ___________________
THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
By the decision _________________________________________________________________
(full name of Higher Education Organization)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(surname, name, patronymic (if it is given)
The degree of Doctor of Profile on educational program or specialty
______________________________________________________________________________
(code and name of educational program or specialty)
Dissertation topic _______________________________________________________________
Scientific advisors _______________________________________________________________
(domestic, foreign, surname, initials)
______________________________________________________________________________
Official reviewers _______________________________________________________________
(surname, initials)
______________________________________________________________________________
Place of study __________________________________________________________________
(name of Higher Education Organization)
______________________________________________________________________________
By the Decision of the Committee for quality assurance in the field of Science and Higher Education under the Ministry of Science and Higher Education of the Republic of Kazakhstan number № _____ "___" __________ 202_ year
Chairman of the Board – Rector ____________________________________________________
(surname, initials)
Number and diploma series: PD – А2000000
Registration number, date ___________________