О внесении изменении в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 24 мая 2024 года № 190 "Об утверждении Правил субсидирования ставки купонного вознаграждения по облигациям, выпущенным эмитентом для дальнейшей выдачи ипотечных жилищных займов в целях улучшения жилищных условий в соответствии с законодательством Республики Казахстан"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 16 июня 2026 года № 305. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2026 года № 38987
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 24 мая 2024 года № 190 "Об утверждении Правил субсидирования ставки купонного вознаграждения по облигациям, выпущенным эмитентом для дальнейшей выдачи ипотечных жилищных займов в целях улучшения жилищных условий в соответствии с законодательством Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34409) следующие изменение:
в Правилах субсидирования ставки купонного вознаграждения по облигациям, выпущенным эмитентом для дальнейшей выдачи ипотечных жилищных займов в целях улучшения жилищных условий в соответствии с законодательством Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Субсидирование осуществляется по облигациям:
1) целевое использование средств, привлеченных за счет выпуска облигаций – средства, привлеченные за счет выпуска облигации, предназначены для последующей выдачи ипотечных жилищных займов по ставке вознаграждения – 7 % годовых для лиц, состоящих на учете нуждающихся в жилище в качестве социально-уязвимых слоев населения, 9 % годовых для лиц, состоящих на учете нуждающихся в жилище по иным категориям, иных граждан Республики Казахстан и кандасов.
2) общий объем выпуска/выпусков облигаций, подлежащих субсидированию составляет не более 1 700 000 000 000 (один триллион семьсот миллиардов) тенге.
3) срок обращения облигации – не более 8 (восемь) лет;
4) ставка купонного вознаграждения по облигации, ставка вознаграждения к погашению по облигациям при доразмещении ранее выпущенных облигаций – не превышает уровня величины базовой ставки, установленной Национальным Банком Республики Казахстан.
При этом, ставка купонного вознаграждения по облигации, ставка вознаграждения к погашению по облигациям при доразмещении ранее выпущенных облигаций может быть увеличена до + 1,5% годовых на дату размещения или на дату доразмещения ранее выпущенных субсидируемых облигаций по согласованию уполномоченного органа.".

"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрғын үй жағдайларын жақсарту мақсатында ипотекалық тұрғын үй қарыздарын одан әрі беру үшін эмитент шығарған облигациялар бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 24 мамырдағы № 190 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 16 маусымдағы № 305 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 18 маусымда № 38987 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрғын үй жағдайларын жақсарту мақсатында ипотекалық тұрғын үй қарыздарын одан әрі беру үшін эмитент шығарған облигациялар бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 24 мамырдағы № 190 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34409 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрғын үй жағдайларын жақсарту мақсатында ипотекалық тұрғын үй қарыздарын одан әрі беру үшін эмитент шығарған облигациялар бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларында:
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Субсидиялау облигациялар бойынша жүзеге асырылады:
1) облигациялар шығару есебінен тартылған қаражатты нысаналы пайдалану – облигациялар шығару есебінен тартылған қаражат кейіннен сыйақы мөлшерлемесі бойынша ипотекалық тұрғын үй қарыздарын беруге арналған - халықтың әлеуметтік осал топтары ретінде тұрғын үйге мұқтаждар есебінде тұрған адамдар үшін жылдық 7%, халықтың әлеуметтік осал топтары ретінде өзге санаттар бойынша тұрғын үйге мұқтаж және Қазақстан Республикасының өзге де азаматтары мен қандастар ретінде тұрғын үйге мұқтаждар есебінде тұрған адамдар үшін жылдық 9%.
2) субсидиялауға жататын облигациялар шығарылымының/шығарылымдарының жалпы көлемі 1 700 000 000 000 (бір триллион жеті жүз миллиард) теңгеден артық емес.
3) облигацияның айналыс мерзімі - 8 (сегіз) жылдан аспайды.
4) облигация бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесі, бұрын шығарылған облигацияларды қосымша орналастыру кезінде облигациялар бойынша өтелетін сыйақы мөлшерлемесі – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген базалық мөлшерлеме деңгейінен аспайды.
Бұл ретте, облигация бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесі, бұрын шығарылған облигациялар қосымша орналастыру кезінде облигациялар бойынша өтелетін сыйақы мөлшерлемесі уәкілетті органның келісімі бойынша бұрын шығарылған субсидияланатын облигацияларды орналастыру күніне немесе қосымша орналастыру күніне жылдық +1,5%-ға дейін ұлғайтылуы мүмкін.".

2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
5. Установить, что приложения 1, 2, 3, 4 к Правилам субсидирования ставки купонного вознаграждения по облигациям, выпущенным эмитентом для дальнейшей выдачи ипотечных жилищных займов в целях улучшения жилищных условий в соответствии с законодательством Республики Казахстан действуют с 1 июля 2026 года в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему приказу.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Приложение 1 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июня 2026 года № 305
Приложение 1
к Правилам субсидирования
ставки купонного
вознаграждения по облигациям,
выпущенным эмитентом
для дальнейшей выдачи
ипотечных жилищных займов
в целях улучшения жилищных
условий в соответствии
с законодательством
Республики Казахстан
Договор субсидирования ставки купонного вознаграждения по облигациям,
выпущенным эмитентом для дальнейшей выдачи ипотечных жилищных займов
в целях улучшения жилищных условий в соответствии с законодательством Республики Казахстан
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
в лице _____________________________________________________________,
действующего на основании __________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Уполномоченный орган", с одной стороны, и
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
в лице _____________________________________________________________,
действующего на основании __________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Эмитент", с другой стороны, совместно именуемые
"Стороны", а по отдельности "Сторона" либо как указано выше, заключили
настоящий договор субсидирования ставки купонного вознаграждения
по выпущенным облигациям (далее – Договор), о нижеследующем:

2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп жəне құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланған кейін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп жəне құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп жəне құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрғын үй жағдайларын жақсарту мақсатында ипотекалық тұрғын үй қарыздарын одан әрі беру үшін эмитент шығарған облигациялар бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау Қағидаларына 1,2,3,4 – қосымшалары осы бұйрыққа 1,2,3,4 – қосымшаларға сәйкес редакцияда 2026 жылғы 1 шілдеден бастап орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тілінде өзгеріссіз.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Қаржы
нарығын реттеу және дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 маусымдағы
№ 305 Бұйрыққа
1 – қосымша
Тұрғын үй жағдайларын
жақсарту мақсатында
ипотекалық тұрғын үй
қарыздарын одан әрі беру үшін
эмитент шығарған облигациялар
бойынша купондық сыйақы
мөлшерлемесін субсидиялау
Қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес тұрғын үй жағдайларын жақсарту мақсатында ипотекалық тұрғын үй қарыздарын одан әрі беру үшін эмитент шығарған облигациялар бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау шарты
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
атынан _______________________________________________________________________,
негізінде әрекет ететін ________, бұдан әрі "уәкілетті орган" деп аталатын, біржағынан және
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
атынан ________________________________________________________________________,
негізінде әрекет ететін __________, бұдан әрі "Эмитент" деп аталатын, екінші жағынан,
бірлесіп "Тараптар" деп аталатын, ал жеке "Тарап" не жоғарыда көрсетілгендей,
шығарылған облигациялар бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесінің субсидиялау
шартын (бұдан әрі – Шарт) төмендегілер туралы жасасты:

Глава 1. Предмет Договора
1. По условиям настоящего Уполномоченный орган осуществляет субсидирование ставки купонного вознаграждения по облигациям, на следующих условиях:
Целевое назначение
__________________________________
Сумма на дату заключения настоящего Договора
__________________________________
Валюта
__________________________________
Ставка вознаграждения
__________________________________
Сумма вознаграждения
__________________________________
Срок
__________________________________
2. Субсидирование производится за счет средств республиканского бюджета.
3. Субсидированию не подлежит ставка вознаграждения по облигациям, выкупленным эмитентом.
4. Субсидированию подлежит часть ставки вознаграждения по облигациям в размере ________%, при этом часть вознаграждения в размере ______ ежегодно возмещает Уполномоченный орган.
5. Начало срока субсидирования: ____________года. При этом, субсидирование осуществляется в течение _______ лет.
6. Уполномоченный орган выплачивает субсидии после подписания настоящего Договора и предоставления эмитентом заявки на субсидирование
7. Эмитент осуществляет полную выплату суммы купонного вознаграждения лицам, которые обладают правом на его получение и зарегистрированы в системе реестров держателей ценных бумах эмитента на начало последнего дня периода, за который осуществляется выплата вознаграждения (по времени в месте нахождения регистратора эмитента) (далее – дата фиксации). Выплата вознаграждения осуществляется путем перевода денег (в теңге) на текущий счета держателей облигации, зарегистрированных в реестре держателей облигации на дату фиксации, в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с даты следующей за даты фиксации.
8. Перечисление средств, предусмотренных для субсидирования, осуществляется уполномоченным органом в соответствии с Правилами субсидирования ставки купонного вознаграждения по облигациям, выпущенным эмитентом для дальнейшей выдачи ипотечных жилищных займов в целях улучшения жилищных условий в соответствии с законодательством Республики Казахстан, утвержденными согласно подпункту 420-1) пункта 15 Положения о Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 (далее - Правил субсидирования ставки купонного вознаграждения), в течение 10 (десяти) рабочих дней путем перечисления средств на текущий счет эмитента в банке, при наличии бюджетных средств по субсидированию.
9. Стороны в рамках настоящего Договора согласились, что в случае если день платежа приходится на выходной или праздничный день, платеж производится на следующий за ним рабочий день.

1-тарау. Шарттың мәні
1. Осы шарттар бойынша уәкілетті орган облигациялар бойынша купондық сыйақы
мөлшерлемесін субсидиялауды мынадай шарттарда жүзеге асырады:
Нысаналы мақсаты
__________________________________
Осы Шартты жасасу күніне арналған сома
__________________________________
Валюта
__________________________________
Сыйақы мөлшерлемесі
__________________________________
Сыйақы мөлшерлемесі
__________________________________
Мерзімі
__________________________________
2. Субсидиялау республикалық бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.
3. Эмитент сатып алған облигациялар бойынша сыйақы мөлшерлемесі субсидиялауға жатпайды.
4. Облигациялар бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігі______% мөлшерінде субсидиялауға жатады, бұл ретте сыйақының ______ мөлшеріндегі бөлігін уәкілетті орган жыл сайын өтейді.
5. Субсидиялау мерзімінің басталуы: ____________жыл. Бұл ретте субсидиялау _______жыл ішінде жүзеге асырылады.
6. Уәкілетті орган осы Шартқа қол қойылғаннан және эмитент субсидиялауға өтінім бергеннен кейін субсидиялар төлейді
7. Эмитент оны алуға құқығы бар және эмитенттің бағалы бумаларын ұстаушылар тізілімдерінің жүйесінде тіркелген тұлғаларға купондық сыйақы сомасын, сыйақы төлеу жүзеге асырылатын кезеңнің соңғы күнінің басында (эмитент тіркеушісінің орналасқан жеріндегі уақыт бойынша) (бұдан әрі – тіркелген күні) толық төлеуді жүзеге асырады. Сыйақы төлеу тіркелген күнінен кейінгі күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде облигация ұстаушылардың тізілімінде тіркелген облигация ұстаушылардың ағымдағы шоттарына ақша (теңгемен) аудару жолымен жүзеге асырылады.
8. Субсидиялау үшін көзделген қаражатты аударуды уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысымен бекітілген (бұдан әрі - купондық сыйақы мөлшерлемесін субсиидялау қағидасы) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі туралы Ережесі 15-тармағының 420-1) тармақшасына сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасының заңнамасы бойынша тұрғын үй жағдайларын жақсарту мақсатында ипотекалық тұрғын үй қарыздарын одан әрі беру үшін эмитент шығарған облигациялар бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде субсидиялау бойынша бюджет қаражатының болған кезде, эмитенттің банктегі ағымдағы шотына қаражат аудару жолымен жүзеге асырады.
9. Тараптар осы Шарт шеңберінде төлем күні демалыс немесе мереке күніне келетін жағдайда, төлем одан кейінгі жұмыс күні жүргізілетініне келісті.

Глава 2. Права и обязанности Сторон
10. Права Уполномоченного органа:
1) своевременно направляет на банковский счет эмитента средства, предусмотренные для субсидирования ставки купонного вознаграждения, согласно пункту 8 настоящего Договора;
2) приостанавливает субсидирование при выявлении фактов нецелевого использования средств от размещения облигаций, по которым осуществляется субсидирование;
3) осуществляет мониторинг реализации в соответствии с Правилами субсидирования ставки купонного вознаграждения.
11. Обязанности Уполномоченного органа:
1) проводит проверки эмитента на предмет целевого использования средств. Требовать от эмитента документы и сведения, подтверждающие целевое использование средств от размещения облигаций;
2) запрашивает и получает от центрального депозитария документы и информацию об эмитенте, а также о размещении облигаций, участвующих в рамках Правил субсидирования ставки купонного вознаграждения;
3) дополнительно запрашивает у эмитента необходимые сведения о результатах его деятельности в рамках реализации Правил субсидирования ставки купонного вознаграждения в течение срока действия настоящего Договора в целях формирования отчета;
4) осуществляет контроль за соблюдением сроков исполнения обязательств эмитента, установленных настоящим Договором, предусмотренных для Сторон, и требовать их своевременного исполнения эмитентом.
12. Права Эмитента:
1) своевременно и в полном объеме исполняет свои обязательства по Договору;
2) своевременно перечисляет полную сумму купонного вознаграждения на счета лиц, которые обладают правом на его получение и зарегистрированы в системе реестров держателей ценных бумаг эмитента на начало последнего дня периода, за который осуществляется выплата вознаграждения (по времени в месте нахождения регистратора эмитента);
3) предоставляет Уполномоченному органу по письменному запросу право проводить проверки целевого использования средств от размещения облигаций, соответствия условиям Правил субсидирования ставки купонного вознаграждения.
13. Обязанности Эмитента:
требует от Уполномоченного органа выплаты субсидий в части субсидируемой ставки купонного вознаграждения.
Глава 3. Срок действия Договора
14. Настоящий Договор вступает в силу с даты его подписания Сторонами, и действует по _____________ 20___ года, а в части неисполненных обязательств – до их полного исполнения.
Глава 4. Ответственность
15. Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из настоящего Договора, в соответствии с настоящим Договором и гражданским законодательством Республики Казахстан.

2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
10. Уәкілетті органның құқықтары:
1) осы Шарттың 8-тармағына сәйкес купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау үшін көзделген қаражатты эмитенттің банк шотына уақытылы жібереді;
2) субсидиялау жүзеге асырылатын облигацияларды орналастырудан қаражатты мақсатсыз пайдалану фактілері анықталған кезде субсидиялауды тоқтата тұрады;
3) купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларына сәйкес іске асыру мониторингін жүзеге асырады.
11. Уәкілетті органның міндеттері:
1) қаражаттың мақсатты пайдаланылуына эмитентке тексеру жүргізеді. Эмитенттен облигацияларды орналастырудан түскен қаражаттың мақсатты пайдаланылуын растайтын құжаттар мен мәліметтерді талап етуге;
2) орталық депозитарийден эмитент туралы, сондай-ақ купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидалары шеңберінде қатысатын облигацияларды орналастыру туралы құжаттар мен ақпаратты сұратады және алады;
3) есепті қалыптастыру мақсатында осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларын іске асыру шеңберінде эмитенттен оның қызметінің нәтижелері туралы қажетті мәліметтерді қосымша сұратады;
4) тараптар үшін көзделген осы Шартта белгіленген Эмитенттің міндеттемелерін орындау мерзімдерінің сақталуын бақылауды жүзеге асырады және оларды Эмитенттің уақытылы орындауын талап етеді.
12. Эмитенттің құқықтары:
1) шарт бойынша өз міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындайды;
2) купондық сыйақының толық сомасын оны алуға құқығы бар және сыйақы төлеу жүзеге асырылатын кезеңнің соңғы күнінің басында (эмитент тіркеушісінің орналасқан жеріндегі уақыт бойынша) эмитенттің бағалы қағаздарын ұстаушылар тізілімдерінің жүйесінде тіркелген тұлғалардың шоттарына уақтылы аударады.
3) Уәкілетті органға жазбаша сұрау салу бойынша облигацияларды орналастырудан түскен қаражаттың нысаналы пайдаланылуына, купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларының талаптарына сәйкестігіне тексеру жүргізу құқығын береді.
13. Эмитенттің міндеттері:
Уәкілетті органнан купондық сыйақының субсидияланатын мөлшерлемесі бөлігінде субсидиялар төлеуді талап етеді.
3-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
14. Осы Шарт Тараптар оған қол қойған күннен бастап күшіне енеді және _____________ 20___ бойынша, ал орындалмаған міндеттемелер бөлігінде – олар толық орындалғанға дейін әрекет етеді.
4-тарау. Жауапкершілік
15. Осы Шарт бойынша Тараптар осы Шартқа және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес осы Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін жауапты болады.

Глава 5. Обстоятельства непреодолимой силы
16. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения оказалось вследствие непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах (стихийные явления, военные действия и тому подобное).
17. При наступлении непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых обстоятельств Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, своевременно в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления извещает другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления форс-мажорных обстоятельств подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
18. При отсутствии своевременного извещения, Сторона возмещает другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
19. Наступление непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых обстоятельств вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
20. Если такие обстоятельства продолжаются более 3 (трех) месяцев подряд, то любая из Сторон отказывается от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
Глава 6. Разрешение споров
21. В случае какого-либо спора, возникшего в связи с исполнением настоящего Договора, любая из Сторон предпринимает усилия для урегулирования всех споров путем переговоров.
22. Если возникший спор не удается разрешить путем переговоров, данный спор и иные, относящиеся к нему вопросы, разрешаются и регулируются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Конфиденциальность
23. Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящим Договором, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре.
24. Передача конфиденциальной информации третьим лицам, опубликование или иное ее разглашение Стороной возможны в случаях, прямо предусмотренных настоящим Договором, а также гражданским и предпринимательским законодательством Республики Казахстан.
25. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности наличия и условий настоящего Договора. Должностным лицам и работникам Сторон запрещается разглашение либо передача третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Договора.

5-тарау. Еңсерілмейтін күш жағдайлары
16. Тараптар осы Шарт бойынша өз міндеттерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін, егер орындаудың мүмкін еместігі еңсерілмейтін күштің, яғни осы жағдайларда төтенше және алдын алуға болмайтын мән-жайлардың (дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар және сол сияқтылар) салдарынан болса жауапкершіліктен босатылады.
17. Еңсерілмейтін күш, яғни төтенше және алдын алуға болмайтын мән-жайлар туындаған кезде Тарап осы Шарт бойынша оның міндеттемелерін орындау мүмкін еместігі туындаған жағдайда, осындай мән-жайлар туралы екінші Тарапқа басталған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде уақытылы хабарлайды. Бұл ретте форс-мажорлық мән-жайлардың сипаты, қолданылу кезеңі, басталу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталады.
18. Уақтылы хабарлама болмаған кезде Тарап екінші Тарапқа хабарламау немесе уақтылы хабарламау салдарынан келтірілген зиянды өтейді.
19. Еңсерілмейтін күштің, яғни төтенше және алдын алуға болмайтын мән-жайлардың басталуы осы Шартты орындау мерзімінің олардың қолданылу кезеңінің ұлғаюына әкеп соғады.
20. Егер мұндай мән-жайлар қатарынан 3 (үш) айдан астам уақытқа созылса, онда Тараптардың кез келгені осы Шарт бойынша міндеттемелерді одан әрі орындаудан бас тартады.
6-тарау. Дауларды шешу
21. Осы Шарттың орындалуына байланысты туындаған қандай да бір дау туындаған жағдайда, Тараптардың кез келгені барлық дауларды келіссөздер жолымен реттеу үшін күш-жігер жұмсайды.
22. Егер туындаған дауды келіссөздер арқылы шешу мүмкін болмаған жағдайда, осы дау және оған қатысты өзге де мәселелер Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шешіледі және реттеледі.
7-тарау. Құпиялылық
23. Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты ақпараттың, банктік құпияның, сондай-ақ осы Шартты жасасу және орындау барысында алған қаржылық, коммерциялық және өзге де ақпараттың құпия болып табылатындығына және осы Шартта тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайтындығына келіседі.
24. Тараптың құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға беруі, жариялауы немесе оны өзге де жария етуі осы Шартта, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық және кәсіпкерлік заңнамасында тікелей көзделген жағдайларда мүмкін болады.
25. Тараптар осы Шарттың болуы мен талаптарының құпиялылығын сақтау үшін барлық қажетті шараларды, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды адамдары мен қызметкерлеріне осы Шартты іске асыру барысында алынған мәліметтерді жария етуге не үшінші тұлғаларға беруге тыйым салынады.

26. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Глава 8. Заключительные положения
27. Подписанием настоящего Договора Стороны взаимно предоставляют согласия на раскрытие информации о реализации настоящего Договора с соблюдение требований законодательства Республики Казахстан в части соблюдения банковской, коммерческой и служебной тайны.
28. В положения настоящего Договора вносятся изменения и (или) дополнения. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон.
29. Настоящий Договор составлен в двух (2) идентичных экземплярах на казахском и русском языках по одному (1) экземпляру на казахском и русском языках для каждой из Сторон, каждый из которых имеет равную юридическую силу.
30. Во всем ином, не предусмотренном настоящим Договором, Стороны руководствуются действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 9. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Уполномоченный орган
______________________
место печати
Эмитент
____________________
место печати
_____________________
_____________________
_____________________
_____________________
_____________________
_____________________
_____________________
_____________________
Приложение к Договору
субсидирования ставки
купонного вознаграждения
по облигациям, выпущенным
эмитентом для дальнейшей
выдачи ипотечных жилищных
займов в целях улучшения
жилищных условий
в соответствии
с законодательством
Республики Казахстан
Форма
График погашений
Идентификационный код: (уникальный 20-ти значный код в формате IBAN)
Дата погашения вознаграждения
Сумма вознаграждения, оплачиваемая Эмитентом
Сумма вознаграждения, возмещаемая Уполномоченным органом
Итого сумма начисленного вознаграждения
Уполномоченный орган
____________________
место печати
Эмитент
__________________
место печати
_____________________
_____________________
_____________________
_____________________
_____________________
_____________________
_____________________
_____________________
Приложение 2 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июня 2026 года № 305
Приложение 2
к Правилам субсидирования
ставки купонного
вознаграждения по облигациям,
выпущенным эмитентом
для дальнейшей выдачи
ипотечных жилищных займов
в целях улучшения жилищных
условий в соответствии
с законодательством
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: http://www.mps.gov.kz.
Наименование административной формы: Предложение на субсидирование.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: ФИСКВ-1.
Периодичность: ежеквартально.
Отчетный период: ___ квартал 20___ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: эмитент.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, в срок не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Предложение на субсидирование
Эмитент: ___________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
Кому: ______________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)

26. Тараптардың кез келгені осы Шарттың талаптарын бұза отырып құпия ақпаратты жария еткен не таратқан жағдайда, кінәлі тарап Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауаптылықта болады.
8-тарау. Қорытынды ережелер
27. Осы Шартқа қол қою арқылы Тараптар банк, коммерциялық және қызметтік құпияны сақтау бөлігінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтай отырып, осы Шарттың іске асырылуы туралы ақпаратты ашуға өзара келісім береді.
28. Осы Шарттың ережелеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі. Осы Шартта көзделген жағдайларды қоспағанда, Тараптардың келісімі бойынша жазбаша нысанда жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған өзгерістер мен толықтырулар ғана тараптар үшін жарамды және міндетті деп танылады.
29. Осы Шарт екі (2) бірдей данада қазақ және орыс тілдерінде әрқайсысы бірдей заң күші бар Тараптардың әрқайсысы үшін Бір (1) данадан қазақ және орыс тілдерінде жасалды.
30. Осы Шартта көзделмеген барлық өзге жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын басшылыққа алады.
9-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банк деректемелері және қолдары
Уәкілетті орган
______________________
басып шығару орны
Эмитент
______________________
басып шығару орны
______________________
______________________
______________________
______________________
______________________
______________________
______________________
______________________
Төлеу кестесі Сәйкестендіру коды: (IBAN форматындағы бірегей 20 таңбалы код)
Сыйақыны өтеу күні
Эмитент төлейтін сыйақы сомасы
Уәкілетті орган өтейтін сыйақы сомасы
Есептелген сыйақының жиынтығы
Уәкілетті орган
______________________
басып шығару орны
Эмитент
______________________
басып шығару орны
______________________
______________________
______________________
______________________
______________________
______________________
______________________
______________________
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 маусымдағы
№ 305 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес Тұрғын үй
жағдайларын жақсарту
мақсатында ипотекалық тұрғын
үй қарыздарын одан әрі беру
үшін эмитент шығарған
облигациялар бойынша
купондық сыйақы
мөлшерлемесін субсидиялау
қағидаларына
2 қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: http://www.mps.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Субсидиялауға ұсыныс.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: №ФИСКВ-1.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы____ тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: эмитент.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірілмейтін мерзімде.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде.
Субсидиялауға ұсыныс
Эмитент: ______________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
Кімге: _________________________________________________________
_______________________________________________________________
(уәкілетті органының атауы)

2) купонное вознаграждение по облигационному займу, указанному в предложении, не субсидируется по другим государственным и (или) бюджетным программам.
Приложение:
копия проспекта выпуска облигаций на _____ листах;
копия свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций на ______ листах;
копия выписки из системы реестров держателей ценных бумаг на ______ листах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись руководителя эмитента или
лица, его замещающего _______________________________________________
Дата подачи "___"_______ 20 __ года.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
* БИН – бизнес-идентификационный номер;
** ISIN (НИН) – международный идентификационный номер
(национальный идентификационный номер).
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Предложение на субсидирование"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Предложение на субсидирование"
(индекс: ФИСКВ-1 и периодичность формы: ежеквартально)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Предложение на субсидирование" (далее – Форма).
2. Форма заполняется эмитентом.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется эмитентом в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В пункте 1 Предложения указывается наименование эмитента, какому государственному органу оно направлено, а также сведения об эмитенте.
7. В пункте 2:
1) в графе 1 указывается порядковый номер строки;
2) в графе 2 указывается проспект облигаций (международный идентификационный номер (национальный идентификационный номер));
3) в графе 3 указывается сумма облигационного займа;
4) в графе 4 указывается купонное вознаграждения;
5) в графе 5 указывается дата окончания срока обращения облигаций.
Приложение 3 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июня 2026 года № 305
Приложение 3 к Правилам
субсидирования ставки
купонного вознаграждения
по облигациям, выпущенным
эмитентом для дальнейшей
выдачи ипотечных жилищных
займов в целях улучшения
жилищных условий
в соответствии
с законодательством
Республики Казахстан
Форма
______________________
(наименование
уполномоченного органа)
Заявка на субсидирование
"____" __________20__года
Настоящим, эмитент __________________________ согласно Соглашению
от "___" ___________ 20___ года № _______,
просит выплатить субсидии на банковский счет _________________
в сумме _____________________ теңге,

2) ұсыныста көрсетілген облигациялық қарыз бойынша купондық сыйақы басқа мемлекеттік және (немесе) бюджеттік бағдарламалар бойынша субсидияланбайды.
Қосымша:
облигациялар шығару проспектісінің көшірмесі _______ парақта;
облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі ________ парақта;
бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдері жүйесінен______парақтағы үзінді көшірме.
Эмитент басшысының немесе оның орнындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы _______________________________
Берілген күні "___"_______ 20 __ жыл.
Ескерту:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
* БСН-бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
** ISIN (НИН) – халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ұлттық сәйкестендіру нөмірі).
"Субсидиялауға ұсыныс"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Субсидиялауға ұсыныс" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс: ФИСКВ-1 және кезеңділігі: тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Субсидиялауға ұсыныс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды эмитент толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды эмитент Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-тармақта ұсыныста эмитенттің атауы, ұсыныс жолданған мемлекеттік органның атауы және эмитент туралы мәліметтер көрсетіледі.
7. 2-тармақта:
1) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанында облигациялар проспектісі (халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ұлттық сәйкестендіру нөмірі)) көрсетіледі;
3) 3-бағанында облигациялық қарыз сомасы көрсетіледі;
4) 4-бағанында купондық сыйақы көрсетіледі;
5) 5-бағанында айналыс мерзімінің аяқталу күні көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 маусымдағы
№ 305 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес Тұрғын үй
жағдайларын жақсарту
мақсатында ипотекалық тұрғын
үй қарыздарын одан әрі беру
үшін эмитент шығарған
облигациялар бойынша
купондық сыйақы
мөлшерлемесін субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
(уәкілетті органының атауы)
Субсидиялауға өтінім
"____" __________20__жыл
Осы арқылы, эмитент _______________________ келісімге сәйкес
_________________ сомасында _____________________ теңге,

за период с "____" ___________ 20__ года по "____" _________ 20__ года.
Руководитель эмитента (представитель по доверенности)
___________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 4 к приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июня 2026 года № 305
Приложение 4
к Правилам субсидирования
ставки купонного
вознаграждения по облигациям,
выпущенным эмитентом
для дальнейшей выдачи
ипотечных жилищных займов
в целях улучшения жилищных
условий в соответствии
с законодательством
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: http://www.mps.gov.kz.
Наименование административной формы: Отчет о фактическом использовании субсидий.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ФИСКВ-2.
Периодичность: ежеквартально.
Отчетный период: ___ квартал 20___ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: эмитент.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, в срок не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Наименование эмитента
Бизнес-идентификационный номер
Проспект облигаций (международный идентификационный номер (национальный идентификационный номер))
Сумма облигационного займа
Всего предусмотрено субсидий на весь срок обращения облигаций, теңге
Всего перечислено субсидий, теңге
Отклонение (+, -) (+) переплата, (-) недостаток, теңге
Возврат неиспользованных субсидий (факт), теңге
Остаток субсидий, находящийся на банковском счете, теңге
Всего
За отчетный период
Всего
За отчетный период
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
Итого:
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе "Отчет о фактическом
использовании субсидий"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Отчет о фактическом использовании субсидий"
(индекс: ФИСКВ-2 и периодичность формы: ежеквартально)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о фактическом использовании субсидий" (далее – Форма).

"_____" _______20__ жылдан бастап "_____" _________20__ жылға
дейінгі кезең үшін "___" ___________ 20___ бастап банк шотына
субсидиялар төлеуді сұрайды.
Эмитент басшысы (сенімхат бойынша өкіл)
__________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 маусымдағы
№ 305 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес тұрғын үй
жағдайларын жақсарту
мақсатында ипотекалық тұрғын
үй қарыздарын одан әрі беру
үшін эмитент шығарған
облигациялар бойынша
купондық сыйақыны
субсудиялау Қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: http://www.mps.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Субсидияларды нақты пайдалану туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: №ФИСКВ-2.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы____ тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: эмитент.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірілмейтін мерзімде.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде.
Эмитенттің атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Облигациялар проспектісі (халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ұлттық сәйкестендіру нөмірі))
Облигациялық қарыз сомасы
Облигациялар айналысының барлық мерзіміне барлығы субсидиялар көзделген, теңге
Барлық аударылған субсидиялар, теңге
Ауытқу (+, -) (+) артық төлем, (-) жетіспеушілік, теңге
Пайдаланылмаған субсидияларды қайтару (нақты), теңге
Банктік шоттағы субсидиялардың қалдығы, теңге
Барлығы
Есепті кезең үшін
Барлығы
Есепті кезең үшін
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
Қорытынды:
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
__________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде), қолы)
Есеп тапсырылған күн "___" __________ 20 ___ жыл.
"Субсидияларды нақты
пайдаланылуы туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Субсидияларды нақты пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс: ФИСКВ-2 және кезеңділігі: тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Субсидияларды нақты пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма заполняется эмитентом.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется эмитентом в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан ежеквартально, в срок не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 отчета указывается наименование эмитента.
7. В графе 2 указывается бизнес-идентификационный номер.
8. В графе 3 указывается проспект облигаций (международный идентификационный номер (национальный идентификационный номер)).
9. В графе 4 указывается сумма облигационного займа.
10. В графе 5 указывается субсидий на весь срок обращения облигаций, за весь период и за отчетный период, в теңге.
11. В графах 6 и 7 указываются перечисленные субсидий за весь период и отчетный период, в теңге.
12. В графах 8 и 9 указывается отклонение (переплата, недостаток) за весь период и за отчетный период, в теңге.
13. В графе 10 указывается возврат неиспользованных субсидий (факт), в теңге.
14. В графе 11 указывается остаток субсидий, находящийся на банковском счете, в теңге.

2. Нысанды эмитент толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды эмитент Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірілмейтін мерзімде ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2- тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Есептің 1-бағанында эмитенттің атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда облигациялар аңдатпасы (халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ұлттық сәйкестендіру нөмірі)) көрсетіледі.
9. 4-бағанда облигациялық қарыз сомасы көрсетіледі.
10. 5-бағанда облигациялар айналысының барлық мерзіміне, барлық кезең үшін және есепті кезең үшін субсидиялар теңгемен көрсетіледі.
11. 6 және 7-бағандарда барлық кезеңге және есептік кезеңде аударылған субсидиялар теңгемен көрсетіледі.
12. 8 және 9-бағандарда барлық кезеңдегі және есептік кезеңдегі ауытқулар (артық төлем, жетіспеушілік) теңгемен көрсетіледі.
13. 10-бағанда пайдаланылмаған субсидиялардың қайтарылғаны (нақты), теңгемен көрсетіледі.
14. 11-бағанда банктік шотта жатқан субсидиялар қалдығы теңгемен көрсетіледі.