О внесении изменений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 15 июня 2026 года № 230-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2026 года № 38974
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее – Перечень).
2. Департаменту газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию, за исключением пункта 5 Перечня, который вводится в действие с 12 июля 2026 года.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Е. Аккенженов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 15 июня 2026 года № 230-н/қ
Перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 68 "Об утверждении Правил формирования плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9890) следующие изменения:
в Правилах формирования плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2026 жылғы 15 маусымдағы № 230-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 16 маусымда № 38974 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібі департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап күшіне енетін Тізбенің 5-тармағын қоспағанда, 2026 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Е. Аккенженов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2026 жылғы 15 маусымдағы
№ 230-н/қ бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 22 қазандағы № 68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9890 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын қалыптастыру қағидаларында:

подпункт 2) пункта 3 изложить в новой редакции:
"2) объемы сжиженного нефтяного газа, которые каждый производитель сжиженного нефтяного газа обязан поставить в соответствующую (соответствующие) административно-территориальную единицу (единицы) Республики Казахстан согласно распределению, утвержденному соответствующим местным исполнительным органом столицы, области, города республиканского значения;";
абзац первый пункта 4 изложить в новой редакции:
"4. В соответствии с пунктом 5 статьи 27-1 Закона правом приобретения сжиженного нефтяного газа, реализуемого в рамках плана поставки вне товарных бирж лицами, указанными в пункте 4 статьи 27-1 Закона, обладают включенные в реестры уполномоченного органа в области промышленной безопасности и местных исполнительных органов столицы, областей, городов республиканского значения:";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, ежегодно не позднее чем за три месяца до начала планируемого периода, представляют посредством информационной системы в уполномоченный орган прогноз потребления сжиженного нефтяного газа на предстоящий календарный год на территории соответствующей административно-территориальной единицы.";
абзац первый пункта 7 изложить в новой редакции:
"7. При подготовке прогноза потребления местным исполнительным органом столицы, области, города республиканского значения учитываются следующие сведения:";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. План поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан формируется уполномоченным органом посредством информационной системы на планируемый квартал на основании представленных прогнозов поставщиков и местных исполнительных органов столицы, областей, городов республиканского значения, а также данных мониторинга фактического производства и потребления сжиженного нефтяного газа.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. При формировании плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок через товарные биржи административно-территориальной единицей поставки определяется столица, соответствующая область, город республиканского значения, либо группа административно-территориальных единиц, либо вся территория Республики Казахстан.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. План поставки в срок не позднее чем за 20 (двадцать) календарных дней до начала планируемого квартала, публикуется уполномоченным органом на его официальном интернет-ресурсе и направляется производителям, собственникам сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья и местным исполнительным органам столицы, областей, городов республиканского значения.";

3-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) сұйытылған мұнай газын әрбір өндіруші астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың тиісті жергілікті атқарушы органы бекіткен бөлуге сәйкес Қазақстан Республикасының тиісті әкімшілік-аумақтық бірлігіне (бірліктеріне) беруге міндетті болатын сұйытылған мұнай газының көлемдері;";
4-тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Заңның 27-1-бабының 5-тармағына сәйкес Заңның 27-1-бабының 4-тармағында аталған тұлғалар өнім беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс өткізетін сұйытылған мұнай газын сатып алу құқығына өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның және астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының тізілімдеріне енгізілген:";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары жыл сайын жоспарланған кезең басталғанға дейін кемінде үш ай бұрын уәкілетті органға тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында сұйытылған мұнай газын тұтынудың алдағы күнтізбелік жылға арналған болжамын ақпараттық жүйе арқылы ұсынады.";
7-тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Тұтыну болжамын дайындаған кезде астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары мынадай мәліметтерді ескереді:";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын өнім берушілер мен астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары ұсынған болжамдарының, сондай-ақ сұйытылған мұнай газын нақты өндіру мен тұтыну мониторингінің деректері негізінде жоспарланған тоқсанға уәкілетті орган ақпараттық жүйе арқылы қалыптастырады.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тауар биржалары арқылы ішкі нарыққа сұйытылған мұнай газын беру жоспарын қалыптастыру кезінде өнім берудің әкімшілік-аумақтық бірлігі ретінде астана, тиісті облыс, республикалық маңызы бар қала не әкімшілік-аумақтық бірліктер тобы не Қазақстан Республикасының бүкіл аумағы белгіленеді.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Өнім беру жоспарын жоспарланатын тоқсанның басталуына дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірілмейтін мерзімде уәкілетті орган өз ресми интернет-ресурсында жариялайды және сұйытылған мұнай газын өндірушілерге немесе өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелеріне және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарына жібереді.";

пункты 20 и 21 изложить в новой редакции:
"20. При снижении объема производства сжиженного нефтяного газа до уровня, не позволяющего соответствующему поставщику исполнить план поставки, уполномоченный орган производит изменение утвержденного плана поставки на основании проекта изменения плана поставки, одобренного решением Комиссии в соответствии с Положением и уведомляет местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения.
При этом производится пропорциональное увеличение объемов поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан остальными поставщиками и (или) пропорциональное сокращение объемов, получаемых для соответствующих административно-территориальных единиц.
21. При превышении поставщиком фактического объема производства сжиженного нефтяного газа в отчетном месяце от планируемого объема, а также при возникновении у поставщика неотгруженных объемов сжиженного нефтяного газа, обязательного для реализации на внутреннем рынке Республики Казахстан вне товарных бирж, предусмотренных в рамках плана поставки, в связи с отказом лиц, указанных в пункте 4 настоящих Правил, от приобретения сжиженного нефтяного газа, такой поставщик в течение 2 (два) рабочих дней уведомляет уполномоченный орган о появлении дополнительного объема сжиженного нефтяного газа.
Уполномоченный орган с учетом положений настоящих Правил, а также исходя из географического расположения производственных мощностей поставщиков, формирует дополнение к плану поставки в соответствии с проектом, одобренным решением Комиссии, и перераспределяет дополнительный объем сжиженного нефтяного газа среди соответствующих административно-территориальных единиц на основе запросов местных исполнительных органов столицы, областей, городов республиканского значения.".
2. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 92 "Об утверждении Правил представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9957) следующие изменения:
в Правилах представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Сведения по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа формируются уполномоченным органом на основании сведений, представляемых местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, национальным оператором, производителями, лицами, осуществляющими оптовую и (или) розничную реализацию товарного и (или) сжиженного газа, газотранспортными и газораспределительными организациями.";

20 және 21-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"20. Сұйытылған мұнай газын өндіру көлемі тиісті өнім берушіге өнім беру жоспарын орындауға мүмкіндік бермейтін деңгейге дейін төмендеген кезде уәкілетті орган Ережеге сәйкес Комиссияның шешімімен мақұлданған өнім беру жоспарын өзгерту жобасы негізінде бекітілген өнім беру жоспарын өзгертуді жүргізеді және астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын хабардар етеді.
Бұл ретте қалған өнім берушілердің Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру көлемін пропорционалды ұлғайту және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер үшін алынатын көлемдерді пропорционалды қысқарту жүргізіледі.
21. Өнім беруші сұйытылған мұнай газын өндірудің нақты көлемін есепті айда жоспарланатын көлемнен асырып жіберген кезде, сондай-ақ өнім берушіде осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген тұлғалардың сұйытылған мұнай газын сатып алудан бас тартуына байланысты өнім беру жоспары шеңберінде көзделген тауар биржаларынан тыс Қазақстан Республикасының ішкі нарығында өткізу үшін міндетті сұйытылған мұнай газының тиеп-жөнелтілмеген көлемдері пайда болған кезде, мұндай өнім беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде уәкілетті органды сұйытылған мұнай газының қосымша көлемінің пайда болуы туралы хабардар етеді.
Уәкілетті орган осы Қағидалардың ережелерін ескере отырып, сондай-ақ өнім берушілердің өндірістік қуаттарының географиялық орналасуын негізге ала отырып, Комиссияның шешімімен мақұлданған жобаға сәйкес өнім беру жоспарына толықтыруды қалыптастырады және астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының сұрау салулары негізінде тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер арасында сұйытылған мұнай газының қосымша көлемін қайта бөледі.".
2. "Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 31 қазандағы № 92 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9957 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсыну қағидаларында:
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингі бойынша мәліметтерді астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, ұлттық оператор, өндірушілер, тауарлық және (немесе) сұйытылған газды бөлшек және (немесе) көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар, газ тасымалдау және газ тарату ұйымдары ұсынатын мәліметтердің негізінде уәкілетті орган қалыптастырады.";

пункты 9-1 и 10 изложить в новой редакции:
"9-1. Лица, осуществляющие оптовую и (или) розничную реализацию сжиженного нефтяного газа, ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным, представляют в местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, на территории которых осуществляется такая реализация, сведения о реализации сжиженного нефтяного газа, в том числе произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан, согласно приложению 9-1 к настоящим Правилам.
10. Местные исполнительные органы столицы, области, города республиканского значения представляют в уполномоченный орган:
1) ежемесячно не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным:
сведения по реализации и потреблению сжиженного нефтяного газа на территории столицы, области, города республиканского значения по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
сведения по оптовым и розничным ценам на сжиженный нефтяной газ на территории столицы, области, города республиканского значения по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
2) ежегодно не позднее чем за три месяца до начала планируемого периода сведения по прогнозам потребления сжиженного нефтяного газа на предстоящий календарный год на территории столицы, области, города республиканского значения по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
3) ежесуточно до 16:00 часов по астанинскому времени сведения по остаткам сжиженного нефтяного газа на территории столицы, области, города республиканского значения по форме, согласно приложению 10-1 к настоящим Правилам.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. На основе данных мониторинга производства, реализации и потребления товарного и сжиженного нефтяного газа уполномоченный орган составляет прогнозный баланс производства, реализации и потребления товарного и сжиженного нефтяного газа на территории Республики Казахстан на предстоящий календарный год на основании сведений, представляемых ему местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, национальным оператором, производителями, лицами, осуществляющими оптовую и (или) розничную реализацию товарного и (или) сжиженного нефтяного газа, газотранспортными и газораспределительными организациями.";
в приложении 1 к Правилам:
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об объемах транспортировки товарного газа по магистральным газопроводам":
абзац третий подпункта 1) изложить в новой редакции:
"в графе 2 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения, в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов заполняется код столицы, области, городов республиканского значения, в которую транспортируется товарный газ, с указанием газораспределительных организаций, через которые транспортируется товарный газ от магистрального газопровода до газопотребляющих систем;";

9-1 және 10-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"9-1. Сұйытылған мұнай газын көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар аумақтарында осындай өткізу жүзеге асырылатын астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына сұйытылған мұнай газын, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген сұйытылған мұнай газын өткізу туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей осы Қағидаларға 9-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
10. Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға:
1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей:
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтерді;
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың аумағында сұйытылған мұнай газының көтерме және бөлшек сауда бағалары жөніндегі мәліметтерді;
2) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың аумағында сұйытылған мұнай газын тұтынудың алдағы күнтізбелік жылға арналған болжамы жөніндегі мәліметтерді жыл сайын, жоспарланатын кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей ұсынады.
3) осы Қағидаларға 10-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың аумағында сұйытылған мұнай газының қалдықтары бойынша мәліметтерді тәулік сайын Астана уақыты бойынша сағат 16:00-ге дейін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Тауарлық және сұйытылған мұнай газын өндіру, өткізу және тұтыну мониторингі деректерінің негізінде уәкілетті орган астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, ұлттық оператор, өндірушілер, тауарлық және (немесе) сұйытылған мұнай газын көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар, газ тасымалдау және газ тарату ұйымдары оған ұсынатын мәліметтердің негізінде Қазақстан Республикасының аумағында тауарлық және сұйытылған мұнай газын өндірудің, өткізу мен тұтынудың алдағы күнтізбелік жылға арналған болжамды балансын жасайды.";
Қағидаларға 1-қосымшада:
"Тауарлық газды магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалдау көлемдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
1) тармақшаның үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-бағанда тауарлық газ тасымалданатын астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың атауы, магистральдық газ құбырынан бастап газ тұтынатын жүйелерге дейін тауарлық газ тасымалданатын газ таратушы ұйымдар көрсетіле отырып, Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодына сәйкес тауарлық газ тасымалданатын астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың коды көрсетіледі;";

приложение 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
в приложении 4 к Правилам:
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по прогнозам внутренних потребностей Республики Казахстан в товарном газе на предстоящий календарный год":
абзацы третий и четвертый изложить в новой редакции:
"в графе 2 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения куда будут производиться поставки товарного газа;
в графе 3 в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов заполняется код столицы, области, города республиканского значения куда будут производиться поставки товарного газа;";
в приложении 5 к Правилам:
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по прогнозам внутренних потребностей Республики Казахстан в товарном газе на предстоящий календарный год":
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) в разделе 1 "Оптовая реализация товарного газа":
в графе 1 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения, в который был реализован товарный газ;
в графе 2 указывается в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов код столицы, области, города республиканского значения, в который был реализован товарный газ;
в графе 3 указывается цена оптовой реализации товарного газа в регионе в теңге за тысяча кубических метров;
в графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 указывается объем реализации товарного газа за отчетный месяц, тысяча кубических метров;
в графе 16 указывается сумма значения за период с января по отчетный месяц, в теңге за тысяча кубических метров;";
в подпункте 2):
абзацы второй и третий изложить в новой редакции:
"в графе 1 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения, в который был реализован товарный газ;
в графе 2 указывается в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов код столицы, области, города республиканского значения, в который был реализован товарный газ;";
абзацы девятый, десятый, одиннадцатый и двенадцатый изложить в новой редакции:
"в графе 8 указывается снабженческая надбавка центрального аппарата в теңге за тысяча кубических метров;
в графе 9 указывается снабженческая надбавка производственного филиала в теңге тысяча кубических метров;
в графе 10 указываются тарифы в распределительных сетях в теңге за тысяча кубических метров;
в графе 11 указывается отпускной тариф в теңге за тысяча кубических метров без учета налога на добавленную стоимость.";

Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 4-қосымшада:
"Қазақстан Республикасының тауарлық газға деген ішкі қажеттіліктерінің алдағы күнтізбелік жылға арналған болжамы жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
үшінші және төртінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"2-бағанда тауарлық газ берілетін астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы көрсетіледі;
3-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодына сәйкес тауарлық газ берілетін астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың коды толтырылады;";
Қағидаларға 5-қосымшада:
"Тауарлық газды, оның ішінде тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды өткізу туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымша:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) "Тауарлық газды көтерме саудада өткізу" деген 1-бөлімде:
1-бағанда тауарлық газ өткізілген астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы көрсетіледі;
2-бағанда тауарлық газ өткізілген астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес коды көрсетіледі;
3-бағанда өңірде мың текше метр үшін теңгемен тауарлық газды көтерме саудада өткізу бағасы көрсетіледі;
4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-бағандарда есепті айда тауарлық газды өткізу көлемі көрсетіледі, мың текше метр;
16-бағанда қаңтардан бастап есепті айға дейінгі кезеңдегі мәннің сомасы, мың текше метр үшін теңгемен көрсетіледі;";
2) тармақшада:
екінші және үшінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1-бағанда тауарлық газ өткізілген астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың атауы көрсетіледі;
2-бағанда тауарлық газ өткізілген астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес коды көрсетіледі;";
тоғызыншы, оныншы, он бірінші және он екінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"8-бағанда орталық аппараттың жабдықтау үстемесі мың текше метр үшін теңгеде көрсетіледі;
9-бағанда өндірістік филиалдың жабдықтау үстемесі мың текше метр үшін теңгеде көрсетіледі;
10-бағанда тарату желілеріндегі мың текше метр үшін теңгеде тарифтер көрсетіледі;
11-бағанда мың текше метр үшін қосылған құн салығын қоспағанда теңгеде босату тарифі көрсетіледі.";

приложение 8 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
в приложении 9 к Правилам:
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки":
абзац восьмой изложить в новой редакции:
"в графе 8 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения, в который был отгружен и (или) реализован сжиженный газ, и способ доставки объемов сжиженного нефтяного газа: железнодорожный и (или) автомобильный транспорт;";
приложения 9-1 и 10 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему Перечню;
в приложении 10-1 к Правилам:
в форме, предназначенной для сбора административных данных:
абзац седьмой изложить в новой редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения.";
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по остаткам сжиженного нефтяного газа":
абзацы второй и третий изложить в новой редакции:
"в графе 1 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения;
в графе 2 указывается код столицы, области, города республиканского значения в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов;";
приложения 11, 12 и 13 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6 и 7 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 209 "Об утверждении Правил установления предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, оптовой и розничной реализации сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан вне товарных бирж" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10120) следующие изменения:
в Правилах установления предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, оптовой и розничной реализации сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан вне товарных бирж, утвержденных указанным приказом:
пункты 3, 4, 5, 6, 7 и 8 изложить в новой редакции:
"3. В соответствии с пунктом 2 статьи 20 Закона предельные цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке устанавливаются каждые пять лет с разбивкой по годам и при необходимости корректируются ежегодно 1 июля в порядке, определяемом уполномоченным органом отдельно для столицы, для каждой области, города республиканского значения, промышленных потребителей-инвесторов, приобретающих товарный газ для производства компримированного и (или) сжиженного природного газа в целях дальнейшей реализации потребителям, с учетом экономических и социальных условий газоснабжения регионов Республики Казахстан.
Корректировка производится не более одного раза в год на основании обращения национального оператора в уполномоченный орган в связи с изменением цен покупки товарного газа, структуры и (или) источников товарного газа, и (или) подлежащих государственному регулированию тарифов на транспортировку товарного газа по магистральным газопроводам, хранению товарного газа в подземных хранилищах газа.
Для регионов Республики Казахстан, в которых отсутствует снабжение товарным газом, уровень предельной цены оптовой реализации товарного газа не рассчитывается.

Қағидаларға 8-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 9-қосымшада:
"Өнім беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
сегізінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"8-бағанда сұйытылған мұнай газы тиеп-жөнелтілген және (немесе) өткізілген астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың атауы және өнім беру тәсілі: теміржол немесе автокөлікпен тасымалы көрсетіледі;";
Қағидаларға 9-1 және 10-қосымшалар осы Тізбеге 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 10-1-қосымшада:
әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанда:
жетінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары.";
"Сұйытылған мұнай газының қалдықтары бойынша мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
екінші және үшінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1-бағанда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың атауы көрсетіледі;
2-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодына сәйкес астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың коды көрсетіледі;";
Қағидаларға 11, 12 және 13-қосымшалар осы Тізбеге 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің, сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс көтерме және бөлшек саудада өткізудің шекті бағаларын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 209 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10120 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің, сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс көтерме және бөлшек саудада өткізудің шекті бағаларын белгілеу қағидаларында:
3, 4, 5 және 6-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Заңның 20-бабының 2-тармағына сәйкес тауарлық газды iшкi нарықта көтерме саудада өткiзудiң шектi бағалары Қазақстан Республикасының өңiрлерiн газбен жабдықтаудың экономикалық және әлеуметтiк жағдайлары ескерiле отырып, жылдарға бөлу арқылы әрбір бес жыл сайын астана, әрбiр облыс, республикалық маңызы бар қала тұтынушыларға одан әрі өткізу мақсатында сығымдалған және (немесе) сұйытылған табиғи газ өндіру үшін тауарлық газды сатып алатын өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторлар үшін жеке белгiленедi және қажет болған кезде уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен жыл сайын 1 шілдеде түзетіліп отырады.
Түзету тауарлық газды сатып алу бағаларының, тауарлық газ құрылымының және (немесе) көздерінің және (немесе) тауарлық газды магистральдық газ құбыржолдары арқылы тасымалдауға, тауарлық газды жерасты газ қоймаларында сақтауға арналған мемлекеттік реттеуге жататын тарифтердің өзгеруіне байланысты ұлттық оператордың уәкілетті органға жүгінуі негізінде жылына бір реттен асырылмай жүргізіледі.
Тауарлық газбен жабдықталмайтын Қазақстан Республикасының өңірлері үшін тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағасының деңгейі есептелмейді.

4. В соответствии с пунктами 2-1 и 2-2 статьи 20 Закона предельные цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке для промышленных потребителей-инвесторов, приобретающих товарный газ для использования в качестве топлива и (или) сырья в промышленном производстве в целях реализации инвестиционных проектов по производству нефтегазохимической продукции, устанавливаются с даты введения их в эксплуатацию каждые пять лет с разбивкой по годам и при необходимости корректируются ежегодно 1 июля отдельно для столицы, для каждой области, города республиканского значения.
Корректировка производится не более одного раза в год на основании обращения национального оператора в уполномоченный орган в связи с изменением цен покупки товарного газа, структуры и (или) источников товарного газа, и (или) подлежащих государственному регулированию тарифов на транспортировку товарного газа по магистральным газопроводам, хранению товарного газа в подземных хранилищах газа.
Предельные цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке для потребителей, включенных в перечень электростанций, устанавливаются отдельно для каждого потребителя, включенного в перечень электростанций, каждые пять лет с разбивкой по годам и при необходимости корректируются ежегодно 1 июля.
Корректировка производится не более одного раза в год на основании обращения национального оператора в уполномоченный орган в связи с изменением цен покупки товарного газа, структуры и (или) источников товарного газа, и (или) подлежащих государственному регулированию тарифов на транспортировку товарного газа по магистральным газопроводам, хранению товарного газа в подземных хранилищах газа.
5. В соответствии с пунктами 2-3 и 2-4 статьи 20 Закона предельные цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга устанавливаются ежегодно 1 июля отдельно для столицы, для каждой области, города республиканского значения.
Предельные цены, устанавливаемые для крупных коммерческих потребителей, не распространяются на отношения по реализации товарного газа, необходимого для производства:
социально значимых продовольственных товаров;
тепловой и (или) электрической энергии для населения и юридических лиц, кроме лиц, осуществляющих цифровой майнинг.
Предельные цены, устанавливаемые для крупных коммерческих потребителей также не распространяются на субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, приобретающих товарный газ для собственных нужд и потерь при осуществлении регулируемой услуги и недропользователей, осуществляющих производство товарного и сжиженного нефтяного газа, приобретающих товарный газ для собственных нужд.

4. Заңның 20-бабының 2-1 және 2-2-тармақтарына сәйкес мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру жөніндегі инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында тауарлық газды өнеркәсіптік өндірісте отын және (немесе) шикізат ретінде пайдалану үшін сатып алатын өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторлар үшін тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің шекті бағалары олар пайдалануға енгізілген күннен бастап жылдарға бөлу арқылы әрбір бес жыл сайын астана, әрбір облыс, республикалық маңызы бар қала үшін жеке белгіленеді және қажет болған кезде жыл сайын 1 шілдеде түзетіліп отырады.
Түзету тауарлық газды сатып алу бағаларының, тауарлық газ құрылымының және (немесе) көздерінің және (немесе) тауарлық газды магистральдық газ құбыржолдары арқылы тасымалдауға, тауарлық газды жерасты газ қоймаларында сақтауға арналған, мемлекеттік реттеуге жататын тарифтердің өзгеруіне байланысты ұлттық оператордың уәкілетті органға жүгінуі негізінде жылына бір реттен асырылмай жүргізіледі.
Электр станцияларының тізбесіне енгізілген тұтынушылар үшін тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің шекті бағалары электр станцияларының тізбесіне енгізілген әрбір тұтынушы үшін жылдарға бөлу арқылы әрбір бес жыл сайын жеке белгіленеді және қажет болған кезде жыл сайын 1 шілдеде түзетіліп отырады.
Түзету тауарлық газды сатып алу бағаларының, тауарлық газ құрылымының және (немесе) көздерінің және (немесе) тауарлық газды магистральдық газ құбыржолдары арқылы тасымалдауға, тауарлық газды жерасты газ қоймаларында сақтауға арналған, мемлекеттік реттеуге жататын тарифтердің өзгеруіне байланысты ұлттық оператордың уәкілетті органға жүгінуі негізінде жылына бір реттен асырылмай жүргізіледі.
5. Заңның 20-бабының 2-3 және 2-4-тармақтарына сәйкес ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің шекті бағалары жыл сайын 1 шілдеде астана, әрбір облыс, республикалық маңызы бар қала үшін жеке белгіленеді.
Ірі коммерциялық тұтынушылар үшін белгіленетін шекті бағалар:
әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын;
цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларды қоспағанда, халық және заңды тұлғалар үшін жылу және (немесе) электр энергиясын өндіруге қажетті тауарлық газды өткізу жөніндегі қатынастарға қолданылмайды.
Ірі коммерциялық тұтынушылар үшін белгіленетін шекті бағалар тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбырлары (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау жөніндегі реттелетін қызметтерді көрсететін, реттелетін қызметтерді көрсетуді жүзеге асыру кезінде тауарлық газды өз қажеттіктері және ысыраптар үшін сатып алатын табиғи монополиялар субъектілері мен тауарлық газды өз қажеттіктері үшін сатып алатын, тауарлық және сұйытылған мұнай газын өндіруді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушыларға да қолданылмайды.

6. Для всех газораспределительных систем, находящихся в пределах столицы, области, города республиканского значения, устанавливается единая предельная цена оптовой реализации товарного газа.
7. В случае если данные по ценам товарного газа, используемые для расчета предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан, представлены в иностранной валюте, применяется официальный курс теңге к данной иностранной валюте, установленный Национальным банком Республики Казахстан на дату, предшествующую дате направления проекта нормативного правового акта, предусматривающего утверждение предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан, на согласование в уполномоченный орган, осуществляющий руководство в соответствующих сферах естественных монополий.
8. Проекты нормативных правовых актов, предусматривающие утверждение предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан для столицы, области, города республиканского значения, в том числе для промышленных потребителей-инвесторов, потребителей, включенных в перечень электростанций, также предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга, разрабатываются исходя из суммы:
1) совокупности средневзвешенных значений:
цен товарного газа, планируемого к приобретению национальным оператором у недропользователей в целях поставки в столицу, область, город республиканского значения в планируемом периоде;
цен товарного газа, планируемого к приобретению в рамках сделок по встречным поставкам среднеазиатского и (или) российского газа на казахстанский товарный газ на планируемый период;
цен товарного газа, планируемого к приобретению на границе Республики Казахстан, в рамках сделок по импортным поставкам на планируемый период;
2) средневзвешенных расходов по транспортировке товарного газа по магистральным газопроводам и хранению товарного газа в подземных хранилищах газа, определяемых на основании тарифов, утвержденных уполномоченным органом, осуществляющим руководство в соответствующих сферах естественных монополий, согласно подпункту 10) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях";
3) расходов по транспортировке товарного газа по магистральным газопроводам в соответствии с тарифами, рекомендованными протоколом заседания Энергетического совета при Президенте Республики Казахстан, образованного Указом Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 (далее – Энергетический совет), в рамках реализации ратифицированных Республикой Казахстан международных договоров;

6. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың шегінде орналасқан барлық газ тарату жүйелері үшін тауарлық газды көтерме саудада өткізудің бірыңғай шекті бағасы белгіленеді.";
7-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді.
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала үшін, оның ішінде өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторлар, электр станцияларының тізбесіне енгізілген тұтынушылар үшін, сондай-ақ ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағаларын бекітуді көздейтін нормативтік құқықтық актілердің жобалары мынадай сомаларды негізге ала отырып әзірленеді:
1) мыналардың орташа өлшемді мәндерінің жиынтығы:
жоспарланған кезеңде астанаға, облысқа, республикалық маңызы бар қалаға жеткізу мақсатында жер қойнауын пайдаланушылардан ұлттық оператордың сатып алуына жоспарланатын тауарлық газ бағалары;
жоспарланған кезеңге арналған қазақстандық тауарлық газға ортаазиялық және (немесе) ресейлік газды қарсы жеткізу жөніндегі мәмілелердің шеңберінде сатып алу жоспарланатын тауарлық газ бағалары;
жоспарланған кезеңге арналған импорттық жеткізулер жөніндегі мәмілелердің шеңберінде Қазақстан Республикасының шекарасында сатып алуға жоспарланатын тауарлық газ бағалары;
2) "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 10) тармақшасына сәйкес табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган бекіткен тарифтердің негізінде айқындалатын тауарлық газды магистральдық газ құбырлары бойынша тасымалдау және жерасты газ қоймаларында тауарлық газды сақтау жөніндегі орташа өлшемді шығыстар;
3) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды іске асыру шеңберінде Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығымен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Энергетикалық кеңес отырысының (бұдан әрі – Энергетикалық кеңес) хаттамасында ұсынған тарифтерге сәйкес магистральдық газ құбырлары арқылы тауарлық газды тасымалдау жөніндегі шығыстар;

4) норм рентабельности на планируемый период отдельно для столицы, для каждой области, города республиканского значения;
5) норм рентабельности на планируемый период для промышленных потребителей-инвесторов, приобретающих товарный газ для использования в качестве топлива и (или) сырья в промышленном производстве в целях реализации инвестиционных проектов по производству нефтегазохимической продукции, и включенных в перечень инвестиционных проектов по производству нефтегазохимической продукции, утверждаемый уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 7-2) статьи 6 Закона (далее – перечень инвестиционных проектов), а также потребителей, включенных в перечень электростанций, в размере семи процентов от совокупности средневзвешенных значений, указанных в подпункте 1) настоящего пункта;
6) норм рентабельности на планируемый период для промышленных потребителей-инвесторов, приобретающих товарный газ для производства компримированного и (или) сжиженного природного газа в целях дальнейшей реализации потребителям, в размере ноль процентов от совокупности средневзвешенных значений, указанных в подпункте 1) настоящего пункта.
Предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга рассчитывается на первый год по следующей формуле:
– предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга на первый год, теңге за тысячу кубических метров;
– совокупность средневзвешенных значений, указанных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, теңге за тысячу кубических метров;
1,2 – расчетный коэффициент, применяемый уполномоченным органом.
Предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга, на каждый последующий год рассчитывается по следующей формуле:
– предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга на последующие годы, теңге за тысячу кубических метров;
– предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга, за предыдущий год, теңге за тысячу кубических метров;

4) астана, әрбір облыс, республикалық маңызы бар қала үшін жеке жоспарланған кезеңге арналған рентабельділік нормалары;
5) мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру жөніндегі инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында өнеркәсіптік өндірісте отын және (немесе) шикізат ретінде пайдалану үшін тауарлық газды сатып алатын және Заңның 6-бабының 7-2) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру жөніндегі инвестициялық жобалардың тізбесіне (бұдан әрі – инвестициялық жобалардың тізбесі) енгізілген өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторлар, сондай-ақ электр станцияларының тізбесіне енгізілген тұтынушылар үшін осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген орташа өлшемді мәндердің жиынтығының жеті пайыз мөлшерінде жоспарланған кезеңге арналған рентабельділік нормалары;
6) одан әрі тұтынушыларға өткізу мақсатында сығымдалған және (немесе) сұйытылған табиғи газды өндіру үшін тауарлық газды сатып алатын өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторлар үшін осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген орташа өлшемді мәндердің жиынтығының нөл пайызы мөлшерінде жоспарланған кезеңге арналған рентабельділік нормалары.
Ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің шекті бағасы бірінші жылға мынадай формула бойынша есептеледі:
PІКТ1 – ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің бірінші жылға арналған шекті бағасы, бір мың текше метр үшін теңге;
CP – осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген орташа өлшемді мәндердің жиынтығы, бір мың текше метр үшін теңге;
1,2 – уәкілетті орган қолданатын есептеу коэффициенті.
Ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің шекті бағасы әрбір келесі жылға мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда,
PІКТ – ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің келесі жылдарға арналған шекті бағасы, бір мың текше метр үшін теңге.
PІКТn – ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің өткен жылға арналған шекті бағасы, бір мың текше метр үшін теңге;

"20. Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения в срок не позднее 30 (тридцать) календарных дней до планируемого периода представляют уполномоченному органу сведения о среднем размере расходов по сливу, наливу и хранению на газонаполнительных станциях и розничной реализации на автогазозаправочных станциях 1 (один) литра сжиженного нефтяного газа в соответствующих административно-территориальных единицах.";
в приложении к Правилам:
пункты 1 и 2 изложить в новой редакции:
"1. Установление предельной оптовой цены сжиженного нефтяного газа для производителя осуществляется по следующей формуле:
PWLPG = СWLPG*КWLPG,где:
PWLPG – предельная оптовая цена сжиженного нефтяного газа на планируемый период, теңге за тонну;
СWLPG – среднеарифметическая величина производственной себестоимости сжиженного нефтяного газа, теңге за тонну;
КWLPG – поправочный коэффициент, определяемый уполномоченным органом в зависимости от размера СWLPG и текущего размера PWLPG с учетом положений пункта 22 настоящих Правил, но не выше 1,15.
2. Установление предельной розничной цены сжиженного нефтяного газа для автогазозаправочных станций осуществляется по следующей формуле:
PRLPG = ((PWLPG + CLOG)/1667+ CKEEP)*KRLPG,где:
PRLPG – предельная цена розничной реализации 1 (один) литра сжиженного нефтяного газа;
PWLPG – предельная оптовая цена сжиженного нефтяного газа на планируемый период, теңге за тонну;
CLOG – средневзвешенные расходы по перевозке 1 (одна) тонны сжиженного нефтяного газа;
CKEEP – среднеарифметическая величина расходов по сливу, наливу и хранению на газонаполнительных станциях, розничной реализации 1 (один) литра сжиженного нефтяного газа;
КRLPG – поправочный коэффициент, определяемый уполномоченным органом в зависимости от размера PWLPG и текущего размера PRLPG;
1667 – средневзвешенное значение плотности сжиженного нефтяного газа.".
4. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 4 августа 2022 года № 257 "Об утверждении Правил идентификации бытовых баллонов и функционирования систем учета бытовых баллонов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29040) следующие изменения:
в Правилах идентификации бытовых баллонов и функционирования систем учета бытовых баллонов, утвержденных указанным приказом:
пункты 23 и 24 изложить в новой редакции:
"23. Владельцы газонаполнительных станций и газонаполнительных пунктов ежемесячно, в срок не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляют в местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения информацию об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах через информационную систему уполномоченного органа согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП.
24. Местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения ежемесячно, в срок не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляет сводную информацию об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах в разрезе столицы, областей, городов республиканского значения в уполномоченный орган посредством информационной системы уполномоченного органа, подписанный ЭЦП согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
приложения 1 и 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 8 и 9 к настоящему Перечню.
5. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 31 марта 2026 года № 133-н/қ "О внесении изменений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 38293) следующие изменения:
абзац первый пункта 4 приказа изложить в новой редакции:
"4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.";
в Перечне некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее - Перечень), утвержденным указанным приказом:
абзац четырнадцатый пункта 1 изложить в новой редакции:
"6. Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, ежегодно не позднее чем за три месяца до начало планируемого периода, представляют посредством цифровой системы в уполномоченный орган прогноз потребления сжиженного нефтяного газа на предстоящий календарный год на территории соответствующей административно-территориальной единицы.";
абзац шестнадцатый пункта 1 изложить в новой редакции:
"9. План поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан формируется уполномоченным органом посредством цифровой системы на планируемый квартал на основании представленных прогнозов поставщиков и местных исполнительных органов столицы, областей, городов республиканского значения, а также данных мониторинга фактического производства и потребления сжиженного нефтяного газа.";
в приложении к Перечню:
в Правилах идентификации бытовых баллонов и функционирования систем учета бытовых баллонов:

"20. Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары жоспарланған кезеңге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірілмейтін мерзімде уәкілетті органға тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде газ толтыру станцияларында қотару, құю және сақтау және автогаз құю станцияларында 1 (бір) литр сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізу жөніндегі шығыстардың орташа мөлшері туралы мәліметтерді ұсынады.";
Қағидаларға қосымшада:
1 және 2-тармақтар орыс тіліндегі мәтініне өзгерістер енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді.
4. "Тұрмыстық баллондарды сәйкестендіру және тұрмыстық баллондарды есепке алу жүйелерінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 4 тамыздағы № 257 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29040 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұрмыстық баллондарды сәйкестендіру және тұрмыстық баллондарды есепке алу жүйелерінің жұмыс істеу қағидаларында:
23 және 24-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"23. Газ толтыру станцияларының және газ толтыру пункттерінің иелері ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күнінен кешіктірмей, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тұрмыстық баллондардың айналымы және тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі туралы уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы ЭЦҚ-мен қол қойылған ақпарат жібереді.
24. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органы ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың бөлінісіндегі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған тұрмыстық баллондарда өткізілетін тұрмыстық баллондардың айналымы және сұйытылған мұнай газының көлемі туралы жиынтық ақпаратты уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті органға ұсынады.";
Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы Тізбеге 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 133-н/қ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 38293 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың 4-тармағының бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе):
1-тармақтың он төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары жыл сайын жоспарланған кезең басталғанға дейін кемінде үш ай бұрын уәкілетті органға тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында сұйытылған мұнай газын тұтынудың алдағы күнтізбелік жылға арналған болжамын цифрлық жүйе арқылы ұсынады.";
1-тармақтың он алтыншы абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын өнім берушілер мен астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары ұсынған болжамдары, сондай-ақ сұйытылған мұнай газын нақты өндіру мен тұтыну мониторингінің деректері негізінде жоспарланған тоқсанға уәкілетті орган цифрлық жүйе арқылы қалыптастырады.";
Тізбеге қосымшада:
тұрмыстық баллондарды сәйкестендіру және тұрмыстық баллондарды есепке алу жүйелерінің жұмыс істеу қағидаларында:

пункты 23 и 24 изложить в новой редакции:
"23. Владельцы газонаполнительных станций и газонаполнительных пунктов ежемесячно, в срок не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляют в местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения информацию об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах через цифровую систему уполномоченного органа согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП.
24. Местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения ежемесячно, в срок не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляет сводную информацию об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах в разрезе столицы, областей, городов республиканского значения в уполномоченный орган посредством цифровой системы уполномоченного органа, подписанный ЭЦП согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
в приложении 1 к Правилам:
абзац первый изложить в новой редакции:
"Представляется: в местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения.";
в приложении 2 к Правилам:
абзац седьмой изложить в новой редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения.".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере газа и газоснабжения.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения об объемах приобретенного сырого и товарного газа.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 3 ОПСТ.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: национальный оператор.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 1 (первого) февраля, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
Наименование (регион и компания-недропользователь)
Код территории по Классификатору административно-территориальных объектов
Месторождение
Цена (утвержденная уполномоченным органом), теңге
Цена покупки газа, теңге
Объем покупки газа, тысяча кубических метров
сырой газ
товарный газ
сырой газ
товарный газ
сырой газ
товарный газ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
область 1
недропользователь 1
недропользователь 2
...
область 2
недропользователь 1
недропользователь 2
...
Наименование _______________________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефоны __________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель __________________________ подпись, телефон ______
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________ подпись _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения об объемах
приобретенного сырого
и товарного газа"
Пояснение по заполнению формы административных данных "Сведения об объемах приобретенного сырого и товарного газа" (Индекс: 3 ОПСТ, периодичность: ежегодная)
В форме административных данных "Сведения об объемах приобретенного сырого и товарного газа" включаются следующие данные:
в графе 1 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения и наименования недропользователей в рамках этой области, от которых национальный оператор приобретает сырой и/или товарный газ;
в графе 2 в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов заполняется код столицы, области, города республиканского значения из которой национальный оператор приобретает сырой и/или товарный газ;
в графе 3 указывается наименование месторождения того или иного недропользователя;
в графе 4 указывается утвержденная уполномоченным органом цена сырого газа, приобретаемого национальным оператором в рамках преимущественного права государства по месторождениям (заполняется при наличии);
в графе 5 указывается утвержденная уполномоченным органом цена товарного газа, приобретаемого национальным оператором в рамках преимущественного права государства по месторождениям (заполняется при наличии);
в графе 6 указывается цена покупки сырого газа по месторождениям, в теңге за тысяча кубических метров;
в графе 7 указывается цена покупки товарного газа по месторождениям, в теңге за тысяча кубических метров;
в графе 8 указывается объем сырого газа по месторождениям, тысяча кубических метров;
в графе 9 указывается объем товарного газа по месторождениям, тысяча кубических метров.
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 8
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения,
отгрузки и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере газа и газоснабжения.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения об объемах производства собственного сжиженного нефтяного газа и (или) сведения об объемах производства сжиженного нефтяного газа из углеводородного сырья, принадлежащего на праве собственности или иных законных основаниях другим лицам и сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках Плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан и (или) сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа вне плана поставки.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: 8 СОПСНГ.
Периодичность: месячная.
Отчетный период ______20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде

23 және 24-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"23. Газ толтыру станцияларының және газ толтыру пункттерінің иелері ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күнінен кешіктірмей, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тұрмыстық баллондардың айналымы және тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі туралы уәкілетті органның цифрлық жүйесі арқылы ЭЦҚ-мен қол қойылған ақпарат жібереді.
24. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органы ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың бөлінісіндегі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған тұрмыстық баллондарда өткізілетін тұрмыстық баллондардың айналымы және сұйытылған мұнай газының көлемі туралы жиынтық ақпаратты уәкілетті органның цифрлық жүйесі арқылы уәкілетті органға ұсынады.";
Қағидаларға 1-қосымшада:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Ұсынылады: астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органына.";
Қағидаларға 2-қосымшада:
жетінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы.".
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Тауарлық, сұйытылған
мұнай және сұйытылған
табиғи газды өндіру,
тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: газ және газбен жабдықтау саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Сатып алынған шикі және тауарлық газ көлемдері туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 3 САШТК.
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20___ жылғы ____________ айы.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ұлттық оператор.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 (бірінші) ақпанынан кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде
Атауы (өңір және жер қойнауын пайдаланушы компания)
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша аумақтың коды
Кен орны
Баға (уәкілетті орган бекіткен), теңге
Газды сатып алу бағасы, теңге
Газды сатып алу көлемі, мың текше метр
шикі газ
тауарлық газ
шикі газ
тауарлық газ
шикі газ
тауарлық газ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1-облыс
1-жер қойнауын пайдаланушы
2-жер қойнауын пайдаланушы
...
2-облыс
1-жер қойнауын пайдаланушы
2-жер қойнауын пайдаланушы
...
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефондар ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы ____________________ ____________ қолы, телефоны
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам __________ қолы ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Сатып алынған шикі
және тауарлық газ көлемдері
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Сатып алынған шикі және тауарлық газ көлемдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: 3 САШТК, кезеңділігі: жыл сайын)
"Сатып алынған шикі және тауарлық газ көлемдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанда мынадай деректер көрсетіледі:
1-бағанда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың атауы және ұлттық оператор шикі және/немесе тауарлық газды сатып алатын осы облыс шеңберіндегі жер қойнауын пайдаланушылардың атауы көрсетіледі;
2-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес ұлттық оператор шикі және/немесе тауарлық газды сатып алатын астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың коды толтырылады;
3-бағанда қандай да бір жер қойнауын пайдаланушының кен орны атауы көрсетіледі;
4-бағанда кен орындары бойынша мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде ұлттық оператор сатып алатын шикі газдың уәкілетті орган бекіткен бағасы көрсетіледі (бар болған жағдайда толтырылады);
5-бағанда кен орындары бойынша мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде ұлттық оператор сатып алатын тауарлық газдың уәкілетті орган бекіткен бағасы көрсетіледі (бар болған жағдайда толтырылады);
6-бағанда кен орындары бойынша шикі газдың сатып алу бағасы көрсетіледі, бір мың текше метр үшін теңгеде;
7-бағанда кен орындары бойынша тауарлық газдың сатып алу бағасы көрсетіледі, бір мың текше метр үшін теңгеде;
8-бағанда кен орындары бойынша шикі газдың көлемі көрсетіледі, бір мың текше метр;
9-бағанда кен орындары бойынша тауарлық газдың көлемі көрсетіледі, бір мың текше метр.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсынуқағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: газ және газбен жабдықтау саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Меншікті сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы мәліметтер және (немесе) меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде басқа тұлғаларға тиесілі көмірсутек шикізатынан сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы мәліметтер және Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер және (немесе) сұйытылған мұнай газын беру жоспарынан тыс тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 8 СМГӨКМ.
Кезеңділік: айлық.
Есепті кезең: 20___ жылғы ____________.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: өндірушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде

Раздел 2. Сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках Плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан и (или) сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа вне плана поставки
Наименование получателей сжиженного нефтяного газа с указанием наименований столицы, областей и городов республиканского значения
Объем отгрузки на соответствующий месяц, предусмотренный согласно плана поставки, в том числе:
Объем фактической отгрузки на соответствующий месяц, в том числе:
Место отгрузки в разрезе получателей и способ доставки
Отказные объемы, тонна
Остатки сжиженного нефтяного газа, тонна
вне товарных бирж
по товарным биржам
вне товарных бирж
по товарным биржам
вне товарных бирж
по товарным биржам
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего:
Наименование ______________________ Адрес ____________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
подпись, телефон фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
подпись фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения об объемах производства
собственного сжиженного
нефтяного газа и (или) сведения
об объемах производства сжиженного
нефтяного газа из углеводородного
сырья, принадлежащего на праве
собственности или иных законных
основаниях другим лицам и сведения
по отгрузке и (или) реализации
сжиженного нефтяного газа в рамках
Плана поставки сжиженного
нефтяного газа на внутренний
рынок Республики Казахстан
и (или) сведения по отгрузке
и (или) реализации сжиженного
нефтяного газа"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об объемах производства собственного сжиженного нефтяного газа и (или) сведения об объемах производства сжиженного нефтяного газа из углеводородного сырья, принадлежащего на праве собственности или иных законных основаниях другим лицам и сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках Плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан и (или) сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа вне плана поставки" (Индекс: 8 СОПСНГ, периодичность: ежемесячная)
В форме административных данных "Сведения об объемах производства собственного сжиженного нефтяного газа и (или) сведения об объемах производства сжиженного нефтяного газа из углеводородного сырья, принадлежащего на праве собственности или иных законных основаниях другим лицам и сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках Плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан и (или) сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа вне плана поставки" включаются следующие данные:

2-бөлім. Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер және (немесе) сұйытылған мұнай газын беру жоспарынан тыс тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауларын көрсете отырып, сұйытылған мұнай газын алушылардың атауы
Өнім беру жоспарына сәйкес көзделген тиісті айға тиеп-жөнелту көлемі, оның ішінде:
Тиісті айға нақты тиеп-жөнелту көлемі, оның ішінде:
Алушылар бөлінісінде тиеп-жөнелту орны және жеткізу тәсілі
Бас тарту көлемі, тонна
Сұйытылған мұнай газының қалдықтары, тонна
тауар биржаларынан тыс
тауар биржалары бойынша
тауар биржаларынан тыс
тауар биржалары бойынша
тауар биржаларынан тыс
тауар биржалары бойынша
1
2
3
4
5
5
7
8
Барлығы:
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________
Телефондар
_____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы
_____________________________________________________________
Орындаушы
_____________________________________________________________
қолы, телефоны, тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________________________________
қолы, тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Меншікті сұйытылған мұнай
газын өндіру көлемдері туралы
мәліметтер және (немесе)
меншік құқығында
немесе өзге де заңды негіздерде
басқа тұлғаларға тиесілі
көмірсутек шикізатынан
сұйытылған мұнай газын
өндіру көлемдері туралы
мәліметтер және Қазақстан
Республикасының
ішкі нарығына сұйытылған
мұнай газын беру жоспары
шеңберінде сұйытылған мұнай
газын тиеп-жөнелту және
(немесе) өткізу жөніндегі
мәліметтер және (немесе)
сұйытылған мұнай газын беру
жоспарынан тыс тиеп-жөнелту
және (немесе) өткізу жөніндегі
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Меншікті сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы мәліметтер және (немесе) меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде басқа тұлғаларға тиесілі көмірсутек шикізатынан сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы мәліметтер және Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер және (немесе) сұйытылған мұнай газын беру жоспарынан тыс тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: 8 СМГӨКМ, мерзімділігі: айлық)
"Меншікті сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы мәліметтер және (немесе) меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде басқа тұлғаларға тиесілі көмірсутек шикізатынан сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы мәліметтер және Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер және (немесе) сұйытылған мұнай газын беру жоспарынан тыс тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:

1) в разделе 1 "Сведения об объемах производства собственного сжиженного нефтяного газа и (или) сведения об объемах производства сжиженного нефтяного газа из углеводородного сырья, принадлежащего на праве собственности или иных законных основаниях другим лицам":
в строке 1 указываются объемы произведенного сжиженного нефтяного газа за отчетный месяц;
в строке 2 указываются объемы произведенного собственного сжиженного нефтяного газа за отчетный месяц;
в строке 3 указываются объемы сжиженного нефтяного газа в разрезе собственников, произведенного в процессе переработки принадлежащего ему на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья, тонна;
в строках 4 и 5 указываются наименование, бизнес-идентификационный номер собственника сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего ему на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья;
в строке 6 указываются объемы сжиженного нефтяного газа с разбивкой по маркам произведенного сжиженного нефтяного газа: бутан технический, пропан-бутан технический, пропан технический, тонна;
в графах 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 указываются значения показателей по месяцам;
в графе 13 указывается сумма значения за период с января по отчетный месяц;
2) в разделе 2 "Сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках Плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан и (или) сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа вне плана поставки":
в графе 1 указывается наименование организации и региона, которым осуществляется объем отгрузки сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок для реализации на внутреннем рынке в отчетном месяце;
в графах 2 и 3 указывается объем сжиженного нефтяного газа, который был выделен для реализации на внутреннем рынке в отчетном месяце в рамках плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок;
в графах 4 и 5 указывается объем отгрузки сжиженного нефтяного газа, который был отгружен в рамках плана поставки для реализации на внутреннем рынке в отчетном месяце;
в графе 6 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения согласно Классификатору административно-территориальных объектов, в который был отгружен для потребления сжиженный нефтяной газ и способ доставки объемов сжиженного нефтяного газа: железнодорожный и (или) автомобильный транспорт, трубопровод;
в графе 7 указываются нереализованные в рамках плана поставки объемы сжиженного нефтяного газа в связи с отказом от приобретения выделенных объемов;
в графе 8 указывается объем сжиженного нефтяного газа на конец отчетного месяца, который не был отгружен в рамках плана поставки.
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения

1) "Меншікті сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы мәліметтер және (немесе) меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде басқа тұлғаларға тиесілі көмірсутек шикізатынан сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы мәліметтер" деген 1-бөлімде:
1-жолда есепті айда өндірілген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
2-жолда есепті айда өндірілген меншікті сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
3-жолда өзіне меншік құқығымен немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын өңдеу процесінде өндірілген меншік иелері бөлінісінде сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі, тонна;
4 және 5-жолдарда өзіне меншік құқығымен немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газы меншік иесінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
6-жолда өндірілген сұйытылған мұнай газының маркалары бойынша бөле отырып, сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі: техникалық бутан, техникалық пропан-бутан, техникалық пропан, тонна;
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-бағандарда ай бойынша көрсеткіштердің мәні көрсетіледі;
13-бағанда қаңтар мен есепті ай аралығындағы кезең үшін мәннің сомасы көрсетіледі;
2) "Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер және (немесе) сұйытылған мұнай газын беру жоспарынан тыс тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер" деген 2-бөлімде:
1-бағанда есепті айда ішкі нарықта өткізу үшін ішкі нарыққа сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту көлемі жүзеге асырылатын ұйымның және өңірдің атауы көрсетіледі;
2 және 3-бағандарда ішкі нарыққа сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде есепті айда ішкі нарықта өткізу үшін бөлінген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
4 және 5-бағандарда есепті айда ішкі нарықта өткізу үшін өнім беру жоспары шеңберінде тиеп-жөнелтілген сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелтудің көлемі көрсетіледі;
6-бағанда сұйытылған мұнай газын тұтыну үшін тиеп-жөнелтілген Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, атауы және сұйытылған мұнай газы көлемдерін жеткізу тәсілі: теміржол және (немесе) автомобиль көлігі, құбыржол көрсетіледі;
7-бағанда бөлінген көлемдерді сатып алудан бас тартуға байланысты өнім беру жоспары шеңберінде өткізілмеген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
8-бағанда өнім беру жоспары шеңберінде тиеп-жөнелтілмеген есепті айдың соңындағы сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Тауарлық, сұйытылған
мұнай және сұйытылған
табиғи газды өндіру,
тасымалдау (тасу), сақтау,
тиеп-жөнелту және өткізу
мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну қағидаларына

Приложение 9-1
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения,
отгрузки и реализации
товарного, сжиженного
нефтяного и сжиженного
природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в местные исполнительные органы столицы, областей и городов республиканского значения.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения о реализации сжиженного нефтяного газа, в том числе произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 9 СРСНГПВ.
Периодичность: месячная.
Отчетный период: ______ месяц 20__года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: лица, осуществляющие оптовую и (или) розничную реализацию сжиженного нефтяного газа.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
Регион
Код Классификатора административно-территориальных объектов
Поставщик газа
Субъект, занимающийся реализацией газа
Объем поставки газа, тысяча тонна
Закупочная цена на газ (теңге за тысячу тонн)
Транспортные расходы, теңге за тысячу тонн
Снабженческая надбавка
Отпускная цена на автогазозаправочных станциях, теңге за литр
Отпускная цена приреализации сжиженного нефтяного газа в бытовых баллонах, теңге за тонну
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
Наименование ______________________ Адрес ______________________
Телефоны ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ______________________________ подпись, телефон _____
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ подпись _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о реализации сжиженного
нефтяного газа, в том числе
произведенного за пределами
территории Республики Казахстан
и ввезенного для потребления
на территорию
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о реализации сжиженного нефтяного газа, в том числе произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан" (Индекс: 9 СРСНГПВ, периодичность: месячная)
В форме административных данных "Сведения о реализации сжиженного нефтяного газа, в том числе произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан" включаются следующие данные:
в графе 1 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения, в который был реализован сжиженный нефтяной газ;
в графе 2 указывается код Классификатора административно-территориальных объектов столицы, области, города республиканского значения, в который был реализован сжиженный нефтяной газ;
в графе 3 указывается наименование предприятия, поставляющего газ;
в графе 4 указывается наименование субъекта, занимающегося реализацией газа;
в графе 5 указывается объем поставки газа предприятия, поставляющего газ;
в графе 6 указывается закупочная цена от поставщиков газа, теңге за тысячу тонн;
в графе 7 указывается расходы за доставку газа от предприятия, поставляющего газ до мест реализации;
в графе 8 указывается снабженческая надбавка в теңге за тысячу тонн;
в графе 9 указывается отпускная цена на автогазозаправочных станциях в теңге за литр без учета налога на добавленную стоимость в отчетном месяце;
в графе 10 указывается отпускная цена при баллонной реализации газа в теңге за тонну без учета налога на добавленную стоимость.
Приложение 4 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 10
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения,
отгрузки и реализации
оварного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере газа и газоснабжения.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения по реализации и потреблению сжиженного нефтяного газа на территории столицы, области, города республиканского значения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 10 СРПСНГ.
Периодичность: месячная.
Отчетный период: ______ месяц 20__года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
1
Регион
Код по Классификатору административно-территориальных объектов
Остатки на начало месяца (тонна)
Сжиженный нефтяной газ, приобретенный по плану поставки
Сжиженный нефтяной газ, приобретенный вне плана поставки
Объем сжиженного нефтяного газа, использованного для производства нефтегазохимической продукции
Наименование, бизнес-идентификационный номер приобретателя сжиженного нефтяного газа
Объем (тонна)
Поставщик
Объем (тонна)
Поставщик
через товарные биржи
вне товарных бирж
через товарные биржи
вне товарных бирж
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование
Компания 1
Компания 2
3
Наименование промышленного потребителя, использующий сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции
4
Количество
Итого
Продолжение таблицы
Объем реализации сжиженного нефтяного газа (тонна)
Остатки на конец месяца (тонна)
Газонаполнительные пункты для баллонной реализации
по коммунально-бытовым потребителям
Групповые резервуарные установки
Автогазозаправочные станции
Промышленные предприятия
Собственные нужды
собственные
сторонние
многоквартирные дома
частные жилые сектора
емкостная реализация для юридических лиц
собственные
сторонние
9
10
Наименование ______________________ Адрес ___________________
Телефоны___________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись, телефон______
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ подпись _____
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по реализации
и потреблению сжиженного
нефтяного газа на территории
области, городов
республиканского значения,
столицы"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по реализации и потреблению сжиженного нефтяного газа на территории столицы, области, городов республиканского значения" (Индекс: 10 СРПСНГ, периодичность: ежемесячная)
В форме административных данных "Сведения по реализации и потреблению сжиженного нефтяного газа на территории столицы, области, города республиканского значения" включаются следующие данные:
в графе 2 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения;
в графе 3 указывается код столицы, области, города республиканского значения в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов;
в графе 4 указывается объем сжиженного нефтяного газа на начало отчетного месяца, тонна;

9-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Сұйытылған мұнай газын, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінгенін өткізу туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 9 СМГӨӨӘМ.
Кезеңділік: айлық.
Есепті кезең: 20___ жылғы ____________ айы.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сұйытылған мұнай газын көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде
Өңір
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Газ беруші
Газ өткізумен айналысатын субъект
Газ беру көлемі, мың тонна
Газды сатып алу бағасы (мың тонна үшін теңге)
Көлік шығыстары (мың тонна үшін теңге)
Жабдықтау үстемесі, (мың тонна үшін теңге)
Автогаз құю станциясы арқылы босату бағасы литр үшін теңге
Тұрмыстық баллондар арқылы сұйытылған мұнай газын өткізу кезіндегі босату бағасы (мың тонна үшін теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
Атауы ________________________ Мекенжайы _____________________
Телефондар _________________________________ Электрондық пошта
мекенжайы _______________________________________________
Орындаушы ____________________ _______________ қолы, телефоны
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам __________________
қолы ____________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Сұйытылған мұнай газын
өткізу, оның ішінде
Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерде өндірілген
және тұтыну үшін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелінген
сұйытылған мұнай газын
өткізу туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Сұйытылған мұнай газын, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінгенін өткізу туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: 9 СМГӨӨӘМ, кезеңділігі: айлық)
"Сұйытылған мұнай газын, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өндірілгені және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінгенін өткізу туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанда мынадай деректер көрсетіледі:
1-бағанда сұйытылған мұнай газ өткізілген астананың, облыс, республикалық маңызы бар қалалардың атауы көрсетіледі;
2-бағанда сұйытылған мұнай газы өткізілген астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі;
3-бағанда газ беретін кәсіпорынның атауы көрсетіледі;
4-бағанда газ өткізетін субъектінің атауы көрсетіледі;
5-бағанда газ беретін кәсіпорынның газ беру көлемі мың тоннада көрсетіледі;
6-бағанда газ берушілерден сатып алынатын баға көрсетіледі, мың тонна үшін теңге;
7-бағанда газ беретін кәсіпорыннан өткізу орындарына дейін газды жеткізу шығыстары көрсетіледі;
8-бағанда жабдықтау үстемесі мың тонна үшін теңгеде көрсетіледі;
9-бағанда есепті айда автогаз құю станциясында қосылған құн салығын есепке алмағанда литріне босату бағасы теңгемен көрсетіледі;
10-бағанда газды баллонмен сату кезінде босату бағасы қосылған құн салығын есепке алмағанда тоннасына теңгемен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Тауарлық, сұйытылған
мұнай және сұйытылған
табиғи газды өндіру,
тасымалдау (тасу),
сақтау, жөнелту және өткізу
мониторингі бойынша
мәліметтерді ұсыну
қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: газ және газбен жабдықтау саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Астананың, облыс, республикалық маңызы бар қала аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер.
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның индексі:
10 СМГӨТМ.
Кезеңділік: айлық.
Есепті кезең: 20 __ жылғы ______ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде.
1
Өңір
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код
Айдың басындағы қалдықтар (тонна)
Өнім беру жоспары бойынша сатып алынған сұйытылған мұнай газы
Өнім беру жоспарынан тыс сатып алынған сұйытылған мұнай газы
Мұнай-газ- химия өнімін өндіру үшін пайдаланылған сұйытылған мұнай газының көлемі
Сұйытылған мұнай газын сатып алушының атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Көлемі (тонна)
Өнім беруші
Көлемі (тонна)
Өнім беруші
тауар биржалары арқылы
тауар биржа ларынан тыс
тауар биржалары арқылы
тауар биржаларынан тыс
2
3
4
5
6
7
8
2
Атауы
Компания 1
Компания 2
3
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушының атауы
4
Саны
Жиыны
кестенің жалғасы
Сұйытылған мұнай газын өткізу көлемі (тонна)
Айдың соңындағы қалдықтар (тонна)
Коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылар бойынша баллонды сатуға арналған газ толтыру пункттері
Топтық резервуарлық қондырғылар
Автогаз құю станциялары
Өнеркәсіптік кәсіпорындар
Өз қажеттіліктері
меншікті
бөгде
көп пәтерлі үйлер
жеке тұрғын үй секторлары
заңды тұлғалар үшін сыйымды өткізу
меншікті
бөгде
9
10
Атауы ___________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________
Телефон _________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________ ________________________
қолы, телефон тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам __________________
қолы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Астана, облыс, республикалық
маңызы бар қала аумағында
сұйытылған мұнай газын
өткізу және тұтыну жөніндегі
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: 10-СМГӨТМ, кезеңділігі: ай сайын)
"Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:
2-бағанда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы көрсетіледі;
3-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіштерінің кодына сәйкес астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың коды көрсетіледі;
4-бағанда есепті айдың басындағы сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі, тонна;

в графе 5 указываются объемы сжиженного нефтяного газа, приобретенные лицами, указанными в пункте 11 статьи 27-1 Закона Республики Казахстан "О газе и газоснабжении" в рамках плана поставки вне и через товарные биржи, и наименование поставщиков;
в графе 6 указываются объемы сжиженного нефтяного газа, приобретенные лицами, указанными в пункте 11 статьи 27-1 Закона Республики Казахстан "О газе и газоснабжении" вне плана поставки, через и вне товарных бирж и наименование поставщиков;
в графе 7 указывается объем сжиженного нефтяного газа, использованного в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции за отчетный месяц;
в графе 8 указывается наименование субъекта, которому был реализован сжиженный нефтяной газ, и бизнес-идентификационный номер покупателя в случае реализации для предприятий и организации, при этом, в случае реализации сжиженного нефтяного газа для физических лиц бизнес-идентификационный номер не указывается;
в графе 9 указываются объемы реализации сжиженного нефтяного газа по категориям потребления: газонаполнительные пункты, групповые резервуарные установки, автогазозаправочные станции и промышленные потребители, а также на собственные нужды, тонна;
в графе 10 указывается объем сжиженного нефтяного газа на конец отчетного месяца;
в строке 2 указывается наименование, бизнес-идентификационный номер организаций, через которые в столицу, соответствующую область, город республиканского значения поставляется сжиженный газ;
в строке 3 указываются наименование и бизнес-идентификационный номер промышленных потребителей, использующие сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции по региону за отчетный месяц;
в строке 4 указывается количество объектов, указанных в графе 8 по региону.
Приложение 5 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 11
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения,
отгрузки и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере газа и газоснабжения.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения по оптовым и розничным ценам на сжиженный нефтяной газ на территории столицы, области, города республиканского значения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:11 СОРЦСНГ.
Периодичность: месячная.
Отчетный период: ______ месяц 20__года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
Регион
Код по Классификатору административно-территориальных объектов
Газосетевые организаций
Цена:
Автогазозаправочные станций
Баллоны
промышленные предприятия
Газораспределительные установки
многокварные дома
жилые дома
емкостные объемы
1
2
3
4
5
6
7
(наименование региона)
Итого:
Наименование ______________________ Адрес ______________________
Телефоны ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ______________________________ подпись, телефон _____
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ подпись ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по оптовым
и розничным ценам
на сжиженный нефтяной
газ на территории столицы,
области, города
республиканского значения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по оптовым и розничным ценам на сжиженный нефтяной газ на территории столицы, области, города республиканского значения" (Индекс: 11 СОРЦСНГ, периодичность: месячная)
В форме административных данных "Сведения по оптовым и розничным ценам на сжиженный нефтяной газ на территории столицы, области, города республиканского значения" включаются следующие данные:
в графе 1 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения в направлении которой был отгружен сжиженный нефтяной газ;
в графе 2 указывается код столицы, области, города республиканского значения в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов;
в графе 3 указываются наименования газосетевых организации, которые реализуют сжиженный газ в регионе;
в графе 4 указывается розничная цена реализации сжиженного газа на автогазозаправочных станциях, теңге за литр с налогом на добавленную стоимость;
в графе 5 указывается розничная цена реализации сжиженного газа в баллонах, теңге за килограмм с налогом на добавленную стоимость;
в графе 6 указывается цена реализации сжиженного газа для промышленных предприятий, теңге за килограмм с налогом на добавленную стоимость;
в графе 7 указывается цена реализации сжиженного газа через газораспределительные установки для многоквартирных, частных жилых домов и при емкостной реализации, теңге за килограмм (или) кубических метров с налогом на добавленную стоимость.
Приложение 6 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 12 к Правилам
представления сведений
по мониторингу производства,
транспортировки (перевозки),
хранения, отгрузки и реализации
товарного, сжиженного нефтяного
и сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере газа и газоснабжения.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения по прогнозам потребления сжиженного нефтяного газа на предстоящий календарный год на территории столицы, области, города республиканского значения
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:12 СППСНГ.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее чем за три месяца до начала планируемого периода.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
Регион, бизнес-идентификационный номер
Код по Классификатору административно-территориальных объектов
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Итого за 20__ год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Объем, тонна
Наименование ______________________ Адрес ______________________
Телефоны ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ______________________________ подпись, телефон _____
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ подпись ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по прогнозам
потребления сжиженного
нефтяного газа на предстоящий
календарный год на территории
столицы, области, города
республиканского значения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по прогнозам потребления сжиженного нефтяного газа на предстоящий календарный год на территории столицы, области, города республиканского значения" (Индекс: 12 СППСНГ, периодичность: ежегодная)
В форме административных данных "Сведения по прогнозам потребления сжиженного нефтяного газа на предстоящий календарный год на территории столицы, области, города республиканского значения" включаются следующие данные:
в графе 1 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения, бизнес-идентификационный номер;
в графе 2 указывается код столицы, области, города республиканского значения, в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов;

5-бағанда тауар биржаларынан тыс және тауар биржалары арқылы өнім беру жоспары шеңберінде "Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-1-бабының 11-тармағында көрсетілген тұлғалар сатып алған сұйытылған мұнай газының көлемі және өнім берушілердің атауы көрсетіледі;
6-бағанда "Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-1-бабының 11-тармағында көрсетілген тұлғалар өнім беру жоспарынан тыс, тауар биржалары арқылы және одан тыс сатып алған сұйытылған мұнай газының көлемі және өнім берушілердің атауы көрсетіледі;
7-бағанда есепті айда мұнай-газ-химия өнімін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланылған сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
8-бағанда сұйытылған мұнай газы өткізілген субъектінің атауы және кәсіпорындар мен ұйымдар үшін өткізілген жағдайда сатып алушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі, бұл ретте жеке тұлғалар үшін сұйытылған мұнай газы өткізілген жағдайда бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетілмейді;
9-бағанда тұтыну санаттары бойынша сұйытылған мұнай газын өткізу көлемі көрсетіледі: газ толтыру пункттері, топтық резервуарлық қондырғылар, автогаз құю станциялары және өнеркәсіптік тұтынушылар, сондай-ақ өз мұқтаждарына, тонна;
10-бағанда есепті айдың соңындағы сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
2-жолда астанаға, тиісті облысқа, республикалық маңызы бар қалаға сұйытылған газ берілетін ұйымдардың атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
3-жолда есепті айда өңір бойынша мұнай-газ-химия өнімін өндіру үшін шикізат ретінде сұйытылған мұнай газын пайдаланатын өнеркәсіп тұтынушыларының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-жолда өңірлер бойынша 8-бағанда көрсетілген объектілердің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Тауарлық, сұйытылған
мұнай және сұйытылған
табиғи газды өндіру,
тасымалдау (тасу),
сақтау, жөнелту және өткізу
мониторингі бойынша
мәліметтерді ұсыну
қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: газ және газбен жабдықтау саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер.
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның индексі:
11 СМГКББМ.
Кезеңділік: айлық.
Есепті кезең: 20 __ жылғы ______ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде.
Өңір
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код
газ желісі ұйымы
Баға:
автогаз құю станциясы
Баллондар
Өнеркәсіптік кәсіпорындар
газ тарату қондырғысы
көп пәтерлі үй
тұрғын үй
сыйымды көлемдер
1
2
3
4
5
6
7
(өңір атауы)
Жиыны
Атауы___________________________________________________
Мекенжайы______________________________________________
Телефон_________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы_________________________
Орындаушы ____________________ ____________ қолы, телефон
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам __________________
Қолы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Астана, облыс,
республикалық маңызы бар
қала, аумағында сұйытылған
мұнай газын өткізу және тұтыну
жөніндегі мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала, аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: 11-СМГКББМ, кезеңділігі: айлық)
"Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:
1-бағанда оның бағытына сұйытылған мұнай газы тиелген астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы көрсетіледі;
2-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер Жіктеуіштерінің кодына сәйкес астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың коды көрсетіледі;
3-бағанда өңірде сұйытылған газды өткізетін газ желісі ұйымдарының атаулары көрсетіледі;
4-бағанда автогаз құю станцияларында сұйытылған газды өткізудің бөлшек бағасы, қосылған құн салығымен литріне теңге көрсетіледі;
5-бағанда баллондарда сұйытылған газды өткізудің бөлшек сауда бағасы, қосылған құн салығы бар килограмына теңге көрсетіледі;
6-бағанда өнеркәсіп кәсіпорындары үшін сұйытылған газды өткізу бағасы, қосылған құн салығы бар килограмына теңге көрсетіледі;
7-бағанда көппәтерлі, жеке тұрғын үйлерге арналған газ тарату қондырғылары арқылы сұйытылған газды өткізу бағасы және сыйымдылықты сату кезінде қосылған құн салығы бар килограмм (немесе) текше метр үшін теңге көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Тауарлық, сұйытылған
мұнай және сұйытылған
табиғи газды өндіру,
тасымалдау (тасу),
сақтау, жөнелту және өткізу
мониторингі бойынша
мәліметтерді ұсыну
қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: газ және газбен жабдықтау саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер.
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның индексі:
12 СМГТБМ.
Кезеңділік: ай сайын.
Есепті кезең: 20 __ жылғы ______ ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде.
Өңір, бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша коды
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
20__ жылғы жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Көлемі, тонна
Атауы___________________________________________________
Мекенжайы______________________________________________
Телефон_________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы _________________________
Орындаушы____________________ ____________ қолы, телефон
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам __________________
қолы____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Астана, облыс,
республикалық маңызы бар
қала, аумағында сұйытылған
мұнай газын өткізу және
тұтыну жөніндегі мәліметтер"
әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: 12-СМГТБМ, кезеңділігі: жыл сайын)
"Астана, облыс, республикалық маңызы бар қала аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:
1-бағанда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодына сәйкес астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың коды көрсетіледі;

в графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 указываются прогнозируемые объемы потребления сжиженного нефтяного газа за соответствующий месяц;
в графе 15 указывается общий прогнозируемый объем потребления сжиженного нефтяного газа за период с января по отчетный месяц.
Приложение 7 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 13
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения,
отгрузки и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере газа и газоснабжения.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения о реализации сжиженного природного газа, в том числе произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 13 СРСПГПВ.
Периодичность: месячная.
Отчетный период: ______ месяц 20__года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: лица, осуществляющие оптовую реализацию сжиженного природного газа.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
Регион
Код по Классификатора административно-территориальных объектов
Субъект, занимающийся реализацией газа
Объем реализации сжиженного природного газа, тонна
Объем поставки газа, тысяча кубических метров
Страна происхождения
Производитель
Цена приобретения, теңге/тонна
Цена реализации, теңге/тонна
Субъект, приобретающий газ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
3
4
5
Наименование ______________________ Адрес ______________________
Телефоны ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ______________________________ подпись, телефон _____
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ подпись ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о реализации
сжиженного природного газа,
в том числе произведенного
за пределами территории
Республики Казахстан и
ввезенного для потребления
на территорию
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о реализации сжиженного природного газа, в том числе произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан" (Индекс: 13 СРСПГПВ, периодичность: месячная)
В форме административных данных "Сведения о реализации сжиженного природного газа, в том числе произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан" включаются следующие данные:
в графе 1 указывается наименование столицы, области, городов республиканского значения назначения поставок сжиженного природного газа;
в графе 2 указывается код столицы, области, городов республиканского значения в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов указывается;
в графе 3 указывается наименование субъекта, занимающегося реализацией сжиженного природного газа;
в графе 4 указывается объем поставки сжиженного природного газа предприятия, поставляющего газ, тонна;
в графе 5 указывается объем поставки сжиженного природного газа предприятия, поставляющего газ, тысяча кубических метров;
в графе 6 указывается страна происхождения сжиженного природного газа в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
в графе 7 указывается наименование предприятия, осуществляющего производство сжиженного природного газа;
в графе 8 указывается цена приобретения сжиженного природного газа, теңге за тонну;
в графе 9 указывается цена реализации сжиженного природного газа, теңге за тонну;
в графе 10 указывается наименование субъекта, приобретающий сжиженный природный газ.
Приложение 8 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам идентификации
бытовых баллонов
и функционирования систем
учета бытовых баллонов
Форма
Информация об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах
Представляется: в местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: информация об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ИОББ.
Периодичность: месячная.
Отчетный период: 20__год _____ месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: владельцы газонаполнительных станций и газонаполнительных пунктов.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, в срок не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
Столица, область, город республиканского значения, район (город областного значения) куда будут реализовываться бытовые баллоны
Фамилия, имя, отчество покупателя бытового баллона
Индивидуальный индификационный номер/бизнес индификационный номер покупателя бытового баллона
Адрес покупателя бытового баллона
Уникальный код бытового баллона
Объем бытового баллона (литры)
Уникальный заводской номер бытового баллона
Дата реализации бытового баллона
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
Наименование ______________________
Адрес_________________
Телефоны ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ______________________________ подпись, телефон _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ подпись _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация об обороте
бытовых баллонов и объемах
сжиженного нефтяного газа,
реализуемого в бытовых баллонах"
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах" (Индекс: 1-ИОББ, периодичность: месячная)
В форме административных данных "Информация об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах" включаются следующие данные:
в графе 1 указывается номер по порядку, при этом последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;

3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-бағандарда тиісті айда сұйытылған мұнай газын тұтынудың болжамды көлемі көрсетіледі;
15-бағанда қаңтар мен есепті ай аралығындағы кезеңде сұйытылған мұнай газын тұтынудың жалпы болжамды көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: газ және газбен жабдықтау саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Сұйытылған табиғи газды, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінгенін өткізу туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 13 СТГӨӘӨМ.
Кезеңділік: айлық.
Есепті кезең: 20___ жылғы ____________ айы.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сұйытылған табиғи газды көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде
Өңір
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша коды
Газ өткізумен айналысатын субъект
Сұйытылған тауарлық газды өткізудің көлемі, тонна
Газ беру көлемі, мың текше метр
Шығарылған ел
Өндіруші
Сатып алу бағасы, теңге/тонна
Өткізу бағасы, теңге/тонна
Газды сатып алатын субъект
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы ________________________ Мекенжайы____________________
Телефондар ________________________ Электрондық пошта
мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ____________________ ____________ қолы, телефоны
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам __________________
қолы ____________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Сұйытылған табиғи газды,
оның ішінде Қазақстан
Республикасының
аумағынан тыс жерде өндірілген
және тұтыну үшін Қазақстан
Республикасының аумағына
әкелінген газды өткізу туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Сұйытылған табиғи газды, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінгенін өткізу туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: 13 СТГӨӘӨМ, кезеңділігі: айлық)
"Сұйытылған табиғи газды, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінгенін өткізу туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанда мынадай деректер көрсетіледі:
1-бағанда сұйытылған табиғи газ берілетін межелі астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың атауы көрсетіледі;
2-бағанда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың коды Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші кодына сәйкес көрсетіледі;
3-бағанда сұйытылған табиғи газды өткізумен айналысатын субъектінің атауы көрсетіледі;
4-бағанда сұйытылған табиғи газ беретін кәсіпорынның газ беру көлемі көрсетіледі, тонна;
5-бағанда газ беретін кәсіпорынның газ беру көлемі көрсетіледі, мың текше метр;
6-бағанда сұйытылған табиғи газ шыққан ел "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдердің кодтары" ҚР ҰЖ 06 ISO 3166-1 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
7-бағанда сұйытылған табиғи газды өндіруші кәсіпорын атауы көрсетіледі;
8-бағанда сұйытылған табиғи газды сатып алынатын бағасы көрсетіледі, тоннасына теңге;
9-бағанда сұйытылған табиғи газды өткізу бағасы көрсетіледі, тоннасына теңге;
10-бағанда сұйытылған табиғи газды сатып алатын субъектінің атауы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Тұрмыстық баллондарды
cәйкестендіру және тұрмыстық
баллондарды есепке алу
жүйелерінің жұмыс істеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тұрмыстық баллондар айналымы және тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі туралы ақпарат
Ұсынылады: астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Тұрмыстық баллондар айналымы және тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі туралы ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ТБАА.
Кезеңділік: айлық.
Есепті кезең: 20___ жылғы_______________ айы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: газ толтыру станцияларының және газ толтыру пункттерінің иелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-інен (бесінен) кешіктірмейтін мерзімде.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде.
Тұрмыстық баллонды өткізетін облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар қала) елді мекен
Тұрмыстық баллонды сатып алушының ТАӘ
Тұрмыстық баллонды сатып алушының жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес сәйкестендіру нөмірі
Тұрмыстық баллонды сатып алушының мекенжайы
Тұрмыстық баллонның бірегей коды
Тұрмыстық баллон көлемі (литр)
Тұрмыстық баллонның бірегей зауыттық нөмірі
Тұрмыстық баллонды өткізу күні
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________
Телефон ________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы ________________________
Орындаушы ____________________ қолы, телефон ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _________________
қолы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Тұрмыстық баллондар
айналымы және тұрмыстық
баллондарда өткізілетін
сұйытылған мұнай
газының көлемі туралы ақпарат"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Тұрмыстық баллондар айналымы және тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі туралы ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: 1-ТБАА, кезеңділігі: айлық)
"Тұрмыстық баллондар айналымы және тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі туралы ақпарат" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реттік нөмірлеуді үзбейді;

в графе 2 указывается наименование столицы, области, города республиканского значения, районов (городов областного значения) куда будут реализовываться бытовые баллоны согласно НК РК 11 "Классификатору административно-территориальных объектов";
в графе 3 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) покупателя бытового баллона;
в графе 4 указывается индивидуальный индификационный номер или бизнес индификационный номер покупателя бытового баллона;
в графе 5 указывается адрес покупателя бытового баллона;
в графе 6 указывается уникальный код бытового баллона;
в графе 7 указывается объем бытового баллона;
в графе 8 указывается уникальный заводской номер бытового баллона;
в графе 9 указывается дата реализации бытового баллона.
Приложение 9 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам идентификации
бытовых баллонов и
функционирования систем
учета бытовых баллонов
Форма
Сводная информация об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах
Представляется: в уполномоченный орган.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: сводная информация об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-СИОББ.
Периодичность: месячная.
Отчетный период: 20__год _____ месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, в срок не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде
Наименование газонаполнительной станции или газонаполнительного пункта
Столица, область, город республиканского значения, район (город областного значения) реализации бытового баллона
Количество реализованных
бытовых баллонов (штук)
Объем сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах (литры)
1
2
3
4
5
Наименование ______________________
Адрес______________________________
Телефоны ________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель ______________________________ подпись, телефон _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности\
_________________________________ подпись _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сводная информация об
обороте бытовых баллонов
и объемах сжиженного
нефтяного газа, реализуемого
в бытовых баллонах"
Пояснение по заполнению формы административных данных "Сводная информация об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах" (Индекс: 2-СИОББ, периодичность: месячная)
В форме административных данных "Сводная информация об обороте бытовых баллонов и объемах сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах" включаются следующие данные:
в графе 1 указывается номер по порядку, при этом последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 указывается наименование газонаполнительной станции или газонаполнительного пункта;
в графе 3 указывается столица, область, город республиканского значения, район (город областного значения) реализации бытового баллона согласно НК РК 11 "Классификатору административно-территориальных объектов";
в графе 4 указывается количество реализованных бытовых баллонов;
в графе 5 указывается объем сжиженного нефтяного газа, реализуемого в бытовых баллонах.

2-бағанда ҚР ҰК 11 "Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне" сәйкес тұрмыстық баллонды өткізетін астана, облыс, республикалық маңызы бар қала, аудан (облыстық маңызы бар қалалар) елді мекені көрсетіледі;
3-бағанда тұрмыстық баллонды сатып алушының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
4-бағанда тұрмыстық баллонды сатып алушының жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
5-бағанда тұрмыстық баллонды сатып алушының мекенжайы көрсетіледі;
6-бағанда тұрмыстық баллонның бірегей коды көрсетіледі;
7-бағанда тұрмыстық баллон көлемі көрсетіледі;
8-бағанда тұрмыстық баллонның бірегей зауыттық нөмірі көрсетіледі;
9-бағанда тұрмыстық баллонды өткізу күні көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
9-қосымша
Тұрмыстық баллондарды
сәйкестендіру және
тұрмыстық баллондарды
есепке алу жүйелерінің
жұмыс істеу қағидаларына
2-қосымша 2-нысан
Тұрмыстық баллондар айналымы және тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі туралы жиынтық ақпарат
Ұсынылады: уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Тұрмыстық баллондар айналымы және тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі туралы жиынтық ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-ТБАЖА.
Кезеңділік: айлық.
Есепті кезең: 20___ жылғы_______________ айы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, жергiлiктi атқарушы органы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-інен (он бесінен) кешіктірмейтін мерзімде.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде.
Газ толтыру станцияларының және газ толтыру пунктінің атауы
Тұрмыстық баллонды өткізетін облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар қала)
Өткізілген тұрмыстық баллон саны (дана)
Тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі (литр)
1.
2.
3.
4.
5.
Атауы ___________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________
Телефон _________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________ ____________ қолы, телефон
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам __________________
қолы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Тұрмыстық баллондар
айналымы және тұрмыстық
баллондарда өткізілетін
сұйытылған мұнай газының
көлемі туралы жиынтық
ақпарат" әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Тұрмыстық баллондар айналымы және тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі туралы жиынтықақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (Индексі: 2-ТБАЖА, кезеңділігі: айлық)
"Тұрмыстық баллондар айналымы және тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі туралы жиынтық ақпарат" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер енгізіледі:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реттік нөмірлеуді үзбейді;
2-бағанда газ толтыру станцияларының және газ толтыру пунктінің атауы көрсетіледі;
3-бағанда тұрмыстық баллонды өткізетін Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес астана, облыс, республикалық маңызы бар қала, аудан (облыстық маңызы бар қала) көрсетіледі;
4-бағанда өткізілген тұрмыстық баллонның саны көрсетіледі;
5-бағанда тұрмыстық баллондарда өткізілетін сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі.