Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенных цифровых объектов, а также определение видов цифровых объектов, включаемых в реестр
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 2 июня 2026 года № 279/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2026 года № 38903
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026.
В соответствии с пунктом 2 статьи 32 Цифрового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения реестра доверенных цифровых объектов, а также определение видов цифровых объектов, включаемых в реестр.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы по перечню согласно приложению, к настоящему приказу.
3. Комитету цифровых активов и прорывных технологий Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на цифровом ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
Утверждены приказом
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 2 июня 2026 года № 279/НҚ
Правила
формирования и ведения реестра доверенных цифровых объектов, а также определение видов цифровых объектов, включаемых в реестр
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения реестра доверенных цифровых объектов, а также определение видов цифровых объектов, включаемых в реестр (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 32 Цифрового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок формирования и ведения реестра доверенных цифровых объектов, а также определение видов цифровых объектов, включаемых в реестр.

Сенім білдірілген цифрлық объектілердің тізілімін қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ тізілімге енгізілетін цифрлық объектілердің түрлерін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2026 жылғы 2 маусымдағы № 279/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 4 маусымда № 38903 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексінің 32-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Сенім білдірілген цифрлық объектілердің тізілімін қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ тізілімге енгізілетін цифрлық объектілердің түрлерін айқындау қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес тізбедегі кейбір бұйрықтар күшін жойды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Цифрлық активтер және серпінді технологиялар комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің цифрлық ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеде қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі
Ж. Мадиев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі
2026 жылғы 2 маусымдағы
№ 279/НҚ Бұйрықпен
бекітілген
Сенім білдірілген цифрлық объектілердің тізілімін қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ тізілімге енгізілетін цифрлық объектілердің түрлерін айқындау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сенім білдірілген цифрлық объектілердің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидалары, сондай-ақ тізілімге енгізілетін цифрлық объектілердің түрлерін айқындау (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 32-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және Сенім білдірілген цифрлық объектілердің тізілімін қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ тізілімге енгізілетін цифрлық объектілердің түрлерін айқындау тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) субъекты квазигосударственного сектора – государственные предприятия, товарищества с ограниченной ответственностью, акционерные общества, в том числе Фонд национального благосостояния, национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, учредителем, участником или акционером которых является государство, а также дочерние, зависимые и иные юридические лица, являющиеся аффилированными с ними в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, фонд социального медицинского страхования, Государственный фонд социального страхования, некоммерческая организация, обеспечивающая условия для деятельности органов, их организаций и участников Международного финансового центра "Астана";
2) комиссия – консультативно-совещательный орган по выработке рекомендаций при рассмотрении заявлений о включении (исключении) цифрового объекта в (из) реестр(а), а также о внесении изменений (дополнений) в сведения, содержащиеся в реестре;
3) заявитель – физические и юридические лица, производящие программное обеспечение на территории Республики Казахстан, за исключением центральных государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, субъектов квазигосударственного сектора;
4) реестр доверенных цифровых объектов (далее – Реестр) - перечень цифровых объектов, соответствующих критериям, установленным настоящими правилами;
5) единый номенклатурный справочник, товаров, работ и услуг (далее – ЕНС ТРУ) – классификатор товаров, работ и услуг применяемый во всех регулируемых закупках Республики Казахстан для планирования, учета и анализа закупочных процессов;
6) уполномоченный орган в сфере цифровизации (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере цифровизации;
7) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
8) цифровые объекты - обособленный элемент цифровой среды, созданный, используемый или передаваемый посредством цифровых технологий, обладающий уникальными цифровыми характеристиками и позволяющий субъектам цифровой среды осуществлять правомочия владения, пользования либо распоряжения в объеме, установленном законодательством Республики Казахстан;

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) квазимемлекеттік сектор субъектілері – мемлекеттік кәсіпорындар, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер, акционерлік қоғамдар, оның ішінде мемлекет құрылтайшысы, қатысушысы немесе акционері болып табылатын Ұлттық әл-ауқат қоры, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, сондай-ақ еншілес, тәуелді және Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалар, әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры, "Астана" халықаралық қаржы орталығы органдарының, олардың ұйымдарының және қатысушыларының қызметі үшін жағдайларды қамтамасыз ететін коммерциялық емес ұйым;
2) комиссия – өтінім берушілердің цифрлық объектіні тізілімге (нен) енгізу (алып тастау) туралы, сондай-ақ тізілімде қамтылған мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы өтінімдерін қарау кезіндегі ұсыныстар әзірлеу бойынша консультативтік-кеңесші орган;
3) өтініш беруші – Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдарын, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, шетелдік мекемелерін, жергілікті атқарушы органдарын, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін, квазимемлекеттік сектор субъектілерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағында бағдарламалық қамтылымды өндіретін жеке және заңды тұлғалар;
4) сенім білдірілген цифрлық объектілердің тізілімі (бұдан әрі – Тізілім) - осы Қағидаларда белгiленген өлшемдерге сәйкес келетiн цифрлық объектiлердiң тізбесі;
5) тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы (бұдан әрі – ТЖҚ БНА) - сатып алу процестерін жоспарлау, есепке алу және талдау үшін Қазақстан Республикасының барлық реттеліп сатып алуларында қолданылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сыныптауышы;
6) цифрландыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) цифрландыру саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
7) "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымын дамыту үшін өзге тұлғалардың, сондай-ақ мемлекеттік органдардың цифрлық объектілерін сүйемелдеуді және оларға жүйелік-техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асыру үшін басқа да тұлғалардың цифрлық инфрақұрылым объектілерін тартады;
8) цифрлық объект – цифрлық технологиялар арқылы құрылған, пайдаланылатын немесе берілетін, бірегей цифрлық сипаттамаларға ие және цифрлық орта субъектілеріне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген көлемде иелену, пайдалану не билік ету құқықтарын жүзеге асыруға мүмкіндік беретін цифрлық ортаның ерекшеленген элементі;

9) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Программное обеспечение, включенное в Реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности до введения в действие настоящих Правил, включаются в Реестр доверенных цифровых объектов уполномоченным органом по итогам проведения им мониторинга актуальности сроков действия документов, представленных при включении (актуализации) в Реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности.
Глава 2. Порядок формирования и ведения Реестра
3. Формирование и ведение реестра осуществляется уполномоченным органом путем включения и исключения цифровых объектов в (из) Реестр(а), а также внесения изменений (дополнений) в сведения о них.
4. Ведение реестра осуществляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Формирование и ведение реестра осуществляется на основании поданных заявителем заявлений о включении (исключении) цифровых объектов в (из) Реестр(а), а также внесения изменений (дополнений) в сведения о них согласно приложениям 2, 3, 4 к настоящим Правилам (далее – заявление), с приложением документов, определенных в пункте 8.
6. Заявление подается через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz или www.elicense.kz (далее – портал).
7. Включению в Реестр подлежат цифровые объекты, в случае их соответствия критериям кибербезопасности, надежности, локализации и технической поддержки:
1) исключительные имущественные права на программное обеспечение, являющееся цифровым объектом или входящее в состав цифрового объекта принадлежат заявителю, действуют на всей территории Республики Казахстан и на весь срок действия исключительного права;
2) соответствие заявленному виду цифрового объекта и категории согласно Классификатора цифровых объектов "цифрового правительства" (далее –Классификатор);
3) соответствие цифрового объекта установленным требованиям кибербезопасности;
4) соответствие цифрового объекта заявленным функциональным и эксплуатационным характеристикам;
5) доля локализации программного обеспечения, являющегося цифровым объектом или входящего в состав цифрового объекта не менее 80%;
6) обеспеченность цифрового объекта службой технической поддержки;
Включение в Реестр цифрового объекта не допускается, если для его функционирования требуется программное обеспечение (за исключением программного обеспечения с открытым исходным кодом), отсутствующее в Реестре.

9) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).
Осы Қағидалар қолданысқа енгізілгенге дейін Сенім білдірілген бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтылымды уәкілетті орган Сенім білдірілген бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне енгізу (өзектендіру) кезінде ұсынылған құжаттардың қолданылу мерзімдерінің өзектілігіне мониторинг жүргізу қорытындылары бойынша Сенім білдірілген цифрлық объектілер тізіліміне енгізеді.
2-тарау. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібі
3. Тізілімді қалыптастыруды және жүргізуді уәкілетті орган цифрлық объектілерді Тізілімге (ден) енгізу және алып тастау, сондай-ақ олар туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу арқылы жүзеге асырады.
4. Тізілімді жүргізу осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады.
5. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу өтініш беруші берген цифрлық объектілерді Тізілімге (тiзiлiмнен) енгізу (алып тастау) туралы өтініштер (бұдан әрі – өтініш) негізінде, 8-тармақта айқындалған құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес олар туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу негізінде жүзеге асырылады.
6. Өтініш "цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz немесе www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
7. Цифрлық объектілер киберқауіпсіздік, сенімділік, оқшаулау және техникалық қолдау өлшемдеріне сәйкес келген жағдайда:
1) цифрлық объект болып табылатын немесе цифрлық объектінің құрамына кіретін бағдарламалық қамтылымға айрықша мүліктік құқықтар өтініш берушіге тиесілі, Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында және айрықша құқықтың бүкіл қолданылу мерзіміне қолданылады;
2) "Цифрлық үкіметтің" цифрлық объектілерінің жіктеуішіне сәйкес цифрлық объектінің мәлімделген түріне және санатына сәйкестігі;
3) цифрлық объектінің белгіленген киберқауіпсіздік талаптарына сәйкестігі;
4) цифрлық объектінің мәлімделген функционалдық және пайдалану сипаттамаларына сәйкестігі;
5) цифрлық объект болып табылатын немесе цифрлық объектінің құрамына кіретін бағдарламалық қамтылымды оқшаулау үлесі кемінде 80%;
6) цифрлық объектінің техникалық қолдау қызметімен қамтамасыз етілуі;
Егер оның жұмыс істеуі үшін Тізілімде жоқ бағдарламалық қамтылым (ашық бастапқы коды бар бағдарламалық қамтылымды қоспағанда) талап етілсе, цифрлық объектіні Тізілімге енгізуге жол берілмейді.

8. Для включения цифрового объекта в реестр доверенных цифровых объектов, подается заявление по форме согласно приложению 3 настоящих Правил с приложением следующих документов, подтверждающих соответствие цифрового объекта:
1) наличие протоколов испытаний с положительными результатами испытаний на соответствие требованиям кибербезопасности, выданного в порядке, установленном Правилами проведения испытаний цифровых объектов "цифрового правительства" и критически важных цифровых объектов на соответствие требованиям кибербезопасности;
2) документы, подтверждающие расчет доли локализации в программном обеспечении не менее 80% в соответствии с порядком подтверждения казахстанского производителя программного обеспечения для включения в Реестр казахстанских товаропроизводителей;
3) сведения о обеспеченности цифрового объекта службой технической поддержки на территории Республики Казахстан по форме согласно приложению 9 настоящих Правил;
4) документы подтверждающие наличие у заявителя исключительных имущественных прав на программное обеспечение, являющееся цифровым объектом или входящее в состав цифрового объекта, их действие на территории Республики Казахстан на весь срок действия исключительных имущественных прав:
договор о передаче исключительных имущественных прав заявителю от автора или иного правообладателя, обладающего такими правами либо документы, подтверждающие получение заявителем таких прав в качестве служебного произведения;
свидетельство об авторском праве.
9. При подаче документов через портал в "личный кабинет" направляется статус уведомления о принятии заявления.
10. Уполномоченный орган проводит мониторинг сведений, действительности документов, содержащихся в Реестре.
11. Исключение цифровых объектов из Реестра осуществляется на основании:
1) поданного заявителем заявления об исключении цифровых объектов из Реестра согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) мониторинга Реестра в случае выявления фактов предоставления недостоверных сведений, недостоверных документов, документов, имеющих истекший срок действия, и (или) утраты соответствия критериям по включению цифрового объекта в Реестр, установленным настоящими Правилами.
12. Структурное подразделение уполномоченного органа, после поступления заявления и документов осуществляет их прием, регистрацию и проверяет полноту представленных документов.
13. В случае представления заявителем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 настоящих Правил, и (или) документов с истекшим сроком действия, несоответствия цифрового объекта заявленным виду и категории согласно Классификатору, а также несоответствия критериям включения, предусмотренным пунктом 7 настоящих Правил, уполномоченный орган отказывает в приеме заявления.

8. Цифрлық объектіні сенім білдірілген цифрлық объектілер тізіліміне енгізу үшін цифрлық объектінің сәйкестігін растайтын мынадай құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беріледі:
1) "Цифрлық үкіметтің" цифрлық объектілеріне және аса маңызды цифрлық объектілердің киберқауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу қағидаларында белгіленген тәртіппен берілген киберқауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтардың оң нәтижелері бар сынақтар хаттамаларының болуы;
2) Қазақстандық тауар өндірушілер тізіліміне енгізу үшін қазақстандық бағдарламалық қамтылым өндірушісін растау тәртібіне сәйкес бағдарламалық қамтылымдағы оқшаулау үлесінің кемінде 80% есебін растайтын құжаттар;
3) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша цифрлық объектінің Қазақстан Республикасының аумағында техникалық қолдау қызметімен қамтамасыз етілуі туралы мәліметтер;
4) өтініш берушіде цифрлық объект болып табылатын немесе цифрлық объектінің құрамына кіретін бағдарламалық қамтылымға айрықша мүліктік құқықтардың болуын, олардың Қазақстан Республикасының аумағында айрықша мүліктік құқықтардың бүкіл қолданылу мерзіміне қолданылуын растайтын құжаттар:
автордан немесе осындай құқықтарға ие өзге де құқық иеленушіден өтініш берушіге айрықша мүліктік құқықтарды беру туралы шарт не өтініш берушінің осындай құқықтарды қызметтік шығарма ретінде алғанын растайтын құжаттар;
авторлық құқық туралы куәлік.
9. Құжаттарды портал арқылы берген кезде "жеке кабинетке" өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама мәртебесі жіберіледі.
10. Уәкілетті орган Тізілімде қамтылған мәліметтерге, құжаттардың жарамдылығына мониторинг жүргізеді.
11. Цифрлық объектілерді Тізілімнен шығару:
1) өтініш беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Тізілімнен цифрлық объектілерді алып тастау туралы берген өтінішті;
2) дәйексіз мәліметтерді, дәйексіз құжаттарды, қолданылу мерзімі өткен және (немесе) цифрлық объектіні осы Қағидаларда белгіленген Тізілімге енгізу жөніндегі өлшемшарттарға сәйкестігін жоғалтқан құжаттарды ұсыну фактілері анықталған жағдайда тізілімінді мониторингілеу.
12. Уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі өтініш пен құжаттар келіп түскеннен кейін оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
13. Өтініш беруші осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған, цифрлық объект Жіктеуішке сәйкес мәлімделген түр мен санатқа сәйкес келмеген, сондай-ақ осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген енгізу критерийлеріне сәйкес келмеген жағдайда уәкілетті орган өтінішті қабылдаудан бас тартады.

14. При представлении заявителем полного пакета документов, уполномоченный орган направляет его на рассмотрение Комиссии для дачи рекомендаций.
15. Соответствие критериям по включению цифрового объекта, а также обоснованность внесения изменений (дополнений) в сведения, содержащиеся в Реестре, устанавливается уполномоченным органом посредством изучения представленных заявителем документов, с учетом рекомендаций Комиссии по критериям, указанным в пункте 7 Правил.
Заявления, не соответствующие критериям, установленным в настоящих Правилах, подлежат отклонению.
16. В случае необходимости уточнения положений, представленных заявителем документов уполномоченный орган инициирует заслушивание заявителя.
17. Результат рассмотрения заявления направляется заявителю на портал в "личный кабинет" в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, в соответствии с приложениями 5, 6, 7, 8.
18. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результатов со дня приема и регистрации пакета документов уполномоченным органом составляет 20 (двадцать) рабочих дней.
19. Информация о цифровом объекте вносится в Реестр по результатам выдачи результатов.
20. Включение цифровых объектов в Реестр классифицируется по виду и назначению в соответствии с Классификатором с присвоением кодов ЕНС ТРУ согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
21. Реестр, а также изменения и дополнения в Реестр направляются оператору цифровой системы электронных закупок в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней и подлежат опубликованию на официальном цифровом ресурсе уполномоченного органа в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней после принятия соответствующего решения.
22. Заявитель, не позднее 30 (тридцати) календарных дней до дня истечения сроков действия документов, предусмотренных пунктом 8 направляет в уполномоченный орган заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с представлением актуализированных версий документов в целях проверки актуальности сведений, содержащихся в Реестре.
23. Принятие решения о включении (исключении) в (из) реестр(а) цифровых объектов, а также внесении изменений (дополнений) в сведения о них, осуществляется уполномоченным органом с учетом рекомендаций Комиссии о соответствии критериям пункту 7 настоящих Правил.
24. Основаниями для мотивированного отказа заявителю являются:
представления заявителем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренных в пункте 8, и (или) документов с истекшим сроком действия, и (или) несоответствия цифрового объекта заявленным виду и категории согласно Классификатора;
установление недостоверности документов, представленных заявителем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.

14. Өтініш беруші құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде уәкілетті орган оны ұсынымдар беру үшін Комиссияның қарауына жібереді.
15. Цифрлық объектіні енгізу өлшемшарттарына сәйкестігін, сондай-ақ Тізілімде қамтылған мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізудің негізділігін Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген критерийлер бойынша Комиссияның ұсынымдарын ескере отырып, өтініш беруші ұсынған құжаттарды зерделеу арқылы уәкілетті орган айқындайды.
Осы Қағидаларда белгіленген критерийлерге сәйкес келмейтін өтініштер қабылданбауға жатады.
16. Өтініш беруші ұсынған құжаттардың ережелерін нақтылау қажет болған жағдайда уәкілетті орган өтініш берушіні тыңдауға бастамашылық жасайды.
17. Өтінішті қарау нәтижесі өтініш берушінің "жеке кабинетіне" 5, 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат түрінде жіберіледі.
18. Уәкілетті орган құжаттарды қабылдаған және тіркеген күннен бастап құжаттарды қараудың және нәтижелерді берудің жалпы мерзімі 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
19. Цифрлық объект туралы ақпарат нәтижелерді беру нәтижелері бойынша Тізілімге енгізіледі.
20. Цифрлық объектілерді Тізілімге енгізу осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес ТЖҚ БНА кодтарын бере отырып, Жіктеуішке сәйкес түрі мен мақсаты бойынша жіктеледі.
21. Тізілім, сондай-ақ Тізілімге өзгерістер мен толықтырулар электрондық сатып алу цифрлық жүйесінің операторына 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде жіберіледі және тиісті шешім қабылданғаннан кейін 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның ресми цифрлық ресурсында жариялануға тиіс.
22. Өтініш беруші 8-тармақта көзделген құжаттардың қолданылу мерзімдері аяқталатын күнге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей уәкілетті органға Тізілімде қамтылған мәліметтердің өзектілігін тексеру мақсатында құжаттардың өзектендірілген нұсқаларын ұсына отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш жібереді.
23. Цифрлық объектiлердi тiзiлiмге (тiзiлiмнен) енгiзу (алып тастау), сондай-ақ олар туралы мәлiметтерге өзгерiстер (толықтырулар) енгiзу туралы шешiм қабылдауды Комиссияның осы Қағиданың 7-тармағындағы өлшемдерге сәйкестiгi туралы ұсынымдарын ескере отырып, уәкiлеттi орган жүзеге асырады.
24. Өтініш берушіге дәлелді бас тарту үшін:
өтініш беруші 8-тармақта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен және (немесе) цифрлық объектінің Жіктеуішке сәйкес мәлімделген түр мен санатқа сәйкес келмеген құжаттарды ұсынған жағдайларда тоқтатылады;
өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау.

25. Порядок формирования и функционирования Комиссии определяется положением, утверждаемым уполномоченным органом.
Глава 3. Порядок определения видов цифровых объектов, включаемых в Реестр
26. К видам цифровых объектов, включаемых в Реестр доверенных цифровых объектов, относятся следующие цифровые объекты:
1) программное обеспечение - цифровой объект, представляющий собой подготовленную для использования совокупность кодов, реализующих алгоритмы, обеспечивающих выполнение определенных функций, обработку, хранение, воспроизведение и (или) передачу цифровых данных;
2) цифровые ресурсы - совокупность упорядоченных цифровых данных, цифровых записей и программного обеспечения для их создания, хранения, обработки, отображения и распространения;
3) цифровые системы - функционально связанный комплекс цифровых ресурсов, использующий объекты цифровой инфраструктуры с целью обеспечения создания, сбора, обработки, хранения и распространения цифровых данных, а также автоматизирующий взаимодействие субъектов цифровой среды и (или) обеспечивающий оказание услуг в цифровой среде;
4) цифровые платформы - цифровой объект, обеспечивающий доступ к услугам в цифровой среде, данным, сервисам, товарам (работам, услугам), которые размещают субъекты цифровой среды, и позволяющий им взаимодействовать между собой.
В случае если цифровой объект содержит признаки нескольких видов, он подлежит отнесению к преобладающему виду исходя из его основного функционального назначения.
Заявитель указывает вид цифрового объекта на основании сведений, содержащихся в прилагаемых к заявлению документах, подтверждающих соответствие цифрового объекта критериям, установленным настоящими Правилами.
Приложение 1 к Правилам
формирования и ведения
реестра доверенных
цифровых объектов
Форма ведения Реестра доверенных цифровых объектов
Порядковый номер реестровой записи
Дата формирования реестровой записи
Наименование цифрового объекта
Информация о заявителе
Код (коды) ЕНСТРУ
Код (коды) категории цифрового объекта
Краткое описание цифрового объекта
ИИН/БИН заявителя
Наименование
Контактные данные
Адрес и контактные данные служб технической поддержки/гарантийного обслуживания/сервисного центра
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2 к Правилам
формирования и ведения
реестра доверенных
цифровых объектов
Заявление о внесении изменений и (или) дополнений в сведения, содержащиеся в реестре доверенных цифровых объектов
_______________________________________________________________________
(наименование и содержание реестровой записи, в которые вносятся изменения
и (или) дополнения) *
_______________________________________________________________________
наименование и содержание реестровой записи в новой редакции:
причина заявляемых изменений и (или) дополнений
_______________________________________________________________________
контактные номера телефонов
*Примечание: Заявление о внесении изменений и (или) дополнений в сведения подается отдельно по каждому цифровому объекту
Приложение 3
к Правилам формирования
и ведения реестра доверенных
цифровых объектов
Реквизиты индивидуального
предпринимателя/юридического
лица (адрес, индивидуальный
идентификационный номер
или бизнес-идентификационный
номер, телефон, электронная
почта)
Руководителю
(Наименование
государственного органа)
Номер заявления: (Номер)
Дата заявления: (Дата)
Заявление о включении цифровых объектов в реестр доверенных цифровых объектов

25. Комиссияны қалыптастыру және оның жұмыс істеу тәртібі уәкілетті орган бекітетін ережемен айқындалады.
3-тарау. Тізілімге енгізілетін цифрлық объектілердің түрлерін айқындау тәртібі
26. Сенім білдірілген цифрлық объектілер тізіліміне енгізілетін цифрлық объектілердің түрлеріне мынадай цифрлық объектілер жатады:
1) бағдарламалық қамтылым – белгілі бір функциялардың орындалуын, цифрлық деректерді өңдеуді, сақтауды, қайта көшіруді және (немесе) беруді қамтамасыз ететін алгоритмдерді іске асыратын, пайдалану үшін дайындалған кодтардың жиынтығы болып табылатын сандық объект;
2) цифрлық ресурстар – реттелген цифрлық деректер, цифрлық жазбалар мен оларды жасауға, сақтауға, өңдеуге, көрсетуге және таратуға арналған бағдарламалық қамтылым жиынтығы;
3) цифрлық жүйелер – цифрлық деректерді құруды, жинауды, өңдеуді, сақтауды және таратуды қамтамасыз ету мақсатында цифрлық инфрақұрылым объектілерін пайдаланатын, сондай-ақ цифрлық орта субъектілерінің өзара іс-қимылын автоматтандыратын және (немесе) цифрлық ортада қызметтер көрсетуді қамтамасыз ететін функционалдық байланысты цифрлық ресурстар кешені;
4) цифрлық платформалар – цифрлық орта субъектілері орналастыратын цифрлық ортадағы көрсетілетін қызметтерге, деректерге, сервистерге, тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) қол жеткізуді және олардың өзара іс-қимылын қамтамасыз ететін цифрлық объект.
Егер цифрлық объектіде бірнеше түрдің белгілері болған жағдайда, ол оның негізгі функционалдық мақсатына қарай басым түрге жатқызылуға тиіс.
Өтініш беруші өтінішке қоса берілетін, цифрлық объектінің осы Қағидаларда белгіленген критерийлерге сәйкестігін растайтын құжаттардағы мәліметтер негізінде цифрлық объектінің түрін көрсетеді.
1-қосымша
Сенім білдірілген цифрлық
объектілердің тізілімін
қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
Сенім білдірілген цифрлық объектілер тізілімін жүргізу нысаны
Тізілім жазбасының реттік нөмірі
Тізілім жазбасын қалыптастыру күні
Цифрлық объектінің атауы
Өтініш беруші туралы мәліметтер
ТЖҚ БНА коды (кодтары)
Цифрлық объект санатының коды (кодтары)
Цифрлық объектінің қысқаша сипаттамасы
Өтініш берушінің ЖСН/БСН
Заңды тұлғаның ТАӘ/ атауы
Өтініш берушінің байланыс деректері
Техникалық қолдау/сервис орталығының мекенжайы және байланыс деректері (жөндеу бойынша)
1
2
3
4
5
6
7
2-қосымша
Сенім білдірілген цифрлық
объектілердің тізілімін
қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
Сенім білдірілген цифрлық объектілер тізілімінде қамтылған ақпаратқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы өтініш
______________________________________________________________
(енгізілетін тізілімдік жазбаның атауы және мазмұны өзгерістер және (немесе)
толықтырулар)
______________________________________________________________
жаңа редакциядағы тізілім жазбасының атауы мен мазмұны: мәлімделген өзгерістердің
және (немесе) толықтырулардың себебі________________________________________
байланыс телефон нөмірлері
* Ескертпе: Ақпаратқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы өтініш әрбір цифрлық объекті үшін бөлек беріледі
3-қосымша
Сенім білдірілген
цифрлық объектілердің
тізілімін қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
Жеке кәсіпкердің деректемелері/
заңды тұлғаның (мекен-жайы,жеке сәйкестендіру нөмірі
немесе бизнес сәйкестендіру
нөмірі, телефон, электрондық
пошта) Басшысына
(Мемлекеттік органның атауы)
Өтініш нөмірі: (нөмірі)
Өтініш күні: (күні)
Сенім білдірілген цифрлық объектілер тізіліміне цифрлық объектілерді енгізу туралы өтініш

1. ________________________________________________________________
(наименование компании/индивидуального предпринимателя)
2. контактный номер телефона: ______________________________________
3. _______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
4. бизнес-идентификационный номер / индивидуальный идентификационный
номер ___________________________________________________________
5. электронная почта: ______________________________________________
Сведения о программном обеспечении:
6. _______________________________________________________________
Вид и наименование цифрового объекта согласно подтверждающим документам
8. _______________________________________________________________
код (коды) категории цифрового объекта согласно Правилам формирования и ведения классификатора цифровых объектов, утвержденного уполномоченным органом в сфере цифровизации.
9. _______________________________________________________________
код (коды) ЕНС ТРУ цифрового объекта (с указанием вариантов поставки программного обеспечения: в виде товара и/или в виде цифровых услуг)
10. ______________________________________________________________
описание цифровой системы, цифровой платформы, цифрового ресурса функционирование которых обеспечивается заявленным к включению в Реестр программным обеспечением (если программное обеспечение не является самостоятельным).
11._______________________________________________________________
(электронная подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии) (для юридических лиц/физических лиц: наименование юридического/физического лица и фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя или представителя юридического/физического лица, действующего на основании доверенности (номер и дата выдачи доверенности)
Приложение 4 к Правилам
формирования и ведения
реестра доверенных
цифровых объектов
Заявление об исключении цифрового объекта из реестра доверенных цифровых объектов
_____________________________________________________________________
(наименование и содержание реестровой записи, которое исключается из реестра)
_____________________________________________________________________
причина исключения из реестра
_____________________________________________________________________
контактные номера телефонов
*Примечание: по каждому цифровому объекту предоставляется отдельное заявление
Приложение 5 к Правилам
формирования и ведения
реестра доверенных
цифровых объектов
Форма
[Наименование
уполномоченного органа
(далее – УО)
на государственном языке]
реквизиты УО
на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО
на русском языке
[Наименование организации,
юридический адрес,
БИН/ИИН]
Номер: [Номер документа]
[Дата выдачи]
Бланк уполномоченного органа
Мотивированный отказ
[Наименование уполномоченного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года
№ [Номер входящего документа], сообщает следующее.
[Причина отказа]
[Должность
подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
подписывающего]
Приложение 6 к Правилам
формирования и ведения
реестра доверенных
цифровых объектов
Форма
[Наименование
уполномоченного органа
(далее – УО)
на государственном языке]
реквизиты УО
на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО
на русском языке
[Наименование организации,
юридический адрес, БИН/ИИН]
Номер: [Номер документа]
[Дата выдачи]
Бланк уполномоченного органа
Уведомление
о включении цифрового объекта в
реестр доверенных цифровых объектов
№ _______________ дата "___" ___________ 20___года
Настоящее уведомление выдано ______________________________________
__________________________________________________________________
(Наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица) и (полное наименование цифрового объекта)
__________________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего уведомление)
БИН _____________________________________
ЕНС ТРУ _________________________________
[Должность
подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) подписывающего]
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ЕНС ТРУ – единый номенклатурный справочник товаров, работ и услуг.
Приложение 7 к Правилам
формирования и ведения
реестра доверенных
цифровых объектов
Форма
[Наименование
уполномоченного органа
(далее – УО)
на государственном языке]
реквизиты УО
на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
[Наименование организации,
юридический адрес, БИН/ИИН]
Номер: [Номер документа]
[Дата выдачи]
Уведомление
Об исключении цифрового объекта из реестра доверенных цифровых объектов
№ _______________ дата "___" ___________ 20___года
___________________________________________________________________
(Наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица) и (полное наименование цифрового объекта)
Указание причины исключения программного обеспечения из реестра доверенных цифровых объектов
______________________________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего уведомление)
[Должность
подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) подписывающего]
Приложение 8 к Правилам
формирования и ведения
реестра доверенных
цифровых объектов
Форма
[Наименование
уполномоченного органа
(далее – УО)
на государственном языке]
реквизиты УО
на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО
на русском языке
[Наименование организации,
юридический адрес,
БИН/ИИН]
Номер: [Номер документа]
[Дата выдачи]
Уведомление
о внесении изменений и (или) дополнений в реестр доверенных цифровых объектов
№ _______________ дата "___" ___________ 20___года
Настоящее уведомление выдано _____________________________________
_________________________________________________________________
(Наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица) и (полное наименование цифрового объекта )
_________________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего уведомление
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) подписывающего]
Приложение 9 к Правилам
формирования и ведения
реестра доверенных
цифровых объектов
Форма
Сведения о наличии службы технической поддержки цифрового объекта
Фактический адрес размещения на территории Республики Казахстан
Контактные данные
(номер телефона и электронная почта)
Приложение 10 к Правилам
формирования и ведения
реестра доверенных
цифровых объектов
Присваиваемые коды ЕНС ТРУ в зависимости от вида цифрового объекта
Виды ЦО
Пприсваиваемые коды ЕНС ТРУ
1
Цифровые ресурсы

1. ________________________________________________________________
(компанияның/жеке кәсіпкердің атауы)
2. байланыс телефон нөмірі: ______________________________________
3. _______________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
4. бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі
___________________________________________________________
5. электрондық пошта: ______________________________________________
Бағдарламалық қамтылым туралы мәліметтер:
6. _______________________________________________________________
Растайтын құжаттарға сәйкес цифрлық объектінің түрі және атауы
8. _______________________________________________________________
цифрландыру саласындағы уәкілетті орган бекіткен Цифрлық объектілердің сыныптауышын қалыптастыру және жүргізу қағидаларына сәйкес цифрлық объект санатының коды(кодтары).
9. _______________________________________________________________
цифрлық объектінің ТЖҚ БНА коды (кодтары) (бағдарламалық қамтылымды жеткізу нұсқаларын көрсете отырып: тауар түрінде және/немесе цифрлық қызмет түрінде)
10. ______________________________________________________________
жұмыс істеуі Тізілімге енгізу үшін мәлімделген бағдарламалық қамтылыммен қамтамасыз етілген цифрлық жүйенің, цифрлық платформаның немесе цифрлық ресурстың сипаттамасы (егер бағдарламалық қамтылым тәуелсіз болмаса).
11._______________________________________________________________
(электрондық қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (заңды тұлғалар/жеке тұлғалар үшін: заңды/жеке тұлғаның атауы және сенімхат негізінде әрекет ететін заңды/жеке тұлға басшысының немесе өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (сенімхаттың нөмірі және берілген күні)
4-қосымша
Сенім білдірілген
цифрлық объектілердің
тізілімін қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
Цифрлық объектіні Сенім білдірілген цифрлық объектілер тізілімінен алып тастау туралы өтініш
_____________________________________________________________________
(тізілімнен шығарылатын тізілімдік жазбаның атауы мен мазмұны)
_____________________________________________________________________
Тізілімнен шығару себебі
_____________________________________________________________________
байланыс телефон нөмірлері
* Ескертпе: әрбір цифрлық объект бойынша жеке өтініш беріледі
5-қосымша
Сенім білдірілген цифрлық
объектілердің тізілімін
қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
[[Мемлекеттік тілдегі уәкілетті
органның (бұдан әрі – УО)
атауы]
УО-ның мемлекеттік тілдегі
деректемелері
[УО атауы (орыс тілінде)] УО
деректемелері орыс тілінде
[Ұйымның атауы, заңды
мекенжайы, БСН/ЖСН]
Нөмірі: [құжат нөмірі]
[Берілген күні]
Көрсетілетін қызметті берушінің бланкі
Дәлелді бас тарту
[Көрсетілетін қызметті берушінің атауы] Сіздің өтінішіңізді [өтінім күні] жылғы
№ [кіріс құжаттың нөмірі] қарағаннан кейін мынаны хабарлайды.
[Бас тарту себебі]
[Қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)]
6-қосымша
Сенім білдірілген цифрлық
объектілердің тізілімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
Нысан
[Мемлекеттік тілдегі уәкілетті
органның (бұдан әрі – УО)
атауы]
УО-ның мемлекеттік тілдегі
деректемелері
[ББ атауы (орыс тілінде)]
[Ұйымның атауы, заңды
мекенжайы, БСН/ЖСН]
Нөмірі: [құжат нөмірі]
[Берілген күні]
Бланк услугодателя
Хабарлама
Сенім білдірілген цифрлық объектілердің тізіліміне
Цифрлық объектіні енгізу туралы
№ _______________ күні "___" ___________ 20___жыл
Осы хабарлама берілді ______________________________________
__________________________________________________________________
(Заңды тұлғаның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және
(цифрлық объектінің толық атауы
__________________________________________________________________
(хабарлама берген мемлекеттік органның атауы)
БСН _____________________________________
ТЖҚ БНА _________________________________
[Қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)]
Ескерту:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ТЖҚ БНА– тауар, жұмыс және қызмет көрсетудің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы.
7-қосымша
Сенім білдірілген цифрлық
объектілердің тізілімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
Нысан
[Мемлекеттік тілдегі уәкілетті
органның (бұдан әрі – УО)
атауы] УО-ның мемлекеттік
тілдегі деректемелері
[УО атауы (орыс тілінде)] УО
деректемелері орыс тілінде
[Ұйымның атауы, заңды
мекенжайы, БСН/ЖСН]
Нөмірі: [құжат нөмірі]
[Берілген күні]
Хабарлама
Сенім білдірілген цифрлық объектілер тізілімінен
Цифрлық объектіні алып тастау туралы
№ _______________ күні "___" ___________ 20___жыл
___________________________________________________________________
(Заңды тұлғаның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және (цифрлық объектінің толық атауы)
Сенім білдірілген цифрлық объектілер тізілімінен бағдарламалық қамтылымды алып тастау себебін көрсету ________________________________________________________________________________________________
(хабарлама берген мемлекеттік органның атауы)
[Қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)]
8-қосымша
Сенім білдірілген цифрлық
объектілердің тізілімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
Нысан
[УО мемлекеттік тілдегі
атауы] УО мемлекеттік тілдегі
деректемелері
[УО мемлекеттік тілдегі
атауы] УО мемлекеттік
тілдегі деректемелері
[Ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, БСН/ЖСН]
Нөмірі: [құжат нөмірі]
[Берілген күні]
Хабарлама
Сенім білдірілген цифрлық объектілер тізіліміне
өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы
№ _______________ күні "___" ___________ 20___жыл
Осы хабарлама _____________________________________
_________________________________________________________________
(Заңды тұлғаның атауы / жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және
(бағдарламалық қамтылымның толық атауы)
_________________________________________________________________
(хабарламаны берген мемлекеттік органның атауы)
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының (Т. А. Ә. (бар болса)]
9-қосымша
Сенім білдірілген цифрлық
объектілердің тізілімін
қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
Нысан
Цифрлық объекттің техникалық қолдаудың болуы туралы ақпарат
Қазақстан Республикасының аумағында орналастырудың нақты мекенжайы
Байланыс деректері
(телефон нөмірі және электрондық пошта)
Сенім білдірілген цифрлық
объектілер тізілімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
10-қосымша
Цифрлық объектің түріне байланысты тағайындалған ТЖҚ БНА кодтары
ЦО түрлері
ТЖҚ БНА берілетін кодтары
1
Цифрлық ресурстар

619010.900.000001
620920.000.000012
620920.000.000013
620920.000.000014
774019.000.000000
Приложение
к приказу
Перечень приказов, подлежащих признанию утратившими силу
1) приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 12 апреля 2018 года под № 16750);

619010.900.000001
620920.000.000012
620920.000.000013
620920.000.000014
774019.000.000000
Бұйрыққа қосымша
Перечень приказов, подлежащих признанию утратившими силу
1) "Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2018 жылғы 12 сәуірде № 16750 болып тіркелді);

2) приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 02 июля 2019 г. № 147/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 5 июля 2019 года под № 18980);
3) приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 22 апреля 2020 г. № 152/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 22 апреля 2020 года под № 20459);
4) приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 сентября 2020 г. № 334/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 16 сентября 2020 года под № 21211);
5) приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 сентября 2022 г. № 354/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 3 октября 2022 года под № 29967);

2) "Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 2 шілдедегі № 147/НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2019 жылғы 5 шілдеде № 18980 болып тіркелді);
3) "Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 152/НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2020 жылғы 22 сәуірде № 20459 болып тіркелді);
4) "Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 334/НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2020 жылғы 16 қыркүйекте № 21211 болып тіркелді);
5) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы "Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" № 53/НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 29 қыркүйектегі № 354/НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2022 жылғы 3 қазанда № 29967 болып тіркелді);

6) приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 05 декабря 2022 г. № 483/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 6 декабря 2022 года под № 30969);
7) приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 16 мая 2023 г. № 179/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 22 мая 2023 года под № 32548);
8) приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29 февраля 2024 г. № 106/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 1 марта 2024 года под № 34100);
9) приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 20 декабря 2024 г. № 829/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 24 декабря 2024 года № 35510);

6) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы "Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" № 53/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 483/НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2022 жылғы 6 желтоқсанда № 30969 болып тіркелді);
7) "Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2023 жылғы 16 мамырдағы № 179/НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2023 жылғы 22 мамырда № 32548 болып тіркелді);
8) "Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 29 ақпандағы № 106/НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2024 жылғы 1 наурызда № 34100 болып тіркелді);
9) "Сенім білдірілген бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ бағдарламалық қамтылым мен электрондық өнеркәсіп өнімдерін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізіліміне енгізу критерийлерін бекіту туралы" бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 829/НҚ бұйрығы "Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2024 жылғы 24 желтоқсанда № 35510 болып тіркелді);

10) приказ исполняющего обязанности Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 07.11.25 г. № 567/НҚ "О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 13 ноября 2025 года под № 37408).

10) "Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 2025 жылғы 7 қарашадағы № 567/НҚ бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2025 жылғы 13 қарашада № 37408 болып тіркелді).