Об утверждении Перечня некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 мая 2026 года № 510. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 мая 2026 года № 38845
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Перечень некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан, в которые вносятся изменения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету принудительного исполнения Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Е. Сарсембаев
Приложение к приказу
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 30 мая 2026 года № 510
Перечень некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 98 "Об утверждении Правил учетной регистрации частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9258) следующие изменения:
в Правилах учетной регистрации частных судебных исполнителей, утвержденных указанным приказом:
приложение 1 к Правилам учетной регистрации частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
2. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 32 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10308) следующие изменения:
в квалификационных требованиях и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности частных судебных исполнителей, утвержденных указанным приказом:
В приложение к Квалификационным требованиям и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.

Қазақстан Республикасы Әділет министрінің және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 30 мамырдағы № 510 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 30 мамырда № 38845 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрінің және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Мәжбүрлеп орындату комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Е. Сарсембаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2026 жылғы 30 мамырдағы
№ 510 Бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2014 жылғы 7 наурыздағы № 98 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9258 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасында:
Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасына 1-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Жеке сот орындаушыларының қызметі үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 32 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10308 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушыларының қызметі үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
Жеке сот орындаушыларының қызметі үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

3. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 100 "Об утверждении Правил реализации арестованного имущества, в том числе на торгах в форме электронного аукциона" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10321) следующие изменения:
в Правилах реализации арестованного имущества, в том числе на торгах в форме электронного аукциона, утвержденных указанным приказом:
подпункты 1) и 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) единая электронная торговая площадка (далее - ЕЭТП) - цифровая система, совокупность баз данных, технических, программных, телекоммуникационных и других средств, обеспечивающих возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения электронного аукциона, предоставляющая единую общедоступную точку доступа участникам электронного аукциона;
3) Е-юридическая помощь - цифровая система, предназначенная для автоматизации адвокатской деятельности и деятельности юридических консультантов;";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Выставление имущества на электронный аукцион судебным исполнителем производится путем направления на ЕЭТП заявки посредством автоматизированной цифровой системы по исполнительному производству с приложением копии исполнительного документа, постановления о выставлении имущества на реализацию, документов, подтверждающих надлежащее уведомление или ознакомление должника и взыскателя с оценкой имущества.";
Абзац первый части первой пункта 30 изложить в следующей редакции:
"30. Реестр участников электронного аукциона ведется оператором ЕЭТП в цифровом формате и содержит следующие сведения:".
4. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 652 "Об утверждении Правил распределения исполнительных документов посредством государственной автоматизированной информационной системы исполнительного производства между частными судебными исполнителями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12848) следующие изменения:
в Правилах распределения исполнительных документов посредством государственной автоматизированной информационной системы исполнительного производства между частными судебными исполнителями, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила распределения исполнительных документов посредством государственной автоматизированной цифровой системы исполнительного производства между частными судебными исполнителями";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

3. "Тыйым салынған мүлікті, оның ішінде электрондық аукцион нысанындағы сауда-саттықта өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 100 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10321 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тыйым салынған мүлікті, оның ішінде электрондық аукцион нысанындағы сауда-саттықта өткізу қағидаларында:
2 тармағының 1) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңы (бұдан әрі – БЭСА) – цифрлық жүйе, дерекқордың, электрондық аукционға қатысушыларға бірыңғай жалпы қолжетімді қол жеткізу нүктесін ұсынатын, электрондық аукцион өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін техникалық, бағдарламалық, телекоммуникациялық және басқа да құралдардың жиынтығы;
3) Е - Заң көмегі - адвокаттық қызметті және заң консультанттарының қызметін автоматтандыруға арналған цифрлық жүйе;";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Сот орындаушысының электрондық аукционға мүлікті қоюы БЭСА-ға атқарушылық құжаттың, мүлікті өткізуге қою туралы қаулының, борышкерді және өндіріп алушыны мүліктің бағасымен тиісінше хабардар ету немесе таныстыруды растайтын құжаттардың көшірмесін қоса бере отырып, өтінімді атқарушылық іс жүргізу бойынша автоматтандырылған цифрлық жүйе арқылы жіберу арқылы жүргізіледі";
30-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Электрондық аукцион қатысушыларының тізілімін БЭСА операторы цифрлық форматта жүргізеді және онда мынадай мәліметтер:".
4. "Атқарушылық құжаттарды жеке сот орындаушылары арасында атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 652 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12848 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Атқарушылық құжаттарды жеке сот орындаушылары арасында атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы бөлу қағидаларында:
Тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Атқарушылық құжаттарды жеке сот орындаушылары арасында атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі арқылы бөлу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие правила распределения исполнительных документов между частными судебными исполнителями разработаны в соответствии со статьями 9-1, 37, подпунктом 2) пункта 1 статьи 162 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) и определяют порядок распределения исполнительных документов региональной палатой частных судебных исполнителей (далее – региональная палата) между частными судебными исполнителями посредством государственной автоматизированной цифровой системы исполнительного производства.";
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) государственная автоматизированная цифровая система исполнительного производства (далее – Цифровая система) – цифровая система, предназначенная для осуществления в цифровой форме учета исполнительных производств, автоматизации процессуальных действий судебного исполнителя, а также получения данных о ходе исполнительного производства сторонами исполнительного производства;";
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Распределение исполнительных документов осуществляется посредством цифровой системы.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"1) подачи заявления с приложением оригинала исполнительного документа на бумажном носителе;
2) подачи заявления в орган выдавший исполнительный документ о направлении его для принудительного исполнения в Цифровую систему.
Исполнительный документ направляется лицом, органом, уполномоченными на его выдачу, судом в Цифровую систему на основании заявления взыскателя либо его представителя.
Электронный исполнительный документ направляется лицом, органом, уполномоченными на его выдачу, судом в Цифровую систему на основании заявления взыскателя либо его представителя.
Предъявление исполнительных документов без заявления взыскателя посредством цифровых систем государственных органов, интегрированных с Цифровой системой, допускается по категориям дел о взыскании в пользу государства, а также в случаях, прямо предусмотренных законодательством.
Предъявление ранее возвращенного без исполнения исполнительного документа на бумажном носителе взыскателем либо его представителем осуществляется в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
Предъявление ранее возвращенного без исполнения электронного исполнительного документа взыскателем либо его представителем осуществляется путем подачи заявления посредством Цифровой системы. После поступления заявления Цифровая система осуществляет автоматическое извлечение ранее зарегистрированного электронного исполнительного документа и приложенных к нему материалов, с последующим распределением их частному судебному исполнителю, в порядке предусмотренными настоящими Правилами.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"1. Осы атқарушылық құжаттарды жеке сот орындаушылары арасында бөлу қағидалары "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-1, 37-баптарына, 162-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке сот орындаушылары өңірлік палатасының (бұдан әрі – өңірлік палата) атқарушылық құжаттарды жеке сот орындаушылары арасында атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі арқылы бөлу тәртібін айқындайды.";
2-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі (бұдан әрі – Цифрлық жүйе) – атқарушылық іс жүргізулерді цифрлық нысанда есепке алуға, сот орындаушысының процестік әрекеттерін автоматтандыруға, сондай-ақ атқарушылық іс жүргізу тараптарының іс жүргізу барысы туралы мәліметтер алуына арналған цифрлық жүйе;";
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Атқарушылық құжаттарды бөлу Цифрлық жүйе арқылы жүзеге асырылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қағаз жеткізгіштегі атқарушылық құжаттың түпнұсқасын қоса бере отырып, өтініш беру арқылы;
2) атқарушылық құжатты берген органға оны мәжбүрлеп орындату үшін Цифрлық жүйеге жіберу туралы өтініш беру арқылы ұсынылады.";
Атқарушылық құжатты өндіріп алушының не оның өкілінің өтініші негізінде оны беруге уәкілетті адам, орган, сот Цифрлық жүйеге жібереді.
Электрондық атқарушылық құжатты өндіріп алушының не оның өкілінің өтініші негізінде оны беруге уәкілетті адам, орган, сот Цифрлық жүйеге жібереді.
Атқарушылық құжаттарды өндіріп алушының өтінішінсіз, Цифрлық жүйемен интеграцияланған мемлекеттік органдардың цифрлық жүйелері арқылы ұсыну мемлекет пайдасына өндіріп алу туралы істер санаттары бойынша, сондай-ақ заңнамамен тікелей көзделген жағдайларда жол беріледі.
Бұрын орындалмай қайтарылған қағаз жеткізгіштегі атқарушылық құжатты өндіріп алушының не оның өкілінің ұсынуы осы Қағидаларда көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
Бұрын орындалмай қайтарылған электрондық атқарушылық құжатты өндіріп алушының не оның өкілінің ұсынуы Цифрлық жүйеге өтініш беру арқылы жүзеге асырылады. Өтініш түскеннен кейін Цифрлық жүйе бұрын тіркелген электрондық атқарушылық құжатты және оған қоса берілген материалдарды автоматты түрде шығарып алады, кейіннен оларды осы Қағидаларда көзделген тәртіппен жеке сот орындаушысына бөледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Региональная палата до распределения исполнительного документа на бумажном носителе осуществляет заполнение всех необходимых сведений об исполнительном документе в Цифровой системе (наименование органа, лица, выдавшего исполнительный документ, суда, номер и дата исполнительного документа, сущность требования исполнительного документа, сведения о должнике и взыскателе).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Распределение и передача исполнительных документов частным судебным исполнителям осуществляется региональной палатой посредством Цифровой системы в течение трех рабочих дней с момента наступления обстоятельств, послуживших основанием для их поступления в региональную палату, а в случаях, когда судебный акт подлежит немедленному исполнению, – распределение исполнительного документа осуществляется незамедлительно с момента его поступления.".
часть вторую пункта 15 изложить в следующей редакции:
"Отчет о распределении исполнительных документов между частными судебными исполнителями формируется и публикуется в Цифровой системе.".
5. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 171 "Об утверждении Правил осуществления контроля за деятельностью частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16376) следующие изменения:
в Правилах осуществления контроля за деятельностью частных судебных исполнителей, утвержденных указанным приказом:
пункты 3-1 и 20-1 изложить в следующей редакции:
"3-1. Контроль за деятельностью частных судебных исполнителей проводится посредством цифровой системы "Государственная автоматизированная цифровая система исполнительного производства" и по материалам исполнительного производства.
20-1. Лица, проводившие контроль, после получения информации, указанной в пункте 20 настоящих Правил, в течение пяти рабочих дней сверяют достоверность устранения нарушений, указанных в заключении как посредством цифровой системы "Государственная автоматизированная цифровая система исполнительного производства", так и по материалам исполнительного производства.".
6. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 135 "Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18432) следующие изменения:
в Типовых формах постановлений государственных судебных исполнителей, утвержденных указанным приказом:
приложение 12 к Типовым формам постановлений государственных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;

"6. Өңірлік палата қағаз жеткізгіштегі атқарушылық құжатты бөлгенге дейін Цифрлық жүйеде атқарушылық құжат туралы барлық қажетті мәліметтерді (атқарушылық құжатты берген органның, адамның, соттың атауы, атқарушылық құжаттың нөмірі мен күні, атқарушылық құжат талабының мәні, борышкер мен өндіріп алушы туралы мәліметтер) толтырады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Атқарушылық құжаттарды жеке сот орындаушыларына бөлуді және беруді өңірлік палата Цифрлық жүйе арқылы олардың өңірлік палатаға келіп түсуіне негіз болған мән-жайлар басталған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырады, ал сот актісі дереу орындалуға жататын жағдайларда – атқарушылық құжат келіп түскен кезден бастап дереу жүзеге асырылады.".
15-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке сот орындаушылары арасында атқарушылық құжаттарды бөлу туралы есеп Цифрлық жүйеде қалыптастырылады және жарияланады.".
5. "Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 171 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16376 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылауды жүзеге асыру қағидаларында:
3-1 және 20-1-тармақтары20-1-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1. Жеке сот орындаушыларының қызметіне бақылау "Атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі" цифрлық жүйесі және атқарушылық іс жүргізу материалдары арқылы жүзеге асырылады.
20-1. Бақылау жүргізген тұлғалар осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген ақпаратты алғаннан кейін, бес жұмыс күні ішінде қорытындыда көрсетілген бұзушылықтарды жоюдың дұрыстығын "Атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі" цифрлық жүйесі және атқарушылық іс жүргізу материалдары арқылы салыстырады.
6. "Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 135 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18432 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарында:
Мемлекеттік сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 12-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

приложение 13 к Типовым формам постановлений государственных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
приложение 14 к Типовым формам постановлений государственных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню.
7. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 148 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18493) следующие изменения:
в Типовых формах постановлений частных судебных исполнителей, утвержденных указанным приказом:
приложение 11 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню;
приложение 29 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню;
приложение 30 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему Перечню;
приложение 31 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему Перечню;
приложение 32 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему Перечню;
приложение 33 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему Перечню;
приложение 34 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему Перечню;
приложение 35 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему Перечню;
приложение 41 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему Перечню.
8. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 347 "Об утверждении Правил осуществления выбора единой электронной торговой площадки по реализации арестованного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21235) следующие изменения:
в Правилах осуществления выбора единой электронной торговой площадки по реализации арестованного имущества, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) единая электронная торговая площадка (далее – ЕЭТП) – цифровая система, совокупность баз данных, технических, программных, телекоммуникационных и других средств, обеспечивающих возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения электронного аукциона, предоставляющая единую общедоступную точку доступа участникам электронного аукциона;";

Мемлекеттік сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 13-қосымша осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 14-қосымша осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
7. "Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 148 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18493 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарында:
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 11-қосымша осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 29-қосымша осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 30-қосымша осы Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 31-қосымша осы Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 32-қосымша осы Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 33-қосымша осы Тізбеге 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 34-қосымша осы Тізбеге 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 35-қосымша осы Тізбеге 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 41-қосымша осы Тізбеге 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8. "Тыйым салынған мүлікті өткізу бойынша бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңын таңдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 347 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21235 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тыйым салынған мүлікті өткізу бойынша бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңын таңдауды жүзеге асыру қағидаларында:
2-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңы (бұдан әрі – БЭСА) - цифрлық жүйе, дерекқордың, электрондық аукционға қатысушыларға бірыңғай жалпы қолжетімді қол жеткізу нүктесін ұсынатын, электрондық аукцион өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін техникалық, бағдарламалық, телекоммуникациялық және басқа да құралдардың жиынтығы;";

подпункты 5), 6) и 7) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"5) обеспечение электронного документооборота, ежедневного архивного хранения и поиска документов в цифровой форме, обеспечение возможности авторизации участников электронного аукциона и разграничения прав доступа пользователей для разной категории информации;
6) обеспечение приема электронных заявок и электронных документов судебных исполнителей посредством цифрового взаимодействия с Государственной автоматизированной цифровой системой исполнительного производства (далее – ГАЦСИП) через шлюз "цифрового правительства" в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" (далее – Закон), их размещения на ЕЭТП, а также передачи сведений о лотах, порядке проведения электронного аукциона и его результатах в ГАЦСИП;
7) наличие акта о приемке в промышленную эксплуатацию цифровой системы, акта с положительным результатом испытаний на соответствие требованиям кибербезопасности, экспертизы технической документации и аттестата соответствия требованиям кибербезопасности в соответствии с Законом.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Республиканская палата направляет предложения потенциальных поставщиков в сервисный интегратор "цифрового правительства" для подготовки экспертного заключения в отношении соответствия работ, технической спецификации, предлагаемых потенциальными поставщиками.".
9. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 сентября 2020 года № 354 "Об утверждении Правил приостановления расходных операций по текущему счету, предназначенному для хранения взысканных сумм в пользу взыскателей, частного судебного исполнителя, действие лицензии которого приостановлено или прекращено либо которого лишили лицензии, а также исключили из членов Республиканской палаты и формы распоряжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21209) следующие изменения:
в Правилах приостановления расходных операций по текущему счету, предназначенному для хранения взысканных сумм в пользу взыскателей, частного судебного исполнителя, действие лицензии которого приостановлено или прекращено либо которого лишили лицензии, а также исключили из членов Республиканской палаты и формы распоряжения, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Уполномоченный орган в сфере исполнения исполнительных документов или его территориальные органы направляют распоряжение о приостановлении расходных операций в банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в цифровой форме или на бумажном носителе не позднее трех рабочих дней со дня приостановления или прекращения действия либо лишения лицензии частного судебного исполнителя, а также его исключения из Республиканской палаты частных судебных исполнителей.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

4-тармағының 5), 6) және 7) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"5) электрондық құжат айналымын, цифрлық нысандағы құжаттарды күнделікті мұрағаттық сақтауды және іздестіруді қамтамасыз етуді, электрондық аукционға қатысушылардың авторландыру мүмкіндігін қамтамасыз етуді және ақпараттың түрлі санаттары үшін пайдаланушылардың қол жеткізу құқықтарының аражігін ажыратуды негізге алады;
6) "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі (бұдан әрі – АІЖ МАЦЖ) цифрлық өзара әрекеттестігі арқылы сот орындаушыларының электрондық өтініштері мен электрондық құжаттарын алуды қамтамасыз ету, сондай-ақ лоттар туралы, АІЖ МАЦЖ электрондық аукцион өткізу тәртібі және оның нәтижелері туралы мәліметтер беру;
7) цифрлық жүйені өнеркәсіптік қолданысқа қабылдау туралы актінің, Заңға сәйкес киберқауіпсіздік талаптарына, техникалық құжаттама және сараптамасына сәйкестік аттестатына және киберқауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынаудың оң нәтижесі бар актінің болуы.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Республикалық палата әлеуетті өнім берушілер ұсынатын жұмыстардың, техникалық ерекшеліктердің сәйкестігіне қатысты сараптамалық қорытынды дайындау үшін "цифрлық үкімет" сервисінің интеграторына әлеуетті өнім берушілердің ұсыныстарын жолдайды.".
9. "Лицензиясының қолданысы тоқтатыла тұрған немесе тоқтатылған не лицензиясынан айырылған, сондай-ақ Республикалық палата мүшелігінен шығарылған жеке сот орындаушысының өндіріп алушылардың пайдасына өндіріп алынған сомаларды сақтауға арналған ағымдағы шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы қағидаларын және өкімнің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 354 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21209 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Лицензиясының қолданысы тоқтатыла тұрған немесе тоқтатылған не лицензиясынан айырылған, сондай-ақ Республикалық палата мүшелігінен шығарылған жеке сот орындаушысының өндіріп алушылардың пайдасына өндіріп алынған сомаларды сақтауға арналған ағымдағы шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы қағидаларын және өкімнің нысанында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Атқарушылық құжаттарды орындау саласындағы уәкілетті орган немесе оның аумақтық органдары шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімді екінші деңгейдегі банктерге немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жеке сот орындаушысы лицензиясының қолданысы тоқтатыла тұрған немесе тоқтатылған не одан айырылған, сондай-ақ оны Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасынан шығарған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей цифрлық нысанда немесе қағаз жеткізгіште жібереді.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Распоряжение о приостановлении расходных операций передается в электронной форме посредством государственной автоматизированной цифровой системы исполнительного производства или на бумажном носителе.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Распоряжение об отмене приостановления расходных операций передается в цифровой форме посредством государственной автоматизированной цифровой системы исполнительного производства или на бумажном носителе.";
10. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 16 августа 2024 года № 697 "Об утверждении Правил осуществления упрощенного производства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 34936) следующие изменения:
в Правилах осуществления упрощенного производства, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1), 2) и 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) государственная автоматизированная цифровая система исполнительного производства (далее – ГАЦСИП) – цифровая система, предназначенная для осуществления в электронной форме учета исполнительных производств, автоматизации процессуальных действий судебного исполнителя, а также получения данных о ходе исполнительного производства сторонами исполнительного производства;
2) единый реестр административных производств (далее – ЕРАП) – цифровая система, в которой содержатся вносимые сведения об административных правонарушениях, лицах, их совершивших, принятых по ним решениях, а также осуществляется ведение дел об административных правонарушениях в цифровой форме;
4) упрощенное производство – автоматизированное исполнение исполнительных документов, осуществляемое территориальным органом юстиции (далее – территориальный орган), посредством ГАЦСИП;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Исполнительные документы в рамках упрощенного производства поступают в ГАЦСИП в цифровой форме из ЕРАП, интегрированной налоговой цифровой системы, а также автоматизированной цифровой системы судебных органов Республики Казахстан.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. На основании исполнительного документа, поступившего в цифровой форме, территориальным органом посредством ГАЦСИП незамедлительно возбуждается упрощенное производство, о чем выносится постановление, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Извещение должника о возбуждении упрощенного производства осуществляется путем направления текстового сообщения по абонентскому номеру сотовой связи, зарегистрированному в Базе мобильных граждан, либо (и) посредством направления push-уведомления в мобильных приложениях цифрового правительства, а также банков второго уровня. Извещение содержит ссылку для ознакомления и скачивания постановления о возбуждении упрощенного производства.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"5. Шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкім атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі арқылы электрондық нысанда немесе қағаз жеткізгіште беріледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Шығыс операцияларын тоқтата тұрудың күшін жою туралы өкім атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі арқылы цифрлық нысанда немесе қағаз жеткізгіште беріледі.";
10. "Оңайлатылған іс жүргізуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а 2024 жылғы 16 тамыздағы № 697 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34936 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Оңайлатылған іс жүргізуді жүзеге асыру қағидаларында:
2-тармағының 1), 2) және 4)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі (бұдан әрі – АІЖМАЦЖ) – атқарушылық іс жүргізуді есепке алуды электронды нысанда жүзеге асыруға, сот орындаушысының процестік әрекеттерін автоматтандыруға, сондай-ақ атқарушылық іс жүргізу тараптарының атқарушылық іс жүргізу барысында деректер алуына арналған цифрлық жүйе;
2) әкімшілік іс жүргізудің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі – ӘІБТ) – әкімшілік құқық бұзушылықтар, оларды жасаған адамдар, олар бойынша қабылданған шешімдер туралы енгізілетін мәліметтер қамтылатын цифрлық жүйе, сондай-ақ әкімшілік құқық бұзушылық істерін цифрлық нысанда жүргізу жүзеге асырылады;
4) оңайлатылған іс жүргізу – аумақтық әділет орган (бұдан әрі – аумақтық орган) АІЖМАЦЖ-і арқылы жүзеге асыратын атқарушылық құжаттардың автоматтандырылған орындалуы;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Атқарушылық құжаттар оңайлатылған іс жүргізу шеңберінде АІЖМАЦЖ-не ӘІБТ-ден, біріктірілген салықтық цифрлық жүйесі цифрлық жүйесінен, сондай-ақ Қазақстан Республикасы сот органдарының автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесінен цифрлық нысанда келіп түседі.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. АІЖМАЦЖ-і арқылы цифрлық нысандағы атқарушылық құжаттың негізінде аумақтық орган оңайлатылған іс жүргізуді дереу қозғайды, ол жөнінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қаулы шығарылады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Борышкерге оңайлатылған іс жүргізуді қозғау туралы хабарлама Мобильді азаматтар базасында тіркелген ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша мәтіндік хабарлама жіберу арқылы не (және) цифрлық үкіметтің, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің мобильді қосымшаларында push-хабарлама жіберу арқылы жүзеге асырылады. Хабархатта оңайлатылған іс жүргізуді қозғау туралы қаулымен танысуға және жүктеуге арналған сілтеме бар.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Должник на любой стадии упрощенного производства после ознакомления с постановлением о возбуждении упрощенного производства может отказаться от исполнения требования исполнительного документа в упрощенном производстве, пройдя по полученной ссылке и нажав в отобразившемся в ГАЦСИП "Окне" на кнопку "Не согласен".
Должник по вопросам отказа от исполнения требований исполнительного документа в рамках упрощенного производства либо в связи с исполнением требований исполнительного документа, может обратиться с соответствующим письменным заявлением в территориальный орган.
В случае отказа должником от исполнения требований исполнительного документа в рамках упрощенного производства путем перехода по ссылке, территориальным органом в ГАЦСИП незамедлительно формируется постановление о передаче исполнительного документа на исполнение частному судебному исполнителю (далее – постановление о передаче исполнительного документа на исполнение частному судебному исполнителю), согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в порядке, предусмотренном Правилами распределения исполнительных документов посредством государственной автоматизированной цифровой системы исполнительного производства между частными судебными исполнителями, утвержденными приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 652 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12848).
Территориальным органом в течение трех рабочих дней со дня регистрации в территориальном органе заявления должника в ГАЦСИП формируется постановление о передаче исполнительного документа на исполнение частному судебному исполнителю.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Постановление территориального органа, сформированное в ГАЦСИП, удостоверенное посредством ЭЦП руководителя территориального органа или его заместителя, об истребовании информации о номерах банковских счетов и наличии денег на них, находящихся в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и наложении ареста на них, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, предъявляется в банки, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, посредством ГАЦСИП по истечении пяти календарных дней со дня возбуждения упрощенного производства.
Взаимодействие в рамках упрощенного производства между ГАЦСИП и цифровыми системами банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, осуществляется в цифровом формате.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Территориальному органу на основании постановления, сформированного в ГАЦСИП, в рамках упрощенного производства, и удостоверенного посредством ЭЦП руководителя территориального органа или его заместителя, выдаются сведения о наличии банковских счетов физического лица и их номерах, наличии денег на этих счетах в пределах взыскиваемой суммы, а в случае недостаточности денег – также о движении денег на этих счетах с момента возбуждения упрощенного производства.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"7. Борышкер оңайлатылған іс жүргізудің кез келген сатысында оңайлатылған іс жүргізуді қозғау туралы қаулымен танысқаннан кейін алынған сілтеме бойынша өтіп, АІЖМАЦЖ-де көрсетілген "Терезеде" "Келіспеймін" батырмасын басу арқылы оңайлатылған іс жүргізуде атқарушылық құжаттың талаптарын орындаудан бас тарта алады.
Борышкер оңайлатылған іс жүргізу шеңберінде атқарушылық құжаттың талаптарын орындаудан бас тарту не атқарушылық құжаттың талаптарын орындалуымен байланысты мәселелері бойынша тиісті жазбаша өтінішпен аумақтық органға жүгіне алады.
Борышкер сілтеме бойынша өту жолымен оңайлатылған іс жүргізу шеңберінде атқарушылық құжаттың талаптарын орындаудан бас тартқан жағдайда, аумақтық орган АІЖМАЦЖ-де Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 652 бұйрығымен бекітілген Атқарушылық құжаттарды жеке сот орындаушылары арасында атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы бөлу қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12848 болып тіркелген) көзделген тәртіппен атқарушылық құжатты жеке сот орындаушысының орындауына беру туралы қаулысын (бұдан әрі – атқарушылық құжатты жеке сот орындаушысының орындауына беру туралы қаулы) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес дереу қалыптастырады.
Аумақтық органда борышкердің өтініші тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде АІЖМАЦЖ-де атқарушылық құжатты жеке сот орындаушысының орындауына беру туралы қаулыны аумақтық орган қалыптастырады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Аумақтық орган басшысының немесе оның орынбасарының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылған аумақтық органның АІЖМАЦЖ-де қалыптастырылған, банктердегі, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы банктік шоттардың нөмірлері және онда ақшаның бар-жоғы туралы ақпаратты талап ету және оларға тыйым салу туралы қаулысы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға оңайлатылған іс жүргізу қозғалған күннен бастап күнтізбелік бес күн өткен соң АІЖМАЦЖ-і арқылы ұсынылады.
АІЖМАЦЖ-і мен банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың цифрлық жүйелері арасындағы оңайлатылған іс жүргізу шеңберінде өзара іс-қимыл цифрлық форматта жүзеге асырылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Аумақтық органға оңайлатылған іс жүргізу шеңберінде АІЖМАЦЖ-де қалыптастырылған және аумақтық орган басшысының немесе оның орынбасарының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылған қаулысы негізінде, жеке тұлғаның банктік шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттарда өндіріп алынатын сома шегіндегі ақшаның бар-жоғы туралы, ал ақша жеткіліксіз болған жағдайда оңайлатылған іс жүргізу қозғалған кезден бастап осы шоттардағы ақша қозғалысы туралы мәліметтер беріледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. При наложении ареста в обеспечение исполнения исполнительного документа на основании постановления территориального органа в рамках упрощенного производства, полученного посредством ГАЦСИП, сумма денег, на которые налагается арест, не должна превышать сумму, указанную в исполнительном документе.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. По истечении десяти календарных дней со дня возбуждения упрощенного производства, посредством ГАЦСИП в Единой нотариальной цифровой системе выставляется запрет должнику на совершение определенных действий по распоряжению имуществом, о чем выносится постановление, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Взыскание денег должника, находящихся в банках или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, осуществляется на основании инкассового распоряжения территориального органа, сформированного в ГАЦСИП. Инкассовое распоряжение направляется по истечении двадцати календарных дней со дня возбуждения упрощенного производства в цифровой форме в банк или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, с приложением исполнительных документов, подтверждающих обоснованность взыскания.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Территориальным органом инкассовое распоряжение в рамках упрощенного производства не выставляется, в случае наличия в ГАЦСИП подписанных ЭЦП судебного исполнителя постановления об обращении взыскания на заработную плату и иные виды доходов должника и инкассового распоряжения.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Оплата задолженности в рамках упрощенного производства должником осуществляется посредством платежных систем, интегрированных с ГАЦСИП.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. В случаях прекращения упрощенного производства территориальным органом в ГАЦСИП незамедлительно выносится постановление, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Территориальным органом в случае прекращения упрощенного производства, неисполненные инкассовые распоряжения в ГАЦСИП, отзываются на основании распоряжения об отзыве платежного документа.";
части первой и третьей пункта 23 изложить в следующей редакции:
"23. Территориальным органом в случае передачи упрощенного производства, выставленные инкассовые распоряжения в ГАЦСИП отзываются на основании распоряжения об отзыве платежного документа.
Информирование банков, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, о передаче исполнительного документа из упрощенного производства частному судебному исполнителю осуществляется в цифровом формате.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:

"12. АІЖМАЦЖ-і арқылы алынған, оңайлатылған іс жүргізу шеңберіндегі аумақтық органның қаулысы негізінде атқарушылық құжаттың орындалуын қамтамасыз ету үшін тыйым салу кезінде тыйым салынатын ақша сомасы атқарушылық құжатта көрсетілген сомадан аспауы тиіс.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Оңайлатылған іс жүргізуді қозғағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң, Бірыңғай нотариаттық цифрлық жүйеде АІЖМАЦЖ-і арқылы борышкерге мүлікке билік ету жөнінде белгілі бір іс-әрекеттер жасауға тыйым салынады, ол туралы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес қаулы шығарылады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Банктердегі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы борышкердің ақшасын өндіріп алу АІЖМАЦЖ-де қалыптастырылған аумақтық органның инкассолық өкімі негізінде жүзеге асырылады. Инкассолық өкім оңайлатылған іс жүргізу қозғалған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн өткен соң цифрлық нысанда өндіріп алудың негізділігін растайтын атқарушылық құжаттарды қоса бере отырып, банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға жолданады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Аумақтық орган оңайлатылған іс жүргізу шеңберіндегі инкассолық өкімді АІЖМАЦЖ-де сот орындаушысының ЭЦҚ-сы қол қойған борышкердің жалақысына және табысының өзге де түрлеріне өндіріп алу туралы қаулы және инкассолық өкім болған жағдайда қоймайды.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Борышкердің оңайлатылған іс жүргізу шеңберінде берешекті төлеуі АІЖМАЦЖ-мен интеграцияланған төлем жүйелері арқылы жүзеге асырылады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Оңайлатылған іс жүргізу тоқтатылған жағдайларда аумақтық орган АІЖМАЦЖ-де осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес дереу қаулы шығарады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Аумақтық орган оңайлатылған іс жүргізу тоқтатылған жағдайда, АІЖМАЦЖ-де орындалмаған инкассолық өкімдерді төлем құжатын кері қайтарып алу туралы өкімнің негізінде кері қайтарып алады.";
23-тармақтың бірінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Аумақтық орган оңайлатылған іс жүргізу берілген жағдайда, АІЖМАЦЖ-де қойылған инкассолық өкімдерді төлем құжатын кері қайтарып алу туралы өкімнің негізінде кері қайтарып алады.
Атқарушылық құжатты оңайлатылған іс жүргізуден жеке сот орындаушысына беру туралы банктерді, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарды хабардар ету цифрлық форматта жүзеге асырылады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"24. При передаче исполнительного документа территориальным органом в ГАЦСИП выносится постановление о передаче исполнительного документа на исполнение частному судебному исполнителю. О принятии исполнительного документа к исполнению частным судебным исполнителем выносится постановление.";
приложение 1 к Правилам осуществления упрощенного производства, изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему Перечню;
приложение 3 к Правилам осуществления упрощенного производства, изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящему Перечню;
приложение 4 к Правилам осуществления упрощенного производства, изложить в редакции согласно приложению 17 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра юстиции Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам к учетной регистрации
частных судебных исполнителей
Форма
В __________________________
(территориальный орган
юстиции)
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) и ИИН)
Уведомление
о постановке на учетную регистрацию
В связи с вступлением в члены Республиканской палаты частных судебных исполнителей, направляю официальную информацию о себе для постановки на учетную регистрацию в территориальном органе юстиции:
Адрес проживания, прописки
Номера рабочих и сотовых телефонов
Электронная почта
Приложение:
1) ______________________________________________________________________
2) ______________________________________________________________________
3) ______________________________________________________________________
Предоставление в бумажном формате: _________________________
(дата и подпись)
Предоставление в цифровом формате: _________________________
(дата и время подписания ЭЦП)
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра юстиции Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Квалификационные требования
и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности частных судебных исполнителей
Требования
Документ
в/п
1
2
1
Гражданство Республики Казахстан
документ, удостоверяющий личность
2
Наличие высшего образования "Право" в соответствии с Классификатором направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 октября 2018 года № 569.
Для дипломов выданных зарубежными образовательными учреждениями, сведения о подтверждении прохождения процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании"
диплом
3
Соответствие одному из следующих требований:

"24. Атқарушылық құжатты берген кезде аумақтық орган АІЖМАЦЖ-де атқарушылық құжатты жеке сот орындаушысының орындауына беру туралы қаулы шығарады. Жеке сот орындаушысы атқарушылық құжатты орындауға қабылдау туралы қаулы шығарады.".
Оңайлатылған іс жүргізуді жүзеге асыру қағидаларына 1-қосымша осы Тізбеге 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Оңайлатылған іс жүргізуді жүзеге асыру қағидаларына 3-қосымша осы Тізбеге 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Оңайлатылған іс жүргізуді жүзеге асыру қағидаларына 4-қосымша осы Тізбеге 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Жеке сот орындаушыларының
есептік тіркеу қағидасының
1-қосымшасы
Нысан
________________________________________________________
(аумақтық әділет органы)
кімнен_________________________________________________
(тегі, аты, жөні (болған жағдайда) және ЖСН)
Естептік тіркеуге қою туралы хабарлама
Жеке сот орындаушыларының Республикалық палатасының мүшелігіне өтуіме байланысты, аумақтық әділет органына есептік тіркеуге қою үшін өзім туралы ресми мәліметті жолдаймын:
Тұрғылықты, тіркелген мекен-жайы
Жұмыс және ұялы телефондары
Электрондық поштасы
Қосымша:
1)
_____________________________________________________________________
2)
______________________________________________________________________
3)
______________________________________________________________________
Қағаз түрінде ұсынылса: ___________________________ (күні және қолы)
Цифрлық түрде ұсынылса: _________________________ (күні және ЭЦҚ қойылған уақыты)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Жеке сот орындаушыларының қызметі үшін біліктілік
талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Талаптары
Құжат
р/с
1
2
1
Қазақстан Республикасының азаматы
жеке басын куәландыратын құжат
2
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 13 қазандағы № 569 бұйрығымен бекітілген Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышына сәйкес жоғары білімінің болуы.
Шетелдік білім мекемелері берген дипломдар үшін, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификациялау немесе тану рәсімінен өткендігі туралы мәлімет
диплом
3
Мына талаптардың біріне сәйкес келуі:

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 1 статьи 33, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Временно ограничить выезд __________________________________________, (фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН руководителя юридического лица) являющегося должником (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица), из Республики Казахстан.
2. Постановления судебного исполнителя о временном ограничении на выезд из Республики Казахстан направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной цифровой системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель _______________________________
Место печати                         (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра юстиции Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 13 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ______________________
(наименование суда)
___________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"__" ______________ 20__ года
Место печати
Постановление о приостановлении временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"___" ___________ 20__года ________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" ______ 20___года
о _____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _____________________________________________________
(наименование исполнительного документа,
наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_______________________________________________________________________________
(основание приостановления временного ограничения на выезд должника)
________________________________________________________________________________
и основания необходимости проведения лечения за пределами Республики Казахстан)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 3 статьи 33, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 1-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасынан шығуына шектеу
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда,БСН) қойылсын.
2. Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы қаулы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе цифрлық нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаныөзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оныңаты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
13-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья ______________________
(соттың атауы)
___________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Борышкер болып табылатын жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеуді тоқтата тұру туралы қаулының үлгі нысаны
20__ жыл "__" __________
__________________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________ негізінде қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің шығуына уақытша шектеуді тоқтата тұру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 3-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Приостановить временное ограничение на выезд
_____________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия,
имя и отчество (при наличии), ИИН руководителя юридического лица)
являющегося должником (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица),
из Республики Казахстан для проведения лечения с "___" _______ 20____ года по "__"_______ 20__года.
2. Постановления судебного исполнителя направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной цифровой системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министра юстиции Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 14 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о снятии временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"__" __________ 20__ года __________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и
отчество (при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о _____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда
либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата
выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_________________________________________________________________________
(основание снятия, отмены временного ограничения на выезд физического лица,
руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником,
из Республики Казахстан)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом ____) пункта 4 статьи 33, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
____________________________________________ 20__жылғы "____" _________
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), БСН)
20__жылғы "____" __________ дейін емделуі үшін Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеу тоқтатыла тұрылсын.
2. Сот орындаушысының қаулысы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе цифрлық нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
14-қосымша
Борышкер болып табылатын жеке тұлғадан, заңды тұлға басшысынан (міндетін атқарушыдан) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау туралы қаулының үлгі нысаны
20__ жыл "__" __________ __________________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкер болып табылатын жеке тұлғадан, заңды тұлға басшысынан (міндетін атқарушыдан) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау, күшін жою негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 33-бабы 3-тармағының __) тармақшасын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Снять временное ограничение на выезд _____________________________________, (фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН руководителя юридического лица) являющегося должником (руководителем (исполняющего обязанности) юридического лица), из Республики Казахстан.
2. Постановления судебного исполнителя направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной цифровой системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министра юстиции Республики
Казахстан и исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 11 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление о возвращении исполнительного документа
"__" ________ 20__года _____________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель______________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа,
данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(указываются основания возвращения исполнительного документа, со ссылкой на нормы
действующего Закона Республика Казахстан "Об исполнительном производстве и
статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта).
Примечание: при возвращении исполнительного документа о взыскании административного штрафа в доход государства в отношении должника - иностранца либо лица без гражданства в порядке подпункта 2) пункта 1 статьи 48 Закона, указывается следующее: - отсутствие имущества должника, включая деньги и ценные бумаги, находящиеся у него либо у иных физических или юридических лиц, в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, а также в страховых организациях, на которые невозможно наложить арест (подпунктами 1) и 1-1) пункта 2 статьи 32 Закона); - сведения, полученные через единую цифровую систему по контролю за въездом-выездом и пребыванием иностранцев в Республики Казахстан "Беркут" подтверждающие выезд должника - иностранца либо лица без гражданства за пределы Республики Казахстан. На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом __) пункта 1 статьи 48, 49, статьей 126 Закона.
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы
(міндетін атқарушы))________________________________________________________
Қазақстан Республикасынан (жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), БСН) шығуына уақытша шектеу алып тасталсын.
2. Сот орындаушысының қаулысы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________ Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
11-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық құжатты қайтару туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________ ___________________________________ (қала, облыс атауы)
Жеке сот орындаушысы________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _____________________________________________________________
атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің
деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_____________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді тоқтату негізі)
Ескерту: Заңның 48-бабы 1-тармағының 2) тармақшасының тәртібімен борышкер шетелдікке не азаматтығы жоқ адамға қатысты әкімшілік айыппұлды мемлекет кірісіне өндіру туралы атқарушылық құжаты қайтарылған кезде мыналар көрсетіледі: - борышкердiң өзiндегi не басқа да жеке немесе заңды тұлғалардағы, банктердегi және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы ақшасы мен бағалы қағаздарын қоса алғанда тыйым салуға мүмкін болмаған мүлкінің болмауы (Заңның 32-бабы 2-тармағының 1) және 1-1) тармақшалары); - шетелдіктердің Қазақстан Республикасына келуін - кетуін және болуын бақылау жөніндегі "Бүркіт" бірыңғай цифрлық жүйесі арқылы алынған борышкер шетелдіктің не азаматтығы жоқ адамның Қазақстан Республикасының шегінен тыс шыққанын растайтын мәліметтер.
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 48-бабы 1-тармағының __) тармақшасын, 48-бабы, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Возвратить исполнительный документ
_________________________________________________________________________
(содержание исполнительного документа)
_______________________________________________________________________________.
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица, адрес, по
которому возвращается исполнительный документ).
2. В соответствии со статьей 49 Закона исполнительное производство считать оконченным.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
Примечание: в случае установления факта выбытия должника - иностранца либо лица без гражданства за пределы Республики Казахстан на территорию другого государства (_____________), частный судебный исполнитель в порядке подпунктов 1) и 2) пункта 3 статьи 48 Закона возвращает исполнительный документ о взыскании административного штрафа в доход государства в правоохранительный орган либо специальный государственный орган, вынесшим (инициировавшим) его, для принятия мер в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республике Казахстан.
4. Разъяснить сторонам исполнительного производства, что в соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона возвращение исполнительного документа взыскателю не является препятствием для повторного предъявления этого документа к исполнению в пределах установленного законом срока давности исполнения.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан. Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно
6. По истечению срока предъявления исполнительного документа к принудительному исполнению меры, принятые в рамках исполнительного производства, подлежат отмене.
Частный судебный исполнитель ______________________________
Место печати                   (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 7 к Перечню
некоторых приказов Министра
юстиции Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 29 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор
___________________________
(наименование прокуратуры)
___________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Постановление об обращении взыскания на имущество
"__" ________ 20__года ________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель _____________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного
исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_____________________________________________________________________________
(основание обращения взыскания на имущество, со ссылкой на нормы действующего Закона
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо
иного нормативного правового акта)

1. _____________________________________________________________________________
туралы (атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), заңды тұлғаның, соттың, уәкілетті органның атауы, мекен-жайы көрсетіледі) атқарушылық құжат қайтарылсын.
2. Заңның 49-бабына сәйкес атқарушылық іс жүргізу аяқталды деп танылсын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын. Ескерту: борышкер шетелдіктің не азаматтығы жоқ адамның Қазақстан Республикасының шегінен тыс басқа мемлекеттің (_____________) аумағына кету фактісі анықталған жағдайда, жеке сот орындаушысы Заңның 48-бабы 3-тармағының 1) және 2) тармақшаларының тәртібімен әкімшілік айыппұлды мемлекет кірісіне өндіріп алу туралы атқарушылық құжатты оны шығарған (бастамашы болған) құқық қорғау органына не арнайы мемлекеттік органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде шаралар қабылдау үшін қайтарады.
4. Заңның 48-бабы 2-тармақшасына сәйкес атқарушылық құжатты өндiрiп алушыға қайтару заңда белгiленген атқарудың ескіру мерзiмi шегiнде осы құжатты орындауға қайталап ұсынуға кедергi болып табылмайтыны түсіндірілсін.
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін. Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі
6. Атқарушылық құжатты мәжбүрлеп орындатуға берудің көзделген мерзімі өткен жағдайларда атқарушылық іс жүргізу шегінде қабылданған мәжбүрлеп орындату шаралары жойылуға жатады.
Жеке сот орындаушысы ___________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
29-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор
___________________________
(прокуратураның атауы)
___________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Мүліктен өндіріп алу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, мүліктен өндіріп алу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 55, 56, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обратить взыскание на имущество _________________________________________,
(наименование имущества)
принадлежащее ________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование
юридического лица, БИН)
находящееся ____________________________________________________________________.
(указывается место нахождения имущества)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии),
дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати                   (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 8 к Перечню
некоторых приказов Министра
юстиции Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 30 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья _____________________
(наименование суда)
__________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Постановление о временном ограничении на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"__" ________ 20__года ____________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель______________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда
либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата
выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основания выставления временного ограничения на выезд должника из Республики
Казахстан, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и
статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 55, 56-баптарын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. _____________________________________________________________ орналасқан
(мүліктің орналасқан жері көрсетіледі)
________________________________________________________________________ тиесілі
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН)
_______________________________________________________ мүлкінен өндіріп алынсын.
(мүліктің атауы)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе цифрлық нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақбұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
30-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья _____________________
(соттың атауы)
__________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы________________________________________________________ (жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеу қолданудың негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 1 статьи 33, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Временно ограничить выезд _______________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-
физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество (при
наличии) руководителя юридического лица, ИИН)
являющегося должником (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица), из Республики Казахстан.
2. Постановления судебного исполнителя о временном ограничении на выезд из Республики Казахстан направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной цифровой системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа.
В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати
Приложение 9 к Перечню
некоторых приказов Министра
юстиции Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 31 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья _____________________
(наименование суда)
__________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Постановление о приостановлении временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"__" ________ 20__года _____________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ______________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ______________________________________________________
(наименование исполнительного документа,
наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный
документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основания приостановления временного ограничения на выезд должника за пределы
Республики Казахстан, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном
производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного
правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 1-тармағын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
______________________________________________________________________
Қазақстан Республикасынан шығуына шектеу (жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), БСН) қойылсын.
2. Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы қаулы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе цифрлық нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
31-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья _____________________
(соттың атауы)
__________________________
(қолы, инициалдары жәнетегі)
20___ жылғы "__"__________
Мөрдің орны
Жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеуді тоқтата тұру туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ______________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы________________________________________________________ (жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
________________________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________________

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом) пункта 4 статьи 33, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Снять временное ограничение на выезд _____________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника - физического лица, ИИН, фамилия, имя и
отчество (при наличии) руководителя юридического лица, ИИН) являющегося должником
(руководителем (исполняющего обязанности) юридического лица), из Республики Казахстан,
наложенного постановлением частного судебного исполнителя
___________________________________________ от "___" ____________ 20__ года.
(фамилия и инициалы)
2. Постановление судебного исполнителя направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной цифровой системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно.
Частный судебный исполнитель _____________________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 11 к Перечню
некоторых приказов Министра
юстиции Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 33 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья _____________________
(наименование суда)
__________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Постановление о приводе лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю
"__" ________ 20__года _____________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ______________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
_______________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(указываются основания привода лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю со
ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе
судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкер болып табылатын жеке тұлғадан, заңды тұлға басшысынан (міндетін атқарушыдан) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау, күшін жою негізі) Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 33-бабы 4-тармағының __) тармақшасын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
_________________________________________________ Қазақстан Республикасынан
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болғанжағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болғанжағдайда), БСН) шығуына уақытша шектеу алып тасталсын.
2. Сот орындаушысыныңқаулысы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
32-қосымша
Үлгі нысаны
Сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 5 статьи 27, статьями 35-1, 126 Закона, подпунктом 36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обеспечить принудительный привод _______________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
физического лица, ИИН, руководителя юридического
лица) проживающего (работающего)
________________________________________________________________________________
(адрес по месту прописки (жительства) физического лица, месту нахождения юридического лица)
в _____________________________________________________________________________
по адресу _______________________________________________________________________.
(контора частного судебного исполнителя, суд, Департамент юстиции)
2. Постановление направить для оказания содействия в __________________________
(наименование органа внутренних дел)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Объявить должнику о принудительном приводе ______________________________
(адрес, телефон, при необходимости адрес электронной почты)
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме.
При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати                   (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 12 к Перечню
некоторых приказов Министра
юстиции Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 34 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор
___________________________
(наименование прокуратуры)
___________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Постановление об изъятии недвижимого имущества
"__" ________ 20__года ____________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ______________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о _____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ______________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основание изъятия недвижимого имущества должника, со ссылкой на нормы действующего
Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон)
либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 27-бабының 5-тармағын, 35-1, 126-бабын және "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 36) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ______________________________________________________ мекенжайы бойынша
(жеке тұлғаның тіркелген (тұрғылықты) жері, заңды тұлғаның орналасқан жері бойынша мекенжайы) тұратын (жұмыс атқаратын)
__________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның басшысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
_________________________________________________________________ ғимараты
(жеке сот орындаушысының кеңсесіне, сотқа, Әділет департаментіне немесе басқа мекенжай) __ кабинетке жергілікті уақыт бойынша сағат __ минутта__күштеп әкелу қамтамасыз етілсін.
2. Қаулы көмек көрсету үшін________________________________________ жолдансын. (ішкі істер органының атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Борышкерге күштеп әкелу туралы ______________ мекенжайы бойынша хабарлансын. (мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
5. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе цифрлы құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
34-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор
__________________________
(прокуратураның атауы)
__________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Жылжымайтын мүлікті алып қою туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________ _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңының (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, жылжымайтын мүлікті алып қою негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом 2-1) пункта 2 статьи 32, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Изъять недвижимое имущество принадлежащее ______________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника - физического лица, ИИН, наименование
юридического лица, БИН)
_______________________________________________________________________________.
(наименование имущества и местонахождение)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати                   (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 13 к Перечню
некоторых приказов Министра
юстиции Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 35 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор
___________________________
(наименование прокуратуры)
___________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" __________ 20__ года
Постановление об изъятии правоустанавливающих документов
"__" ________ 20__года _____________________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель ______________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основание изъятия правоустанавливающих документов должника, со ссылкой на нормы
действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
(далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 32-бабы 2-тармағының 2-1) тармақшасын, 126-бабын, басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ________________________________________________________________________ тиесілі
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН)
_______________________________________________ жылжымайтын мүлкі алып қойылсын.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе цифрлы құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
35-қосымша
Үлгі нысаны
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор
__________________________
(прокуратураның атауы)
__________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Құқықты белгілейтін құжаттарды алып қою туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ___________
_________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот
орындаушысы___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________________ негізінде
қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Заңының (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, құқықты белгілейтін құжаттарды алып қою негізі)

1. Объявить в розыск должника ______________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и
отчество (при наличии) руководителя юридического лица, ИИН) являющегося должником
(руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица).
2. Постановления судебного исполнителя об объявлении должника в розыск направить для исполнения в территориальные органы внутренних дел, антикоррупционной службы, службы экономических расследований Республики Казахстан.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Частный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати
Приложение 15 к Перечню
некоторых приказов Министра
юстиции Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам осуществления
упрощенного производства
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о возбуждении упрощенного производства
"____" ________ 20__ года
___________________________
(наименование области, города)
________________________________, рассмотрев _______________________________
(Наименование территориального органа) _____________________________________
_______________________________________________________________________________
(указывается наименование исполнительного документа, номер и дата
исполнительного документа)
о ____________________________________________________________________________
(указываются требования исполнительного документа, данные должника (фамилия, имя,
отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер), поступившего
в государственную автоматизированную цифровую систему исполнительного
производства из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"_____" _________ 202__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа в государственную
автоматизированную цифровую систему исполнительного производства),
УСТАНОВИЛ:
Исполнительный документ соответствует установленным требованиям, предъявляемым к исполнительным документам. Срок предъявления исполнительного документа не истек.

1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
__________________________________ тұлғаға іздеу жариялау (жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда,БСН) қойылсын.
2. Борышкер болып табылатын тұлғаға іздеу жариялау туралы қаулы Қазақстан Республикасы ішкі істер,сыбайлас жемқорлыққа қарсы кызметі,экономикалық тергеу қызметі аумақтық органдарына орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе цифрлы құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Жеке сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
15-қосымша
Оңайлатылған іс жүргізуді
жүзеге асыру қағидаларына
1-қосымша
Оңайлатылған іс жүргізуді қозғау туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "___" ________
______________________
(облыс, қала атауы)
_________________________________________________________________________
(Аумақтық органның атауы)
_________________________________________________________________________
(атқарушылық құжатты берген соттың не органның атауы көрсетіледі)
20__ жылғы "____" ______ атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік
автоматтандырылған цифрлық жүйесіне келіп түскен
_________________________________________________________________________
(атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесіне
келіп түскен күні)
__________________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың талаптары, борышкерге қатысты деректер (тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі)
__________________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі)
қарап,
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық құжат атқарушылық құжаттарға қойылатын талаптарға сәйкес келеді.
Атқарушылық құжаттың ұсыну мерзімі өтпеген.

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10-2 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Возбудить упрощенное производство.
2. Упрощенному производству присвоить № ___________.
3. Предупредить_________________________________________________________
(данные должника (фамилия, имя, отчество (при его наличии)) о направлении исполнительного документа на принудительное исполнение к частному судебному исполнителю, в случае неисполнения исполнительного документа в течение 30 календарных дней со дня возбуждения.
4. О принятом решении сообщить сторонам упрощенного производства.
5. Постановление вступает в силу со дня его вынесения и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Руководитель/заместитель руководителя территориального органа ____________________________________________________
Место электронной цифровой подписи
Приложение 16 к Перечню
некоторых приказов Министра
юстиции Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам осуществления
упрощенного производства
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об истребовании информации о номерах банковских счетов и наличии денег на них, находящихся в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и наложении ареста на них
" " ________ 20__ года
____________________________
(наименование области, города)
________________________________________________________, рассмотрев материалы
(Наименование территориального органа)
упрощенного производства № ___________ от "____" ________________ 20_____ года
о ______________________________________________________________________________,
(требование исполнительного документа, данные должника (фамилия, имя, отчество
(при его наличии)) возбужденного на основании
_______________________________________________________________________________,
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
Во исполнение требований исполнительного документа, в рамках упрощенного производства принимается мера по обеспечению исполнения исполнительных документов, предусмотренная подпунктом 1-1) пункта 2 статьи 32 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
На основании изложенного, руководствуясь статьей 10-3 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

Жазылғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-2-бабының 1-тармағын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Оңайлатылған іс жүргізу қозғалсын.
2. Оңайлатылған іс жүргізуге № _________________ берілсін.
3. Атқарушылық құжатты қозғалған күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде орындалмаған жағдайда, атқарушылық құжаты жеке сот орындаушысының мәжбүрлеп орындауына жіберілетіндігі туралы
__________________________________________________________________________
(борышкердің тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)) ескертілсін.
4. Қабылданған шешім туралы оңайлатылған іс жүргізу тараптарына хабарлансын.
5. Қаулы шыққан күнінен бастап күшіне енеді және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Аумақтық органның басшысы/
басшысының орынбасары ____________________________________________
Электрондық цифрлық қолтаңбаның орны
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
16-қосымша
Оңайлатылған іс жүргізуді
жүзеге асыру қағидаларына
3-қосымша
Банктердегі, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы банктік шоттардың нөмірлері және онда ақшаның бар-жоғы туралы ақпаратты талап ету және оларға тыйым салу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" __________
__________________
(облыс, қала атауы)
__________________________________________________________________________
(Аумақтық органның атауы)
__________________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатты берген соттың не органның
атауы, берілген күні) негізінде қозғалған 20__ жылғы "____"
_________________________________________________________________________
№ ____________ (атқарушылық құжаттың талаптары, борышкерге қатысты деректер
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) оңайлатылған іс жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық құжаттың талаптарын орындау үшін оңайлатылған іс жүргізу шеңберінде "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 32-бабы 2-тармағының 1-1) тармақшасында көзделген атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету жөнінде шара қабылданады.
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-3-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Предоставить___________________________________________________________ номерах банковских счетов и наличии денег на них в отношении должника (фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер) и наложить арест на деньги в пределах ___________ тенге.
2. Постановление направить для исполнения в банки второго уровня и АО "Казпочта" и представления информации об исполнении настоящего постановления в _________________________________ (Наименование территориального органа) посредством государственной автоматизированной цифровой системы исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам упрощенного производства.
4. Постановление вступает в силу со дня его вынесения и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Руководитель/заместитель руководителя
территориального органа _________________
Место электронной цифровой подписи
Приложение 17 к Перечню
некоторых приказов Министра
юстиции Республики Казахстан
и исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам осуществления
упрощенного производства
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о запрете должнику совершать определенные действия
" " ________ 20__ года
___________________________
(наименование области, города)
_________________________________________________________, рассмотрев материалы
(Наименование территориального органа)
упрощенного производства № _______ от "____" ___________ 20___ года
о _____________________________________________________________________________,
(требование исполнительного документа, данные должника (фамилия, имя, отчество (при его
наличии)) возбужденного на основании
______________________________________________________________________________,
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
Во исполнение требований исполнительного документа, в рамках упрощенного производства принимается мера по обеспечению исполнения исполнительных документов, предусмотренная подпунктом 3) пункта 2 статьи 32 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
На основании изложенного, руководствуясь статьей 10-3, подпунктом 3) пункта 2 статьи 32 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Запретить должнику ______________________________________________________
(данные должника (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
совершать определенные действия (сделки) по распоряжению
имуществом, имущественными правами.

1. ________________________________________________________________________
(Аумақтық органның атауы)
борышкерге (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі) қатысты банк шоттарының нөмірлері және ақшаның болуы туралы ақпарат берілсін және ___________ теңге көлемінде ақшаға тыйым салынсын.
2. Қаулыны орындау үшін және осы қаулының орындалуы туралы ақпаратты _________________________ (аумақтық органның атауы) атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі арқылы ұсынылу үшін екінші деңгейдегі банктерге және "Қазпошта" АҚ-ға жіберілсін.
3. Қабылданған шешім туралы оңайлатылған іс жүргізу тараптарына хабардар етілсін.
4. Қаулы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Аумақтық органның басшысы/
басшысының орынбасары ____________________________________________
Электрондық цифрлық қолтаңбаның орны
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің және Қазақстан
Республикасы Әділет
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
ұйрықтарының тізбесіне
17-қосымша
Оңайлатылған іс жүргізуді
жүзеге асыру қағидаларына
4-қосымша
Борышкердің белгiлi бiр әрекеттер жасауына тыйым салу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________
__________________
(қала, облыс атауы)
__________________________________________________________________________
(Аумақтық органның атауы)
__________________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатты берген соттың немесе органның
атауы, берілген күні) негізінде қозғалған 20__ жылғы "____"
_________________________________________________________________________
№ ____________ (атқарушылық құжаттың талаптары, борышкерге қатысты деректер
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) оңайлатылған іс жүргізу материалдарын
қарап,
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық құжаттың талаптарын орындау үшін оңайлатылған іс жүргізу шеңберінде "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабы 2-тармағының 3) тармақшасында көзделген атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі шара қабылданады.
Жазылғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-3-бабын, 32-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкерге
__________________________________________________________________________
борышкерге қатысты деректер (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) мүлікке, мүліктік құқықтарға билік ету бойынша белгілі бір әрекеттер (мәмілелер) жасауға тыйым салынсын.

2. Информацию об исполнении постановления предоставить
_______________________________________________________________________________.
(наименование территориального органа) посредством государственной автоматизированной
цифровой системы исполнительного производства.
3. Постановление направить для исполнения в Единую нотариальную цифровую систему.
4. О принятом решении сообщить сторонам упрощенного производства.
5. Постановление вступает в силу со дня его вынесения и может быть обжаловано в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Руководитель/заместитель руководителя
территориального органа ____________________________________________
Место электронной цифровой подписи

2. Қаулының орындалуы туралы ақпарат
________________________________________________________________________
(аумақтық органның атауы) атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі арқылы ұсынылсын.
3. Қаулы орындау үшін Бірыңғай нотариаттық цифрлық жүйеге жолдансын.
4. Қабылданған шешім туралы оңайлатылған іс жүргізу тараптарына хабарлансын.
5. Қаулы шыққан күнінен бастап күшіне енеді және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Аумақтық органның басшысы/
басшысының орынбасары ____________________________________________
Электрондық цифрлық қолтаңбаның орны