О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 132 "Об утверждении квалификационных требований и условий, предъявляемых при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации Республики Казахстан от 18 мая 2026 года № 233-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2026 года № 38774
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 132 "Об утверждении квалификационных требований и условий, предъявляемых при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20666) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении квалификационных требований и условий, предъявляемых при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры, деятельности по осуществлению археологических работ и перечня документов, подтверждающих соответствие им";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 23) статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Квалификационных требованиях и условиях, предъявляемых при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ и перечне документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных, согласно приложению 1 к указанному приказу:
строки, порядковые номера 1 и 2, изложить в следующей редакции:
"
1.
Наличие не менее одного специалиста-реставратора со средним техническим и профессиональным образованием (реставрация) со стажем работы не менее пяти лет или научного работника по соответствующей специальности (архитектура) со стажем работы не менее пяти лет и ученой степенью в данной области или степенями магистра, доктора по профилю, доктора философии (PhD). Научный работник или специалист-реставратор, работающий в организации, имеющей лицензию на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры, не может быть заявлен другой организацией в процессе подачи заявления для получения лицензии на указанный вид деятельности
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям по форме согласно приложению 1 к настоящим Квалификационным требованиям и условиям, предъявляемым при лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ (далее – Квалификационные требования) и перечню документов, подтверждающих соответствие им
2.
Наличие специализированного оборудования по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:

"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 132 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 2026 жылғы 18 мамырдағы № 233-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 23 мамырда № 38774 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 132 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20666 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
тақырып келесі редакцияда жазылсын:
"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті, археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы";
кіріспе келесі редакцияда жазылсын:
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 23) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілген Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 1 және 2-жолдары келесі редакцияда жазылсын:
"
1.
Құрамында орта техникалық және кәсіптік білімі (реставрация), кемінде бес жыл жұмыс өтілі бар кемінде бір реставратор маман немесе кемінде бес жыл жұмыс өтілі және осы салада ғылыми дәрежесі немесе магистр, бейіні бойынша доктор, философия докторы (PhD) дәрежелері бар, тиісті мамандық (архитектура) бойынша ғылыми қызметкер болуы. Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензиясы бар ұйымда жұмыс істейтін ғылыми қызметкерді немесе реставратор маманды қызметтің көрсетілген түріне лицензия алуға өтініш беру процесінде басқа ұйым мәлімдей алмайды
Осы Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттарының 1- қосымшасына сәйкес нысан бойынша біліктілік талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәліметтер (бұдан әрі –Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
2.
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі мамандандырылған жабдықтардың болуы:

1) минимальная материально-техническая оснащенность на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды;
2) компьютерная техника с программным обеспечением для выполнения расчетов, разработки, составления и оформления графических и проектных материалов, необходимых для заявленного лицензируемого вида деятельности
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям по форме согласно приложению 2 к настоящим Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им
";
приложение 1 к Квалификационным требованиям и условиям, предъявляемые при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и перечню документов, подтверждающих соответствие им, изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к приказу;
приложение 2 к Квалификационным требованиям и условиям, предъявляемые при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и перечню документов, подтверждающих соответствие им, изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к приказу;
в Квалификационных требованиях и условиях, предъявляемых при лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ и перечне документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных, согласно приложению 2 к указанному приказу:
строки, порядковые номера 1 и 2, изложить в следующей редакции:
"
1.
Наличие не менее одного научного работника с высшим образованием по соответствующей специальности (археология и этнология, история) со стажем работы не менее пяти лет и ученой степенью в данной области или степенями доктора по профилю, доктора философии (PhD).
Научный работник, работающий в организации, имеющей лицензию на деятельность по осуществлению археологических работ, не может быть заявлен другой организацией в процессе подачи заявления для получения лицензии на указанный вид деятельности.
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям по форме согласно приложению 1 к настоящим Квалификационным требованиям и условиям, предъявляемым при лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ (далее – Квалификационные требования) и перечню документов, подтверждающих соответствие им
2.
Наличие специализированного оборудования по осуществлению археологических работ:
1) минимальная материально-техническая оснащенность на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды;
2) компьютерная техника с программным обеспечением для выполнения работ, связанных с заявленным лицензируемым видом деятельности
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям по форме согласно приложению 2 к настоящим Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им
";

1) мамандандырылған жабдықтардың ең аз жиынтығын қамтитын меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және (немесе) жалға алу құқығындағы ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы;
2) лицензияланатын қызмет түрінің өтініш берілген түрі үшін қажетті, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті орнатылған бағдарламалық жасақтамасы бар компьютерлік техника
Осы Біліктілік талаптарының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
";
Тарих және мәдениет ескерткiштерiндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшасы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Тарих және мәдениет ескерткiштерiндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 2-қосымшасы осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілген Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 1 және 2-жолдары келесі редакцияда жазылсын:
"
1.
Құрамында тиісті мамандық (археология және этнология, тарих) бойынша жоғары білімі, кемінде бес жыл жұмыс өтілі және осы салада ғылыми дәрежесі немесе бейіні бойынша доктор, философия докторы (PhD) дәрежелері бар кемінде бір ғылыми қызметкер болуы. Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензиясы бар ұйымда жұмыс істейтін ғылыми қызметкерді қызметтің көрсетілген түріне лицензия алуға өтініш беру процесінде басқа ұйым мәлімдей алмайды
Осы Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттарының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша біліктілік талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәліметтер (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
2.
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі мамандандырылған жабдықтардың болуы:
1) мамандандырылған жабдықтардың ең аз жиынтығын қамтитын меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және (немесе) жалға алу құқығындағы ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы;
2) өтініш берілген қызметтің түрі үшін қажетті, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті орнатылған бағдарламалық жасақтамасы бар компьютерлік техника
Осы Біліктілік талаптарының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
";

приложение 1 к Квалификационным требованиям и условиям, предъявляемые при лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ и перечню документов, подтверждающих соответствие им, изложить в новой редакции, согласно приложению 3 к приказу;
приложение 2 к Квалификационным требованиям и условиям, предъявляемые при лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ и перечню документов, подтверждающих соответствие им, изложить в новой редакции, согласно приложению 4 к приказу.
2. Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра – Министр
культуры и информации Республики Казахстан
А. Балаева
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
от 18 мая 2026 года № 233-НҚ
Приложение 1
к Квалификационным
требованиям и условиям,
предъявляемые при
лицензировании деятельности
по осуществлению научно-
реставрационных работ на
памятниках истории и культуры
и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям
Сведения о специалисте-реставраторе или научном работнике,
подтверждающие соответствие квалификационным требованиям и условиям,
предъявляемым при лицензировании деятельности по осуществлению
научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры.
1. Данные о специалисте-реставраторе или научном работнике:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии)_______________________
2) ученая степень, специализация и квалификация __________________
3) номер, дата выдачи диплома об образовании _____________________
4) наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________
5) место работы ________________________________________________
6) занимаемая должность ________________________________________
7) номер и дата приказа о принятии на работу или индивидуального
трудового договора ________________________________
8) стаж работы в сфере научно-реставрационных работ на памятниках истории
и культуры _____________________________.

Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшасы осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 2-қосымшасы осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Мәдениет және
ақпарат министрі
2026 жылғы 18 мамырдағы
№ 233-НҚ Бұйрыққа 1-қосымша
Тарих және мәдениет
ескерткiштерiндегі ғылыми- реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен
шарттары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне 1-қосымша
нысан
Бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігіні растайтын реставратор маман немесе ғылыми қызметкер туралы мәліметтер.
1. Реставратор маман немесе ғылыми қызметкер туралы деректер:
1) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
____________________________________________________
2) ғылыми дәрежесі, мамандығы және біліктілігі ____________________
3) білімі туралы дипломының нөмірі, берілген уақыты _______________
4) дипломды берген оқу орнының атауы ___________________________
5) жұмыс орны _________________________________________________
6) атқаратын лауазымы __________________________________________
7) жұмысқа қабылдануы туралы бұйрықтың немесе жеке еңбек шартының нөмiрi және
күнi ____________________________________________
8) тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын
жүргізудегі
еңбек өтілі_____________________________________

2. Информация о проектах в сфере научно-реставрационных работ памятников
истории и культуры:
1) наименование проекта _______________________________________
2) договор на оказание услуг и работ______________________________.
Руководитель ____________________
(наименование юридического лица или
индивидуального предпринимателя,
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________
(подпись)
Дата заполнения: "___" _____ 20_года
Место для печати
(при наличии)
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
от 18 мая 2026 года № 233-НҚ
Приложение 2
к Квалификационным
требованиям и условиям,
предъявляемые при
лицензировании деятельности
по осуществлению научно-
реставрационных работ на
памятниках истории и культуры
и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям
Сведения об имеющихся специализированных оборудованиях, подтверждающие
соответствие квалификационным требованиям и условиям, предъявляемым при
лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры:
1) наименование и модель специализированного оборудования _________
2) количество ___________________________________________________
3) характеристики (марки, мощности) _______________________________
4) номер и дата договора купли/продажи/аренды специализированного оборудования _____________________________________________________________________
5) наименование юридического и (или) физического лица, с которым заключен договор _____________________________________________________________________
Руководитель ____________________
(наименование юридического лица или
индивидуального предпринимателя,
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________
(подпись)
Дата заполнения: "___" _____ 20_года
Место для печати
(при наличии)
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
от 18 мая 2026 года № 233-НҚ
Приложение 1
к Квалификационным
требованиям и условиям,
предъявляемые при
лицензировании деятельности
по осуществлению
археологических работ и
перечню документов,
подтверждающих соответствие им
форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям
Сведения о научном работнике, подтверждающие соответствие квалификационным
требованиям и условиям, предъявляемым при лицензировании деятельности по
осуществлению археологических работ.
1. Данные о научном работнике:
1) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющим
личность) ________________________________

2. Ғылыми-реставарациялау жұмыстары саласындағы жетекшілік еткен жобалар
туралы ақпарат:
1) жобаның атауы _____________________________________________
2) қызметтер мен жұмыстарды көрсетуге арналған шарт _____________
Жетекші __________________________
(заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы, тегі,
атауы, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_________________ (қолы)
Толтырылған күні: "_" ____ 20_ жыл
Мөр үшін орын
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Мәдениет және
ақпарат министрі
2026 жылғы 18 мамырдағы
№ 233-НҚ Бұйрыққа 2-қосымша
Тарих және мәдениет
ескерткiштерiндегі ғылыми- реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен
шарттары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне 2-қосымша
нысан
Бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттарна сәйкестікті растайтын мамандандырылғани жабдықтар туралы мәліметтер:
1) мамандандырылған жабдықтардың атауы және моделі ______________
2) саны ________________________________________________________
3) сапалық құрамының сипаттамасы (маркасы, қуаты) ________________
4) мамандандырылған жабдықтарды сатып алу/сату/жалдау шартының
нөмірі және жасалған күні _____________________________________________
5) шарт жасалған заңды және (немесе) жеке тұлғаның атауы ___________
Жетекші __________________________
(заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы,
тегі, атауы, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_________________ (қолы)
Толтырылған күні: "_" ____ 20_ жыл
Мөр үшін орын
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және
ақпарат министрі
2026 жылғы 18 мамырдағы
№ 233-НҚ Бұйрыққа 3-қосымша
Археологиялық жұмыстарды
жүзеге асыру жөніндегі қызметті
лицензиялау кезінде қойылатын
бiлiктiлiк талаптары мен
шарттары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне 1-қосымша
нысан
Бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде заңды тұлғаларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестікті растайтын ғылыми қызметкер туралы мәліметтер.
1. Ғылыми қызметкер туралы деректер:
1) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)______________________

2) ученая степень, специализация и квалификация __________________
3) номер, дата выдачи диплома об образовании _____________________
4) наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________
5) стаж в сфере проведение археологических работ __________________
6) место работы ________________________________________________
7) занимаемая должность ________________________________________
8) номер и дата приказа о принятии на работу или индивидуального
трудового договора ___________________________________________
9) стаж работы _______________________________________________.
2. Информация о проектах в сфере археологических работ:
1) Наименование проекта ________________________________________
2) Договор на оказание услуг и работ______________________________.
Руководитель ____________________
(наименование юридического лица или
индивидуального предпринимателя,
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________
(подпись)
Дата заполнения: "___" _____ 20_года
Место для печати
(при наличии)
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
от 18 мая 2026 года № 233-НҚ
Приложение 2
к Квалификационным
требованиям и условиям,
предъявляемые при
лицензировании деятельности
по осуществлению
археологических работ и
перечню документов,
подтверждающих соответствие им
форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям
Сведения об имеющихся специализированных оборудованиях, подтверждающие
соответствие квалификационным требованиям и условиям, предъявляемым при
лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ:
1) наименование и модель специализированного оборудования _________
2) количество ___________________________________________________
3) характеристики (марки, мощности) ______________________________
4) номер договора купли/продажи/аренды специализированного оборудования
____________________________________________________________________
5) наименование юридического и (или) физического лица, с которым заключен договор
_____________________________________________________________________
Руководитель ____________________
(наименование юридического лица или
индивидуального предпринимателя,
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________
(подпись)
Дата заполнения: "___" _____ 20_года
Место для печати
(при наличии)

2) ғылыми дәрежесі, мамандығы және біліктілігі ____________________
3) білімі туралы дипломының нөмірі, берілген уақыты _______________
4) дипломды берген оқу орнының атауы ___________________________
5) археология жұмыстары саласындағы еңбек өтілі __________________
6) жұмыс орны _________________________________________________
7) атқаратын лауазымы __________________________________________
8) жұмысқа қабылдануы туралы бұйрықтың немесе жеке еңбек шартының нөмiрi
және күнi ______________________________________________________
9) еңбек өтілі __________________________________________
2. Археология жұмыстары саласындағы жетекшілік еткен жобалар туралы ақпарат:
1) жобаның атауы ______________________________________________
2) қызметтер мен жұмыстарды көрсетуге арналған шарт _____________
Жетекші __________________________
(заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы,
тегі, атауы, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_________________ (қолы)
Толтырылған күні: "_" ____ 20_ жыл
Мөр үшін орын
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Мәдениет және
ақпарат министрі
2026 жылғы 18 мамырдағы
№ 233-НҚ Бұйрыққа 4-қосымша
Археологиялық жұмыстарды
жүзеге асыру жөніндегі қызметті
лицензиялау кезінде қойылатын
бiлiктiлiк талаптары мен
шарттары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне 2-қосымша
нысан
Бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде заңды тұлғаларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттарна сәйкестікті растайтын мамандандырылғани жабдықтар туралы мәліметтер:
1) мамандандырылған жабдықтардың атауы және моделі ________________
2) саны __________________________________________________________
3) сапалық құрамының сипаттамасы (маркасы, қуаты) __________________
4) мамандандырылған жабдықтарды сатып алу/сату/жалдау шартының нөмірі және
жасалған күні ________________________________________
5) шарт жасалған заңды және (немесе) жеке тұлғаның атауы _____________
Жетекші __________________________
(заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы,
тегі, атауы, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_________________ (қолы)
Толтырылған күні: "_" ____ 20_ жыл
Мөр үшін орын
(болған жағдайда)