О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 мая 2026 года № 191. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2026 года № 38731
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца третьего пункта 1, абзацев третьего, пятого и седьмого пункта 2, абзацев седьмого, девятого, двенадцатого, семнадцатого, двадцать первого, двадцать третьего и двадцать шестого пункта 3, абзацев пятого, восьмого, десятого, восемнадцатого, двадцать второго, двадцать пятого, двадцать девятого, тридцать второго и тридцать шестого пункта 4, абзацев третьего, пятого и седьмого пункта 5, абзаца третьего пункта 6, абзацев седьмого, десятого, четырнадцатого, двадцать третьего, двадцать пятого, двадцать девятого и тридцать первого пункта 7, абзацев седьмого, девятого, двенадцатого, четырнадцатого и восемнадцатого пункта 8, абзацев седьмого, девятого, тринадцатого, пятнадцатого, двадцать четвертого, двадцать шестого, двадцать восьмого, тридцатого, тридцать второго, тридцать восьмого, сорок четвертого и пятидесятого пункта 9, абзаца третьего пункта 10, абзаца третьего пункта 11, абзаца третьего пункта 12, абзаца третьего пункта 13, абзаца третьего пункта 14 перечня утвержденного настоящим приказом, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.
Министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и
интеграции Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 мая 2026 года № 191
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 15 мамырдағы № 191 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 18 мамырда № 38731 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықпен бекітілген тізбедегі 1-тармақтың үшінші абзацын, 2-тармақтың үшінші, бесінші және жетінші абзацтарын, 3-тармақтың жетінші, тоғызыншы, он екінші, он жетінші, жиырма бірінші, жиырма үшінші және жиырма алтыншы абзацтарын, 4-тармақтың бесінші, сегізінші, оныншы, он сегізінші, жиырма екінші, жиырма бесінші, жиырма тоғызыншы, отыз екінші және отыз алтыншы абзацтарын, 5-тармақтың үшінші, бесінші және жетінші абзацтарын, 6-тармақтың үшінші абзацын, 7-тармақтың жетінші, тоғызыншы, он төртінші, жиырма үшінші, жиырма бесінші, жиырма тоғызыншы және отыз бірінші абзацтарын, 8-тармақтың жетінші, тоғызыншы, он екінші, он төртінші және он сегізінші абзацтарын, 9-тармақтың жетінші, тоғызыншы, он үшінші, он бесінші, жиырма төртінші, жиырма алтыншы, жиырма сегізінші, отызыншы, отыз екінші, отыз сегізінші, қырық төртінші және елуінші абзацтарын, 10-тармақтың үшінші абзацын, 11-тармақтың үшінші абзацын, 12-тармақтың үшінші абзацын, 13-тармақтың үшінші абзацын, 14-тармақтың үшінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 15 мамырдағы
№ 191 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі

1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 8/624 "Об утверждении форм протоколов и предписаний, а также Правил их составления и вынесения в соответствии с законодательством Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9061) следующее изменение:
в Правилах составления и вынесения протоколов и предписаний в соответствии с законодательством Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:
"При составлении протокола об административном правонарушении в электронной форме участникам производства по делу об административном правонарушении сообщается о его размещении на веб-портале "цифрового правительства" и (или) цифровом сервисе уполномоченного органа в области правовой статистики и специальных учетов.".
2. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 4-4/704 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, предъявляемых к деятельности по производству (формуляции) пестицидов, реализации пестицидов, применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11927) следующие изменения:
в Квалификационных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им, предъявляемых к деятельности по производству (формуляции) пестицидов, реализации пестицидов, применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Наличие производственно-технической базы, находящейся на праве собственности или ином законном основании, и состоящей из:
производственных и складских помещений для хранения пестицидов; оборудования для производства (формуляции) пестицидов
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копия договора аренды или безвозмездного пользования, или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
эксплуатационные паспорта заводов-изготовителей на оборудования;
копия санитарно-эпидемиологического заключения
В случае наличия помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается с цифровой системы "Единый государственный кадастр недвижимости"
";
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"
6
Наличие складских помещений для хранения пестицидов на праве собственности или ином законном основании
Правоустанавливающие документы на помещения или копия договора аренды или безвозмездного пользования, или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года
В случае наличия помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается с цифровой системы "Единый государственный кадастр недвижимости"
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Наличие складских помещений для хранения пестицидов на праве собственности или ином законном основании, отвечающим требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности
Правоустанавливающие документы на помещения или копия договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
копия санитарно-эпидемиологического заключения
В случае наличия помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается с цифровой системы "Единый государственный кадастр недвижимости"
".

1. "Хаттамалар мен нұсқамалар нысандарын, сондай-ақ оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасау мен шығару қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 8/624 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9061 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес хаттамалар мен нұсқамаларды жасау мен шығару қағидаларында:
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама электрондық нысанда жасалған кезде әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысушыларға оның "цифрлық үкіметтің" веб-порталында және (немесе) құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы уәкілетті органның цифрлық сервисінде орналастырылғаны туралы хабарланады.".
2. "Пестицидтердi өндiру (формуляциялау), пестицидтердi өткiзу, пестицидтердi аэрозольдік және фумигациялық тәсiлдермен қолдану жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 4-4/704 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11927 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Пестицидтерді өндіру (формуляциялау), пестицидтерді өткізу, пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестіктігін растайтын құжаттардың тізбесінде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі және мыналардан тұратын өндірістік-техникалық базаның болуы: пестицидтерді сақтауға арналған өндірістік және қойма үй-жайлары, пестицидтерді өндіруге (формуляциялауға) арналған жабдықтар.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалдау немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмесі;
өндіруші зауыттардың жабдықтарға арналған пайдалану паспорттары;
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (жалдау /өтеусіз пайдалану/бір жылдан астам мерзімге сенімгерлік басқару) үй-жайлар болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры" цифрлық жүйесінен алынады
";
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Пестицидтерді сақтауға арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі қойма үй-жайларының болуы
Үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалдау немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмесі
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалдау /өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) үй-жайлар болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры" цифрлық жүйесінен алынады
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Пестицидтерді сақтауға арналған, өнеркәсіптік, өрт, санитариялық-эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына жауап беретін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі қойма үй-жайларының болуы
Үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалдау немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмесі;
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалдау /өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) үй-жайлар болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры" цифрлық жүйесінен алынады
".

3. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-4/61 "Об утверждении Правил проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11687) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 7) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 7) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений" (далее – Закон), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах) и определяют порядок проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов.";
пункт 3-2 изложить в следующей редакции:
"3-2. Регистранту (заявителю) в "личный кабинет" на веб-портале "цифрового правительства" (далее – портал) направляется информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
часть первую и вторую пункта 40 изложить в следующей редакции:
"40. Уполномоченный орган обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
пункт 57-1 изложить в следующей редакции:

3. "Пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-4/61 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11687 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 7) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Пестицидтердi тiркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттiк тiркеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттік тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабы 7) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттік тіркеу тәртібін айқындайды.";
3-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-2. Тіркелушіге (өтініш берушіге) "цифрлық үкіметтің" веб-порталындағы (бұдан әрі – портал) "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қарау мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.";
40-тармақтың бірінші және екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне келіп түседі.";
57-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"57-1. Ведомство направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, оператору "цифрового правительства", в течение 3 (трех) рабочих дней со дня государственной регистрации в органах юстиции.";
часть пятую пункта 58 изложить в следующей редакции:
"Жалоба регистранта (заявителя), поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных и социально ответственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.";
в приложения 1-1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz
(далее – портал)
";
строку, порядковый номер 6 изложить в следующей редакции:
"
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
";
строку, порядковый номер 8 изложить в следующей редакции:
"
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для проведения мелкоделяночных испытаний:
1) заявка на проведение мелкоделяночных испытаний пестицидов по форме согласно приложению 2 к Правилам проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-4/61 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых № 11687) (далее – Правила);
2) электронная копия краткого досье на пестицид по форме согласно приложению 11 к Правилам;
3) электронные копии нормативов содержания заявленных пестицидов в растениеводческой продукции и в объектах окружающей среды;
4) электронные копии методических указаний по определению остаточных количеств заявленных пестицидов в растениеводческой продукции и в объектах окружающей среды;
5) электронная копия документа, удостоверяющего разрешение на производство пестицида и его действующих веществ в стране-производителя пестицида;
6) электронная копия писем от уполномоченных государственных органов, подтверждающих, что действующее вещество, заявленное к мелкоделяночным испытаниям пестицида, или сам пестицид не внесены в перечень средств защиты растений и других стойких органических загрязнителей, запрещенных к ввозу и попадающих под действие приложений А и В Стокгольмской конвенции о стойких органических загрязнителях от 22 мая 2001 года (введен решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 октября 2015 № 131 "О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30") и (или) в реестр потенциально опасных химических, биологических веществ, запрещенных к применению в Республике Казахстан (далее – Реестр), согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-276/2020 "Об утверждении Правил ведения реестра потенциально опасных химических, биологических веществ, запрещенных к применению в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21804) соответственно.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Для проведения производственных испытаний:

"57-1. Ведомство осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпараттың әділет органында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, "цифрлық үкіметтің" операторына жібереді.";
58-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен тіркелушінің (өтінім берушінің) шағымы Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес оның тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.";
көрсетілген бұйрыққа 1-1-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" www. egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
";
реттік нөмірі 6-жолда орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілсін, қазақ тіліндегі мәтін өзгеріссіз қалсын;
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Ұсақмөлдекті сынақтар өткізу үшін:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-4/61 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11687 болып тіркелген) бекітілген Пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттік тіркеу қағидаларына (бұдан әріҚағидалар) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидтердi ұсақмөлдекті сынақтардан өткізуге өтiнiм;
2) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидке арналған қысқаша дерекнаманың электрондық көшірмесі;
3) өсiмдiк шаруашылығы өнiмі мен қоршаған орта объектілеріндегі өтінім берілген пестицидтер құрамы нормативтерінің электрондық көшірмесі;
4) өсiмдiк шаруашылығы өнiмі мен қоршаған орта объектілерінде өтінім берілген пестицидтердің қалдық мөлшерлерін анықтау жөніндегі әдiстемелік нұсқаулардың электрондық көшірмелері;
5) пестицидтi өндіруші елде пестицидтi және оның әсер етуші заттарын өндіруге рұқсатты куәландыратын электрондық құжаттың көшірмесі;
6) пестицидті ұсақмөлдекті сынақтардан өткізуге өтінім берілген әсер етуші заттың немесе пестицидтің өзі 2001 жылғы 22 мамырдағы Орнықты органикалық ластағыштар туралы Стокгольм конвенциясының ("Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 6 қазандағы № 131 шешімімен енгізілген) әкелуге тыйым салынған және А және В қосымшаларының күші қолданылатын өсімдіктерді қорғау құралдарының және басқа да орнықты органикалық ластағыштардың тізбесіне (бұдан әріТізбе) және (немесе) "Қазақстан Республикасында қолдануға тыйым салынған әлеуетті қауіпті химиялық, биологиялық заттардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-276/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21804 болып тіркелген) сәйкес Қазақстан Республикасында қолдануға тыйым салынған әлеуетті қауіпті химиялық, биологиялық заттардың тізіліміне (бұдан әріТізілім) енгізілмегенін растайтын уәкілетті мемлекеттік органдардың хаттарының электрондық көшірмелері.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Өндірістік сынақтар өткізу үшін:

1) заявка на проведение производственных испытаний пестицидов по форме согласно приложению 7 к Правилам.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Для получения регистрационного удостоверения на пестицид:
1) заявка на государственную регистрацию пестицида по форме согласно приложению 10 к Правилам;
2) электронные копии отчета о результатах мелкоделяночных испытаний по оценке биологической и хозяйственной эффективности пестицида по форме согласно приложению 5 к Правилам и отчета о результатах производственных испытаний по оценке биологической и хозяйственной эффективности пестицида по форме согласно приложению 8 к Правилам (далее – отчеты о результатах мелкоделяночных и производственных испытаний пестицида);
3) электронная копия отчета о результатах проведения работ по определению содержания остаточных количеств пестицида в растениеводческой продукции и объектах окружающей среды по форме согласно приложению 6 к Правилам;
4) электронная копия акта оценки производственных испытаний пестицида по форме согласно приложению 9 к Правилам;
5) электронная копия краткого досье на пестициды по форме согласно приложению 11 к Правилам;
6) электронная копия заключения по токсиколого-гигиенической оценке действующего вещества и препаративной формы пестицида научных организаций, осуществляющих деятельность в государствах-членах Евразийского экономического союза на основании разрешительных документов (аккредитация, сертификат) (нотариально заверенная копия либо электронный документ);
7) электронные копии отчетов об эколого-токсикологической и токсиколого-рыбохозяйственной оценке пестицида (допускается представление результатов исследований научных организаций, осуществляющих деятельность в Украине, государствах-членах Евразийского экономического союза на основании разрешительных документов (аккредитация, сертификат) (нотариально заверенная копия либо электронный документ));
8) электронные копии отчетов о ветеринарно-санитарной, эколого-токсикологической оценке пестицида для пчеловодства и животноводства (допускается представление результатов исследований научных организаций, осуществляющих деятельность в Украине, государствах-членах Евразийского экономического союза на основании разрешительных документов (аккредитация, сертификат) (нотариально заверенная копия либо электронный документ));

1) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидтерді өндiрiстiк сынақтардан өткізуге өтінім.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Пестицидке тіркеу куәлігін алу үшін:
1) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидті мемлекеттік тіркеуге өтінім;
2) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидтің биологиялық және шаруашылыққа тиімділігін бағалау жөніндегі ұсақмөлдекті сынақтардың нәтижелері туралы есептің және Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидтің биологиялық және шаруашылыққа тиімділігін бағалау жөніндегі өндірістік сынақтардың нәтижелері туралы есептің (бұдан әріпестицидтің ұсақмөлдекті және өндірістік сынақтарының нәтижелері туралы есептер) электрондық көшірмелері;
3) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өсімдік шаруашылығы өнімінде және қоршаған орта объектілерінде пестицидтің қалдық мөлшерінің құрамын анықтау жөнінде жұмыстар жүргізу нәтижелері туралы есептің электрондық көшірмесі;
4) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидтің өндірістік сынақтарын бағалау актісінің электрондық көшірмесі;
5) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидке арналған қысқаша дерекнаманың электрондық көшірмесі;
6) қызметін рұқсат беру құжаттары (аккредиттеу, сертификат) негізінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың әсер етуші зат және пестицидтің препараттық нысанын токсикологиялық-гигиеналық бағалау жөніндегі қорытындының электрондық көшірмесі (нотариалды куәландырылған көшірмесі не электрондық құжат);
7) пестицидті экологиялық-токсикологиялық және токсикологиялық-балық шаруашылығы бағалауы туралы есептердің электрондық көшірмелері (қызметін рұқсат беру құжаттары (аккредиттеу, сертификат) негізінде Украинада, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың зерттеу нәтижелерін ұсынуға жол беріледі (нотариалды куәландырылған көшірме не электрондық құжат));
8) балара шаруашылығы мен мал шаруашылығы үшін пестицидті ветеринариялық-санитариялық, экологиялық-токсикологиялық бағалау туралы есептердің электрондық көшірмелері (қызметін рұқсат беру құжаттары (аккредиттеу, сертификат) негізінде Украинада, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың зерттеу нәтижелерін ұсынуға жол беріледі (нотариалды куәландырылған көшірмесі не электрондық құжат));

9) электронная копия аналитического метода определения действующего вещества в пестициде. Регистрант (заявитель) проводит адаптацию метода для условий Республики Казахстан;
10) электронные копии методических указаний по определению остаточных количеств пестицида (при необходимости метаболитов) в продуктах питания, сельскохозяйственной продукции, объектах окружающей среды и биологических средах в Республике Казахстан;
11) электронные копии нормативов содержания пестицида в растениеводческой продукции и в объектах окружающей среды (максимально допустимый уровень пестицида в растениеводческой продукции, предельно допустимая концентрация пестицида (далее – ПДК) в воде водоемов, ПДК в воздухе рабочей зоны, ориентировочно безопасный уровень воздействия пестицида в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе, ПДК в почве) (утвержденные уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения Республики Казахстан или в Украине, в государствах-членах Евразийского экономического союза);
12) электронная копия лицензионного соглашения на производство пестицида между производителем и регистрантом (заявителем) пестицида, а также выданные производителю пестицида соответствующими уполномоченными органами лицензия или разрешение на производство пестицида;
13) электронную копию паспорта безопасности химической продукции, разработанного производителем пестицида или регистрантом (заявителем) пестицида в соответствии с требованиями статьи 15 Закона Республики Казахстан "О безопасности химической продукции";
14) электронные копии рекомендаций по транспортировке, хранению, применению и обезвреживанию пестицида по форме согласно приложению 12 к Правилам;
15) электронную копию тарной этикетки пестицида по форме согласно приложению 13 к Правилам с информацией на казахском и русском языках.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Для получения регистрационного удостоверения на пестицид (при расширении сферы использования (применения) зарегистрированного пестицида):
1) заявка на расширение сферы использования (применения) зарегистрированного пестицида по форме согласно приложению 14-2 к Правилам;
2) электронные копии отчетов о результатах мелкоделяночных и производственных испытаний пестицида;

9) пестицидтегі әсер етуші затты анықтаудың талдамалық әдісінің электрондық көшірмесі. Тіркелуші (өтініш беруші) әдісті Қазақстан Республикасының жағдайына бейімдеуді жүргізеді;
10) Қазақстан Республикасындағы тамақ өнімдерінде, ауыл шаруашылығы өнімдерінде, қоршаған орта объектілерінде және биологиялық ортада пестицидтің (қажет болған жағдайда метаболиттердің) қалдық мөлшерін айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулардың электрондық көшірмелері;
11) өсімдік шаруашылығы өніміндегі және қоршаған орта объектілеріндегі пестицид құрамы нормативтерінің электрондық көшірмелері (өсімдік шаруашылығы өніміндегі пестицидтің ең жоғары жол берілетін деңгейі, су айдындарының суындағы пестицидтің шекті жол берілетін концентрациясы (бұдан әрі – ШЖК), жұмыс аймағының ауасындағы ШЖК, жұмыс аймағының ауасындағы және атмосфералық ауадағы пестицидтің әсер етуінің шамаланған қауіпсіз деңгейі, топырақтағы ШЖК (Қазақстан Республикасы халқының санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органмен немесе Украинада, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде бекітілген);
12) пестицидті өндіруші мен тіркелуші (өтініш беруші) арасындағы пестицидті өндіруге арналған лицензиялық келісімнің, сондай-ақ пестицидті өндірушіге тиісті уәкілетті органдар берген пестицидті өндіруге арналған лицензияның немесе рұқсаттың электрондық көшірмесі;
13) "Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының талаптарына сәйкес пестицид өндіруші немесе пестицидті тіркеуші (өтініш беруші) әзірлеген химиялық өнімнің қауіпсіздік паспортының электрондық көшірмесі;
14) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидті тасымалдау, сақтау, қолдану және зарарсыздандыру жөніндегі ұсыныстардың электрондық көшірмелері;
15) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидтің ыдысындағы заттаңбасының қазақ және орыс тілдерінде ақпараты бар электрондық көшірмесі.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Пестицидке тіркеу куәлігін алу үшін (тіркелген пестицидті пайдалану (қолдану) саласын кеңейту кезінде):
1) Қағидаларға 14-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркелген пестицидті пайдалану (қолдану) саласы кеңейтуге өтінім;
2) пестицидтің ұсақмөлдекті және өндірістік сынақтарының нәтижелері туралы есептердің электрондық көшірмелері;

3) электронная копия акта оценки производственных испытаний пестицида по форме согласно приложению 9 к Правилам;
4) электронная копия отчета о результатах проведения работ по определению содержания остаточных количеств пестицида в растениеводческой продукции и объектах окружающей среды по форме согласно приложению 6 к Правилам;
5) электронные копии методических указаний по определению остаточных количеств пестицида (при необходимости метаболитов) в продуктах питания, сельскохозяйственной продукции, объектах окружающей среды (допускается представление уже адаптированных методик в Республике Казахстан);
6) электронные копии нормативов содержания пестицида в растениеводческой продукции и в объектах окружающей среды (максимально допустимый уровень пестицида в растениеводческой продукции, ПДК в воде водоемов, ПДК в воздухе рабочей зоны, ориентировочно безопасный уровень воздействия пестицида в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе, ПДК в почве) (утвержденные уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения Республики Казахстан или Украины, государств-членов Евразийского экономического союза);
7) электронная копия заключения по токсиколого-гигиенической оценке действующего вещества и препаративной формы пестицида научных организаций, осуществляющих деятельность в государствах-членах Евразийского экономического союза на основании разрешительных документов (аккредитация, сертификат) (нотариально заверенная копия либо электронный документ);
8) электронные копии отчетов об эколого-токсикологической и токсиколого-рыбохозяйственной оценке пестицида (допускается представление результатов исследований научных организаций, осуществляющих деятельность в Украине, государствах-членах Евразийского экономического союза на основании разрешительных документов (аккредитация, сертификат) (нотариально заверенная копия либо электронный документ));
9) электронные копии отчетов о ветеринарно-санитарной, эколого-токсикологической оценке пестицида для пчеловодства и животноводства (допускается представление результатов исследований научных организаций, осуществляющих деятельность в Украине, государствах-членах Евразийского экономического союза на основании разрешительных документов (аккредитация, сертификат) (нотариально заверенная копия либо электронный документ));
10) электронная копия рекомендации по транспортировке, хранению, применению и обезвреживанию пестицида по форме согласно приложению 12 к Правилам;

3) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидтің өндірістік сынақтарын бағалау актісінің электрондық көшірмесі;
4) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өсімдік шаруашылығы өнімінде және қоршаған орта объектілерінде пестицидтің қалдық мөлшерінің құрамын анықтау жөнінде жұмыстар жүргізу нәтижелері туралы есептің электрондық көшірмесі;
5) тамақ өнімдерінде, ауыл шаруашылығы өнімдерінде, қоршаған орта объектілерінде пестицидтің (қажет болған жағдайда метаболиттердің) қалдық мөлшерін айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулардың электрондық көшірмелері (Қазақстан Республикасында бейімделген әдістемелерді ұсынуға жол беріледі);
6) өсімдік шаруашылығы өніміндегі және қоршаған орта объектілеріндегі пестицидтердің құрамы нормативтерінің электрондық көшірмелері (өсімдік шаруашылығы өніміндегі пестицидтің ең жоғары жол берілген деңгейі, су айдындарының суындағы ШЖК, жұмыс аймағының ауасындағы ШЖК, жұмыс аймағының ауасындағы және атмосфералық ауадағы пестицидтің әсер етуінің шамаланған қауіпсіз деңгейі, топырақтағы ШЖК) (Қазақстан Республикасы немесе Украина, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер халқының санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті орган бекіткен);
7) қызметін рұқсат беру құжаттары (аккредиттеу, сертификат) негізінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың әсер етуші зат және пестицидтің препараттық нысанын токсикологиялық-гигиеналық бағалау жөніндегі қорытындының электрондық көшірмесі (нотариалды куәландырылған көшірмесі не электрондық құжат);
8) пестицидті экологиялық-токсикологиялық және токсикологиялық-балық шаруашылығы бағалауы туралы есептердің электрондық көшірмелері (қызметін рұқсат беру құжаттары (аккредиттеу, сертификат) негізінде Украинада, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың зерттеу нәтижелерін ұсынуға жол беріледі (нотариалды куәландырылған көшірмесі не электрондық құжат));
9) балара шаруашылығы мен мал шаруашылығы үшін пестицидті ветеринариялық-санитариялық, экологиялық-токсикологиялық бағалау туралы есептердің электрондық көшірмелері (қызметін рұқсат беру құжаттары (аккредиттеу, сертификат) негізінде (Украинада, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың зерттеу нәтижелерін ұсынуға жол беріледі (нотариалды куәландырылған көшірмесі не электрондық құжат));
10) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидтерді тасымалдау, сақтау, қолдану және залалсыздандыру жөніндегі ұсыныстардың электрондық көшірмесі;

11) электронная копия тарной этикетки пестицида по форме согласно приложению 13 к Правилам с информацией на казахском и русском языках;
12) электронная копия ранее выданного регистрационного удостоверения на пестицид.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Для получения временной регистрации пестицидов:
1) заявка на временную регистрацию пестицида по форме согласно приложению 15 к Правилам;
2) наличие не менее 2 (двух) рекомендаций научно-исследовательских учреждений о целесообразности проведения временной регистрации пестицида, биологического препарата с низким риском с анализом и обоснованием необходимости ее проведения против выявленных вредных или особо опасных вредных организмов или карантинных объектов;
3) наличие документа, подтверждающего государственную регистрацию пестицида, биологического препарата с низким риском в государствах Евразийского экономического союза по аналогичной сфере применения (на той же культуре и против тех же вредных организмов).
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При смене или добавлении производителя зарегистрированного пестицида с сохранением рецептуры и технологии его производства:
1) заявка на смену или добавление производителя зарегистрированного пестицида с сохранением рецептуры и технологии его производства по форме согласно приложению 15-1 к Правилам;
2) электронная копия лицензионного соглашения на производство пестицида между регистрантом (заявителем) и производителем пестицида, а также выданные новому производителю пестицида соответствующими государственными уполномоченными органами лицензию или разрешение на производство пестицида;
3) данные лабораторного анализа, проведенного в аккредитованной (сертифицированной) лаборатории, подтверждающие идентичность состава пестицида и его действующих веществ (в том числе по сопутствующим примесям в действующем веществе) составу зарегистрированного пестицида и его действующего вещества (допускается представление результатов лабораторного анализа, выполненных лабораториями, осуществляющими деятельность в Украине, государствах – членах Евразийского экономического союза и других странах, при наличии разрешительных документов (аккредитации, сертификата) и (или) сертификата соответствия международным стандартам (GLP, ISO) (нотариально заверенная копия либо электронный документ));

11) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидтің ыдысындағы заттаңбасының қазақ және орыс тілдерінде ақпараты бар электрондық көшірмесі;
12) пестицидке бұрын берілген тіркеу куәлігінің электрондық көшірмесі.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Пестицидтерді уақытша тіркеуді алу үшін:
1) Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидті уақытша тіркеуге арналған өтінім;
2) ғылыми-зерттеу мекемелерінің анықталған зиянды немесе аса қауіпті зиянды организмдерге немесе карантиндік объектілерге қарсы жүргізудің қажеттілігін талдай және негіздей отырып, тәуекелі төмен биологиялық препаратты, пестицидті уақытша тіркеуді жүргізудің орындылығы туралы кемінде 2 (екі) ұсынымының болуы;
3) Еуразиялық экономикалық Одақ мемлекеттерінде осындай қолдану саласы бойынша (сол дақылда және сол зиянды организмдерге қарсы) пестицидтің, тәуекелі төмен биологиялық препараттың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың болуы.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Тіркелген пестицидті өндірушіні оны өндірудің рецептурасы мен технологиясын сақтай отырып ауыстырған немесе қосқан кезде:
1) Қағидаларға 15-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рецептурасы мен тіркелген пестицидті өндіру технологиясы сақтала отырып, оны өндіруші ауысқан немесе қосылған кездегі өтінім;
2) тіркелуші (өтініш беруші) мен пестицидті өндіруші арасындағы пестицидті өндіруге арналған лицензиялық келісімнің, сондай-ақ тиісті мемлекеттік уәкілетті органдар жаңа пестицидті өндірушіге берген пестицидті өндіруге арналған лицензияның немесе рұқсаттың электрондық көшірмесі;
3) аккредиттелген (сертификатталған) зертханада жүргізілген, пестицид және оның әсер етуші заттарының (оның ішінде әсер етуші заттағы ілеспе қоспалар бойынша) құрамының тіркелген пестицид пен оның әсер етуші затының құрамының бірдейлігін растайтын зертханалық талдау деректері (Украинада, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде және басқа елдерде қызметті жүзеге асыратын зертханаларда жүргізілген зертханалық талдау нәтижелерін ұсынуға жол беріледі, егер оларда рұқсат беру құжаттары (аккредиттеу, сертификат) және (немесе) халықаралық стандарттарға (GLP, ISO) сәйкестік сертификаты болса (нотариалды куәландырылған көшірме не электрондық құжат));

4) электронная копия оригинала, ранее выданного регистрационного удостоверения на пестицид (в случае получения регистрационного удостоверения на пестицид в бумажном виде).
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Для перерегистрации пестицида:
1) заявка на перерегистрацию пестицида по форме согласно приложению 16 к Правилам;
2) электронная копия оригинала, ранее выданного регистрационного удостоверения на пестициды (в случае получения регистрационного удостоверения на пестицид в бумажном виде);
3) электронная копия краткого досье на пестициды по форме согласно приложению 11 к Правилам;
4) электронная копия заключения по токсиколого-гигиенической оценке действующего вещества и препаративной формы пестицида научных организаций, осуществляющих деятельность в государствах-членах Евразийского экономического союза на основании разрешительных документов (аккредитация, сертификат) (нотариально заверенная копия либо электронный документ);
5) электронные копии отчетов об эколого-токсикологической и токсиколого рыбохозяйственной оценке пестицида (допускается представление результатов исследований научных организаций, осуществляющих деятельность в Украине, государствах-членах Евразийского экономического союза на основании разрешительных документов (аккредитация, сертификат) (нотариально заверенная копия либо электронный документ));
6) электронные копии отчетов о ветеринарно-санитарной, эколого-токсикологической оценке пестицида для пчеловодства и животноводства (допускается представление результатов исследований научных организаций, осуществляющих деятельность в Украине, государствах-членах Евразийского экономического союза на основании разрешительных документов (аккредитация, сертификат) (нотариально заверенная копия либо электронный документ));
7) электронная копия лицензионного соглашения на производство пестицида между производителем и регистрантом (заявителем) пестицида, а также выданные производителю пестицида соответствующими уполномоченными органами лицензия или разрешение на производство пестицида.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При смене регистранта (заявителя):

4) пестицидке бұрын берілген тіркеу куәлігінің түпнұсқасының электрондық көшірмесі (пестицидке тіркеу куәлігін қағаз түрінде алған жағдайда).
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Пестицидті қайта тіркеу үшін:
1) Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидті қайта тіркеуге арналған өтінім;
2) пестицидтерге бұрын берілген тіркеу куәлігінің түпнұсқасының электрондық көшірмесі (пестицидке тіркеу куәлігін қағаз түрінде алған жағдайда);
3) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пестицидке арналған қысқаша дерекнаманың электрондық көшірмесі;
4) рұқсат беру құжаттары (аккредиттеу, сертификат) негізінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде қызметін жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың әсер етуші зат және пестицидтің препараттық нысанын токсикологиялық-гигиеналық бағалау жөніндегі қорытындының электрондық көшірмесі (нотариалды куәландырылған көшірмесі не электрондық құжат);
5) пестицидті экологиялық-токсикологиялық және токсикологиялық-балық шаруашылығы бағалауы туралы есептердің электрондық көшірмелері (рұқсат беру құжаттары (аккредиттеу, сертификат) негізінде Украинада, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде қызметін жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың зерттеу нәтижелерін ұсынуға жол беріледі (нотариалды куәландырылған көшірме не электрондық құжат));
6) балара шаруашылығы мен мал шаруашылығына арналған пестицидті ветеринариялық-санитариялық, экологиялық-токсикологиялық бағалау туралы есептердің электрондық көшірмелері (рұқсат беру құжаттары (аккредиттеу, сертификат) негізінде (Украинада, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге қызметін жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың зерттеу нәтижелерін ұсынуға жол беріледі (нотариалды куәландырылған көшірмесі не электрондық құжат));
7) пестицидті өндіруші мен тіркелуші (өтініш беруші) арасындағы пестицидті өндіруге арналған лицензиялық келісімнің, сондай-ақ пестицидті өндірушіге тиісті уәкілетті органдар берген пестицидті өндіруге арналған лицензияның немесе рұқсаттың электрондық көшірмесі.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Тіркелуші (өтініш беруші) ауысқан кезде:

1) заявка на смену регистранта (заявителя) по форме согласно приложению 17 к Правилам;
2) письмо от лица регистранта (заявителя) о смене регистранта (заявителя), а также документы, подтверждающие передачу прав на государственную регистрацию пестицида новому регистранту (заявителю) или реорганизацию регистранта (заявителя) (нотариально заверенные копии, при отсутствии оригиналов для сверки);
3) письмо от лица нового регистранта (заявителя) с подтверждением получения прав на государственную регистрацию пестицида и сохранении торгового названия пестицида, производителя действующего вещества и производителя препаративной формы пестицида, регламентов использования (применения) пестицида;
4) электронная копия оригинала, ранее выданного регистрационного удостоверения на пестицид (в случае получения регистрационного удостоверения на пестицид в бумажном виде);
5) документы, указанные в пункте 8 настоящего Перечня основных требований, оформленные от лица нового регистранта (заявителя);
6) справка о государственной перерегистрации юридического лица – для юридических лиц (нотариально заверенная копия, при отсутствии оригинала для сверки для регистрантов (заявителей) – нерезидентов Республики Казахстан).
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При изменении наименования регистранта (заявителя):
1) заявка на изменение наименования регистранта (заявителя) по форме согласно приложению 18 к Правилам;
2) письмо от лица регистранта (заявителя) об изменении наименования регистранта (заявителя) с сохранением торгового названия пестицида, производителя действующего вещества и производителя препаративной формы пестицида, регламентов использования (применения) пестицида, а также документы, подтверждающие изменение наименования регистранта (заявителя) (нотариально заверенные копии, при отсутствии оригиналов для сверки);
3) электронная копия оригинала, ранее выданного регистрационного удостоверения на пестицид (в случае получения регистрационного удостоверения на пестицид в бумажном виде);
4) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридических лиц (нотариально заверенная копия, при отсутствии оригинала для сверки для регистрантов (заявителей) – нерезидентов Республики Казахстан).
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
";
абзац четвертый приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах
__________ "_____" ______________ 20 ____ года ______________ (подпись).";
абзац четвертый приложения 7 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах
__________ "_____" ______________ 20 ____ года ______________ (подпись).".

1) Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркелушіні (өтінім беруші) ауыстыруға арналған өтінім;
2) тіркелушінің (өтініш берушінің) атынан тіркелушіні (өтініш берушіні) ауыстыру туралы хат, сондай-ақ пестицидті мемлекеттік тіркеу құқықтары жаңа тіркелушіге (өтініш берушіге) берілгенін немесе тіркелушінің (өтініш берушінің) қайта ұйымдастырылғанын растайтын құжаттар (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары болмаған кезде нотариалды куәландырылған көшірмелері);
3) жаңа тіркелуші (өтініш беруші) атынан пестицидті мемлекеттік тіркеу құқығын алғанын және пестицидтің саудадағы атауын, әсер етуші затты өндірушіні және пестицидтің препараттық нысанын өндірушіні, пестицидті пайдалану (қолдану) регламенттерін сақтағанын растайтын хат;
4) пестицидке бұрын берілген тіркеу куәлігінің түпнұсқасының электрондық көшірмесі (пестицидке тіркеу куәлігін қағаз түрінде алған жағдайда);
5) осы Негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген, жаңа тіркелушінің (өтініш берушінің) атынан ресімделген құжаттар;
6) заңды тұлғалар үшін заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу туралы анықтама (Қазақстан Республикасының бейрезиденттерітіркелушілері (өтініш берушілері) үшін салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы болмаған кезде нотариалды куәландырылған көшірмесі).
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Тіркелушінің (өтініш берушінің) атауы өзгерген кезде:
1) Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркелушінің (өтінім берушінің) атауын өзгертуге арналған өтінім;
2) тіркелушінің (өтініш берушінің) атынан пестицидтің саудадағы атауын сақтай отырып, тіркелушінің (өтініш берушінің) атауын өзгерту туралы, әрекет етуші затты өндіруші және пестицидтің препараттық нысанын өндіруші хаты, пестицидті пайдалану (қолдану) регламенттері, сондай-ақ тіркелушінің (өтініш берушінің) атауының өзгергенін растайтын құжаттар (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары болмаған кезде нотариалды куәландырылған көшірмелер);
3) пестицидке бұрын берілген тіркеу куәлігінің түпнұсқасының электрондық көшірмесі (пестицидке тіркеу куәлігін қағаз түрінде алған жағдайда);
4) заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу туралы анықтамазаңды тұлғалар үшін (нотариалды куәландырылған көшірмесі, Қазақстан Республикасының бейрезидентітіркелушілер (өтініш берушілер) үшін салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы болмаған кезде).
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін 20 _____ жылғы "_____" _________________________________
(қолы).";
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымшаның төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін 20 _____ жылғы "_____" _____________ ____________________
(қолы).".

4. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12032) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 7) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О карантине растений", подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 7) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" (далее – Закон), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах) и определяют порядок охраны территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов.
Уполномоченный орган по карантину растений направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, оператору "цифрового правительства", в течение 3 (трех) рабочих дней со дня государственной регистрации в органах юстиции.";
часть вторую пункта 25 изложить в следующей редакции:
"Для получения фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) представляет в соответствующее территориальное подразделение (услугодателю) в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал), либо в бумажной форме в канцелярию территориального подразделения (услугодателя), либо в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), документы, указанные в пункте 8 Перечня № 1.";

4. "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден және бөтен тектi түрлерден қорғау жөнiндегi қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 7) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларда:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) "Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабы 1-тармағының 7) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау тәртібін айқындайды.
Өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпараттың әділет органында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, "цифрлық үкіметтің" операторына жібереді.";
25-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерге әкетуге фитосанитариялық сертификат алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тиісті аумақтық бөлімшеге (көрсетілетін қызметті берушіге) электрондық нысанда "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы не қағаз түрінде аумақтық бөлімшенің (көрсетілетін қызметті берушінің) кеңсесіне не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) № 1 Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.";

подпункты 2) и 3) пункта 29 изложить в следующей редакции:
"2) при предоставлении всех необходимых документов, работник Государственной корпорации регистрирует их в цифровой системе "Интегрированная цифровая система для Центров обслуживания населения" (далее – ИЦС ЦОН);
3) после идентификации личности услугополучателя, соответствующая информация об услугополучателе и список поданных документов вносятся в ИЦС ЦОН и направляются в ИС ЕАСУ и выдается услугополучателю расписка о приеме соответствующих документов.";
абзац первый части третьей пункта 79 изложить в следующей редакции:
"Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных или социально ответственных услугах подлежит рассмотрению:";
абзац первый части шестой пункта 79 изложить в следующей редакции:
"Срок рассмотрения жалобы ведомством уполномоченного органа, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных или социально ответственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней для:";
в приложении 8 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
";
строки, порядковые номера 6 и 7, изложить в следующей редакции:
"
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя, и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодексу), с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Канцелярия услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 16.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов (при обращении услугополучателя после 16.30 часов, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием, регистрация документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);

29-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) барлық қажетті құжаттар ұсынылған кезде Мемлекеттік корпорация жұмыскері оларды "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған цифрлық жүйе" цифрлық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО ИЦЖ) тіркейді;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке басы сәйкестендірілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпарат және берілген құжаттардың тізімі ХҚО ИЦЖ-ға енгізіледі және ББАЖ АЖ-ға жіберіледі және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.";
79-тармақтың үшінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қарауға жатады:";
79-тармақтың алтыншы бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкілетті орган ведомствосының, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:";
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) өтініштерін қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асыпылады
";
реттік нөмірі 6-жолда орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілсін, қазақ тіліндегі мәтін өзгеріссіз қалсын реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушініңҚазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесініңдүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 16-30-ға дейін (көрсетілетін қызметті алушы сағат 16-30-дан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінгенде, құжаттарды қабылдау, тіркеу және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);

2) портала – круглосуточно, кроме технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.gov.kz.
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя в канцелярию услугодателя:
1) заявление на получение фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан по форме согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) заключение карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции (при наличии);
3) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов, и (или) документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
на портал:
1) заявление на получение фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан по форме согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия заключения карантинной фитосанитарной экспертизы состояния подкарантинной продукции (при наличии).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель и услугополучатель получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
";
в приложении 12 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) осуществляется через "веб-портал" "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
";
строки, порядковые номера 6 и 7, изложить в следующей редакции:
"
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации

2) порталдыңжөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерге әкетуге арналған фитосанитариялық сертификатты алуға өтініш;
2) карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйін карантиндік фитосанитариялық сараптау қорытындысы (бар болса);
3) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен алынатын электрондық құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
порталға жүгінген кезде:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерге әкетуге арналған фитосанитариялық сертификатты алуға көрсетілетін қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) карантинге жатқызылған өнімнің жай-күйін карантиндік фитосанитариялық сараптау қорытындысының электрондық көшірмесі (бар болса).
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
";
көрсетілген Қағидаларға 12-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) өтініштерін қабылдау www.egov.kz "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады
";
реттік нөмірі 6-жолда орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілсін, қазақ тіліндегі мәтін өзгеріссіз қалсын;
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодексу), с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.gov.kz.
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной и социально ответственной услуги
Для получения государственной услуги услугополучатель через портал направляет заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель и услугополучатель получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
";
в приложении 19 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) "веб-портал" "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
";
строки, порядковые номера 6 и 7, изложить в следующей редакции:
"
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодексу), с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Канцелярия услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 16.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов (при обращении услугополучателя после 16.30 часов, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием, регистрация документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында өтініш жолдайды.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
";
көрсетілген Қағидаларға 19-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) өтініштерін қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
";
реттік нөмірі 6-жолда орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілсін, қазақ тіліндегі мәтін өзгеріссіз қалсын;
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушініңҚазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесідүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 16-30-ға дейін (көрсетілетін қызметті алушы сағат 16-30-дан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдау, тіркеу және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;

2) портала – круглосуточно, кроме технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.gov.kz.
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя в канцелярию услугодателя:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов, и (или) документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
на портале:
заявление по форме согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель и услугополучатель получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
".
5. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 158 "О некоторых вопросах осуществления государственного контроля и надзора на приграничной территории Республики Казахстан с Кыргызской Республикой и Российской Федерацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18552) следующие изменения:
в Правилах осуществления государственного контроля и надзора за продукцией агропромышленного комплекса в пунктах контроля на приграничной территории Республики Казахстан с Кыргызской Республикой и Российской Федерацией в пределах автомобильного сообщения, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Должностные лица Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан при взаимодействии с Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством информационного взаимодействия между цифровыми системами таможенных органов и уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (в случая сбоя, отсутствия электронной связи или возникновения иных случаев, препятствующих информационному взаимодействию – с использованием имеющихся средств связи) информируют должностных лиц территориальных подразделений ведомств пункта контроля о прибытии в пункт пропуска через Государственную границу Республики Казахстан физических и юридических лиц и транспортных средств с продукцией.";

2) порталдыңжөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген кезде:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен алынатын электрондық құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілдігіне өкілеттікті куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
порталға жүгінген кезде:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
".
5. "Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясымен шекаралас аумақтарында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 158 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18552 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен және Ресей Федерациясымен шекаралас аумақтарындағы бақылау пункттерінде автомобиль қатынасы шегінде агроөнеркәсіптік кешен өнімдеріне мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің лауазымды адамдары Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметімен өзара іс-қимыл жасау кезінде кеден органдары мен агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның цифрлық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы (электрондық байланыс істен шыққан, болмаған немесе ақпараттық өзара іс-қимылға кедергі келтіретін өзге де жағдайлар туындаған жағдайда – қолда бар байланыс құралдарын пайдалана отырып) бақылау пунктіндегі ведомстволардың аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіне өнімдері бар жеке және заңды тұлғалардың және көлік құралдарының келгені туралы хабардар етеді.";

подпункт 2) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"2) в интегрированных цифровых системах таможенных органов и уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (за исключением случая сбоя, отсутствия электронной связи или возникновения иных случаев, препятствующих информационному взаимодействию);";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. При осуществлении государственного контроля и надзора должностные лица территориальных подразделений ведомств, вводят в соответствующую цифровую систему сведения и данные о продукции, принятом решении, результатах государственного контроля и надзора, владельце продукции, месте назначения (доставки) продукции с уведомлением территориального подразделения соответствующего ведомства в месте назначения (доставки) продукции, стране-экспортере, номере сопроводительного документа (или ином документе, подтверждающем безопасность продукции), виде транспортного средства и его регистрационном номере, в случае принятия решений в соответствии с подпунктами 2) и 3) пункта 8 настоящих Правил указывает причины, на основе которых принято такое решение.".
6. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 118 "Об утверждении Правил возмещения физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20373) следующее изменение:
в Правилах возмещения физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"2) формирует и направляет счет к оплате на выплату возмещения, загружаемый в цифровую систему "Казначейство-Клиент", для перечисления возмещения на банковский счет физического и юридического лица.".
7. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 сентября 2020 года № 299 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21494) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

16-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) кеден органдарының және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның интеграцияланған цифрлық жүйелеріне (электрондық байланыстың істен шығуы, болмауы немесе ақпараттық өзара іс-қимылға кедергі келтіретін өзге де жағдайлардың туындау жағдайларын қоспағанда);";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде ведомстволардың аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары өнімдердің межелі (жеткізілу) орнындағы тиісті ведомствоның аумақтық бөлімшесін, экспорттаушы елді хабардар ете отырып, өнімдер туралы, қабылданған шешім, мемлекеттік бақылау мен қадағалау нәтижелері, өнімдердің иесі, өнімдердің межелі (жеткізілу) орны туралы ілеспе құжаттың (немесе өнімдердің қауіпсіздігін растайтын өзге де құжаттың) нөмірі, көлік құралының түрі мен оның тіркеу нөмірі туралы мәліметтер мен деректерді тиісті цифрлық жүйеге енгізеді, осы Қағидалардың 8-тармағының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес шешімдер қабылданған жағдайда, оның негізінде осындай шешім қабылданған себептерді көрсетеді.".
6. "Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 118 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20373 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу қағидаларында:
12-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеке және заңды тұлғалардың банктік шотына өтемді аудару үшін "Қазынашылық-Клиент" цифрлық жүйесіне жүктелетін өтемді төлеуге берілетін шотты қалыптастырады және жібереді.".
7. "Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 29 қыркүйектегі № 299 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21494 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)" (далее – государственная услуга).";
подпункты 3) и 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой единое окно доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
4) платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП) – цифровой объект, автоматизирующий процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;";
часть вторую, третью и четвертую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о наличии лицензии на производство (формуляцию) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным или фумигационным способами, о постановке на учет в налоговом органе, об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (в случае оплаты через "ПШЦП"), услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
Информационное взаимодействие портала и цифровых систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "О кибербезопасности".";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственных услуг в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально ответственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области защиты растений (далее – уполномоченный орган) направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, оператору "цифрового правительства", в течение 3 (трех) рабочих дней со дня государственной регистрации в органах юстиции.";
абзац первый части первой пункта 18 изложить в следующей редакции:

"1. Осы "Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект.
4) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) – төлемдерді электрондық нысанда көрсетілетін өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын цифрлық объект;";
6-тармақтың екінші, үшінші және төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы, пестицидтерді өндіруге (формуляциялауға), пестицидтерді өткізуге, пестицидтерді аэрозольдік немесе фумигациялық тәсілдермен қолдануға лицензияның бар-жоғы туралы, салық органында есепке қойылғаны туралы, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ("ЦҮТШ" арқылы төленген жағдайда) мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Цифрлық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Портал мен цифрлық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Киберқауіпсіздік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпараттың әділет органында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, "цифрлық үкіметтің" операторына жібереді.";
18-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"18. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных и социально ответственных услугах подлежит рассмотрению:";
абзац первый части первой пункта 19 изложить в следующей редакции:
"19. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных и социально ответственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:";
в приложении 1 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
";
строку, порядковый номер 6 изложить в следующей редакции:
"
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателям на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за выдачу лицензии на занятие отдельными видами деятельности в соответствии с пунктом 4 статьи 616 Налогового кодекса Республики Казахстан, который составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – "ПШЦП").
";
строку, порядковый номер 7 изложить в следующей редакции:
"
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 8.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
";
строку, порядковый номер 8 изложить в следующей редакции:
"
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

"18. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:";
19-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
";
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетіледi.
Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 616-бабының 4-тармағына сәйкес 10 (он) айлық есептік көрсеткішті құрайтын лицензиялық алым төленеді.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ қолма-қол емес нысанда "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
";
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www. gov. kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) заявление на выдачу лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов) по форме согласно приложению к настоящему Перечню в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через "ПШЦП";
3) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
4) электронная копия документов, подтверждающих соответствие услугополучателя квалификационным требованиям, установленным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11074) (далее – Приказ № 67).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о наличии лицензии на производство (формуляцию) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным или фумигационным способами, о постановке на учет в налоговом органе, об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (в случае оплаты через "ПШЦП"), услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 77 77.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
";

1) көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында осы Тізбеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия беруге өтiнiш;
2) ЦҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі, оның қосымшалары және (немесе) толықтырулары (бір реттік лицензияларға), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың электрондық көшірмесі;
4) көрсетiлетiн қызметтi алушының "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 67 бұйрық) белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы, пестицидтерді өндіруге (формуляциялауға), пестицидтерді өткізуге, пестицидтерді аэрозольдік немесе фумигациялық тәсілдермен қолдануға лицензияның бар-жоғы туралы, салық органында есепке қойылғаны туралы, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы (ЦҮТШ арқылы төленген жағдайда) мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77 арқылы алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www. gov. kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде авторландырылған субъектілер үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторландырудан өтеді, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарайды.
";

8. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 309 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21404) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) пункта 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон государственных и социально ответственных услугах) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии" (далее – государственная услуга).";
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой единое окно доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;";
часть третью и четвертую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Информационное взаимодействие портала и цифровых систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "О кибербезопасности".";
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, оператору "цифрового правительства", в течение 3 (трех) рабочих дней со дня государственной регистрации в органах юстиции.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

8. "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми-зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 309 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №21404 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми-зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми-зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттiк қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми-зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект;";
4-тармақтың үшінші және төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Портал мен цифрлық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Киберқауіпсіздік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.";
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпараттың әділет органында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, "цифрлық үкіметтің" операторына жібереді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально ответственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
".
строки, порядковые номера 6 и 7, изложить в следующей редакции:
"
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
7.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
".
9. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 334 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21589) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами" утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"8. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
www.egov.kz "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
".
реттік нөмірі 6-жолда орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілсін, қазақ тіліндегі мәтін өзгеріссіз қалсын;
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
".
9. "Пестицидтердi өндiру (формуляциялау), пестицидтердi өткiзу, пестицидтердi аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 334 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21589 болып тіркелген") мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Пестицидтердi өндiру (формуляциялау), пестицидтердi өткiзу, пестицидтердi аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами" (далее – государственная услуга).";
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.";
часть вторую, третью и четвертую пункта 5 изложить в следующий редакции:
"Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, об оплате в бюджет лицензионного сбора услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
Информационное взаимодействие портала и цифровых систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "О кибербезопасности".";
часть вторую подпункта 4) пункта 14 изложить в следующий редакции:
"Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется в случаях, указанных в подпунктах 2) и 4) части первой настоящего пункта настоящих Правил, если изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя-лицензиата, адреса места нахождения юридического лица-лицензиата произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан". Такие изменения адреса лицензиатов осуществляются посредством интеграции государственных цифровых систем.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"1. Осы "Пестицидтердi өндiру (формуляциялау), пестицидтердi өткiзу, пестицидтердi аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Пестицидтердi өндiру (формуляциялау), пестицидтердi өткiзу, пестицидтердi аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект;";
5-тармақтың екінші, үшінші және төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Портал мен цифрлық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Киберқауіпсіздік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.";
14-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер дара кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің мекенжайы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көшелер атауының өзгеруіне байланысты өзгерген болса, осы Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінің 2) және 4) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жүзеге асырылмайды. Лицензиаттардың мекенжайларының мұндай өзгеруі мемлекеттік цифрлық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"19. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных и социально ответственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, оператору "цифрового правительства", в течение 3 (трех) рабочих дней со дня государственной регистрации в органах юстиции.";
абзац первый части первой пункта 21 изложить в следующей редакции:
"21. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных и социально ответственных услугах подлежит рассмотрению:";
абзац первый части первой пункта 22 изложить в следующей редакции:
"22. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных и социально ответственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:";
в приложении 1 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
";
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателям на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии с пунктом 4 статьей 616 Налогового кодекса Республики Казахстан, который составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 процентов от ставки при выдаче лицензии. Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП). При выдаче приложений к лицензии лицензионный сбор не взимается. При выдаче лицензий и (или) приложений к лицензии в случаях, предусмотренных статьей 44 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", лицензионный сбор не взимается.
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:

"19. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне келіп түседі.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі және көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпараттың әділет органында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, "цифрлық үкіметтің" операторына жібереді.";
21-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қарауға жатады:";
22-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
www. egov. kz "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
";
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызметті көрсету кезiнде көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 616-бабының 4-тармағына сәйкес жекелеген қызмет түрлерімен айналысу үшін лицензиялық алым төленеді,ол:
1) лицензия бергені үшін – 10 (он) айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияларды қайта ресімдегені үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 пайызын құрайтын лицензиялық алым төленеді. Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ қолма-қол емес нысанда "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) арқылы жүзеге асырылады. Лицензияға қосымшаларды беру кезінде лицензиялық алым алынбайды. "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 44-бабында көзделген жағдайларда лицензиялар және (немесе) лицензияға қосымшалар беру кезінде лицензиялық алым алынбайды.
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:

1) заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 1 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по производству (формуляции) пестицидов согласно приложению 1 к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, предъявляемым к деятельности по производству (формуляции) пестицидов, реализации пестицидов, применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 4-4/704 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11927) (далее – квалификационные требования);
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по реализации пестицидов согласно приложению 2 к квалификационным требованиям;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами согласно приложению 3 к квалификационным требованиям;
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, кроме случаев реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
1) заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 4 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:

1) жеке тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында осы мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші;
заңды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында осы мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 4-4/704 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11927 болып тіркелген) (бұдан әрі – біліктілік талаптары) пестицидтердi өндiру (формуляциялау), пестицидтердi өткiзу, пестицидтердi аэрозольдік және фумигациялық тәсiлдермен қолдану жөнiндегi қызметтерге қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес пестицидтерді өндіру (формуляциялау) жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес пестицидтерді өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастыру жағдайларынан басқа, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
1) жеке тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 3-қосымшаға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
заңды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 4-қосымшаға сәйкес, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
2) ақпараты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
заңды тұлға-лицензиатты бөлініп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастыру кезінде:

1) заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 4 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
3) копия оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения о согласии юридического лица, из которого произведено выделение на переоформление лицензии на выделенное юридическое лицо при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения;
4) форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по производству (формуляции) пестицидов согласно приложению 1 к квалификационным требованиям;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по реализации пестицидов согласно приложению 2 к квалификационным требованиям;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами согласно приложению 3 к квалификационным требованиям.
Сведения о документе, удостоверяющим личность физического лица, справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, об оплате в бюджет лицензионного сбора, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
В случае если оплата произведена в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, услугополучатель предоставляет электронную копию квитанции об оплате лицензионного сбора.
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

1) жеке тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 3-қосымшаға сәйкес, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
заңды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 4-қосымшаға сәйкес, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
2) ақпараты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
3) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастырылған кезде бөлініп шыққан заңды тұлғаға лицензияны қайта ресімдеуге бөліну жүргізілген Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген заңды тұлғаның келісімі туралы шешімнің көшірмесі;
4) біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес пестицидтерді өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес пестицидтерді өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүргізілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы лицензиялық алымды төлеу туралы түбіртектің электрондық көшірмесін ұсынады.
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуг 8 (7172) 55-59-61, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
";
абзац десятый приложения 1 к перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами", изложить в следующей редакции:
"Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.";
абзац десятый приложения 2 к перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами", изложить в следующей редакции:
"Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.";
абзац десятый приложения 3 к перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами", изложить в следующей редакции:
"Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и или) приложения к лицензии.";
абзац десятый приложения 4 к перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами", изложить в следующей редакции:
"Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучатель не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.".

Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефоны 8 (7172) 55-59-61, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторландырудан өтеді, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарайды.
";
"Пестицидтерді өндіру (формуляциялау), пестицидтерді өткізу, пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаның оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағандығы;
барлық қоса беріліп отырған құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады.";
"Пестицидтерді өндіру (формуляциялау), пестицидтерді өткізу, пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаның оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағандығы;
барлық қоса беріліп отырған құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады.";
"Пестицидтерді өндіру (формуляциялау), пестицидтерді өткізу, пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 3-қосымшаның оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағандығы;
барлық қоса беріліп отырған құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады.";
"Пестицидтерді өндіру (формуляциялау), пестицидтерді өткізу, пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 4-қосымшаның оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағандығы;
барлық қоса беріліп отырған құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады.".

10. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 ноября 2022 года № 380 "Об утверждении Методики управления биологическими рисками" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 30687) следующее изменение:
в Методике управления биологическими рисками, утвержденных указанным приказом:
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Сбор сведений и данных в области биологической безопасности осуществляется по данным разрешительной системы, государственного контроля, отчетной документации, обращений физических и юридических лиц, результатов внутренней и внешней оценки, цифровых систем, имеющихся в ведении государственных органов и организаций, а также данным из открытых источников.".
11. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 ноября 2022 года № 393 "Об утверждении Правил осуществления и допуска к осуществлению референтных (референс-) исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 30948) следующее изменение:
в Правилах осуществления и допуска к осуществлению референтных (референс-) исследований, утвержденных указанным приказом:
абзац четвертый пункта 8 приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.".
12. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 ноября 2022 года № 359 "Об утверждении Методики управления биологическими рисками" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 30428) следующее изменение:
в Методике управления биологическими рисками, утвержденных указанным приказом:
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Сбор сведений и данных в области биологической безопасности осуществляется по данным разрешительной системы, государственного контроля, отчетной документации, обращений физических и юридических лиц, результатов внутренней и внешней оценки, цифровых систем, имеющихся в ведении государственных органов и организаций, а также данным из открытых источников.".
13. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 228 "Об утверждении Правил проведения расследования в области карантина растений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34662) следующее изменение:
в Правилах проведения расследования в области карантина растений, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

10. "Биологиялық тәуекелдерді басқару әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 23 қарашадағы № 380 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30687 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Биологиялық тәуекелдерді басқару әдістемесінде:
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Биологиялық қауіпсіздік саласындағы мәліметтер мен деректерді жинау рұқсат беру жүйесінің, мемлекеттік бақылаудың, есептік құжаттаманың, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерінің, ішкі және сыртқы бағалау нәтижелерінің, мемлекеттік органдар мен ұйымдардың қарамағындағы цифрлық жүйелердің деректері, сондай-ақ ашық көздерден алынған деректер бойынша жүзеге асырылады.".
11. "Референттік (референс-) зерттеулерді жүзеге асыру және жүзеге асыруға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 28 қарашадағы № 393 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30948 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Референттік (референс-) зерттеулерді жүзеге асыру және жүзеге асыруға рұқсат беру қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағының төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.".
12. "Биологиялық тәуекелдерді басқару әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 1 қарашадағы № 359 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30428 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Биологиялық тәуекелдерді басқару әдістемесінде:
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Биологиялық қауіпсіздік саласындағы мәліметтер мен деректерді жинау рұқсат беру жүйесінің, мемлекеттік бақылаудың, есептік құжаттаманың, жеке және заңды тұлғалар өтініштерінің, ішкі және сыртқы бағалау нәтижелерінің, мемлекеттік органдар мен ұйымдардың қарамағындағы цифрлық жүйелердің деректері, сондай-ақ ашық көздерден алынған деректер бойынша жүзеге асырылады.".
13. "Өсімдіктер карантині саласында тергеп-тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 228 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34662 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсімдіктер карантині саласында тергеп-тексеру жүргізу қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Руководитель территориального подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня подписания решения уведомляет уполномоченный орган в области правовой статистики и специальных учетов, заинтересованные государственные органы, представители которых включены в состав комиссии по расследованию, путем направления уведомления о начале проведения расследования через цифровую систему "Единый реестр субъектов и объектов проверок".".
14. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 229 "Об утверждении Правил проведения расследования в области защиты растений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34658) следующее изменение:
в Правилах проведения расследования в области защиты растений, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Руководитель территориального подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня подписания решения уведомляет уполномоченный орган в области правовой статистики и специальных учетов, заинтересованные государственные органы, представители которых включены в состав комиссии по расследованию, путем направления уведомления о начале проведения расследования через цифровую систему "Единый реестр субъектов и объектов проверок".".

"7. Аумақтық бөлімшенің басшысы шешімге қол қойылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы уәкілетті органды, өкілдері тергеп-тексеру жөніндегі комиссияның құрамына енгізілген мүдделі мемлекеттік органдарды "Тексерулер субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімі" цифрлық жүйесі арқылы тергеп-тексеру жүргізудің басталғаны туралы хабарлама жіберу жолымен хабардар етеді.".
14. "Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 229 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34658 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру жүргізу қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Аумақтық бөлімшенің басшысы шешімге қол қойылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы уәкілетті органды, өкілдері тергеп-тексеру жөніндегі комиссияның құрамына енгізілген мүдделі мемлекеттік органдарды "Тексерулер субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімі" цифрлық жүйесі арқылы тергеп-тексеру жүргізудің басталғаны туралы хабарлама жіберу жолымен хабардар етеді.".