О внесении изменений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии от 13 мая 2026 года № 58-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2026 года № 38717
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по атомной энергии после его официального опубликования;
3) в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Агентства Республики Казахстан по атомной энергии сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпункта 2) пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 12 июля 2026 года.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по атомной энергии
А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по атомной энергии
от 13 мая 2026 года
№ 58-н/қ
Перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 12 "Об утверждении Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2016 года № 13468):
в Правилах аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:

Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағасының 2026 жылғы 13 мамырдағы № 58-н/қ. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 15 мамырда № 38717 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі.
2. Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының 2) тармақшасын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің төрағасы
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі
агенттігінің төрағасы
2026 жылғы 13 мамырдағы
№ 58-н/қ бұйрыққа 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13468 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", подпунктом 20) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" (далее – Закон) и определяют порядок аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Первичная аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии проводится в течение одного месяца после назначения работника на должность.
Основанием для проведения первичной аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии является распорядительный документ (приказ) руководства юридического лица о приеме или переводе работника на соответствующую должность, для лиц, ответственных за контроль по радиационной безопасности, учет и контроль источников ионизирующего излучения распорядительный документ (приказ) юридического лица о назначении ответственным.
Периодическая аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии проводится один раз в три года.
Внеочередная аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии назначается в случаях:
1) возникновения инцидентов на объектах использования атомной энергии – в отношении лиц, допустивших их возникновение;
2) нарушения требований ядерной и (или) радиационной и (или) ядерной физической безопасности, учета ядерных материалов, источников ионизирующего излучения, выявленного в результате проверок уполномоченного органа в области использования атомной энергии, в отношении лиц, допустивших нарушение;
3) по решению физического или юридического лица, осуществляющего деятельность в области использования атомной энергии;
4) нарушение установленных настоящими Правилами сроков по прохождению первичной или периодической аттестации.
Повторная аттестация назначается в случае получения отрицательного результата по итогам первичной или периодической, или внеочередной аттестации.
Физические лица, получившие отрицательный результат по итогам первичной или периодической или внеочередной аттестации подлежат повторной аттестации не более одного раза и не позднее одного месяца со дня получения отрицательного результата по итогам, указанным в части четвертой настоящего пункта.

"1. Осы Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 20) тармақшасына сәйкес әзірленді және және атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау тәртібін айқындайды.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды бастапқы аттестаттау жұмыскер лауазымға тағайындалғаннан кейін бір ай ішінде жүргізіледі.
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды бастапқы аттестаттаудан өткізу үшін негіз болып жұмыскерді тиісті лауазымға қабылдау немесе ауыстыру туралы заңды тұлға басшылығының өкімдік құжаты (бұйрығы), радиациялық қауіпсіздік жөніндегі бақылауға, иондаушы сәулелену көздерін есепке алуға және бақылауға жауапты адамдар үшін заңды тұлға басшылығының жауапты болып тағайындау туралы өкімдік құжаты (бұйрығы) табылады.
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды мерзімді аттестаттау үш жылда бір рет өткізіледі.
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды кезектен тыс аттестаттау мынадай жағдайларда:
1) атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде оқыс оқиғалар туындағанда – олардың туындауына жол берген адамдарға қатысты;
2) уәкілетті органның тексерулері нәтижесінде анықталған, ядролық және (немесе) радиациялық, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік талаптары, ядролық материалдарды, иондандырушы сәуле шығару көздерін есепке алу талаптары бұзылғанда – бұзушылыққа жол берген адамдарға қатысты;
3) атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаның шешімі бойынша;
4) бастапқы немесе мерзімді аттестаттаудан өту бойынша осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерді бұзылған жағдайда тағайындалады.
Қайта аттестаттау бастапқы немесе мерзімдік немесе кезектен тыс аттестаттау қорытындылары бойынша теріс нәтиже алған жағдайда тағайындалады.
Бастапқы немесе мерзімдік немесе кезектен тыс аттестаттаудың нәтижелері бойынша теріс нәтиже алған жеке тұлғалар осы тармақтың төртінші бөлігінде көрсетілген бір реттен артық емес және бір айдан кешіктірмей қайта аттестаттауға жіберіледі.

Согласно пункту 6 статьи 21 Закона, в случаях, если работник, получил отрицательное заключение по результатам первичной или периодической или внеочередной аттестации, работника отстраняют от работы до получения результатов повторной аттестации в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Аттестация проводится путем тестирования и собеседования.
Собеседование проводится для первого руководителя ядерной или радиационной установки, на которой осуществляется обращение с ядерными материалами, его заместителя по производству (производственным и техническим вопросам), главного инженера ядерной или радиационной установки, руководителя рудника радиационной установки, на которой осуществляется обращение с ядерными материалами, руководителя службы (департамента, отдела, управления) ядерной и (или) радиационной безопасности или для лица, ответственного за контроль по радиационной безопасности ядерной или радиационной установки.";
пункты 9 и 10 изложить в новой редакции:
"9. Категории аттестуемых лиц и тестовые вопросы к ним определяются в зависимости от должностных обязанностей работника, используемых в работе типов установок, приборов, материалов и деятельности физических и юридических лиц, осуществляющих деятельность в области использования атомной энергии.
Категории аттестуемых лиц, количество вопросов, пороговый уровень правильных ответов, являющихся основанием для признания теста пройденным, а также время тестирования определяется показателями тестирования для персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
10. При собеседовании аттестуемому лицу членами комиссии задаются вопросы в целях проверки знания норм и требований ядерной, радиационной, ядерной физической безопасности, а также определения способности принятия решений при исполнении трудовых обязанностей в зависимости от используемых в работе типов установок, приборов, материалов и деятельности физических и юридических лиц, осуществляющих деятельность в области использования атомной энергии.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов, подтверждением принятия заявления через портал является статус о принятии запроса, который отображается в "личном кабинете" услугополучателя.";
пункт 16 изложить в новой редакции:

Заңның 21-бабының 6-тармағына сәйкес, егер жұмыскер бастапқы немесе мерзімдік немесе кезектен тыс аттестаттау нәтижелері бойынша теріс нәтиже алған жағдайда, жұмыскер Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қайта аттестаттау нәтижелері алынғанға дейін жұмыстан шеттетіледі.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Аттестаттау тестілеу және әңгімелесу арқылы өткізіледі.
Әңгімелесу ядролық немесе ядролық материалдармен жұмыс істеу жүзеге асырылатын радиациялық қондырғының бірінші басшысы, оның өндіріс (өндірістік және техникалық мәселелер) жөніндегі орынбасары, ядролық немесе радиациялық қондырғының бас инженері, ядролық материалдармен жұмыс істеу жүзеге асырылатын радиациялық қондырғы кенішінің басшысы, ядролық немесе радиациялық қондырғының ядролық және (немесе) радиациялық қауіпсіздік қызметінің (департаментінің, бөлімінің, басқармасының) басшысы үшін немесе радиациялық қауіпсіздік бойынша бақылауға жауапты адамы үшін жүргізіледі.";
9 және 10-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Аттестатталатын адамдардың санаттары және оларға тест сұрақтары жұмыскердің лауазымдық міндеттеріне, жұмыста пайдаланылатын қондырғылардың, аспаптардың, материалдардың түрлеріне және атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың қызметіне байланысты анықталады.
Аттестатталатын адамдардың санаттары, сұрақтар саны, тест өтті деп тануға негіз болатын дұрыс жауаптардың шекті деңгейі, сондай-ақ тестілеу уақыты осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персонал үшін тестілеу көрсеткішімен анықталады.
10. Әңгімелесу барысында комиссия мүшелері аттестатталатын адамға ядролық, радиациялық, ядролық физикалық қауіпсіздік нормалары мен талаптарын білуін тексеру, сондай-ақ жұмыста пайдаланылатын қондырғылардың, аспаптардың, материалдардың түрлеріне және атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың қызметіне байланысты еңбек міндеттерін атқару кезінде шешімдер қабылдау қабілетін айқындау мақсатында сұрақтар қояды.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған жағдайда портал арқылы өтініштің қабылданғанын растауы ретінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін сұратуды қабылдау туралы мәртебе болып табылады.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"16. При представлении услугополучателем полного пакета документов и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой пункта 15 настоящих Правил, рассматривает их, направляет уведомление о дате, времени и месте прохождения аттестации, или мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 9 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги, подписанный электронной цифровой подписью руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа, в "личный кабинет" услугополучателя.
Ход тестирования и собеседования фиксируется с помощью технических средств записи.
Материалы, зафиксированные с помощью технических средств записи, хранятся в течение 1 (одного) месяца с момента проведения аттестации.
Тестирование проводится в местах, предоставленных услугодателем автоматизированным компьютерным способом на государственном или русском языках по выбору услугополучателя.
Услугополучатель допускается к тестированию при предъявлении документа, удостоверяющего личность, либо электронного документа из сервиса цифровых документов (для идентификации).
Во время тестирования услугополучатели не переговариваются между собой, не пользуются какими-либо вспомогательными информационными материалами (справочной, специальной литературой), средствами связи и записями на электронном носителе.
При обнаружении услугодателем факта нарушения порядка прохождения тестирования, тестирование услугополучателя прекращается. По факту данного нарушения услугодатель оформляет акт о нарушении порядка прохождения тестирования по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, и услугополучателю выдается отрицательный результат аттестации.
По истечении времени, отведенного на тестирование, программа автоматически закрывается.
Подсчет правильных ответов тестирования проводится автоматически при помощи заложенной компьютерной программой.
Если количество правильных ответов равно либо превышает пороговый уровень, то услугополучателю компьютерная программа на мониторе выдает сообщение о положительном результате тестирования – "тест пройден".
Результаты тестирования сохраняются в течение одного месяца с даты прохождения. В случае получения положительного результата тестирования и отрицательного результата собеседования услугополучатель при повторной аттестации освобождается от повторного прохождения тестирования.
Если количество правильных ответов ниже порогового уровня, то компьютерная программа на мониторе выдает сообщение об отрицательном результате тестирования – "тест не пройден" и услугополучатель не допускается к собеседованию.
Собеседование проводится в форме вопроса-ответа. Услугополучателю задается 10 вопросов.
Собеседование считается пройденным, если услугополучатель правильно ответил на 7 и более вопросов.
Собеседование считается не пройденным, если услугополучатель правильно ответил на 6 и менее вопросов.

"16. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері осы Қағидалардың 15-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды қарастырады, аттестаттаудан өту күні, уақыты және орны туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойған мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту электрондық құжат нысанында өтініш берушінің "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Тестілеу және әңгімелесу барысы техникалық жазба құралдарының көмегімен тіркеледі.
Техникалық жазба құралдарының көмегімен тіркелген материалдар аттестаттау өткізген сәттен бастап 1 (бір) ай ішінде сақталады.
Тестілеу көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілдерінде автоматтандырылған компьютерлік тәсілмен көрсетілетін қызметті беруші ұсынған орындарда өтеді.
Көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты (сәйкестендіру үшін) көрсеткен кезде аттестаттауға жіберіледі.
Тестілеу уақытында көрсетілетін қызметті алушылар өзара сөйлеспейді, қандай да бір көмекші ақпараттық материалдарды (анықтамалық, арнайы әдебиет), байланыс құралдарын және электрондық жеткізгіштегі жазбаларды пайдаланбайды.
Көрсетілетін қызметті беруші тестілеуден өту тәртібін бұзу фактісін анықтаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу тоқтатылады. Осы бұзушылық фактісі бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тестілеуден өту тәртібінің бұзылғаны туралы актіні ресімдейді және көрсетілетін қызметті алушыға тестілеудің теріс нәтижесі беріледі.
Тестілеуге бөлінген уақыт өткен соң бағдарлама автоматты түрде жабылады.
Тестілеудің дұрыс жауаптарын есептеу енгізілген компьютерлік бағдарламаның көмегімен автоматты түрде жүргізіледі.
Егер дұрыс жауаптар саны шекті деңгейге тең не одан жоғары болса, онда компьютерлік бағдарлама көрсетілетін қызметті алушыға "тесттен өтті" деген тестілеудің оң нәтижесін мониторға шығарады.
Тестілеу нәтижелері өткен күннен бастап бір ай бойы сақталады. Тестілеудің оң нәтижесін және әңгімелесудің теріс нәтижесін алған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы қайта аттестаттау кезінде тестілеуден қайта өтуден босатылады.
Егер дұрыс жауаптар саны шекті деңгейден төмен болса, онда компьютерлік бағдарлама "тесттен өтпеді" деген тестілеудің теріс нәтижесін мониторға шығарады және көрсетілетін қызметті алушы әңгімелесуге жіберілмейді.
Әңгімелесу сұрақ-жауап түрінде өткізіледі. Көрсетілетін қызметті алушыға 10 сұрақ қойылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы 7 және одан көп сұраққа жауап берсе, әңгімелесуден өткен болып саналады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы 6 және одан аз сұраққа жауап берсе, әңгімелесуден өтпеген болып саналады.

В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан услугодатель предоставляет возможность услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в выдаче свидетельства об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, о котором услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
По результатам тестирования и (или) собеседования и результатам заслушивания Комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует уровню квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности;
2) не соответствует уровню квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности.
Решение комиссии оформляется секретарем комиссии в виде заключения заседания комиссии для проведения аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
При принятии комиссией решения о соответствии услугополучателя уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности, услугодатель направляет услугополучателю свидетельство об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии (далее – свидетельство), по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, подписанный руководителем услугодателя.
При принятии комиссией решения о несоответствии услугополучателя уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности, услугополучателю направляется заключение комиссии о несоответствии услугополучателя уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности.
Если услугополучатель не явился на аттестацию в срок, указанный в уведомлении, предусмотренном в части первой настоящего пункта, услугодателя без уважительной причины, то данное лицо считается получившим отрицательный результат аттестации и комиссия принимает решение о несоответствии услугополучателя уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности.
При не явке на аттестацию в срок, указанный в уведомлении услугодателя по уважительным причинам (болезнь, командировка, отпуск, обучение в учебных заведениях) и при направлении уведомления о возникшей уважительной причине и документальном подтверждении со стороны услугополучателя, не позднее 10 (десяти) календарных дней после того, как действие обстоятельства, явившегося причиной пропуска срока, прекращено, услугополучатель на основании подпункта 3) пункта 4 настоящих Правил направляет заявление услугодателю на прохождение внеочередной аттестации.
Уведомление о возникшей уважительной причине направляется в произвольной форме услугополучателем услугодателю не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня пропущенного срока проведения аттестации.";
пункт 18 изложить в новой редакции:

Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлікті беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес жүргізіледі.
Әңгімелесу және (немесе) тестілеу нәтижелері және тыңдау нәтижелері бойынша Комиссия мынадай шешімдердің бірін қабылдайды;
1) біліктілігі мен кәсіби даярлық деңгейі атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) біліктілігі мен кәсіби даярлық деңгейі атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
Комиссияның шешімін комиссия хатшысы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналға аттестаттау жүргізу комиссиясы отырысының қорытындысы түрінде ресімдейді.
Комиссия көрсетілетін қызметті алушының біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкестігі туралы шешім қабылдаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойған, атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік) жібереді.
Комиссия көрсетілетін қызметті алушының біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіні туралы шешім қабылдаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті алушының біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіні туралы комиссия қорытындысы жіберіледі.
Егер көрсетілетін қызметті алушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген хабарламада көрсетілген мерзімде аттестаттаудан өтуге дәлелсіз себеппен келмеген болса, онда аталған адам аттестаттаудың теріс нәтижесін алған болып саналады және комиссия көрсетілетін қызметті алушының біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіні туралы шешім қабылдайды.
Егер көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген мерзімде аттестаттауға дәлелді себептер бойынша (науқастануы, іссапар, демалыс, оқу орындарында оқуы) келмеген жағдайда және көрсетілетін қызметті алушының тарапынан туындаған дәлелді себеп және құжаттамалық растау туралы хабарлама жіберілген кезде мерзімді өткізу себебі болған мән-жайлардың қолданылуы тоқтатылғаннан кейін күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 4-тармағының 3) тармақшасы негізінде көрсетілетін қызметті берушіге кезектен тыс аттестаттаудан өтуге өтініш жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы туындаған дәлелді себеп туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті берушіге аттестаттауды өткізу мерзімі өтіп кеткен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей еркін нысанда жібереді.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии".";
пункт 24 изложить в новой редакции:
"24. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных и социально ответственных услугах.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню;
приложение 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню.
2. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45 "Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13538) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 10) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", подпунктом 10) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности" (далее – Государственная услуга).";

"18. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезеңіндегі мәліметтердің мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысындағы деректер автоматты түрде мемлекеттік қызмет көрсетуді бақылаудың ақпараттық жүйесіне беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" бөлімінде орналастырады.";
24-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"24. Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап (15) он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ядролық және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелген):
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
""Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 10) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамаcын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң), "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Атом энергиясын пайдалану туралы" (бұдан әрі – Заң) Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 10) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";

пункты 8, 9 и 10 изложить в новой редакции:
"8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания Государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании Государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания Государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентства Республики Казахстан по атомной энергии".
9. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания Государственной услуги производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается Услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение, удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
При принятии решения об оставлении жалобы без удовлетворения, Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающую жалобу.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес Услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных и социально ответственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных и социально ответственных услугах подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
10. В случаях несогласия с результатами решения Услугодателя Услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) статьи 4 Закона о государственных и социально ответственных услугах.";

8, 9 және 10-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы Нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" деген бөлімде орналастырады.
9. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым кімнің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған Көрсетілетін қызметті беруші, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды қанағаттандыратын шешім қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Шағымды қанағаттандырусыз қалдыру туралы шешім қабылданған кезде шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші шешімінің нәтижелерімен келіспеген жағдайда Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4-бабының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.";

приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню.
3. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13549) следующие изменения:
заголовок изложить в новой редакции:
"Об утверждении Правил утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан";
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 27) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан.";
в Правилах утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов:
заголовок изложить в новой редакции:
"Правила утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных и социально ответственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", подпунктом 27) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" и определяют порядок утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов.";
заголовок главы 2 изложить в новой редакции:
"Глава 2. Порядок утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан";

көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13549 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату туралы қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
""Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 27) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату туралы қағидалары бекітілсін.";
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату туралы қағидаларында:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату туралы қағидалары";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату туралы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 27) тармақшасына сәйкес әзірленді және көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту тәртібін айқындайды.";
2-тарау жаңа редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату тәртібі";

приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему перечню;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему перечню.
4. В приказе Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20323):
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии", утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 1, 2 и 3 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных и социально ответственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
2) электронная форма лицензии и (или) приложения к лицензии – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и получаемое с использованием государственной информационной системы разрешений и уведомлений, равнозначное разрешению на бумажном носителе;
3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;

көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы тізбеге 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі №123 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелген):
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк цикл кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарындағы және жүргiзілген ядролық сынақтар салдарынан ластанған басқа да аумақтардағы қызметке арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк цикл кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары";
1, 2, 3 және 4-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк цикл кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк цикл кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
2) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысаны – рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесін пайдалана отырып ресімделетін және алынатын, қағаз жеткізгіштегі рұқсатпен мәні бірдей электрондық құжат нысанындағы рұқсат;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;

6) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
7) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее – услугодатель).";
в пункт 4 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 6, 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"6. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает его на рассмотрение в управление лицензирования и квалификации персонала.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
7. Работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов и (или) сведения с приложением заключения о первичной проверке в управление анализа, государственного контроля и технической кооперации и управление контроля материалов и международных гарантий на проведение разрешительного контроля и для установления особых условий выдачи лицензии.

6) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
7) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 5-қосымшада келтірілген "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк цикл кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды портал арқылы жолдайды.";
6, 7, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасына қарауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен жағдайда, лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған жағдайда, лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер мен бастапқы тексеру туралы қорытындысын рұқсат беру бақылауын жүргізу және лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу үшін талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына және материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына жібереді.

8. Работники управления анализа, государственного контроля и технической кооперации, управления контроля материалов и международных гарантий и управления лицензирования и квалификации персонала с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливают особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого работниками указанных управлений готовятся заключения.
9. Услугодатель при установлении по результатам заключений несоответствия услугополучателя Квалификационным требованиям в течение 1 (одного) рабочего дня готовит предварительное решение об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) услугодатель предоставляет возможность услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, о котором услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с АППК РК.
По итогам рассмотрения пакета документов, заключений и результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение 1 (одного) рабочего дня после получения решения о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 7 и 8 к настоящим Правилам (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии), или мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 9 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

8. Талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының, материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасының және лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасы қызметкерлері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша аталған басқармалардың қызметкерлері қорытынды дайындайды.
9. Көрсетілетін қызметті беруші қорытындылардың нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушының Біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі анықталған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-ге сәйкес жүргізіледі.
Құжаттар топтамасын, қорытындыны қарау қорытындылары және тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру туралы немесе лицензияны және (немесе) қосымшаны беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы шешімді алғаннан кейін осы Қағидаларға 7 және 8-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"12. При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпункте 2) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту представленных документов, сведений и (или) надлежащее оформление представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, сведений и (или) ненадлежащем оформлении представленных документов работник управления лицензирования и квалификации персонала готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 9 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов, сведений и (или) надлежащем оформлении представленных документов работник управления лицензирования и квалификации персонала готовит лицензию и (или) приложение к лицензии.
Лицензия и (или) приложение к лицензии направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
Оказание государственной услуги при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в срок, указанный в пункте 3 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии".";

"12. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың, мәліметтердің толық болуын және (немесе) ұсынылған құжаттардың тиісінше ресімделуін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын, мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) ұсынылған құжаттар тиісінше ресімделмеген кезде лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын, мәліметтерді ұсынған және (немесе) ұсынылған құжаттарды тиісінше ресімдеген кезде лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны дайындайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 3-тармағында көрсетілген мерзімде жүзеге асырылады.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" бөлімінде орналастырады.";

приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему перечню;
в приложение 6 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в приложение 7 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в приложение 8 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами", утвержденных указанным приказом:
пункты 1, 2 и 3 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с ядерными материалами" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с ядерными материалами" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных и социально ответственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
2) электронная форма лицензии и (или) приложения к лицензии – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и получаемое с использованием государственной информационной системы разрешений и уведомлений, равнозначное разрешению на бумажном носителе;
3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;

көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы тізбеге 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы тізбеге 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша осы тізбеге 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымша осы тізбеге 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
1, 2 және 3-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
2) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысаны – рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесін пайдалана отырып ресімделетін және алынатын, қағаз жеткізгіштегі рұқсатпен мәні бірдей электрондық құжат нысанындағы рұқсат;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;

6) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
7) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее – услугодатель).";
пункты 6, 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"6. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает его на рассмотрение в управление лицензирования и квалификации персонала.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
7. Работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов и (или) сведения с приложением заключения о первичной проверке в управление анализа, государственного контроля и технической кооперации, управление контроля материалов и международных гарантий и управление ядерной физической безопасности для установления особых условий выдачи лицензии и на проведение разрешительного контроля в порядке посещения субъекта (объекта) контроля и (или) вызова субъекта контроля.

6) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
7) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
6, 7, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасына қарауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен кезде лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған кезде лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер мен бастапқы тексеру туралы қорытындысын лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу және бақылау субъектісіне (объектісіне) бару және (немесе) бақылау субъектісін шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу үшін талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына, материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына және ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына жібереді.

8. Работники управления анализа, государственного контроля и технической кооперации, управления контроля материалов и международных гарантий, управления ядерной физической безопасности и управления лицензирования и квалификации персонала с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливают особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого работниками указанных управлений готовятся заключения.
9. Услугодатель при установлении по результатам заключений несоответствия услугополучателя Квалификационным требованиям в течение 1 (одного) рабочего дня готовит предварительное решение об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) услугодатель предоставляет возможность услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, о котором услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с АППК РК.
По итогам рассмотрения пакета документов, заключений и результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение 1 (одного) рабочего дня после получения решения о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 7 и 8 к настоящим Правилам (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии), или мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 9 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

8. Талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының, материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасының, ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасының және лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкерлері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері аталған басқармалардың қызметкерлері қорытынды дайындайды.
9. Көрсетілетін қызметті беруші қорытындылардың нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушының Біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі анықталған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-ге сәйкес жүргізіледі.
Құжаттар топтамасын, қорытындыны қарау қорытындылары және тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру туралы немесе лицензияны және (немесе) қосымшаны беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы шешімді алғаннан кейін осы Қағидаларға 7 және 8-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии".";
приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему перечню;
в приложение 6 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение", утвержденных указанным приказом:
пункты 1, 2 и 3 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение" (далее – Правила) разработаны соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных и социально ответственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
2) электронная форма лицензии и (или) приложения к лицензии – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и получаемое с использованием государственной информационной системы разрешений и уведомлений, равнозначное разрешению на бумажном носителе;

"18. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" бөлімінде орналастырады.";
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы тізбеге 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы тізбеге 16-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
1, 2 және 3-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
2) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысаны – рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесін пайдалана отырып ресімделетін және алынатын, қағаз жеткізгіштегі рұқсатпен мәні бірдей электрондық құжат нысанындағы рұқсат;

8. Работники управления анализа, государственного контроля и технической кооперации, управления контроля материалов и международных гарантий и управления лицензирования с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливают особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого работниками указанных управлений готовятся заключения.
9. Услугодатель при установлении по результатам заключений несоответствия услугополучателя Квалификационным требованиям в течение 1 (одного) рабочего дня готовит предварительное решение об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) услугодатель предоставляет возможность услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, о котором услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с АППК РК.
По итогам рассмотрения пакета документов, заключений и результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение 1 (одного) рабочего дня после получения решения о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 9 и 10 к настоящим Правилам (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии), или мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 9 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

8. Талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының, материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасының және лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкерлері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша аталған басқармалардың қызметкерлері қорытынды дайындайды.
9. Көрсетілетін қызметті беруші қорытындылардың нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушының Біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі анықталған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-ге сәйкес жүргізіледі.
Құжаттар топтамасын, қорытындыны қарау қорытындылары және тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру туралы немесе лицензияны және (немесе) қосымшаны беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы шешімді алғаннан кейін осы Қағидаларға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее – услугодатель).";
пункты 6 и 7 изложить в новой редакции:
"6. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает его на рассмотрение в управление лицензирования и квалификации персонала.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
7. Работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов с приложением заключения о первичной проверке в управление анализа, государственного контроля и технической кооперации на проведение разрешительного контроля в порядке посещения субъекта (объекта) контроля и (или) вызова субъекта контроля и для установления особых условий выдачи лицензии по подвидам деятельности "техническое обслуживание, монтаж, демонтаж, зарядка, перезарядка, ремонт приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение", "радиационный контроль территорий, помещений, рабочих мест, товаров, материалов, металлолома, транспортных средств", "определение содержания радионуклидов в продуктах, материалах, объектах окружающей среды, измерение концентрации радона и других радиоактивных газов" и "индивидуальный дозиметрический контроль персонала".";
пункты 8 и 9 изложить в новой редакции:

3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
6 және 7-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасына қарауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен кезде лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған кезде лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде бастапқы тексеру туралы қорытындыны қоса бере отырып, құжаттар топтамасын бақылау субъектісіне (объектісіне) бару және (немесе) бақылау субъектісін шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу және "құрамында иондаушы сәуле шығарудың радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәуле шығарудың генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу", "аумақтарды, үй-жайларды, жұмыс орындарын, тауарларды, материалдарды, металл сынықтарын, көлiк құралдарын радиациялық бақылау", "өнімдердегі, материалдардағы, қоршаған орта объектілеріндегі радионуклидтердің бар болуын анықтау, радон және басқа да радиоактивті газдардың шоғырлануын өлшеу" және "персоналды дозиметрлiк жеке бақылау" қызметтің кіші түрлері бойынша лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу үшін талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына жібереді.";
8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:

"8. Работники управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и (или) управления лицензирования и (или) управления ядерной физической безопасности с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливают особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого работниками указанных управлений готовятся заключения.
9. Услугодатель при установлении по результатам заключений несоответствия услугополучателя Квалификационным требованиям в течение 1 (одного) рабочего дня готовит предварительное решение об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) услугодатель предоставляет возможность услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, о котором услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с АППК РК.
По итогам рассмотрения пакета документов, заключений и результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение 1 (одного) рабочего дня после получения решения о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 9 и 10 к настоящим Правилам (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии), или мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 9 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

"8. Талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының және (немесе) лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасының қызметкерлері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша аталған басқармалардың қызметкерлері қорытынды дайындайды.
9. Көрсетілетін қызметті беруші қорытындылардың нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушының Біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі анықталған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-ге сәйкес жүргізіледі.
Құжаттар топтамасын, қорытындыны қарау қорытындылары және тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру туралы немесе лицензияны және (немесе) қосымшаны беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы шешімді алғаннан кейін осы Қағидаларға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее – услугодатель).";
пункты 6, 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"6. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает его на рассмотрение в управление лицензирования и квалификации персонала.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
7. Работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования и квалификации персонала в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов с приложением заключения о первичной проверке в управление анализа, государственного контроля и технической кооперации для установления особых условий выдачи лицензии и на проведение разрешительного контроля в порядке посещения субъекта (объекта) контроля и (или) вызова субъекта контроля.
8. Работники управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и управления лицензирования и квалификации персонала с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливают особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого работниками указанных управлений готовятся заключения.

3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
6, 7, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын::
"6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасына қарауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері осы Қағидалардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен кезде лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған кезде лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде бастапқы тексеру туралы қорытындысын қоса бере отырып, құжаттар топтамасын лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу және бақылау субъектісіне (объектісіне) бару және (немесе) бақылау субъектісін шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу үшін талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына жібереді.
8. Талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының және лицензиялау және персоналдың біліктілігі басқармасының қызметкерлері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша аталған басқармалардың қызметкерлері қорытынды дайындайды.

"18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии".";
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
пункты 1, 2 и 3 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных и социально ответственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;

"18. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" бөлімінде орналастырады.";
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша осы тізбеге 21-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
1, 2 және 3-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;

"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных и социально ответственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
2) электронная форма лицензии и (или) приложения к лицензии – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и получаемое с использованием государственной информационной системы разрешений и уведомлений, равнозначное разрешению на бумажном носителе;
3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
6) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;

"1. Осы "Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарындағы және жүргiзілген ядролық сынақтар салдарынан ластанған басқа да аумақтардағы қызметке арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарындағы және жүргiзілген ядролық сынақтар салдарынан ластанған басқа да аумақтардағы қызметке арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
2) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысаны – рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесін пайдалана отырып ресімделетін және алынатын, қағаз жеткізгіштегі рұқсатпен мәні бірдей электрондық құжат нысанындағы рұқсат;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
6) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;

"18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии".";
приложение 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему перечню;
в приложение 8 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам аттестации
персонала, занятого на объектах
использования атомной энергии
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии"
1.
Наименование государственной услуги
Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
2.
Наименование услугодателя
Комитет атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее – услугодатель).
3.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
4.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
10 (десять) рабочих дней.
6.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная).
7.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Свидетельство об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, заключение комиссии о несоответствии услугополучателя уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и ее подвидов (при наличии)
Государственная услуга оказывается бесплатно.
9.
График работы услугодателя и объектов информации

"18. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" бөлімінде орналастырады.";
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша осы тізбеге 24-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымша осы тізбеге 25-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
3-қосымша
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
жоқ
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсету құжаттарын қабылдау және нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz (бұдан әрі – портал) веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлік, көрсетілетін қызметті алушының біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес еместігі туралы комиссияның қорытындысы не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
9.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление по форме, согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) электронная копия приказа о назначении на должность;
3) электронная копия акта работодателя, содержащего конкретный перечень функций, исполнение которых возлагается на должность;
4) распорядительный документ (приказ) руководства юридического лица о назначении ответственным (требуется для лиц, ответственных за контроль по радиационной безопасности и ответственных за учет и контроль источников ионизирующего излучения).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
11.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 12 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13468);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (қызмет алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) лауазымға тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
3) атқаруы лауазымға жүктелетін функциялардың нақты тізбесін қамтитын жұмыс берушінің актісінің электрондық көшірмесі;
4) заңды тұлға басшылығының жауапты болып тағайындау туралы өкімдік құжаты (бұйрығы) (радиациялық қауіпсіздік жөніндегі бақылауға және иондаушы сәулелену көздерін есепке алуға және бақылауға жауапты адамдар үшін талап етіледі). Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
11.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13468 болып тіркелген) Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;

5) отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на: единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.gov.kz, в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии" в подразделе "Услуги"; портале;
2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия электронной цифровой подписи;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра;
4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.gov.kz, в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии" в подразделе "Услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам аттестации
персонала, занятого на объектах
использования атомной энергии
Форма
Заключение № __ заседания комиссии для проведения аттестации персонала,
занятого на объектах использования атомной энергии
город Астана
"__" ______ 20___ года
Комиссия для проведения аттестации персонала, занятого на объектах
использования атомной энергии, действующая на основании приказа
от "___" 20_____ года №______, в составе:
Председатель комиссии: ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Члены комиссии: _________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
рассмотрев результат аттестации,
РЕШИЛА: __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
соответствует/не соответствует уровню квалификации и профессиональной
подготовки занимаемой должности.
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 7
к Правилам аттестации
персонала, занятого на объектах
использования атомной энергии
Форма
Свидетельство об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
Настоящее свидетельство выдано
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
________________________________________________________________
о том, что он(а) решением комиссии для проведения аттестации персонала,
занятого на объектах использования атомной энергии Комитета атомного
надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
соответствует уровню квалификации и профессиональной подготовки
занимаемой должности.
Свидетельство действительно до: ___________________________________
(указывается срок)
Регистрационный номер № ___________
Дата выдачи: _______________________
Руководитель (уполномоченное лицо)
______________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись)
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам аккредитации
организаций, осуществляющих
экспертизу ядерной
безопасности и (или)
радиационной безопасности,
и (или) ядерной физической
безопасности
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности
и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности"
1.
Наименование государственной услуги
Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности
2.
Наименование услугодателя
Комитет атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее – Услугодатель).
3.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
4.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – Портал).
5.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
20 (двадцать) рабочих дней.
6.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная).
7.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Срок действия свидетельства об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности составляет три года. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и ее подвидов (при наличии)
Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее - Услугополучатель).
9.
График работы услугодателя и объектов информации

5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
12.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысан арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: www.egov. kz – мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" деген бөлімдегі "Көрсетілетін қызметтерә кіші бөлімінде; порталда орналастырылған;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар;
4) портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді;
5) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.egov.kz – мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" деген бөлімнің "Көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналға аттестаттау жүргізу комиссиясы отырысының № қорытындысы
Астана қаласы 20___ жылғы "__"______
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды
аттестаттаудан өткізу үшін қолданыстағы 20__ жылғы "__"__ №___ бұйрық негізінде
жұмыс істейтін аттестаттау комиссиясы құрамында:
Kомиссия төрағасы: ___________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Комиссия мүшелері: __________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Тестілеу нәтижесін қарастырып
ШЕШТІ: ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты(болған жағдайда)
біліктілігі мен кәсібі даярлық деңгейі атқаратын лауазымына сәйкес келеді/сәйкес келмейді.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлік
Осы куәлік Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитетінің Аттестаттау комиссиясының шешімімен біліктілігі мен кәсіби даярлық деңгейі атқаратын лауазымына сәйкес келеді деп танылған
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы
_________________________________________________________ берілді.
Куәлік: ____ жылдың "__" _______ дейін жарамды
(мерзімі көрсетіледі)
Тіркеу нөмірі: №_______________
Берілген күні "__" _________20__ жыл
Басшы (уәкiлеттi тұлға) ____________________________________ ________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ядролық қауіпсіздікті және
(немесе) радиациялық
қауіпсіздікті және (немесе)
ядролық физикалық қауіпсіздікті
тексеруді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
қағидаларына 2-қосымша
"Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамаcын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамаcын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші).
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
жоқ
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – Портал).
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні.
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту . Ядролық қауіпсіздікті және (немесе) радиациялық қауіпсіздікті сараптауды және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздікті жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәліктің қолданылу мерзімі үш жылды құрайды. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
9.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) Услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) Портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении Услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявки и документов, выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление в электронном виде по форме, согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) электронные копии документов, подтверждающие наличие не менее пяти лет практического опыта работы в области аккредитации или деятельности, непосредственно связанной с областью аккредитации;
3) сведения об образовании;
4) электронные копии документов, подтверждающие квалификацию персонала в соответствующей области аккредитации (сертификаты, свидетельства, удостоверения, подтверждающие квалификацию и прохождение теоретической и практической подготовки в соответствующей области аккредитации) (при наличии);
5) электронные копии программно-технических средств и (или) методики расчетов для выполнения заявленных видов работ.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об образовании Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" при наличии сведений в информационных системах.
11.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие Услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13538);

1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық түрдегі өтініш;
2) аккредиттеу саласында немесе аккредиттеу саласына тікелей байланысты қызметте кемінде бес жыл практикалық жұмыс тәжірибесінің болуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
3) білімі туралы мәліметтер;
4) тиісті аккредиттеу саласындағы персоналдың біліктілігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері (аккредиттеу саласына сәйкес теориялық және практикалық даярлықтан өткендігі туралы біліктілігін растайтын сертификаттар, куәліктер) (бар болған жағдайда);
5) мәлімделген жұмыс түрлерін орындауға арналған бағдарламалық-техникалық құралдардың және (немесе) есептеу әдістерінің электрондық көшірмелері.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, білімі туралы мәліметтерді Көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде мәліметтер болған кезде "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
11.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелген) Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамаcын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) несоответствие квалификации персонала Услугополучателя заявленной области аккредитации в соответствии с требованием подпункта 3) пункта 5 статьи 26 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии";
4) несоответствие методик расчета и программных средств заявленной области аккредитации в соответствии с требованием подпункта 4) пункта 5 статьи 26 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии";
5) в отношении Услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении Услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого Услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
7) отсутствие согласия Услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на: единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.egov.kz, в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии" в подразделе "Услуги"; Портале;
2) Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством Портала при условии наличия электронной цифровой подписи;
3) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра;
4) при оказании государственной услуги посредством Портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.egov.kz, в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии" в подразделе "Услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам утверждения
конструкций транспортных
упаковочных комплектов,
а также распространение
действия сертификатов -
разрешений на них, утвержденных
уполномоченными органами
других стран, на территории
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также
распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных
уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан"
1.
Наименование государственной услуги
Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан
2.
Наименование услугодателя
Комитет атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее – Услугодатель).
3.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
4.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – Портал).
5.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
20 (двадцать) рабочих дней.
6.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная).
7.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Приказ Услугодателя об утверждении конструкции транспортных упаковочных комплектов или о распространении действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в оказании Государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и ее подвидов (при наличии)
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – Услугополучатель).
9.
График работы услугодателя и объектов информации

3) "Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы 5-тармағының 3) тармақшасының талабына сәйкес Көрсетілетін қызметті алушы персоналы біліктілігінің мәлімделген аккредиттеу көлеміне сәйкес келмеуі;
4) "Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы 5-тармағының 4) тармақшасының талабына сәйкес мәлімделген аккредиттеу саласының есептеу әдістері мен бағдарламалық құралдары арасындағы сәйкессіздік;
5) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
6) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған;
7) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
12.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер
1) мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайлары: мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында – www.egov.kz, "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" Көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде; Портал орналастырылған;
2) Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда Портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар;
3) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар;
4) Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде нашар көретін адамдарға арналған нұсқасы қолжетімді;
5) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.egov.kz – мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" деген бөлімнің "Көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Көліктік қаптама
Комплектілерінің
конструкцияларын бекіту,
сондай-ақ басқа елдердің
уәкілетті органдары бекіткен
Қазақстан Республикасының
аумағында оларға
сертификаттар-рұқсаттар күшін
қолданылуын тарату туралы
қағидаларына 3-қосымша
"Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші).
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
жоқ
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал).
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні.
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту немесе басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану туралы Көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығы, не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
9.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) Услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) Портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении Услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявки и документов, выдача результатов оказания Государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) для утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта: заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) для утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта типа B (U), типа С и для гексафторида урана предоставляется электронные копии следующих документов:
подробное описание предполагаемого радиоактивного содержимого с указанием его физического и химического состава и характера излучения;
подробное описание конструкции транспортного упаковочного комплекта, включая полный комплект инженерно-технической документации (чертежей), перечней используемых материалов и методов изготовления; акт о проведенных испытаниях и их результатах; инструкции по эксплуатации транспортного упаковочного комплекта и его обслуживанию во время использования;
детальное описание конструкционных материалов системы защитной оболочки, проб, планируемых к отбору, и предлагаемых испытаний, если транспортного упаковочного комплекта рассчитан на максимальное нормальное рабочее давление, превышающее манометрическое давление, равное 100 килоПаскаль;
обоснование любого допущения относительно характеристик топлива, сделанного при анализе безопасности, и описание любых предперевозочных измерений, требуемых в соответствии с требованиями страны происхождения, если предполагаемое радиоактивное содержимое представляет собой облученное топливо; описание любых специальных условий укладки, необходимых для безопасного отвода тепла от транспортного упаковочного комплекта с учетом использования различных видов транспорта и типа перевозочного средства или грузового контейнера; пригодное для воспроизведения графическое изображение размером не более 21х30 сантиметров, иллюстрирующее компоновку транспортного упаковочного комплекта;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – тәулік бойы, техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) B (U) типті, С типті көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын және уран гексафторидін бекіту үшін мынадай құжаттардың электрондық көшірмесі:
физикалық және химиялық құрамы және сәулелену сипаты көрсетілген болжамды радиоактивті құрамның толық сипаттамасы;
инженерлік-техникалық құжаттаманың (сызбалардың) толық жинағын, пайдаланылатын материалдардың тізбесін және дайындау әдістерін қоса алғанда, көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясының толық сипаттамасы;
жүргізілген сынақтар және олардың нәтижелері туралы акт;
көліктік қаптама комплектілерін пайдалану және оны пайдаланған уақытта қызмет көрсету жөніндегі нұсқаулықтар;
егер көліктік қаптама комплектілерінің 100 килоПаскальға тең манометрлік қысымнан асып түсетін максималды қалыпты жұмыс қысымына есептелген болса, қорғауыш қабықша жүйесінің конструкциялық материалдарының, іріктеуге жоспарланған сынамалардың және ұсынылатын сынақтардың толық сипаттамасы;
егер болжамды радиоактивті құрам сәулеленген отын болса, онда қауіпсіздікті талдау кезінде жасалған отынның сипаттамасына қатысты кез келген жорамалдың негіздемесі және шығарған елдің талаптарына сәйкес талап етілетін тасымал алдындағы кез келген өлшеулердің сипаттамасы;
көліктің әралуан түрлерін және тасымалдайтын құралдың немесе жүк контейнерінің типін пайдалануды ескере отырып, көліктік қаптама комплектілерден жылуды қауіпсіз бұрып әкету үшін қажет салудың кез келген арнайы шарттарының сипаттамасы;
көліктік қаптама комплектілерінің құрастыруын сипаттайтын, өлшемі 21х30 сантиметрден артық емес қалпына келтіру үшін жарамды графикалық бейне;

3) для утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта типа В (М) помимо сведений, которые требуются в подпункте 2) настоящего пункта необходимо представить: сведения о любых предлагаемых дополнительных мерах эксплуатационного контроля, подлежащих применению во время перевозки, которые требуются для обеспечения безопасности упаковки или для компенсации недостатков; сведения о любых ограничениях в отношении вида транспорта и о любых специальных процедурах погрузки, перевозки, разгрузки или обработки груза; спецификацию диапазона условий внешней среды (температура, солнечная инсоляция), ожидаемых при перевозке и учтенных в конструкции;
4) для распространения действия сертификатов-разрешений на конструкцию транспортного упаковочного комплекта, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан: заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги; учтенную копию сертификата-разрешения на конструкцию транспортного упаковочного комплекта, утвержденного уполномоченным органом другой страны; детальное описание программы радиационной защиты при перевозке транспортного упаковочного комплекта.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" при наличии сведений в информационных системах.
11.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных Услугополучателем для получения Государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие Услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания Государственной услуги, требованиям, установленным Правилами утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13549);
3) в отношении Услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении Услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого Услугополучатель лишен специального права, связанного с получением Государственной услуги;

3) B (М) типті көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту үшін осы тармақтың 2) тармақшасында талап етілетін мәліметтерден бөлек:
тасымалдау кезінде қолданылуға жататын, қаптаманың қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін немесе кемшіліктердің орнын толтыру үшін талап етілетін пайдалануды бақылаудың ұсынылған кез келген қосымша шаралары туралы мәліметтерді;
көлік түріне қатысты кез келген шектеулер туралы және жүк тиеудің, тасымалдаудың, түсірудің немесе өңдеудің кез келген арнайы рәсімдері туралы мәліметтерді;
тасымалдау кезінде күтілетін және конструкцияда ескерілген сыртқы орта жағдайлары (температура, күн инсоляциясы) ауқымының өзіндік ерекшелігін ұсыну қажет;
4) басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясына сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану үшін:
осы Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;;
басқа елдің уәкілетті органы бекіткен көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясына сертификат-рұқсаттың есепке алынған көшірмесі;
көліктік қаптама комплектілерінің тасымалдау кезіндегі радиациялық қорғау бағдарламасының егжей-тегжейлі сипаттамасы ұсынылады.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде мәліметтер болған кезде "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
11.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13549 болып тіркелген) бекітілген Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылады.

5) отсутствие согласия Услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
Единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии" в подразделе "Услуги";
портале;
2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия ЭЦП;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг;
4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан
Форма
[Наименование УО
на государственном языке)]
реквизиты УО
на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/в оказании Государственной услуги
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование Услугополучателя]
[Наименование УО], рассмотрев Вашу заявку от [Дата заявки] года № [Номер заявки],
сообщает _____________________________________________________________.
[Причина отказа]
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам утверждения
конструкций транспортных
упаковочных комплектов,
а также распространение
действия сертификатов -
разрешений на них,
утвержденных
уполномоченными органами
других стран, на территории
Республики Казахстан
Форма
[Наименование УО
на государственном языке)]
реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
БҰЙРЫҚ ПРИКАЗ
№ ____________________ от "___" ___________ 202__ года
Астана қаласы город Астана
Об утверждении конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан
[Текст приказа на рус]
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам конструкций
транспортных упаковочных
комплектов, а также
распространение действия
сертификатов-разрешений
на них, утвержденных
уполномоченными органами
других стран, на территории
Республики Казахстан
Форма
[Наименование УО
на государственном языке)]
реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
БҰЙРЫҚ ПРИКАЗ
№ ____________________ от "___" ___________ 202__ года
Астана қаласы город Астана
О распространении действия сертификатов-разрешений, утвержденных
уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан
С целью обеспечения ядерной и радиационной безопасности при перевозке ядерных
материалов по территории Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 27)
статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии"
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. ____________________________________________________________________
Аббревиатура транспортного упаковочного комплекта, опознавательный знак компетентного органа, радиоактивное содержимое.
Срок действия сертификата-разрешения

5) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
12.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер
1) мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
мемлекеттік органдар интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасының "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" деген бөліміндегі "Көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде;
Порталда орналасқан;
2) Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар;
3) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар;
4) Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді;
5) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары мемлекеттік органдардың www.gov.kz интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" деген бөліміндегі "Көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Көліктік қаптама
комплектілерінің
конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату туралы қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[МО атауы (мемлекеттік тілде)]
МО реквизиттері мемлекеттік тілде
[МО атауы (орыс тілінде)]
МО реквизиттері орыс тілінде
Өтінімді одан әрі қараудан/мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
Нөмірі: [РҚ нөмірі] Берілген күні: [РҚ берілген күні]
[Көрсетілетін қызметті алушының атауы]
[МО атауы], Сіздің [Өтінім берген күн] № [Өтінім нөмірі], өтініміңізді қарап,
__________________________________________________хабарлайды.
[Бас тарту себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату туралы қағидаларына
5-қосымша
Нысан
[МО атауы (мемлекеттік тілде)]
МО реквизиттері мемлекеттік тілде
[МО атауы (орыс тілінде)]
МО реквизиттері орыс тілінде
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
№ ____________________
от "___" ___________ 202__ года
Астана қаласы
город Астана
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату туралы
[Бұйрық мәтіні қазақ тілінде]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату туралы қағидаларына
6-қосымша
Нысан
[МО атауы (мемлекеттік тілде)]
МО реквизиттері мемлекеттік тілде
[МО атауы (орыс тілінде)]
МО реквизиттері орыс тілінде
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
№ __
от "___" ________202__ года
Астана қаласы
город Астана
Басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен сертификаттар-рұқсаттар күшін Қазақстан Республикасының аумағында қолданылуын тарату туралы
"Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 27) тармақшасына сәйкес ядролық материалдарды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тасымалдау кезінде ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1.____________________________________________________________
Көліктік қаптама комплектінің аббревиатурасы, құзырлы органның тану белгiсi, радиоактивті ішіндегісі
Сертификат-рұқсаттың қолданылу
мерзімі

2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Основание: __________________________________________
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на выполнение работ, связанных
с этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла
объектов использования атомной энергии"
1.
Наименование государственной услуги
Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии
2.
Наименование услугодателя
Комитет атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии.
3.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1) сооружение ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
2) эксплуатация ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
3) вывод из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
4) управление работами и проектами при размещении, сооружении, выводе из эксплуатации ядерных установок.
4.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами предоставляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
5.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 20 (двадцать) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 3 (три) рабочих дня.
6.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная) на государственную услугу со всеми вышеуказанными подвидами.
7.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги со всеми вышеуказанными подвидами: электронная.
8.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и ее подвидов (при наличии)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами оказывается услугополучателям на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту регистрации услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Негіздеме: ______________________________________________________________
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк цикл кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына
5-қосымша
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк цикл кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк цикл кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитеті.
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1) ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын салу;
2) ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын пайдалану;
3) ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын пайдаланудан шығару;
4) ядролық қондырғыларды орналастыру, салу, пайдаланудан шығару кезiнде жұмыстарды және жобаларды басқару.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде, оның ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қайта ресімделген кезіндегі – 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезінде – 3 (үш) жұмыс күні.
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге электрондық (ішінара автоматтандырылған).
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:

1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 100 месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор при выдаче приложений к лицензии (дубликатов приложений к лицензии) не взимается.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
9.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при получении приложения к лицензии);
сведения по формам, указанным в главе 1 Квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования);
электронные копии документов к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии согласно Квалификационным требованиям;

1) осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензияны беру кезінде лицензиялық алым 100 айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды;
3) лицензияға қосымшаларды (лицензияға қосымшалардың төлнұсқаларын) беру кезінде лицензиялық алым алынбайды.
Төлем қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ порталда "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
9.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде алу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымша алу үшін талап етілмейді);
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің (бұдан әрі – Біліктілік талаптар) 1-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері;

2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
сведения по формам, указанным в главе 1 Квалификационных требований;
электронные копии документов к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии согласно Квалификационным требованиям.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о праве собственности и адресе расположения помещения, ФИО работников, о трудовых договорах, о высшем образовании, о сертификатах по поверке средств измерений услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" при наличии сведений в информационных системах.
Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе.
11.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ -сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
Біліктілік талаптарының 1-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес атом энергиясын пайдалану объектілерінің өмірлік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, алым сомасын бюджетке төлеу туралы анықтаманы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), үй-жайдың меншік құқығы және орналасқан мекенжайы, қызметкерлердің аты-жөні, еңбек шарттары, жоғары білім туралы, өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде мәліметтер болған кезде "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасы болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын басқа да құжаттарды ұсынады.
11.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер

1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии являются:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
не внесен лицензионный сбор;
заявитель (услугополучатель) не соответствует квалификационным требованиям;
в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них; отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии является непредставление или ненадлежащее оформление документов;
3) в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
непредставление или ненадлежащее оформление документов, необходимых для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;
несоответствие заявителя квалификационным требованиям;
если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов; отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
Единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии" в подразделе "Услуги";
портале;
2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия ЭЦП;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг;
4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;

1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу кезінде:
Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
лицензиялық алым енгізілмеген;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған;
көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін құжаттарды ұсынбау немесе тиісінше ресімделмеуі;
3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін қажетті құжаттарды ұсынбаса немесе тиісінше ресімдемесе;
өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлғаларды-лицензиаттарды бөлу нәтижесінде жаңадан пайда болғандардың ішіндегі басқа заңды тұлғаға бұрын қайта ресімделген болса; көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
12.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
1) Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының интернет-ресурстары www.gov.kz бірыңғай платформасының "Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" бөлімінің "Көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде;
порталда орналастырылған;
2) көрсетілетін қызметті алушыда ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар;
4) порталда көру қабілеті нашар адамдарға арналған нұсқа қолжетімді;

5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
на выполнение работ, связанных
с этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
______________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе __________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _______________________________________________
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
Электронная почта _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Факс _________________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр
обслуживания населения).
______________________________________________________________________
Настоящим подтверждаю, что несу ответственность в соответствии
с законодательством Республики Казахстан за достоверность представляемой
(заполненной) мной информации.
Руководитель ________________ _________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
на выполнение работ, связанных
с этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых
___________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ___________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

5) мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының www.gov.kz интернет-ресурстары бірыңғай платформасының "Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектiлердiң
өмірлiк цикл кезеңдеріне
байланысты жұмыстарды
орындауға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар
тізбесіне 1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан
орны, бизнес- сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру нөмірі
болмаған жағдайда –шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________
(қызметтiң түрiнің және (немесе) қызметтің кіші түрі (лері) нің толық атауы
көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште __________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _____________________________________
_________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондары __________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы _____________________________________________
_________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі (стационарлық үй-жайлар) нәмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлык қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Осымен, өзім ұсынған (толтырған) ақпараттың анықтығына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болатынымды растаймын.
Басшы ____________ ________________________________ (электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" ____________________
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектiлердiң
өмірлiк цикл кезеңдеріне
байланысты жұмыстарды
орындауға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар
тізбесіне 2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) қайта ресімдеуді
сұраймын (керегінің астын сызу) № _______ бастап "___" _________ 20___ берілген)
____________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген
лицензиардың атауы)
__________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызмет түрінің және(немесе) қызметтің кіші түрі(лері)нің толық атауы) (тиісті тор
көзде Х көрсетіңіз):

1) использование ядерных материалов;
2) реализация ядерных материалов;
3) хранение ядерных материалов;
4) добыча и переработка природного урана.
4.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами предоставляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
5.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 20 (двадцать) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 3 (три) рабочих дня.
6.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная) на государственную услугу со всеми вышеуказанными подвидами.
7.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги со всеми вышеуказанными подвидами: электронная.
8.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и ее подвидов (при наличии)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами оказывается услугополучателям на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту регистрации услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 50 месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор при выдаче приложений к лицензии (дубликатов приложений к лицензии) не взимается.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
9.
График работы услугодателя и объектов информации

1) ядролық материалдарды пайдалану;
2) ядролық материалдарды өткiзу;
3) ядролық материалдарды сақтау;
4) табиғи уранды өндіру және қайта өңдеу.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде, оның ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қайта ресімделген кезінде – 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезіндегі – 3 (үш) жұмыс күні.
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге электрондық (ішінара автоматтандырылған).
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензияны беру кезінде лицензиялық алым 50 айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды;
3) лицензияға қосымшаларды (лицензияға қосымшалардың төлнұсқаларын) беру кезінде лицензиялық алым алынбайды.
Төлем қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ портал арқылы "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
9.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" (далее – Закон) путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния _____________________________________________________
преобразования ______________________________________________
присоединения _______________________________________________
выделения ___________________________________________________
разделения __________________________________________________;
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________;
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата _____;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону _______;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов __________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности ___________________;
8) изменение наименования подвида деятельности ________________;
на бумажном носителе ____________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения))
Электронная почта _______________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения (офиса))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр
обслуживания населения).
Руководитель _____________ _______________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 11
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение
с радиоактивными веществами,
приборами и установками,
содержащими радиоактивные
вещества"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение с радиоактивными веществами, приборами
и установками, содержащими радиоактивные вещества"
1.
Наименование государственной услуги
Выдача лицензии на обращение с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества
2.
Наименование услугодателя
Комитет атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии.
3.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1) заңды тұлға-лицензиаттың "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес
(тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):
бірігу _______________________________________________________
қайта құру ___________________________________________________
қосылу ______________________________________________________
бөліп шығару_________________________________________________
бөліну ___________________________жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ______________________;
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі __________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы Заңның 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбыы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы
______________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбыы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда __________________________________________;
7) қызмет түрі атауының өзгеруі _______________________________;
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі ________________________;
қағаз жеткізгіште (егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) қайта ресімдеуіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ___________________________________
(елі (шетелдік заңды тұлға үшін), пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________
Телефондар __________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Банктік шот ________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы _____________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Басшы _______________________ ___________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне
14-қосымша
"Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына
6-қосымша
Нысан
[МО атауы (мемлекеттік тілде)]
МО реквизиттері мемлекеттік тілде
[МО атауы (орыс тілінде)]
МО реквизиттері орыс тілінде
Өтінішті одан әрі қараудан/ мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту
Нөмірі: [ нөмірі] Берілген күні: [берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[МО атауы] Сіздің [Өтініш берген күн] № [Өтініш нөмірі] өтінішіңізді қарап,
______________________________________________________хабарлайды.
[Бас тарту себебі].
[Уәкілетті органның басшысы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне
15-қосымша
"Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына
5-қосымша
"Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитеті.
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги; сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при получении приложения к лицензии); сведения по формам, указанным в главе 3 Квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования);
электронные копии документов к деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества согласно Квалификационным требованиям;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги; сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде алу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны алу кезінде талап етілмейді);
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің (бұдан әрі – Біліктілік талаптар) 3-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыстарды орындау жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" (далее – Закон) путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ___________________________________________________________
преобразования ____________________________________________________
присоединения _____________________________________________________
выделения _________________________________________________________
разделения ________________________________________________________;
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ______________;
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ___________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону _______;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов ____________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности ________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _____________________;
на бумажном носителе _____________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица __________________________________________
_________________________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
Электронная почта ________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения (офиса))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр
обслуживания населения).
Руководитель _____________ _______________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 12
к Перечню некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение
с приборами и установками,
генерирующими ионизирующее
излучение"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение с приборами и установками,
генерирующими ионизирующее излучение"
1.
Наименование государственной услуги
Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение
2.
Наименование услугодателя
Комитет атомного надзора и контроля Агентства Республики Казахстан по атомной энергии.
3.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1) заңды тұлға-лицензиаттың "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):
бірігу _______________________________________________________
қайта құру ___________________________________________________
қосылу ______________________________________________________
бөліп шығару_________________________________________________
бөліну ___________________________жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ______________________;
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _____________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы Заңның 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбыы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы _______;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбыы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _________________________________________;
7) қызмет түрі атауының өзгеруі ______________________________;
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі ________________________;
қағаз жеткізгіште (егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) қайта ресімдеуіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________
(елі (шетелдік заңды тұлға үшін), пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________
Телефондар _________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Банктік шот _________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
____________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Басшы _______________________ ______________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне
16-қосымша
"Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына
6-қосымша
[МО атауы (мемлекеттік тілде)]
МО реквизиттері мемлекеттік тілде
[МО атауы (орыс тілінде)]
МО реквизиттері орыс тілінде
Өтінішті одан әрі қараудан/ мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту
Нөмірі: [ нөмірі] Берілген күні: [берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[МО атауы] Сіздің [Өтініш берген күн] № [Өтініш нөмірі] өтінішіңізді қарап,
______________________________________________________хабарлайды.
[Бас тарту себебі].
[Уәкілетті органның басшысы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне
17-қосымша
"Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына
7-қосымша
"Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің Атомдық қадағалау және бақылау комитеті.
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление физического и юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при получении приложения к лицензии);
сведения по формам, указанным в главе 4 Квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования);
электронные копии документов к деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение согласно Квалификационным требованиям;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін: осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде алу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны алу үшін талап етілмейді);;
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің (бұдан әрі – Біліктілік талаптар) 4-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 3 және 4-қосымшаларына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;

3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
сведения по формам, указанным в главе 4 Квалификационных требований;
электронные копии документов к деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение согласно Квалификационным требованиям. Сведения о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о праве собственности и адресе расположения помещения, ФИО работников, о трудовых договорах, о высшем образовании, о сертификатах по поверке средств измерений услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" при наличии сведений в информационных системах. Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем или лицом без гражданства, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица или документа, удостоверяющего личность – для физического лица (для идентификации) представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе.
11.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии являются:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
не внесен лицензионный сбор;
заявитель (услугополучатель) не соответствует квалификационным требованиям;
в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них; отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;

3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 3 және 4-қосымшаларына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
Біліктілік талаптарының 4-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері.
Дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, алым сомасын бюджетке төлеу туралы анықтаманы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), үй-жайдың меншік құқығы және орналасқан мекенжайы, қызметкерлердің аты-жөні, еңбек шарттары, жоғары білім туралы, өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде мәліметтер болған кезде "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға, шетелдік немесе азаматтығы жоқ тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін) болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын басқа да құжаттарды ұсынады.
11.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу кезінде:
Қазақстан Республикасының заңдарында жеке және заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
лицензиялық алым енгізілмеген;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған;
көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы;

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-
лицензиата _________________________________________________________;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования ______________________________________________________;
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
юридического адреса ________________________________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях"
__________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов
__________________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
__________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности _________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности ______________________;
на бумажном носителе ______________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном
носителе)
Адрес местожительства физического лица _____________________________
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________
Банковский счет____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
__________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр
обслуживания населения).
Физическое лицо _____________ ____________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ________ 20__ года
Приложение 4
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение
с приборами и установками,
генерирующими ионизирующее
излучение"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
___________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление____________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың аты, әкесінің аты (болған жағдайда) тегі өзгерген
______________________________________________________;
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгерген
_________________________________________________________________;
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгерген
__________________________________________________________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда,
лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге
берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия иеліктен шығарылған
________________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін
немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты
көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген
________________________________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда ___________________________________________;
7) қызмет түрінің атауы өзгерген _______________________________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгерген_________________________;
қағаз жеткізгіште ________ (егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек) қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ___________________
___________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________
Телефондар __________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Банктік шот __________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
___________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) іші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Жеке тұлға ___________________ ____________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Иондандырушы сәулеленудi
генерациялайтын аспаптармен
және қондырғылармен жұмыс
iстеуге арналған лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар
тізбесіне 4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
___________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) қайта ресімдеуді
сұраймын (керегінің астын сызу) №_____ бастап "___" _______ 20___ берілген)
____________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген
лицензиардың атауы)
____________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызмет түрінің және(немесе) қызметтің кіші түрі(лері)нің толық атауы)
(тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):

1) индивидуальный дозиметрический контроль персонала;
2) специальная подготовка персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности;
3) физическая защита ядерных установок и ядерных материалов;
4) контроль качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение;
5) определение содержания радионуклидов в продуктах, материалах, объектах окружающей среды, измерение концентрации радона и других радиоактивных газов;
6) радиационный контроль территорий, помещений, рабочих мест, товаров, материалов, металлолома, транспортных средств;
7) техническое обслуживание, монтаж, демонтаж, зарядка, перезарядка, ремонт приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение.
4.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами предоставляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
5.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 20 (двадцать) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 3 (три) рабочих дня.
6.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная) на государственную услугу со всеми вышеуказанными подвидами.
7.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги со всеми вышеуказанными подвидами: электронная.
8.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и ее подвидов (при наличии)
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами оказывается услугополучателям на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту регистрации услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

1) персоналды жеке дозиметриялық бақылау;
2) ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау;
3) ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау;
4) иондандырушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай көздер бар немесе иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау;
5) өнімдердегі, материалдардағы, қоршаған орта объектілеріндегі радионуклидтердің құрамын анықтау, радон және басқа да радиоактивті газдардың шоғырлануын өлшеу;
6) аумақтарды, үй-жайларды, жұмыс орындарын, тауарларды, материалдарды, металл сынықтарын, көлік құралдарын радиациялық бақылау;
7) құрамында иондандырушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптарға және қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде, оның ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қайта ресімделген кезде– 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні.
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге электрондық (ішінара автоматтандырылған).
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленеді:

3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
сведения по формам, указанным в главе 5 Квалификационных требований;
электронные копии документов к деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии согласно Квалификационным требованиям.
Сведения о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о праве собственности и адресе расположения помещения, ФИО работников, о трудовых договорах, о высшем образовании, о сертификатах по поверке средств измерений услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" при наличии сведений в информационных системах.
Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем или лицом без гражданства, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица или документа, удостоверяющего личность – для физического лица (для идентификации) представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе.
11.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии являются:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
не внесен лицензионный сбор;
заявитель (услугополучатель) не соответствует квалификационным требованиям;
в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них; отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;

3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 3 және 4-қосымшаларына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
Біліктілік талаптарының 5-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері.
Дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, алым сомасын бюджетке төлеу туралы анықтаманы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), үй-жайдың меншік құқығы және орналасқан мекенжайы, қызметкерлердің аты-жөні, еңбек шарттары, жоғары білім туралы, өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде мәліметтер болған кезде "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға, шетелдік немесе азаматтығы жоқ тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасы немесе жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін) болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын басқа да құжаттарды ұсынады.
11.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу кезінде мыналар:
Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынғаны;
лицензиялық алым енгізілмеген;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) біліктілік талаптарына сәйкес келмегені;
өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болғаны;
сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге сотпен уақытша тыйым салғаны;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталғанда;
көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы;

3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах; сведения по формам, указанным в главе 6 Квалификационных требований;
электронные копии документов к деятельности по обращению с радиоактивными отходами согласно Квалификационным требованиям. Сведения о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о праве собственности и адресе расположения помещения, ФИО работников, о трудовых договорах, о высшем образовании, о сертификатах по поверке средств измерений услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" при наличии сведений в информационных системах. Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем или лицом без гражданства, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица или документа, удостоверяющего личность – для физического лица (для идентификации) представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе.
11.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии являются:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
не внесен лицензионный сбор;
заявитель (услугополучатель) не соответствует квалификационным требованиям;
в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них; отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;

3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 3 және 4-қосымшаларына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
Біліктілік талаптарының 6-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері.
Дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, алым сомасын бюджетке төлеу туралы анықтаманы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), үй-жайдың меншік құқығы және орналасқан мекенжайы, қызметкерлердің аты-жөні, еңбек шарттары, жоғары білім туралы, өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде мәліметтер болған кезде "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға, шетелдік немесе азаматтығы жоқ тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін) болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын басқа да құжаттарды ұсынады.
11.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу кезінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынғаны;
лицензиялық алым енгізілмеген;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) біліктілік талаптарына сәйкес келмегені;
өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болғаны;
сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салғаны;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталса;
көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы;

1. В приказе Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 12 "Об утверждении Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2016 года № 13468):
в Правилах аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Для прохождения аттестации аттестуемое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю документы, необходимые для оказания государственной услуги "Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" (далее – государственная услуга), указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" (далее – перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 3 к настоящим Правилам через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов, подтверждением принятия заявления через портал является статус о принятии запроса, который отображается в "личном кабинете" услугополучателя.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии".";
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.

1. "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы №12 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13468 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларында:
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Аттестаттаудан өту үшін аттестатталатын адам (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 3-қосымшада келтірілген "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету үшін қажетті құжаттарды www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жолдайды.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған жағдайда портал арқылы өтініштің қабылданғанын растауы ретінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін сұратуды қабылдау туралы мәртебе болып табылады.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезеңіндегі мәліметтердің мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысындағы деректер автоматты түрде мемлекеттік қызмет көрсетуді бақылаудың цифрлық жүйесіне беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" бөлімінде орналастырады.";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45 "Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13538) следующие изменения:
в Правилах аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Для получения Государственной услуги юридическое лицо (далее – Услугополучатель) представляет документы, необходимые для оказания Государственной услуги, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 2 к настоящим Правилам посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица Услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При подаче Услугополучателем всех необходимых документов посредством Портала – через "личный кабинет" Услугополучателя, отображается статус о принятии запроса для оказания Государственной услуги с указанием даты получения результата оказания Государственной услуги.
Перечень основных требований к оказанию Государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления Государственной услуги приведены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания Государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании Государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания Государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентства Республики Казахстан по атомной энергии".";

2. "Ядролық және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелген):
Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамаcын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларында:
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген "Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – Портал) арқылы ұсынады.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды Портал арқылы берген кезде – Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинеті" арқылы Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде келтірілген.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде түседі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы Нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" деген бөлімде орналастырады.

приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
3. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13549) следующие изменения:
в Правилах утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан:
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Для получения Государственной услуги физическое или юридическое лицо (далее – Услугополучатель) обращается Услугодателю посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – Портал) и представляет документы, необходимые для оказания Государственной услуги, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 3 к настоящим Правилам.
При подаче Услугополучателем всех необходимых документов посредством Портала – через "личный кабинет" Услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания Государственной услуги с указанием даты получения результата оказания Государственной услуги.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания Государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании Государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания Государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии".";
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню.

көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13549 болып тіркелген):
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданылуын тарату туралы қағидаларында:
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүгінеді және осы Қағидаларға 3-қосымшада келтірілген "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинеті" арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде түседі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы Нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" деген бөлімде орналастырады.";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4. В приказе Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20323):
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных и социально ответственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
2) электронная форма лицензии и (или) приложения к лицензии – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и получаемое с использованием государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, равнозначное разрешению на бумажном носителе;
3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
5) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
6) платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП) – цифровой объект, автоматизирующий процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг;
7) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

4. "Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі №123 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
2) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысаны – рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесін пайдалана отырып ресімделетін және алынатын, қағаз жеткізгіштегі рұқсатпен мәні бірдей электрондық құжат нысанындағы рұқсат;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
5) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесі" болып табылатын цифрлық объект;
6) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) – өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын цифрлық объект болып табылады;
7) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"11. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в случаях:
1) реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу, выделения и разделения;
2) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии);
3) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов;
4) изменения наименования вида и (или) подвида деятельности.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется в случаях, указанных в подпунктах 2) и 3) части первой настоящего пункта Правил, если изменения адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
Такие изменения адреса лицензиатов и объектов, указанных в приложениях к лицензиям, осуществляются посредством интеграции государственных цифровых систем.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Агентство Республики Казахстан по атомной энергии".";
приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в новой редакции:

"11. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу мынадай:
1) заңды тұлға-лицензиатты біріктіру, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғаға қосу, бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған;
2) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген (лицензияда мекенжай көрсетілген жағдайда);
3) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген;
4) қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгерген жағдайда жүзеге асырылады.
Егер заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жері мекенжайының, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілер көрсетілген лицензияға қосымшалар үшін объектісінің орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көше аттарының өзгеруіне байланысты болса, осы Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінің 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жүзеге асырылмайды.
Лицензиаттар мен лицензияларға қосымшаларда көрсетілген объектілердің мекенжайларының бұлай өзгеруі мемлекеттік цифрлық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі" бөлімінде орналастырады.";
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын: