О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 5 мая 2026 года № 228. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2026 года № 38684
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20787) следующие изменения:
Приложение 1 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Приложение 2 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Приложение 3 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Приложение 4 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
Приложение 5 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
Приложение 6 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 5 мая 2026 года № 228
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 мая 2020 года № 323
Правила оказания государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые"

"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 5 мамырдағы № 228 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 6 мамырда № 38684 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескетпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Бұйрыққа 3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Бұйрыққа 4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Бұйрыққа 5-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Бұйрыққа 6-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс даму министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратура
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект
және цифрлық даму
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология табиғи ресурстар
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 5 мамырдағы
№ 228
Бұйрыққа 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 30 мамырдағы
№ 323 бұйрығына
1-қосымша
"Жер асты суларын, емдік балшықты және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
2. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые" (далее - государственная услуга) и оказывается Министерством промышленности и строительства Республики Казахстан (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
3. Правила распространяются на физических и юридических лиц, осуществляющих деятельность в сфере недропользования (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Услугополучатель для получения государственной услуги подает посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz заявление, подписанное электронной цифровой подписью услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов указанных в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые" (далее – Перечень). Перечень, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.
5. Заявление с приложенными документами регистрируется в ЕПН в день их поступления с присвоением уникального учетного номера, даты и времени (часы, минуты) регистрации.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени услугодателя, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день.
При этом до подписания документа ЕПН осуществляет запрос на веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz для присвоения номера, присваиваемого электронному документу государственной цифровой системой разрешений и уведомлений (НИКАД).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жер асты суларын, емдік балшықты және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Жер асты суларын, емдік балшықты және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Кодекстің 26-бабының 1-тармағына сәйкес кен іздеушілікке арналған лицензия бұдан әрі – лицензия қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарымен, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерімен келісу бойынша облыстың жергілікті атқарушы органдары айқындайтын аумақтарға беріледі.
3. Қағидалар жер қойнауын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) қолданылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін www.egov.kz цифрлық үкіметтің веб-порталы арқылы "Жер асты суларын, емдік балшықты және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 10-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған өтінішті ұсынады. Процестің сипаттамаларын, көрсетілетін қызметтің нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын тізбе, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.
5. Қоса берілген құжаттары бар өтініш бірегей есептік нөмірі, тіркеу күні мен уақыты (сағаты, минуты) беріле отырып, олар келіп түскен күні "Бірыңғай жер қойнауын пайдалану платформасы" цифрлық объектісінде (бұдан әрі – ЖҚПБП) тіркеледі.
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері, көрсетілген қызметті берушінің жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Бұл ретте, құжатқа қол қойылғанға дейін ЖҚПБП электрондық құжатқа рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесімен берілетін нөмірді (ӘҚНК) алу үшін www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталына сұрау жібереді.

6. После регистрации заявления в ЕПН в личном кабинете услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
7. Общий срок оказания государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня.
8. Ответственный исполнитель проверяет достоверность представленных документов, указанных в пункте 10 Перечня, и выдает следующий и выдает следующий результат государственной услуги:
1) свидетельство о регистрации залога права недропользования по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 11 Перечня.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в личный кабинет в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Регистрационные данные заявления и результата оказания государственной услуги автоматически регистрируется в едином кадастре государственного фонда недр.
9. При оказании государственной услуги посредством ЕПН данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
10. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается услугодателю, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Услугодатель, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют жалобу и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
11. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению:
уполномоченным органом - в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

6. Өтінішті ЖҚПБП-да тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын туралы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
8. Жауапты орындаушы ЖҚПБП-ға өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Тізбенің 10-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің келесі нәтижесін береді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу туралы анықтама;
2) Тізбенің 11-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолы қойылған (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" жолданады.
Өтініштің және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің тіркеу деректері мемлекеттік жер қойнауы қорының бірыңғай кадастрында автоматты түрде тіркеледі.
9. ЖҚПБП арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілетін кезде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушіге, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
11. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2) тармақшасына сәйкес:
уәкілетті орган – оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.

12. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
13. При несогласии с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрация договора залога
права недропользования
на разведку, добычу
или совмещенную разведку
и добычу на подземные воды,
лечебные грязи и твердые
полезные ископаемые"
____________________________
(наименование
уполномоченного органа)
Заявление
Прошу Вас, произвести регистрацию договора залога права недропользования:
Номер контракта/лицензии, дата заключения контракта/лицензии:
____________________________________________________________________.
Вид операции недропользования: _______________________________________.
Полезное ископаемое: ________________________________________________.
Наименование месторождения/№ блоков: _______________________________.
Сведения о договоре залога права недропользования/дополнительного соглашения
к договору залога права недропользования (доли в праве недропользования):
Номер и дата заключения договора: ____________________________________.
Наименование залогодержателя: _______________________________________.
Сумма обязательства: ________________________________________________.
Срок погашения обязательства: __________________________________________.
Прикрепляемые документы:
Договор залога права недропользования.
Сведения об услугополучателе:
наименование / фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________;
бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
_____________________________________________________________________;
номер телефона: ______________________________________________________;
номер мобильного телефона: ___________________________________________;
e-mail: ______________________________________________________________;
банковские реквизиты: ________________________________________________;
банковский идентификационный код ____________________________________;
наименование банка __________________________________________________;
код бенефициара _____________________________________________________;
К заявлению прилагаются:

12. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 4-тармағына сәйкес, қажет болған жағдайда шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда, он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Жер асты суларын, емдік
балшықты және пайдалы қатты
қазбаларды барлауға, өндіруге
немесе бірлесіп
барлау мен өндіруге жер
қойнауын пайдалану құқығының
кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік қызметтер
көрсету қағидаларына
1-қосымша
____________________________
(уәкілетті органның атауы)
Өтініш
Сізден жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеуді сұраймын:
Келісімшарттың/лицензияның нөмірі, келісімшарттың/лицензияның жасалған
күні______________________________________________________________________.
Жер қойнауын пайдалану операциясының түрі: ________________________________.
Пайдалы қазба:____________________________________________________________.
Кен орнының атауы/ блоктардың
№:_____________________________________________________________________________Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шарты/жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) шартына қосымша келісім туралы мәліметтер:
Шарттың нөмірі мен жасалған күні: ___________________________________________.
Кепіл ұстаушының атауы: __________________________________________________.
Міндеттеме сомасы:_ ______________________________________________________.
Міндеттемені өтеу мерзімі: __________________________________________________.
Тіркелетін құжаттар:
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шарты.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
атауы / тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________________.
бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
_________________________________________________________________________.
телефон нөмірі: ____________________________________________________________
ұялы телефон нөмірі: ________________________________________________________
e-mail: ____________________________________________________________________
банк деректемелері:_________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды__________________________________________________
банктің атауы______________________________________________________________
бенефициар коды___________________________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

1) __________________________________________________________________;
2) __________________________________________________________________;
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю, что все сведения, указанные в заявлении и прилагаемых документах,
являются достоверными.
Данные из электронной цифровой подписи заявителя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрации договора залога
права недропользования
на разведку, добычу или
совмещенную разведку
и добычу на подземные воды,
лечебные грязи и твердые
полезные ископаемые"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые"
1.
Наименование государственной услуги
Регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые.
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует.
3.
Наименование услугодателя
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
4.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz; цифровой объект "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН).
5.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
2 (два) рабочих дня.
6.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная).
7.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Свидетельство о регистрации залога права недропользования по форме, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
8.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
9.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8-00 до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;

1)______________________________________________________________;
2)______________________________________________________________;
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісемін.
Өтініште және қоса беріліп отырған құжаттарда көрсетілген барлық мәліметтер сенімді болып табылатынын растаймын.
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасының деректері;
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
"Жер асты суларын, емдік
балшықты және пайдалы қатты
қазбаларды барлауға, өндіруге
немесе бірлесіп барлау мен
өндіруге жер қойнауын
пайдалану құқығының кепіл
шартын тіркеу" мемлекеттік
қызметтер көрсету
қағидаларына
2-қосымша
"Жер асты суларын, емдік балшықты және пайдалы қатты қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Жер асты суларын, емдік балшықты және пайдалы қатты қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілі
"цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz.; "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" цифрлық объектісі (бұдан әрі - ЖҚПБП).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсемемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күн.
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу туралы куәлік не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 8-00-ден 17-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін;

2) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

2) ЖҚПБП - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) заявление;
2) электронная копия договора о залоге права недропользования, подписанного в установленном порядке. Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: единый контакт-центр при Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан: 1465.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрации договора залога
права недропользования
на разведку, добычу или
совмещенную разведку
и добычу на подземные воды,
лечебные грязи и твердые
полезные ископаемые"
Свидетельство о регистрации залога права недропользования
№ ______ "__" _________ 20___ года
Сведения о регистрации залога прав недропользования в электронном реестре
государственной регистрации залогов прав недропользования:
номер регистрации ________________________________________________________
дата регистрации _________________________________________________________
Сведения о договоре залога прав недропользования:
БИН залогодателя: ________________________________________________________
наименование залогодателя: ________________________________________________
БИН залогодержателя: _____________________________________________________
наименование залогодержателя: _____________________________________________
наименование месторождения: ______________________________________________
вид операции недропользования: ____________________________________________
номер контракта/лицензии: _________________________________________________
дата заключения контракта/лицензии: ________________________________________
валюта обязательства: _____________________________________________________
сумма обязательства: ______________________________________________________

1) өтініш;
2) белгіленген тәртіппен қол қойылған жер қойнауын пайдалану құқығының кепілі туралы шарттың (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) электрондық көшірмесі немесе жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартына (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) қосымша келісім. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
11
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген шешімі (үкімі) бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі жанындағы бірыңғай байланыс орталығы: 1465.
"Жер асты суларын, емдік
балшықты және пайдалы қатты
қазбаларды барлауға, өндіруге
немесе бірлесіп барлау мен
өндіруге жер қойнауын
пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу"
мемлекеттік қызметтер
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу туралы куәлік
№ ______ "__"______20 жыл
Жер қойнауын пайдалану құқықтарының кепілін мемлекеттік тіркеудің электрондық
тізілімінде жер қойнауын пайдалану құқығы кепілінің тіркелгені туралы мәліметтер:
тіркеу нөмірі _____________________________________________________________
тіркеу күні _______________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге қою шарты туралы мәліметтер:
кепіл берушінің БСН-ы: ____________________________________________________
кепіл берушінің атауы: ____________________________________________________
кепіл ұстаушының БСН-ы: __________________________________________________
кепіл ұстаушының атауы: ___________________________________________________
кен орнының атауы: ________________________________________________________
жер қойнауын пайдалану операциясының түрі: _________________________________
келісімшарттың/лицензияның нөмірі: _________________________________________
келісімшарттың/лицензияның жасалған күні: ___________________________________
міндеттеменің валютасы: ____________________________________________________
міндеттеме сомасы: _________________________________________________________

срок погашения обязательства: 00.00.20__ год.
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрации договора залога
права недропользования
на разведку, добычу или
совмещенную разведку
и добычу на подземные воды,
лечебные грязи и твердые
полезные ископаемые"
Мотивированный ответ об отказе в государственной услуге
№ ______ "__"_________20___ года
ГУ "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан",
рассмотрев Ваше заявление № ________ от __.__.__г. отказывает Вам в выдаче
свидетельства о регистрации залога права недропользования на территории
Республики Казахстан по причине:
_________________________________________________.
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 мая 2020 года № 323
Правила оказания государственной услуги "Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
2. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения (далее – услугодатель).
3. Правила распространяются на физических и юридических лиц, осуществляющих деятельность в сфере недропользования (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Услугополучатель для получения государственной услуги подает посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz заявление, подписанное электронной цифровой подписью услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов указанных в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых, на старательство" (далее - Перечень), включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей который изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.

міндеттемені өтеу мерзімі: 00.00.20__ жыл.
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
"__" _____ 20 _ жыл _____ сағат ____ минут.
"Жер асты суларын, емдік
балшықты және пайдалы қатты
қазбаларды барлауға, өндіруге
немесе бірлесіп барлау мен
өндіруге жер қойнауын
пайдалану құқығының кепіл
шартын тіркеу" мемлекеттік
қызметтер көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
"Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" ММ __.__.__ жылғы № ______ өтінішіңізді қарап, Қазақстан Республикасының аумағында, келесі себептен ___________________________ жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу туралы куәлік беруден бас тартады.
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 30 мамырдағы
№ 323 бұйрығына
2-қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және өндіруге, кен іздеуге жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Қағидалар жер қойнауын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) қолданылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін www.egov.kz "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы "Жер асты суларын, емдік балшықты және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 10-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған өтінішті ұсынады. Процестің сипаттамаларын, көрсетілетін қызметтің нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын тізбе, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.

5. Заявление с приложенными документами регистрируется в ЕПН в день их поступления с присвоением уникального учетного номера, даты и времени (часы, минуты) регистрации.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день.
При этом до подписания документа ЕПН осуществляет запрос на веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz для присвоения номера, присваиваемого электронному документу государственной цифровой системой разрешений и уведомлений (НИКАД).
6. После регистрации заявления в ЕПН в личном кабинете услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых объектах услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых объектов через шлюз "цифрового правительства".
7. Общий срок оказания государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня.
8. Ответственный исполнитель проверяет достоверность представленных документов, указанных в пункте 10 Перечня, и выдает следующий результат государственной услуги:
1) свидетельство о регистрации залога права недропользования по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам по основаниям, указанным в пункте 11 в Перечня.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в личный кабинет в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Регистрационные данные заявления и результата оказания государственной услуги автоматически регистрируется в едином кадастре государственного фонда недр.
9. При оказании государственной услуги посредством ЕПН данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг

5. Қоса берілген құжаттары бар өтініш бірегей есептік нөмірі, тіркеу күні мен уақыты (сағаты, минуты) беріле отырып, олар келіп түскен күні "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" цифрлық объектісінде (бұдан әрі – ЖҚПБП) тіркеледі.
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері, көрсетілген қызметті берушінің жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Бұл ретте, құжатқа қол қойылғанға дейін ЖҚПБП электрондық құжатқа рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесімен берілетін нөмірді (ӘҚНК) алу үшін www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталына сұрау жібереді.
6. Өтінішті ЖҚПБП-да тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
8. Жауапты орындаушы Тізбенің 10-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің келесі нәтижесін береді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) тіркеу туралы куәлік;
2) Тізбенің 11-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
Өтініштің тіркеу деректері және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік жер қойнауы қорының бірыңғай кадастрында автоматты түрде тіркеледі.
9. ЖҚПБП арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілген кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

10. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается услугодателю, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Услугодатель, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют жалобу и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
11. Жалоба услугополучателя в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению:
уполномоченным органом - в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
13. При несогласии с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрация договора залога
права недропользования
на разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
_________________________
(наименование
уполномоченного органа)
Заявление
Прошу Вас, произвести регистрацию залога права недропользования:
Номер контракта/лицензии, дата заключения контракта/лицензии:
__________________________________________________________________.
Вид операции недропользования: _____________________________________.
Полезное ископаемое: _______________________________________________.
Наименование месторождения/№ блоков: ______________________________.
Сведения о договоре залога права недропользования:
Номер и дата заключения договора: ___________________________________.
Наименование залогодержателя: ______________________________________.
Сумма обязательства: _______________________________________________.
Срок погашения обязательства: _______________________________________.
Прикрепляемые документы:
Договор залога права недропользования.
Сведения об услугополучателе:
наименование / фамилия, имя и отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________;
бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
__________________________________________________________________;
номер телефона: ___________________________________________________;
номер мобильного телефона: ________________________________________;
e-mail: ___________________________________________________________;
банковские реквизиты: _____________________________________________;
банковский идентификационный код _________________________________;
наименование банка _______________________________________________;
код бенефициара __________________________________________________;
К заявлению прилагаются:

10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушіге, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
11. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес:
уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган– тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу үшін 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
арналған жер қойнауын
пайдалану құқығының
кепілшартын тіркеу"
мемлекеттік қызметтер
көрсету қағидаларына
1-қосымша
________________________
(уәкілетті органның атауы)
Өтініш
Сізден жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеуді сұраймын:
Келісімшарт/лицензия нөмірі, келісімшарт/лицензия жасалған күн:
_________________________________________________________________________.
Жер қойнауын пайдалану операциясының түрі: ________________________________.
Пайдалы қазба:____________________________________________________________.
Кен орнының атауы/ блоктардың №: _________________________________________.
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шарты туралы мәліметтер:
Шарттың нөмірі мен жасалған күні: ___________________________________________.
Кепіл ұстаушының атауы: ___________________________________________________.
Міндеттеме сомасы:__ ______________________________________________________.
Міндеттемені өтеу мерзімі: __________________________________________________.
Тіркелетін құжаттар:
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шарты.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
атауы / тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
_______________________________________________________
телефон нөмірі: ____________________________________________________________
ұялы телефон нөмірі: _____________________________________________
e-mail: ___________________________________________________________________
банк деректемелері:_______________________________________________
банктік сәйкестендіру коды__________________________________________________
банктің атауы____________________________________________________
бенефициар коды___________________________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

срок погашения обязательства: 00.00.20__ год.
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Регистрация договора залога
права недропользования
на разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Мотивированный ответ об отказе в государственной услуге
"Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента",
рассмотрев Ваше заявление № _____________________ от __.__.__г. отказывает Вам
в выдаче свидетельства о регистрации договора залога права недропользования
на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых на территории
Республики Казахстан по причине:_________________________.
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 3 к приказу
Приложение 3 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 мая 2020 года № 323
Правила оказания государственной услуги
"Заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон).
2. Государственная услуга "Заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Правила распространяются на юридических лиц, осуществляющих деятельность в сфере недропользования (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Услугополучатель для получения государственной услуги подает посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz заявление, подписанное электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанными в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых" (далее – Перечень). Перечень, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.

міндеттемені өтеу мерзімі: 00.00.20__ жыл.
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
"__" _____ 20 _ жыл _____ сағат ____ минут.
Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
немесе бірлескен барлауға және
өндіруге, кен іздеуге
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепілін (жер
қойнауын пайдалану
құқығындағы үлесті) тіркеу
қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап
"Астана, Алматы және Шымкент облыстарының, қалаларының жергілікті атқарушы органдары Сіздің __.__.__ ж. ._ _._ № ______ өтінішіңізді қарап, Қазақстан Республикасының аумағында кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу туралы куәлікті мына себептер бойынша беруге бас тартады: ________________________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
Бұйрыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 30 мамырдағы
№ 323 бұйрығына
3-қосымша
"Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасау" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасау" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Қағидалар жер қойнауын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) қолданылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін www.egov.kz цифрлық үкіметтің веб-порталы арқылы "Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 10-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған өтінішті береді. Процестің сипаттамаларын, көрсетілетін қызметтің нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын Тізбе, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшада баяндалған.

5. Заявление с приложенными документами регистрируется в ЕПН в день их поступления с присвоением уникального учетного номера, даты и времени (часы, минуты) регистрации.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
При этом до подписания документа ЕПН осуществляет запрос на веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz для присвоения номера, присваиваемого электронному документу государственной цифровой системой разрешений и уведомлений (НИКАД).
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов, проверяет полноту представленных документов.
6. После регистрации заявления в ЕПН в личном кабинете услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых объектах услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых объектов через шлюз "цифрового правительства".
7. Общий срок оказания государственной услуги составляет 8 месяцев 10 дней.
8. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугодатель в течение 28 (двадцати восьми) календарных дней проверяет достоверность, и соответствие представленных документов, указанных в пункте 10 Перечня, установленным главой 32 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и выдает следующий результат государственной услуги:
1) уведомление о дате начала переговоров по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 11 Перечня.
9. При наличии основания для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 11 Перечня услугодатель посредством ЕПН уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального Кодекса Республики Казахстан.
Уведомление о заслушивании направляется в личный кабинет ЕПН услугополучателя не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня получения услугополучателем уведомления.

5. Қоса берілген құжаттары бар өтініш бірегей есептік нөмірді, тіркеу күні мен уақытын (сағатын, минутын) бере отырып, олар келіп түскен күні "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" цифрлық объектісінде (бұдан әрі – ЖҚПБП) тіркеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Бұл ретте, құжатқа қол қойылғанға дейін ЖҚПБП электрондық құжатқа электрондық құжатқа рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесімен берілетін нөмірді (ӘҚНК) алу үшін www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталына сұрау жібереді.
6. Өтінішті ЖҚПБП-да тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, Мемлекеттік цифрлық объектілерінде ұсталатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық объектілерінен "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзімі 8 ай 10 күнді құрайды.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 28 (жиырма сегіз) күнтізбелік күні ішінде "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 32-тарауында белгіленген Тізбенің 10-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың дұрыстығын және сәйкестігін тексереді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің келесі нәтижесін береді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасасу туралы хабарлама;
2) Тізбенің 11-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тарту.
9. Тізбенің 11-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болған кезде көрсетілетін қызметті беруші ЖҚПБП арқылы көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік процестік кодексінің 73-бабына сәйкес алдын ала шешім бойынша өтініш берушіге позиция білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының ЖҚПБП жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау көрсетілетін қызметті алушы хабарлама алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.

10. Услугодатель уведомляет услугополучателя о дате начала переговоров, которая не может быть позднее одного месяца со дня получения заявления.
11. Срок проведения переговоров не может превышать шесть месяцев. Итоги переговоров оформляются протоколом.
12. Услугополучатель вправе в любое время отказаться от переговоров и от заключения соглашения о переработке, письменно уведомив об этом услугодателя.
13. Согласованный по результатам переговоров проект соглашения о переработке твердых полезных ископаемых представляется услугодателем для организации проведения правовой и экономической экспертиз, в соответствии с требованиями Кодекса.
Срок проведения экспертизы составляет 30 (тридцать) календарных дней со дня получения соответствующих документов, необходимых для проведения экспертизы.
14. Проект соглашения о переработке твердых полезных ископаемых, с положительным заключением экспертиз, в течение 5 (пяти) рабочих дней направляется на утверждение в Правительство Республики Казахстан.
15. Услугополучателю направляется уведомление о заключении соглашения о переработке твердых полезных ископаемых посредством ЕПН, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Соглашение о переработке твердых полезных ископаемых считается заключенным после его подписания всеми сторонами.
16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровую системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
17. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается услугодателю, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Услугодатель, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют жалобу и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
18. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодатель – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті алған күннен бастап бір айдан кешіктірілмейтін келіссөздердің басталу күні туралы көрсетілетін қызметті алушыны хабардар етеді.
11. Келіссөздер жүргізу мерзімі алты айдан аспауға тиіс. Келіссөздердің қорытындылары хаттамамен рәсімделеді.
12. Көрсетілетін қызметті алушы бұл туралы көрсетілетін қызметті берушіні жазбаша хабардар ете отырып, кез келген уақытта келіссөздерден және қайта өңдеу туралы келісім жасасудан бас тартуға құқылы.
13. Келіссөздер нәтижелері бойынша келісілген қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісімнің жобасын Кодекстің талаптарына сәйкес құқықтық және экономикалық сараптамалар жүргізуді ұйымдастыру үшін көрсетілетін қызметті беруші ұсынады. Сараптама жүргізу мерзімі сараптама жүргізу үшін қажетті тиісті құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күнді құрайды.
14. Пайдалы қатты қазбаларды қайта өңдеу туралы келісімнің жобасы сараптамалардың оң қорытындысымен 5 (бес) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге жіберіледі.
15. Көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖҚПБП арқылы қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасасу туралы хабарлама жіберіледі. Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы Келісім оған барлық тараптар қол қойғаннан кейін жасалған болып есептеледі.
16. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді цифрлық саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушіге, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
18. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші - оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган– тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.

19. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
20. При несогласии с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение соглашения
о переработке твердых
полезных ископаемых"
__________________________
(наименование
уполномоченного органа)
Заявление
Прошу Вас заключить соглашение о переработке твердых полезных ископаемых.
Вид сырья (полезного ископаемого): _________________________________________.
Наименование месторождений: _____________________________________________.
Регистрационный номер контракта и дата заключения: _________________________.
Вид операции недропользования: ___________________________________________.
Вид твердых полезных ископаемых:
________________________________________________________________________.
Срок действия лицензии/контракта: _________________________________________.
Место расположения месторождения: _______________________________________.
Удельный вес: ___________________________________________________________.
Описание проекта переработки ТПИ (предполагаемый источник сырья (полезного
ископаемого):___________________________________________________________.
Место реализации проекта переработки ТПИ: ________________________________.
Выбранный (ые) для инвестирования приоритетный (ые) вид (ы) деятельности
(на уровне классов общего классификатора видов экономической деятельности):
_______________________________________________________________________.
Объем инвестиций в фиксированные активы юридического лица без учета налога
на добавленную стоимость (учитываются затраты до дня ввода фиксированного
актива в эксплуатацию, но не ранее 24 месяцев до дня подачи заявления
по заключению соглашения о переработке ТПИ, и (или) затраты будущих периодов
до ввода в эксплуатацию)_______________ тенге.
Источники финансирования проекта, наличие:
1) собственных средств: _____ тенге;
2) заемных средств: _____ тенге;
3) бюджетных средств: _____ тенге.
Прилагаемые документы:
Финансовая отчетность за последний отчетный период, с аудиторским заключением,
либо выписка об остатках и движении денег по банковским счетам за последний
шесть месяцев, или другие виды документов, подтверждающие наличие собственных
средств.
Копия договора займа или банковского займа или другие виды документов,
подтверждающие источники финансирования проекта.
Копия договора, подтверждающая финансирование из бюджета или другие виды
документов, подтверждающие финансирование из бюджетных средств.
Требуемые для реализации проекта инвестиционные преференции:
Вид инвестиционных преференций в соответствии с Предпринимательским кодексом
Республики Казахстан: ___________________________________________________;
Срок и объем требуемых инвестиционных преференций: ______________________.
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование ____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер __________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________________
номер мобильного телефона: _______________________________________________
e-mail: __________________________________________________________________
банковские реквизиты: ____________________________________________________
банковский идентификационный код ________________________________________
наименование банка ______________________________________________________
код бенефициара _________________________________________________________
Сведения о лицах и (или) организациях, прямо или косвенно контролирующих
деятельность недропользователя в соответствии со статьей 47 Кодекса Республики
Казахстан "О недрах и недропользовании":
_______________________________________________________________________.
К заявке прилагаются:
1) _____________________________________________________________________.
2) _____________________________________________________________________.
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) __________________________________
индивидуальный идентификационный номер _________________________________
паспортные данные _______________________________________________________
гражданство _____________________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________________________________
номер мобильного телефона: _______________________________________________
e-mail: __________________________________________________________________
банковские реквизиты:
банковский идентификационный код ________________________________________
наименование банка ______________________________________________________
код бенефициара _________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) ______________________________________________________________________
2) ______________________________________________________________________
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Данные из электронной цифровой подписи заявителя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Требования по составлению бизнес-плана проекта переработки
1. Бизнес-план проекта переработки состоит из следующих разделов:
1) резюме проекта;
2) технологический раздел;
3) коммерческий раздел;

19. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу үшін 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
20. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Қатты пайдалы қазбаларды
қайта өңдеу туралы келісім
жасасу" мемлекеттік қызметтер
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Уәкілетті органның атауы
_________________________
Өтініш
Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасасуыңызды сұраймын.
Шикізаттың (пайдалы қазбаның) түрі: ________________________________________.
Кен орындарының атауы: ___________________________________________________.
Келісімшарттың тіркеу нөмірі және жасалған күні: ______________________________.
Жер қойнауын пайдалану операциясының түрі: _________________________________
Қатты пайдалы қазбалардың/кең таралған пайдалы қазбалардың түрі:
_________________________________________________________________________.
Лицензияның/келісімшарттың қолданылу мерзімі:_ _____________________________.
Кен орнының орналасқан жері: _______________________________________________.
Үлестік салмағы: __________________________________________________________.
Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу жобасының сипаттамасы (шикізаттың(пайдалы қазбаның) болжамды көзі):_______________________________________________________.
Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу жобасын іске асыру орны:
_________________________________________________________________________.
Инвестициялау үшін таңдалған басым қызмет түрі (түрлері) (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің сыныптары деңгейінде): _______________________________________________________________________________.
Заңды тұлғаның тіркелген активтеріне қосылған құн салығын есепке алмағанда салынатын инвестициялар көлемі (тіркелген активті пайдалануға енгізу күніне дейінгі шығындар есепке алынады, бірақ қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасасуға өтініш берілген күнге дейінгі 24 айдан ерте емес, және (немесе) пайдалануға енгізілгенге дейінгі болашақ кезеңдердің шығындары) _______________ теңге.
Жобаны қаржыландыру көздері, болуы:
1. меншікті қаражат: _____ теңге;
2. қарыз қаражаты: _____ теңге;
3. бюджеттік қаражат: _____ теңге.
Қоса берілетін құжаттар:
Соңғы есепті кезеңге арналған қаржылық есептілік, аудиторлық қорытындысымен бірге, не соңғы алты айдағы банк шоттары бойынша ақша қаражаттарының қалдықтары мен қозғалысы туралы үзінді көшірме, немесе меншікті қаражаттың бар екенін растайтын өзге де құжаттар.
Қарыз шартының немесе банк қарызы шартының көшірмесі, не жобаны қаржыландыру көздерін растайтын өзге де құжаттар.
Бюджет қаражатынан қаржыландыруды растайтын шарттың көшірмесі немесе бюджет қаражаты есебінен қаржыландыруды растайтын өзге де құжаттар.
Жобаны іске асыру үшін талап етілетін инвестициялық преференциялар:
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес инвестициялық
преференциялардың түрі:_________________________________________________________;
Талап етілетін инвестициялық преференциялардың мерзімі мен көлемі:____________.
Өзіміз туралы мәліметтер ұсынамын (ұсынамыз):
Заңды тұлға үшін:
атауы _________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) _____________________________________
телефон (факс) нөмірі: _________________________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________________________
e-mail: _______________________________________________________________
банктік деректемелер: _________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды: ___________________________________________
банктің атауы: ________________________________________________________
бенефициар коды: _____________________________________________________
Жер қойнауын пайдаланушының қызметін тікелей және (немесе) жанама бақылайтын тұлғалар және (немесе) ұйымдар туралы мәліметтер ("Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 47-бабына сәйкес):
__________________________________________________________________________
Өтінімге қоса беріледі:
1)________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
жеке тұлға үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) ________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _____________________________________________
паспорт деректері __________________________________________________________
азаматтығы _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________
ұялы телефон нөмірі: _______________________________________________________
e-mail: ___________________________________________________________________
Банктік деректемелер:
банктік сәйкестендіру коды __________________________________________________
банктің атауы______________________________________________________________
бенефициар коды __________________________________________________________
Өтінімге қоса беріледі:
1)________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісемін.
Өтініште және қоса беріліп отырған құжаттарда көрсетілген барлық мәліметтер сенімді болып табылатынын растаймын.
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қою күні мен уақыты.
"__" _____ 20 _ жыл _____ сағат ____ минут.
Қайта өңдеу жобасының бизнес-жоспарын жасау жөніндегі талаптар
1. Қайта өңдеу жобасының бизнес-жоспары мынадай бөлімдерден тұрады:
1) жобаның түйіндемесі;
2) технологиялық бөлім;
3) коммерциялық бөлім;

4) социально-экономическое и экологическое воздействие;
5) финансовый раздел.
2. Резюме проекта включает:
1) информацию о юридическом лице:
наименование юридического лица;
руководитель юридического лица (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии));
юридический и фактический адреса, телефон, электронная почта;
2) информацию по проекту:
наименование проекта;
цель проекта;
место реализации проекта переработки (область, район);
характер предполагаемого проекта переработки (создание новых, расширение и обновление действующих производств);
количество создаваемых рабочих мест (временных и постоянных).
3. Технологический раздел включает:
1) описание технологии проекта переработки с указанием приобретаемых и используемых фиксированных активов, а также импортируемых сырья и материалов в технологическом процессе;
2) применение современных технологий в проекте переработке;
3) сравнительный анализ альтернативных решений по техническим и стоимостным характеристикам по форме согласно настоящему приложению;
4) график реализации проекта по форме согласно настоящему приложению;
4. Коммерческий раздел включает:
1) сведения о поставках сырья, материалов и оборудования:
перечень видов используемого сырья и материалов;
анализ рынка сырья и материалов (отечественного и импортного) с учетом наличия производства на территории Республики Казахстан и странах Евразийского экономического союза (заполняется при импорте данного сырья и материалов);
усредненная норма расходов импортируемого сырья и материалов на производство единицы готовой продукции, выпускаемой на оборудовании в рамках инвестиционного проекта, с указанием наименования и объема используемого сырья и материалов;
перечень необходимого технологического оборудования;
описание используемого технологического оборудования и ее новизны (дата выпуска и модель оборудования);
поставщики технологического оборудования и сырья с указанием наличия договорных отношений с юридическим лицом, подавшим заявку на предоставление инвестиционных преференций;
стоимость технологического оборудования с учетом транспортных расходов, монтажных и пусконаладочных работ;
2) маркетинг: сбыт продукции - указать в какие регионы, каким потребителям, в какие страны за рубежом предполагается поставка, имеются ли на рынке аналогичные, взаимозаменяемые или взаимодополняемые товары, услуги, оценка будущего роста их производства, динамика импорта и/или экспорта товаров за последние несколько лет, объем и цены, основные конкуренты.

4) әлеуметтік-экономикалық және экологиялық әсер ету;
5) қаржылық бөлім.
2. Жобаның түйіндемесі мыналарды:
1) заңды тұлға туралы ақпаратты:
заңды тұлғаның атауын;
заңды тұлғаның басшысын (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса));
заңды және нақты мекенжайын, телефонын, электрондық поштаны;
2) жоба бойынша ақпаратты:
жобаның атауын;
жобаның мақсатын;
қайта өңдеу жобасын іске асыру орнын (облыс, аудан);
болжамды қайта өңдеу жобасының сипатын (жаңа өндірістерді құру, жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту және жаңарту));
құрылатын жұмыс орындарының санын (уақытша және тұрақты) қамтиды.
3. Технологиялық бөлім мыналарды:
1) сатып алынатын және пайдаланылатын тіркелген активтерді, сондай-ақ технологиялық процесте импортталатын шикізат пен материалдарды көрсете отырып, қайта өңдеу жобасы технологиясының сипаттамасын;
2) қайта өңдеу жобасында қазіргі заманғы технологияларды қолдануды;
3) осы қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық және шығын сипаттамаларына арналған балама шешімдерге салыстырмалы талдауды;
4) осы қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаны іске асыру кестесін қамтиды;
4. Коммерциялық бөлім мыналарды:
1) шикізатты, материалдар мен жабдықтарды жеткізу туралы мәліметтерді:
пайдаланылатын шикізат пен материалдар түрлерінің тізбесін;
Қазақстан Республикасының аумағында және Еуразиялық экономикалық одақ елдерінде өндірістің болуын ескере отырып, шикізат пен материалдар (отандық және импорттық) нарығын талдауды (осы шикізат пен материалдар импорты кезінде толтырылады));
пайдаланылатын шикізат пен материалдардың атауы мен көлемін көрсете отырып, инвестициялық жоба шеңберінде жабдықта шығарылатын дайын өнім бірлігін өндіруге импортталатын шикізат пен материалдар шығыстарының орташаланған нормасын;
қажетті технологиялық жабдықтардың тізбесін;
пайдаланылатын технологиялық жабдықтың сипаттамасы және оның жаңалығын (жабдықтың шығарылған күні және моделі);
инвестициялық преференцияларды беруге өтінім берген заңды тұлғамен шарттық қатынастардың болуын көрсете отырып, технологиялық жабдықтар мен шикізатты жеткізушілерді;
көліктік шығыстарды, монтаждау және іске қосу-жөндеу жұмыстарын ескере отырып, технологиялық жабдықтың құнын;
2) маркетинг: өнімді өткізу - қандай өңірлерге, қандай тұтынушыларға, шетелде қандай елдерге жеткізу болжанып отырғандығын, нарықта ұқсас, өзара алмастырылатын немесе өзара толықтыратын тауарлардың, қызметтердің бар-жоғын, олардың өндірісінің болашақ өсуін бағалауды, соңғы бірнеше жылдағы тауарлар импортының және/немесе экспортының серпінін, көлемі мен бағасын, негізгі бәсекелестерді көрсетуді қамтиды.

5. Социально-экономическое и экологическое воздействие включает:
1) сведения о непосредственных участниках проекта переработки: проектоустроитель, генеральный подрядчик, подрядчик, субподрядчик или исполнитель услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (включая изыскательскую и проектную деятельность, инжиниринговые услуги), поставщик оборудования, поставщик сырья и материалов, посредники;
2) потребность проекта в трудовых ресурсах (численность) по форме, согласно настоящему приложению;
3) сведения о привлекаемой иностранной рабочей силе, их количество по форме согласно настоящему приложению;
4) распределение функциональных обязанностей привлекаемой иностранной рабочей силы;
5) потребность в работниках после ввода производства в эксплуатацию, по форме согласно настоящему приложению;
6) ожидаемый социальный эффект при реализации инвестиционного проекта;
7) план мероприятий по повышению уровня квалификации местных кадров для последующей замены иностранной рабочей силы;
8) влияние проекта на состояние окружающей среды и план мероприятий по уменьшению вредного воздействия;
9) соответствие технологии проекта международным стандартам и нормативам по воздействию на окружающую среду.
6. Финансовый раздел включает:
1) оценку инвестиций: полные инвестиционные издержки (инвестиции в основной и оборотный капитал);
2) стоимость реализации инвестиционного проекта, источники финансирования:
собственные средства;
заемные средства (кредиты или привлеченные средства хозяйствующих субъектов) и/или грант;
бюджетные средства;
3) финансовый анализ:
финансовая модель проекта, включающий расчет моделей без учета инвестиционных преференций и с учетом соответствующих инвестиционных преференций;
чистый дисконтированный доход за жизненный цикл проекта;
внутренняя норма доходности за жизненный цикл проекта;
срок окупаемости проекта (простой и дисконтированный);
простая норма прибыли (рентабельность);
расчет условных потерь и доходов для республиканского и местного бюджета по форме согласно настоящему приложению.
Примечание: Бизнес-план проекта переработки необходимо прошить и пронумеровать, заверить подписью первого руководителя и печатью юридического лица (при его наличии).
Форма
Сравнительный анализ альтернативных решений по техническим и стоимостным характеристикам
Наименование показателей
Значение показателей
предлагаемый образец
аналоги
1.
2.
Форма
График реализации проекта
Наименование работ
Календарный год
Итого
1 полугодие
2 полугодие
Инвестиции в фиксированные активы (в тысяч тенге)
1.
2.
3.
Инвестиции в сырье и материалы (в тысяч тенге)
1.
2.
3.
Количество создаваемых и/или сохраняемых рабочих мест
Форма
Потребность проекта в трудовых ресурсах (численность)
На период строительства
После ввода в эксплуатацию (1 год)
Граждане Республики Казахстан
Иностранная рабочая сила
Граждане Республики Казахстан
Иностранная рабочая сила
Форма
Сведения о привлекаемой иностранной рабочей силе, их количество
Наименование специальности (тарифный разряд, категория)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии, в том числе латинскими буквами)
Дата рождения
Гражданство/Страна постоянного проживания
Период привлечения (месяц, год)

5. Әлеуметтік-экономикалық және экологиялық әсер ету мыналарды:
1) қайта өңдеу жобасының тікелей қатысушылары туралы мәліметтерді: жобалау салушы, бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы қызметтерді орындаушы (іздестіру және жобалау қызметін, инжинирингтік қызметтерді қоса алғанда), жабдықтарды жеткізуші, шикізат пен материалдарды жеткізуші, делдалдар;
2)осы қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның еңбек ресурстарына қажеттілігін (саны);
3) осы қосымшаға сәйкес нысан бойынша тартылатын шетелдік жұмыс күші туралы мәліметтерді, олардың санын;
4) тартылатын шетелдік жұмыс күшінің функционалдық міндеттерін бөлуді;
5) осы қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс іске қосылғаннан кейін жұмысшыларға қажеттілікті;
6) инвестициялық жобаны іске асыру кезіндегі күтілетін әлеуметтік әсерді;
7) шетелдік жұмыс күшін кейіннен ауыстыру үшін жергілікті кадрлардың біліктілік деңгейін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын;
8) жобаның қоршаған ортаның жай-күйіне әсері және зиянды әсерді азайту жөніндегі іс- шаралар жоспарын;
9) жоба технологиясының қоршаған ортаға әсері бойынша халықаралық стандарттар мен нормативтерге сәйкестігін қамтиды.
6. Қаржылық бөлім мыналарды:
1) инвестицияларды бағалауды: толық инвестициялық шығындар (негізгі және айналым капиталына инвестициялар);
2) инвестициялық жобаны іске асыру құны, қаржыландыру көздерін:
меншікті қаражат;
қарыз қаражаты (кредиттер немесе шаруашылық жүргізуші субъектілердің тартылған қаражаты) және/немесе грант;
бюджеттік қаражат;
3) қаржылық талдауды:
инвестициялық преференцияларды ескерместен және тиісті инвестициялық преференцияларды ескере отырып модельдерді есептеуді қамтитын жобаның қаржылық моделін;
жобаның өмірлік циклі үшін таза дисконтталған табысты;
жобаның өмірлік циклі үшін кірістіліктің ішкі нормасын;
жобаның өтелу мерзімін (қарапайым және дисконтталған);
пайданың қарапайым нормасын (рентабельділік);
осы қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық және жергілікті бюджет үшін шартты шығындар мен кірістердің есебін қамтиды.
Ескертпе: қайта өңдеу жобасының бизнес-жоспары тігілуі және нөмірленуі, бірінші басшының қолымен және заңды тұлғаның мөрімен (ол болған жағдайда) куәландыруы қажет.
Нысан
Техникалық шешімдер бойынша баламалы шешімдерді салыстырмалы талдау және құндық сипаттамалары
Көрсеткіштер атауы
Көрсеткіштердің мәні
ұсынылатын үлгі
аналогтар
1.
2.
Нысан
Жобаны іске асыру кестесі
Жұмыс атауы
Күнтізбелік жыл
Қорытынды
1 жартыжылдық
2 жартыжылдық
Тіркелген активтерге инвестициялар (мың теңге)
1.
2.
3.
Шикізат пен материалдарға инвестициялар (мың теңге)
1.
2.
3.
Құрылатын және / немесе сақталатын жұмыс орындарының саны
Нысан
Жобаның еңбек ресурстарына қажеттілігі (саны))
Құрылыс кезеңінде
Пайдалануға берілгеннен кейін (1 жыл)
Қазақстан Республикасының азаматтары
Шетелдік жұмыс күші
Қазақстан Республикасының азаматтары
Шетел жұмыс күші
Нысан
Тартылатын шетелдік жұмыс күші туралы мәліметтер, олардың саны
Мамандық атауы (тарифтік разряд, санат)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса, оның ішінде латын әріптерімен)
Туған күні
Азаматтығы/ тұрақты тұратын елі
Тарту кезеңі (ай, жыл)

1. Руководители:
2. Специалисты с высшим образованием:
3. Квалифицированные рабочие:
Итого (человек):
Форма
Потребность в работниках после ввода производства в эксплуатацию
п/п №
Наименование профессий
Уровень квалификации (тарифный разряд, категория)
Количество
Форма
Расчет условных потерь и доходов для республиканского и местного бюджетов
Виды налогов и других обязательных платежей в бюджет
Календарный год
Календарный год
Итого:
Поступление в бюджет без учета преференций
Поступление в бюджет с учетом преференций
Поступление в бюджет без учета преференций
Поступление в бюджет с учетом преференций
Поступление в бюджет без учета преференций
Поступление в бюджет с учетом преференций
Корпоративный подоходный налог
Налог на имущество
Земельный налог
Таможенные пошлины
Социальный налог
Пенсионные отчисления
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение соглашения
о переработке твердых
полезных ископаемых"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых"
1
Наименование государственной услуги
Заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Наименование услугодателя
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz; цифровой объект "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН).
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
8 месяцев 10 дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Уведомление о заключении соглашения о переработке твердых полезных ископаемых, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

1. Басшылар:
2. Жоғары білімі бар мамандар:
3. Білікті жұмысшылар:
Барлығы (адам ):
Нысан
Өндірісті пайдалануға енгізгеннен кейін қызметкерлерге қажеттілік
р/с
Кәсіптердің атауы
Біліктілік деңгейі (тарифтік разряд, санат)
Саны
Нысан
Республикалық және жергілікті бюджеттер үшін шартты шығындар мен кірістерді есептеу
Салық түрлері және басқа да міндетті бюджетке төлемдерді
Күнтізбелік жыл
Күнтізбелік жыл
Барлығы
Преференцияны есепке алмай бюджетке түсетін түсімдер
Преференцияларды ескере отырып бюджетке түсетін түсімдер
Преференцияны есепке алмай бюджетке түсетін түсімдер
Преференцияларды ескере отырып бюджетке түсетін түсімдер
Преференцияны есепке алмай бюджетке түсетін түсімдер
Преференцияларды ескере отырып бюджетке түсетін түсімдер
Корпоративтік табыс салығы
Мүлік салығы
Жер салығы
Кеден баждары
Әлеуметтік салық
Зейнетақы аударымдары
Қатты пайдалы қазбаларды
қайта өңдеу туралы келісім
жасасу қағидаларына
2-қосымша
"Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасасу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасасу
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілі
"цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz.; "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" цифрлық объектісі (бұдан әрі - ЖҚПБП).
5
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
8 ай 10 күн.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасасу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
2) ЖҚПБП - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) запрос в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия финансово-экономической модели проекта переработки;
3) электронная копия бизнес-плана проекта переработки согласно требованиям по составлению бизнес-плана проекта переработки;
4) электронная копия проекта соглашения о переработке твердых полезных ископаемых соответствующего по содержанию статье 244 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным статьями 242, 243 и 244 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: единый контакт-центр при Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан: 1465.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение соглашения
о переработке твердых
полезных ископаемых"
Уведомление
___________________________
(наименование юридического
лица,
либо фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица)
ГУ "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан"
на Ваше заявление от №__ от "__" ______________ ____г.,
уведомляет о дате начала переговоров (дата начала переговоров).
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение соглашения
о переработке твердых
полезных ископаемых"
Мотивированный ответ об отказе в государственной услуге
__________________________
(наименование юридического
лица,
либо фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица)
ГУ "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан"
рассмотрев Ваше заявление №__ от "__" ______________ ____г.,
сообщает следующее:
(Текст письма)
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение соглашения
о переработке твердых
полезных ископаемых"
Уведомление
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан
от "____"______ 202___ г. "_________________",
Наименование уполномоченного органа на Ваше заявление
от №__ от "__" ______________ ____г.,
уведомляет о заключении соглашения о переработке твердых полезных ископаемых.
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 4 к приказу
Приложение 4 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 мая 2020 года № 323
Правила по оказанию государственной услуги "Заявление на преобразование участка недр"

1) электрондық құжат нысанында сұрау салу көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған;
2) қайта өңдеу жобасының қаржы-экономикалық моделінің электрондық көшірмесі;
3) көрсетілген қайта өңдеу жобасының бизнес-жоспарын жасау жөніндегі талаптарға сәйкес қайта өңдеу жобасының бизнес-жоспарының электрондық көшірмесі;
4) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 244-бабының мазмұнына сәйкес келетін пайдалы қатты қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жобасының электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) ұсынылған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті деректердің (мәліметтердің) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 242, 243 және 244-аптарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі жанындағы бірыңғай байланыс орталығы: 1465.
"Қатты пайдалы қазбаларды
қайта өңдеу туралы келісім
жасау" мемлекеттік қызметтер
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Хабарлама
_________________________
(заңды тұлғаның атауы)
немесе жеке тұлғаның тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
"Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" ММ сіздің _.___ жылғы "___"___________ _____________ № өтінішіңізге келіссөздердің басталған күні туралы хабарлайды (келіссөздердің басталған күні).
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
"Қатты пайдалы қазбаларды
қайта өңдеу туралы келісім
жасау" мемлекеттік қызметтер
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
_________________________
(заңды тұлғаның атауы)
немесе жеке тұлғаның тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
"Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" ММ сіздің (күні) (өтініш нөмірі) өтінішіңізді қарап келесіні хабарлайды:
(Хаттың мәтіні).
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
Қатты пайдалы қазбаларды
қайта өңдеу туралы келісім
жасасу қағидаларына
5-қосымша
Хабарлама
"_________________" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 202___ жылғы "____"______ қаулысына сәйкес Уәкілетті органның атауы Сіздің ____жылғы
"__" ___.______________.№ __ өтінішіңізге қатты пайдалы қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасалғаны туралы хабарлайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
Бұйрыққа 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2018 жылғы 20 мамырдағы
№ 323 бұйрығына
4-қосымша
"Жер қойнауы учаскесін өзгертуге өтініш" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на использование ликвидационного фонда (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон).
2. Государственная услуга "Заявление на преобразование участка недр" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Правила распространяются на физических и юридических лиц, осуществляющих деятельность в сфере недропользования (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Услугополучатель для получения государственной услуги подает посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz заявление, подписанное электронной цифровой подписью услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов указанных в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги преобразование участка недр (далее – Перечень). Перечень, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.
5. Заявления регистрируются в ЕПН в день их поступления с указанием уникального учетного номера, даты и времени (часы, минуты) регистрации.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
При этом до подписания документа ЕПН осуществляет запрос на веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz для присвоения номера, присваиваемого электронному документу государственной цифровой системой разрешений и уведомлений (НИКАД).
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов, проверяет полноту представленных документов.
6. При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифроыого правительства".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауы учаскесін өзгерту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Жер қойнауы учаскесін қайта өзгерту қағидалары" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Қағидалар жер қойнауын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) қолданылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін www.egov.kz цифрлық үкіметтің веб-порталы арқылы "Жер қойнауы учаскесін өзгертуге өтініш" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – тізбе) 10-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған өтініш ұсынады. Процестің сипаттамаларын, көрсетілетін қызметтің нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын тізбе, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де ақпарат осы Қағидаларға 2-қосымшада баяндалған.
5. Өтініштер бірегей есептік нөмірін, тіркеу күні мен уақытын (сағатын, минутын) көрсете отырып, олар келіп түскен күні "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" цифрландыру объектісінде (бұдан әрі – ЖҚПБП) тіркеледі.
Бұл ретте, құжатқа қол қойылғанға дейін ЖҚПБП электрондық құжатқа электрондық құжатқа рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесімен берілетін нөмірді (ӘҚНК) алу үшін www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталына сұрау жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.

7. Общий срок оказания государственной услуги составляет 30 (тридцать) рабочих дней.
8. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугодатель в течение 28 (двадцати восьми) рабочих проверяет достоверность, и соответствие представленных документов, указанных в пункте 10 Перечня, установленным главой 31 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и выдает следующий результат государственной услуги:
1) выдача лицензии на разведку или добычу твердых полезных ископаемых по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ по форме согласно приложению 3, по основаниям, указанным в пункте 11 Перечня.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в личный кабинет в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального Кодекса Республики Казахстан.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
В случае положительной оценки принятого решения услугодатель направляет заявителю мотивированный отказ в выдаче заявления на преобразование участка недр.
В случае отрицательной оценки принятого решения услугодатель направляет уведомление заявителю о выдаче заявления на преобразование участка недр.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги в отношении инвесторов, включенных в реестр инвесторов, услугодатель формирует мотивированный отказ и направляет его на согласование в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан (далее – Генеральная прокуратура) посредством ЕПН.
Генеральная прокуратура в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения согласовывает либо отказывает в согласовании принятого решения.
О принятом по итогам согласования с Генеральной прокуратурой решении услугодатель уведомляет услугополучателя, включенного в реестр инвесторов, в течение одного рабочего дня, с момента поступления ответа Генеральной прокуратуры.

7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзімі 30 (отыз) жұмыс күнін құрайды.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні ішінде "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 31-тарауында белгіленген Тізбенің 10-тармағында көрсетілген, ұсынылған құжаттардың дұрыстығын және сәйкестігін тексереді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мынадай нәтижесін береді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатты пайдалы қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензия беру;
2) тізбенің 11-тармағында көрсетілген негіздер бойынша 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Қабылданған шешім оң бағаланған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтініш берушіге жер қойнауы учаскесін қайта құруға өтініш беруден дәлелді бас тартуды жібереді.
Қабылданған шешім теріс бағаланған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтініш берушіге жер қойнауы учаскесін өзгертуге өтініш беру туралы хабарлама жібереді.
Инвесторлар тізіліміне енгізілген инвесторларға қатысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші дәлелді бас тартуды қалыптастырады және оны ЖҚПБП арқылы Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына (бұдан әрі – Бас прокуратура) келісуге жібереді.
Бас прокуратура қабылданған шешімді алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде келіседі не келісуден бас тартады.
Бас прокуратурамен келісу қорытындылары бойынша қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті беруші инвесторлар тізіліміне енгізілген көрсетілетін қызметті алушыны Бас прокуратураның жауабы келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде хабардар етеді.

9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
10. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается услугодателю, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Услугодатель, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют жалобу и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
11. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодатель – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
13. При несогласии с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заявление на преобразование
участка недр"
__________________________
(наименование
государственного органа)
Заявление о преобразовании участка недр
Прошу изменить территориальные границы участка недр путем
_______________________________________________________.
(указать способ преобразования)
На присоединение участка добычи:
Номер и дата выдачи лицензии на добычу твердых полезных
ископаемых основного участка недр:
_______________________________________________________.
Полное наименование лицензиара: _________________________.
Площадь территории основного участка недр: _______________.
Точки географических координат основного участка добычи:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Номер, дата выдачи лицензии на добычу твердых полезных ископаемых
присоединяемого участка недр:
______________________________________________________________.
Полное наименование лицензиара: ________________________________.
Площадь территории присоединяемого участка недр: ________________.
Точки географических координат присоединяемого участка добычи:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
На выделение участка недр:
Номер и дата выдачи лицензии _____________________________________________.
Полное наименование лицензиара: __________________________________________.
Код и наименование блока (блоков), подлежащих выделению: __________, либо
площадь территории: _______ и точки географических координат участка недр,
подлежащего выделению:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер _________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________________
номер мобильного телефона: ______________________________________________
e-mail: _________________________________________________________________
банковские реквизиты: ___________________________________________________
банковский идентификационный код _______________________________________
наименование банка _____________________________________________________
код бенефициара ________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) ______________________________________________________________________;
2) ______________________________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) ____________________________________
индивидуальный идентификационный номер __________________________________
паспортные данные ________________________________________________________
гражданство ______________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
номер мобильного телефона: ________________________________________________
e-mail: ___________________________________________________________________
банковские реквизиты:
банковский идентификационный код _________________________________________
наименование банка _______________________________________________________
код бенефициара __________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) _______________________________________________________________________
2) _______________________________________________________________________
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Данные из электронной цифровой подписи заявителя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заявление на преобразование
участка недр"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Заявление на преобразование участка недр"
1
Наименование государственной услуги
Заявление на преобразование участка недр
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Наименование услугодателя
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz; цифровой объект "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН).
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
30 (тридцать) рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
выдача лицензии на разведку или на добычу твердых полезных ископаемых по форме, либо мотивированный ответ об отказе в указании государственной услуги.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді цифрлық саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушіге, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
11. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес қарауға жатады:
көрсетілетін қызмет беруші - оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу үшін 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Жер қойнауы учаскесін
өзгертуге өтініш" мемлекеттік
қызметтер көрсету
қағидаларына
1-қосымша
______________________
(мемлекеттік органның атауы)
Жер қойнауы учаскесін өзгертуге өтініш
Жер қойнауы учаскесінің аумақтық
шекараларын____________________________________________________________________________
(өзгерту әдісін көрсету)
жолымен өзгертуді сұраймын.
Өндіру учаскесін қосу туралы:
Жер қойнауының негізгі учаскесіне қатты пайдалы қазбаларды өндіруге берілген лицензияның нөмірі мен берілген күні:
_________________________________________________________________________.
Лицензиаттың толық атауы: _________________________________________________.
Жер қойнауының негізгі учаскесі аумағының ауданы: ___________________________________.
Негізгі өндіру учаскесінің географиялық координаттарының нүктелері:
Бұрыштық нүктелер №
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлығы
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Қосылатын жер қойнауы учаскесіне қатты пайдалы қазбаларды өндіруге берілген лицензияның нөмірі мен берілген күні: _____________________________________________.
Лицензиаттың толық атауы: _________________________________________________.
Қосылатын жер қойнауы учаскесі аумағының ауданы: __________________________________.
Қосылатын өндіру учаскесінің географиялық координаттарының нүктелері:
Бұрыштық нүктелер №
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлығы
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Жер қойнауы учаскесін бөліп шығару туралы:
Лицензияның нөмірі және берілген күні _______________________________________
Лицензиаттың толық атауы ____________________________________________.
Бөліп шығаруға жататын блоктың (блоктардың) коды және атауы: _______________________,
не болмаса аумақтың ауданы: _______ және бөліп шығарылатын жер қойнауы учаскесінің географиялық координаттарының нүктелері:
Бұрыштық нүктелер №
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлығы
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Өзі(міз) туралы мәліметтер ұсынамын (ұсынамыз):
заңды тұлға үшін:
атауы __________________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі ______________________________________________________
ұялы телефон нөмірі ________________________________________________________
e-mail _________________________________________________________________
банктік деректемелері _______________________________________________________
банктің сәйкестендіру коды __________________________________________________
банк атауы _________________________________________________________
бенефициар коды __________________________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1.________________________________________________________________________;
2.________________________________________________________________________;
жеке тұлға үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________________
паспорт деректері __________________________________________________________
азаматтығы ________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі ______________________________________________________
ұялы телефон нөмірі ________________________________________________________
e-mail ____________________________________________________________________
банктік деректемелері:
банктің сәйкестендіру коды __________________________________________________
банк атауы ________________________________________________________________
бенефициар коды ___________________________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1.________________________________________________________________________;
2.________________________________________________________________________.
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қою күні мен уақыты.
"__" _____ 20 _ жыл _____ сағат ____ минут.
"Жер қойнауы учаскесін
өзгертуге өтініш" мемлекеттік
қызметтер көрсету
қағидаларына
2-қосымша
"Жер қойнауы учаскесін өзгертуге өтініш" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Жер қойнауы учаскесін өзгертуге өтініш
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілі
"цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz.; "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" цифрлық объектісі (бұдан әрі - ЖҚПБП).
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
30 (отыз) жұмыс күні
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Нысан бойынша пайдалы қатты қазбаларды барлауға немесе өндіруге лицензия беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30;
2) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление по форме электронного документа;
2) электронная копия предварительного согласия залогодержателя на выделение или присоединение, если право недропользования по лицензии на участок недр, по которому производится выделение и по лицензии на добычу основного или присоединяемого участка добычи, обременено залогом.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным главой 31 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: единый контакт-центр при Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан: 1465.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заявление на преобразование
участка недр"
Мотивированный ответ об отказе в государственной услуге
№ ______ "__"_________20___ года
ГУ "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан",
рассмотрев Ваше заявление № ________ от __.__.__г.
отказывает Вам в преобразование участка недр на территории Республики Казахстан
по причине: ___________________________.
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 5 к приказу
Приложение 5
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 мая 2020 года № 323
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда"

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
2) ЖҚПБП - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) электрондық құжат нысаны бойынша өтініш;
2) егер бөлу жүргізілетін жер қойнауы учаскесіне лицензия бойынша және негізгі немесе қосылатын өндіру учаскесін өндіруге лицензия бойынша жер қойнауын пайдалану құқығы кепілмен ауыртпалық салынса, кепіл ұстаушының бөлуге немесе қосылуға алдын ала келісімінің электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
11
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 31-тарауында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;.
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі жанындағы бірыңғай байланыс орталығы: 1465.
"Жер қойнауы учаскесін
өзгертуге өтініш" мемлекеттік
қызметтер көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап
"Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" ММ Сіздің __.__.__ ж. № ________ өтінішіңізді қарап, Сізге Қазақстан Республикасының аумағында жер қойнауы учаскесін өзгертуден келесі себеппен бас тартады: ____________________._____________________________.
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
Бұйрыққа 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 30 мамырдағы
№ 323 бұйрығына
5-қосымша
"Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон).
2. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Правила распространяются на физических и юридических лиц, осуществляющих деятельность в сфере недропользования (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Услугополучатель для получения государственной услуги подает посредством веб-портала "цирового правительства" www.egov.kz заявление, подписанное электронной цифровой подписью услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов указанных в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда" (далее – Перечень). Перечень, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.
5. Заявление с приложенными документами регистрируется в ЕПН в день их поступления с присвоением уникального учетного номера, даты и времени (часы, минуты) регистрации.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день.
При этом до подписания документа ЕПН осуществляет запрос на веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz для присвоения номера, присваиваемого электронному документу государственной цифровой системой разрешений и уведомлений (НИКАД).
6. После регистрации заявления в ЕПН в личном кабинете услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, разрешения на специальное водопользование в пределах границ территории участка недр, определенного контрактом, электронные копии писем-согласований уполномоченного органа по земельным отношениям, положительное заключение государственной экологической и санитарно-эпидемиологической экспертизы на проект рекультивации нарушенных земель содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых системах через шлюз "цифрового правительства".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Қағидалар жер қойнауын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) қолданылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін www.egov.kz цифрлық үкіметтің веб-порталы арқылы "Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (әрі қарай - Тізбе) 10-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған өтінішті береді. Процестің сипаттамаларын, көрсетілетін қызметтің нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын Тізбе, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.
5. Қоса берілген құжаттары бар өтініш бірегей есептік нөмірді, тіркеу күні мен уақытын (сағатын, минутын) бере отырып, олар келіп түскен күні "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" цифрлық объектісінде (бұдан әрі – ЖҚПБП) тіркеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Бұл ретте, құжатқа қол қойылғанға дейін ЖҚПБП электрондық құжатқа электрондық құжатқа рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесімен берілетін нөмірді (ӘҚНК) алу үшін www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталына сұрау жібереді.
6. Өтінішті ЖҚПБП-да тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі, мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, келісімшартта айқындалған жер қойнауы учаскесі аумағының шекарасы шегінде арнайы су пайдалануға рұқсат туралы мәліметтер, жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның келісу-хаттарының электрондық көшірмелері, мемлекеттік цифрлық жүйеде қамтылған бұзылған жерлерді рекультивациялау жобасына мемлекеттік экологиялық және санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың оң қорытындысы жүйелерінде, көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.

7. Общий срок оказания государственной услуги составляет 7 (семь) рабочих дней.
8. Ответственный исполнитель проверяет достоверность представленных документов, указанных в пункте 10 Перечня, и выдает следующий результат государственной услуги:
1) разрешение на использование ликвидационного фонда по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 11 Перечня.
В случае выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального Кодекса Республики Казахстан.
Уведомление о заслушивании размещается в личном кабинете услугополучателя в ЕПН не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня размещения уведомления.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в личный кабинет в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
10. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается услугодателю, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Услугодатель, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют жалобу и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
11. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодатель - в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды.
8. Жауапты орындаушы Тізбенің 10-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді және мемлекеттік қызметтің келесі нәтижесін береді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарату қорын пайдалануға рұқсат;
2) тізбенің 11-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының ЖҚПБП-дағы жеке кабинетінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын орналастырылады. Тыңдау хабарлама орналастырылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне цифрлық саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік қызмет рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы көрсетілетін кезде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушіге, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
11. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға жатады:
көрсетілетін қызметті беруші – оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.

12. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
13. При несогласии с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
на использование
ликвидационного фонда"
__________________________
(наименование
уполномоченного органа)
Заявление
Прошу выдать разрешение на использование ликвидационного фонда.
Номер контракта на недропользование: ________________________________________
Дата регистрации контракта на недропользование: ______________________________
Дата расторжения контракта на недропользование: ______________________________
Вид операции недропользования: _____________________________________________
Наименование полезного ископаемого: ________________________________________
Наименование месторождения: _______________________________________________
Описание необходимости или причин использования ликвидационного фонда:
_________________________________________________________________________.
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование _____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер ___________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
номер мобильного телефона: ________________________________________________
e-mail: ___________________________________________________________________
банковские реквизиты: _____________________________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________________
банковский идентификационный код _________________________________________
наименование банка _______________________________________________________
код бенефициара __________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) _______________________________________________________________________;
2) _______________________________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) ___________________________________
индивидуальный идентификационный номер __________________________________
паспортные данные ________________________________________________________
гражданство ______________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
номер мобильного телефона: ________________________________________________
e-mail: ___________________________________________________________________
банковские реквизиты:
индивидуальный идентификационный код ____________________________________
банковский идентификационный код ________________________________________
наименование банка _______________________________________________________
код бенефициара __________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) _______________________________________________________________________
2) _______________________________________________________________________
Согласен на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование данных,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.

12. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 4-тармағына сәйкес, қажет болған жағдайда шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда, он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Таратылған қорды пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік
қызметтер көрсету
қағидаларына
1-қосымша
________________________
(уәкілетті органның атауы)
Өтініш
Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беруіңізді сұраймын.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі: ____________________________
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың тіркелген күні: ______________
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың бұзылған күні: _______________
Жер қойнауын пайдалану операциясының түрі: _________________________________
Пайдалы қазбаның атауы: ____________________________________________________
Кен орнының атауы: ________________________________________________________
Тарату қорын пайдаланудың қажеттілігі немесе себептерінің сипаттамасы:
__________________________________________________________________________
Өзім (өзіміз) туралы мәліметтерді ұсынамын (ұсынамыз):
заңды тұлға үшін:
атауы _____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________
ұялы телефон нөмірі: ________________________________________________________
e-mail: ____________________________________________________________________
банктік деректемелері: ______________________________________________________
жеке сәйкестендіру коды __________________________________________________
банктің сәйкестендіру коды __________________________________________________
банк атауы ________________________________________________________________
бенефициар коды ___________________________________________________________
Өтінімге қоса беріледі:
1.________________________________________________________________________;
2.________________________________________________________________________.
жеке тұлға үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) ________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________________
паспорт деректері __________________________________________________________
азаматтығы ________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________
ұялы телефон нөмірі: ________________________________________________________
e-mail: ____________________________________________________________________
банктік деректемелері:
жеке сәйкестендіру коды ____________________________________________________
банктің сәйкестендіру коды __________________________________________________
банк атауы ________________________________________________________________
бенефициар коды ___________________________________________________________
Өтінімге қоса беріледі:
1.________________________________________________________________________;
2.________________________________________________________________________.
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісім беремін.

В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен. Подтверждаю достоверность
указанных сведений в заявлении и прилагаемых к заявлению документов.
Данные из электронной цифровой подписи заявителя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
на использование
ликвидационного фонда"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Правила выдачи разрешения на использование ликвидационного фонда"
1
Наименование государственной услуги
Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Наименование услугодателя
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz; цифровой объект "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН).
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
7 (семь) рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
разрешение на использование ликвидационного фонда, либо мотивированный ответ об отказе.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8-00 до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При добыче твердых полезных ископаемых:

Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4 тармағына сәйкес жалған мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын. Өтініште көрсетілген мәліметтердің және өтінішке қоса берілген құжаттардың дұрыстығын растаймын.
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қою күні мен уақыты.
"__" _____ 20 _ жыл _____ сағат ____ минут.
"Таратылған қорды
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметтер
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілі
"цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz.; "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" цифрлық объектісі (бұдан әрі - ЖҚПБП).
5
Мемлекеттік қызмет көрсемемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
7 (жеті) жұмыс күні.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 8-00-ден 17-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін;
2) ЖҚПБП - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Қатты пайдалы қазбаларды өндіру кезінде:

1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) электронные копии писем-согласований на проект работ по ликвидации, разработанный и утвержденный в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих цифровых цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При разведке твердых полезных ископаемых:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к Правилам;
2) электронные копии писем-согласований уполномоченного органа по земельным отношениям, положительное заключение государственной экологической и санитарно-эпидемиологической экспертизы на проект рекультивации нарушенных земель.
В случае отсутствия необходимости проведения ликвидационных работ:
1) заявление по форме согласно приложению 4 к Правилам;
2) электронная копия акта обследования или акт возврата всей контрактной территории, подтверждающий отсутствие необходимости проведения ликвидационных работ.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
В случае проведения ликвидации последствий операций по разведке:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) электронная копия акта ликвидации последствий операций по недропользованию.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
3) предоставление документов, предусмотренных настоящими правилами при возврате части (частей) контрактной территории, без проведения ликвидационных работ, в соответствии с пунктом 1 статьи 54 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: единый контакт-центр при Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан: 1465.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
на использование
ликвидационного фонда"
___________________________
(наименование юридического
лица,
либо фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица)
___________________________
(адрес)
Ответ
На №_____ от "__"_____ 20___г.
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан, рассмотрев
ваше обращение на получение разрешения на использование ликвидационного фонда,
приняло следующее решение: разрешить либо отказать.
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
на использование
ликвидационного фонда"
___________________________
(наименование юридического
лица либо фамилия, имя,
отчество
(при его наличии) физического
лица)
____________________________
(адрес)
Мотивированный ответ об отказе в государственной услуге
На №_____ от "__"_____ 20___г.
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан, рассмотрев
ваше обращение на получение разрешения на использование ликвидационного фонда,
сообщает следующее.
(Обоснование отказа).
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 6 к приказу
Приложение 6 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 30 мая 2020 года № 323
Правила оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы
на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров"

1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес әзірленген және бекітілген тарату жөніндегі жұмыстардың жобасына келісім-хаттардың электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Қатты пайдалы қазбаларды барлау кезінде:
1) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның келісу хаттарының электрондық көшірмелері, бұзылған жерлерді рекультивациялау жобасына мемлекеттік экологиялық және санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың оң қорытындысы.
Тарату жұмыстарын жүргізу қажеттілігі болмаған жағдайда:
1) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) тексеру актісінің электрондық көшірмесі немесе тарату жұмыстарын жүргізу қажеттілігінің жоқтығын растайтын барлық келісімшарттық аумақты қайтару актісі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Барлау жөніндегі операциялардың салдарын жою жүргізілген жағдайда:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялардың салдарын жою актісінің электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады
11
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
3) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 54-бабының 1-тармағына сәйкес тарату жұмыстарын жүргізбей, келісімшарттық аумақтың бір бөлігін (бөліктерін) қайтару кезінде осы Қағидаларда көзделген құжаттарды ұсыну.
12
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс Министрлігі жанындағы бірыңғай байланыс орталығы: 1465.
"Таратылған қорды
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметтер
көрсету қағидаларына
3-қосымша
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
_____________________________
(мекенжай)
Жауап
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі сіздің тарату қорды пайдалануға рұқсат алуға өтінішіңізді қарап, мынадай шешім қабылдады: рұқсат ету немесе бас тарту.
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
"Таратылған қорды
пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметтер
көрсету қағидаларына
4-қосымша
___________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе
тегі, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты)
___________________________
(мекенжай)
Мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі сіздің тарату қорды пайдалануға рұқсат алуға өтінішіңізді қарап, келесіні хабарлайды.
(Бас тарту негіздемесі)
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
Бұйрыққа 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 30 мамырдағы
№ 323 бұйрығына
6-қосымша
"Барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
2. Государственная услуга "Выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Правила распространяются на физических и юридических лиц, осуществляющих деятельность в сфере недропользования (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов указанных в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров" (далее – Перечень). Перечень, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, экологическое разрешение или заключение о результатах скрининга воздействии намечаемой деятельности, содержащее вывод об отсутствии необходимости проведения оценки воздействия на окружающую среду, содержащихся в государственных цифровых системах услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
5. Заявление с приложенными документами регистрируется в ЕПН в день его поступления с присвоением уникального учетного номера, даты и времени (часы, минуты) регистрации.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день.
При этом до подписания документа ЕПН осуществляет запрос на веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz для присвоения номера, присваиваемого электронному документу государственной цифровой системой разрешений и уведомлений (НИКАД).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді.
3. Қағидалар жер қойнауын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) қолданылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 1–қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау массасын алуға және (немесе) топырақтың орнын ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 10-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш жібереді. Процестің сипаттамаларын, көрсетілетін қызметтің нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын Тізбе, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшада баяндалған.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден қоршаған ортаға әсерді бағалауды жүргізу қажеттілігінің жоқтығы туралы қорытындыны қамтитын, көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингінің нәтижелері туралы экологиялық рұқсатты немесе қорытындыны алады.
5. Қоса берілген құжаттары бар өтініш бірегей есептік нөмір, тіркеу күні мен уақыты (сағаты, минуты) беріле отырып, ол келіп түскен күні "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" цифрлық объектісінде (бұдан әрі – ЖҚПБП) тіркеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Бұл ретте, құжатқа қол қойылғанға дейін ЖҚПБП электрондық құжатқа электрондық құжатқа рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесімен берілетін нөмірді (ӘҚНК) алу үшін www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталына сұрау жібереді.

6. После регистрации заявления в ЕПН в личном кабинете услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
7. Общий срок оказания государственной услуги составляет 10 (десять) рабочих дней.
8. Ответственный исполнитель в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента регистрации заявления проверяет достоверность соответствие требованиям и условиям, предусмотренным пунктом 7 статьи 194 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", а также представленных документов, указанных в пункте 10 Перечня и выдает следующий результат государственной услуги:
1) выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 11 Перечня.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального Кодекса Республики Казахстан.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в личный кабинет в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги в отношении инвесторов, включенных в реестр инвесторов, услугодатель формирует мотивированный отказ и направляет его на согласование в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан (далее – Генеральная прокуратура) посредством ЕПН.
Генеральная прокуратура в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения согласовывает либо отказывает в согласовании принятого решения.
О принятом по итогам согласования с Генеральной прокуратурой решении услугодатель уведомляет услугополучателя, включенного в реестр инвесторов, в течение одного рабочего дня, с момента поступления ответа Генеральной прокуратуры.
В случае положительной оценки принятого решения услугодатель направляет заявителю мотивированный отказ в выдаче разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров.
В случае отрицательной оценки принятого решения услугодатель направляет заявителю уведомление о выдаче разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров.

6. Өтінішті ЖҚПБП-да тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі 10 (он) жұмыс күнін құрайды.
8. Жауапты орындаушы өтініш тіркелген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 194-бабының 7-тармағында көзделген талаптар мен шарттардың, сондай-ақ Тізбенің 10-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мынадай нәтижесін береді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тау-кен массасын алуға және (немесе) барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде топырақтың орнын ауыстыруға рұқсат беру;
2) Тізбенің 11-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Инвесторлар тізіліміне енгізілген инвесторларға қатысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші дәлелді бас тартуды қалыптастырады және оны ЖҚПБП арқылы Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына (бұдан әрі – Бас прокуратура) келісуге жібереді.
Бас прокуратура қабылданған шешімді алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде келіседі не келісуден бас тартады.
Бас прокуратурамен келісу қорытындылары бойынша қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті беруші инвесторлар тізіліміне енгізілген көрсетілетін қызметті алушыны Бас прокуратураның жауабы келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
Қабылданған шешім оң бағаланған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтініш берушіге мың текше метрден асатын көлемде барлау учаскесінде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақтың орнын ауыстыруға рұқсат беруден дәлелді бас тартуды жібереді.
Қабылданған шешім теріс бағаланған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтініш берушіге мың текше метрден асатын көлемде барлау учаскесінде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақтың орнын ауыстыруға рұқсат беру туралы хабарлама жібереді.

В соответствии с пунктом 4 статьи 66 Административного процедурно
процессуального кодекса Республики Казахстан об ответственности
за предоставление недостоверных сведений осведомлен. Подтверждаю достоверность
указанных сведений в заявлении и прилагаемых к заявлению документов.
Данные из электронной цифровой подписи заявителя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
на извлечение горной массы
и (или) перемещение почвы
на участке разведки в объеме,
превышающем одну тысячу
кубических метров"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдачи разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров"
1
Наименование государственной услуги
Выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Наименование услугодателя
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz; цифровой объект "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН).
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
срок оказания – 10 (десять) рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
электронная (частично автоматизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров по форме, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, с 8-00 до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 66-бабының 4 тармағына сәйкес жалған мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардармын. Өтініште көрсетілген мәліметтердің және өтінішке қоса берілген құжаттардың дұрыстығын растаймын.
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қою күні мен уақыты.
"__" _____ 20 _ жыл _____ сағат ____ минут.
Барлау учаскесінде
бір мың текше метрден
асатын көлемде тау массасын
алуға және (немесе) топырақтың
орнын ауыстыруға рұқсат
беру қағидаларына
2-қосымша
"Барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілі
"цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz.; "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" цифрлық объектісі (бұдан әрі - ЖҚПБП).
5
Мемлекеттік қызмет көрсемемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
көрсету мерзімі - 10 (он) жұмыс күні.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші-Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 8-00-ден 17-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін;
2) ЖҚПБП - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) запрос в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия заключение компетентного лица, подтверждающее обоснованность запрашиваемого превышения объема извлекаемой горной массы и (или) перемещаемой почвы для целей оценки ресурсов твердых полезных ископаемых, а также документ, подтверждающий полномочия компетентного лица.
3) документ, подтверждающий полномочия лица, действующего от имени заявителя при подаче заявления, если такое лицо назначено заявителем.
Заявление и прилагаемые документы составляются на казахском или русском языках. Если заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, прилагаемые к заявлению документы могут быть составлены на иностранном языке с приложением к каждому документу перевода на казахский или русский язык, верность которого засвидетельствована нотариусом.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и/или представленных документов требованиям и условиям, предусмотренным пунктом 7 статьи 194 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: единый контакт-центр при Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан: 1465.
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на извлечение горной массы
и (или) перемещение почвы
на участке разведки в объеме,
превышающем одну тысячу
кубических метров
Разрешение на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы
на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров
Выдано___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, либо наименование
юридического лица, адрес заявителя)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(номер лицензии, дата выдачи, вид лицензии)
__________________________________________________________________________
на основании заключения компетентного лица
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) компетентного лица, документ,
подтверждающий полномочность компетентного лица)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(объем извлекаемой массы и (или) перемещение почвы на участке разведки)
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 4
к Правилам выдачи
разрешения на извлечение
горной массы и (или)
перемещение почвы
на участке разведки в объеме,
превышающем одну тысячу
кубических метров
Мотивированный ответ об отказе в государственной услуге
[Наименование уполномоченного органа] рассмотрев Ваше заявление
№__ от "__" ______________ ____г. сообщает следующее:
(Текст письма)
Данные из электронной цифровой подписи услугодателя;
Дата и время подписания с электронной цифровой подписью.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.

1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) электрондық көшірмесі қатты пайдалы қазбалар ресурстарын бағалау мақсаттары үшін алынатын тау-кен массасы және (немесе) орны ауыстырылатын топырақ көлемінің сұрау салынатын асып кетуінің негізділігін растайтын құзыретті тұлғаның қорытындысы, сондай-ақ құзыретті тұлғаның өкілеттігін растайтын құжат.
3) өтініш берген кезде өтініш берушінің атынан әрекет ететін адамның өкілеттігін растайтын құжат, егер мұндай адамды өтініш беруші тағайындаса.
Өтініш және қоса беріліп отырған құжаттар қазақ немесе орыс тілдерінде жасалады. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға берсе, өтінішке қоса берілетін құжаттар нотариус куәландырған қазақ немесе орыс тіліндегі аударманың әрбір құжатына қосымшамен бірге шет тілінде жасалуы мүмкін.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
11
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және / немесе ұсынылған құжаттардың "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 194-бабының 7-тармағында көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі жанындағы бірыңғай байланыс орталығы: 1465.
Барлау учаскесінде бір мың
текше метрден асатын көлемде
тау массасын алуға және (немесе)
топырақтың орнын ауыстыруға
рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру
Берілді_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) не заңды тұлғаның атауы,
өтініш берушінің мекенжайы)
_________________________________________________________________________________
(лицензияның нөмірі, берілген күні, лицензияның түрі)
_________________________________________________________________________________
құзыретті тұлғаның қорытындысы негізінде
_________________________________________________________________________________
(құзыретті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), құзыретті тұлғаның өкілеттігін растайтын құжат))
_________________________________________________________________________________
(барлау учаскесінде алынатын массаның көлемі және (немесе) топырақтың орнын ауыстыру)
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
Барлау учаскесінде бір мың
текше метрден асатын көлемде
тау массасын алуға және (немесе)
топырақтың орнын ауыстыруға
рұқсат беру қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
[Уәкілетті органның атауы] [күні] [өтініш нөмірі] Сіздің өтінішіңізді қарап, келесіні хабарлайды:
(Хат мәтіні)
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы деректері;
Электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.