О некоторых вопросах ввоза сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2026 года № 175. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2026 года № 38674
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 7.1.83 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 года № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила подтверждения целевого назначения товаров.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 мая 2024 года № 158 "О некоторых вопросах ввоза сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34371).
3. Департаменту агропродовольственных рынков и переработки сельскохозяйственной продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2026 года и действует по 31 декабря 2026 года включительно.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 мая 2026 года № 175
Правила подтверждения целевого назначения товаров
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила подтверждения целевого назначения товаров (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" и подпунктом 7.1.83 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 года № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза" (далее – Решение) и определяют порядок подтверждения целевого назначения товаров.

Қазақстан Республикасының аумағына құрақ қанты шикізатын әкелудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 5 мамырдағы № 175 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 6 мамырда № 38674 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
"Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына және "Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағы 7.1.83) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Қоса беріліп отырған Тауарлардың нысаналы мақсатын растау қағидалары бекітілсін;
2. "Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2024 жылғы 14 мамырдағы № 158 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34371 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Аграрлық азық-түлік нарықтары және ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады және 2026 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және
интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрі
2026 жылғы 5 мамырдағы
№ 175
бұйрығымен бекітілген
Тауарлардың нысаналы мақсатын растау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарлардың нысаналы мақсатын растау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағына және "Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің (бұдан әрі – Шешім) 7-тармағы 7.1.83) тармақшасына сәйкес әзірленді және тауарлардың нысаналы мақсатын растау тәртібін айқындайды.

2. Уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган) осуществляет подтверждение целевого назначения ввозимого сахара-сырца тростникового (код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза: субпозиции 1701 13; 1701 14), предназначенного для промышленной переработки в Республике Казахстан, в размере не более 100 000 (сто тысяч) тонн.
Глава 2. Порядок подтверждения целевого назначения товаров
3. Для получения подтверждения целевого назначения сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки в Республике Казахстан, заявителем подается заявка на получение подтверждения целевого назначения товаров по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка).
К заявке прилагаются:
копии контрактов (договоров), на основании которых планируется осуществить ввоз сахара-сырца тростникового;
копии платежных документов, подтверждающих оплату декларируемого товара;
копии контрактов (договоров) между организацией, осуществляющей ввоз сахара-сырца тростникового и организацией, осуществляющей его промышленную переработку (не предоставляется в случае ввоза сахара-сырца тростникового организацией, осуществляющей его промышленную переработку).
4. Документы, составленные на иностранном языке, предоставляются с переводом на казахский либо русский язык. Верность перевода с одного языка на другой либо подлинность подписи переводчика необходимо нотариально засвидетельствовать в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".
5. Заявка, подписанная первым руководителем заявителя, либо уполномоченным лицом на основании соответствующего документа, подтверждающего полномочия, и прилагаемые к заявке документы предоставляются нарочно через канцелярию уполномоченного органа или в электронном виде на электронный адрес канцелярии уполномоченного органа.
Заявка и прилагаемые к заявке документы принимаются и регистрируются в канцелярии уполномоченного органа в день их поступления с присвоением регистрационного номера и даты, и направляются в структурное подразделение уполномоченного органа, непосредственно осуществляющее рассмотрение документов (далее – структурное подразделение).
При обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок осуществляются в ближайший следующий за ним рабочий день.
6. Структурное подразделение в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявки рассматривает и проверяет заявку на предмет полноты и соответствия требованиям настоящих Правил.
В случае установления неполноты представленных сведений и (или) несоответствия заявки требованиям настоящих Правил, уполномоченный орган в срок, указанный в части первой настоящего пункта, направляет заявителю уведомление, в котором указывает, каким требованиям не соответствует представленная заявка. Уведомление направляется на электронный адрес, указанный заявителем в заявке.
Срок для приведения заявки в соответствие требованиям настоящих Правил составляет 2 (два) рабочих дня.
В случае, если в течение 2 (двух) рабочих дней заявитель не привел заявку в соответствие с требованиями настоящих Правил, уполномоченный орган направляет на электронный адрес заявителя, указанный в заявке, мотивированный отказ в произвольной форме с указанием конкретных причин отказа заявителю.

2. Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) Қазақстан Республикасында өнеркәсіптік өңдеуге арналған, 100 000 (жүз мың) тоннадан аспайтын мөлшерде әкелінетін құрақ қанты шикізатының (Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды: 1701 13; 1701 14 субпозициялар) нысаналы мақсатын растауды жүзеге асырады.
2-тарау. Тауарлардың нысаналы мақсатын растау тәртібі
3. Қазақстан Республикасында өндірістік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатының нысаналы мақсатына растау алу үшін өтініш беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың нысаналы мақсатына растау алуға арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) береді.
Өтінімге мыналар қоса беріледі:
келісімшарттардың (шарттардың) көшірмелері, олардың негізінде құрақ қанты шикізатын әкелуді жүзеге асыру жоспарланады;
декларацияланатын тауардың төленгенін растайтын төлем құжаттарының көшірмелері;
құрақ қанты шикізатын әкелуді жүзеге асыратын ұйым мен оның өнеркәсіптік өңделуін жүзеге асыратын ұйым арасындағы келісімшарттардың (шарттардың) көшірмелері (құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдеуді жүзеге асыратын ұйым оны әкелген жағдайда ұсынылмайды).
4. Шет тілінде жасалған құжаттар қазақ не орыс тіліндегі аудармасымен ұсынылады. Бір тілден екінші тілге аударманың дұрыстығы не аудармашының қолының түпнұсқалылығы "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес нотариалды түрде куәландырылуы қажет.
5. Өтінім берушінің бірінші басшысы не уәкілетті адам өкілеттіктерін растайтын тиісті құжаттың негізінде қол қойған өтінім және өтінімге қоса берілетін құжаттар уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол түрде немесе уәкілетті орган кеңсесінің электрондық мекенжайына электрондық түрде беріледі.
Өтінім және өтінімге қоса берілген құжаттар уәкілетті органның кеңсесіне келіп түскен күні тіркеу нөмірі мен күні беріле отырып қабылданады және тіркеледі және құжаттарды қарауды тікелей жүзеге асыратын уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – құрылымдық бөлімше) жолданады.
Өтінім беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау одан кейінгі жақын жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Құрылымдық бөлімше өтінімді алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінімді қарайды және толықтығы мен осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді.
Ұсынылған мәліметтердің толық еместігі және (немесе) өтінімнің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес еместігі анықталған жағдайда, уәкілетті орган осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімде өтінім берушіге ұсынылған өтінімнің қандай талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетілген хабарлама жібереді. Хабарлама өтінім беруші өтінімде көрсеткен электрондық мекенжайға жолданады.
Өтінімді осы Қағидалардың талаптарына сәйкестендіру мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
Егер өтінім беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінімді осы Қағидалардың талаптарына сәйкестендірмеген жағдайда, уәкілетті орган өтінімде көрсетілген өтінім берушінің электрондық мекенжайына бас тартудың нақты себептерін көрсете отырып еркін нысанда уәжді бас тартуды жолдайды.

7. В случае положительного рассмотрения заявки структурное подразделение в течение 3 (трех) рабочих дней готовит проект подтверждения целевого назначения товаров по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам за подписью руководителя уполномоченного органа либо лица, исполняющего его обязанности.
Подтверждение целевого назначения товаров направляется заявителю по почте заказным письмом с уведомлением о вручении либо представляется нарочно через канцелярию уполномоченного органа.
8. Использование сахара-сырца тростникового, помещенного под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления с применением тарифной льготы в соответствии с подпунктом 7.1.83 пункта 7 Решения, допускается исключительно в соответствии с его целевым назначением. Сахар белый, полученный в результате промышленной переработки ввезенного с применением тарифной льготы сахара-сырца тростникового, предусмотренной подпунктом 7.1.83 пункта 7 Решения, может использоваться и (или) реализовываться исключительно на территории Республики Казахстан и не подлежит вывозу в иные государства-члены Евразийского экономического союза.
Ограничения по пользованию и (или) распоряжению сахаром-сырцом тростниковым, помещенным под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления с применением тарифной льготы, предусмотренной подпунктом 7.1.83 пункта 7 Решения, действуют до момента его поступления на склад организации, осуществляющей промышленную переработку сахара-сырца тростникового, но не более 1 года со дня выпуска такого товара в соответствии с таможенной процедурой выпуска для внутреннего потребления. Документом, подтверждающим поступление товара на склад организации является копия акта приема или акта приема-передачи такого товара.
9. Организация, осуществляющая ввоз сахара-сырца тростникового, и организация, осуществляющая промышленную переработку сахара-сырца тростникового, ежегодно в срок до 31 декабря отчетного года предоставляют в уполномоченный орган отчет о целевом использовании сахара-сырца тростникового по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
10. В случае несогласия с результатом рассмотрения заявки, заявитель обжалует решение уполномоченного органа в соответствии с пунктом 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам подтверждения
целевого назначения товаров
Форма
Заявка на получение подтверждения целевого назначения товаров
____________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)

7. Өтінім оң қаралған жағдайда, құрылымдық бөлімше 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган басшысының не оның міндеттерін атқарушы адамның қолы қойылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тауарлардың нысаналы мақсатын растау жобасын дайындайды.
Тауарлардың нысаналы мақсатын растау өтінім берушіге тапсыру туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен почтамен жіберіледі не уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
8. Шешімнің 7-тармағының 7.1.83) тармақшасына сәйкес тарифтік жеңілдікті қолдана отырып, ішкі тұтыну үшін шығарылған, кедендік рәсімдеуге жатқызылған құрақ қанты шикізатын тек оның нысаналы мақсатына сәйкес пайдалануға жол беріледі. Шешімнің 7-тармағының 7.1.83) тармақшасында көзделген тарифтік жеңілдікті пайдалана отырып әкелінетін құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдеу нәтижесінде алынған ақ қант тек Қазақстан Республикасының аумағында ғана пайдаланылуы және (немесе) сатылуы мүмкін және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттерге шығарылмайды.
Шешімнің 7-тармағының 7.1.83) тармақшасында көзделген тарифтік жеңілдікті қолдана отырып, ішкі тұтыну үшін шығарылған, кедендік рәсімдеуге жатқызылған құрақ қанты шикізатын пайдалануға және (немесе) иелік етуге шектеулер құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдеуді жүзеге асыратын ұйымның қоймасына келіп түскенге дейін қолданыста болады, бірақ ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсіміне сәйкес осындай тауарлар шығарылған күнінен бастап 1 жылдан аспауы тиіс. Қабылдау актісінің немесе осындай тауарларды қабылдау-тапсыру актісінің көшірмесі тауарлардың ұйымның қоймасына келіп түскенін растайтын құжат болып табылады.
9. Құрақ қанты шикізатын әкелуді жүзеге асыратын ұйым және құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдеуді жүзеге асыратын ұйым жыл сайын есепті жылдың 31 желтоқсанына дейінгі мерзімде уәкілетті органға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрақ қанты шикізатын нысаналы пайдалану туралы есеп береді.
10. Өтінімді қарау нәтижелерімен келіспеген жағдайда, өтініш беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-тармағына сәйкес уәкілетті органның шешіміне шағымданады.
Тауарлардың нысаналы
мақсатын растау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тауарлардың нысаналы мақсатына растау алуға арналған өтінім
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)

просит выдать подтверждение целевого назначения на ввоз сахара-сырца тростникового (код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС): субпозиций 1701 13 и 1701 14), предназначенного для промышленной переработки в Республике Казахстан, в количестве _____________ тонн, согласно подпункту 7.1.83 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 года № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза".
Гарантирую, что сахар белый, полученный в результате промышленной переработки ввезенного с применением тарифной льготы сахара-сырца тростникового, будет использован и (или) реализован исключительно на территории Республики Казахстан, а также не будет перенаправлен на территории других государств-членов Евразийского экономического союза.
В соответствии с частью 1 статьи 2 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан уведомлен, что предпринимательская деятельность осуществляется от имени, за риск и под имущественную ответственность предпринимателя.
Заявитель
Вид деятельности (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Адрес местонахождения (юридический адрес) заявителя
Телефон, электронная почта заявителя
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заявителя
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Единица измерения
Количество
Цена за единицу в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-производитель
Организация, осуществляющая промышленную переработку сахара-сырца тростникового
Руководитель __________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"____" __________ 20___ года
Приложение 2
к Правилам подтверждения
целевого назначения товаров
Форма
Подтверждение целевого назначения товаров
Ввозимые ___________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-
идентификационный номер)
согласно ___________________________________________________________
(реквизиты контракта (договора), на основании которого осуществляется ввоз
сахара-сырца тростникового)
____________________________________________________________________
(реквизиты контрактов (договоров) между организацией, осуществляющей ввоз
сахара-сырца тростникового и организацией, осуществляющей его промышленную
переработку (не заполняется в случае ввоза сахара-сырца тростникового
организацией, осуществляющей его промышленную переработку))
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование товара, количество, стоимость в валюте контракта (договора))
предназначены для промышленной переработки.
Министр _____________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Место печати
"____" ____________ 20___ года
Приложение 3
к Правилам подтверждения
целевого назначения товаров
Форма
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о целевом использовании сахара-сырца тростникового
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: № 1-ОЦИССТ
Периодичность: ежегодный
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, осуществляющая промышленную переработку сахара-сырца тростникового, и организация, осуществляющая ввоз сахара-сырца тростникового.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно в срок до 31 декабря отчетного года.
ИИН/БИН:
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Отчет о целевом использовании сахара-сырца тростникового
Наименование товара
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Единица измерения
Количество ввезенного товара
Объем переработанного сахара
Наименование организации, осуществляющей промышленную переработку сахара-сырца тростникового
1
2
3
4
5
6
7
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных административными источниками на безвозмездной основе "Отчет о целевом использовании сахара-сырца тростникового" приведено в приложении к настоящей форме.
Наименование ______________________ ___________________________________
Адрес___________________________ ________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _____________________
Приложение к форме,
предназначенной для представления
административных данных
административными источниками
на безвозмездной основе
"Отчет о целевом использовании
сахара-сырца тростникового"
Форма
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевом использовании сахара-сырца тростникового"

"Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағы 7.1.83) тармақшасына сәйкес _______________ тонна мөлшерінде Қазақстан Республикасы аумағында өндірістік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын (Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) коды: 1701 13 және 1701 14 субпозициялары) әкелуге шикізатының нысаналы мақсатына растау беруді сұрайды.
Тарифтік жеңілдікті қолдана отырып әкелінген құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдеу нәтижесінде алынған ақ қанттың тек Қазақстан Республикасының аумағында ғана пайдаланылатына және (немесе) өткізілетініне, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағына қайта жіберілмейтініне кепілдік беремін.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 2-бабының 1-бөлігіне сәйкес кәсіпкерлік қызмет кәсіпкер атынан, оның тәуекел етуімен және мүліктік жауапкершілігімен жүзеге асырылатынынан хабардармын.
Өтінім беруші
Қызмет түрі (экономикалық қызметтің жалпы сыныптауышы бойынша коды)
Өтінім берушінің орналасқан мекенжайы (заңды мекенжайы)
Өтінім берушінің телефоны, электрондық почтасы
Өтінім берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Тауар өткізілетін кеден органы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Өлшем бірлігі
Мөлшері
Төлем валютасындағы бірліктің бағасы
Төлем валютасындағы сома
Өндіруші
Өндіруші ел
Құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдейтін ұйым
Басшы _________________________________ ___________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
20__ жылғы "____" ____________
Тауарлардың нысаналы
мақсатын растау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тауарлардың нысаналы мақсатын растау
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(келісімшарттың (шарттың) деректемелері, оның негізінде құрақ қанты шикізатын әкелу жүзеге асырылады)
_______________________________________________________________сәйкес
(құрақ қанты шикізатын әкелуді жүзеге асыратын ұйым мен оны өнеркәсіптік өңдеуді жүзеге асыратын ұйым арасындағы келісімшарттардың (шарттардың) деректемелері (құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдеуді жүзеге асыратын ұйым оны әкелген жағдайда толтырылмайды))
әкелінетін ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тауардың атауы, мөлшері, келісімшарт (шарт) валютасындағы құны)
өндірістік өңдеуге арналған.
Министр _____________ ____________________________________
(қолы)             (аты-жөні, тегі)
Мөрдің орны
20__ жылғы "____" ____________
Тауарлардың нысаналы
мақсатын растау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет – ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Құрақ қанты шикізатын нысаналы пайдалану туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № ҚҚШМПТЕ-1 нысаны
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдеуді жүзеге асыратын ұйым және құрақ қанты шикізатын әкелуді жүзеге асыратын ұйым.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдың 31 желтоқсанына дейінгі мерзімде.
ЖСН/БСН:
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электрондық түрде.
Құрақ қанты шикізатын нысаналы пайдалану туралы есеп
Тауардың аты
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының коды
Өлшем бірлігі
Әкелінген тауардың мөлшері
Өңделген қанттың көлемі
Құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдеуді жүзеге асыратын ұйымның атауы
1
2
3
4
5
6
7
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Құрақ қанты шикізатын нысаналы пайдалану туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Атауы____________________________ _________________________________
Мекенжайы_______________________ __________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_________________________________________
Орындаушы________________________________________ ________________
аты және әкесінің аты (бар болса), тегі қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________ ________________
аты және әкесінің аты (бар болса), тегі қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)__________________________________________________________
Әкімшілік дереккөздердің
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде ұсынуға арналған
"Құрақ қанты шикізатын нысаналы
пайдалану туралы есеп"
нысанына қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған "Құрақ қанты шикізатын нысаналы пайдалану туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевом использовании сахара-сырца тростникового" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
5. В графе 2 Формы указывается наименование товара.
6. В графе 3 Формы указывается код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
7. В графе 4 Формы указывается единица измерения.
8. В графе 5 Формы указывается количество ввезенного товара.
9. В графе 6 Формы указывается объем переработанного сахара, полученного в результате промышленной переработки ввезенного с применением тарифной льготы сахара-сырца тростникового.
10. В графе 7 Формы указывается наименование организации, осуществляющей промышленную переработку сахара-сырца тростникового. Данная графа заполняется организацией, осуществляющей ввоз сахара-сырца тростникового.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған "Құрақ қанты шикізатын нысаналы пайдалану туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында тауардың атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында өлшем бірлігі көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында әкелінген тауардың мөлшері көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында тарифтік жеңілдікті қолдана отырып әкелінген құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдеу нәтижесінде алынған өңделген қанттың көлемі көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында құрақ қанты шикізатын өнеркәсіптік өңдеуді жүзеге асыратын ұйым атауы көрсетіледі. Бұл бағанды құрақ қанты шикізатын әкелуді жүзеге асыратын ұйым толтырады.