Об утверждении типовых правил оказания социально ответственных услуг в сферах естественных монополий
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 апреля 2026 года № 37. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2026 года № 38573
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 13-2) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Типовые правила оказания социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение к сетям" (далее – Типовые правила "Выдача технических условий на подключение к сетям") согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Типовые правила оказания социально ответственной услуги "Проверка готовности объекта к подключению на соответствие выданным техническим условиям" (далее – Типовые правила "Проверка готовности объекта к подключению на соответствие выданным техническим условиям" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Установить, что с 12 июля 2026 года:
1) в Типовых правилах "Выдача технических условий на подключение к сетям", утвержденных настоящим приказом:
подпункт 7) пункта 2 действует в следующей редакции:
"7) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.";
в пункте 6:
подпункты 3), 4) и 5) действуют в следующей редакции:
"3) посредством веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра;

Табиғи монополиялар салаларында әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 28 сәуірдегі № 37 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 29 сәуірде № 38573 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 13-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің үлгілік қағидалары (бұдан әрі – "Желілерге қосылуға техникалық шарттарды беру" Үлгілік қағидалары);
2) Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Объектіні берілген техникалық шарттардың сәйкестігіне қосуға дайындығын тексеру" әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің үлгілік қағидалары (бұдан әрі – "Объектінің берілген техникалық шарттардың сәйкестігін қосуға дайындығын тексеру" үлгілік қағидалары);
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
2026 жылғы 12 шілдеден бастап:
1) осы бұйрықпен бекітілген "Желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" үлгілік қағидаларында:
2-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда қолданылады:
"7) "Цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект.";
6-тармақта:
"3), 4) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда қолданылады:
3) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі-портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде;

4) посредством цифровых объектов, определенных центральными государственными органами;
5) цифровом носителе.";
абзац восьмой пункта 6 действует в следующей редакции:
"Услугополучателем для получения социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям" подается заявление по формам 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам (далее – заявление) через веб-портал "цифрового правительства".";
пункт 7 действует в следующей редакции:
"7. При подаче заявления через Государственную корпорацию работник Государственной корпорации осуществляет идентификацию личности Услугополучателя, и прилагает к заявлению сведения о документах, предусмотренных пунктом 8 Перечней основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение к сетям" согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 к настоящим Типовым правилам, получаемые из соответствующих государственных цифровых систем через веб-портал "цифрового правительства".";
абзацы первый и второй пункта 8 действуют в следующей редакции:
"8. Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При обращении через веб-портал "цифрового правительства" или цифровой системы Услугодателя в "личном кабинете" кандидата отражается статус о принятии заявления для оказания социально ответственной услуги.";
абзац первый пункта 10 действует в следующей редакции:
"10. В случае подачи заявления о выдаче технических условий через Государственную корпорацию, при предоставлении потребителем неполного пакета документов и (или) сведений с истекшим сроком действия, предусмотренных пунктом 8 Перечней основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение к сетям" согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 настоящих Типовых правил, Услугодатель отказывает в приеме заявления.";
в приложении 2 к Типовым правилам "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям":
строка, порядковый номер 2 действует в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления социально ответственной услуги
1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра;

4) орталық мемлекеттік органдармен анықталған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) цифрлық және (немесе) қағаз тасығышта жүзеге асырылады.";
6-тармақтың сегізінші абзацы мынадай редакцияда қолданылады:
"Көрсетілетін қызметті алушы "Объектіні желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерді алу үшін осы Үлгілік қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-нысандар бойынша өтініш (бұдан әрі – Өтініш) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы беріледі.";
7-тармақ мынадай редакцияда қолданылады:
"7. "Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік корпорация қызметкері Қызмет алушының жеке басын сәйкестендіреді және "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынған осы Үлгілік қағидалардың 2, 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес "Желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көзделген құжаттар туралы мәліметтер өтінішке қоса беріледі.";
8-тармақтың бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді қызмет көрсетуші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
"Цифрлық үкімет" веб-порталы немесе қызмет көрсетушінің ақпараттық жүйесі арқылы жүгінген кезде үміткердің "жеке кабинетінде" әлеуметтік жауапты қызмет көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
10-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда қолданылады:
"10. Мемлекеттік корпорация арқылы техникалық шарттарды беру туралы өтініш берілген жағдайда, тұтынушы осы Үлгілік қағидалардың 2, 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес "Желілерге қосылуға техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көзделген құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық емес топтамасын ұсынған кезде не олардың қолданылу мерзімі өткен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
Осы бұйрықпен бекітілген "Объектіні желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметтердің үлгілік қағидаларына 2-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде;

4) посредством цифровых объектов, определенных центральными государственными органами;
5) цифровом носителе.
";
строка, порядковый номер 4 действует в следующей редакции:
"
4
Форма оказания социально
ответственной услуги
Цифровая (частично автоматизированная).
";
строка, порядковый номер 10 действует в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально ответственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в цифровой форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственной услуги в цифровом форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
";
в Приложении 3 к Типовым правилам "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям":
строка, порядковый номер 2 действует в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления социально ответственной услуги
1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством цифровых объектов, определенных центральными государственными органами;
5) цифровом носителе.
";
строка, порядковый номер 4 действует в следующей редакции:
"
4
Форма оказания социально
ответственной услуги
Цифровая (частично автоматизированная).
";
строка, порядковый номер 10 действует в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально ответственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в цифровой форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственную услугу в цифровой форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
";
в Приложении 4 к Типовым правилам оказания социально ответственных услуг "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям":
строка, порядковый номер 2 действует в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления социально ответственной услуги

4) орталық мемлекеттік органдар айқындаған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) цифрлық және (немесе) қағаз тасығышта.
";
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
4
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нысаны
цифрлық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз.
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
10қа
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде цифрлық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы цифрлық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.
";
"Объектіні желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" үлгілік қағидаларына 3-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде;
4) орталық мемлекеттік органдар айқындаған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) цифрлық тасығышта.
";
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
4
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нысаны
Цифрлық (ішінара автоматтандырылған).
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
10
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде цифрлық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы цифрлық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.
";
"Объектіні желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" үлгілік қағидаларына 4-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері

1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством цифровых объектов, определенных центральными государственными органами;
5) цифровом носителе.
";
строка, порядковый номер 4 действует в следующей редакции:
"
4
Форма оказания социально
ответственной услуги
Цифровая (частично автоматизированная).
";
строка, порядковый номер 10 действует в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально ответственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в цифровой форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственную услугу в цифровом форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
";
в Приложении 5 к Типовым правилам "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям":
строка, порядковый номер 2 действует в следующей редакции:
"
2
Способы предоставления социально ответственной услуги
1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством цифровых объектов, определенных центральными государственными органами;
5) цифровом носителе.
";
строка, порядковый номер 4 действует в следующей редакции:
"
4
Форма оказания социально
ответственной услуги
Цифровая (частично автоматизированная).
";
строка, порядковый номер 10 действует в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально ответственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в цифровой форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственной услугу в цифровой форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
";

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде;
4) орталық мемлекеттік органдар айқындаған цифрлық объектілері арқылы;
5) цифрлық тасығышта.
";
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
4
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нысаны
Цифрлық (ішінара автоматтандырылған).
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
10
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде цифрлық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы ақпараттық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.
";
"Объектіні желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" үлгілік қағидаларына 5-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде;
4) орталық мемлекеттік органдар айқындаған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) цифрлық тасығышта.
";
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
4
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нысаны
Цифрлық (ішінара автоматтандырылған).
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
10
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде цифрлық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы ақпараттық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
";

2) в Типовых правилах "Проверка готовности объекта к подключению на соответствие выданным техническим условиям", утвержденных настоящим приказом:
подпункт 7) пункта 2 действует в следующей редакции:
"7) веб-портал "цифрового правительства" – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.";
в пункте 6:
подпункты 3), 4) и 5) действуют в следующей редакции:
"3) посредством веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством цифровых объектов, определенных центральными государственными органами;
5) цифровом носителе.";
абзац седьмой пункта 6 действует в следующей редакции:
"Услугополучателем для получения социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям" подается заявление по формам 1, 2, 3, 4 и 5 согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам (далее – заявление) через веб-портал "цифрового правительства".";
абзацы первый и второй пункта 8 действуют в следующей редакции:
"8. Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При обращении через веб-портал "цифрового правительства" или цифровой системы Услугодателя в "личном кабинете" кандидата отражается статус о принятии заявления для оказания социально ответственной услуги.";
пункт 15 действует в следующей редакции:
"15. Прием заявлений о готовности к подключению к системам теплоснабжения осуществляется через веб-портал "цифрового правительства" или посредством цифровой системы Услугодателя или уполномоченного органа.";
пункт 17 действует в следующей редакции:
"17. При получении услуги посредством веб-портала "цифрового правительства" или цифровой системы Услугодателя в личном кабинете Услугополучателя указывается статус рассмотрения заявления.";
пункт 24 действует в следующей редакции:
"24. Прием заявлений о готовности к подключению к системам газоснабжения осуществляется через веб-портал "цифрового правительства" или посредством цифровой системы Услугодателя или уполномоченного органа.";
пункт 26 действует в следующей редакции:

2) осы бұйрықпен бекітілген "Объектіні берілген техникалық шарттардың сәйкестігіне қосуға дайындығын тексеру" үлгілік қағидаларында:
2-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда қолданылады:
"7) "Цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект.";
6-тармақта:
3), 4) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда қолданылады:
"3) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде;
4) орталық мемлекеттік органдар айқындаған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) цифрлық тасығышта жүзеге асырылады.";
6-тармақтың жетінші абзацы мынадай редакцияда қолданылады:
"Көрсетілетін қызметті алушы "Объектіні желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметті алу үшін осы Үлгілік қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-нысандар бойынша өтініш (бұдан әрі – Өтініш) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы беріледі.";
8-тармақтың бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда қолданылады:
"8. Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің "цифрлық үкіметтің" веб-порталы немесе ақпараттық жүйесі арқылы жүгінген кезде кандидаттың "жеке кабинетінде" әлеуметтік жауапты қызмет көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
15-тармақ мынадай редакцияда қолданылады:
"15. Жылумен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығы туралы өтініштерді қабылдау "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы немесе табиғи монополия субъектісінің немесе уәкілетті органның цифрлық жүйесі арқылы жүзеге асырылады.";
17-тармақ мынадай редакцияда қолданылады:
"17. Көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" веб-порталы немесе цифрлық жүйесі арқылы алған кезде Көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтінішті қарау мәртебесі көрсетіледі.";
24-тармақ мынадай редакцияда қолданылады:
"24. Газбен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығы туралы өтініштерді қабылдау "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы немесе Көрсетілетін қызметті алушының немесе уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырылады.";
26-тармақ мынадай редакцияда қолданылады:

1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной цифровой системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством цифровых объектов, определенных центральными государственными органами;
5) цифровом носителе.
";
строка, порядковый номер 4 действует в следующей редакции:
"
4
Форма оказания социально
ответственной услуги
Цифровая (частично автоматизированная).
";
строка, порядковый номер 10 действует в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально ответственной услуги, в том числе оказываемой в цифровой форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в цифровой форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственной услугу в цифровой форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
";
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 апреля 2026 года № 37
Типовые правила оказания социально ответственной услуги
"Выдача технических условий на подключение к сетям"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Типовые правила оказания социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение к сетям" (далее – Типовые правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13-2) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют типовой порядок оказания социально ответственных услуг в сферах естественных монополий.

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде;
4) орталық мемлекеттік органдар айқындаған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) цифрлық тасығышта.
";
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
4
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нысаны
Цифрлық (ішінара автоматтандырылған).
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда қолданылады:
"
10
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде цифрлық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы цифрлық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.
";
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлiгi
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Су
ресурстары және ирригации
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 28 сәуірдегі
№ 37 Бұйрыққа
1-қосымша
"Желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің үлгілік қағидалары
1- тарау. Жалпы ереже
1. "Желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің үлгілік қағидалары (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 13-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және табиғи монопқағаолиялар салаларында әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің үлгілік тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Типовых правилах используются следующие основные понятия:
1) территориальные подразделения – территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа, осуществляющие в пределах своей компетенции регулирование и контроль деятельности субъектов естественных монополий, включенных в местный раздел государственного регистра субъектов естественных монополий, регулирования цен и государственный контроль за соблюдением порядка ценообразования обязанностей субъекта общественно значимых рынка;
2) социально ответственная услуга – услуга, оказываемая на постоянной основе и направленная на удовлетворение базовых и общественно значимых потребностей физических и юридических лиц, за исключением государственной услуги;
3) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в соответствующих сферах естественных монополий;
4) ведомство уполномоченного органа – ведомство государственного органа, осуществляющего руководство в области общественно значимых рынков, а также ведомство государственного органа в сфере гражданской авиации, осуществляющее государственное регулирование цен и государственный контроль за соблюдением порядка ценообразования и обязанностей субъекта общественно значимого рынка;
5) субъект естественной монополии (далее – Услугодатель) – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, предоставляющее потребителям регулируемые услуги;
6) потребитель (далее – Услугополучатель) – физическое или юридическое лицо, пользующееся или намеревающееся пользоваться регулируемыми услугами;
7) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.
Иные определения и термины, используемые в настоящих Типовых правилах, применяются в соответствии с законодательствами Республики Казахстан о естественных монополиях и подзаконными актами Республики Казахстан в соответствующих отраслях.
3. Настоящие Типовые правила являются документом, определяющим принципы работы Услугодателя с Услугополучателем при оказании социально ответственных услуг.
4. Услугодатель в соответствии со статьей 19 Закона разрабатывает и утверждает требования и правила оказания социально ответственной услуги (далее – Правила Услугодателя) согласно настоящим Типовым правилам.
При этом такие Правила Услугодателя не ухудшают положение Услугополучателей и не расширяют перечень документов и основания для отказа, предусмотренных настоящими Типовыми правилами.

2. Осы Үлгілік қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аумақтық бөлімшелер – өз құзыреті шегінде табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің жергілікті бөліміне енгізілген табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін реттеуді және бақылауды, бағаларды реттеуді және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің міндеттеріне баға белгілеу тәртібінің сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері;
2) әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызмет – мемлекеттік көрсетілетін қызметті қоспағанда, тұрақты негізде көрсетілетін және жеке және заңды тұлғалардың базалық және қоғамдық маңызы бар қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған көрсетілетін қызмет;
3) уәкілетті орган – табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
4) уәкілетті органның ведомствосы – қоғамдық маңызы бар нарықтар саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосы, сондай-ақ бағаларды мемлекеттік реттеуді және баға белгілеу тәртібінің және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің міндеттерінің сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы;
5) табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) – тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынатын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
6) тұтынушы (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) – реттеліп көрсетілетін қызметтерді пайдаланатын немесе пайдалануға ниет білдірген жеке немесе заңды тұлға;
7) "электрондық үкіметтің" – веб-порталы нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге және электрондық түрде көрсетілетін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе.
Осы Үлгілік қағидаларда пайдаланылатын өзге де анықтамалар мен терминдер Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамаларына және тиісті салалардағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді актілеріне сәйкес қолданылады.
3. Осы Үлгілік қағидалар әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушымен жұмыс істеу қағидаттарын айқындайтын құжат болып табылады.
4. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 19-бабына сәйкес осы Үлгілік қағидаларға сәйкес әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің талаптары мен қағидаларын (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті берушінің қағидалары) әзірлейді және бекітеді.
Бұл ретте Көрсетілетін қызметті берушінің осындай қағидалары Көрсетілетін қызметті алушылардың жағдайын нашарлатпайды және осы Үлгілік қағидаларда көзделген құжаттар тізбесін және бас тарту үшін негіздерді ұлғайтпайды.

Глава 2. Порядок, сроки оказания социально ответственной услуги и основания для отказа
Параграф 1. Порядок приема заявлений на выдачу технических условий
5. Социально ответственная услуга "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям" осуществляется Услугодателем.
6. Прием заявлений и выдача результатов оказания социально ответственной услуги осуществляются:
1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной информационной системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством объектов информатизации, определенных центральными государственными органами;
5) электронном носителе.
Технологическое присоединение к электрическим сетям энергопередающих организаций электрических установок с установленной мощностью до 200 кВт субъектов предпринимательства осуществляется в соответствии с Правилами технологического присоединения к электрическим сетям энергопередающих организаций, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 327 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21269).
Услугополучателем для получения социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям" подается заявление по формам 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам (далее – заявление) через веб-портал "электронного правительства".
7. При подаче заявления через Государственную корпорацию работник Государственной корпорации осуществляет идентификацию личности Услугополучателя, и прилагает к заявлению сведения о документах, предусмотренных пунктом 8 Перечней основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение к сетям" согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 к настоящим Типовым правилам, получаемые из соответствующих государственных информационных систем через веб-портал "электронного правительства".
8. Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении через веб-портал "электронного правительства" или информационной системы Услугодателя в "личном кабинете" кандидата отражается статус о принятии заявления для оказания социально ответственной услуги.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.

2-тарау. Әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсетудің тәртібі, мерзімдері және бас тарту негіздері
1-параграф. Техникалық шарттарды беруге арналған өтініштерді қабылдау тәртібі
5. "Объектіні желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметті Көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
6. Өтініштерді қабылдау және жауапкершілігі бар қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі-портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде;
4) орталық мемлекеттік органдармен анықталған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) электрондық тасығышта жүзеге асырылады.
Кәсіпкерлік субъектілерінің белгіленген қуаты 200 кВт дейінгі электр қондырғыларының энергия беруші ұйымдарының электр желілеріне технологиялық қосылу Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 327 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21269 болып тіркелген) бекітілген Энергия беруші ұйымдардың электр желілеріне технологиялық қосылу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы "Объектіні желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерді алу үшін осы Үлгілік қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7- нысандар бойынша өтініш (бұдан әрі – Өтініш) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы беріледі.
7. "Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік корпорация қызметкері Қызмет алушының жеке басын сәйкестендіреді және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы тиісті мемлекеттік электрондық жүйелерден алынған осы Үлгілік қағидалардың 2, 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес "Желілерге қосылуға техникалық шарттар беру" әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерді негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көзделген құжаттар туралы мәліметтер өтінішке қоса беріледі.
8. Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді қызмет көрсетуші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
"Электрондық үкімет" веб-порталы немесе қызмет көрсетушінің ақпараттық жүйесі арқылы жүгінген кезде үміткердің "жеке кабинетінде" әлеуметтік жауапты қызмет көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдау кезінде қызмет алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.

9. При обращении Услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания социально ответственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
10. В случае подачи заявления о выдаче технических условий через Государственную корпорацию, при предоставлении потребителем неполного пакета документов и (или) сведений с истекшим сроком действия, предусмотренных пунктом 8 Перечней основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение к сетям" согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 настоящих Типовых правил, Услугодатель отказывает в приеме заявления.
11. Заявление на выдачу технических условий на подключение к сетям Услугодателя или увеличение объема регулируемой услуги рассматривается:
1) для технически несложных объектов – в течение пяти рабочих дней;
2) для технически сложных объектов – в течение десяти рабочих дней.
В случае подачи заявления на выдачу технических условий через Государственную корпорацию, день приема заявления и день выдачи результата его рассмотрения не входят в срок рассмотрения заявления о выдаче технических условий Услугодателем.
12. По итогам рассмотрения заявления Услугодатель:
1) выдает технические условия;
2) отказывает в выдаче технических условий.
13. Услугодатель отказывает в выдаче технических условий в случаях:
1) отсутствия свободных и доступных мощностей, емкостей, мест, пропускных способностей сетей Услугодателя, необходимых для предоставления требуемого объема регулируемой услуги;
2) отсутствия сетей Услугодателя или иного имущества, необходимого для предоставления регулируемой услуги.
14. В случае отказа в выдаче технических условий Услугодатель:
1) прилагает к решению об отказе в выдаче технических условий мотивированное обоснование;
2) направляет ведомству уполномоченного органа или его территориальному органу копию решения об отказе в выдаче технических условий и мотивированное обоснование с расчетом дефицита свободных и доступных мощностей, емкостей, мест, пропускных способностей сетей Услугодателя или отсутствия сетей Услугодателя или иного имущества, необходимого для предоставления регулируемой услуги.

9. Көрсетілетін қызмет алушы өтінішпен жүгінген кезде жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау және әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік корпорация арқылы техникалық шарттарды беру туралы өтініш берілген жағдайда, тұтынушы осы Үлгілік қағидалардың 2, 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес "Желілерге қосылуға техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көзделген құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық емес топтамасын ұсынған кезде не олардың қолданылу мерзімі өткен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
11. Қызмет берушінің желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру немесе реттелетін қызмет көлемін ұлғайту туралы өтініш:
1) техникалық жағынан күрделі емес объектілер үшін – бес жұмыс күні ішінде;
2) техникалық жағынан күрделі объектілер үшін – он жұмыс күні ішінде қаралады.
Техникалық шарттар беру туралы өтініш Мемлекеттік корпорация арқылы берілген жағдайда, өтінішті қабылдау күні мен оның қаралу нәтижесін беру күні Көрсетілетін қызмет берушінің техникалық шарттар беру туралы өтінішті қарау мерзіміне кірмейді.
12. Көрсетілетін қызмет берушінің өтінішін қарау қорытындысы бойынша:
1) техникалық шарттар береді;
2) техникалық шарттар беруден бас тартады.
13. Көрсетілетін қызмет берушінің техникалық шарттар беруден мынадай жағдайларда бас тартады:
1) талап етілетін реттеліп көрсетілетін қызмет көлемін көрсету үшін қажетті Көрсетілетін қызмет берушінің желілерінің бос және қолжетімді қуаттарының, сыйымдылықтарының, орындарының, өткізу қабілеттерінің болмауы;
2) реттеліп көрсетілетін қызмет көрсету үшін қажетті Көрсетілетін қызмет берушінің желілерінің немесе өзге де мүлкінің болмауы.
14. Техникалық шарттар беруден бас тартылған жағдайда Көрсетілетін қызмет беруші:
1) техникалық шарттар беруден бас тарту туралы шешімге уәжді негіздемені қоса тіркейді;
2) уәкілетті органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына техникалық шарттарды беруден бас тарту туралы шешімнің көшірмесін және Көрсетілетін қызмет берушінің желілерінің бос және қолжетімді қуаттарының, сыйымдылықтарының, орындарының, өткізу қабілеттерінің тапшылығын есептей отырып негізделген дәлелдемесін не Көрсетілетін қызмет берушінің желілерінің немесе реттелетін қызметті көрсету үшін қажетті өзге де мүліктің болмауы туралы негіздемені жібереді

Параграф 2. Выдача технических условий на подключение объектов к сетям электроснабжения
15. Технические условия на подключение объектов потребителей к сетям электроснабжения Услугодателя или увеличение объема регулируемой услуги выдаются в случаях:
1) подключения вновь вводимых или реконструируемых электроустановок к электрическим сетям энергопередающей (энергопроизводящей) организации;
2) увеличения потребляемой электрической мощности от мощности, указанной в ранее выданных технических условиях;
3) изменения схемы внешнего электроснабжения;
4) изменения категории надежности электроснабжения приемников электрической энергии потребителя;
5) уменьшения потребляемой электрической мощности от мощности, указанной в ранее выданных технических условиях, при наличии письменного согласия потребителя.
16. Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям электроснабжения" указан в приложении 2 к настоящим Типовым правилам.
Параграф 3. Выдача технических условий на подключение к сетям теплоснабжения
17. Технические условия на присоединение объектов потребителей к сетям теплоснабжения Услугодателя организации выдаются в случаях:
1) присоединения к тепловым сетям вновь вводимых объектов;
2) изменения количества потребляемой тепловой энергии или параметров теплоносителя, связанного с реконструкцией или расширением теплопотребляющих установок потребителя и не соответствующего действующим техническим условиям;
3) присоединения к тепловым сетям ранее неприсоединенного объекта;
4) изменения схемы внешнего теплоснабжения.
18. Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям теплоснабжения" указан в приложении 3 к настоящим Типовым правилам.
Параграф 4. Выдача технических условий на подключение к сетям газоснабжения
19. Технические условия на подключение к сетям газоснабжения выдаются в случаях:
1) проектирования и последующего строительства новых объектов, присоединяемых к системам газоснабжения;
2) увеличения объемов потребляемых услуг из действующей системы газоснабжения;
3) реконструкции объекта, если это приведет к изменению объемов и характеристик потребляемых услуг;
4) перепрофилирования объекта.
20. Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям газоснабжения" указан в приложении 4 к настоящим Типовым правилам.
Параграф 5. Выдача технических условий на подключение объектов к сетям водоснабжения и (или) водоотведения

2-параграф. Объектіні электрмен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру
15. Тұтынушылардың объектілерін Көрсетілетін қызмет берушінің электрмен жабдықтау желілеріне қосылуға немесе реттелетін қызмет көлемін ұлғайтуға арналған техникалық шарттар мынадай жағдайларда беріледі:
1) жаңадан енгізілетін немесе реконструкцияланатын электр қондырғыларын энергия беруші (энергия өндіруші) ұйымның электр желілеріне қосу кезінде;
2) бұрын берілген техникалық шарттарда көрсетілген қуаттан тұтынылатын электр қуатын ұлғайту кезінде;
3.) сыртқы электрмен жабдықтау схемасын өзгерту кезінде;
4) тұтынушының электр энергиясын қабылдағыштарының электрмен жабдықтау сенімділігі санатын өзгерту кезінде;
5) тұтынушының жазбаша келісімі болған кезде бұрын берілген техникалық шарттарда көрсетілген қуаттан тұтынылатын электр қуатын азайту.
16. "Объектіні электрмен жабдықтау желілеріне қосылуға техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Үлгілік қағидалардың 2-қосымшасында көрсетілген.
3-параграф. Жылумен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру
17. Тұтынушылардың объектілерін Көрсетілетін қызмет беруші ұйымның жылумен жабдықтау желілеріне қосылуға арналған техникалық шарттар мынадай жағдайларда беріледі:
1) жаңа пайдалануға беріліп отырған объектілерді жылу желілеріне қосу кезінде;
2) тұтынушының жылу энергиясын тұтыну көлемін немесе жылу тасымалдағыштың параметрлерін өзгерту кезінде, бұл тұтынушының жылу қондырғыларын қайта жаңғырту немесе кеңейтуге байланысты болып, қолданыстағы техникалық шарттарға сәйкес келмеген жағдайда;
3) жылу желілеріне бұрын қосылмаған нысанды қосу;
4) сыртқы жылумен жабдықтау схемасын өзгерту.
18. "Объектіні жылумен жабдықтау жүйелеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізімі осы Үлгілік қағидалардың 3-қосымшасында көрсетілген.
4-параграф. Газбен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру
19. Газбен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттар мына жағдайларда:
1) газбен жабдықтау жүйелеріне қосылатын жаңа нысандарды жобалау және кейінгі құрылыс;
2) қолданыстағы газбен қамтамасыз ету жүйесінен алынатын қызмет көлемін ұлғайту;
3) нысанды қайта жаңғырту кезінде, егер бұл тұтынылатын қызметтердің көлемі мен сипаттамасын өзгертетін болса;
4) нысанды қайта бағыттау (профильдеу) беріледі:
20. "Объектіні газбен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізімі осы Үлгілік қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген.
5-тарау. Объектіні сумен жабдықтау және (немесе) су бұру желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру

21. Технические условия на подключение объектов Услугополучателей к сетям водоснабжения и (или) водоотведения Услугодателя или увеличение объема регулируемой услуги выдаются в случаях:
1) присоединения к сетям вновь вводимых объектов;
2) изменения количества потребляемых регулируемых услуг, связанных с реконструкцией или расширением установок потребителя и не соответствующего действующим техническим условиям;
3) присоединения к сетям водоснабжения и (или) водоотведения ранее не присоединенного объекта.
22. Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям водоснабжения и (или) водоотведения" указан в приложении 5 к настоящим Типовым правилам.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания социально ответственных услуг
23. В случае предоставления Услугополучателем полного пакета документов, Услугодатель рассматривает документы и готовит приказ на выдачу технических условий либо мотивированный отказ и направляет на подписание уполномоченному лицу.
При наличии оснований для отказа, сотрудник ответственного структурного подразделения Услугодателя уведомляет Услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании социально ответственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания социально ответственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания Услугополучателю в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица Услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании социально ответственной услуги.
Жалоба на решение, действий (бездействия) с результатами оказания социально ответственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания социально ответственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом (далее – орган, рассматривающий жалобу). Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

21. Көрсетілетін қызметті алушылардың объектілерін Көрсетілетін қызметті көрсетушінің сумен жабдықтау және (немесе) кәріз жүйесіне қосу немесе реттелетін қызмет көлемін арттыру үшін техникалық шарттар келесі жағдайларда беріледі:
1) жаңа пайдалануға беріліп жатқан объектілерді жүйеге қосу;
2) тұтынушының қондырғыларын қайта құру немесе кеңейтуге байланысты тұтынылатын реттелетін қызметтердің санын өзгерткенде және ол қолданыстағы техникалық шарттарға сәйкес келмегенде;
3) бұрын қосылмаған объектіні сумен жабдықтау және (немесе) кәріз жүйесіне қосу кезінде.
23. "Объектіні сумен жабдықтау және (немесе) су бұру желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапты қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізімі осы Үлгілік қағидалардың 5-қосымшасында көрсетілген.
3-тарау. Әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
23. Қызмет алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қарайды және техникалық шарттарды беру туралы бұйрықты не дәлелді бас тартуды дайындап, оны уәкілетті тұлғаның қол қоюына жібереді.
Бас тарту үшін негіздер болған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері қызмет алушыны Әлеуметтік жауапты қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ қызмет алушыға осы алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша қызмет алушыға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижесі – оң шешім не дәлелді бас тарту жолданады.
Әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету нәтижелері бойынша қабылданған шешімдерге, әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағым қызмет көрсетушінің басшысының атына немесе шешімі, әрекеті (әрекетсіздігі) шағымдалып отырған лауазымды тұлғаға берілуі мүмкін.
Әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарау жоғары тұрған әкімшілік органмен, лауазымды тұлғамен (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүзеге асырылады. Шағым жасалып отырған шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) қатысты қызмет көрсетуші, лауазымды тұлға шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешімі, әрекеті (әрекетсіздігі) шағым жасалып отырған қызмет көрсетуші, лауазымды тұлға егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы шешім қабылдап, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего социально ответственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания социально ответственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Типовым правилам оказания
социально ответственных услуг
"Выдача технических условий
на подключение объектов к сетям"
Форма 1
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица
или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление на выдачу технических условий на подключение к сетям электроснабжения
Полное наименование объекта (действующего, реконструируемого), его адрес
местонахождение, место подключения) _________________________________
Необходимость выдачи технических условий (отметить нужное): на временное
электроснабжение (период строительства), электроснабжение на постоянной основе)
Заявленная мощность: килоВатт (далее – кВт)
Уровень напряжения (номинальное напряжение присоединяемой установки) Квт
Категория надежности электроснабжения (отметить нужное): (1, 2, 3)
Перечень субпотребителей и характеристики их электроустановок:
____________________________________________________________________
Прилагаем:
Форма 2
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического
лица или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"____" ________ 20__ год
Схемы внешнего электроснабжения потребителя
1) Обзор существующего состояния электроснабжения и перспективы развития на три, пять – десять лет;
2) электрические нагрузки потребителей и источники их покрытия;
3) балансы мощности и электроэнергии (существующее состояние и перспектива натри, пять – десять лет);
4) варианты схемы внешнего электроснабжения;
5) обоснование рекомендуемой схемы внешнего электроснабжения;
6) расчеты электрических режимов (нормальные, послеаварийные режимы) рассматриваемого района с прилегающими электрическими сетями;

Қызмет алушының тікелей әлеуметтік жауапты қызмет көрсетушіге келіп түскен шағымы Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер туралы" Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Қызмет алушының әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгіну сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін ғана жол беріледі.
"Объектілерді желілерге қосуға
арналған техникалық
шарттар беру" әлеуметтік
жауапкершілігі бар
қызметтер көрсетудің үлгілік
қағидаларына
1-қосымша
1-нысан
Тұтынушы:
__________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (болған жағдайда), тегі
немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" _______
Электрмен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беруге арналған өтініш
Объектінің (қолданыстағы, реконструкцияланатын) толық атауы, оның мекенжайы, орналасқан жері, қосылу орны) _____________________________
Техникалық шарттарды беру қажеттілігі (қажеттісін белгілеу):
уақытша электрмен жабдықтауға (құрылыс кезеңіне), тұрақты негізде электрмен жабдықтауға)
Мәлімделген қуат: ______________________ килоВатт (бұдан әрі – кВт)
Кернеу деңгейі (қосылатын қондырғының номиналды кернеуі) Квт
Электрмен жабдықтау сенімділігінің санаты (қажеттісін белгілеу): (1, 2, 3)
Қосалқы тұтынушылардың тізбесі және олардың электр қондырғыларының сипаттамалары:
______________________________________________________________
Мыналар қоса беріледі:
2-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты(болған жағдайда), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Тұтынушыны сыртқы электрмен жабдықтау схемалары
1) электрмен жабдықтаудың қазіргі жай-күйіне және үш, бес-он жылға арналған даму перспективасына шолу;
2) тұтынушылардың электр жүктемелері және оларды өтеу көздері;
3) қуат пен электр энергиясының теңгерімдері (қазіргі жай-күйі мен үш, бес-он жылға арналған перспективасы);
4) сыртқы электрмен жабдықтау схемасының нұсқалары;
5) сыртқы электрмен жабдықтаудың ұсынылатын схемасының негіздемесі;
6) қаралып отырған ауданның іргелес электр желілерімен бірге электр режимдерін (қалыпты, авариядан кейінгі режимдер) есептеу;

7) расчет уровней токов короткого замыкания для выбора оборудования;
8) принципы выполнения релейной защиты и автоматики, противоаварийной автоматики;
9) принципы организации диспетчерского и технологического управления;
10) учет электроэнергии (приборы учета);
11) планируемые мероприятия по энергосбережению и энергоэффективности;
12) объемы электросетевого строительства, укрупненный расчет стоимости строительства;
13) выводы;
14) чертежи: принципиальные схемы, карты-схемы или ситуационный план, результаты расчетов электрических режимов, схемы организации диспетчерского и технологического управления, принципиальную схему размещения устройств релейной защиты и автоматики.
Форма 3
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического
лица или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление на выдачу технических условий на подключение к сетям теплоснабжения
Полное наименование объекта (действующего, реконструируемого), его адрес,
местонахождение, место подключения __________________________________
Количество проживающих, количество приборов учета горячего водоснабжения
(для бытовых потребителей) ___________________________________________
Основание для получения технических условий (отметить нужное):
присоединение к тепловым сетям вновь вводимых объектов;
изменение количества потребляемой тепловой энергии (или параметров
теплоносителя), связанное с реконструкцией или расширением теплопотребляющих
установок потребителя и не соответствующее действующим техническим условиям;
присоединение к тепловым сетям ранее не присоединенного объекта;
изменение схемы внешнего теплоснабжения.
В случае наличия проекта: данные характеризующие проектируемый объект,
нормативные сроки его строительства и намеченные сроки ввода объекта
в эксплуатацию, максимальные присоединяемые нагрузки:
технологические нужды, отопление и вентиляция, горячее водоснабжение
Характеристики тепловых нагрузок по видам потребления (для потребителей,
использующих тепловую энергию для бытового потребления, технический паспорт)
и теплотехнический расчет.
Прилагаем:
Форма 4
Потребитель:
________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
_________________________
_________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление на выдачу технических условий на подключение к сетям газоснабжения

7) жабдықты таңдау үшін қысқа тұйықталу токтарының деңгейлерін есептеу;
8) релелік қорғау мен автоматиканы, аварияға қарсы автоматиканы орындау қағидаттары;
9) диспетчерлік және технологиялық басқаруды ұйымдастыру қағидаттары;
10) электр энергиясын есепке алу (есепке алу аспаптары);
11) энергия үнемдеу және энергия тиімділігі бойынша жоспарланған іс-шаралар;
12) электр желілік құрылыстың көлемі, құрылыс құнының ірілендірілген есебі;
13) тұжырымдар;
14) сызбалар: қағидаттық схемалар, карта-схемалар немесе ахуалдық жоспар, электр режимдерін есептеу нәтижелері, диспетчерлік және технологиялық басқаруды ұйымдастыру схемалары, релелік қорғаныс және автоматика құрылғыларын орналастырудың қағидаттық схемасы.
3-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Жылумен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беруге арналған өтініш
Объектінің (жұмыс істеп тұрған, реконструкцияланатын) толық атауы, оның мекенжайы, орналасқан жері, қосылу орны ______________________________
Тұратындар саны, ыстық сумен жабдықтауды есепке алу аспаптарының саны (тұрмыстық тұтынушылар үшін) ___________________________________
Техникалық шарттарды алу үшін негіз (қажеттісін белгілеу):
жаңадан іске қосылатын объектілерді жылу желілеріне қосу;
тұтынушының жылу тұтыну қондырғыларын реконструкциялауға немесе кеңейтуге байланысты және қолданыстағы техникалық шарттарға сәйкес
келмейтін тұтынылатын жылу энергиясының санын
(немесе жылу жеткізгіш параметрлерін) өзгерту;
бұрын қосылмаған объектіні жылу желілеріне қосу;
сыртқы жылумен жабдықтау схемасын өзгерту.
Жоба болған жағдайда: жобаланатын объектіні сипаттайтын деректер, оны салудың нормативтік мерзімдері және объектіні пайдалануға берудің белгіленген мерзімдері, ең жоғары қосылатын жүктемелер:
технологиялық мұқтаждар, жылыту және желдету, ыстық сумен жабдықтау___________________________________________________________ Тұтыну түрлері бойынша жылу жүктемелерінің сипаттамалары (жылу энергиясын тұрмыстық тұтыну үшін пайдаланатын тұтынушылар үшін, техникалық паспорт) және жылу техникалық есеп
Мыналар қоса беріледі:
4-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты
(болған жағдайда) немесе
заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факсы
және электрондық поштасы:
___________________________
___________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Газбен жабдықтау желілеріне қосылуға арналған техникалық шарттарды беруге арналған өтініш

1. Полное наименование объекта: ________________________________
(жилой дом, кафе, магазин, и прочее)
2. Адрес объекта подключения к услуге ___________________________.
3. Общая отапливаемая площадь: _________________________________.
4. Для использования следующего газопотребляющего оборудования:
1) отопительный котел; количество (штука) (марка/ модель/ производитель/
требуемая мощность газопотребления)
2) газовая плита ________________________________________________;
количество (штука) (марка/ модель/ производитель/ требуемая мощность
газопотребления)
3) проточный водонагреватель ____________________________________;
количество (штука) (марка/ модель/ производитель/ требуемая мощность
газопотребления)
4) прочее_______________________________________________________.
5. С предполагаемым расходом максимального часового потребления газа ____.
6. Прилагаю: ___________________________________________________.
Форма 5
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица
или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление на выдачу технических условий на подключение к сетям водоснабжения и (или) водоотведения
1. Полное наименование и адрес объекта (проектируемого, действующего,
реконструируемого): _____________________________________________
Назначение объекта______________________________________________
2. Высота, этажность здания, количество квартир_____________________
1. Водоснабжение
1. Потребность в воде: питьевого качества м3/сутки м3/час макс. в том числе:
1) на хозяйственно-питьевые нужды _________ м3/сутки, _____ м3/час макс.
2) на производственные нужды ________м3/сутки, ____м3/час макс.
Технической м3/сутки м3/час макс. в том числе:
3) на производственные нужды ____________ м3/сутки, __________ м3/час макс.
4) на полив _______________ м3/сутки, _________________м3/час макс.
2. Потребный расход на пожаротушение л/сек.
2. Водоотведение
1. Общее количество сточных вод м3/сутки, м3/час макс.в том числе:
1) фекальных ______________ м3/сутки, ___________м3/час макс.
2) производственно-загрязненных _______м3/сутки, ________м3/час макс.
3) условно-чистых ______ м3/сутки, ______ м3/час макс., сбрасываемых
в систему водоотведения населенного пункта.
2. Качественный состав и характеристика производственных сточных вод
(концентрации загрязняющих веществ, РН, концентрация кислот, щелочей,
взрывчатых, воспламеняющихся радиоактивных веществ и других в соответствии
с перечнем утвержденного предельно-допустимого сброса (ПДС) очищенных
сточных вод в водный объект)______________

1. Объектінің толық атауы:___________________________________
(тұрғын үй, дәмхана, дүкен және өзге де)
2. Көрсетілетін қызметке қосылатын объектінің мекенжайы____________.
3. Жалпы жылытылатын аудан: _____;
4. Мынадай газ тұтыну жабдығын пайдалану үшін:
1) жылыту қазандығы ____________________________________________;
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші/қажетті газ тұтыну қуаты)
2) газ плитасы __________________________________________________;
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші/қажетті газ тұтыну қуаты)
3) ағынды су жылытқыш _________________________________________;
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші/қажетті газ тұтыну қуаты)
4) өзге де_____________________.
5. Газды ең көп сағат тұтынудың болжамды шығысымен______;
6. Мыналарды қоса беремін:_______________.
5-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беруге арналған өтініш
1. Объектінің (жобаланатын, жұмыс істеп тұрған, реконструкцияланатын) толық атауы және мекенжайы:________________________________
2. Объектінің мақсаты____________________________________________
3. Ғимараттың биіктігі, қабаты, пәтер саны__________________________
1. Сумен жабдықтау
1. Суға қажеттілік: су сапасы м3/тәулігіне м3/ең көп сағат оның ішінде:
1) шаруашылық-ауыз су қажеттілігіне ______ м3/тәулік, ____ м3/ ең көп сағат
2) өндірістік қажеттіліктерге ___________ м3/тәулік, __________м3/ ең көп сағат техникалық м3/тәулік м3/ ең көп сағат оның ішінде:
3) өндірістік қажеттіліктерге _________ м3/тәулік, _________ м3/ ең көп сағат
б) суаруға _______________ м3/тәулік, _________________м3/ ең көп сағат
2. Өрт сөндіруге қажетті шығыс л /сек.
2. Су бұру
1. Ағынды сулардың жалпы мөлшері м3/ тәулік, м3/ ең көп сағат оның ішінде:
1) фекальды ______________ м3/ тәулік, ___________м3 ең көп сағат
2) өндірістік-ластанған ___________м3/ тәулік, _________м3/ ең көп сағат
3) шартты-таза __________ м3/ тәулік, елді мекеннің су бұру жүйесіне ағатын
____________ м3/ ең көп сағат.
2. Өндірістік сарқынды сулардың сапалық құрамы мен сипаттамасы (тазартылғанағынды суларды су объектісіне тастаудың бекітілген шекті жол берілетін төгінділер (ШЖБТ) тізбесіне сәйкес ластаушы заттардың
концентрациясы, РН, қышқылдардың, сілтілердің,
жарылғыш, тұтанатын радиоактивті және басқа да заттардың концентрациясы)
________________________________________________________________

3. Прибор учета
Приложения: ____________________________________________________
________________________________________________________________
Форма 6
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица
или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление на выдачу технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения
__________________________________________________________________
(наименование государственного органа) направляет опросный лист
для технических условий на подключение к источникам инженерного
и коммунального обеспечения.
Приложение:
Опросный лист для технических условий на подключение к источникам инженерного
и коммунального обеспечения по форме, утвержденной Правилами организации
застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства,
утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 750 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов за № 12684).
"_____" ________ 20__ год
Форма 7
Потребитель: ________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица
или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление № _____ на газификацию объекта недвижимости
_______________________________________________________________
(наименование государственного органа выдавшее заключение)
организации, предприятия)
Произвело обследование объекта недвижимости и установило следующее:
1) Фамилия, имя, отчество (при его наличии), собственника объекта недвижимости
2) местоположение (адрес) объекта недвижимости _____________________
3) целевое назначение объекта недвижимости _________________________
4) кадастровый номер земельного участка, на котором расположен объект
недвижимости ____________________________________________________
На основании заявления гражданина _________ на газификацию объекта,
находящегося по адресу ____________________________________________,
просим Вас подключить данный объект к системе газоснабжения.
При этом, абонент несет ответственность за объект и недвижимости, и его
соответствие требованиям пожарной безопасности, строительным нормам
и правилам Республики Казахстан для получения технических условий
на проектирование и подключение к газораспределительным сетям.
Примечание: Заключение действительно при наличии сопроводительного письма.
Руководитель ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Абонент_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Дата "________" ____________20___года
Приложение 2
к Типовым правилам оказания
социально ответственных услуг
"Выдача технических условий
на подключение объектов к сетям"
Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги
"Выдача технических условий на подключение объектов к сетям электроснабжения"
Наименование социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям электроснабжения"
1
Наименование услугодателя
Субъект естественной монополий включенный в Государственный регистр по передаче электрической энергии/ по технической диспетчеризации отпуска в сеть и потреблению электрической энергии/ по организации балансирования производства-потребления электрической энергии
2
Способы предоставления социально ответственной услуги

3. Есепке алу аспабы
Қосымшалар:______________________________________________________
_________________________________________________________________
6-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беруге арналған өтініш
___________________________________________________________________ (мемлекеттік органның атауы) инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосуға арналған техникалық шарттар үшін сауалнама парағын жолдайды.
Қосымша:
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы №750 бұйрығымен бекітілген Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12684 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосуға арналған техникалық шарттар үшін сауалнама парағы.
20__ жылғы "_____" ________
7-нысан
Тұтынушы:
___________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Жылжымайтын мүлік объектісін газдандыруға арналған №____өтініш
___________________________________________________________________ (қорытындыны берген мемлекеттік органның атауы) (ұйымдар, кәсіпорындар)
Жылжымайтын мүлік объектісін зерттеу жүргізді және мынаны анықтады:
1) Жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесінің аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі
2) жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері (мекенжайы)
3) жылжымайтын мүлік объектісінің нысаналы мақсаты
4) жылжымайтын мүлік объектісі орналасқан жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Азаматтың өтініші негізінде _________________ мекенжайы бойынша орналасқан объектіні газдандыруға ________________, осы объектіні орталықтандырылған газбенжабдықтау жүйесіне қосуды сұраймыз. Бұл ретте, абонент жылжымайтын мүлік объектісінің өрт қауіпсіздігі талаптарына, құрылыс нормаларына және Қазақстан Республикасы қағидаларына сәйкес келеді және газ
тарату желілерін жобалауға және қосуға арналған техникалық шарттарды алу үшін жауапты болады.
Ескертпе: Қорытынды ілеспе хат болған кезде жарамды.
Басшы __________________________________________________________ (аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі, қолы) Абонент________________________________________________________ (аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі, қолы)
Күні 20___жылғы "_______"_______
"Объектілерді желілерге қосуға
арналған техникалық шарттарды
беру"" әлеуметтік жауапты
қызметтер көрсетудің
Үлгілік қағидаларына
2-қосымша
"Объектілерді электрмен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
"Электрмен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапты қызметінің атауы
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Электр энергиясын беру жөніндегі/ желіге жіберуді техникалық диспетчерлеу және электр энергиясын тұтыну жөніндегі/ электр энергиясын өндіру-тұтынуды теңгерімдеуді ұйымдастыру жөніндегі Мемлекеттік тіркелімге енгізілген табиғи монополиялар субъектісі
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері

1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
(далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной информационной системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством объектов информатизации, определенных центральными государственными органами;
5) электронном носителе.
3
Срок оказания социально ответственной услуги
1) для технически несложных объектов – в течение пяти рабочих дней;
2) для технически сложных объектов – в течение десяти рабочих дней.
4
Форма оказания социально ответственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания социально ответственной услуги
Выдача технические условий на подключение к сетям;
Отказ в выдаче технических условий с приложением мотивированного обоснования.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании социально ответственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя, государственной корпорации и объектов информации
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках) с перерывом на обед;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания социально ответственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания социально
ответственной услуги
К заявлению на выдачу технических условий на подключение к сетям электроснабжения по форме 1 согласно приложению 2 к настоящим Типовым правилам прилагаются:
1) копия документа, удостоверяющего личность владельца объекта – для физических лиц, копия свидетельства индивидуального предпринимателя или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, копия свидетельства или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридических лиц;
2) ситуационный план;
3) расчет-обоснование заявляемой электрической мощности, выполненный самостоятельно или с привлечением экспертной организации;

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде;
3) орталық мемлекеттік органдар айқындаған ақпараттандыру объектілері арқылы;
4) электронды тасығышта.
3
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету мерзімі
1) техникалық жағынан күрделі емес объектілер үшін-бес жұмыс күні ішінде;
2) техникалық жағынан күрделі объектілер үшін – он жұмыс күні ішінде.
4
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нәтижесі
Желілерге қосылуға арналған техникалық шарттарды беру;
Дәлелді негіздемені қоса бере отырып, техникалық шарттарды беруден бас тарту.
6
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – мерекелер туралы Заң) сәйкес түскі үзіліспен демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін;
2) порталда немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, мереке туралы кодекс пен заңға сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Осы Үлгілік қағидаларға
2-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша электрмен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттар беруге өтінішке қоса беріледі:
1) жеке тұлғалар үшін – объект иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, жеке кәсіпкер куәлігінің көшірмесі немесе дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі, заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе анықтама;
2) ахуалдық жоспар;
3) дербес немесе сарапшы ұйымды тарта отырып орындалған мәлімделген электр қуатының есептеу-негіздемесі;

4) копии правоустанавливающих документов на объект электроснабжения;
5) потребители с расчетной мощностью электроустановок 5 МВт и более к заявлению прикладывают схему внешнего электроснабжения потребителя, разработанную специализированной проектной организацией, имеющей лицензию на занятие проектной деятельностью. Схема внешнего электроснабжения потребителя согласовывается с энергопередающей и (или) энергопроизводящей организацией, к электрическим сетям которой планируется подключение. Содержание "Схемы внешнего электроснабжения потребителя" приведено в форме 2 Приложения 2 к настоящим Типовым правилам;
6) опросный лист.
9
Основания для отказа в оказании социально
ответственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в выдаче технических условий в случаях:
1) отсутствия свободных и доступных мощностей, емкостей, мест, пропускных способностей сетей Услугодателя, необходимых для предоставления требуемого объема регулируемой услуги;
2) отсутствия сетей Услугодателя или иного имущества, необходимого для предоставления регулируемой услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально
ответственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Приложение 3
к Типовым правилам оказания
социально ответственных услуг
"Выдача технических условий
на подключение объектов к сетям"
Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги
"Выдача технических условий на подключение к сетям теплоснабжения"
Наименование социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям теплоснабжения"
1
Наименование услугодателя
Субъект естественной монополий включенный в Государственный регистр субъектов естественных монополий монополий по производству, передаче, распределению и реализации тепловой энергии в централизованных системах теплоснабжения и местных системах теплоснабжения, за исключением тепловой энергии, выработанной с использованием тепла грунта, поверхностных и подземных водных объектов, сбросной воды промышленных предприятий и электростанций, канализационно-очистных сооружений
2
Способы предоставления социально ответственной услуги

4) электрмен жабдықтау объектісіне құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері;
5) электр қондырғыларының есептік қуаты 5 МВт және одан жоғары тұтынушылар өтінімге жобалау қызметімен айналысуға лицензиясы бар мамандандырылған жобалау ұйымы әзірлеген тұтынушының сыртқы электрмен жабдықтау схемасын қоса береді. Тұтынушыны сыртқы электрмен жабдықтау схемасы электр желілеріне қосу жоспарланып отырған энергия беруші және (немесе) энергия өндіруші ұйыммен келісіледі. "Тұтынушыны сыртқы электрмен жабдықтау схемасының" мазмұны осы Үлгілік қағидаларға 4-қосымшадағы 2-нысанда келтірілген;
6) сауалнама парағы.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген әлеуметтік жауапты қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызмет беруші техникалық шарттарды беруден мына жағдайларда бас тартады:
1) реттеліп көрсетілетін қызметтің талап етілетін көлемін көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызмет берушінің желілерінің өткізу қабілеті, сыйымдылығы, орындары, бос және қолжетімді қуаттары болмаған жағдайда;
2) реттеліп көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызмет берушінің желілері немесе өзге де мүлкі болмаған жағдайда.
10
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы электрондық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.
"Объектілерді желілерге қосуға
арналған техникалық шарттарды
беру" әлеуметтік жауапты
қызметтер көрсетудің
Үлгілік қағидаларына
3-қосымша
"Жылумен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттар беру туралы" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Әлеуметтік жауапты қызметінің атауы : "Жылумен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттар беру туралы"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Топырақтың, жер үсті және жер асты су объектілерінің, өнеркәсіптік кәсіпорындар мен электр станцияларының, кәріз-тазарту құрылыстарының төгінді суының жылуын пайдалана отырып өндірілген жылу энергиясын қоспағанда, орталықтандырылған жылумен жабдықтау жүйелерінде және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінде жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және өткізу жөніндегі табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізілген табиғи монополиялар субъектісі
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері

1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
(далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной информационной системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством объектов информатизации, определенных центральными государственными органами.
5) электронном носителе.
3
Срок оказания социально ответственной услуги
1) для технически несложных объектов – в течение пяти рабочих дней;
2) для технически сложных объектов – в течение десяти рабочих дней.
4
Форма оказания социально
ответственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания социально ответственной услуги
Технические условия на подключение к сетям;
Отказ в выдаче технических условий с приложением мотивированного обоснования.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании социально ответственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках) с перерывом на обед;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания социально ответственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания социально ответственной услуги
К заявлению на выдачу технических условий на подключение к сетям теплоснабжения по форме 4 согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам прилагаются:
1) копия документа, удостоверяющего личность владельца объекта – для физических лиц, копия свидетельства индивидуального предпринимателя или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, копия свидетельства или справка о государственной регистрации/перерегистрации – для юридических лиц;
2) при подаче заявления представителем – документы, подтверждающие полномочия представителя;

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде;
4) орталық мемлекеттік органдар айқындаған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) электорнды тасығышта.
3
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету мерзімі
1) техникалық жағынан күрделі емес объектілер үшін – бес жұмыс күні ішінде;
2) техникалық жағынан күрделі объектілер үшін – он жұмыс күні ішінде.
4
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нәтижесі
Желілерге қосылуға арналған техникалық шарттарды беру;
Дәлелді негіздемені қоса бере отырып, техникалық шарттарды беруден бас тарту.
6
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – мерекелер туралы Заң) сәйкес түскі үзіліспен демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін;
2) порталда немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, мереке туралы кодекс пен заңға сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Осы Үлгілік қағидаларға
1-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша жылумен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттар беру туралы өтінішке мыналар:
1) жеке тұлғалар үшін – объект иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, жеке кәсіпкер куәлігінің көшірмесі немесе дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі, заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің көшірмесі немесе анықтама;
2) өкіл өтініш берген кезде – өкілдің өкілеттігін растайтын құжаттар;

3) копии правоустанавливающих документов на объект теплоснабжения;
4) технический паспорт объекта, а при несоответствии характеристик объекта техническому паспорту – протокол обмера отапливаемых площадей и объемов;
5) расчеты максимальных часовых нагрузок, теплотехнические расчеты, опросный лист (не представляются при подаче заявления физическим лицом на присоединение объекта, используемого для бытовых нужд);
6) проект на теплоснабжение с учетом вносимых изменений (при реконструкции или расширении теплопотребляющих установок потребителя, требующих изменения количества потребляемой тепловой энергии или параметров теплоносителя).
9
Основания для отказа в оказании социально
ответственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в выдаче технических условий в случаях:
1) отсутствия свободных и доступных мощностей, емкостей, мест, пропускных способностей сетей Услугодателя, необходимых для предоставления требуемого объема регулируемой услуги;
2) отсутствия сетей Услугодателя или иного имущества, необходимого для предоставления регулируемой услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально ответственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственной услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Приложение 4
к Типовым правилам оказания
социально ответственных услуг
"Выдача технических условий
на подключение объектов к сетям"
Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги
"Выдача технических условий на подключение объектов к сетям газоснабжения"
Наименование социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям газоснабжения"
1
Наименование услугодателя
Субъект естественной монополий включенный в Государственный регистр по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам, за исключением хранения, транспортировки товарного газа в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан
2
Способы предоставления социально ответственной услуги

3) жылумен жабдықтау объектісіне құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері;
4) объектінің техникалық паспорты, ал объектінің сипаттамалары техникалық паспортқа сәйкес келмеген жағдайда – жылытылатын алаңдар мен көлемдерді өлшеу хаттамасы;
5) ең жоғары сағаттық жүктемелердің есебі, жылу техникалық есептеулер, сауалнама парағы (жеке тұлға тұрмыстық қажеттіліктер үшін пайдаланылатын объектіні қосуға өтініш берген кезде ұсынылмайды);
6) енгізілетін өзгерістерді ескере отырып, жылумен жабдықтауға арналған жоба (тұтынылатын жылу энергиясының мөлшерін немесе жылу жеткізгішінің параметрлерін өзгертуді талап ететін тұтынушының жылу тұтыну қондырғыларын қайта жаңарту немесе кеңейту кезінде) қоса беріледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген әлеуметтік жауапты қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті беруші:
1) реттеліп көрсетілетін қызметтің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажетті бос және қолжетімді қуаттар, сыйымдылықтар, орындар, табиғи монополия субъектісі желілерінің өткізу қабілеттері болмаған;
2) табиғи монополия субъектісінің желілері немесе реттеліп көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажет өзге де мүлік болмаған жағдайда техникалық шарттарды беруден бас тартады.
10
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы цифрлық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы электрондық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.
"Объектілерді желілерге қосуға
арналған техникалық шарттарды
беру" әлеуметтік жауапты
қызметтер көрсетудің
Үлгілік қағидаларына
4-қосымша
"Газбен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Әлеуметтік жауапты қызметінің атауы: "Газбен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттар беру туралы"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзит және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге экспорт мақсатында тауарлық газды сақтауды, тасымалдауды қоспағанда, тауарлық газды жалғау, магистральдық газ құбырлары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы сақтау, тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғау газ құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі Мемлекеттік тіркелімге енгізілген табиғи монополиялар субъектісі
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері

1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
(далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной информационной системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством объектов информатизации, определенных центральными государственными органами.
5) электронном носителе.
3
Срок оказания социально ответственной услуги
1) для технически несложных объектов – в течение пяти рабочих дней;
2) для технически сложных объектов – в течение десяти рабочих дней.
4
Форма оказания социально ответственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания социально ответственной услуги
Технические условия на подключение к сетям;
Отказ в выдаче технических условий с приложением мотивированного обоснования.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании социально ответственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках) с перерывом на обед;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания социально ответственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания социально
ответственной услуги
К заявлению на выдачу технических условий на подключение к сетям газоснабжения по форме 4 согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам прилагаются:
1) копия документа, удостоверяющего личность владельца объекта (для идентификации) либо электронный документ из сервиса цифровых документов – для физических лиц, копия свидетельства индивидуального предпринимателя или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридических лиц;
2) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на объект недвижимости либо нотариально заверенная копия правоустанавливающего документа на недвижимое имущество (при отсутствии сведений в информационных системах), где расположен объект, либо нотариально заверенное согласие собственника недвижимого имущества на газификацию объекта (в случае подключения к регулируемой услуге завершенного строительством объекта), а в случае отсутствия документов – заявление от местных исполнительных органов на газификацию объекта недвижимости по форме 7 согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам;

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы www.​egov.​kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде;
4) орталық мемлекеттік органдар айқындаған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) электронды тасығышта.
3
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету мерзімі
1) техникалық жағынан күрделі емес объектілер үшін – бес жұмыс күні ішінде;
2) техникалық жағынан күрделі объектілер үшін – он жұмыс күні ішінде.
4
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нәтижесі
Желілерге қосылуға техникалық шарттар беру;
Дәлелді негіздемені қоса бере отырып, техникалық шарттарды беруден бас тарту.
6
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – мерекелер туралы Заң) сәйкес түскі үзіліспен демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін;
2) порталда немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, мереке туралы кодекс пен заңға сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Осы Үлгілік қағидаларға
1-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша газбен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру туралы өтінішке:
1) жеке тұлғалар үшін – объект иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (сәйкестендіру үшін) не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат, заңды тұлғалар үшін – дара кәсіпкер куәлігінің көшірмесі немесе дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
2) жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы мәліметтер не объект орналасқан жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі (цифрлық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда) не жылжымайтын мүлік иесінің объектіні газдандыруға нотариалды түрде расталған келісімі (реттеліп көрсетілетін қызметке құрылысы аяқталған объект қосылған жағдайда), ал құжаттар болмаған жағдайда – жылжымайтын мүлік объектісін газдандыруға жергілікті атқарушы органдардан өтініш осы Үлгілік қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 7-нысан бойынша;

3) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на земельный участок либо правоустанавливающие документы на земельный участок;
4) копия технического паспорта на газифицируемый объект (жилой дом) либо электронный документ из сервиса цифровых документов (в случае подключения к регулируемой услуге завершенного строительством объекта) или копия эскизного проекта газификации на реконструкцию существующих (внутридомовых) сетей;
5) гидравлические расчеты на потребление сырого газа на приготовление пищи, отопление, вентиляцию, кондиционирование, горячее водоснабжение при газификации многоэтажных домов – для юридических лиц.
9
Основания для отказа в оказании социально ответственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в выдаче технических условий в случаях:
1) отсутствия свободных и доступных мощностей, емкостей, мест, пропускных способностей сетей Услугодателя, необходимых для предоставления требуемого объема регулируемой услуги;
2) отсутствия сетей Услугодателя или иного имущества, необходимого для предоставления регулируемой услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально ответственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Приложение 5
к Типовым правилам оказания
социально ответственных услуг
"Выдача технических условий
на подключение объектов к сетям"
Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги
"Выдача технических условий на подключение объектов к сетям водоснабжения и (или) водоотведения"
Наименование социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям водоснабжения и (или) водоотведения"
1
Наименование услугодателя
Субъект естественной монополий включенный в Государственный регистр в сфере водоснабжения и (или) водоотведения
2
Способы предоставления социально ответственной услуги

3) жер учаскесіне тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы мәліметтер не жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттар;
4) газдандырылатын объектіге (тұрғын үйге) техникалық паспорттың көшірмесі не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (реттеліп көрсетілетін қызметке құрылысы аяқталған объект қосылған жағдайда) немесе қолданыстағы (үйішілік) желілерді реконструкциялауға газдандырудың эскиздік жобасының көшірмесі;
5) заңды тұлғалар үшін – көп қабатты үйлерді газдандыру кезінде тамақ дайындауға, жылытуға, желдетуге, ауа баптауға, ыстық сумен жабдықтауға шикі газды тұтынуға арналған гидравликалық есептемелер қоса беріледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген әлеуметтік жауапты қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті беруші:
1) реттеліп көрсетілетін қызметтің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажетті бос және қолжетімді қуаттар, сыйымдылықтар, орындар, табиғи монополия субъектісі желілерінің өткізу қабілеттері болмаған;
2) табиғи монополия субъектісінің желілері немесе реттеліп көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажет өзге де мүлік болмаған жағдайда техникалық шарттарды беруден бас тартады.
10
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы ақпараттық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы электрондық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.
"Объектілерді желілерге қосуға
арналған техникалық шарттарды
беру" әлеуметтік жауапты
қызметтер көрсетудің
Үлгілік қағидаларына
5-қосымша
"Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Әлеуметтік жауапты қызметінің атауы: "Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру "
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы мемлекеттік тіркелімге енгізілген табиғи монополиялар субъектісі
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері

3) при производственном потреблении услуг водоснабжения и (или) водоотведения материалы, обосновывающие заявляемые объемы потребления услуг водоснабжения и (или) водоотведения;
4) характеристика локальных очистных сооружений (для действующих объектов) для очистки производственных сточных вод потребителя;
5) при производственном потреблении услуг водоснабжения и (или) водоотведения характеристика сточных вод, подлежащих сбросу в систему водоотведения населенного пункта, с данными по:
расходам производственных сточных вод по их видам;
расходам бытовых сточных вод;
составу загрязнений (анализу) производственных сточных вод по отдельным показателям (физические, химические, биохимические, бактериологические, радиоактивные) при существующем положении и на перспективу.
9
Основания для отказа в оказании социально ответственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в выдаче технических условий в случаях:
1) отсутствия свободных и доступных мощностей, емкостей, мест, пропускных способностей сетей Услугодателя, необходимых для предоставления требуемого объема регулируемой услуги;
2) отсутствия сетей Услугодателя или иного имущества, необходимого для предоставления регулируемой услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально ответственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 апреля 2026 года № 37
Типовые правила оказания социально ответственной услуги "Проверка готовности объекта к подключению на соответствие выданным техническим условиям"

3) сумен жабдықтау және (немесе) су бұру қызметтерін өндірістік тұтыну кезінде сумен жабдықтау және (немесе) су бұру қызметтерін тұтынудың мәлімделген көлемдерін негіздейтін материалдар;
4) тұтынушының өндірістік сарқынды суларын тазалауға арналған жергілікті тазарту құрылыстарының (жұмыс істеп тұрған объектілер үшін) сипаттамасы;
5) сумен жабдықтау және (немесе) су бұру қызметтерін өндірістік тұтыну кезінде елді мекеннің су бұру жүйесіне ағызуға жататын сарқынды сулардың сипаттамасы:
өндірістік сарқынды сулардың түрлері бойынша шығыстары;
тұрмыстық сарқынды сулардың шығыстары;
бар жағдай кезіндегі және перспективадағы жекелеген көрсеткіштер бойынша (физикалық, химиялық, биохимиялық, бактериологиялық, радиоактивті) өндірістік сарқынды сулардың ластануының (талдауының) құрамы туралы деректері қоса беріледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген әлеуметтік жауапты қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті беруші:
1) реттеліп көрсетілетін қызметтің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажетті бос және қолжетімді қуаттар, сыйымдылықтар, орындар, табиғи монополия субъектісі желілерінің өткізу қабілеттері болмаған;
2) табиғи монополия субъектісінің желілері немесе реттеліп көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажет өзге де мүлік болмаған жағдайда техникалық шарттарды беруден бас тартады.
10
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы ақпараттық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы электрондық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.
Бұйрыққа 2-қосымша
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
от 28 апреля 2026 года
№ 37
"Объектінің берілген техникалық шарттардың сәйкестігіне қосуға дайындығын тексеру" әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің үлгілік қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Типовые правила оказания социально ответственной услуги "Проверка готовности объекта к подключению на соответствие выданным техническим условиям" (далее – Типовые правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13-2) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют типовой порядок оказания социально ответственных услуг в сферах естественных монополий.
2. В настоящих Типовых правилах используются следующие основные понятия:
1) территориальные подразделения – территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа, осуществляющие в пределах своей компетенции регулирование и контроль деятельности субъектов естественных монополий, включенных в местный раздел государственного регистра субъектов естественных монополий, регулирования цен и государственный контроль за соблюдением порядка ценообразования обязанностей субъекта общественно значимых рынка;
2) социально ответственная услуга – услуга, оказываемая на постоянной основе и направленная на удовлетворение базовых и общественно значимых потребностей физических и юридических лиц, за исключением государственной услуги;
3) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в соответствующих сферах естественных монополий;
4) ведомство уполномоченного органа – ведомство государственного органа, осуществляющего руководство в области общественно значимых рынков, а также ведомство государственного органа в сфере гражданской авиации, осуществляющее государственное регулирование цен и государственный контроль за соблюдением порядка ценообразования и обязанностей субъекта общественно значимого рынка;
5) субъект естественной монополии – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, предоставляющее потребителям регулируемые услуги (далее – Услугодатель);
6) потребитель – физическое или юридическое лицо, пользующееся или намеревающееся пользоваться регулируемыми услугами (далее – Услугополучатель);
7) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.
Иные определения и термины, используемые в настоящих Типовых правилах, применяются в соответствии с законодательствами Республики Казахстан о естественных монополиях и подзаконными актами Республики Казахстан в соответствующих отраслях.

1- тарау. Жалпы ереже
1. "Объектінің берілген техникалық шарттардың сәйкестігіне қосуға дайындығын тексеру" әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің үлгілік қағидалары (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 13-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және табиғи монополиялар салаларында әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметердің үлгілік тәртібін айқындайды.
2. Осы Үлгілік қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аумақтық бөлімшелер – өз құзыреті шегінде табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің жергілікті бөліміне енгізілген табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін реттеуді және бақылауды, бағаларды реттеуді және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің міндеттеріне баға белгілеу тәртібінің сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері;
2) әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызмет – мемлекеттік көрсетілетін қызметті қоспағанда, тұрақты негізде көрсетілетін және жеке және заңды тұлғалардың базалық және қоғамдық маңызы бар қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған көрсетілетін қызмет;
3) уәкілетті орган – табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
4) уәкілетті органның ведомствосы – қоғамдық маңызы бар нарықтар саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосы, сондай-ақ бағаларды мемлекеттік реттеуді және баға белгілеу тәртібінің және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің міндеттерінің сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы;
5) табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) – тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынатын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
6) тұтынушы (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) - реттеліп көрсетілетін қызметтерді пайдаланатын немесе пайдалануға ниет білдірген жеке немесе заңды тұлға;
7) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттар беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге және электрондық түрде көрсетілетін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болып табылатын цифрлық жүйе нысаны.
Осы Үлгілік қағидаларда пайдаланылатын өзге де анықтамалар мен терминдер Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамаларына және тиісті салалардағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді актілеріне сәйкес қолданылады.

3. Настоящие Типовые правила являются документом, определяющим принципы работы Услугодателя с Услугополучателем при оказании социально ответственных услуг.
4. Услугодатель в соответствии со статьей 19 Закона разрабатывает и утверждает требования и правила оказания социально ответственной услуги (далее – Правила Услугодателя) согласно настоящим Типовым правилам.
При этом такие Правила Услугодателя не ухудшают положение Услугополучателей и не расширяют перечень документов и основания для отказа, предусмотренных настоящими Типовыми правилами.
Глава 2. Порядок, сроки оказания социально ответственной услуги и основания для отказа
Параграф 1. Проверка готовности объекта к подключению к системам электроснабжения
5. После завершения работ Услугополучатель информирует Услугодателя о завершении работ и готовности к получению регулируемой услуги.
6. Прием заявлений о готовности к подключению к системам осуществляются:
1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной информционной системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством объектов информатизации, определенных центральными государственными органами;
5) электронном носителе.
Услугополучателем для получения социально ответственной услуги "Выдача технических условий на подключение объектов к сетям" подается заявление по формам 1, 2, 3, 4 и 5 согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам (далее – заявление) через веб-портал "электронного правительства".
7. Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Проверка готовности объекта к подключению к системам электроснабжения" указан в приложении 1 к настоящим Типовым правилам.
8. Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении через веб-портал "электронного правительства" или информационной системы Услугодателя в "личном кабинете" кандидата отражается статус о принятии заявления для оказания социально ответственной услуги.
9. При обращении Услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания социально ответственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

3. Осы Үлгілік қағидалар әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушымен жұмыс істеу қағидаттарын айқындайтын құжат болып табылады.
4. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 19-бабына сәйкес осы Үлгілік қағидаларға сәйкес әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтердің талаптары мен қағидаларын (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті берушінің қағидалары) әзірлейді және бекітеді.
Бұл ретте Көрсетілетін қызметті берушінің осындай қағидалары Көрсетілетін қызметті алушылардың жағдайын нашарлатпайды және осы Үлгілік қағидаларда көзделген құжаттар тізбесін және бас тарту үшін негіздерді ұлғайтпайды.
2-тарау. Әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсетудің тәртібі, мерзімдері және бас тарту негіздері
1-параграф. Объектіні электрмен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру
5. Жұмыс аяқталғаннан кейін Көрсетілетін қызметті алушы Көрсетілетін қызметті берушіге жұмыстардың аяқталғаны және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға дайындығы туралы хабарлайды.
6. Өтініштерді қабылдау және жауапкершілігі бар қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде;
4) орталық мемлекеттік органдар айқындаған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) электронды тасығышта жүзеге асырылады.
"Объектілерді желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру" әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет осы Үлгілік қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 1, 2, 3, 4 және 5 нысандар бойынша өтініш (бұдан әрі - Өтініш) беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы арқылы жүзеге асырылады.
7. "Объектінің электрмен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Үлгілік қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген.
8. Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің "электрондық үкіметтің" веб-порталы немесе ақпараттық жүйесі арқылы жүгінген кезде кандидаттың "жеке кабинетінде" әлеуметтік жауапты қызмет көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі мен Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы заңы сәйкес жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау және әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

10. В случае подачи заявления о готовности к подключению к системам электроснабжения, при предоставлении потребителем неполного пакета документов и (или) сведений с истекшим сроком действия Услугодатель отказывает в приеме заявления.
11. В случае принятия заявления о готовности к подключению к системам электроснабжения к рассмотрению Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявления проводит проверку выполненных работ согласно выданным техническим условиям и готовности к получению регулируемой услуги.
12. По итогам проведения проверки выполненных работ согласно выданным техническим условиям и готовности к подключению к системам электроснабжения Услугодатель выдает акт проверки готовности к подключению к системам электроснабжения в течение 1 (одного) рабочего дня.
13. При несоответствии выполненных работ техническим условиям Услугополучатель повторно информирует о завершении работ и готовности к получению регулируемой услуги после устранения выявленных нарушений.
Параграф 2. Проверка готовности объекта к подключению к системам теплоснабжения
14. После завершения работ Услугополучатель информирует Услугодателя о завершении работ и готовности к получению регулируемой услуги.
15. Прием заявлений о готовности к подключению к системам теплоснабжения осуществляется через веб-портал "электронного правительства" или посредством информционной системы Услугодателя или уполномоченного органа.
16. Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Проверка готовности объекта к подключению к системам теплоснабжения" указан в приложении 2 к настоящим типовым Правилам.
17. При получении услуги посредством веб-портала "электронного правительства" или информационной системы Услугодателя в личном кабинете Услугополучателя указывается статус рассмотрения заявления.
18. При обращении Услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания социально ответственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
19. В случае подачи заявления о готовности к подключению к системам теплоснабжения, при предоставлении потребителем неполного пакета документов и (или) сведений с истекшим сроком действия Услугодатель отказывает в приеме заявления.

10. Электрмен жабдықтау жүйелеріне қосылуға дайындық туралы өтініш берілген жағдайда, тұтынушы құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен мәліметтерді ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
11. Электрмен жабдықтау жүйелеріне қарауға қосуға әзірлік туралы өтінішті қабылданған жағдайда Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде берілген техникалық шарттарға сәйкес орындалған жұмыстарға және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға әзірлікке тексеру жүргізеді.
12. Берілген техникалық шарттарға және электрмен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығына сәйкес орындалған жұмыстарды тексеру қорытындылары бойынша Көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде электрмен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру актісін береді.
13. Атқарылған жұмыстар техникалық шарттарға сәйкес келмеген жағдайда Көрсетілетін қызметті алушы анықталған бұзушылықтар жойылғаннан кейін жұмыстардың аяқталғаны және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға дайын екендігі туралы қайта хабарлайды.
2-параграф. Объектінің жылумен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру
14. Жұмыс аяқталғаннан кейін Көрсетілетін қызметті алушы Көрсетілетін қызметті берушіге жұмыстардың аяқталғаны және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға дайындығы туралы хабарлайды.
15. Жылумен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығы туралы өтініштерді қабылдау "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы немесе табиғи монополия субъектісінің немесе уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырылады.
16. "Объектінің жылумен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Үлгілік қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.
17. Көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" веб-порталы немесе ақпараттық жүйесі арқылы алған кезде Көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтінішті қарау мәртебесі көрсетіледі.
18. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
19. Жылумен жабдықтау жүйелеріне қосылуға дайындық туралы өтініш берілген жағдайда, тұтынушы құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен мәліметтерді ұсынса, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.

20. В случае принятия заявления о готовности к подключению к системам теплоснабжения к рассмотрению Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявления проводит проверку выполненных работ согласно выданным техническим условиям и готовности к получению регулируемой услуги.
21. По итогам проведения проверки выполненных работ согласно выданным техническим условиям и готовности к подключению к системам теплоснабжения Услугодатель выдает акт проверки готовности к подключению к системам теплоснабжения в течение 1 (одного) рабочего дня.
22. При несоответствии выполненных работ техническим условиям Услугополучатель повторно информирует о завершении работ и готовности к получению регулируемой услуги после устранения выявленных нарушений.
Параграф 3. Проверка готовности объекта к подключению к системам газоснабжения
23. После завершения работ Услугополучатель информирует Услугодателя о завершении работ и готовности к получению регулируемой услуги.
24. Прием заявлений о готовности к подключению к системам газоснабжения осуществляется через веб-портал "электронного правительства" или посредством информационной системы Услугодателя или уполномоченного органа.
25. Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Проверка готовности объекта к подключению к системам газоснабжения" указан в приложении 3 к настоящим Типовым правилам.
26. При получении услуги посредством веб-портала "электронного правительства" или информационной системы Услугодателя в личном кабинете Услугополучателя указывается статус рассмотрения заявления.
27. При обращении Услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания социально ответственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
28. В случае подачи заявления о готовности к подключению к системам газоснабжения, при предоставлении потребителем неполного пакета документов и (или) сведений с истекшим сроком действия Услугодатель отказывает в приеме заявления.
29. В случае принятия заявления о готовности к подключению к системам газоснабжения к рассмотрению Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявления проводит проверку выполненных работ согласно выданным техническим условиям и готовности к получению регулируемой услуги.

20. Жылумен жабдықтау жүйелеріне қарауға қосуға әзірлік туралы өтініш қабылданған жағдайда Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде берілген техникалық шарттарға сәйкес орындалған жұмыстарға және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға әзірлікке тексеру жүргізеді.
21. Берілген техникалық шарттарға және жылумен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығына сәйкес орындалған жұмыстарды тексеру қорытындылары бойынша Көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде жылумен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру актісін береді.
22. Атқарылған жұмыстар техникалық шарттарға сәйкес келмеген жағдайда Көрсетілетін қызметті алушы анықталған бұзушылықтар жойылғаннан кейін жұмыстардың аяқталғаны және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға дайын екендігі туралы қайта хабарлайды.
3-параграф. Объектінің газбен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру
23. Жұмыс аяқталғаннан кейін Көрсетілетін қызметті алушы Көрсетілетін қызметті берушіге жұмыстардың аяқталғаны және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға дайындығы туралы хабарлайды.
24. Газбен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығы туралы өтініштерді қабылдау "электорндық үкіметтің" веб-порталы арқылы немесе Көрсетілетін қызметті алушының немесе уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырылады.
25. "Объектінің газбен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Үлгілік қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген.
26. Көрсетілетін қызметті берушінің "электрондық үкіметтің" веб-порталы немесе Көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесі арқылы алған кезде Көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтінішті қарау мәртебесі көрсетіледі.
27. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
28. Газбен жабдықтау жүйелеріне қосылуға дайындық туралы өтініш берілген жағдайда, тұтынушы құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен мәліметтерді ұсынса, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
29. Газбен жабдықтау жүйелеріне қарауға қосуға әзірлік туралы өтініш қабылданған жағдайда Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде берілген техникалық шарттарға сәйкес орындалған жұмыстарға және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға әзірлікке тексеру жүргізеді.

30. По итогам проведения проверки выполненных работ согласно выданным техническим условиям и готовности к подключению к системам газоснабжения Услугодатель выдает акт проверки готовности к подключению к системам газоснабжения в течение 1 (одного) рабочего дня.
31. При несоответствии выполненных работ техническим условиям Услугополучатель повторно информирует о завершении работ и готовности к получению регулируемой услуги после устранения выявленных нарушений.
Параграф 4. Проверка готовности объекта к подключению к системам водоснабжения и (или) водоотведения
32. После завершения работ Услугополучатель информирует Услугодателя о завершении работ и готовности к получению регулируемой услуги.
33. Прием заявлений о готовности к подключению к системам водоснабжения и (или) водоотведения осуществляется через веб-портал "электронного правительства" или посредством информационной системы Услугодателя или уполномоченного органа.
34. Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги "Проверка готовности объекта к подключению к системам водоснабжения и (или) водоотведения" указан в приложении 4 к настоящим Типовым правилам.
35. При получении услуги посредством веб-портала "электронного правительства" или информационной системы Услугодателя в личном кабинете Услугополучателя указывается статус рассмотрения заявления.
36. При обращении Услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания социально ответственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
37. В случае подачи заявления о готовности к подключению к системам водоснабжения и (или) водоотведения, при предоставлении потребителем неполного пакета документов и (или) сведений с истекшим сроком действия Услугодатель отказывает в приеме заявления.
38. В случае принятия заявления о готовности к подключению к системам водоснабжения и (или) водоотведения к рассмотрению Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявления проводит проверку выполненных работ согласно выданным техническим условиям и готовности к получению регулируемой услуги.
39. По итогам проведения проверки выполненных работ согласно выданным техническим условиям и готовности к подключению к системам водоснабжения и (или) водоотведения Услугодатель выдает Акт проверки готовности к подключению к системам водоснабжения и (или) водоотведения в течение 1 (одного) рабочего дня.

30. Берілген техникалық шарттарға және газбен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығына сәйкес орындалған жұмыстарды тексеру қорытындылары бойынша Көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде газбен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру актісін береді.
31. Атқарылған жұмыстар техникалық шарттарға сәйкес келмеген жағдайда Көрсетілетін қызметті алушы анықталған бұзушылықтар жойылғаннан кейін жұмыстардың аяқталғаны және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға дайын екендігі туралы қайта хабарлайды.
4-параграф. Объектінің сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру
32. Жұмыс аяқталғаннан кейін Көрсетілетін қызметті алушы Көрсетілетін қызметті берушіге жұмыстардың аяқталғаны және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға дайындығы туралы хабарлайды.
33. Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жүйелеріне қосуға дайындығы туралы өтініштерді қабылдау "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы немесе табиғи монополия субъектісінің немесе уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырылады.
34. "Объектінің сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру" әлеуметтік жауапты қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Үлгілік қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген.
35. Қызметтерді "электрондық үкіметтің" веб-порталы немесе Көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесі арқылы алған кезде Көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтінішті қарау мәртебесі көрсетіледі.
36. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
37. Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жүйелеріне қосылуға дайындық туралы өтініш берілген жағдайда, тұтынушы құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен мәліметтерді ұсынса, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
38. Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жүйелеріне қосуға әзірлік туралы өтініш қарауға қабылданған жағдайда Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде берілген техникалық шарттарға сәйкес атқарылған жұмыстарға және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға дайындыққа тексеру жүргізеді.
39. Берілген техникалық шарттарға және сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жүйелеріне қосуға дайындығына сәйкес атқарылған жұмыстарды тексеру қорытындылары бойынша Көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру актісін береді.

40. При несоответствии выполненных работ техническим условиям Услугополучатель повторно информирует о завершении работ и готовности к получению регулируемой услуги после устранения выявленных нарушений.
Глава 3. Порядок, сроки оказания и основания для отказа, обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания социально ответственных услуг
41. В случае предоставления Услугополучателем полного пакета документов, Услугодатель рассматривает документы и готовит приказ о готовности к подключению к системам либо мотивированный отказ и направляет на подписание уполномоченному лицу.
При наличии оснований для отказа, сотрудник ответственного структурного подразделения Услугодателя уведомляет Услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании социально ответственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания социально ответственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания Услугополучателю в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица Услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании социально ответственной услуги.
Жалоба на решение, действий (бездействия) с результатами оказания социально ответственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания социально ответственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом (далее – орган, рассматривающий жалобу). Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

40. Орындалған жұмыстар техникалық шарттарға сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы анықталған бұзушылықтар жойылғаннан кейін жұмыстардың аяқталғаны және реттеліп көрсетілетін қызметті алуға дайын екендігі туралы қайта хабарлайды.
3-тарау. Әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау, сондай-ақ қызмет көрсету тәртібі, мерзімдері және бас тарту негіздері
41. Қызмет алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қарайды және жүйелерге қосылуға дайындық туралы бұйрықты не дәлелді бас тартуды дайындап, оны уәкілетті тұлғаның қол қоюына жібереді.
Бас тарту үшін негіздер болған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері қызмет алушыны Әлеуметтік жауапты қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ қызмет алушыға осы алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша қызмет алушыға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижесі – оң шешім не дәлелді бас тарту жолданады.
Әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету нәтижелері бар шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға берілуі мүмкін.
Әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді. Көрсетілетін қызметті беруші, шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы шешім қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего социально ответственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания социально ответственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Типовым правилам оказания
социально ответственных услуг
"Проверка готовности объекта
к подключению на соответствие
выданным техническим условиям"
Форма 1
Потребитель:
________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
_________________________
_________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление о готовности объекта к подключению к системам электроснабжения
1. Полное наименование объекта (действующего, реконструируемого), его адрес
местонахождение, место подключения) _____________________________
2. Адрес объекта подключения к услуге _____________________________
3. Технические условия № на временное
электроснабжение (период строительства), электроснабжение на постоянной
основе) _________________________________________________________
4. Заявленная мощность: ______________________ килоВатт (далее – кВт)
Уровень напряжения (номинальное напряжение присоединяемой установки)
____________________________________________________________ Квт
Категория надежности электроснабжения (отметить нужное): (1, 2, 3)
Перечень субпотребителей и характеристики их электроустановок:
________________________________________________________________
Прилагаем:
Форма 2
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического
лица или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"____" ________ 20__ год
Схемы внешнего электроснабжения потребителя
1) Обзор существующего состояния электроснабжения и перспективы развития на три, пять – десять лет;
2) электрические нагрузки потребителей и источники их покрытия;
3) балансы мощности и электроэнергии (существующее состояние и перспектива натри, пять – десять лет);

Көрсетілетін қызметті берушінің тікелей әлеуметтік жауапты қызметін көрсететін мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Объектінің берілген
техникалық шарттардың
сәйкестігіне қосуға
дайындығын тексеру"
әлеуметтік жауапкершілігі бар
қызметтер көрсетудің үлгілік
қағидаларына
1-қосымша
1-нысан
Тұтынушы:
__________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (болған жағдайда), тегі
немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының мекенжайы,
телефоны, факсы және
электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Объектінің электрмен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығы туралы өтініш
1. Объектінің толық атауы (қолданыстағы, реконструкцияланатын), оның мекенжайы орналасқан жері, қосылу орны) _______________________________
2. Қызметке қосылу объектісінің мекенжайы_________________________.
3. Уақытша № техникалық шарттар электрмен жабдықтау (құрылыс кезеңі), тұрақты негізде электрмен жабдықтау)__________________________________.
4. Жарияланған қуат: ______________________ килоВатт (бұдан әрі-кВт)
Кернеу деңгейі (қосылатын кернеудің номиналды кернеуі орнату)________________________________________________________ Квт
Электрмен жабдықтау сенімділігі санаты (қажетін белгілеу): (1, 2, 3)
Қосалқы тұтынушылардың тізбесі және олардың Электр қондырғыларының сипаттамалары: _____________________________________________________
Мыналар қоса беріледі:
2-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты(болған жағдайда), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Тұтынушыны сыртқы электрмен жабдықтау схемалары
1) электрмен жабдықтаудың қазіргі жай-күйіне және үш, бес-он жылға арналған даму перспективасына шолу;
2) тұтынушылардың электр жүктемелері және оларды өтеу көздері;
3) қуат пен электр энергиясының теңгерімдері (қазіргі жай-күйі мен үш, бес-он жылға арналған перспективасы);

4) варианты схемы внешнего электроснабжения;
5) обоснование рекомендуемой схемы внешнего электроснабжения;
6) расчеты электрических режимов (нормальные, послеаварийные режимы) рассматриваемого района с прилегающими электрическими сетями;
7) расчет уровней токов короткого замыкания для выбора оборудования;
8) принципы выполнения релейной защиты и автоматики, противоаварийной автоматики;
9) принципы организации диспетчерского и технологического управления;
10) учет электроэнергии (приборы учета);
11) планируемые мероприятия по энергосбережению и энергоэффективности;
12) объемы электросетевого строительства, укрупненный расчет стоимости строительства;
13) выводы;
14) чертежи: принципиальные схемы, карты-схемы или ситуационный план, результаты расчетов электрических режимов, схемы организации диспетчерского и технологического управления, принципиальную схему размещения устройств релейной защиты и автоматики.
Форма 3
Потребитель:
__________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
_________________________
_________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление о готовности объекта к подключению к системам теплоснабжения
1. Полное наименование объекта (действующего, реконструируемого), его адрес,
местонахождение, место подключения __________________________________
____________________________________________________________________
Количество проживающих, количество приборов учета горячего водоснабжения
(для бытовых потребителей)
2. Технические условия № _________________________________.
присоединение к тепловым сетям вновь вводимых объектов;
изменение количества потребляемой тепловой энергии (или параметров
теплоносителя),
связанное с реконструкцией или расширением теплопотребляющих установок
потребителя и не соответствующее действующим техническим условиям;
присоединение к тепловым сетям ранее не присоединенного объекта;
изменение схемы внешнего теплоснабжения.
В случае наличия проекта: данные характеризующие проектируемый объект,
нормативные сроки его строительства и намеченные сроки ввода объекта
в эксплуатацию, максимальные присоединяемые нагрузки:
технологические нужды, отопление и вентиляция, горячее водоснабжение
__________________________________________________________________.
Характеристики тепловых нагрузок по видам потребления (для потребителей,
использующих тепловую энергию для бытового потребления, технический паспорт)
и теплотехнический расчет
Форма 4
Потребитель:
________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
_________________________
_________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление о готовности объекта к подключению к системам газоснабжения

4) сыртқы электрмен жабдықтау схемасының нұсқалары;
5) сыртқы электрмен жабдықтаудың ұсынылатын схемасының негіздемесі;
6) қаралып отырған ауданның іргелес электр желілерімен бірге электр режимдерін (қалыпты, авариядан кейінгі режимдер) есептеу;
7) жабдықты таңдау үшін қысқа тұйықталу токтарының деңгейлерін есептеу;
8) релелік қорғау мен автоматиканы, аварияға қарсы автоматиканы орындау қағидаттары;
9) диспетчерлік және технологиялық басқаруды ұйымдастыру қағидаттары;
10) электр энергиясын есепке алу (есепке алу аспаптары);
11) энергия үнемдеу және энергия тиімділігі бойынша жоспарланған іс-шаралар;
12) электр желілік құрылыстың көлемі, құрылыс құнының ірілендірілген есебі;
13) тұжырымдар;
14) сызбалар: қағидаттық схемалар, карта-схемалар немесе ахуалдық жоспар, электр режимдерін есептеу нәтижелері, диспетчерлік және технологиялық басқаруды ұйымдастыру схемалары, релелік қорғаныс және автоматика құрылғыларын орналастырудың қағидаттық схемасы.
3-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Объектінің жылумен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығы туралы арналған өтініш
1. Объектінің (қолданыстағы, реконструкцияланатын) толық атауы, оның мекенжайы, орналасқан жері, қосылу орны ______________________________ ____________________________________________________________________
Тұратындардың саны, ыстық сумен жабдықтауды есепке алу аспаптарының саны (тұрмыстық тұтынушылар үшін)
2. Техникалық шарттар № _________________________________. жаңадан енгізілетін объектілердің жылу желілеріне қосылу; тұтынылатын жылу энергиясының мөлшерінің өзгеруі (немесе салқындатқыштың параметрлері), тұтынушының жылу тұтыну қондырғыларын реконструкциялауға немесе кеңейтуге байланысты және қолданыстағы техникалық шарттарға сәйкес келмейтін; бұрын қосылмаған объектінің жылу желілеріне қосылу; сыртқы жылумен жабдықтау схемасын өзгерту.
Жоба болған жағдайда: жобаланатын объектіні сипаттайтын деректер, оның құрылысының нормативтік мерзімдері және объектіні пайдалануға берудің белгіленген мерзімдері, ең жоғары қосылатын жүктемелер: технологиялық қажеттіліктер, жылыту және желдету, ыстық сумен жабдықтау ____________________________________________________________________.
Тұтыну түрлері бойынша жылу жүктемелерінің сипаттамасы (тұрмыстық тұтыну үшін жылу энергиясын пайдаланатын тұтынушылар үшін, техникалық паспорт) және жылу техникалық есебі
4-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты
(болған жағдайда) немесе
заңды тұлғаның атауы
_________________________
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факсы
және электрондық поштасы:
______________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Газбен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беруге өтініш

1. Наименование объекта: _________________________________________
(жилой дом, кафе, магазин, и прочее)
2. Адрес объекта подключения к услуге _____________________________
3. Технические условия № ________________________________________
4. Фактически установленное газопотребляющее оборудование:
1) Наименование ________________________________________________
количество (штука) (марка/ модель/ производитель/ расход газа)
2) Наименование ________________________________________________
количество (штука) (марка/ модель/ производитель/ расход газа)
прочее ________________________________________________________
количество (штука) (марка/ модель/ производитель/ расход газа)
Настоящим прошу осуществить проверку готовности к подключению
к системам газоснабжения и соответствия выданным техническим условиям.
6. Прилагаю: ___________________________________________________
Форма 5
Потребитель:
________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
_________________________
_________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление о готовности объекта к подключению к системам водоснабжения и (или) водоотведения
1. Наименование объекта:
_______________________________________________________________
(жилой дом, кафе, магазин, и прочее)
2. Адрес объекта подключения к услуге ____________________________
3. Технические условия № _______________________________________
4. Фактически установленное газопотребляющее оборудование:
1) Наименование ________________________________________________
количество (штука) (марка/ модель/ производитель/ расход газа)
2) Наименование ________________________________________________
количество (штука) (марка/ модель/ производитель/ расход газа)
прочее_________________________________________________________.
количество (штука) (марка/ модель/ производитель/ расход газа)
Настоящим прошу осуществить проверку готовности к подключению
к системам газоснабжения и соответствия выданным техническим условиям.
6. Прилагаю: ___________________________________________________.
Приложение 2
к Типовым правилам оказания
социально ответственных услуг
"Проверка готовности объекта
к подключению на соответствие
выданным техническим условиям"
Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги
"Проверка готовности объекта к подключению к системам электроснабжения"
Наименование социально ответственной услуги "Проверка готовности объекта к подключению к системам электроснабжения"
1
Наименование услугодателя
Субъект естественной монополий включенный в Государственный регистр по передаче электрической энергии и передаче электрической энергии по национальной электрической сети и (или) пользование национальной электрической сетью.
2
Способы предоставления социально ответственной услуги

1. Объектінің толық атауы: _________________________________________
(тұрғын үй, дәмхана, дүкен және өзге де)
2. Көрсетілетін қызметке қосылатын объектінің мекенжайы_______________.
3. Жалпы жылытылатын аудан: ______________________________________;
4. Мынадай газ тұтыну жабдығын пайдалану үшін:
1) жылыту қазандығы _______________________________________________;
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші/қажетті газ тұтыну қуаты)
2) газ плитасы _____________________________________________________;
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші/қажетті газ тұтыну қуаты)
3) ағынды су жылытқыш ____________________________________________;
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші/қажетті газ тұтыну қуаты)
4) өзге де_____________________.
5. Газды ең көп сағат тұтынудың болжамды шығысымен_________________;
6. Мыналарды қоса беремін:__________________________________________.
5-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Объектінің сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жүйелеріне қосуға дайындығы туралы өтініш
1. Объектінің атауы: ________________________________________________
(тұрғын үй, кафе, дүкен және т. б.)
2. Қызметке қосылу объектісінің мекенжайы ___________________________
3. Техникалық шарттар № ___________________________________________
4. Іс жүзінде орнатылған газ тұтыну жабдықтары:
1) Атауы _________________________________________________________
саны (дана) (маркасы/ моделі/ өндірушісі / газ шығыны)
2) Атауы _________________________________________________________
саны (дана) (маркасы/ моделі/ өндірушісі / газ шығыны)
өзге_____________________________________________________________.
саны (дана) (маркасы/ моделі/ өндірушісі / газ шығыны)
Осымен газбен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын және берілген техникалық шарттарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асыруды сұраймын.
6. Қоса беремін: ___________________________________________________.
"Объектінің берілген техникалық
шарттардың сәйкестігіне
қосуға дайындығын тексеру"
әлеуметтік жауапты қызметтер
көрсетудің Үлгілік қағидаларына
2-қосымша
"Объектіні электрмен жабдықтау желілеріне қосуға дайындығын тексеру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Әлеуметтік жауапты қызметінің атауы "Объектіні электрмен жабдықтау желілеріне қосуға дайындығын тексеру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Электр энергиясын беру жөніндегі/ желіге жіберуді техникалық диспетчерлеу және электр энергиясын тұтыну жөніндегі/ электр энергиясын өндіру-тұтынуды теңгерімдеуді ұйымдастыру жөніндегі Мемлекеттік тіркелімге енгізілген табиғи монополиялар субъектісі
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері

3) расчет-обоснование заявляемой электрической мощности, выполненный самостоятельно или с привлечением экспертной организации;
4) копии правоустанавливающих документов на объект электроснабжения;
5) потребители с расчетной мощностью электроустановок 5 МВт и более к заявлению прикладывают схему внешнего электроснабжения потребителя, разработанную специализированной проектной организацией, имеющей лицензию на занятие проектной деятельностью. Схема внешнего электроснабжения потребителя согласовывается с энергопередающей и (или) энергопроизводящей организацией, к электрическим сетям которой планируется подключение. Содержание "Схемы внешнего электроснабжения потребителя" приведено в форме 2 Приложения 4 к настоящим Типовым правилам.
6) опросный лист.
9
Основания для отказа в оказании социально ответственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в выдаче технических условий в случаях:
1) отсутствия свободных и доступных мощностей, емкостей, мест, пропускных способностей сетей Услугодателя, необходимых для предоставления требуемого объема регулируемой услуги;
2) отсутствия сетей Услугодателя или иного имущества, необходимого для предоставления регулируемой услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально ответственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Приложение 3
к Типовым правилам оказания
социально ответственных услуг
"Проверка готовности объекта
к подключению на соответствие
выданным техническим условиям"
Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги
"Проверка готовности объекта к подключению к системам теплоснабжения"
Наименование социально ответственной услуги "Проверка готовности объекта к подключению к системам теплоснабжения"
1
Наименование услугодателя
Субъект естественной монополий включенный в Государственный регистр по производству, передаче, распределению и реализации тепловой энергии в централизованных системах теплоснабжения и местных системах теплоснабжения, за исключением тепловой энергии, выработанной с использованием тепла грунта, поверхностных и подземных водных объектов, сбросной воды промышленных предприятий и электростанций, канализационно-очистных сооружений
2
Способы предоставления социально ответственной услуги

3) дербес немесе сарапшы ұйымды тарта отырып орындалған мәлімделген электр қуатының есептеу-негіздемесі;
4) электрмен жабдықтау объектісіне құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері;
5) электр қондырғыларының есептік қуаты 5 МВт және одан жоғары тұтынушылар өтінімге жобалау қызметімен айналысуға лицензиясы бар мамандандырылған жобалау ұйымы әзірлеген тұтынушының сыртқы электрмен жабдықтау схемасын қоса береді. Тұтынушыны сыртқы электрмен жабдықтау схемасы электр желілеріне қосу жоспарланып отырған энергия беруші және (немесе) энергия өндіруші ұйыммен келісіледі. "Тұтынушыны сыртқы электрмен жабдықтау схемасының" мазмұны осы Қағидаларға 4-қосымшадағы 2-нысанда келтірілген;
6) сауалнама парағы.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген әлеуметтік жауапты қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті беруші техникалық шарттарды беруден бас тартады:
1) реттеліп көрсетілетін қызметтің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажетті бос және қолжетімді қуаттардың, сыйымдылықтардың, орындардың, көрсетілетін қызметті беруші желілерінің өткізу қабілеттерінің болмауы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің желілері немесе реттеліп көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті өзге де мүлік болмаған жағдайда жүзеге асырылады.
10
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы электрондық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.
"Объектінің берілген
техникалық шарттардың
сәйкестігіне қосуға
дайындығын тексеру"
әлеуметтік жауапты қызметтер
көрсетудің Үлгілік қағидаларына
3-қосымша
"Объектінің жылумен жабдықтау желілеріне қосуға дайындығын тексеру" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Әлеуметтік жауапты қызметінің атауы : "Объектінің жылумен жабдықтау желілеріне қосуға дайындығын тексеру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Топырақтың, жер үсті және жер асты су объектілерінің, өнеркәсіптік кәсіпорындар мен электр станцияларының, кәріз-тазарту құрылыстарының төгінді суының жылуын пайдалана отырып өндірілген жылу энергиясын қоспағанда, орталықтандырылған жылумен жабдықтау жүйелерінде және жергілікті жылумен жабдықтау жүйелерінде жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және өткізу жөніндегі табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізілген табиғи монополиялар субъектісі
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері

1) через услугодателей;
2) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
(далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) или в автоматизированной информационной системе государственного градостроительного кадастра;
4) посредством объектов информатизации, определенных центральными государственными органами.
5) электронном носителе.
3
Срок оказания социально ответственной услуги
1) для технически несложных объектов – в течение пяти рабочих дней;
2) для технически сложных объектов – в течение десяти рабочих дней.
4
Форма оказания социально ответственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания социально ответственной услуги
Акт проверки готовности к подключению к системам газоснабжения.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании социально ответственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Определяется в соответствии с Правилами Услугодателя по расчету стоимости оказания услуг
7
График работы услугодателя и объектов информации
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках) с перерывом на обед;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания социально ответственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания социально ответственной услуги
К заявлению о готовности к подключению к системам газоснабжения по форме 4 согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам прилагаются электронные копии следующих документов:
1) Для бытовых потребителей:
проект газоснабжения, разработанный и утвержденный в соответствии с требованиями Строительного кодекса Республики Казахстан;
паспорта на газопотребляющее оборудование;
акт приемки газопотребляющей системы в эксплуатацию, утвержденный в соответствии с требованиями Строительного кодекса Республики Казахстан;
строительный паспорт газопровода, оформленный в соответствии с требованиями Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 29 декабря 2011 года № 536;
акт обследования вентиляционных каналов и дымоходов;
заключенный договор технического обслуживания газопотребляющих систем.

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде;
4) орталық мемлекеттік органдар айқындаған ақпараттандыру объектілері арқылы;
5) электронды тасығышта.
3
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету мерзімі
1) техникалық жағынан күрделі емес объектілер үшін – бес жұмыс күні ішінде;
2) техникалық жағынан күрделі объектілер үшін – он жұмыс күні ішінде.
4
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету нәтижесі
Газбен жабдықтау жүйелеріне қосуға дайындығын тексеру актісі.
6
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету құнын есептеу жөніндегі қағидаларына сәйкес айқындалады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – мерекелер туралы Заң) сәйкес түскі үзіліспен демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін;
2) порталда немесе мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, мереке туралы кодекс пен заңға сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және әлеуметтік жауапты қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Әлеуметтік жауапты қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Осы Үлгілік қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес 4 нысан бойынша газбен жабдықтау жүйелеріне қосуға әзірлік туралы өтінішке мынадай құжаттардың электрондық көшірмелері қоса беріледі:
1) тұрмыстық тұтынушылар үшін: Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексінің талаптарына сәйкес әзірленген және бекітілген газбен жабдықтау жобасы;
газ тұтынатын жабдыққа паспорттар;
Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексінің талаптарына сәйкес бекітілген газ тұтыну жүйесін пайдалануға қабылдау актісі;
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 536 бұйрығының талаптарына сәйкес ресімделген газ құбырының құрылыс паспорты;
желдету арналары мен түтін мұржаларын тексеру актісі;
газ тұтыну жүйелеріне техникалық қызмет көрсетудің жасалған шарты.

2) Для технически и (или) технологически не сложных объектов других потребителей:
проект газоснабжения, разработанный и утвержденный в соответствии с требованиями Строительного кодекса Республики Казахстан;
паспорта на газопотребляющее оборудование;
акт приемки газопотребляющей системы в эксплуатацию, утвержденный в соответствии с требованиями Строительного кодекса Республики Казахстан;
строительный паспорт газопровода, оформленный в соответствии с требованиями приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 29 декабря 2011 года № 536;
акт обследования вентиляционных каналов и дымоходов;
заключенный договор технического обслуживания газопотребляющих систем.
3) Для технически и (или) технологически сложных объектов других потребителей: документы, подтверждающие готовность к подаче газа в соответствии с Правилами Услугодателя.
9
Основания для отказа в оказании социально ответственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в выдаче технических условий в случаях:
1) отсутствия свободных и доступных мощностей, емкостей, мест, пропускных способностей сетей Услугодателя, необходимых для предоставления требуемого объема регулируемой услуги;
2) отсутствия сетей Услугодателя или иного имущества, необходимого для предоставления регулируемой услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания социально
ответственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения социально ответственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания социально ответственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Условия получения услуги третьими лицами: услугополучатель получает социально ответственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Приложение 5
к Типовым правилам оказания
социально ответственных услуг
"Проверка готовности объекта
к подключению на соответствие
выданным техническим условиям"
Перечень основных требований к оказанию социально ответственной услуги
"Проверка готовности объекта к подключению к системам водоснабжения и (или) водоотведения"
Наименование социально ответственной услуги "Проверка готовности объекта к подключению к системам водоснабжения и (или) водоотведения"
1
Наименование услугодателя
Субъект естественной монополий включенный в Государственный регистр по водоснабжению и (или) водоотведению
2
Способы предоставления социально ответственной услуги

2) басқа тұтынушылардың техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілері үшін:
Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексінің талаптарына сәйкес әзірленген және бекітілген газбен жабдықтау жобасы;
газ тұтынатын жабдыққа паспорттар;
Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексінің талаптарына сәйкес бекітілген газ тұтыну жүйесін пайдалануға қабылдау актісі;
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 536 бұйрығының талаптарына сәйкес ресімделген газ құбырының құрылыс паспорты;
желдету арналары мен түтін мұржаларын тексеру актісі;
газ тұтыну жүйелеріне техникалық қызмет көрсетудің жасалған шарты;
3) басқа тұтынушылардың техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілері үшін: көрсетілетін қызметті берушінің қағидаларына сәйкес газ беруге әзірлігін растайтын құжаттар.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген әлеуметтік жауапты қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті беруші техникалық шарттарды беруден бас тартады:
1) реттеліп көрсетілетін қызметтің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажетті бос және қолжетімді қуаттардың, сыйымдылықтардың, орындардың, көрсетілетін қызметті беруші желілерінің өткізу қабілеттерінің болмауы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің желілері немесе реттеліп көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті өзге де мүлік болмаған жағдайда жүзеге асырылады.
10
Әлеуметтік жауапты көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары: көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы электрондық нысанда әлеуметтік жауапты қызметті портал арқылы алады.
"Объектінің берілген
техникалық шарттардың
сәйкестігіне қосуға
дайындығын тексеру"
әлеуметтік жауапты қызметтер
көрсетудің Үлгілік қағидаларына
5-қосымша
"Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру желілеріне қосуға техникалық шарттар беру туралы" әлеуметтік жауапты қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Әлеуметтік жауапты қызметінің атауы: "Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру желілеріне қосуға арналған техникалық шарттардыды беру "
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру бойынша мемлекеттік тіркелімге енгізілген табиғи монополиялар субъектісі
2
Әлеуметтік жауапты қызмет көрсету тәсілдері