О внесении изменений в некоторые приказы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 апреля 2026 года № 143. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2026 года № 38519
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее – перечень).
2. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течении трех рабочих дней после исполнения подпунктов 1) и 2) настоящего пункта предоставление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан информацию об их исполнении.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие c 12 июля 2026 года, за исключением абзаца второго пункта 7, абзаца второго пункта 8 перечня, которые вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
А. Ертаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 143
Перечень некоторых приказов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 мая 2023 года № 183 "Об утверждении методики формирования тарифов и предельного уровня тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32620) следующие изменения:
в методике формирования тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств, утвержденной указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 21 сәуірдегі № 143 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 22 сәуірде № 38519 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін (бұдан әрі – тізбе).
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшалары орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне олардың орындалуы туралы ақпаратты ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілетін тізбенің 7-тармағының екінші абзацын, 8-тармағының екінші абзацын қоспағанда, 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
А. Ертаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 143 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесін және тарифтердің шекті деңгейін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 мамырдағы № 183 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32620 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесінде:

подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) автоматизированная цифровая система "Рынок труда" (далее – АЦС "Рынок труда") – автоматизированная цифровая система в составе единой цифровой системы социально-трудовой сферы, предназначенная для автоматизации деятельности центров трудовой мобильности, карьерных центров с целью оказания посредничества в трудоустройстве, мониторинга и формирования отчетности, и межведомственного взаимодействия, включая интеграцию с цифровыми системами государственных органов;";
абзац восьмой пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Угод – годовое плановое количество услуг, оказываемых в карьерных центрах и зарегистрированных в АЦС "Рынок труда";".
2. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 мая 2023 года № 190 "Об утверждении Правил проведения социальной профессиональной ориентации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32649) следующие изменения:
в Правилах проведения социальной профессиональной ориентации, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) единая цифровая система социально-трудовой сферы – цифровой объект, предназначенный для автоматизации деятельности уполномоченного государственного органа, местных исполнительных органов по вопросам социальной защиты и занятости населения, центров трудовой мобильности, карьерных центров, Центра развития трудовых ресурсов и межведомственного взаимодействия в целях предоставления государственных услуг населению в социально-трудовой сфере;";
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) Электронная биржа труда (далее – ЭБТ) – цифровой объект, представляющий собой единую цифровую платформу занятости для соискателей и работодателей, обеспечивающую поиск работы и содействие в подборе персонала, оказание услуг в сфере занятости в электронном и проактивном формате, в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан.";
подпункт 3) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"3) по ЭБТ определяет наличие вакансий и потребность в кадрах по выбранной участником профессии для дальнейшего его трудоустройства;".
3. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 июня 2023 года № 197 "Об утверждении Правил и случаев регистрации и снятия с учета в качестве безработных членов семей военнослужащих, сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, органов гражданской защиты, а также лиц, находящихся на их иждивении, не осуществляющих трудовую деятельность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32686) следующие изменения:
в Правилах и случаях регистрации и снятия с учета в качестве безработных членов семей военнослужащих, сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, органов гражданской защиты, а также лиц, находящихся на их иждивении, не осуществляющих трудовую деятельность, утвержденных указанным приказом:

2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Еңбек нарығы" автоматтандырылған цифрлық жүйесі (бұдан әрі – "Еңбек нарығы" АЦЖ) – әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай цифрлық жүйесінің құрамындағы жұмысқа орналастыруға делдалдық көрсету, есептілікке мониторинг жүргізу және қалыптастыру мақсатында еңбек мобильдігі орталықтарының, мансап орталықтарының қызметін автоматтандыруға және мемлекеттік органдардың цифрлық жүйелерімен интеграциялаумен қоса ведомствоаралық өзара іс-қимылға арналған автоматтандырылған цифрлық жүйе;";
5-тармақтың сегізінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ужыл – мансап орталығы көрсететін және "Еңбек нарығы" АЦЖ-да тіркелген қызметтердің жоспарлы саны;".
2. "Әлеуметтік кәсіптік бағдарлау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 мамырдағы № 190 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32649 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік кәсіптік бағдарлау жүргізу қағидаларында:
2-тармақта:
1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) әлеуметтік еңбек саласындағы бірыңғай цифрлық жүйе – уәкілетті мемлекеттік органның, халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың, еңбек мобильділігі орталықтарының, мансап орталықтарының, Еңбек ресурстарын дамыту орталығының қызметін автоматтандыруға және әлеуметтік-еңбек саласында халыққа мемлекеттік қызметтер көрсету мақсатында ведомствоаралық өзара іс-қимылға арналған цифрлық объектісі;";
15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"15) Электрондық еңбек биржасы (бұдан әрі - ЭЕБ) – Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес жұмыс іздеуді және персоналды іріктеуге жәрдемдесуді, жұмыспен қамту саласында электрондық және проактивті форматта қызметтер көрсетуді қамтамасыз ететін, жұмыс іздеушілер мен жұмыс берушілерге арналған жұмыспен қамтудың бірыңғай цифрлық платформасын білдіретін цифрлық объектісі.";
7-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) ЭЕБ бойынша бос орындардың болуын және қатысушы таңдаған кәсіп бойынша оның кейіннен жұмысқа орналасуы үшін кадрларға қажеттілікті айқындайды;".
3. "Әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар және құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің отбасы мүшелерін, сондай-ақ олардың асырауындағы, еңбек қызметін жүзеге асырмайтын адамдарды жұмыссыздар ретінде тіркеу және есептен шығару қағидалары мен жағдайларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 2 маусымдағы № 197 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32686 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар және құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің отбасы мүшелерін, сондай-ақ олардың асырауындағы, еңбек қызметін жүзеге асырмайтын адамдарды жұмыссыздар ретінде тіркеу және есептен шығару қағидалары мен жағдайларында:

подпункт 4) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"4) Центр развития трудовых ресурсов (далее – Центр) – юридическое лицо, создаваемое по решению Правительства Республики Казахстан при уполномоченном государственном органе, обеспечивающее информационно-аналитическое сопровождение рынка труда, активных мер содействия занятости, методологическую поддержку служб занятости, развитие и сопровождение единой цифровой системы социально-трудовой сферы;";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. В течение двух рабочих дней со дня поступления заявлений от сотрудников кадровые подразделения вносят в цифровую систему Фонда персональные данные (индивидуальный идентификационный номер) членов семей с указанием их текущего статуса "безработный".
Цифровая система Фонда в автоматическом режиме формирует списки членов семей с текущим статусом "безработный" и передает их в цифровую систему "Рынок труда".
7. Списки членов семей с текущим статусом "безработный" отображаются в цифровой системе "Рынок труда" только для Центра.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Регистрация членов семей в качестве безработных осуществляется Центром в цифровой системе "Рынок труда" в течение одного рабочего дня в автоматическом режиме.";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. Кадровые подразделения вводят в цифровую систему Фонда информацию о членах семей, подлежащих снятию с учета в качестве безработных, при наступлении одного из следующих случаев:
1) изменении статуса "безработный" члена (членов) семей;
2) прекращении службы сотрудниками;
3) смерти или выезда на постоянное место жительства члена (членов) семей за пределы Республики Казахстан.
14. Снятие с учета членов семей в качестве безработных на основании информации кадровых подразделений осуществляется в следующем порядке:
1) кадровые подразделения вводят в цифровую систему Фонда информацию о членах семей, подлежащих снятию с учета в качестве безработных согласно пункту 13 Правил;
2) информация о членах семей, подлежащих снятию с учета в качестве безработных, в течение одного рабочего дня в автоматическом режиме передается в цифровую систему "Рынок труда";
3) в течение одного рабочего дня со дня поступления информации о членах семей в автоматическом режиме осуществляется снятие с учета членов семей в качестве безработных.";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. В течение одного рабочего дня со дня снятия с учета членов семей в качестве безработных сведения по ним направляются в цифровую систему Фонда в автоматическом режиме.

3-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Еңбек ресурстарын дамыту орталығы (бұдан әрі – Орталық) – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша уәкілетті мемлекеттік органның жанынан құрылатын, еңбек нарығын ақпараттық-талдамалық сүйемелдеуді, жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын, жұмыспен қамту қызметтерін әдіснамалық қолдауды, әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай цифрлық жүйесін дамыту мен қолдап отыруды қамтамасыз ететін заңды тұлға;";
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қызметкерлерден өтініштері келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде кадрлық бөлімшелер Қордың цифрлық жүйесіне отбасы мүшелерінің ағымдағы "жұмыссыз" мәртебесін көрсете отырып олардың дербес деректерін (жеке сәйкестендіру нөмірі) енгізеді.
Қордың цифрлық жүйесі автоматты режимде ағымдағы "жұмыссыз" мәртебесімен отбасы мүшелерінің тізімдерін қалыптастырады және "Еңбек нарығы" цифрлық жүйесіне жолдайды.
7. Ағымдағы "жұмыссыз" мәртебесі бар отбасы мүшелерінің тізімі Орталық үшін ғана "Еңбек нарығы" цифрлық жүйесінде көрсетіледі.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Отбасы мүшелерін жұмыссыздар ретінде тіркеуді Орталық "Еңбек нарығы" цифрлық жүйесінде бір жұмыс күні ішінде автоматты режимде жүзеге асырады.";
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Кадр бөлімшелері мынадай жағдайлардың біреуі туындаған кезде Қордың цифрлық жүйесіне жұмыссыз ретінде есептен шығарылуға тиіс отбасы мүшелері туралы ақпаратты енгізеді:
1) отбасы мүшесінің (мүшелерінің) "жұмыссыз" мәртебесінің өзгергенде;
2) қызметкерлердің қызметі тоқтатылғанда;
3) отбасы мүшесі (мүшелері) қайтыс болғанда немесе Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткенде.
14. Отбасы мүшелерін жұмыссыздар ретінде есептен шығару кадр бөлімшелерінің ақпараты негізінде мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) кадр бөлімшелері Қағидалардың 13-тармағына сәйкес жұмыссыз ретінде есептен шығарылуға жататын отбасы мүшелері туралы ақпаратты Қордың цифрлық жүйесіне енгізеді;
2) жұмыссыздар ретінде шығарылуға жататын отбасы мүшелері туралы ақпарат бір жұмыс күні ішінде автоматты режимде "Еңбек нарығы" цифрлық жүйесіне беріледі;
3) отбасы мүшелері туралы ақпарат келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде отбасы мүшелерін жұмыссыздар ретінде есептен шығару автоматты режимде жүзеге асырылады.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Отбасы мүшелерін жұмыссыздар ретінде есептен шығарған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде олар бойынша мәліметтер Қордың цифрлық жүйесіне автоматты режимде жіберіледі.

17. Фонд в течение одного рабочего дня со дня внесения в цифровую систему Фонда сведений о снятии с учета членов семей в качестве безработных направляет соответствующую информацию кадровым подразделениям.".
4. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 июня 2023 года № 217 "Об утверждении Правил организации и финансирования аутсорсинга услуг в сфере занятости населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32797) следующие изменения:
в Правилах организации и финансирования аутсорсинга услуг в сфере занятости населения, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"5) Электронная биржа труда (далее – ЭБТ) – цифровой объект, представляющий собой единую цифровую платформу занятости для соискателей и работодателей, обеспечивающую поиск работы и содействие в подборе персонала, оказание услуг в сфере занятости в электронном и проактивном формате, в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Центр трудовой мобильности в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет безработных об оказании им услуг в рамках аутсорсинга услуг с предоставлением контактных данных соответствующего частного агентства посредством цифровых технологий (телефон, мобильная связь, электронная почта).".
5. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 июня 2023 года № 218 "Об утверждении типовой формы договора об аутсорсинге в сфере занятости населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32798) следующее изменение:
в типовой форме договора об аутсорсинге в сфере занятости населения, утвержденной указанным приказом:
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Уведомления Сторон, направляемые другой Стороне в соответствии с настоящим Договором, высылаются посредством почтовой связи, общедоступных цифровых систем с последующим представлением оригиналов.".
6. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 266 "Об утверждении Правил организации специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32967) следующие изменения:
в Правилах организации специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью, утвержденных указанным приказом:

17. Қордың цифрлық жүйесіне тіркелген отбасы мүшелерін жұмыссыздар ретінде есептен шығару туралы мәліметтері енгізілген күннен бастап бір жұмыс күн ішінде Қор тиісті ақпаратты кадр бөлімшелеріне жібереді.".
4. "Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін ұйымдастыру және қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 13 маусымдағы № 217 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32797 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін ұйымдастыру және қаржыландыру қағидаларында:
2-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Электрондық еңбек биржасы (бұдан әрі – ЭЕБ) – Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес жұмыс іздеуді және персоналды іріктеуге жәрдемдесуді, жұмыспен қамту саласында электрондық және проактивті форматта қызметтер көрсетуді қамтамасыз ететін, жұмыс іздеушілер мен жұмыс берушілерге арналған жұмыспен қамтудың бірыңғай цифрлық платформасын білдіретін цифрлық объектісі.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Еңбек мобильділігі орталығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде цифрлық технология құралдары (телефон, ұялы байланыс, электрондық пошта) арқылы тиісті жұмыспен қамтудың жекеше агенттігінің байланыс деректерін ұсына отырып, жұмыссыз адамдарды көрсетілетін қызметтер аутсорсингі шеңберінде оларға қызмет көрсетілетіні туралы хабардар етеді.".
5. "Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы шарттың үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 13 маусымдағы № 218 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32798 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы үлгілік шартында:
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Осы Шартқа сәйкес басқа Тарапқа жіберілетін Тараптардың хабарламалары кейіннен түпнұсқалары беріліп, почта байланысы, жалпыға қолжетімді цифрлық жүйелер арқылы ұсынылады.".
6. "Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 266 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32967 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидаларында:

подпункт 8) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"8) Электронная биржа труда (далее – ЭБТ) – цифровой объект, представляющий собой единую цифровую платформу занятости для соискателей и работодателей, обеспечивающую поиск работы и содействие в подборе персонала, оказание услуг в сфере занятости в электронном и проактивном формате, в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан.";
подпункт 3) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"3) ежегодно в срок до 1 ноября, исходя из лимита финансирования, осуществляет сбор заявок на предстоящий финансовый год от работодателей, создающих специальные рабочие места, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Заявка), или через ЭБТ;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Карьерный центр в случае:
1) соответствия представленной Заявки, комплектности представленных документов, полноты указанных в заявке и документах сведений – принимает заявку, при получении заявки посредством ЭБТ – направляет уведомление в личный кабинет работодателя в ЭБТ;
2) несоответствия представленной Заявки, некомплектности представленных документов и (или) неполноты, указанных в заявке и документах сведений – возвращает работодателю Заявку и приложенные к ней документы, при получении заявки посредством ЭБТ (в электронном виде) – направляет уведомление в личный кабинет работодателя в ЭБТ.";
часть третью пункта 9 изложить в следующей редакции:
"В случае получения Заявки посредством ЭБТ – направляет уведомление в личный кабинет работодателя в ЭБТ.";
части вторую и третью пункта 10 изложить в следующей редакции:
"В случае получения и одобрения Заявки работодателя посредством ЭБТ, карьерным центром (центром трудовой мобильности) в течение 2 рабочих дней направляется договор, подписанный электронной цифровой подписью первого руководителя или лица, исполняющего его обязанности, в личный кабинет работодателя в ЭБТ.
Работодатель в течение 3 рабочих дней в личном кабинете ЭБТ подписывает электронной цифровой подписью полученный договор и направляет его посредством личного кабинета ЭБТ в карьерный центр (центр трудовой мобильности).";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. После выполнения работ по обустройству (оборудованию) специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью работодатель предоставляет в карьерный центр (центр трудовой мобильности) отчет о проделанной работе (далее – отчет) согласно заключенному договору и представленной ранее смете расходов для подписания и получения субсидий либо направляет его подписанным электронной цифровой подписью посредством личного кабинета ЭБТ.";

2-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) Электрондық еңбек биржасы – (бұдан әрі – ЭЕБ) - Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексіне сәйкес жұмыс іздеуді және персоналды іріктеуге жәрдемдесуді, жұмыспен қамту саласында электрондық және проактивті форматта қызметтер көрсетуді қамтамасыз ететін, жұмыс іздеушілер мен жұмыс берушілерге арналған жұмыспен қамтудың бірыңғай цифрлық платформасын білдіретін цифрлық объектісі.";
6-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жыл сайын 1 қарашаға дейінгі мерзімде қаржыландыру лимитін негізге ала отырып, мансап орталығы арнайы жұмыс орындарын құратын жұмыс берушілерден осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – Өтінім) немесе ЭЕБ арқылы алдағы қаржы жылына өтінімдер жинауды жүзеге асырады;";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Келесі жағдайда мансап орталығы:
1) ұсынылған Өтінімге сәйкестігі, ұсынылған құжаттардың жинақтылығы, өтінімде және құжаттарда көрсетілген мәліметтердің толықтығы – Өтінімді қабылдайды, өтінімді ЭЕБ арқылы алған кезде – ЭЕБ-да жұмыс берушінің жеке кабинетіне хабарлама жібереді;
2) ұсынылған Өтінімге сәйкес келмеген, ұсынылған құжаттар жиынтықталмаған және (немесе) өтінімде және құжаттарда көрсетілген мәліметтер толық болмаған кезде – Өтінімді және оған қоса берілген құжаттарды жұмыс берушіге қайтарады, өтінімді ЭЕБ арқылы (электрондық түрде) алған кезде – жұмыс берушінің ЭЕБ-да жеке кабинетіне хабарлама жібереді.";
9-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтінімді ЭЕБ арқылы алған жағдайда – ЭЕБ-дағы жұмыс берушінің жеке кабинетіне хабарлама жібереді".";
10-тармақтың екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Жұмыс берушінің Өтінімін ЭЕБ арқылы алған және мақұлдаған жағдайда, мансап орталығы (еңбек мобильділігі орталығы) 2 жұмыс күні ішінде бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған шартты жұмыс берушінің ЭЕБ-дағы жеке кабинетіне жібереді.
Жұмыс беруші 3 жұмыс күні ішінде ЭЕБ-ның жеке кабинетінде алынған шартқа электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды және оны ЭЕБ-ның жеке кабинеті арқылы мапсап орталығына (еңбек мобильділігі орталығына) жібереді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын жайластыру (жабдықтау) жөніндегі жұмыстарды орындағаннан кейін жасалған шартқа және бұрын ұсынылған шығыстар сметасына сәйкес жұмыс беруші мансап орталығына (еңбек мобильділігі орталығына) атқарылған жұмыс туралы есепке (бұдан әрі – есеп) қол қоюға және субсидия алуға ұсынады не оны ЭЕБ-ның жеке кабинеті арқылы қол қойылған электрондық цифрлық қолтаңбамен жібереді.";

подпункт 2) пункта 2.3 приложения 3 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"2) при выявлении несоответствий по исполнению Договора незамедлительно уведомить Исполнителя в письменном виде посредством абонентского устройства сотовой связи/почтовой связи/электронных абонентских почтовых ящиков либо путем направления в личный кабинет работодателя в ЭБТ;";
пункт 6.3 приложения 3 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"6.3 Уведомления Сторон, направляемые другой Стороне в соответствии с настоящим Договором, высылаются посредством почтовой связи и/или общедоступных цифровых систем с последующим представлением оригиналов.".
7. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 330 "Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости" (индекс 3-Т (трудоустройство)), периодичность квартальная" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33237) следующие изменения:
форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости" (индекс 3-Т (трудоустройство)), периодичность квартальная", к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
в приложении к указанной форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости" (индекс 3-Т (трудоустройство)), периодичность квартальная":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма заполняется частными агентствами занятости и предоставляется посредством "Электронной биржи труда".
Сводная информация формируется в автоматизированной цифровой системе "Рынок труда" в разделе "Отчеты".".
8. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 сентября 2023 года № 365 "Об утверждении формы индивидуальной карты занятости и правил ее ведения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33380) следующие изменения:
форму, предназначенную для сбора административных данных "Индивидуальная карта занятости", к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню;
в Пояснении по заполнению к указанной форме, предназначенной для сбора административных данных "Индивидуальная карта занятости":
абзац первый части семнадцатой изложить в следующей редакции:
"Автоматизированная цифровая система "Рынок труда" в хронологическом порядке отображает в ИКЗ следующие сведения об оказанных мерах содействия занятости:";
в Правилах ведения индивидуальной карты занятости, утвержденных указанным приказом:

көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшаның 2.3-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Шартты орындау бойынша сәйкессіздіктер анықталған кезде Орындаушыны ұялы байланыстың/пошта байланысының/электрондық абоненттік пошта жәшіктерінің абоненттік құрылғысы арқылы не ЭЕБ-да жұмыс берушінің Жеке кабинетіне жіберу арқылы жазбаша түрде дереу хабардар етуге міндетті";";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшаның 6.3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6.3 Осы Шартқа сәйкес екінші Тарапқа жіберілетін Тараптардың хабарламалары кейіннен түпнұсқаларын ұсына отырып, пошта байланысы және/немесе жалпыға қолжетімді цифрлық жүйелер арқылы жіберіледі.".
7. "Жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығы үшін жүгінген азаматтардың саны туралы есеп (индексі 3-Т (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі тоқсандық)" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 330 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33237 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығы үшін жүгінген азаматтардың саны туралы есеп (индексі 3-Т (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі тоқсандық)" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген "Жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдар саны туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға (индексі 3-Т (жұмысқа орналастыру) қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нысанды жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері толтырады және "Электрондық еңбек биржасы" арқылы ұсынылады.
Жиынтық ақпарат "Еңбек нарығы" автоматтандырылған цифрлық жүйесінде "Есептер" бөлімінде қалыптастырылады.".
8. "Жұмыспен қамтудың жеке картасын және оны толтыру нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 1 қыркүйектегі № 365 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33380 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жұмыспен қамтудың жеке картасы" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Жұмыспен қамтудың жеке картасы" әкімшілік деректерін жинауға арналған көрсетілген нысанға толтыру бойынша түсіндірмеде:
он жетінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығы" автоматтандырылған цифрлық жүйесі жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің көрсетілген шаралары туралы мынандай мәліметтерді хронологиялық тәртіппен ЖҚЖК-да көрсетеді:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жұмыспен қамтудың жеке картасын жүргізу қағидаларында:

подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) единая цифровая система социально-трудовой сферы – цифровой объект, предназначенный для автоматизации деятельности уполномоченного государственного органа, местных исполнительных органов по вопросам социальной защиты и занятости населения, центров трудовой мобильности, карьерных центров, Центра развития трудовых ресурсов и межведомственного взаимодействия в целях предоставления государственных услуг населению в социально-трудовой сфере;";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. После проверки данных заявителя через цифровые системы государственных органов и (или) организаций сотрудник Центра заносит полученные сведения в ИКЗ.
5. Вся внесенная информация активизируется при заполнении и (или) внесении изменений в ИКЗ и сохраняется в автоматизированной цифровой системе "Рынок труда", с открытым доступом независимо от срока давности.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Для занесения данных в ИКЗ используется метод импортирования данных из цифровых систем государственных органов и (или) организаций.".
Приложение 1 к Перечню
Приложение
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
- Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 31 июля 2023 года № 330
форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости"
(индекс 3-Т (трудоустройство), периодичность квартальная)
Представляется: посредством "Электронной биржи труда"
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Наименование формы административных данных: Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости (индекс 3-Т (трудоустройство), периодичность квартальная).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-Т.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период: ________ квартал 20___ года.
Круг лиц, представляющих информацию: частные агентства занятости.
Срок представления: частные агентства занятости - до 5 числа месяца, следующего после отчетного квартала, посредством "Электронной биржи труда".
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде.
Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством
в частные агентства занятости за __ квартал 20__ года _________
район __________________ области (города)
Код строки
Показатели
Отчетный квартал
С начала года
всего
в том числе проживающие в сельской местности
всего
в том числе проживающие в сельской местности
А
1
2
3
4
1
Численность лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости, человек
1.1
в том числе в разрезе профессий (специальностей), человек
1.2
в том числе безработные, человек
2
Численность лиц, трудоустроенных при посредничестве частных агентств занятости, человек
2.1
в том числе безработные, человек
3
Численность лиц, выехавших на работу в страны ближнего и дальнего зарубежья, при посредничестве частных агентств занятости, человек
Наименование частного агентства занятости _____________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель:
__________________________________ _________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (электронная цифровая подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (электронная цифровая подпись)
Дата: "___" ___________ 20__ года
Примечание: пояснения по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведены в приложении к настоящей форме.
Приложение 2 к Перечню
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
- Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 сентября 2023 года № 365
форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Индивидуальная карта занятости"
Представляется: в карьерные центры района, города, города республиканского значения, столицы
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование формы административных данных: Форма индивидуальной карты занятости.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы: ИКЗ-1).
Периодичность: единовременная.
Отчетный период: не требуется.
Круг лиц, представляющих информацию: лица, ищущие работу.
Срок представления формы административных данных: при обращении лица, ищущего работу, в карьерные центры.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде.
Индивидуальная карта занятости

2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әлеуметтік еңбек саласындағы бірыңғай цифрлық жүйе – уәкілетті мемлекеттік органның, халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың, еңбек мобильділігі орталықтарының, мансап орталықтарының, Еңбек ресурстарын дамыту орталығының қызметін автоматтандыруға және әлеуметтік-еңбек саласында халыққа мемлекеттік қызметтер көрсету мақсатында ведомствоаралық өзара іс-қимылға арналған цифрлық объектісі;";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Өтініш берушінің деректерін мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың цифрлық жүйелері арқылы тексергеннен кейін Орталық қызметкері алынған мәліметтерді ЖҚЖК-ға енгізеді.
5. Барлық енгізілген ақпарат ЖҚЖК-на өзгерістер толтыру және (немесе) енгізу кезінде өзектендіріледі және ескіру мерзіміне қарамастан ашық қолжетімділікпен "Еңбек нарығы" автоматтандырылған цифрлық жүйесінде сақталады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. ЖҚЖК-ға деректерді енгізу үшін мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың цифрлық жүйелерінен деректерді импорттау әдісі қолданылады.".
Тізбеге 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрі
2023 жылғы 31 шілдедегі
№ 330 бұйрығына қосымша
нысан
"Жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдар саны туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан (индексі 3-Т (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі тоқсандық)
Ұсынылады: "Электрондық еңбек биржасы" арқылы.
Әкімшілік деректер нысаны мына интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдар саны туралы есеп (индексі 3-Т (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі тоқсандық).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (қысқаша әріптік-цифрлық өрнек нысанның атауы): 3-Т.
Жиілігі: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20 __ жылғы _________ тоқсан.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері.
Ұсыну мерзімі: жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері – "Электрондық еңбек биржасы" арқылы есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-і күніне дейін.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде.
20__ жылғы __ тоқсандағы жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдардың саны туралы есеп _______________ облысының (қаласының)________ ауданы
Жол коды
Көрсеткіштер
Есепті тоқсан
Жыл басынан бері
барлығы
оның ішінде ауылдық жерлерде тұратындар
барлығы
оның ішінде ауылдық жерлерде тұратындар
А
1
2
3
4
1
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдардың саны, адам
1.1
оның ішінде кәсіптер (мамандықтар) бөлінісінде, адам
1.2
оның ішінде жұмыссыздар, адам
2
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің делдалдығымен жұмысқа орналастырылған адамдардың саны, адам
2.1
оның ішінде жұмыссыздар, адам
3
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің делдалдығымен жақын және алыс шет елдерге жұмысқа кеткен адамдардың саны, адам
Жұмыспен қамтудың жекеше агенттігінің атауы ___________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы:
____________________________________-____________ ______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) (электрондық цифрлық қолтаңба)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға:
_____________________________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) (электрондық цифрлық қолтаңба)
Күні: 20__ жылғы "___" ___________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Тізбеге 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрінің
2023 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 365 бұйрығына 1 қосымша
нысан
"Жұмыспен қамтудың жеке картасы" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аудан, қала, республикалық маңызы бар қалалар, астана мансап орталықтарына
Әкімшілік деректер нысаны интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: жұмыспен қамтудың жеке картасының нысаны.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (қысқаша әріптік-цифрлық өрнек нысанның атауы): ЖҚК -1.
Жиілік: бір реттік.
Есепті кезең: қажет емес.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: жұмыс іздеушілер.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: мансап орталығына жұмыс іздеушілер жүгінген кезде.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде.
Жұмыспен қамтудың жеке картасы

1. Фамилия _________________________________________________
имя _______________________________________________________
отчество (при его наличии) ___________________________________
2. Индивидуальный идентификационный номер _________________
3. Пол _____________________________________________________
4. Дата рождения ___________________________________________
5.Гражданство _____________________________________________
6. Национальность __________________________________________
7. Адрес места жительства
__________________________________________________________
8. Телефон ________________________________________________
9. Адрес электронной почты _________________________________
10. Образование:
1) образование
Наименование организации образования ______________________
_________________________________________________________
Вид учебного заведения по уровню образования (высшее учебное
заведение, колледж, общеобразовательная школа)
_________________________________________________________
Срок обучения ____________________________________________
Полученная специальность (квалификация)
_________________________________________________________
2) дополнительное образование (курсы подготовки, переподготовки,
повышения квалификации)
_________________________________________________________
Наименование организации образования или работодателя
_________________________________________________________
Срок обучения ____________________________________________
Полученная квалификация (навык)
________________________________________________________
11. Место последней работы (службы):
________________________________________________________
Наименование работодателя
________________________________________________________
Дата приема на работу____________________________________
Дата увольнения _________________________________________
Должность ______________________________________________
12. Сведения о регистрации в качестве лица, ищущего работу
Дата обращения __________________________________________
Дата регистрации или отказа _______________________________
Причина отказа __________________________________________
Дата снятия с учета _______________________________________
Причина снятия с учета
________________________________________________________
13. Итоги социальной профессиональной ориентации:
Наименование органа, проводящего социальную профессиональную
ориентацию _____________________________________________
Дата проведения _________________________________________
Результат _______________________________________________

1. Тегі_________________________________________________
Аты _____________________________________________________
әкесінің аты (ол болған жағдайда) ______________________________
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі
___________________________________________________________
3.Жынысы ________________________________________________
4. Туған күні_______________________________________________
5. Азаматтығы _______________________________________________
6. Ұлты ___________________________________________________
7. Тұрғылықты жерінің мекенжайы
__________________________________________________________
8. Телефон __________________________________________________
9. Электрондық пошта ______________________________________
10. Білімі:
1) білімі
Білім беру ұйымының атауы _________________________________
__________________________________________________________
Білім деңгейі бойынша оқу мекемесінің түрі (жоғары оқу орны, колледж, жалпы білім
беретін мектеп)__________________
Оқу мерзімі _______________________________________________
Алған мамандығы (біліктілігі) ________________________________
2) қосымша білімі (қайта даярлау, біліктілікті арттыру курстары)
__________________________________________________________
Білім беру ұйымының немесе жұмыс берушінің атауы___________
Оқу мерзімі _______________________________________________
Алған мамандығы (біліктілігі)
__________________________________________________________
11. Соңғы жұмыс (қызмет) орны:
____________________________________________________________
Жұмыс берушінің атауы ___________________________________
Жұмысқа қабылданған күні_________________________________
Жұмыстан босатылған күні_________________________________
Лауазымы __________________________________________________
12. Жұмыс іздеуші адам ретінде тіркелгені туралы мәліметтер
Өтініш берген күні __________
Тіркеу немесе бас тарту күні___________________________________
Бас тарту себебі ___________________________________________
Есептен шығарылған күні ___________________________________
Есептен шығару себебі _____________________________________
13. Әлеуметтік кәсіптік бағдарлау қорытындылары:
Әлеуметтік кәсіптік бағдарлауды жүргізетін органның атауы_____
Өткізу күні________________________________________________
Нәтижесі ___________________________________________________

14. Выданные направления на подходящую работу:
Наименование работодателя _______________________________
Должность (профессия) ___________________________________
Дата выдачи направления на работу _________________________
Акт работодателя о приеме на работу либо указание причины отказа
________________________________________________________
________________________________________________________
15. Сведения о регистрации в качестве безработного:
Дата обращения __________________________________________
Дата регистрации или отказа _______________________________
Причина отказа __________________________________________
Дата снятия с учета _______________________________________
Причина снятия с учета ____________________________________
16. Сведения о выданных направлениях на активные меры
содействия занятости:
1) профессиональное обучение:
Вид профессионального обучения
________________________________________________________
Наименование работодателя и (или) организации образования
________________________________________________________
________________________________________________________
Адрес, телефон организации образования и (или) работодателя
________________________________________________________
_______________________________________________________
Сроки обучения _________________________________________
Дата направления _______________________________________
Полученная специальность, квалификация __________________
_______________________________________________________
Дата трудоустройства на постоянное место работы с указанием
работодателя, должности _________________________________
2) содействие предпринимательской инициативе
Микрокредиты:
Дата получения микрокредита _______________________________
Сумма кредита ____________________________________________
Срок льготного периода ____________________________________
Срок возврата ____________________________________________
Вид деятельности _________________________________________
Обучение основам предпринимательства:
Дата начала обучения______________________________________
Дата завершения обучения _________________________________
Гранты:
Дата подачи заявления_____________________________________
Дата получения гранта_____________________________________
Вид деятельности_________________________________________
3) Субсидируемые рабочие места:
Ранее оказанные активные меры содействия занятости (заполняется
в хронологической последовательности)
Вид субсидируемого рабочего места_________________________
Дата направления ________________________________________
Срок участия ____________________________________________
Наименование работодателя _______________________________
Должность_______________________________________________
Акт работодателя (учебного заведения) о приеме на работу (обучение)
или указание причины отказа в приеме на работу
________________________________________________________
Дата трудоустройства на постоянное место работы с указанием
работодателя, должности __________________________________

14. Тиісті жұмыстың берілген бағыттары:
Лауазымы (кәсібі) _______________________________________
Жұмыс бағытын беру күні ___________________________________
Жұмыс берушінің жұмысқа қабылдау туралы актісі не бас тарту себебін көрсету
____________________
15. Жұмыссыз ретінде тіркелу туралы мәліметтер:
Өтініш берген күні _________________________________________
Тіркеу немесе бас тарту күні _________________________________
Бас тарту себебі______________________________________________
Есептен шығарылған күні____________________________________
Есептен шығару себебі_______________________________________
16. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға берілген
жолдамалар туралы мәліметтер:
1) кәсіптік оқыту:
Кәсіптік оқыту түрі
____________________________________________________________
Жұмыс берушінің және (немесе) оқу орнының атауы
____________________________________________________________
Оқу орнының және (немесе) жұмыс берушінің мекенжайы,
телефоны______________________________________________
__________________________________________________________
Оқу мерзімі ________________________________________________
Жіберілген күні _____________________________________________
Алған мамандығы, біліктілігі__________________________________
___________________________________________________________
Жұмыс берушіні, лауазымды көрсете отырып, тұрақты жұмыс орнына жұмысқа
орналасқан күні___________________________________________
2) кәсіпкерлік бастамаға жәрдемдесу
Микрокредиттер:
Микрокредит алу күні__________________________________
Кредит сомасы_________________________________________
Жеңілдік кезеңінің мерзімі_______________________________
Қайтару мерзімі________________________________________
Қызмет түрі_____________________________________________
Кәсіпкерлік негіздеріне оқыту:
Оқудың басталу күні____________________________________
Оқуды аяқтау күні___________________________________
Гранттар:
Өтініш берілген күні____________________________________
Грант алған күні________________________________________
Қызмет түрі_____________________________________________
3) субсидияланатын жұмыс орындары:
Бұрын көрсетілген жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді (хронологиялық
реттілікпен толтырылады)
Субсидияланатын жұмыс орнының түрі____________________
Жолдама күні____________________________________________
Қатысу мерзімі _________________________________________
Жұмыс берушінің атауы__________________________________
Лауазымы______________________________________________
жұмыс берушінің (оқу орнының) жұмысқа қабылдау (оқыту) туралы актісі немесе
жұмысқа қабылдаудан бас тарту себебін көрсету______________________
Жұмыс берушіні, лауазымын көрсете отырып, тұрақты жұмыс орнына жұмысқа
орналасу күні___________________________________________

4) направление на содействие добровольному переселению для
повышения мобильности рабочей силы
Трудоспособные члены семьи
________________________________________________________
Нетрудоспособные члены семьи (причина)
________________________________________________________
Место прибытия _________________________________________
Оказанная материальная помощь:
Возмещение расходов (сумма) _____________________________
Возмещение расходов на найм (аренду) жилья
(сумма) _________________________________________________
Выданный сертификат экономической мобильности
(сумма) _________________________________________________
Жилье (строка жилье заполняется с указанием вида жилья
(индивидуальный жилой дом, многоквартирный жилой дом, комната
в общежитии с указанием квадратных метров на членов семьи))
17. Специальные рабочие места:
Наименование работодателя ________________________________
Дата выдачи направления __________________________________
срок участия _____________________________________________
Должность (профессия) ____________________________________
Акт работодателя о приеме на работу ________________________
18. Форма заполнения посещения безработным карьерного центра
№ п/п
Дата планового посещения
Дата фактического посещения
Примечание сотрудника карьерного центра
1
2
3
4
19. Ожидания безработного:
1) какой заработок Вы ожидаете получить:
Сумма заработка, которую Вы хотели бы получить в ожидаемом варианте:
_____ тенге;
Сумма заработка, приемлемая и оптимальная для начала Вашей карьеры: _____ тенге;
Сумма заработка, за которую, или ниже которой, Вы не станете работать: _____тенге.
2) место (область, город, район, село) Вашей будущей работы:
Место Вашей предполагаемой работы (область, город, район, село)?
____________________________________________________________
3) возможные должности в той области деятельности, где Вы собираетесь
построить свою карьеру?
Оптимальная должность – _____________________________________
Минимально приемлемая – _____________________________________
4) какое время Вы рассчитываете потратить на поиск работы?
1 – идеальный вариант _________________________________________
2 – приемлемый вариант _______________________________________
5 – самый худший из возможных вариантов
____________________________________________________________
20. План трудоустройства на постоянную работу безработного
№ п/п
Меры по трудоустройству
Фактическое исполнение
Причины неисполнения мероприятий
Наименование организации__________________________________
Адрес ____________________________________________________
Телефон __________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________
Исполнитель: ______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
__________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
__________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________
(электронная цифровая подпись)
Дата: "___" ___________ 20__ года

4) жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін ерікті қоныс аударуға жәрдемдесуге
жолдау
Еңбекке жарамды отбасы мүшелері ____________________
Еңбекке жарамсыз отбасы мүшелері (сома)
________________________________________________________
Келу орны_____________________________________________
Көрсетілген материалдық көмек:
Шығыстарды өтеу (сома) __________________________________
Тұрғын үйді жалдауға (жалға алуға) арналған шығыстарды өтеу
(сомасы)__________________________________________________________
Берілген экономикалық ұтқырлық сертификаты (сомасы)______________________________________________________
Тұрғын үй (тұрғын үй жолы тұрғын үй түрін (жеке тұрғын үй) көрсете отырып
толтырылады, отбасы мүшелеріне шаршы метрді көрсете отырып, көппәтерлі тұрғын
үй, жатақханадағы бөлме)
17. Арнайы жұмыс орындары:
Жұмыс берушінің атауы ____________________________________
Жолдаманың берілген күні _________________________________
қатысу мерзімі ___________________________________________
Лауазымы (кәсібі) ________________________________________
Жұмыс берушінің жұмысқа қабылдау туралы актісі ____________
18. Жұмыссыздардың мансап орталығына баруын толтыру нысаны
№ р/с
Жоспарлы қатысу күні
Іс жүзінде қатысқан күні
Мансап орталығы қызметкерінің ескертпесі
1
2
3
4
19. Жұмыссыздың күтетіні:
1) Сіз қандай еңбекақы алуды күтесіз:
Сіз күтетін нұсқада алғыңыз келетін еңбекақы сомасы: ______ теңге;
Мансабыңызды бастау үшін жеткілікті және тиімді еңбекақы сомасы: ______ теңге;
Сіз жұмыс істемейтін еңбекақы немесе ең төменгі еңбекақы сомасы: ______ теңге.
2) Сіздің болашақ жұмысыңыздың орналасқан жері (облыс, қала, аудан, ауыл):
Сіздің болжамды жұмысыңыздың орны (облыс, қала, аудан, ауыл)?
___________________________________________________________
3) Сіз өз карьераңызды жасайын деп жүрген қызмет саласындағы ықтимал
лауазымдар?
Тиімді лауазым __________________________________________
Қолайлылығы төмен – _____________________________________
4) Сіз жұмыс іздеуге қанша уақыт жұмсауды ойлап отырсыз?
1 – лайықты нұсқа
_________________________________________________________
2 – қолайлы нұсқа
______________________________________________
5 – ықтимал нұсқалардан ең жаманы
_________________________________________________________
20. Жұмыссызды тұрақты жұмысқа орналастыру жоспары
№ Р/с
Жұмысқа орналастыру жөніндегі шаралар
Іс жүзінде орындау
Іс-шаралардың орындалмау себептері
Ұйымның атауы __________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________
Орындаушы:______________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты(ол болған жағдайда)) (электрондық цифрлық қолтаңба)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға:
____________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты(ол болған жағдайда))(электрондық цифрлық қолтаңба)
Толтырылған күні: 20__жылғы "__"_____________