Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Согласование размещения вывески в городе республиканского значения, столице, городе областного и районного значения, селе, поселке"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 20 апреля 2026 года № 197. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2026 года № 38503
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.10.2026
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила оказания государственной услуги "Согласование размещения вывески в городе республиканского значения, столице, городе областного и районного значения, селе, поселке" согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету языковой политики Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 октября 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 20 апреля 2026 года № 197
Правила оказания государственной услуги "Согласование размещения вывески в городе республиканского значения, столице, городе областного и районного значения, селе, поселке"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Согласование размещения вывески в городе республиканского значения, столице, городе областного и районного значения, селе, поселке" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок согласования размещения вывески в городе республиканского значения, столице, городе областного и районного значения, селе, поселке.
2. Государственная услуга "Согласование размещения вывески в городе республиканского значения, столице, городе областного и районного значения, селе, поселке" (далее – государственная услуга) оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) местным исполнительным органом города республиканского значения, столицы, города областного значения, района (далее – услугодатель) в соответствии c настоящими Правилами.

"Маңдайшаны республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналастыруды келісу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2026 жылғы 20 сәуірдегі № 197 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 22 сәуірде № 38503 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.10.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Маңдайшаны республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналастыруды келісу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясаты комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім
министрі
2026 жылғы 20 сәуірдегі
№ 197 бұйрығына қосымша
"Маңдайшаны республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналастыруды келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Маңдайшаны республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналастыруды келісу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және маңдайшаны республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналастыруды келісу тәртібін айқындайды.
2. "Маңдайшаны республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналастыруды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) республикалық маңызы бар қаланың, астананың, облыстық маңызы бар қаланың, ауданның жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке немесе заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.

3. В настоящих Правилах используется следующее понятие:
вывеска – информация о наименовании и роде деятельности физических и юридических лиц, включая средства их индивидуализации, размещаемая в пределах входа в здание по числу входов в него и (или) на входе ограждения занимаемой территории, а также крышах и фасадах в пределах зданий, пристроек к ним и временных сооружений физических и юридических лиц в местах их фактического нахождения и реализации товаров, выполнения работ и оказания услуг.
4. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя или посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее - Портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Согласование размещения вывески в городе республиканского значения, столице, городе областного и районного значения, селе, поселке"
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, изложен согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
6. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю заявление в форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и эскиз вывески.
7. При подаче услугополучателем документов, согласно пункту 9 Перечня, услугодателем выдается талон с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего документы.
В случае обращения через Портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
8. Услугодатель осуществляет прием документов, в день их поступления. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов осуществляется следующим рабочим днем. Срок рассмотрения документов, и выдача результата оказания государственной услуги составляет 4 (четыре) рабочих дня cо дня принятия документов.
9. При представлении услугополучателем полного пакета документов, проверяется достоверность представленных документов в соответствии с требованиями, установленными Законом Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан" и настоящими Правилами, и согласовывается эскиз вывески.

3. Осы Қағидаларда мынадай ұғым пайдаланылады:
маңдайша – дараландыру құралдарын қоса алғанда, жеке және заңды тұлғалардың атауы және қызметінің түрі туралы ғимаратқа кірер жолдардың саны бойынша оған кірер жолдың шегінде және (немесе) алып жатқан аумақ қоршауына кірер жолда, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың нақты тұрған және тауарларды өткізетін, жұмыстарды орындайтын және қызметтерді көрсететін жерлердегі ғимараттарының, оларға жапсарлас құрылыстарының және уақытша құрылысжайларының шегіндегі шатырларда және қасбеттерде орналастырылатын ақпарат.
4. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. "Маңдайшаны республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналастыруды келісу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес берілген.
6. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда өтінішті және маңдайша эскизін тапсырады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 9-тармағына сәйкес құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті беруші – құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген талон береді.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
8. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды олар түскен күні қабылдауды жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген кезде құжаттарды қабылдау, мемлекеттік қызметті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады. Құжаттарды қарау мерзімі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру құжаттар қабылданған күннен бастап 4 (төрт) жұмыс күнін құрайды.
9. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың дұрыстығын "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және маңдайшаның эскизін келіседі.

10. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг, в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8555).
11. Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
12. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) которого обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
13. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
14. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование размещения
вывески в городе
республиканского значения,
столице, городе областного
и районного значения,
селе, поселке"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Согласование размещения вывески в городе республиканского значения, столице, городе областного и районного значения, селе, поселке"
1.
Наименование услугодателя

10. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Көлік және коммуникация министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
11. Уәкілетті орган 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
3-тарау. Көрсетiлетiн қызметтi берушiлердiң мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi бойынша шешiмдерiне, әрекеттерiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері жөніндегі шағымның қаралуын жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды шағым қарайтын органға жібермеуге құқылы.
13. Көрсетілетін қызметті алушыдан көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағым Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті алушыдан шағымды қарайтын органның атына келіп түскен шағым тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
14. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жүгінуге жол беріледі.
"Маңдайшаны республикалық
маңызы бар қалада, астанада,
облыстық және аудандық
маңызы бар қалада, ауылда,
кентте орналастыруды келісу"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 1-қосымша
"Маңдайшаны республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналастыруды келісу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы

1) в городе республиканского значения, столице - местные исполнительные органы города республиканского значения, столицы;
2) в городе областного и районного значения, селе, поселке - местные исполнительные органы города областного значения, района.
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
нет
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее - Портал).
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
4 (четыре) рабочих дня со дня принятия документов.
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная/частично цифровизированная и бумажная.
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Согласование эскиза вывески или либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8.
График работы услугодателя, Государственной корпорации
1) услугодателя - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы (город Астана с 07.30 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов; Алматинская область с 08.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 12.30 часов до 14.00 часов; Восточно-Казахстанская область с 08.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 12.00 часов до 13.30 часов; Актюбинская область с 08.30 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 12.30 часов до 13.30 часов; город Алматы с 08.30 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 12.30 часов до 14.00 часов; Мангистауская область с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 12.30 часов до 14.00 часов; область Жетісу, Атырауская область, Карагандинская область, Северо-Казахстанская область, область Абай, Жамбылская область, Западно-Казахстанская область, область Ұлытау, Акмолинская область, Костанайская область, Павлодарская область с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов; Туркестанская область, Кызылординская область, город Шымкент с 09.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов), за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) Портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Через услугодателя:

1) республикалық маңызы бар қалада, астанада - республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы;
2) облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте - облыстық маңызы бар қаланың, ауданның жергілікті атқарушы органы.
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асады.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Құжаттар қабылданған күннен бастап 4 (төрт) жұмыс күні.
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетудің нысаны
Электрондық/ішінара цифрландырылған және қағаз түрінде.
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Маңдайша эскизін келісу не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес (Астана қаласы сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 07.30-дан 17.00-ге дейін; Алматы облысы сағат 12.30-дан 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 08.00-ден 17.30-ға дейін; Шығыс Қазақстан облысы сағат 12.00-ден 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 08.00-ден 17.30-ға дейін; Ақтөбе облысы 12.30-дан 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 08.30-дан 17.30-ға дейін; Алматы қаласы сағат 12.30-дан 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 08.30-дан 18.00-ге дейін; Маңғыстау облысы сағат 12.30-дан 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін; Жетісу облысы, Атырау облысы, Қарағанды облысы, Солтүстік Қазақстан облысы, Абай облысы, Жамбыл облысы, Батыс Қазақстан облысы, Ұлытау облысы, Ақмола облысы, Қостанай облысы, Павлодар облысы сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін; Түркістан облысы, Қызылорда облысы, Шымкент қаласы 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін);
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы:

1) заявление согласно приложению 2 к Правилам;
2) эскиз вывески;
3) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и (или) электронный документ из сервиса цифровых документов (требуется для идентификации личности).
Посредством Портала:
1) заявление согласно приложению 2 к Правилам в электронной форме, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
2) электронная копия эскиза вывески.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя услугодатель получает из государственных цифровых систем посредством Портала.
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленным Законом Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан";
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством Портала при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги по справочным службам услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование размещения
вывески в городе
республиканского значения,
столице, городе областного
и районного значения,
селе, поселке"
Форма
____________________________
местный исполнительный орган
города республиканского
значения, столицы, города
областного значения, района
(нужное подчеркнуть)
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя)
____________________________
(реквизиты документа,
удостоверяющего личность
____________________________
(индивидуальный
идентификационный
номер (ИИН) или бизнес
идентификационный номер
(БИН)),
___________________________
контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу согласовать размещение вывески.
Наименование населенного пункта _________________________________
Адрес месторасположения ________________________________________
Дата _________________
Услугополучатель _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
_______________________________________________________________
наименование физического или юридического лица
_______________________________________________________________
либо уполномоченного лица, подпись)
Согласен на сбор, обработку персональных данных письменно, посредством
государственного сервиса, негосударственного сервиса либо иным способом,
позволяющим подтвердить получение согласия ______________________
"_____" _______ год.

1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтініш;
2) маңдайша эскизі;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Портал арқылы:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тапсырыс берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық өтініш;
2) маңдайша эскизінің электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік цифрлық жүйелерден Портал арқылы алады.
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасы заңында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері бойынша, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
"Маңдайшаны республикалық
маңызы бар қалада, астанада,
облыстық және аудандық
маңызы бар қалада, ауылда,
кентте орналастыруды келісу"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 2-қосымша
Нысаны
___________________________
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың, облыстық
маңызы бар қаланың, ауданның
жергілікті атқарушы органы
(қажеттісін жазу)
____________________________
басшының тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда)
___________________________
тұлғаны куәландыратын
құжаттың деректемелері
___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН) немесе заңды бизнес
сәйкестендіру нөмірі (БСН),
____________________________
байланыс телефоны, мекенжайы
Өтініш
Маңдайшаны орналастыруды келісуіңізді сұраймын.
Елді мекеннің атауы _____________________________
Орналасқан мекенжайы __________________________
Күні _______________
Көрсетілетін қызметті алушы ______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
______________________________________________________________
жеке немесе заңды тұлғаның атауы
______________________________________________________________
не уәкілетті тұлғаның қолы)
____ жыл "__" ___________ дербес деректерді жинауға, өңдеуге жазбаша,
мемлекеттік сервис, мемлекеттік емес сервис арқылы не келісімді алғанын растауға
мүмкіндік беретін өзге де тәсілмен келісемін.