О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 апреля 2026 года № 151. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2026 года № 38494
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие 12.07.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 38) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила идентификации сельскохозяйственных животных (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 38) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок идентификации сельскохозяйственных животных, а также порядок оказания государственных услуг "Выдача ветеринарного паспорта" (далее – государственная услуга).";
подпункт 7) пункта 1-1 изложить в следующей редакции:
"7) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Государственная услуга оказывается ветеринарными организациями.
Для получения государственной услуги физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) предоставляет в ветеринарную организацию, либо посредством портала, заявление по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта" изложен в приложении 6-1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, ветеринарная организация получает из соответствующих государственных систем через шлюз "цифрового правительства".
При подаче заявления посредством портала, услугополучатель заполняет на портале электронную форму заявления. Сведения об индивидуальном номере, поле, масти, кличке сельскохозяйственного животного, о способе идентификации, услугополучатель получает из базы данных путем направления запроса в базу данных. После поступления запроса, база данных автоматически обрабатывает и формирует список сельскохозяйственных животных, зарегистрированных в базе данных за услугополучателем. Услугополучатель из сформированного списка сельскохозяйственных животных выбирает сельскохозяйственное(ые) животное(ые) для получения ветеринарного паспорта. После заполнения электронной формы заявления, услугополучатель подписывает заявление посредством ЭЦП и направляет через портал в ветеринарную организацию для получения ветеринарного паспорта.
Информационное взаимодействие портала и цифровых систем осуществляется в соответствии с цифровым законодательством.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных Перечнем, и (или) документов с истекшим сроком действия ветеринарная организация отказывает в приеме заявления.";

"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 20 сәуірдегі № 151 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 21 сәуірде № 38494 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 38) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 38) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру тәртібін, сондай-ақ "Ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.";
1-1-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект;";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Мемлекеттік қызметті ветеринариялық ұйымдар көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ветеринариялық ұйымға не портал арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
"Ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 6-1-қосымшада жазылған.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастау туралы мәліметтерді ветеринариялық ұйым "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Өтініш портал арқылы берілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы порталда өтініштің электрондық нысанын толтырады. Көрсетілетін қызметті алушы ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі, жынысы, түсі, аты, бірдейлендіру тәсілі туралы мәліметтерді дерекқорға сұраным жіберу арқылы дерекқордан алады. Сұраным келіп түскеннен кейін дерекқор көрсетілетін қызметті алушының дерекқорында тіркелген ауыл шаруашылығы жануарларының тізімін автоматты түрде өңдейді және қалыптастырады. Көрсетілетін қызметті алушы ауыл шаруашылығы жануарларының қалыптастырылған тізімінен ветеринариялық паспорт алу үшін ауыл шаруашылығы жануар(лар)ын таңдайды. Көрсетілетін қызметті алушы өтініштің электрондық нысанын толтырғаннан кейін өтінішке ЭЦҚ арқылы қол қояды және ветеринариялық паспортты алу үшін портал арқылы ветеринариялық ұйымға жібереді.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы цифрлық заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбеде көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, ветеринариялық ұйым өтінішті қабылдаудан бас тартады.";

пункт 40-2 изложить в следующей редакции:
"40-2. Ветеринарная организация обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) предоставляет информацию о порядке оказания государственной услуги в Единый контакт-центр.
Министерство в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила услугодателю, оператору цифровых инфраструктуры "цифрового правительства" и в Единый контакт-центр.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 6-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 9 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2026 года № 151
Приложение 2
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма
Ветеринариялық паспорт
Ветеринарный паспорт
Берді/Выдан
_________________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органы
құрған ветеринариялық
ұйымның атауы, / наименование
ветеринарной организации,
созданной местным
исполнительным органом
области, города
республиканского значения, столицы)
Ветеринариялық паспорттың нөмipi/Номер ветеринарного паспорта:
__________________________________________________________________*
Ауыл шаруашылығы жануары иесiнiң аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе
атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі/
Фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование владельца
сельскохозяйственного животного, индивидуальный идентификационный номер
или бизнес-идентификационный номер _________________________________
___________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары иесiнiң мекенжайы/Адрес владельца
сельскохозяйственного животного _____________________________________
Ауыл шаруашылығы жануарының түрі/Вид сельскохозяйственного животного
___________________________________________________________________
Ветеринариялық паспорт берілген топтағы (отардағы) жануарлар саны (ұсақ мал
мен шошқа тобына (отарына) ветеринариялық паспорт берілген кезде) /Количество
животных в группе (отаре), на которых выдан ветеринарный паспорт (при выдаче
ветеринарного паспорта на группу (отару) мелкого рогатого скота и свиней)
___________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары туралы деректер/
Данные о сельскохозяйственном животном:
№ п/п
Ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі / Индивидуальный номер сельскохозяйственного животного
Жынысы / Пол
Түci / Масть
Аты / Кличка
Жасы (туған күні) / Возраст (дата рождения)
Бiрдейлендiру әдici / Способ идентификации
Малдың ата-енесі туралы деректер (асыл тұқымды жануар үшін)** / Данные о родителях (для племенного животного)**
Енесінің жеке нөмірі / Индивидуальный номер матери

40-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40-2. Ветеринариялық ұйым Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізілуін қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Министрлік осы Қағидаларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық акті бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызмет берушіге, "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 20 сәуірдегі
№ 151 бұйрығына 1-қосымша
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіру
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Ветеринариялық паспорт Ветеринарный паспорт
Берді/Выдан
_________________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органы
құрған ветеринариялық
ұйымның атауы,/наименование
ветеринарной организации,
созданной местным
исполнительным органом
области, города
республиканского значения,
столицы)
Ветеринариялық паспорттың нөмipi/Номер ветеринарного паспорта: ________*
Ауыл шаруашылығы жануары иесiнiң аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе
атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі /Фамилия, имя,
отчество (при наличии) или наименование владельца сельскохозяйственного
животного, индивидуальный идентификационный номер или бизнес-
идентификационный номер
____________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары иесiнiң мекенжайы/Адрес владельца
сельскохозяйственного животного _______________________________________
_____________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануарының түрі/Вид сельскохозяйственного животного
____________________________________________________________________
Ветеринариялық паспорт берілген топтағы (отардағы) жануарлар саны (ұсақ мал мен
шошқалар тобына (отарына) ветеринариялық паспорт берілген кезде)/ Количество
животных в группе (отаре), на которых выдан ветеринарный паспорт (при выдаче
ветеринарного паспорта на группу (отару) мелкого рогатого скота и свиней)
_____________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары туралы деректер/Данные о сельскохозяйственном
животном:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі / Индивидуальный номер сельскохозяйственного животного
Жынысы / Пол
Түci / Масть
Аты / Кличка
Жасы (туған күні) / Возраст (дата рождения)
Бiрдейлендiру әдici / Способ идентификации
Малдың тегi туралы деректер (асыл тұқымды жануар үшін)** / Данные о родителях (для племенного животного)**

Берiлген күнi 20 __ жылғы __ _______/Дата выдачи __ _____ 20 _ года
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз www.egov.kz сайтында, сондай-ақ
"цифрлық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на сайте www.egov.kz, а
также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
Бұл құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі
құжатпен бірдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан
"Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен
документу на бумажном носителе.
Ескертпе/ Примечание:
* ветеринариялық паспорттың нөмipi ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмiрiне сәйкес келедi. Ұсақ малға, шошқа тобына (отарына) ветеринариялық паспорт беру кезінде ветеринариялық паспорттың нөмірінде ауыл шаруашылығы жануарының тиісті түрінің жеке нөмірінің алғашқы төрт символы көрсетіледі/Номер ветеринарного паспорта соответствует индивидуальному номеру сельскохозяйственного животного. При выдаче ветеринарного паспорта на группу (отару) мелкого рогатого скота, свиней в номере ветеринарного паспорта указываются первые четыре символа индивидуального номера соответствующего вида сельскохозяйственного животного;
** асыл тұқымды жануардың жеке нөмірі/индивидуальный номер племенного животного.
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2026 года № 151
Приложение 6-1
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача ветеринарного паспорта"
Наименование государственной услуги: Выдача ветеринарного паспорта
1
Наименование услугодателя
Ветеринарные организации, созданные местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче ветеринарного паспорта – в течение 2 (двух) рабочих дней;
2) при выдаче выписки из ветеринарного паспорта – в течение 30 (тридцати) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача ветеринарного паспорта, выписки из ветеринарного паспорта, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и цифровых объектов

Берiлген күнi 20 __ жылғы __ _______ / Дата выдачи __ _____ 20 _ года
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтында, сондай-ақ "цифрлық үкіметтің" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
Бұл құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Ескертпе/ Примечание:
* Ветеринариялық паспорттың нөмipi ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмiрiне сәйкес келедi. Ұсақ малдың, шошқалардың тобына (отарына) ветеринариялық паспорт бергенде ветеринариялық паспорттың нөмірінде ауыл шаруашылығы жануарының тиісті түрінің жеке нөмірінің алғашқы төрт символы көрсетіледі/Номер ветеринарного паспорта соответствует индивидуальному номеру сельскохозяйственного животного. При выдаче ветеринарного паспорта на группу (отару) мелкого рогатого скота, свиней в номере ветеринарного паспорта указываются первые четыре символа индивидуального номера соответствующего вида сельскохозяйственного животного;
** асыл тұқымды жануардың жеке нөмірі/индивидуальный номер племенного животного.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 20 сәуірдегі
№ 151 бұйрығына 2-қосымша
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіру
қағидаларына 6-1-қосымша
"Ветеринариялық паспорт беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік қызметтің атауы: Ветеринариялық паспорт беру
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары құрған ветеринариялық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі
1) ветеринариялық паспорт бергенде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
2) ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірме бергенде – 30 (отыз) минут ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)/ қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ветеринариялық паспорт, ветеринариялық паспорттан үзінді не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту беру.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және цифрлық объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливаются услугодателем согласно графику рабочего времени;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы: www.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление по форме;
2) документ, удостоверяющий личность, и (или) документ, подтверждающий полномочия представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности), либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации).
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
на портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из цифровых систем.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жұмыс уақытының графигіне сәйкес белгілейді;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттіктерін растайтын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі) не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
Көрсетілетін қызметті берушілер порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік құпиясөзді беру жолымен немесе портал хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, цифрлық құжаттарды іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен алады.
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения ветеринарного паспорта и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением ветеринарного паспорта.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 701 998, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2026 года № 151
Приложение 9
к Правилам идентификации
сельскохозяйственных животных
Форма
Берді/Выдан
___________________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органы
құрған ветеринариялық
ұйымның атауы /наименование
ветеринарной организации,
созданной местным
исполнительным органом
области, города
республиканского значения, столицы)
Ветеринариялық паспорттан үзінді көшірме
Выписка из ветеринарного паспорта
20 __ жылғы "____" _______ № _____ / №______ от "__" _____ 20 _ года.
Ауыл шаруашылығы жануары иесiнiң аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі /Фамилия, имя,
отчество (при наличии) или наименование владельца сельскохозяйственного
животного, индивидуальный идентификационный номер или бизнес-
идентификационный номер __________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары иесінің мекенжайы / Адрес владельца
сельскохозяйственного животного _____________________________
___________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануарының түpi/
Вид сельскохозяйственного животного ___________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары туралы деректер/
Данные о сельскохозяйственном животном:
№ п/п
Ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі / Индивидуальный номер сельскохозяйственного животного
Жынысы / Пол
Түci / Масть
Аты / Кличка
Жасы (туған күні) / Возраст (дата рождения)
Бiрдейлендiру әдici / Способ идентификации
Малдың тегi туралы деректер (асыл тұқымды жануар үшін)* / Данные о родителях (для племенного животного)*
Берiлген күнi 20 __ жылғы __ _______/Дата выдачи __ _____ 20 _ год
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтында, сондай-ақ "цифрлық
үкіметтің" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также
посредством мобильного приложения веб-портала "цифрового правительства".
Бұл құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі
құжатпен бірдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан
"Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен
документу на бумажном носителе.
Ескертпе/ Примечание:
* асыл тұқымды жануардың жеке нөмірі/индивидуальный номер племенных животных.

1) көрсетілетін қызметті алушы ветеринариялық паспорт алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ветеринариялық паспорт алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді. Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік құпиясөзді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 701 998, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2026 жылғы 20 сәуірдегі
№ 151 бұйрығына
3-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіру қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Берді/Выдан
_________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы құрған ветеринариялық ұйымның атауы /наименование ветеринарной организации, созданной местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы)
Ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірме Выписка из ветеринарного паспорта
20 __ жылғы "____" _______ № _____ / №______ от "__" _____ 20 _ года.
Ауыл шаруашылығы жануары иесiнiң аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе
атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі /Фамилия, имя,
отчество (при наличии) или наименование владельца сельскохозяйственного
животного, индивидуальный идентификационный номер или бизнес-
идентификационный номер __________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары иесінің мекенжайы/Адрес владельца
сельскохозяйственного животного ______________________________________
____________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануарының түpi/Вид сельскохозяйственного животного
__________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануары туралы деректер/Данные о сельскохозяйственном животном:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірі / Индивидуальный номер сельскохозяйственного животного
Жынысы / Пол
Түci / Масть
Аты / Кличка
Жасы (туған күні) / Возраст (дата рождения)
Бiрдейлендiру әдici / Способ идентификации
Малдың тегi туралы деректер (асыл тұқымды жануар үшін)* / Данные о родителях (для племенного животного)*
Берiлген күнi 20 __ жылғы __ _______/Дата выдачи __ _____ 20 _ год
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтында, сондай-ақ "цифрлық үкіметтің" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "циврового правительства".
Бұл құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Ескертпе/ Примечание:
* асыл тұқымды жануарлардың жеке нөмірі/индивидуальный номер племенных животных.