О внесении изменений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 апреля 2026 года № 152-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2026 года № 38472
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее – Перечень).
2. Департаменту государственного контроля в сферах нефти и газа Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридический службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 11 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию, за исключением абзацев второго, третьего, пятого и шестого пункта 1, абзацев второго, третьего, пятого и шестого пункта 2, абзацев второго, третьего, пятого и шестого пункта 3 Перечня, которые вводятся в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Е. Аккенженов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и
строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов
и ирригации Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 14 апреля 2026 года № 152-н/қ
Перечень
некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения

Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2026 жылғы 14 сәуірдегі № 152-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 сәуірде № 38472 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай және газ салаларындағы мемлекеттік бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізілетін Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарының қоса беріліп отырған Тізбесі 1-тармағының екінші, үшінші, бесінші және алтыншы абзацтарын, 2-тармағының екінші, үшінші, бесінші және алтыншы абзацтарын, 3-тармақтың екінші, үшінші, бесінші және алтыншы абзацтарын қоспағанда, 2026 жылғы 11 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Е. Аккенженов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және
ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2026 жылғы 14 сәуірдегі
№ 152-н/қ бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі

1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 апреля 2018 года № 140 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16902) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 146 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 146 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах.";
подпункты 3), 4) и 5) пункта 2 изложить в новой редакции:
"3) государственная цифровая система разрешений и уведомлений – цифровая система, являющаяся компонентом "цифрового правительства", предназначенная для осуществления в электронном виде лицензирования, разрешительных процедур в части получения разрешения с присвоением идентификационного номера, направления уведомления заявителем и обеспечения этих процессов;
4) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
5) электронная цифровая подпись – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. В день поступления заявления сотрудник канцелярии уполномоченного органа в области углеводородов осуществляет прием и регистрацию документов, и передает зарегистрированные документы руководителю ответственного структурного подразделения, который определяет ответственного исполнителя структурного подразделения.
При подаче заявителем документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, подтверждением принятия заявления через портал является статус о принятии запроса, который отображается в "личном кабинете" заявителя.
Сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов в течение двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах, удостоверяющие личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При предоставлении заявителем неполного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов в сроки, указанные в части третьей настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный ЭЦП руководителя ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов, направляется заявителю в форме электронного документа.";

1. "Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 25 сәуірдегі № 140 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16902 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 146-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидаларында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 146-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және шикі газды факелде жағуға рұқсат беру тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 3), 4) және 5) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"3) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі – лицензиялауды, сәйкестендіру нөмірін бере отырып, рұқсат алу бөлігінде рұқсат беру рәсімдерін электрондық түрде жүзеге асыруға, өтініш берушінің хабарлама жіберуіне және осы процестерді қамтамасыз етуге арналған, "цифрлық үкіметтің" құрауышы болып табылатын цифрлық жүйе;";
"4) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – мемлекеттік көрсетілетін қызметтер ұсынуға қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объектілер;";
"5) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Өтініш келіп түскен күні көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және тіркелген құжаттарды құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысын айқындайтын жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысына береді.
Өтініш беруші Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды берген кезде өтініш берушінің "жеке кабинетінде" көрсетілетін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе портал арқылы өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Уәкілетті орган жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Өтініш беруші құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері осы тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды.
Көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тарту өтініш берушіге электрондық құжат нысанында жіберіледі.";

пункты 14 и 15 изложить в новой редакции:
"14. Уполномоченный орган в области углеводородов обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
15. Уполномоченным органом в области углеводородов в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" и в Единый контакт-центр.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
2. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 апреля 2018 года № 151 "Об утверждении Правил создания, размещения и эксплуатации морских объектов, используемых при проведении разведки и (или) добычи углеводородов на море" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17066) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 157 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах создания, размещения и эксплуатации морских объектов, используемых при проведении разведки и (или) добычи углеводородов на море, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила создания, размещения и эксплуатации морских объектов, используемых при проведении разведки и (или) добычи углеводородов на море (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 157 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок создания, размещения и эксплуатации морских объектов, используемых при проведении разведки и (или) добычи углеводородов на море.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Заявитель для получения разрешения на создание и размещение морских объектов направляет в уполномоченный орган в области углеводородов посредством веб-портала "цифрового правительства" (далее – портал) документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
В день поступления заявления сотрудник канцелярии уполномоченного органа в области углеводородов осуществляет прием и регистрацию документов, и передает зарегистрированные документы руководителю ответственного структурного подразделения, который определяет ответственного исполнителя структурного подразделения.
При подаче заявителем документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, подтверждением принятия заявления через портал является статус о принятии запроса, который отображается в "личном кабинете" заявителя.
Сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов в течение двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах, удостоверяющие личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При представлении заявителем неполного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов в сроки, указанные в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью руководителя ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов, направляется заявителю в форме электронного документа.";

14 және 15-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
"15. Көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.";
көрсетілген Қағидалардың 1-қосымшасы осы Тізбенің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Көмірсутектерді барлауды және (немесе) өндіруді жүргізу кезінде пайдаланылатын теңіз объектілерін теңізде құру, орналастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 151 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17066 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі 157-бабының 5-тармағына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көмірсутектерді барлауды және (немесе) өндіруді жүргізу кезінде пайдаланылатын теңіз объектілерін теңізде құру, орналастыру және пайдалану қағидаларында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Көмірсутектерді барлауды және (немесе) өндіруді жүргізу кезінде пайдаланылатын теңіз объектілерін теңізде құру, орналастыру және пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 157-бабының 5-тармағына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және көмірсутектерді барлауды және (немесе) өндіруді жүргізу кезінде пайдаланылатын теңіз объектілерін теңізде құру, орналастыру және пайдалану тәртібін айқындайды.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Өтініш беруші теңіз объектілерін құруға және орналастыруға рұқсат алу үшін "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды жібереді.
Өтініш келіп түскен күні көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және тіркелген құжаттарды құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысын айқындайтын жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысына береді.
Өтініш беруші мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды берген кезде өтініш берушінің "жеке кабинетінде" көрсетілетін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе портал арқылы өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толық болуын тексереді.
Уәкілетті орган жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Өтініш беруші құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды.
Көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тарту өтініш берушіге электрондық құжат нысанында жіберіледі.";

пункты 7 и 7-1 изложить в новой редакции:
"7. Уполномоченный орган в области углеводородов обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
7-1. Уполномоченным органом в области углеводородов в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" и в Единый контакт-центр.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 139 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20383) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов" (далее – государственная услуга).";
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) электронная форма лицензии и (или) приложения к лицензии – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и получаемое с использованием государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, равнозначное разрешению на бумажном носителе;";
подпункты 4), 5), 6) и 7) изложить в новой редакции:

7 және 7-1-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
"7-1. Көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" цифрлық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.";
көрсетілген Қағидалардың 1-қосымшасы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 139 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20383 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысаны – рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесін пайдалана отырып ресімделетін және алынатын, қағаз жеткізгіштегі рұқсатпен мәні бірдей электрондық құжат нысанындағы рұқсат;"
4), 5), 6) және 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:

"4) государственная цифровая система разрешений и уведомлений – цифровая система, являющаяся компонентом "цифрового правительства", предназначенная для осуществления в электронном виде лицензирования, разрешительных процедур в части получения разрешения с присвоением идентификационного номера, направления уведомления заявителем и обеспечения этих процессов;
5) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
6) платежный шлюз "цифрового правительства" – цифровой объект, автоматизирующий процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг;
7) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) –цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса;
3) реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу, выделения и разделения;
4) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии);
5) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов;
6) изменения наименования вида и (или) подвида деятельности.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется в случаях, указанных в подпунктах 2), 4) и 5) части первой настоящего пункта Правил, если изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя-лицензиата, адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объект", или для приложений к лицензии с указанием объектов произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
Такие изменения адреса лицензиатов и объектов, указанных в приложениях к лицензиям, осуществляются посредством интеграции государственных цифровых систем.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

"4) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі – лицензиялауды, сәйкестендіру нөмірін бере отырып, рұқсат алу бөлігінде рұқсат беру рәсімдерін электрондық түрде жүзеге асыруға, өтініш берушінің хабарлама жіберуіне және осы процестерді қамтамасыз етуге арналған, "цифрлық үкіметтің" құрауышы болып табылатын цифрлық жүйе;
5) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсынуға қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект;
6) "Цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын цифрлық жүйе;
7) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу мынадай:
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгерген;
2) дара кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлға-лицензиатты бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғаға қосу, бөлініп шығу және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған;
4) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген (лицензияда мекенжай көрсетілген жағдайда);
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген;
6) қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгерген жағдайда жүзеге асырылады.
Егер Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінің 2), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда дара кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайының, заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жері мекенжайының, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілер көрсетілген лицензияға қосымшалар үшін объектісінің орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көше аттарының өзгеруіне байланысты болса, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жүзеге асырылмайды.
Лицензиаттар мен лицензияларға қосымшаларда көрсетілген объектілердің мекенжайларының бұлай өзгеруі мемлекеттік цифрлық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"14. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения
Приложение 1 к Правилам
выдачи разрешений на сжигание
сырого газа в факелах
Перечень
основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах"
Наименование государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах".
Наименование подвидов государственной услуги:
1. При испытании объектов скважин;
2. При пробной эксплуатации месторождения;
3. При технологически неизбежном сжигании сырого газа.
1.
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz.
3.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) при выдаче разрешения на сжигание сырого газа в факелах при испытании объектов скважин – 8 (восемь) рабочих дней;
2) при выдаче разрешения на сжигание сырого газа в факелах при пробной эксплуатации месторождения – 2 (два) рабочих дня;
3) при выдаче разрешения на сжигание сырого газа в факелах при технологически неизбежном сжигании сырого газа – 2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:
Электронная (частично цифровизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:
Разрешение на сжигание сырого газа в факелах либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
7.
График работы услугодателя и цифровых объектов

"14. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
көрсетілген Қағидалардың 1-қосымшасы Тізбенің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1- қосымша
Шикі газды факелде жағуға
рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
"Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
"Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) ұңғыма объектілерін сынау кезінде;
2) кен орнын сынамалап пайдалану кезінде;
3) шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.
2.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.egov.kz, www.elicense. kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету мерзімі
1) ұңғымалар объектілерін сынау кезінде факелде шикі газды жағуға рұқсат беру кезінде – 8 (сегіз) жұмыс күні;
2) кен орнын сынамалы пайдалану кезінде факелде шикі газды жағуға рұқсат беру – 2 (екі) жұмыс күні;
3) шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде факелде шикі газды жағуға рұқсат беру – 2 (екі) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
Электрондық (жартылай цифрланған).
Факелде шикі газды жағуға рұқсат не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту нысанында.
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету нәтижесі
Барлық кіші түрлері бойынша:
Факелде шикі газды жағуға рұқсат не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту нысанында.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7.
Қызмет берушінің және цифрлық объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
На портал:
при испытании объектов скважин:
1) заявление для получения разрешений на сжигание в факелах сырого газа (далее – заявление) по форме согласно приложению к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах";
2) электронная копия утвержденного услугополучателем плана испытания объектов скважины;
3) в случае не проведения работ по испытанию объектов скважины в рамках ранее полученного разрешения услугополучатель прикрепляет электронную копию подтверждающего документа, объясняющего причины их не проведения;
при пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании сырого газа представляется заявление по форме согласно приложению к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи разрешения, установленными Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и Правилами выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 25 апреля 2018 года № 140 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16902);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Порталға: ұңғымалар объектілерін сынау кезінде:
1) "Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес шикі газды факелде жағуға рұқсат алу үшін өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) көрсетілетін қызметті алушы бекіткен ұңғыма объектілерін сынау жоспарының электрондық көшірмесі;
3) бұрын алынған рұқсат шеңберінде ұңғыма объектілерін сынау бойынша жұмыстар жүргізілмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы оларды жүргізбеу себептерін түсіндіретін растайтын құжаттың электрондық көшірмесін тіркейді; кен орнын сынамалы пайдалану, шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде "Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес өтініш беріледі.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерінен (бар болған жағдайда) бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы рұқсат алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 25 сәуірдегі № 140 бұйрығымен бекітілген Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидаларында белгіленген рұқсат беру үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16902 болып тіркелген);
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік көрсетілетін қызметі алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на: интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан: www.gov.kz в разделе "Государственные услуги"; портале;
2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия электронной цифровой подписи;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг;
4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на
сжигание сырого газа в
факелах"
Форма
Заявление для получения разрешений на сжигание сырого газа в факелах
В________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа в области углеводородов)
от _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, полное наименование юридического лица, адрес
местонахождения, бизнес-идентификационный номер, контактные данные
(номер телефона, адрес электронной почты)
__________________________________________________________________________
(месторождение (структура); номер скважины*)
__________________________________________________________________________
(объем сжигания сырого газа на заявляемый год с указанием периода сжигания (миллион м3)
__________________________________________________________________________
(название, номер, дата и срок действия проектного документа для проведения операций
по недропользованию)
_____________________________________________________________________________
(расчет нормативов и объемов сжигания сырого газа согласно Методике расчетов
нормативов и объемов сжигания сырого газа при проведении операций по
недропользованию, утвержденной приказом Министра энергетики Республики

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген бөлімінде; Порталда орналастырылған;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының Порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар;
4) Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді;
5) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777.
Шикі газды факелде жағуға
рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
қосымша
Нысан
Шикі газды факелде жағуға рұқсат алу үшін өтініш
Кімге:__________________________________________________________
(көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның толық атауы)
Кімнен:__________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі,
заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жерінің мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру
нөмірі, байланыс деректері (телефон нөмері, электрондық пошта мекенжайы))
___________________________________________________________________
(кен орны (құрылым); ұңғыма нөмірі*)
__________________________________________________________________
(мәлімделген жылға шикі газды жағу көлемі (млн. м3), жағу кезеңін көрсете отырып
____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу арналған жобалау
құжатының атауы, нөмірі, күні және қолданылу мерзімі)
____________________________________________________________________

Казахстан от 5 мая 2018 года № 164 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актах под № 16961)
Данные о скважине: *
Наименование и номер объекта
Объем, миллион м3
Интервал
Количество дней сжигания сырого газа в факелах по объектам
1
2
3
4
* для получения разрешения на сжигание сырого газа при испытании объектов скважин;
Перечень прилагаемых документов:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
Настоящим подтверждается, что заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче разрешения.
Руководитель ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Электронная цифровая подпись "___" __________ 20___ года
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам создания,
размещения эксплуатации
морских объектов,
используемых для проведения
разведки и (или) добычи
углеводородов на море
Перечень
основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов"
Наименование государственной услуги "Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов"
1.
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
13 рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Разрешение на создание и размещение морских объектов либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
7.
График работы услугодателя и цифровых объектов

(Қазақстан Республикасы Энергетика минситрінің 2018 жылғы 5 мамырдағы №164
бұйрығымен (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №16961
болып тіркелген) бекітілген "Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде шикі газды жағу нормативтері мен көлемдерін есептеу әдістемесіне"
сәйкес көмірсутектер шикі газды жағу нормативтері мен көлемдерінің есебі.
Ұңғыма туралы деректер:*
Объектінің атауы және нөмірі
Көлемі, миллион м3
Аралығы
Объектілер бойынша факелде шикі газдың жағылу күндері
1
2
3
4
* ұңғымаларды сынау объектілерінде шикі газды жағуға рұқсат алу үшін
Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:
1._________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
Осы арқылы өтініш берушінің рұқсат беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған,
заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісетіні расталады.
Басшысы
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Электрондық цифрлық қолтаңба 20 __ жылғы "____" _______________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Көмірсутектерді барлауды және
(немесе) өндіруді жүргізу
кезінде пайдаланылатын теңіз
объектілерін теңізде құру,
орналастыру және пайдалану
қағидаларына 1-қосымша
"Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы – "Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.egov.kz, www.elicense. kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) ұсыну мерзімі
13 жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету нысаны
Электрондық (жартылай цифрланған).
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету нәтижесі
Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) берушінің және цифрлық объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
На портал:
1) заявление для получения разрешения на создание и размещение морских объектов по форме согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов" (далее – Перечень государственной услуги);
2) форма сведений для получения разрешения на создание и размещение морских объектов по форме согласно приложению 2 к Перечню государственной услуги.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи разрешения, установленными Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и Правилами создания, размещения и эксплуатации морских объектов, используемых при проведении разведки и (или) добычи углеводородов на море;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
5) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на: интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан: www.energo.gov.kz в разделе "Государственные услуги"; портале;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін
Порталға:
1) "Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесі)1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат алу үшін өтініш;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат алу үшін мәліметтер нысаны
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) өтініш беруші рұқсатты алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталса;
2) өтініш берушінің және (немесе) рұқсатты беру үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне және Көмірсутектерді барлауды және (немесе) өндіруді жүргізу кезінде пайдаланылатын теңіз объектілерін теңізде құру, орналастыру және пайдалану қағидаларына белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
3) мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы болса;
4) өтініш берушіге қатысты мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса;
5) өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімі болса, оның негізінде өтініш беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылса.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің www. energo. gov. kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде; порталда орналастырылған.

2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия электронной цифровой подписи;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг;
4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на
создание и размещение морских
объектов"
Форма
Заявление для получения разрешений на создание и размещение морских объектов
В ____________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
От _________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, полное наименование юридического лица, адрес
местонахождения, бизнес-индентификационный номер, контактные данные
(телефон, факс, электронная почта)
____________________________________________________________________________
(наименование (марка) морского объекта)
____________________________________________________________________________
(причина и обоснование необходимости осуществления разведки и (или) добычи
углеводородов на море по созданию и размещению морского объекта)
____________________________________________________________________________
(сроки и местоположение планируемого морского объекта либо проводимых
работ по созданию и эксплуатацию такого морского объекта)
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(прилагаемый перечень документов)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах
Руководитель _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Электронная цифровая подпись "___" __________ 20___ года
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на
создание и размещение морских
объектов"
Форма
Форма сведений для получения разрешения на создание и размещение морских объектов

2) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, оның мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар;
4) портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді;
5) мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www. gov. kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777.
"Теңіздегі объектілерді құруға
және орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне 1-қосымша
Нысан
Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат алуға арналған өтініш
(қайда) ___________________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
__________________________________________________________________
(кімнен) (жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), ЖСН, заңды
тұлғаның толық атауы, орналасқан жерінің мекенжайы, БСН, байланыс деректері
(телефон, факс, электрондық пошта)
___________________________________________________________________
(теңіз объектісінің атауы (маркасы)
__________________________________________________________________
(теңiз объектісін құру және орналастыру бойынша теңізде көмірсутектерді барлауды
және (немесе) өндіруді жүргізу қажеттілігінің себебі мен негіздемесі)
___________________________________________________________________
(жоспарланған теңіз объектісін не осындай теңіз объектісін құру және орналастыру
жөніндегі жүргізілетін жұмыстардың мерзімі мен орналасатын жері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қоса беріліп отырған құжаттар тізбесі)
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға
келісім беремін
Басшы _______________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда))
Электрондық цифрлық қолтаңба 20 __ ж. "____" __________________________
"Теңіздегі объектілерді құруға
және орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне 2-қосымша
Нысан
Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат алуға мәліметтер нысаны

1. Наименование (марка) морского объекта
___________________________________________________________________.
2. Номер и дата контракта на недропользование
____________________________________________________________________.
3. Название и дата утверждения проектного документа для проведения операций по
недропользованию, утвержденным в установленном законодательством порядке Республики
Казахстан ____________________________________________________________________
4. Цели, назначения и основания создания морского объекта
________________________________________________________________________
5. Обоснование географических координат создаваемого морского объекта в пределах
контрактной территории (широта, долгота, размеры):
1) ____________________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________________.
6. Информация о судах и иных плавучих средствах, которые предполагается
использовать при выполнении работ по созданию морского объекта:
1) количество судов и плавучих средств
____________________________________________________________________;
2) наименование судов и плавучих средств
____________________________________________________________________.
7. Дата начала и окончания создания морского объекта
____________________________________________________________________.
8. Информация о средствах связи (мощность радиопередатчика, частоты, иные
сведения), которые будут использоваться при эксплуатации морского объекта
____________________________________________________________________.
9. Мероприятия, планируемые при создании и размещении морского объекта:
1) по предупреждению или снижению возможного ущерба окружающей среде,
включая создание замкнутых систем технического водоснабжения, плавучих или
стационарных очистных сооружений и средств для приема нефтесодержащих вод и других
вредных веществ
____________________________________________________________________;
2) по предотвращению и ликвидации аварийных ситуаций на морском объекте
____________________________________________________________________;
3) по обеспечению безопасности мореплавания и полетов летательных аппаратов,
а также по сохранению среды обитания, условий размножения, путей миграции, мест
концентрации рыб и других водных животных
____________________________________________________________________.
10. Основные гидрологические и гидрогеологические характеристики
предполагаемого месторасположения морского объекта, предполагаемый объем забора и
(или) использования поверхностных вод, сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод
_______________________________________________________________________.
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
Министра энергетики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на работы
и услуги в сфере
углеводородов"
Перечень
основных требований к оказанию государственной услуги
"Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов"
Наименование государственной услуги "Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов". Наименования подвидов государственной услуги:

1. Теңіздегі объект атауы (маркасы)___________________________________.
2. Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі және күні
_________________________________________________________________.
3. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген жер
қойнауын пайдалану операцияларын жүргізуге арналған жобалық құжаттың атауы
мен бекіту күні _____________________________________________________
4. Теңіздегі объектіні құру мақсаты, мәні мен негіздемесі
________________________________________________________________
5. Келісімшарттық аумақ шегінде құрылатын теңіздегі объектінің географиялық
координаттарының негіздемесі (ендігі, ұзақтығы, өлшемдер және т. б.):
1) ____________________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________________.
6. Теңіздегі объектіні құру жөніндегі жұмыстарды орындау кезінде пайдаланылуы
болжанатын кеме және өзге де жүзбелі құралдар туралы ақпарат:
1) кеме және өзге де жүзбелі құралдар саны ___________________________;
2) кеме және өзге де жүзбелі құралдардың атауы _______________________.
7. Теңіздегі объектіні құруды бастау және аяқтау күні __________________.
8. Теңіздегі объектіні пайдалану кезінде қолданылатын байланыс құралдары
(радиотаратқыштың қуаты, жиіліктер, өзге де мәліметтер) туралы ақпарат
________________________________________________________________.
9. Теңiздегі объектіні құру және орналастыру кезіндегі жоспарланатын іс-шаралар:
1) техникалық сумен жабдықтаудың тұйық жүйелерін, жүзгіш немесе тұрақты тазарту
құрылыстары мен құрамында мұнай бар суды және басқа да зиянды заттарды
қабылдауға арналған құралдар жасауды қоса алғанда, қоршаған ортаға ықтимал
залалдың алдын алу немесе азайту жөнінде
________________________________________________________________;
2) теңіздегі объектіде авариялық жағдайларды болдырмау және жою жөнінде
_________________________________________________________________;
3) теңізде жүзудің және ұшақ аппараттары ұшуының қауіпсіздігін қамтамасыз ету,
сондай-ақ балықтар және басқа да су жануарлары мекендейтiн ортаны, олардың
көбею жағдайларын, өрiс аудару жолдарын және шоғырланған жерлерiн сақтау
жөнінде
_________________________________________________________________.
10. Теңіздегі объектіні болжамды орналастыру орнының негізгі гидрологиялық және
гидрогеологиялық сипаттамалары, көтерілген суды, жіберілетін сарқынды суларды,
алынатын жерасты суларын алудың және (немесе) пайдаланудың болжанатын көлемі
_________________________________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстарға және көрсетілетін
қызметтерге лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 1-қосымша
"Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік өрсетілетін қызметтің атауы: "Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:

1) промысловые исследования при разведке и добыче углеводородов;
2) сейсморазведочные работы при разведке и добыче углеводородов;
3) геофизические работы при разведке и добыче углеводородов;
4) прострелочно-взрывные работы в скважинах при разведке и добыче углеводородов;
5) бурение скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов;
6) подземный ремонт, испытание, освоение, опробование, консервация, ликвидация скважин при разведке и добыче углеводородов;
7) цементация скважин при разведке и добыче углеводородов;
8) повышение нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов;
9) работы по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море;
10) эксплуатация нефтегазохимических производств;
11) составление базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализ разработки месторождений углеводородов;
12) составление технических проектных документов для месторождений углеводородов;
13) эксплуатация магистральных трубопроводов.
1.
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "цифрового правительства" (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:
Электронная (частично цифровизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:
Лицензия и (или) приложение к лицензии либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателям на платной основе. При оказании государственной услуги в бюджет по месту регистрации услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

1) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер;
2) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары;
3) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар;
4) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары;
5) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында ұңғымаларды бұрғылау;
6) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою;
7) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу;
8) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту;
9) теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар;
10) мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану;
11) көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау;
12) көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау;
13) магистральдық құбыржолдарды пайдалану.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.
2
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "Цифрлық үкімет" (бұдан әрі – портал) веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету мерзімі
Барлық кіші түрлері бойынша:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны, оның ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөліп шығару түрінде қайта құрылған жағдайда берген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) лицензия және заңды тұлға бөліну және бөліп шығару түрінде қайта құрылған жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
Электрондық (жартылай цифрланған).
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету нәтижесі
Барлық кіші түрлері бойынша:
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде бюджетке қызмет алушының тіркелген жері бойынша жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:

1) лицензионный сбор за выдачу лицензии, связанной с правом занятия отдельными подвидами деятельности в сфере углеводородов, составляют по 100 месячных расчетных показателей для следующих подвидов деятельности: промысловые исследования при разведке и добыче углеводородов; сейсморазведочные работы при разведке и добыче углеводородов; геофизические работы при разведке и добыче углеводородов; прострелочно-взрывные работы в скважинах при разведке и добыче углеводородов; бурение скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов;
подземный ремонт, испытание, освоение, опробование, консервация, ликвидация скважин при разведке и добыче углеводородов;
цементация скважин при разведке и добыче углеводородов;
повышение нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов;
работы по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море;
эксплуатация нефтегазохимических производств; составление базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализ разработки месторождений углеводородов;
составление технических проектных документов для месторождений углеводородов; эксплуатация магистральных трубопроводов;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензий на подвиды указанные деятельности (при электронной подаче заявления на получение лицензии) – 8 % от ставки при выдаче лицензии;
3) ставка сбора за выдачу дубликата лицензии (при электронной подаче заявления на получение лицензии) – 80 % от ставки при выдаче лицензии. Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться посредством платежного шлюза "цифрового правительства" (далее – ПШЦП).
7.
График работы услугодателя и цифровых объектов
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 до 17.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
По всем подвидам:

1) көмірсутектерді барлау және өндіру саласындағы жеке қосымша түрлермен айналысуға лицензия бергені үшін лицензиялық алым 100 айлық есептік көрсеткішті құрайды:
- көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі өндірістік зерттеулер;
- көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі – сейсмикалық барлау жұмыстары;
- көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геологиялық физикалық жұмыстар;
- көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі ұңғымалардағы атыс-жарылыс жұмыстары;
- құрлықта, теңізде және ішкі су қоймаларында көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі ұңғымаларды бұрғылау;
- көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру, сынақтан өткізу, консервациялау, тарату;
- көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу;
- көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту;
- теңіздегі көмірсутектердің кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар;
- мұнай-газ химиясы өндірістерін пайдалану;
- көмірсутектердің кен орындары үшін негізгі жобалық құжаттарды жасау және көмірсутектердің кен орындарын игеруді талдау;
- көмірсутектер кен орындары үшін техникалық жобалық құжаттарды жасау;
- магистральдық құбырларды пайдалану;
2) көрсетілген қызметтің қосымша түрлеріне лицензияны қайта рәсімдеу (электрондық нысанда лицензия алуға өтінім берген жағдайда) – лицензия берген кездегі мөлшерлеменің 8 %;
3) лицензияның дубликатын беру (электрондық нысанда лицензия алуға өтінім берген жағдайда) – лицензия берген кездегі мөлшерлеменің 80 %;
Төлемдер екінші деңгейдегі банктер және жекелеген банк операцияларын жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қолсыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "Цифрлық үкімет" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және цифрлық объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін;
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсету үшін қызмет алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізімі
Барлық кіші түрлері бойынша:

1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление физического и юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя, по формам, согласно приложениям 1 и 2 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов" (далее - Перечень);
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными подвидами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЦП; форма сведений (далее – форма сведений) к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9998) (далее – Квалификационные требования);
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 3 и 4 к Перечню;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными подвидами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЦП; электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
3) при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения: заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 3  и  4  к Перечню;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными подвидами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЦП; электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
форма сведений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристик, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЦП) услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем или лицом без гражданства, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица или документа, удостоверяющего личность – для физического лица (для идентификации) представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алу үшін:
жеке және заңды тұлғаның лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алуға өтініші, 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандарда электрондық түрде, қызмет алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, "Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен қызметтерге лицензия беруге қойылатын негізгі талаптар" тізімі (бұдан әрі – Тізім);
"Цифрлық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымды жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін төлегені туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
"Көмірсутектер саласындағы қызметтерді жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізіміне қойылатын талаптарды бекіту туралы Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 бұйрығымен (Мемлекеттік тіркеу реестрінде № 9998 болып тіркелген) (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) бекітілген нысандағы мәліметтер туралы нысан;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу үшін:
жеке және заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуге өтініші, Тізімнің 3 және 4-қосымшаларына сәйкес нысандарда электрондық түрде, қызмет алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған жеке және заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуге арналған өтініші;
"цифрлық үкімет" төлем шлюз арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымды жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін төлегені туралы растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік цифрлық жүйелердегі бар құжаттарды, ақпараттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуге негіз болған өзгерістер туралы мәліметтерді қамтитын құжаттардың электрондық көшірмесі;
3) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде:
Тізбеге 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны цифрлық түрде қайта ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
"Цифрлық үкімет" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесі;
мәліметтер нысаны.
Жеке тұлғаны куәландыратын құжаттарды, жеке кәсіпкер ретінде тіркелу туралы мәліметтерді, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуі (қайта тіркеуі) туралы мәліметтерді, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы және оның техникалық сипаттамалары, лицензия, жиналған соманы бюджетке төлеу туралы мәліметтерді ("цифрлық үкімет" шлюз арқылы төленген жағдайда) қызмет көрсетуші "Цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға, шетелдік немесе азаматтығы жоқ тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін) болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын басқа да құжаттарды ұсынады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии: занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц; не внесен лицензионный сбор; заявитель (услугополучатель) не соответствует Квалификационным требованиям; в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию; судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию; установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии является непредставление или ненадлежащее оформление документов;
3) при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения: непредставление или ненадлежащее оформление документов, необходимых для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;
несоответствие заявителя Квалификационным требованиям; если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Государственные услуги"; портале;
2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия ЭЦП;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг;
4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Министерство энергетики". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Лицензия на работы и
услуги в сфере углеводородов"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности) на бумажном носителе
_____________________________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном
носителе)
Адрес местожительства физического лица
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Факс________________________________________________________________
Банковский счет -_____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо _________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата заполнения: "___" ________ 20__ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Лицензия на работы и
услуги в сфере углеводородов"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В _______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе
_________________________________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица __________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома /здания (стационарного помещения))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
__________________________________________________________________
Настоящим подтверждаю, что несу ответственность в соответствии с законодательством
Республики Казахстан за достоверность представляемой (заполненной) мной информации.
Руководитель
__________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Лицензия на работы и услуги
в сфере углеводородов"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В_______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
_______________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление
_______________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) по
следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу кезінде: Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынса;
лицензиялық алым енгізілмесе;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) Біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса; сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салса; өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталса;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – құжаттарды ұсынбау немесе тиісінше ресімделмеуі болып табылады;
3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған кезде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін қажетті құжаттарды ұсынбаған немесе тиісінше ресімдемеген жағдайда;
өтініш беруші Біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлғаларды-лицензиаттарды бөлу нәтижесінде жаңадан пайда болғандардың ішіндегі басқа заңды тұлғаға бұрын қайта ресімделген жағдайда.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
1) мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
www.​gov.​kz Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдар интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" деген бөлімі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде;
порталда орналастырылған;
2) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар;
4) портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді;
5) мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.​gov.​kz Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдар интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" деген бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777.
"Көмірсітектер саласындағы
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерге лицензия"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар
тізбесіне 1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
Кімге ____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Кімнен____________________________________________________________
(жеке тұлғаның, тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________
(қызметтiң түрiнің және (немесе) қызметтің кіші түрі (лері) нің толық атауы
көрсетiлсiн) жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште ________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта_________________________________________________
Телефондары_________________________________________________________
Факс______________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
__________________________________________________ ___________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі) _________ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлык қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Жеке тұлға ___________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "__" ___________
Көмірсутектер саласындағы
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтер лицензиясы"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар
тізбесіне 2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан
орны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызмет түрiнің және (немесе) қызметтің кіші түрі (лері) нің толық атауы көрсетiлсiн)
_______________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште
____________________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы____________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта___________________________________________________
Телефондары_________________________________________________________
Факс________________________________________________________________
Банк шоты
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі (стационарлық үй-жайлар) нөмірі) парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлык қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Осымен, өзім ұсынған (толтырған) ақпараттың анықтығына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болатынымды растаймын.
Басшы _____________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған кезде)
Толтыру күні: 20___ жылғы "__" ___________
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерге лицензия"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар
тізбесіне 3-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші __________________________________________________________________ (лицензиардың толық атауы) __________________________________________________________________
(жеке тұлғаның, тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған кезде ), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрі(лері)нің толық атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) қайта ресімдеуді сұраймын (керегінің астын сызу)
бастап 20____ "___" ___________ №__________берілген)
___________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды)
берген лицензиардың атауы)
__________________________________________________жүзеге асыруға
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрі (лері) нің толық атауы)
(тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
____________________________________________________________________;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его наименования
____________________________________________________________________;
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его юридического адреса
____________________________________________________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
____________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов
____________________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности
___________________________________________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности
____________________________________________________________________;
на бумажном носителе
____________________________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном
носителе)
Адрес местожительства физического лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо
_________________ _________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата заполнения: "___" ________ 20__ года
Приложение 4
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Лицензия на работы
и услуги в сфере
углеводородов"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В _______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от____________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
дентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица
– в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на осуществление
________________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) по
следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген
___________________________________________________________________;
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгерген
___________________________________________________________________;
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгерген
___________________________________________________________________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына көзделген жағдайларда, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "Объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия иеліктен шығарылған;
___________________________________________________________________;
5) "Объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген
___________________________________________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда
___________________________________________________________________;
7) қызмет түрінің атауы өзгерген
___________________________________________________________________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгерген
___________________________________________________________________;
қағаз жеткізгіште ________ (егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған
жағдайда, Х белгісін қою керек) қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондар__________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шот __________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы (пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі).
______парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) іші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Жеке тұлға ______________________ __________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған кезде)
Толтыру күні: 20__ жылғы "____" _________________
"Көмірсутектер саласындағы
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерге лицензия"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар
тізбесіне 4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) қайта ресімдеуді сұраймын (керегінің астын сызу)
20___ жылғы "___" _________ №__________берілген)
__________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері), берілген
күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген лицензиардың
атауы _________________________________________________жүзеге асыруға
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрі(лері)нің толық атауы) (тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон) путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния
____________________________________________________________________
преобразования
____________________________________________________________________
присоединения
____________________________________________________________________
выделения
____________________________________________________________________
разделения
____________________________________________________________________;
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата
____________________________________________________________________;
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата
____________________________________________________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону
____________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов
____________________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности ____________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _________________________;
на бумажном носителе _________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ____________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс________________________________________________________________
Банковский счет______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения (офиса))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель
__________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года

1) заңды тұлға-лицензиаттың "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):
бірігу _______________________________________________________________
қайта құру___________________________________________________________
қосылу ______________________________________________________________
бөліп шығар_____________________________________________________
бөліну_______________________________жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі
____________________________________________________________________;
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі
____________________________________________________________________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы Заңның 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "Объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы
___________________________________________________________________;
5) "Объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбыы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі
____________________________________________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда
________________________________________________________;
7) қызмет түрі атауының өзгеруі ________________________________________;
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі _________________________________;
қағаз жеткізгіште (егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) қайта ресімдеуіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы____________________________________________
(елі (шетелдік заңды тұлға үшін), пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондар __________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шот _________________________________________________________
қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі) парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Басшы _____________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған кезде)
Толтыру күні: 20___ жылғы "__" ___________