Об утверждении формы уведомления о получении заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 апреля 2026 года № 235. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2026 года № 38435
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 3.
В соответствии с частью четвертой пункта 4 статьи 49 и подпунктом 8) пункта 1 статьи 82 Налогового кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму уведомления о получении заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 1 января 2026 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Утверждена приказом
Министр финансов
Республики Казахстан
от 10 апреля 2026 года № 235
форма
Уведомление о получении заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Идентификационный номер продавца: _______________________________
Наименование продавца: ___________________________________________
Идентификационный номер покупателя: _____________________________
Наименование покупателя: _________________________________________
Код страны покупателя: ____________________________________________
Номер и дата договора (контракта): __________________________________
Номер и дата отметки налоговых органов государств – членов ЕАЭС, налогоплательщиками которых импортированы товары, об уплате акциза по импортированным с территории государств – членов ЕАЭС подакцизным товарам: _____________________________________________
Дата поступления ЗВТ: _______________________________________
Номер и дата отметки отозванного ЗВТ: _________________________
Номер и дата отметки корректируемого ЗВТ: _____________________
Вид налога
Сумма
Код валюты
Сумма налога на добавленную стоимость
Сумма акцизов
Подпись прикладного сервера:
Идентификационный номер продавца\ Лист _ из _
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ЗВТ – заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов;
ЕАЭС – Евразийский экономический союз.

Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті алу туралы хабарлама нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 235 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 15 сәуірде № 38435 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 49-бабы 4-тармағының төртінші бөлігіне және 82-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті алу туралы хабарлама нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 10 сәуірдегі
№ 235 бұйрығымен бекітілген
нысан
Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті алу туралы хабарлама
Сатушының сәйкестендіру нөмірі: __________________________________
Сатушының атауы: _______________________________________________
Сатып алушының сәйкестендіру нөмірі: _____________________________
Сатып алушының атауы: __________________________________________
Сатып алушы елінің коды: _________________________________________
Шарттың (келісімшарттың) нөмірі мен күні: __________________________
ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан импортталған акцизделетін тауарлар
бойынша акциз төленгені туралы, тауарларды импорттаған салық төлеушілердің
ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің салық органдары қойған белгісінің нөмірі мен күні:
______________________________________________
ТӘТӨ келіп түскен күні: __________________________________________
Кері қайтарып алынған ТӘТӨ қойылған белгінің нөмірі мен күні: _____
Түзетілетін ТӘТӨ қойылған белгінің нөмірі мен күні: ________________
Салық түрі
Сомасы
Валюта коды
Қосылған құн салығының сомасы
Акциздер сомасы
Қолданбалы сервердің қолтаңбасы:
Сатушының сәйкестендіру нөмірі\ _ ішінен _ парақ
Ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
ТӘТӨ – тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштер;
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ.