Об утверждении Правил назначения и деятельности временной администрации по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, назначения и полномочий временной администрации (временного администратора) страховой (перестраховочной) организации, Правил представления временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временным администратором) страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации, перечня, форм и сроков представления временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временным администратором) страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 3 апреля 2026 года № 48. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2026 года № 38334
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2026
В соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила назначения и деятельности временной администрации по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, назначения и полномочий временной администрации страховой (временного администратора) (перестраховочной) организации;
2) Правила представления временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временным администратором) страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации, перечня, форм и сроков представления временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временным администратором) страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации.

Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшілікті тағайындау және оның қызметі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін (уақытша әкімшісін) тағайындау және өкілеттіктері қағидаларын, Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшіліктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілік және өзге де ақпарат, банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшіліктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілік және өзге де ақпарат ұсыну тізбесі, нысандары мен мерзімдерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2026 жылғы 3 сәуірдегі № 48 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 6 сәуірде № 38334 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшілікті тағайындау және оның қызметі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін (уақытша әкімшісін) тағайындау және өкілеттіктері қағидалары;
2) Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшіліктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілік және өзге де ақпарат ұсыну қағидалары, банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшіліктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілік және өзге де ақпарат ұсыну тізбесі, нысандары мен мерзімдері бекітілсін.

3. Признать утратившими силу некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан и постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка, а также структурные элементы постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан и некоторых постановлений Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Департаменту банковского регулирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 3 апреля 2026 года № 48
Правила назначения и деятельности временной администрации по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, назначения и полномочий временной администрации (временного администратора) страховой (перестраховочной) организации
Глава 1. Общие положения
1. Правила назначения и деятельности временной администрации по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, назначения и полномочий временной администрации (временного администратора) страховой (перестраховочной) организации (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок назначения уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) временной администрации по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, назначения и полномочий временной администрации (временного администратора) страховой (перестраховочной) организации.
Положения Правил, предусмотренные для назначения уполномоченным органом временной администрации страховой (перестраховочной) организации, назначенной в связи с лишением лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности, порядок работы страховой (перестраховочной) организации и полномочия временной администрации страховой (перестраховочной) организации распространяются на принудительно прекращающий деятельность филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, если иное не предусмотрено Правилами.

3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы қаулысының және Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының кейбір қаулылары құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Банктерді реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы 2026 жылдың 1 шілдесінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2026 жылғы 3 сәуірдегі
№ 48 қаулысымен
бекітілген
Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшілікті тағайындау және оның қызметі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін (уақытша әкімшісін) тағайындау және өкілеттіктері қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшілікті тағайындау және оның қызметі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін (уақытша әкімшісін) тағайындау және оның қызметі мен өкілеттіктері қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшілікті тағайындау, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін тағайындау және оның қызметі мен өкілеттіктері тәртібін айқындайды.
Қағидалардың уәкілетті органның сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензиядан айырылуына байланысты тағайындалған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін тағайындауы үшін көзделген, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жұмыс тәртібі және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің өкілеттіктері, егер Қағидаларда өзгеше көзделмесе, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалына қолданылады.

2. Основные понятия, используемые в Правилах:
1) временная администрация (временный администратор) – временный орган, назначаемый уполномоченным органом для обеспечения сохранности имущества и осуществления мероприятий по управлению банком или страховой (перестраховочной) организацией (далее – временная администрация);
2) руководитель временной администрации - лицо, назначаемое уполномоченным органом из числа его работников либо лиц, не являющихся работниками уполномоченного органа;
3) член временной администрации - лицо, назначаемое уполномоченным органом из числа его работников либо лиц, не являющихся работниками уполномоченного органа;
4) лица, не являющиеся работниками уполномоченного органа - работники организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов и организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций (далее - организация, гарантирующая осуществление страховых выплат).
Глава 2. Порядок назначения и состав временной администрации
3. Временная администрация назначается решением уполномоченного органа.
Временная администрация по управлению банком назначается до прекращения режима восстановления финансовой устойчивости или режима урегулирования.
Временная администрация банка, страховой (перестраховочной) организации после лишения лицензии назначается на период с даты лишения банка, страховой (перестраховочной) организации лицензии и до назначения уполномоченным органом ликвидационной комиссии.
Временная администрация, назначаемая уполномоченным органом при лишении лицензии филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности, прекращает свои полномочия после передачи страхового портфеля.
4. В решении уполномоченного органа о назначении временной администрации указывается:
1) полное и сокращенное наименование банка или страховой (перестраховочной) организации;
2) дата и номер решения уполномоченного органа о лишении лицензии банка или страховой (перестраховочной) организации;
3) срок действия временной администрации;
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя и членов временной администрации, с указанием их должностей;
5) поручения уполномоченного органа о выполнении задач и функций, возложенных на временную администрацию.
5. Состав временной администрации определяется уполномоченным органом в зависимости от наличия у банка или страховой (перестраховочной) организации филиалов и представительств, а также от характера и объема предстоящей работы.
Входящие в состав временной администрации лица, являющиеся работниками уполномоченного органа, организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов и организации, гарантирующей осуществление страховых выплат, освобождаются от выполнения должностных обязанностей по основному месту работы на весь период деятельности во временной администрации.
На указанный период за ними сохраняется заработная плата и иные выплаты, установленные по основному месту работы.
Руководителем временной администрации назначается лицо, имеющее высшее экономическое либо юридическое образование.
Работники уполномоченного органа, оказывающие по письменному поручению руководства содействие временной администрации в реализации возложенных на нее задач и функций, а также осуществления контроля за деятельностью временной администрации имеют доступ в помещения, занимаемые организацией и к документам, имеющимся в распоряжении временной администрации.

2. Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) – уәкілетті орган мүліктің сақталуын қамтамасыз ету және банктік немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын басқару жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру үшін тағайындайтын уақытша орган (бұдан әрі – уақытша әкімшілік);
2) уақытша әкімшіліктің басшысы – уәкілетті орган өз қызметкерлерінің ішінен не өзінің қызметкерлері болып табылмайтын адамдардың ішінен тағайындайтын адам;
3) уақытша әкімшіліктің мүшесі – уәкілетті орган өз қызметкерлерінің ішінен не өзінің қызметкерлері болып табылмайтын адамдардың ішінен тағайындайтын адам;
4) уәкілетті органның қызметкерлері болып табылмайтын адамдар – депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның және сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымы (бұдан әрі - сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым) қызметкерлері.
2-тарау. Уақытша әкімшілікті тағайындау тәртібі және оның құрамы
3. Уақытша әкiмшiлiк уәкiлеттi органның шешiмiмен тағайындалады.
Банкті басқару жөніндегі уақытша әкімшілік қаржылық орнықтылықты қалпына келтіру режимі немесе реттеу режимі тоқтатылғанға дейін тағайындалады.
Лицензиядан айырылғаннан кейін банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы лицензиядан айырылған күннен бастап уәкілетті орган тарату комиссиясын тағайындаған күнге дейінгі кезеңге тағайындалады.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензиясынан айырылған кезде уәкілетті орган тағайындайтын уақытша әкімшілік сақтандыру портфелі берілгеннен кейін өз өкілеттігін тоқтатады.
4. Уәкілетті органның уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімінде:
1) банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының толық және қысқартылған атауы;
2) уәкілетті органның банкті немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын лицензиядан айыру туралы шешімінің күні және нөмірі;
3) уақытша әкімшіліктің қызмет ету мерзімі;
4) уақытша әкімшілік басшысының және мүшелерінің лауазымдарын көрсете отырып, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
5) уәкілетті органның уақытша әкімшілікке жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау туралы тапсырмалары көрсетіледі.
5. Уақытша әкімшіліктің құрамын уәкілетті орган банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары мен өкілдіктерінің болуына, сондай-ақ алдағы жұмыс сипатына және көлеміне қарай айқындайды.
Уақытша әкімшіліктің құрамына кіретін, уәкілетті органның, депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның және сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның қызметкерлері болып табылатын адамдар уақытша әкімшіліктегі қызметінің барлық кезеңіне негізгі жұмыс орны бойынша лауазымдық міндеттерді орындаудан босатылады.
Көрсетілген кезеңде олардың жалақысы және негізгі жұмыс орны бойынша белгіленген өзге де төлемдері сақталады.
Уақытша әкімшілік басшысы болып жоғарғы экономикалық не заңгерлік білімі бар адам тағайындалады.
Басшылықтың жазбаша тапсырмасы бойынша уақытша әкімшілікке оған жүктелген міндеттер мен функцияларды іске асыруға, сондай-ақ уақытша әкімшілік қызметін бақылауды жүзеге асыруға көмек көрсететін уәкілетті орган қызметкерлерінің ұйымның үй-жайларына кіруге және уақытша әкімшіліктің иелігіндегі құжаттарға қол жеткізуге рұқсаты болады.

6. В состав временной администрации банка, являющегося участником системы обязательного гарантирования депозитов и имеющего обязательства по депозитам физических лиц, являющимся объектом обязательного гарантирования депозитов, включаются представители организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов.
В состав временной администрации страховой (перестраховочной) организации, являющейся участником системы гарантирования страховых выплат, включаются работники организации, гарантирующей осуществление страховых выплат.
Глава 3. Полномочия временной администрации
7. С даты назначения временной администрации наступают последствия, предусмотренные статьями 84, 102 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон о банках), статьей 69 и пунктом 6 статьи 72-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности" (далее - Закон о страховании).
8. Временная администрация приступает к выполнению своих обязанностей в день ее назначения уполномоченным органом. Копии решений уполномоченного органа, принятых в соответствии со статьями 84, 101 Закона о банках и статьей 55 Закона о страховании, и назначении временной администрации вручаются незамедлительно временной администрацией руководителю банка или страховой (перестраховочной) организации (лицу, его замещающему) под роспись и (или) направляется банку или страховой (перестраховочной) организации посредством электронной, факсимильной или иными средствами связи.
9. Если на дату назначения временной администрации, назначенной в связи с лишением лицензии, в банке действует временная администрация по управлению банком, назначенная в соответствии с Главой 16 Закона о банках, приказ уполномоченного органа о назначении временной администрации, назначенной в связи с лишением лицензии, вручается под роспись руководителю временной администрации (лицу, его замещающему) и (или) направляется организации посредством электронной, факсимильной или иными средствами связи. При отсутствии возможности вручения решений уполномоченного органа о лишении лицензии и назначении временной администрации под роспись и (или) направления организации посредством электронной, факсимильной или иными средствами связи временная администрация составляет об этом акт и доводит информацию до сведения уполномоченного органа.
10. Если отсутствие или отказ руководителя банка или страховой (перестраховочной) организации (лица, его замещающего) от ознакомления с решениями уполномоченного органа о лишении лицензии и назначении временной администрации, в том числе в случае невозможности направления решения уполномоченного органа о лишении лицензии и назначении временной администрации посредством электронной, факсимильной или иными средствами связи, не препятствуют доступу временной администрации в помещения, к имуществу и документации организации, временная администрация приступает к выполнению своих обязанностей в день, указанный в решении уполномоченного органа о ее назначении.

6. Депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын және депозиттерге міндетті кепілдік беру объектісі болып табылатын жеке тұлғалардың депозиттері бойынша міндеттемелері бар банктің уақытша әкімшілігінің құрамына депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның өкілдері кіреді.
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің құрамына сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның қызметкерлері кіреді.
3-тарау. Уақытша әкімшіліктің өкілеттіктері
7. Уақытша әкімшілік тағайындалған күннен бастап "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 84, 102-баптарында, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Сақтандыру туралы заң) 69-бабында және 72-1-баптың 6-тармағымен көзделген салдарлар басталады.
8. Уақытша әкімшілік уәкілетті орган оны тағайындаған күні өз міндеттерін орындауға кіріседі. Уәкілетті органның Банктер туралы заңның 84, 101-баптарына және Сақтандыру қызмету туралы заңның 55-бабына сәйкес қабылданған лицензиядан айыру немесе уақытша әкiмшiлiктi тағайындау туралы шешімдерінің көшірмелерін уақытша әкімшілік дереу банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшысына (оның орнындағы адамға) қол қойдырып тапсырады және (немесе) банкке немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына электрондық, факсимильді немесе өзге байланыс құралдары арқылы жібереді.
9. Лицензиядан айыруға байланысты тағайындалған уақытша әкімшілік тағайындалған күні банкте Банктер туралы заңның 16-тарауына сәйкес тағайындалған банкті басқару жөніндегі уақытша әкімшілік жұмыс істейтін жағдайда, уәкілетті органның лицензиядан айыруға байланысты тағайындалған уақытша әкімшілік тағайындау туралы бұйрығы уақытша әкімшіліктің басшысына (оның орнындағы адамға) қол қойдырып тапсырылады және (немесе) ұйымға электрондық, факсимильді немесе өзге байланыс құралдары арқылы жіберіледі. Уәкілетті органның лицензиядан айыру және уақытша әкімшілік тағайындау туралы шешімдерін қол қойдырып тапсыруға және (немесе) ұйымға электрондық, факсимильді немесе өзге байланыс құралдары арқылы жіберу мүмкіндігі болмаған кезде уақытша әкімшілік бұл туралы акт жасайды және ақпаратты уәкілетті органға жібереді.
10. Банк немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы басшысының (оның орнындағы адамның) болмауы немесе оның уәкілетті органның лицензиядан айыру және уақытша әкімшілік тағайындау туралы шешімдерімен танысып шығудан бас тартуы, оның ішінде уәкілетті органның лицензиядан айыру және уақытша әкімшілік тағайындау туралы шешімін электрондық, факсимильді немесе өзге байланыс құралдары арқылы жіберу мүмкін болмаған жағдайда, уақытша әкімшілікке ұйымның үй-жайына кіруге, мүлкі мен құжаттамасын көруге кедергі жасамаса, уақытша әкімшілік уәкілетті органның оны тағайындау туралы шешімінде көрсетілген күні өз міндеттерін орындауға кіріседі.

При воспрепятствовании руководителем банка или страховой (перестраховочной) организации (лицом, его замещающим) или иными лицами работе временной администрации осуществляются действия, предусмотренные пунктами 26 и 27 Правил.
11. Руководитель временной администрации возглавляет и координирует работу временной администрации, осуществляет полномочия по обеспечению сохранности имущества и управлению банка или страховой (перестраховочной) организации, распределяет обязанности между членами временной администрации.
Распределение обязанностей осуществляется руководителем временной администрации в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты назначения временной администрации посредством издания приказа о распределении обязанностей между членами временной администрации и закрепления их полномочий.
В отсутствие руководителя временной администрации его обязанности исполняет заместитель, назначаемый руководителем из числа членов временной администрации.
12. При наличии у банка или страховой (перестраховочной) организации филиалов либо представительств по месту нахождения филиала или представительства создается подразделение временной администрации (далее - подразделение), которое подотчетно руководителю временной администрации.
Подразделение возглавляет его руководитель (далее - руководитель подразделения), который назначается руководителем временной администрации из числа членов временной администрации не позднее 1 (одного) рабочего дня с даты назначения временной администрации уполномоченным органом.
Руководитель подразделения осуществляет свою деятельность на основании доверенности, оформленной в порядке, установленном гражданским законодательством Республики Казахстан, и выданной ему руководителем временной администрации.
Руководитель подразделения возглавляет и координирует работу подразделения, осуществляет полномочия по обеспечению сохранности находящегося на административно-территориальной единице имущества организации и залогового имущества, переданного залогодателем во владение организации.
13. Временная администрация требует от руководителя организации (лица, его замещающего) и иных материально ответственных лиц немедленной передачи ей печатей (при наличии), штампов, клише, ключей, пломбиров и документов организации, указанных в подпункте 2) пункта 23 Правил.
В случае не передачи руководителем организации (лица, его замещающего) и иными материально ответственными лицами банка или страховой (перестраховочной) организации печатей (при наличии), штампов, клише, ключей, пломбиров и документов, указанных в подпункте 2) пункта 23 Правил, временная администрация составляет акт о воспрепятствовании осуществлению работы временной администрации (далее - акт о воспрепятствовании) согласно пунктам 28 и 29 Правил, и в течение 2 (двух) рабочих дней принимает меры по изготовлению дубликатов необходимых печатей, штампов, клише, ключей и пломбиров.
Не позднее рабочего дня, следующего за днем изготовления дубликата печати, временная администрация направляет информацию об изготовлении дубликата печати и оттиск дубликата печати в уполномоченный орган.

Банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшысы (оның орнындағы адам) немесе өзге де адамдар уақытша әкімшілік жұмысына кедергі жасайтын болса, Қағидалардың 26 және 27-тармақтарында көзделген іс-әрекеттер жүзеге асырылады.
11. Уақытша әкімшіліктің басшысы уақытша әкімшіліктің жұмысын басқарады және үйлестіреді, мүлкін сақтауды және банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын басқаруды қамтамасыз ету жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асырады, уақытша әкімшілік мүшелерінің арасында міндеттерді бөледі.
Міндеттерді бөлуді уақытша әкімшілік тағайындалған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде уақытша әкімшілік басшысы уақытша әкімшілік мүшелерінің арасында міндеттерді бөлу туралы бұйрық шығару және олардың өкілеттіктерін бекіту арқылы жүзеге асырады.
Уақытша әкімшілік басшысы болмаған жағдайда оның міндеттерін басшы уақытша әкімшілік мүшелерінің қатарынан тағайындаған оның орынбасары атқарады.
12. Банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалдары не өкілдіктері болған кезде филиалдың немесе өкілдіктің орналасқан жері бойынша уақытша әкімшіліктің басшысына есеп беретін уақытша әкімшілік бөлімшесі (бұдан әрі – бөлімше) құрылады.
Бөлімшені уақытша әкімшіліктің басшысы уәкілетті орган уақытша әкімшілікті тағайындаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей уақытша әкімшіліктің мүшелері қатарынан тағайындайтын басшысы (бұдан әрі – бөлімше басшысы) басқарады.
Бөлімше басшысы өз қызметін Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген және өзіне уақытша әкімшіліктің басшысы берген сенімхат негізінде жүзеге асырады.
Бөлімше басшысы бөлімшенің жұмысын басқарады және үйлестіреді, ұйымның әкімшілік-аумақтық бірлігіндегі мүлкінің және кепіл беруші ұйымның иелік етуіне берген кепіл мүлкінің сақталуын қамтамасыз ету өкілеттіктерін жүзеге асырады.
13. Уақытша әкімшілік ұйым басшысынан (оның орнындағы адамнан) және ұйымның материалдық жауапты өзге адамдарынан ұйымның барлық мөрлерін (бар болса), мөртабандарын, клишелерін, кілттерін, пломбаларын және Қағидалардың 23-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды дереу өткізуін талап етеді.
Ұйым басшысы (оның орнындағы адам) және банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының материалдық жауапты өзге адамдар мөрлерді (бар болса), мөртабандарды, клишелерді, кілттерді, пломбирлерді және Қағидалардың 23-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды өткізбеген жағдайда, уақытша әкімшілік Қағидалардың 28 және 29-тармақтарына сәйкес уақытша әкімшіліктің жұмысты жүзеге асыруына кедергі ету туралы актіні (бұдан әрі - кедергі ету туралы акт) жасайды және 2 (екі) жұмыс күні ішінде қажетті мөрлердің, мөртабандардың, клишелердің, кілттердің және пломбирлердің телнұсқаларын дайындау бойынша шаралар қабылдайды.
Мөрдің телнұсқасын әзірлеген күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей уақытша әкімшілік уәкілетті органға мөрдің телнұсқасының және мөрдің телнұсқасы бедерлемесінің әзірленгені туралы ақпарат жібереді.

14. В течение срока действия временной администрации не допускается заключение и исполнение сделок с имуществом банка или страховой (перестраховочной) организации, в том числе исполнение организацией обязательств, включая погашение кредиторской задолженности в любой форме, за исключением сделок, связанных с исполнением текущих обязательств банка или страховой (перестраховочной) организации, сметы расходов временной администрации, и случаев, предусмотренных гражданским законодательством Республики Казахстан.
15. Временной администрации банка в течение срока действия допускается:
осуществление зачета суммы депозита, являющегося объектом обязательного гарантирования депозитов в соответствии с пунктом 3 статьи 18 Закона Республики Казахстан "Об обязательном гарантировании депозитов, размещенных в банках второго уровня Республики Казахстан" (далее - Закон об обязательном гарантировании депозитов) и суммы встречных требований банка, являющегося участником системы обязательного гарантирования депозитов и выступающего по отношению к депозитору в качестве кредитора или гаранта;
проведение оценки всего имущества одновременно либо его части на основании договора, заключенного с оценщиком в соответствии с абзацем первым статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" (далее - оценщик) для оценки имущества;
реализация имущества организации оценочной стоимостью до 100 (ста) месячных расчетных показателей за 1 (одну) единицу имущества в соответствии с требованиями, предусмотренными пунктом 59 Правил.
16. Временная администрация в целях минимизации расходов сдает в аренду имущество банка или страховой (перестраховочной) организации с информированием об этом уполномоченного органа.
Деньги, полученные от сдачи имущества в аренду, направляются на банковский счет банка или страховой (перестраховочной) организации.
Заключение временной администрацией договора аренды осуществляется при наличии согласия арендатора на освобождение (возврат) имущества по первому требованию временной администрации и на принятие ограничений на невозможность сдачи нанятого имущества в поднаем (субаренду).
Выбор арендатора осуществляется временной администрацией путем проведения тендера, по результатам которого предпочтение отдается лицу, предложившему лучшие условия аренды.
17. Объявление о проведении тендера публикуется за 10 (десять) календарных дней до даты проведения тендера на официальном интернет-ресурсе ликвидируемого банка.
Объявление о проведении тендера содержит:

14. Уақытша әкімшіліктің жұмыс істеу мерзімі ішінде банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы міндеттемелерін орындауымен байланысты мәмілелерді, уақытша әкімшіліктің шығыстар сметасын және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкімен мәмілелер жасасуға және орындауға, оның ішінде кредиторлық берешекті кез келген нысанда өтеуді қоса алғанда, ұйымның міндеттемелерін орындауға жол берілмейді.
15. Банктің уақытша әкімшілігінің жұмыс істеу мерзімі ішінде мыналарға: "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінде орналастырылған депозиттерге міндетті кепілдік беру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Депозиттерге міндетті кепілдік беру туралы заң) 18-бабының 3-тармағына сәйкес депозиттерге міндетті кепілдік беру объектісі болып табылатын депозит сомасын және депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын және депозиторға қатысты кредитор немесе кепілгер болатын банктің қарсы талаптарының сомасын есепке жатқызуды жүзеге асыруға;
мүлікті бағалау үшін "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – бағалаушы) 7-бабының бірінші абзацына сәйкес бағалаушымен жасалған шарт негізіндебір мезгілде барлық мүлікке не оның бір бөлігіне бағалау жүргізуге;
Қағидалардың 59-тармағында көзделген талаптарға сәйкес мүліктің 1 (бір) бірлігі үшін бағалау құны 100 (бір жүз) айлық есептік көрсеткішке дейінгі мүлікті өткізуге жол беріледі.
16. Уақытша әкімшілік шығыстарды барынша азайту мақсатында бұл туралы уәкілетті органды хабардар ете отырып, банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін жалға береді.
Мүлікті жалға беруден алынған ақша банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының банктік шотына жіберіледі.
Уақытша әкімшіліктің жалдау шартын жасасуы уақытша әкімшіліктің бірінші талабы бойынша мүлікті босатуға (қайтаруға) және жалданған мүлікті жалға (қосалқы жалға) беру мүмкін еместігіне шектеулер қабылдауға жалға алушының келісімі болған кезде жүзеге асырылады.
Жалға алушыны таңдауды уақытша әкімшілік тендер өткізу арқылы жүзеге асырады, оның нәтижелері бойынша жалға алудың ең жақсы шарттарын ұсынған тұлғаға артықшылық беріледі.
17. Тендер өткізу туралы хабарландыру таратылатын банктің ресми интернет-ресурсында тендер өткізілетін күнге дейін күнтізбелік 10 (он) күн бұрын жарияланады.
Тендер өткізу туралы хабарландыруда:

1) дату, место и время проведения тендера;
2) наименование банка или страховой (перестраховочной) организации;
3) характеристику имущества, сдаваемого в аренду;
4) место, время и сроки приема заявок;
5) телефоны, адреса, где можно получить тендерную документацию и дополнительную информацию.
18. Тендерная документация содержит следующие сведения:
1) информацию, указанную в объявлении;
2) дату, время и место ознакомления с имуществом, сдаваемым в аренду;
3) условия оплаты арендной платы;
4) критерии, на основе которых будет определяться победитель тендера;
5) проект договора аренды.
19. К участию в тендере не допускаются руководящие работники банка или страховой (перестраховочной) организации, лица, являющиеся кредиторами банка или страховой (перестраховочной) организации, а также руководитель, члены, привлеченные работники временной администрации.
20. Тендер считается несостоявшимся, если в нем приняло участие менее двух участников.
В случае признания тендера несостоявшимся временная администрация рассматривает вопрос о заключении договора аренды с единственным участником тендера.
21. Временная администрация в период своей деятельности имеет беспрепятственный доступ во все помещения банка или страховой (перестраховочной) организации, пользуется служебными помещениями, средствами связи (автомобильным транспортом и иными техническими средствами (далее – средства обеспечения деятельности), принадлежащими банку или страховой (перестраховочной) организации, для осуществления деятельности временной администрации.
При отсутствии у банка или страховой (перестраховочной) организации средств обеспечения деятельности либо невозможности их использования уполномоченное подразделение уполномоченного органа осуществляет отправку и прием исходящей и входящей корреспонденции временной администрации, а также предоставляет временной администрации доступ к средствам обеспечения деятельности уполномоченного органа.
22. Временная администрация в целях обеспечения сохранности имущества банка или страховой (перестраховочной) организации при наличии денег у банка или страховой (перестраховочной) организации:
1) осуществляет замену ключей, замков (далее - специальные устройства) от помещений, зданий, ворот, металлических шкафов, сейфов, допуск в которые осуществляется с использованием специальных устройств;
2) при необходимости расторгает договор, заключенный организацией по оказанию охранных услуг (зданий, помещений, имущества банка или страховой (перестраховочной) организации), и заключает договор с другими юридическими лицами, предоставляющими охранные услуги.
Временная администрация обращается в уполномоченный орган с просьбой о замене соответствующими подразделениями уполномоченного органа ключей и паролей, используемых для защиты электронных документов и доступа в автоматизированные системы банка или страховой (перестраховочной) организации.

1) тендерді өткізу күні, орны және уақыты;
2) банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы;
3) жалға берілетін мүліктің сипаттамасы;
4) өтінімдерді қабылдау орны, уақыты және мерзімдері;
5) тендерлік құжаттаманы және қосымша ақпаратты алуға болатын телефондар, мекенжайлар қамтылады.
18. Тендерлік құжаттамада мынадай мәліметтер:
1) хабарландыруда көрсетілген ақпарат;
2) жалға берілетін мүлікпен танысу күні, уақыты және орны;
3) жалдау ақысын төлеу шарттары;
4) тендер жеңімпазын айқындауға негіз болатын өлшемшарттар;
5) жалдау шартының жобасы қамтылады.
19. Тендерге банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлері, банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары болып табылатын адамдар, сондай-ақ уақытша әкімшіліктің басшысы, мүшелері, тартылған қызметкерлері қатысуға жіберілмейді.
20. Егер оған екіден аз қатысушы қатысса, тендер өтпеді деп есептеледі.
Тендер өтпеді деп танылған жағдайда уақытша әкімшілік тендер өткізілген жалғыз қатысушымен жалдау шартын жасасу туралы мәселені қарайды.
21. Уақытша әкімшілік өз қызметі кезеңінде банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының барлық үй-жайларына кедергісіз қол жеткізе алады, уақытша әкімшіліктің қызметін жүзеге асыру үшін банкке немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына тиесілі қызметтік үй-жайларды, байланыс құралдарын (автомобиль көлігін және өзге де техникалық құралдарды (бұдан әрі – қызметті қамтамасыз ету құралдары) пайдаланады.
Банкте немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында қызметті қамтамасыз ету құралдары болмаған не оларды пайдалану мүмкін болмаған кезде уәкілетті органның уәкілетті бөлімшесі уақытша әкімшіліктің шығыс және кіріс хат-хабарларын жөнелтуді және қабылдауды жүзеге асырады, сондай-ақ уақытша әкімшілікке уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету құралдарына қолжетімділікті ұсынады.
22. Банкте немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында ақша болған кезде банк немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мүлкінің сақталуын қамтамасыз ету мақсатында уақытша әкімшілік:
1) үй-жайлардан, ғимараттардан, қақпалардан, металл шкафтардан, сейфтерден кілттерді, құлыптарды (бұдан әрі – арнайы құрылғылар) ауыстыруды жүзеге асырады, оларға қолжетімділік арнайы құрылғыларды пайдалана отырып жүзеге асырылады;
2) қажет болған жағдайда күзет қызметтерін көрсету жөніндегі ұйым (банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ғимараттары, үй-жайлары, мүлкі) жасасқан шартты бұзады және күзет қызметтерін ұсынатын басқа заңды тұлғалармен шарт жасасады.
Уақытша әкімшілік уәкілетті органға банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының электрондық құжаттарын қорғау және автоматтандырылған жүйелеріне кіру үшін пайдаланылатын кілттер мен құпиясөздерді уәкілетті органның тиісті бөлімшелерімен ауыстыру туралы өтінішпен жүгінеді.

23. Временная администрация в день назначения выполняет следующие действия:
1) вручает руководителю банка или страховой (перестраховочной) организации копию решения уполномоченного органа о назначении временной администрации и размещает копии решений уполномоченного органа в месте, доступном для обозрения клиентами банка или страховой (перестраховочной) организации;
2) требует от руководителя организации и иных лиц немедленной передачи ей всех документов, связанных с регистрацией банка или страховой (перестраховочной) организации, подлинников лицензий, выданных банку или страховой (перестраховочной) организации, фирменных бланков, электронных носителей информации, программного обеспечения, ценных бумаг других юридических лиц, выпущенных в документарной форме, правоустанавливающих документов на недвижимое имущество, собственником которых является банка или страховой (перестраховочной) организации, коды доступа, пароли, имеющиеся в целях допуска к информации и принимает их по актам приема-передачи;
3) начинает проверку (ревизию) кассы банка или страховой (перестраховочной) организации, банкоматов банка, филиалов, представительств и подразделений банка или страховой (перестраховочной) организации с проверкой находящихся в них всех денежных и иных ценностей и документов, которую завершает в течение трех рабочих дней;
4) выявляет наличие у банка или страховой (перестраховочной) организации банковских счетов и информирует банки о решениях уполномоченного органа, об осуществлении расходных операций по банковским счетам только временной администрацией и о необходимости представления выписок по банковским счетам;
5) отменяет доверенности, ранее выданные от имени банка или страховой (перестраховочной) организации, а также информирует об этом юридических и физических лиц, указанных в доверенностях;
6) осуществляет мероприятия, предусмотренные подпунктом 3) пункта 1 статьи 84, подпунктом 3) пункта 2 статьи 101 Закона о банках, подпунктом 6) пункта 2 статьи 69 Закона о страховании;
7) осуществляет распечатку бухгалтерской информации (для банков - отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах, для страховых (перестраховочных) организаций - главная бухгалтерская книга), имеющейся в электронном виде на дату назначения временной администрации с копированием данных учетной автоматизированной системы на отдельный электронный носитель (резервные копии). При отсутствии данной информации в электронном виде за основу берется информация, имеющаяся на бумажном носителе на указанную дату.

23. Тағайындалған күні уақытша әкімшілік мынадай әрекеттерді орындайды:
1) банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшысына уақытша әкімшілікті тағайындау туралы уәкілетті орган шешімінің көшірмесін тапсырады және уәкілетті орган шешімдерінің көшірмелерін банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының клиенттері көруге болатын жерде орналастырады;
2) ұйым басшысынан және өзге де тұлғалардан банкті немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тіркеуге байланысты барлық құжатты, банкке немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына берілген лицензиялардың түпнұсқаларын, фирмалық бланкілерін, ақпараттың электрондық жеткізгіштерін, бағдарламалық қамтылымды, басқа да заңды тұлғалардың құжаттамалық нысанда шығарылған бағалы қағаздарын, меншік иесі банк немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы болып табылатын жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттарды, ақпаратқа рұқсат беру мақсатында қол жеткізу кодтарын, құпиясөздерді дереу беруді талап етеді және оларды қабылдау-өткізу актілері арқылы қабылдайды;
3) банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кассасын, банктің банкоматтарын, банктің филиалдарын, өкілдіктерін және өзге де бөлімшелерін немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын олардағы барлық ақшалай және өзге де құндылықтар мен құжаттарды тексере отырып, тексеру жүргізуді (ревизияны) бастайды, оны үш жұмыс күні ішінде аяқтайды;
4) банкте немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында банк шоттарының болуын анықтайды және банктерді уәкілетті органның шешімдері туралы, банктік шоттар бойынша шығыс операцияларын уақытша әкімшіліктің жүзеге асыруы туралы және банктік шоттар бойынша үзінді-көшірмелерді ұсыну қажеттілігі туралы хабарлайды;
5) банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атынан бұрын берілген сенімхаттардың күшін жояды, сондай-ақ бұл туралы сенімхаттарда көрсетілген заңды және жеке тұлғаларға хабарлайды;
6) Банктер туралы заңның 84-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында, 101-бабы 2-тармағының 3) тармақшасында, Сақтандыру туралы заңның 69-бабы 2-тармағының 6) тармақшасында көзделген іс-шараларды жүзеге асырады;
7) бухгалтерлік ақпаратты (банктер үшін – баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есеп, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін – бас бухгалтерлік кітап) уақытша әкімшіліктің тағайындалған күнгі жағдай бойынша электрондық түрде қолда бар, автоматтандырылған есепке алу жүйесінің деректерін жеке электрондық жеткізгішке (резервтік көшірмелерге) көшіре отырып басып шығаруды жүзеге асырады. Бұл ақпарат электрондық түрде болмаған жағдайда, көрсетілген күнгі жағдай бойынша қағаз жеткізгіште бар ақпарат негізге алынады.

24. Временная администрация выполняет следующие действия:
1) осуществляет функции по управлению банка или страховой (перестраховочной) организации и подписывает все документы банка или страховой (перестраховочной) организации;
2) в течение 3 (трех) рабочих дней с даты назначения:
представляет в банки и Национальный Банк Республики Казахстан, в которых имеются корреспондентские счета банка, новые документы с образцами подписей и оттиска печати (при наличии), оформленные в соответствии с требованиями Правил открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 207 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14422);
проводит сверку остатков банковских счетов (в том числе в иностранных банках) с данными бухгалтерского учета банка или страховой (перестраховочной) организации и по итогам сверки составляет акт;
информирует органы, осуществляющие регистрацию имущества и сделок с ним, акционерные общества "Казахстанская фондовая биржа" (далее – фондовая биржа), "Клиринговый центр KASE", "Центральный депозитарий ценных бумаг" (далее – центральный депозитарий) и кредитные бюро о решениях уполномоченного органа и назначении временной администрации с переходом к ней полномочий по обеспечению сохранности имущества банка или страховой (перестраховочной) организации и осуществления мероприятий по обеспечению управления банком или страховой (перестраховочной) организацией;
информирует Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и органы государственных доходов о назначении временной администрации;
3) доводит до сведения акционеров, кредиторов и дебиторов банка или страховой (перестраховочной) организации решения уполномоченного органа путем публикации объявления на интернет-ресурсе организации не позднее 10:00 часов по времени города Астаны с даты назначения временной администрации;
4) проводит инвентаризацию активов, обязательств (балансовых и внебалансовых), документов банка или страховой (перестраховочной) организации, в том числе с привлечением специалистов и (или) экспертов для проведения идентификации имущества банка или страховой (перестраховочной) организации, обеспечивает их сохранность и по акту приема-передачи передает имущество и документы банка или страховой (перестраховочной) организации в порядке, установленном главой 6 Правил;

24. Уақытша әкімшілік келесі әрекеттерді орындайды:
1) банкті немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асырады және банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының барлық құжаттарына қол қояды;
2) тағайындалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде:
банктің корреспонденттік шоттары бар банктерге және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 207 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14422 болып тіркелген) бекітілген Клиенттердің банктік шоттарын ашу, жүргізу және жабу қағидаларының талаптарына сәйкес ресімделген қолтаңбалар мен мөр бедерінің (бар болса) үлгілері бар жаңа құжаттарды ұсынады;
банктік шоттардың (оның ішінде шетелдік банктердегі) қалдықтарын банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік есебінің деректерімен салыстырып тексеруді жүргізеді және салыстыру қорытындысы бойынша акт жасайды;
мүлікті және онымен жасалатын мәмілелерді тіркеуді жүзеге асыратын органдарға, "Қазақстан қор биржасы" (бұдан әрі – қор биржасы), "KASE клирингтік орталығы", "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" (бұдан әрі – орталық депозитарий) акционерлік қоғамдарға және кредиттік бюроларға уәкілетті органның шешімдері және банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкінің сақталуын қамтамасыз ету және банкті немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын басқаруды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру жөніндегі өкілеттіктердің оған берілуімен уақытша әкімшіліктің тағайындалғаны туралы хабарлайды;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына және мемлекеттік кіріс органдарына уақытша әкімшіліктің тағайындалғаны туралы хабарлайды;
3) банк немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлеріне, кредиторлар мен дебиторларға ұйымның интернет-ресурсында хабарландыру жариялау арқылы уәкілетті органның шешімдерін уақытша әкімшілік тағайындалған күннен бастап Астана қаласының уақытымен сағат 10:00-ден кешіктірмей жеткізеді;
4) банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтеріне, міндеттемелеріне (баланстық және баланстан тыс), құжаттарына, оның ішінде банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін сәйкестендіруді жүргізу үшін мамандарды және (немесе) сарапшыларды тарта отырып түгендеу жүргізеді, олардың сақталуын қамтамасыз етеді және Қағидалардың 6-тарауында белгіленген тәртіппен банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі мен құжаттарын қабылдау-өткізу актісі бойынша береді;

5) определяет круг лиц, несущих полную материальную ответственность, в том числе лиц, имеющих доступ к автоматизированной информационной системе ведения бухгалтерского учета и составлению финансовой и иной отчетности банка или страховой (перестраховочной) организации;
6) выявляет активы банка или страховой (перестраховочной) организации;
7) обращается в органы, наложившие обременения на имущество банка или страховой (перестраховочной) организации, с ходатайством о снятии обременений по исполненным обязательствам;
8) организует инкассацию денежной наличности для дальнейшего зачисления ее на банковские счета банка или страховой (перестраховочной) организации;
9) прекращает трудовые договоры с работниками в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан при отсутствии необходимости в продолжении с ними трудовых отношений в период деятельности временной администрации;
10) для обеспечения выполнения своих функций и обязанностей привлекает лиц по трудовым договорам, договорам возмездного оказания услуг;
11) расторгает договоры возмездного оказания услуг в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан;
12) предъявляет от имени банка или страховой (перестраховочной) организации иски в суды, в том числе о привлечении к ответственности членов органов банка или страховой (перестраховочной) организации, главного бухгалтера и иных лиц, если их действиями (бездействием) банка или страховой (перестраховочной) организации причинен ущерб;
13) при выявлении в ходе осуществления своих функций совершения третьими лицами деяния, содержащего признаки преступления, направляет информацию в правоохранительные органы и уполномоченный орган;
14) после завершения приема-передачи имущества и документов банка или страховой (перестраховочной) организации от временной администрации к ликвидационной комиссии представляет отчет временной администрации о выполненной работе в уполномоченный орган для утверждения;
15) приостанавливает начисление вознаграждения по просроченным банковским займам и создает провизии по просроченным банковским займам, в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности;
16) осуществляет работу с кредиторами и дебиторами после подписания акта приема-передачи документов, указанных в пункте 52 Правил;
17) отменяет все дополнительные выплаты и льготы, предусмотренные банком или страховой (перестраховочной) организацией, за исключением случаев, предусмотренных Социальным кодексом Республики Казахстан.
25. Временная администрация банка, назначаемая после лишения банка лицензии, выполняет следующие действия:

5) толық материалдық жауаптылықта болатын адамдардың, оның ішінде бухгалтерлік есепті жүргізудің автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне және банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қаржылық және өзге де есептілігін жасауға рұқсаты бар адамдардың тобын айқындайды;
6) банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтерін анықтайды;
7) банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкіне ауыртпалық салған органдарға орындалған міндеттемелер бойынша ауыртпалықтарды алып тастау туралы өтінішхатпен жүгінеді;
8) банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының банктік шоттарына одан әрі есепке жатқызу үшін ақшалай қолма-қол ақшаны инкассациялауды ұйымдастырады;
9) уақытша әкімшілік қызметі кезеңінде олармен еңбек қатынастарын жалғастыру қажеттілігі болмаған кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес қызметкерлермен еңбек шарттарын тоқтатады;
10) өз функциялары мен міндеттерін орындауды қамтамасыз ету үшін адамдарды еңбек шарттары, ақылы қызметтер көрсету шарттары бойынша тартады;
11) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес өтеулі қызметтер көрсету шарттарын бұзады;
12) егер олардың әрекеттерімен (әрекетсіздігімен) банкке немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына залал келтірілген болса, банк немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы органдарының мүшелерін, бас бухгалтерді және өзге де адамдарды сотқа, оның ішінде жауапкершілікке тарту туралы банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атынан талап-арыздар қояды;
13) өз функцияларын жүзеге асыру барысында үшінші тұлғалардың қылмыс белгілері бар әрекеттер жасағаны анықталған кезде ақпаратты құқық қорғау органдарына және уәкілетті органға жібереді;
14) банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі мен құжаттарын уақытша әкімшіліктен тарату комиссиясына қабылдау-өткізу аяқталғаннан кейін уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебін бекіту үшін уәкілетті органға ұсынады;
15) мерзімі өткен банктік қарыздар бойынша сыйақы есептеуді тоқтата тұрады және халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес мерзімі өткен банктік қарыздар бойынша провизиялар жасайды;
16) Қағидалардың 52-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау-өткізу актісіне қол қойылғаннан кейін кредиторлармен және дебиторлармен жұмысты жүзеге асырады;
17) Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде көзделген жағдайларды қоспағанда, банк немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы көздеген барлық қосымша төлемдер мен жеңілдіктердің күшін жояды.
25. Банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын банктің уақытша әкімшілігі мынадай әрекеттерді орындайды:

1) в срок, установленный пунктом 3 статьи 13 Закона об обязательном гарантировании депозитов, предоставляет организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, реестр депозиторов, составленный на дату лишения банка-участника лицензии на проведение всех банковских операций, по форме и в порядке, определенных органом управления организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов;
2) в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты назначения направляет в иностранные банки, в которых открыты счета организации, копии решения уполномоченного органа о лишении лицензии и назначении временной администрации и документы с образцами подписей и оттиска печати (при наличии), нотариально заверенные, переведенные и апостилированные в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан или международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
3) контролирует зачисление поступающих в банк денег, в том числе возвращенных заемщиками по ранее выданным кредитам, доходов от ранее проведенных сделок, включая вознаграждение по займам, и прочих доходов, а также неустоек, пени и штрафов, возврат авансовых платежей банка, а также средств от погашения ценных бумаг, принадлежащих банку на праве собственности;
4) возвращает платежные документы из картотеки по счетам "Платежные документы, не оплаченные в срок";
5) возвращает клиентам банка имущество, размещенное в сейфовых ячейках банка;
6) осуществляет закрытие текущих счетов клиентов банка в порядке, определенном Правилами № 207;
7) производит сверку банковских счетов банка, переводит деньги с корреспондентских счетов в иностранных банках и банках Республики Казахстан на открытые корреспондентские счета в Национальном Банке Республики Казахстан и закрывает корреспондентские счета в иностранных банках и банках Республики Казахстан;
8) взимает плату за услуги банка, согласно установленным в банке тарифам и ставкам, если иное не установлено банковским законодательством Республики Казахстан.
26. Временная администрация страховой (перестраховочной) организации выполняет следующие действия:
1) в течение 2 (двух) рабочих дней с даты лишения лицензии страховой (перестраховочной) организации формирует и передает в организацию, гарантирующую осуществление страховых выплат, реестры договоров ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации из баз данных организации по формированию и ведению базы данных и ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по классам (видам) страхования, по которым предоставляется гарантия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" (далее – Закон о Фонде);

1) Депозиттерге міндетті кепілдік беру туралы заңның 13-бабының 3-тармағында белгіленген мерзімде депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымға депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның басқару органы айқындаған нысан бойынша және тәртіппен қатысушы банктің барлық банктік операцияларды жүргізуге арналған лицензиясынан айыру күніне жасалған депозиторлар тізілімін ұсынады;
2) тағайындалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ұйымның шоттары ашылған шетелдік банктерге уәкілетті органның лицензиядан айыру және уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімінің көшірмелерін және қолтаңбалар мен мөр бедерінің (бар болса) үлгілері бар, нотариат куәландырған, аударылған және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес апостиль қойылған құжаттарды жібереді;
3) банкке келіп түсетін, оның ішінде бұрын берілген кредиттер бойынша қарыз алушылар қайтарған ақшаның, қарыздар бойынша сыйақыны қоса алғанда, бұрын жасалған мәмілелерден түскен кірістердің және өзге де кірістердің, сондай-ақ тұрақсыздық айыбының, өсімпұл мен айыппұлдардың есепке жатқызылуын, банктің аванстық төлемдерінің, сондай-ақ банкке меншік құқығымен тиесілі бағалы қағаздарды өтеуден түскен қаражаттың қайтарылуын бақылайды;
4) төлем құжаттарын "Мерзімінде төленбеген төлем құжаттары" шоттары бойынша картотекадан қайтарады;
5) банктің сейфтік ұяшықтарында орналасқан мүлікті банктің клиенттеріне қайтарады;
6) № 207 қағидаларда айқындалған тәртіппен банк клиенттерінің ағымдағы шоттарын жабуды жүзеге асырады;
7) банктің банктік шоттарын салыстырып тексереді, шетелдік банктердегі және Қазақстан Республикасының банктеріндегі корреспонденттік шоттардан ақшаны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ашық корреспонденттік шоттарға аударады және шетелдік банктердегі және Қазақстан Республикасының банктеріндегі корреспонденттік шоттарды жабады;
8) егер Қазақстан Республикасының банк заңнамасында өзгеше белгіленбесе, банкте белгіленген тарифтер мен мөлшерлемелерге сәйкес банктің қызметтері үшін ақы алады.
26. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі мынадай әрекеттерді орындайды:
1) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы лицензиядан айырылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Қор туралы заң) сәйкес кепілдік берілетін сақтандырудың сыныптары (түрлері) бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы шарттарының тізілімдерін дерекқорларды қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымның және таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дерекқорларынан қалыптастырады және сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымға береді;

2) в сроки и порядке, предусмотренные статьей 54-1 Закона о страховании и Правилами передачи страхового портфеля страховой (перестраховочной) организации, а также особенностями передачи страхового портфеля в случае лишения лицензии страховой (перестраховочной) организации, и Правилами передачи страхового портфеля филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, а также особенностями передачи страхового портфеля в случае лишения лицензии филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 262 (зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17885), передает страховой портфель другой (другим) страховой организации (страховым организациям) по классам (видам) страхования, по которым предоставляется гарантия в соответствии с Законом о Фонде;
3) публикует объявление об осуществлении Фондом гарантийных выплат по классам (видам) страхования, по которым предоставляется гарантия в соответствии с Законом о Фонде, на казахском и русском языках в двух периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, и интернет-ресурсе страховой организации;
4) изымает бланки договоров страхования (перестрахования), полисов страховой (перестраховочной) организации и остатки денежной наличности, находящиеся у страховых агентов. Денежная наличность сдается на банковский счет страховой (перестраховочной) организации;
5) контролирует зачисление всех поступающих в страховую (перестраховочную) организацию безналичных и наличных денег, включая возврат размещенных страховых резервов и доходов, в том числе страховых премий и прочих доходов, авансовых платежей страховой (перестраховочной) организации, дебиторской задолженности, неустоек, пени и штрафов, средств от погашения ценных бумаг, принадлежащих страховой (перестраховочной) организации на праве собственности.
27. Со дня принятия уполномоченным органом решения о лишении лицензии страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и назначении временной администрации, организация, гарантирующая осуществление страховых выплат принимает на себя обязательства в соответствии с пунктом 1 статьи 7 Закона о Фонде.
Право на получение гарантийной выплаты имеют кредиторы, определенные пунктом 1 статьи 15 Закона о Фонде.

2) Сақтандыру туралы заңның 54-1-бабында және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 262 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17885 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру портфелін беру қағидаларында, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын лицензиядан айыру кезінде сақтандыру портфелін берудің ерекшеліктерінде және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының сақтандыру портфелін беру қағидаларында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын лицензиядан айыру кезінде сақтандыру портфелін берудің ерекшеліктерінде көзделген мерзімдерде және тәртіппен Қор туралы заңға сәйкес кепілдік берілетін сақтандыру сыныптары (түрлері) бойынша сақтандыру портфелін басқа сақтандыру ұйымына (сақтандыру ұйымдарына) береді;
3) Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын екі мерзімді баспа басылымында және сақтандыру ұйымының интернет-ресурсында Қор туралы заңға сәйкес кепілдік берілетін сақтандыру сыныптары (түрлері) бойынша Қордың кепілдік төлемдерін жүзеге асырғаны туралы хабарландыруды қазақ және орыс тілдерінде жариялайды;
4) сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы полистерінің бланкілерін және сақтандыру агенттеріндегі ақшалай қолма-қол ақша қалдықтарын алып қояды. Ақшалай қолма-қол ақша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының банктік шотына тапсырылады;
5) орналастырылған сақтандыру резервтері мен кірістерді, оның ішінде сақтандыру сыйлықақылары мен өзге де кірістерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аванстық төлемдерін, дебиторлық берешекті, тұрақсыздық айыбын, өсімпұл мен айыппұлдарды, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына меншік құқығында тиесілі бағалы қағаздарды өтеуден түскен қаражатты қайтаруды қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына келіп түсетін барлық қолма-қол ақшасыз және қолма-қол ақшаның есепке жатқызылуын бақылайды.
27. Уәкілетті орган сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын лицензиядан айыру және уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешім қабылдаған күннен бастап сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым Қор туралы заңның 7-бабының 1-тармағына сәйкес өзіне міндеттемелер қабылдайды.
Қор туралы заңның 15-бабының 1-тармағында айқындалған кредиторлардың кепілдік төлемін алуға құқығы бар.

28. Если руководителями и работниками банка или страховой (перестраховочной) организации, или иными лицами, действующими по их поручению, путем совершения неправомерных действий или бездействия, создаются условия, при которых временная администрация не может полностью или частично осуществлять возложенные на нее функции, временная администрация составляет акт о воспрепятствовании.
Акт о воспрепятствовании составляется в день установления факта воспрепятствования и подписывается руководителем и членами временной администрации.
29. Временная администрация в день составления акта о воспрепятствовании направляет в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях акт о воспрепятствовании в уполномоченный орган для принятия решения о возбуждении дела об административном правонарушении.
Копия акта о воспрепятствовании, составленного и подписанного членом временной администрации в регионе, направляется руководителю временной администрации.
Глава 4. Осуществление временной администрацией расходов, представление информации в уполномоченный орган
30. С даты лишения лицензии банка, страховой (перестраховочной организации и назначения временной администрации, организация прекращает осуществление финансовой деятельности, в том числе операциям по имеющимся счетам, за исключением случаев, связанных с расходами, указанными в пункте 32 Правил.
31. Расходы временной администрации осуществляются в соответствии со сметой расходов, утвержденной руководителем временной администрации, по форме приложения к настоящим Правилам.
Смета расходов составляется исходя из планируемых ежемесячных затрат и представляется в уполномоченный орган с пояснительной запиской не позднее 7 (семи) календарных дней с даты назначения временной администрации.
В последующем смета расходов представляется в уполномоченный орган на ежемесячной основе, не позднее 7 (седьмого) числа месяца, предшествующего планируемому периоду.
В банке или страховой (перестраховочной) организации, имеющих филиальную сеть, руководитель временной администрации координирует деятельность подразделений временной администрации по составлению сметы расходов и обеспечивает формирование консолидированной сметы расходов в разрезе расходов по подразделениям временной администрации.
32. Временная администрация, уполномоченный орган при формировании, рассмотрении и контроле сметы расходов временной администрации руководствуются принципами реальности, обоснованности, целесообразности и действительности расходов.
Принцип реальности расходов подразумевает, что при формировании сметы расходов следует исходить из фактического финансового положения организации, в том числе из объемов задолженности перед кредиторами.
Под принципом обоснованности расходов следует понимать объективную необходимость предполагаемых затрат на определенном этапе осуществления деятельности временной администрации.
Принцип целесообразности означает, что производимые временной администрацией затраты соответствуют поставленной цели, то есть направлены на обеспечение сохранности имущества и осуществления мероприятий по обеспечению управления организацией.
Принцип действительности расходов означает документальное подтверждение временной администрацией произведенных (планируемых) затрат.

28. Егер банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшылары мен қызметкерлері немесе олардың тапсырмасы бойынша әрекет ететін өзге де адамдар заңсыз әрекеттер жасау немесе әрекетсіздік жолымен уақытша әкімшілік өзіне жүктелген функцияларды толық немесе ішінара жүзеге асыра алмайтын жағдайлар жасаса, уақытша әкімшілік кедергі жасау туралы акт жасайды.
Кедергі жасау туралы акт кедергі жасау фактісі анықталған күні жасалады және оған уақытша әкімшіліктің басшысы мен мүшелері қол қояды.
29. Уақытша әкімшілік кедергі жасау туралы актіні жасаған күні Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес кедергі жасау туралы актіні әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғау туралы шешім қабылдау үшін уәкілетті органға жібереді.
Өңірдегі уақытша әкімшіліктің мүшесі жасаған және қол қойған кедергі жасау туралы актінің көшірмесі уақытша әкімшіліктің басшысына жіберіледі.
4-тарау. Уақытша әкімшіліктің шығыстарды жүзеге асыруы, уәкілетті органға ақпарат беру
30. Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы лицензиясынан айырылған және уақытша әкімшілік тағайындалған күннен бастап, ұйым Қағидалардың 32-тармағында көрсетілген шығыстарға байланысты жағдайларды қоспағанда, қаржылық қызметті, оның ішінде қолда бар шоттар бойынша операцияларды жүзеге асыруды тоқтатады.
31. Уақытша әкімшіліктің шығыстары осы Қағидаларға қосымшаның нысаны бойынша уақытша әкімшіліктің басшысы бекіткен шығыстар сметасына сәйкес жүзеге асырылады.
Шығыстар сметасы жоспарланатын ай сайынғы шығындар негізге алына отырып жасалады және уақытша әкімшілік тағайындалған күннен бастап күнтізбелік 7 (жеті) күннен кешіктірмей түсіндірме жазбамен уәкілетті органға ұсынылады.
Кейіннен шығыстар сметасы уәкілетті органға ай сайынғы негізде, жоспарланған кезеңнің алдындағы айдың 7 (жетісінен) кешіктірмей ұсынылады.
Филиалдар желісі бар банкте немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында уақытша әкімшіліктің басшысы уақытша әкімшілік бөлімшелерінің шығыстар сметасын жасау жөніндегі қызметін үйлестіреді және уақытша әкімшіліктің бөлімшелері бойынша шығыстар бөлінісінде шығыстардың шоғырландырылған сметасын қалыптастыруды қамтамасыз етеді.
32. Уақытша әкімшілік, уәкілетті орган уақытша әкімшіліктің шығыстар сметасын қалыптастыру, қарау және бақылау кезінде шығыстардың нақтылық, негізділік, мақсатқа лайықтылық және шынайылық қағидаттарын басшылыққа алады.
Шығыстардың нақтылық қағидаты шығыстар сметасын қалыптастыру кезінде ұйымның нақты қаржылық жағдайына, оның ішінде кредиторлар алдындағы берешек көлеміне сәйкес келуді білдіреді.
Шығыстардың негізділік қағидаты деп уақытша әкімшіліктің қызметін жүзеге асырудың белгілі бір кезеңінде болжамды шығындардың объективті қажеттілігін түсіну керек.
Мақсатқа лайықтылық қағидаты уақытша әкімшіліктің шығындары қойылған мақсатқа сәйкес келетіндігін, яғни мүліктің сақталуын қамтамасыз етуге және ұйымды басқаруды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға бағытталғандығын білдіреді.
Шығындардың шынайылық қағидаты уақытша әкімшіліктің өндірілген (жоспарланған) шығындарды құжаттамалық растауын білдіреді.

33. Уполномоченный орган осуществляет контроль за использованием денег, предусмотренных сметой расходов временной администрации.
Исходя из фактического финансового состояния банка или страховой (перестраховочной) организации и с учетом выполняемой временной администрацией работы в утвержденную смету расходов могут вноситься изменения и дополнения, которые также представляются в уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с даты утверждения внесенных изменений и дополнений к смете.
Если утвержденные руководителем временной администрации расходы не были осуществлены в предыдущем периоде и существует необходимость их осуществления в планируемом периоде, указанные расходы подлежат включению в смету ликвидационных расходов к планируемому периоду.
34. В смете расходов предусматриваются следующие статьи затрат:
1) расходы по оплате труда;
2) отчисления в бюджет;
3) административные расходы;
4) расходы по приобретению товарно-материальных ценностей;
5) командировочные расходы;
6) расходы по возврату денег, поступивших по ошибочным указаниям;
7) расходы страховой (перестраховочной) организации по передаче страхового портфеля в полном объеме в другую страховую организацию;
8) непредвиденные расходы.
Не допускается осуществление перерасхода по одной статье затрат за счет экономии по другой статье.
35. Расходы по оплате труда предусматривают затраты на оплату труда работников банка или страховой (перестраховочной) организации с учетом имеющихся филиалов и представительств банка или страховой (перестраховочной) организации.
При формировании сметы расходов в части оплаты труда расчеты основываются на заключенных трудовых договорах, договорах возмездного оказания услуг и приказах о приеме на работу.
Изменение условий оплаты труда работников осуществляются временной администрацией в соответствии со статьей 46 Трудового кодекса Республики Казахстан.
36. Расходы по налогам и другим обязательным платежам в бюджет производятся в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан.
37. Административные расходы представляют собой основную часть затрат временного администрирования. Данные расходы должны быть запланированы исходя из:
условий заключенных договоров (по охране транспорта, по оценке имущества и т.д.);
расходов за прошлый период, подтвержденных документально и повторяющихся из месяца в месяц (коммунальные услуги на основании счетов-фактур).
38. В целях экономии средств банка или страховой (перестраховочной) организации временная администрация принимает меры по сокращению расходов, предусмотренных пунктом 34 Правил.

33. Уәкілетті орган уақытша әкімшіліктің шығыстар сметасында көзделген ақшаның пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады.
Банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының нақты қаржылық жай-күйіне қарай және уақытша әкімшілік орындайтын жұмысты ескере отырып, бекітілген шығыстар сметасына өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін, олар да уәкілетті органға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Егер уақытша әкімшіліктің басшысы бекіткен шығыстар алдыңғы кезеңде жүзеге асырылмаған болса және оларды жоспарланатын кезеңде жүзеге асыру қажеттілігі туындаса, көрсетілген шығыстар жоспарланатын кезеңге арналған тарату шығыстарының сметасына енгізілуге тиіс.
34. Шығыстар сметасында шығындардың мынадай баптары көзделеді:
1) еңбекақы ақы төлеу шығыстары;
2) бюджетке аударымдар;
3) әкімшілік шығыстар;
4) тауарлық-материалдық құндылықтарды иелену шығыстары;
5) іссапар шығыстары;
6) қате нұсқаулар бойынша түскен ақшаны қайтару шығыстары;
7) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру портфелін басқа сақтандыру ұйымына толық көлемде беру шығыстары;
8) көзделмеген шығыстар.
Басқа бап бойынша үнемдеу есебінен шығындардың бір бабы бойынша артық шығысты жүзеге асыруға жол берілмейді.
35. Еңбекке ақы төлеу шығыстары банктің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жұмыс істеп тұрған филиалдары мен өкілдіктерін ескере отырып, банк немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығындарды көздейді.
Еңбекке ақы төлеу бөлігінде шығыстар сметасын қалыптастыру кезінде есептеулер жасалған еңбек шарттарына, өтеулі қызметтер көрсету шарттарына және жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтарға негізделеді.
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу талаптарын өзгертуді уақытша әкімшілік Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 46-бабына сәйкес жүзеге асырады.
36. Бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдер бойынша шығыстар Қазақстан Республикасының салық заңнамасының талаптарына сәйкес жасалады.
37. Әкімшілік шығыстар уақытша басқару шығынының негізгі бөлігін білдіреді. Осы шығыстар:
жасалған шарттардың талаптары (көлікті күзету, мүлікті бағалау және т.б.);
құжаттамалық расталған алдыңғы кезеңдегі және айдан айға қайталанып тұратын шығыстар (шот-фактуралар негізіндегі коммуналдық қызметтер) ескеріле отырып, жоспарлануы тиіс.
38. Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қаражатын үнемдеу мақсатында уақытша әкімшілік Қағидалардың 34-тармағында көзделген шығыстарды қысқарту бойынша шараларды қабылдайды.

39. При включении в смету расходов на закупку различных услуг и товарно-материальных ценностей временной администрацией расчеты производятся на основании тарифных сеток и среднерыночных цен, установленных в данном регионе.
При отсутствии контроля за целевым и рациональным использованием горюче-смазочных материалов во временной администрации необходимо разработать систему контроля (ведение путевых листов и талонов) либо установить лимиты расходования горюче-смазочных материалов.
40. Расходы по выезду руководителя и членов временной администрации, работников банка или страховой (перестраховочной) организации в командировки осуществляются в пределах средств, предусмотренных в смете.
Данные расходы включают в себя следующие составляющие:
1) суточные за календарные дни нахождения в командировке, в том числе за время в пути;
2) затраты по найму жилого помещения;
3) транспортные расходы к месту командировки и обратно.
Работники командируются при условии, если решение вопроса дистанционно (с использованием связи) или привлечением лиц на местах невозможно.
41. Возврат денег, поступивших по ошибочным указаниям, осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о платежах и переводах денег.
42. Непредвиденные расходы представляют собой незапланированные временной администрацией затраты на неотложные нужды, не предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 34 Правил, размер которых не превышает 500 (пятьсот) месячных расчетных показателей, установленных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год (далее – МРП), для банка и 200 (двухсот) МРП для страховой (перестраховочной) организации.
43. Планируемые и произведенные расходы подтверждаются временной администрацией путем представления в уполномоченный орган договоров, счетов-фактур, чеков и иных подтверждающих документов.
44. По запросу уполномоченного органа, временная администрация представляет информацию по вопросам, входящим в ее компетенцию.
Глава 5. Проверка (ревизия) денежных средств и других ценностей организации, инвентаризация, прием-передача имущества и документов организации
45. Ревизия проводится с проверкой всех банкнот, монет, бланков строгой отчетности, иных ценностей и документов, находящихся в местах их хранения (кассах, банкоматах, хранилищах, отдельно находящихся у материально ответственных лиц (сейфах и других местах хранения ценностей). Результаты ревизии оформляются актом.
При подтверждении недостачи наличных денег и (или) ценностей материально ответственное лицо предоставляет руководителю временной администрации объяснительную записку.
При установлении факта нарушения по недостаче наличных денег материально ответственное лицо погашает образовавшуюся недостачу наличных денег в день оформления акта по результатам ревизии.
В случае невозможности (отказа) покрытия суммы недостачи наличных денег материально ответственным лицом документы по данному факту передаются в правоохранительные органы или в суд.

39. Уақытша әкімшілік сатып алынатын әртүрлі қызметтер мен тауар-материалдық құндылықтарды шығыстар сметасына енгізу кезінде есептерді тиісті өңірде белгіленген тарифтік кестелер мен орта нарықтық бағалар негізінде жүргізеді.
Жанар-жағар май материалдарының мақсатты әрі орынды пайдаланылуына бақылау болмаған кезде уақытша әкімшілік бақылау жүйесін әзірлеуі (жол парақтарын және талондарын жүргізуі) не жанар-жағар май материалдарын тұтыну лимиттерін белгілеуі қажет.
40. Уақытша әкімшілік басшыларының және мүшелерінің, банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің іссапарларға шығу шығыстары сметада көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылады.
Осы шығыстар:
1) іссапарда болғанда күнтізбелік күнге, оның ішінде жолдағы уақытқа тәуліктік;
2) тұрғын үй-жайларды жалдау бойынша шығындарды;
3) іссапар орнына және одан кері көлік шығыстарын құрайды.
Қызметкерлер мәселені қашықтықтан шешу (байланысты пайдаланумен) немесе адамдарды жергілікті жерлерде тарту мүмкін болмаған жағдайда іссапарға жіберіледі.
41. Қате көрсетілу бойынша келіп түскен ақшаны қайтару Қазақстан Республикасының ақша төлемі мен аударымы туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
42. Болжанбаған шығыстар уақытша әкімшіліктің кезек күттірмейтін қажеттіліктеріне жұмсалатын, Қағидалардың 34-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделмеген, мөлшері банк үшін – 500 (бес жүз) айлық есептік көрсеткіштен (бұдан әрі – АЕК) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшін – республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген 200 (екі жүз) АЕК-тен аспайтын жоспарланбаған шығындарын білдіреді.
43. Уақытша әкімшілік жоспарланып отырған және жасалған шығыстарды уәкілетті органға шарттарды, шот-фактураларды, чектерді және өзге де растаушы құжаттарды ұсыну арқылы растайды.
44. Уәкілетті органның сұрау салуы бойынша уақытша әкімшілік өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпаратты ұсынады.
5-тарау. Ұйымның ақша қаражатын және басқа құндылықтарын тексеру (ревизия), ұйымның мүлкін және құжаттарын түгендеу, қабылдау-өткізу
45. Ревизия сақтау орындарындағы (кассалардағы, банкоматтардағы, қоймалардағы, жеке материалды жауапты тұлғалардағы (сейфтердегі және құндылықтарды сақтаудың басқа орындарындағы) барлық банкноталарды, монеталарды, қатаң есептегі бланктерді, өзге құндылықтарды және құжаттарды тексерумен жүргізіледі. Ревизияның нәтижелері актімен ресімделеді.
Қолма-қол ақшаның және (немесе) құндылықтардың кем шығуы расталғанда материалды жауапты тұлға уақытша әкімшіліктің басшысына түсіндірме жазба ұсынады.
Қолма-қол ақшаның кем шығуы жөніндегі бұзушылық фактісі анықталғанда материалды жауапты тұлға ревизия нәтижелері бойынша акті ресімдеу күні құралған қолма-қол ақшаның кем шығуын өтейді.
Материалды жауапты тұлға қолма-қол ақшаның кем шығу сомасын өтей алмаған (өтеуден бас тартқан) жағдайда осы факті бойынша құжаттар құқық қорғау органдарына немесе сотқа тапсырылады.

46. При отсутствии в головном офисе, филиалах и структурных подразделениях банка или страховой (перестраховочной) организации лиц, уполномоченных осуществлять передачу наличных денег и ценностей и (или) отсутствия к ним ключей (кодов доступа) временной администрацией составляется акт и формируется комиссия из членов временной администрации, работников банка или страховой (перестраховочной) организации с целью вскрытия указанных мест хранения ценностей.
47. Для проведения инвентаризации имущества и документов банка или страховой (перестраховочной) организации создается инвентаризационная комиссия, в которую входят руководитель и члены временной администрации, главный бухгалтер и работники банка или страховой (перестраховочной) организации. Состав инвентаризационной комиссии утверждается руководителем временной администрации.
48. Временная администрация проводит инвентаризацию в течение одного месяца с даты ее начала. Срок проведения инвентаризации продлевается с учетом характера и объема работы с согласия уполномоченного органа. При проведении инвентаризации временная администрация определяет имущество, пригодное для реализации.
49. Перед проведением инвентаризации временная администрация:
1) пломбирует подсобные помещения, подвалы и другие места хранения имущества, имеющие отдельные входы и выходы;
2) получает последние на момент инвентаризации реестры приходных и расходных документов или отчеты о движении имущества, подлежащего инвентаризации.
50. Временная администрация при проведении инвентаризации руководствуется формами инвентаризационных описей, утвержденных руководителем временной администрации. Результаты инвентаризации оформляются инвентаризационными описями, которые составляются в двух экземплярах и подписываются членами инвентаризационной комиссии и материально ответственными лицами.
51. По результатам инвентаризации временная администрация принимает, а руководитель, главный бухгалтер и работники банка или страховой (перестраховочной) организации сдают имущество и документы банка или страховой (перестраховочной) организации с учетом результатов их инвентаризации (сверки).
Прием-передача документов и имущества банка или страховой (перестраховочной) организации от прежнего руководства банка или страховой (перестраховочной) организации к руководителю временной администрации оформляется актом приема-передачи, который составляется в 3 (трех) экземплярах. Один акт приема-передачи направляется в уполномоченных орган.
Акт приема передачи документов и имущества организации направляется прежнему руководству организации со сроком подписания не более 5 (пяти) рабочих дней со дня получения акта.

46. Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бас офисінде, филиалдарында және өзге құрылымдық бөлімшелерінде қолма-қол ақшаны және өзге құндылықтарды тапсыруға уәкілетті тұлғалар болмаған кезде және (немесе) оларға кілттер (кіру кодтары) болмағанда уақытша әкімшілік акт жасайды және құндылықтарды сақтаудың көрсетілген орындарын ашу мақсатында банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің мүшелерінен, ұйым қызметкерлерінен комиссия құрады.
47. Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін және құжаттарын түгендеуді жүргізу үшін түгендеу комиссиясы құрылады, оған уақытша әкімшіліктің басшысы және мүшелері, бас бухгалтер және банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметкерлері кіреді. Түгендеу комиссиясының құрамын уақытша әкімшіліктің басшысы бекітеді.
48. Уақытша әкімшілік түгендеу басталған күннен бастап бір ай бойы түгендеуді жүргізуді. Түгендеуді жүргізу мерзімі жұмыстың сипаты мен көлемі ескеріле отырып, уәкілетті органның келісімімен ұзартылады. Түгендеу жүргізу кезінде уақытша әкімшілік сатуға жарамды мүлікті айқындайды.
49. Уақытша әкімшілік түгендеуді жүргізу алдында:
1) бөлек кіретін және шығатын есіктері бар қосалқы үй-жайларды, жертөлелерді және мүлікті сақтаудың басқа да орындарын пломбалайды;
2) түгендеу кезінде соңғы кіріс және шығыс құжаттарын немесе түгендеуге жататын мүліктің қозғалысы туралы есептерді алады.
50. Уақытша әкімшілік түгендеуді жүргізу кезінде уақытша әкімшіліктің басшысымен бекітілген түгендеу тізімдемелерінің нысандарын басшылыққа алады. Түгендеу нәтижелері түгендеу тізімдемелерімен ресімделеді, олар екі данада жасалады және оған түгендеу комиссиясының мүшелері мен материалды жауапты тұлғалар қол қояды.
51. Түгендеу нәтижелері бойынша уақытша әкімшілік банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі мен құжаттарын түгендеу (салыстырып тексеру) нәтижелерін ескере отырып, оларды қабылдайды, ал банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшысы, бас бухгалтері және қызметкерлері тапсырады.
Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бұрынғы басшылығынан уақытша әкімшілік басшысына банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының құжаттары мен мүлкін қабылдап-өткізу 3 (үш) данада жасалатын қабылдап-өткізу актісімен ресімделеді. Бір қабылдап-өткізу актісі уәкілетті органға жіберіледі.
Ұйымның құжаттары мен мүлкін қабылдап-өткізу актісі ұйымның бұрынғы басшылығына актіні алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын қол қою мерзімімен жіберіледі.

При не подписании акта приема-передачи руководством организации об этом делается запись и составляется акт о воспрепятствовании согласно пунктам 28 и 29 Правил.
52. Если руководитель банка или страховой (перестраховочной) организации и (или) главный бухгалтер и иные работники банка или страховой (перестраховочной) организации передали имущество, бухгалтерскую и иную документацию не в полном объеме, руководитель временной администрации составляет акт об отсутствии с указанием не переданных временной администрации имущества и документов.
53. Если руководитель банка или страховой (перестраховочной) организации и (или) главный бухгалтер банка или страховой (перестраховочной) организации или иные работники отказались от передачи имущества и документов организации, руководитель временной администрации составляет акт о воспрепятствовании.
54. В случае обнаружения имущества и документов банка или страховой (перестраховочной) организации после окончания инвентаризации и приема-передачи документов и имущества банка или страховой (перестраховочной) организации от бывшего руководства банка или страховой (перестраховочной) организации руководитель временной администрации в присутствии членов временной администрации и работников банка или страховой (перестраховочной) организации составляет акт об обнаружении имущества и документов с указанием места и обстоятельств их обнаружения, состояния их сохранности, наличия описей, систематизированности, условий хранения.
Глава 6. Порядок реализации имущества и распоряжение активами
55. Временная администрация после подписания акта приема-передачи имущества по результатам проведенной инвентаризации имущества привлекает оценщика для проведения оценки всего имущества одновременно либо его части.
56. Выбор оценщика для оценки всего имущества банка или страховой (перестраховочной) организации либо его части, независимо от его балансовой стоимости, осуществляется путем рассмотрения ценовых предложений от оценочных компаний на их услуги. По результатам полученных ценовых предложений от оценочных компаний предпочтение отдается оценщику, предложившему наиболее выгодные условия (размер оплаты за оказываемые услуги, сроки проведения оценки, наличие у оценщика филиальной сети). Условия подачи ценового предложения определяются руководителем временной администрации банка или страховой (перестраховочной) организации и публикуются на официальном интернет-ресурсе банка или страховой (перестраховочной) организации.

Ұйымның бұрынғы басшылығы қабылдап-өткізу актісіне қол қоймаған жағдайда бұл туралы жазба жасалады және Қағидалардың 28 және 29-тармақтарына сәйкес кедергі ету туралы акті жасалады.
52. Егер банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшысы және (немесе) бас бухгалтері және банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өзге де қызметкерлері мүлікті, бухгалтерлік және өзге де құжаттаманы толық көлемде бермесе, уақытша әкімшілік басшысы уақытша басқарушыға берілмеген мүлікті және құжаттарды көрсете отырып олардың жоқ екендігі туралы акт жасайды.
53. Егер банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшысы және (немесе) бас бухгалтері және өзге де қызметкерлері банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі мен құжаттарын беруден бас тартса, уақытша әкімшілік басшысы қарсылық білдіргендігі туралы акт жасайды.
54. Түгендеу өткізу және банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі мен құжаттарын банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бұрынғы басшылығынан қабылдап-өткізу аяқталғаннан кейін банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі мен құжаттары табылған жағдайда уақытша әкімшілік басшысы уақытша әкімшілік мүшелерінің және банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің қатысуымен олардың анықталған орнын және анықталу себебін, олардың сақталу жағдайын, тізімдемесінің болуын, жүйеге келтірілгендігі, сақталу талаптарын көрсете отырып мүлік пен құжаттардың анықталғандығы туралы акт жасайды.
6-тарау. Ұйымның мүлкін сату және активтеріне билік ету тәртібі
55. Уақытша әкімшілік мүлікке жүргізілген түгендеу нәтижелері бойынша мүлікті қабылдап-өткізу актісіне қол қойылғаннан кейін барлық мүлікке бір мезгілде не оның бір бөлігіне бағалау жүргізу үшін бағалаушыны тартады.
56. Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының барлық мүлкін не оның бір бөлігін, оның баланстық құнына қарамастан, бағалау үшін бағалаушыны таңдау бағалау компанияларының олардың қызметтеріне баға ұсыныстарын қарау арқылы жүзеге асырылады. Бағалау компанияларынан алынған баға ұсыныстарының нәтижелері бойынша неғұрлым тиімді шарттарды (көрсетілетін қызметтер үшін ақы төлеу мөлшері, бағалау жүргізу мерзімдері, бағалаушыда филиалдық желінің болуы) ұсынған бағалаушыға артықшылық беріледі. Баға ұсынысын беру шарттарын банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің басшысы айқындайды және банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ресми интернет-ресурсында жарияланады.

Ценовые предложения не принимаются от оценщиков, являющихся аффилированными по отношению друг к другу в соответствии со статьей 64 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах" и статьей 12-1 Закона Республики Казахстан "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью".
57. Сделки с участием банка или страховой (перестраховочной) организации, лишенной лицензии, имевшие место до лишения уполномоченным органом лицензии, исполнение и документальное оформление которых в установленном законодательством Республики Казахстан порядке не было завершено до даты лишения банка или страховой (перестраховочной) организации лицензии, считаются несостоявшимися.
58. Временная администрация при реализации имущества банка или страховой (перестраховочной) организации исходит из следующих условий:
1) установления цен на реализовываемое имущество не менее рыночных цен на аналогичные виды имущества в данном регионе;
2) реализации имущества по максимальной цене;
3) минимизации потерь от реализации имущества.
59. Имущество банка или страховой (перестраховочной) организации оценочной стоимостью до 100 (ста) месячных расчетных показателей за 1 (одну) единицу имущества реализуется без проведения публичных торгов по цене не ниже оценочной стоимости.
Информация о реализации движимого имущества банка или страховой (перестраховочной) организации, предназначенное для продажи, размещается на интернет-ресурсе банка или страховой (перестраховочной) организации с указанием цены реализации, его технических характеристик (при их наличии).
Глава 7. Завершение деятельности временной администрации
60. Деятельность временной администрации прекращается с момента назначения уполномоченным органом ликвидационной комиссии банка или страховой (перестраховочной) организации или передачи страхового портфеля и расторжения договоров страхования (перестрахования) при принудительном прекращении деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
Деятельность временной администрации по управлению банком прекращается при наступлении событий, предусмотренных статьей 104 Закона о банках.
61. Временная администрация с даты назначения ликвидационной комиссии складывает свои полномочия и обеспечивает передачу имущества, отчета об оценке имущества (при наличии) и документов (бухгалтерской и иной документации банка или страховой (перестраховочной) организации, печатей (при наличии), штампов, материальных ценностей и иного имущества) председателю ликвидационной комиссии в сроки и порядке, установленные Законом о банках и Законом о страховании.
Приложение
к Правилам назначения
и деятельности временной
администрации по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, назначения
и полномочий временной
администрации (временного
администратора) страховой
(перестраховочной) организации
Форма
Смета ликвидационных расходов на ______ месяц __________ года
__________________________________________________
(наименование организации)
(в тысячах тенге)
Наименование расходов
Сумма расходов согласно смете расходов утвержденной руководителем временной администрации (временного администратора)
1
2
3
Месяц
1
Оплата труда персонала
1.1
Оплата труда работников организации, работающих на основании трудовых договоров, в том числе:

"Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабына және "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша серіктестіктер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабына сәйкес бір-біріне қатысты үлестес болып табылатын бағалаушылардан баға ұсыныстары қабылданбайды.
57. Уәкілетті орган лицензиядан айырғанға дейін орын алған, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен орындалуы және құжаттамалық ресімделуі банк және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы лицензиядан айырылған күнге дейін аяқталмаған, лицензиядан айырылған банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысуымен жасалған мәмілелер өтпеді деп есептеледі.
58. Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін сату кезінде уақытша әкімшілік мынадай шарттарға сүйенеді:
1) сатылатын мүлікке осы өңірдегі мүліктің ұқсас түрлеріне нарықтық бағадан кем емес баға белгілеу;
2) мүлікті ең жоғары баға бойынша сату;
3) мүлікті сатудан болатын шығындарды азайту.
59. Мүліктің 1 (бір) бірлігі үшін бағалау құны 100 (жүз) айлық есептік көрсеткішке дейінгі банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі жария сауда-саттық өткізбей, бағалау құнынан төмен емес баға бойынша сатылады.
Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жылжымалы мүлкін сату туралы ақпарат сату бағасын, оның техникалық сипаттамаларын (ол бар болса) көрсете отырып, банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының интернет-ресурсында орналастырылады.
7-тарау. Уақытша әкімшілік қызметінің аяқталуы
60. Уақытша әкімшіліктің қызметі уәкілетті орган банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясын тағайындаған сәттен немесе сақтандыру портфелін берген және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметі мәжбүрлеп тоқтатылған кезде сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарын бұзған кезден бастап тоқтатылады.
Уақытша әкімшіліктің банкті басқару жөніндегі қызметі Банктер туралы заңның 104-бабында көзделген жағдайлар туындаған кезде тоқтатылады.
61. Уақытша әкiмшiлiк тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап өз өкiлеттiгiнен босайды және Банктер туралы заңда, Сақтандыру туралы заңда белгiленген мерзiмдерде және тәртiпте мүлiкті, мүлікті бағалау туралы есепті (ол бар болса) және құжаттарды (банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлiк және өзге де құжаттамасын, мөрлерiн (бар болса), мөртабандарын, материалдық құндылықтарын және өзге де мүлкiн) тарату комиссиясының төрағасына табыстауды қамтамасыз етедi.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшілікті тағайындау және
оның қызметі, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігін (уақытша
әкімшісін) тағайындау және
оның қызметі мен өкілеттіктері
қағидаларына
қосымша
Нысан
__________________________________________________
(ұйымның атауы)
________________________________ уақытша әкімшілігінің жылғы
_____ ____________ шығыстарының сметасы
(мың теңгемен)
Шығыстардың атауы
Уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы бекіткен шығыстар сметасына сәйкес шығыстар сомасы
1
2
3
Айы
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Ұйымның еңбек шарттары негізінде жұмыс істейтін қызметкерлеріне еңбек ақы төлеу, оның ішінде:

1.1.1
должностной оклад
1.1.2
индивидуальный подоходный налог
1.1.3
обязательные пенсионные взносы
1.1.4
взносы в фонд социального медицинского страхования
1.2
Оплата труда лиц, оказывающих услуги по договорам возмездного оказания услуг, в том числе:
1.2.1
оплата за оказанные услуги
1.2.2
индивидуальный подоходный налог
1.2.3
обязательные пенсионные взносы
1.2.4
взносы в фонд социального медицинского страхования
2
Отчисления в бюджет
2.1
Социальные отчисления и налоги, в том числе отчисления в фонд социального медицинского страхования
2.2
Налоги
2.3
Платы
2.4
Прочие налоги и другие обязательные платежи в бюджет
3
Административные расходы
3.1
Услуги по найму транспорта для служебных и хозяйственных нужд
3.2
Услуги связи (телекоммуникационные расходы, абонентская плата за пользование телефоном, телеграфом, расходы по междугородним и международным переговорам, услугам почтовых и справочных служб)
3.3
Услуги по охране и сигнализации зданий и сооружений (собственного и залогового имущества)
3.4
Услуги по охране транспорта
3.5
Услуги по предоставлению стоянки для транспорта
3.6
Услуги по регистрации транспорта
3.7
Услуги по техническому осмотру транспорта
3.8
Услуги по страхованию транспорта
3.9
Услуги по оплате страховой премии по обязательному страхованию работника от несчастных случаев
3.10
Коммунальные услуги
3.11
Работы по текущему ремонту, техническому, сервисному обслуживанию (осмотру), демонтажу основных средств и товарно-материальных ценностей, осуществляемых подрядным способом
3.12
Аренда помещения
3.13
Услуги по регистрации прав на недвижимое имущество
3.14
Услуги по оценке имущества
3.15
Услуги по публикации в средствах массовой информации
3.16
Услуги по подготовке отопительной системы к запуску
3.17
Сантехнические работы
3.18
Услуги по хранению имущества
3.19
Услуги по нотариальному удостоверению и апостилированию документов
3.20
Услуги по транспортировке, погрузке, разгрузке имущества
3.21
Услуги по организации и проведению аукционов (торгов)
3.22
Услуги инкассации
3.23
Услуги по проведению экспертизы
3.24
Услуги по проведению аудита
3.25
Услуги по переводу документов
3.26
Установка, смена или перенос телефонных номеров
3.27
Услуги центрального депозитария по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
3.28
Услуги по обслуживанию банковского счета, переводам и платежам денег, осуществленным без открытия банковского счета
3.29
Услуги по научно-технической обработке документов и сдаче их в архив
3.30
Услуги частных судебных исполнителей
3.31
Коллекторские услуги
4
Расходы по приобретению товарно-материальных ценностей
4.1
Расходы для содержания офисного оборудования в рабочем состоянии
4.2
Расходы для содержания транспортных средств
4.3
Расходы для содержания помещений
4.4
Расходы для приобретения бумажной и бланочной продукции
4.5.
Расходы на приобретение канцелярских товаров
4.6
Расходы на приобретение горюче-смазочных материалов
5
Командировочные расходы
6
Прочие расходы
7
Непредвиденные расходы
Итого за месяц
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Утверждены
постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 3 апреля 2026 года № 48
Правила представления временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временным администратором) страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации, перечня, форм и сроков представления временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временным администратором) страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации

1.1.1
лауазымдық жалақы
1.1.2
жеке табыс салығы
1.1.3
міндетті зейнетақы жарналары
1.1.4
әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар
1.2
Өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін тұлғаларға еңбекақы төлеу, оның ішінде:
1.2.1
көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеу
1.2.2
жеке табыс салығы
1.2.3
міндетті зейнетақы жарналары
1.2.4
әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар
2
Бюджетке аударымдар
2.1
Әлеуметтік аударымдар және салықтар, оның ішінде әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдар
2.2
Салықтар
2.3
Төлемдер
2.4
Өзге де аударымдар және басқа да бюджетке төленетін міндетті төлемдер
3
Әкімшілік шығыстар
3.1
Қызметтік және шаруашылық қажеттікке арналған көлікті жалдау қызметтері
3.2
Байланыс қызметтері (телекоммуникация шығыстары, телефон, телеграф пайдаланғаны үшін абоненттік төлем, қалааралық және халықаралық сөйлесу шығыстары, пошта және анықтамалық қызметтері көрсететін қызметтер)
3.3
Үйлер мен ғимараттарды (меншікті және кепілге қойылған) күзету және сигнализация қызметтері
3.4
Көлікті күзету қызметтері
3.5
Көліктерге арналған тұрақтар ұсыну қызметтері
3.6
Көлік тіркеу қызметтері
3.7
Көлікті техникалық бақылаудан өткізу қызметтері
3.8
Көлікті сақтандыру қызметтері
3.9
Қызметкерді жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру бойынша сақтандыру сыйлықақысын төлеу қызметтері
3.10
Коммуналдық қызметтер
3.11
Мердігерлік тәсілмен жүзеге асырылатын негізгі құрал-жабдықтарды және тауар-материалдық құндылықтарды ағымдағы жөндеу, техникалық, сервистік қызмет көрсету (қарап тексеру) жұмыстары
3.12
Үй-жайды жалдау
3.13
Жылжымайтын мүлік құқығын тіркеу қызметтері
3.14
Мүлікті бағалау қызметтері
3.15
Бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау қызметтері
3.16
Жылыту жүйесін іске қосуға дайындау қызметтері
3.17
Сантехникалық жұмыстар
3.18
Мүлікті сақтау қызметтері
3.19
Құжаттарды нотариаттық куәландыру және апостильдеу қызметтері
3.20
Мүлікті тасымалдау, тиеу, түсіру қызметтері
3.21
Аукциондарды (сауда-саттықты) ұйымдастыру және өткізу қызметтері
3.22
Инкассациялау қызметтері
3.23
Сараптама жүргізу қызметтері
3.24
Аудит жүргізу қызметтері
3.25
Құжаттарды аудару қызметтері
3.26
Телефон нөмірлерін орнату, ауыстыру және аудару
3.27
Орталық депозитарийдің бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметтері
3.28
Банк шотына қызмет көрсету, банк шотын ашпай жүзеге асырылған төлемдер мен ақша аударымдары бойынша қызметтер
3.29
Құжаттарды ғылыми-техникалық өңдеу және оларды архивке өткізу қызметтері
3.30
Жеке сот орындаушыларының қызметтері
3.31
Коллекторлық қызметтер
4
Тауар-материалдық құндылықтарды сатып алу шығыстары
4.1
Офистік жабдықты жұмысқа жарамды күйде ұстау шығыстары
4.2
Көлік құралдарын күтіп-ұстау шығыстары
4.3
Үй-жайларды күтіп-ұстау шығыстары
4.4
Қағаз және бланк өнімдерін сатып алу шығыстары
4.5.
Кеңсе тауарларын сатып алу шығыстары
4.6
Жанар-жағар май материалдарын сатып алу шығыстары
5
Іссапар шығыстары
6
Өзге шығыстар
7
Көзделмеген шығыстар
Бір айдағы жиынтығы
Атауы _______________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2026 жылғы 3 сәуірдегі
№ 48 қаулысымен
бекітілген
Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшіліктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілік және өзге де ақпарат ұсыну қағидаларын, банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшіліктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілік және өзге де ақпарат ұсыну нысандары мен мерзімдерін қағидалары

1. Правила представления временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временным администратором) страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации (далее – Правила) определяют порядок представления временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временным управляющим) страховой (перестраховочной) организации (далее – временная администрация) отчетности и иной информации в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган).
2. Ежемесячный отчет представляются в уполномоченный орган не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным.
Если последний день срока представления отчета приходится на нерабочий день, то срок переносится на следующий рабочий день.
Формы отчетов и дополнительная информация представляются в уполномоченный орган на бумажном носителе и в электронном виде.
3. Ежемесячный отчет включает в себя:
1) для банков: отчеты, предусмотренные подпунктами 1), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 10 настоящих Правил;
2) для страховых (перестраховочных) организаций: 2), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 10 настоящих Правил.
Форма отчета, предусмотренная подпунктом 12) пункта 10 настоящих Правил, представляется в уполномоченный орган единовременно при представлении первоначального отчета временной администрации;
3) пояснительную записку за отчетный период (далее – пояснительная записка), содержащую информацию, указанную в пункте 4 настоящих Правил;
4) бухгалтерский баланс банка, страховой (перестраховочной) организации по состоянию на отчетную дату и оборотно-сальдовая ведомость к балансу банка, страховой (перестраховочной) организации на отчетную дату.
Изменения, произошедшие за отчетный период, раскрываются по каждой статье с описанием суммарных величин.
Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Отчетным периодом считается 1 (один) календарный месяц.
4. Пояснительная записка включает следующую информацию:
1) наименование и реквизиты решений уполномоченного органа, послуживших основанием назначения временной администрации, ее составе;
2) причины возникновения каждого изменения показателей отчетности за истекший период;
3) сведения и события, произошедшие в отчетном периоде, и проведенные мероприятия, связанные с деятельностью временной администрации, включая информацию о судебных процессах, в которых участвовала временная администрация.
Классификация статей, приведенная в отчетности, дополняется информацией, поясняющей их смысл. Изменения, произошедшие за отчетный период, раскрываются по каждой статье с описанием суммарных величин.

1. Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшіліктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілік және өзге де ақпарат ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банкті банк операцияларының барлық түрлерін жүзеге асыруға банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшіліктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (бұдан әрі - уақытша әкімшілік) қаржы нарығы мен және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) есептілік және өзге де ақпарат ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Ай сайынғы есеп уәкілетті органға есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірілмей ұсынылады.
Егер есепті ұсыну мерзімінің соңғы күні жұмыс күніне келмесе, онда мерзім келесі жұмыс күніне ауыстырылады.
Есептердің нысандары және қосымша ақпарат уәкілетті органға қағаз жеткізгіште және электрондық түрде ұсынылады.
3. Ай сайынғы есепке:
1) банктер үшін: осы Қағидалардың 10-тармағының 1), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген есептер;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін: осы Қағидалардың 10-тармағының 2), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген есептер кіреді.
Осы Қағидалардың 10-тармағының 12) тармақшасында көзделген есеп нысаны уақытша әкімшіліктің бастапқы есебі ұсынылған кезде уәкілетті органға бір мезгілде ұсынылады;
3) осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген ақпаратты қамтитын есепті кезең үшін түсіндірме жазба (бұдан әрі-түсіндірме жазба);
4) есепті күндегі жағдай бойынша банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік балансы және есепті күндегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының балансына айналым-сальдо ведомосі.
Есепті кезеңде болған өзгерістер жиынтық көлемі сипаттала отырып әр бап бойынша ашып жазылады.
Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні болып табылады. Есепті кезең 1 (бір) күнтізбелік ай болып есептеледі.
4. Түсіндірме жазбада мынадай:
1) уақытша әкімшілікті тағайындауға негіз болған уәкілетті органның шешімдерінің атауы мен деректемелері, оның құрамы;
2) өткен кезең үшін есептілік көрсеткіштерінің әрбір өзгерісінің туындау себептері;
3) мәліметтер және есепті кезеңде болған оқиғалар, және уақытша әкімшілік қатысқан сот процестері туралы ақпаратты қоса алғанда, уақытша әкімшіліктің қызметіне байланысты жүргізілген іс-шаралар туралы ақпарат қамтылады.
Есептілікте келтірілген баптардың жіктемесі олардың мәнін түсіндіретін ақпаратпен толықтырылады. Есепті кезеңде болған өзгерістер жиынтық көлемі сипаттала отырып әр бап бойынша ашып жазылады.

5. По результатам рассмотрения ежемесячного отчета временной администрации уполномоченный орган принимает ее к сведению, а при наличии выявленных замечаний направляет временной администрации письмо об их устранении в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты поступления вышеуказанной отчетности в уполномоченный орган.
6. Отчет временной администрации банка, страховой (перестраховочной) организации о выполненной работе (далее - отчет временной администрации о выполненной работе) представляется в уполномоченный орган в течение 1 (одного) месяца с даты назначения ликвидационной комиссии банка, страховой (перестраховочной) организации.
Отчет временной администрации о выполненной работе представляется в уполномоченный орган на бумажном носителе в 2 (двух) экземплярах и в электронном виде.
7. Отчет временной администрации о выполненной работе содержит следующую информацию:
1) гриф утверждения, который располагается в правом верхнем углу первого листа отчета временной администрации о выполненной работе и оформляется строчными буквами.
Гриф утверждения состоит из следующих элементов: слова "Утверждаю" (без кавычек), наименование должности, подпись, расшифровка подписи и дата утверждения должностным лицом уполномоченного органа;
2) сведения о назначении и составе временной администрации;
3) первоочередные мероприятия, проведенные временной администрацией;
4) сведения о передаче страхового портфеля или сведения о проведении операции по одновременной передаче активов и обязательств банка другому (другим) банку (банкам);
5) сведения об изменении активов и обязательств;
6) сведения о расходах временной администрации с указанием информации о наличии перерасхода и (или) экономии, исходя из утвержденных смет расходов;
7) сведения об участии временной администрации в судебных процессах;
8) результаты инвентаризации и приема-передачи имущества и документов от временной администрации к ликвидационной комиссии;
9) об иных мероприятиях, осуществленных временной администрацией в процессе ее деятельности.
8. Отчет временной администрации о выполненной работе утверждается уполномоченным органом в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты его поступления в уполномоченный орган.
После утверждения уполномоченным органом отчета временной администрации о выполненной работе один экземпляр данного документа подлежит возврату временной администрации, а второй остается в уполномоченном органе.
Утвержденный уполномоченным органом отчет временной администрации о выполненной работе передается временной администрацией ликвидационной комиссии для учета в работе по завершению дел банка, страховой (перестраховочной) организации.

5. Уақытша әкімшіліктің ай сайынғы есебін қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган оны мәліметке алады, ал анықталған ескертулер болған жағдайда уақытша әкімшілікке жоғарыда көрсетілген есептілік уәкілетті органға түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде оларды жою туралы хат жолдайды.
6. Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің орындалған жұмыс туралы есебі (бұдан әрі - уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебі) уәкілетті органға банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап 1 (бір) ай ішінде ұсынылады.
Уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебі уәкілетті органға 2 (екі) данада қағаз жеткізгіште және электрондық түрде ұсынылады.
7. Уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебінде мынадай:
1) бекіту грифі, ол уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебінің бірінші парағының жоғарғы оң жақ бұрышында орналасады және кіші әріптермен ресімделеді.
Бекіту грифі мынадай элементтерден тұрады: "Бекітемін" деген сөз (тырнақшасыз), лауазымның атауы, қолы, қолдың толық жазылуы және уәкілетті органның лауазымды тұлғасының бекіту күні;
2) уақытша әкімшілікті тағайындау және оның құрамы туралы мәліметтер;
3) уақытша әкімшілік жүргізген бірінші кезектегі іс-шаралар;
4) сақтандыру портфелін беру туралы мәліметтер немесе банктің активтері мен міндеттемелерін басқа банкке (банктерге) бір мезгілде беру бойынша операциялар жүргізу туралы мәліметтер;
5) активтер мен міндеттемелердің өзгерістері туралы мәліметтер;
6) бекітілген шығыстар сметасын негізге ала отырып артық шығысты және (немесе) үнемнің бар екендігі туралы ақпаратты көрсете отырып, уақытша әкімшіліктің шығыстары туралы мәліметтер;
7) уақытша әкімшіліктің сот процестеріне қатысқаны туралы мәліметтер;
8) мүлікті және құжаттарды түгендеу және оларды уақытша әкімшіліктен тарату комиссиясына қабылдау-өткізу нәтижелері;
9) уақытша әкімшілік өзінің қызметі барысында жүзеге асырған өзге де іс-шаралар туралы ақпарат қамтылады.
8. Уақытша әкімшіліктің орындаған жұмысы туралы есебін уәкілетті орган өзіне келіп түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде бекітеді.
Уәкілетті орган уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебін бекіткеннен кейін осы құжаттың бір данасы уақытша әкімшілікке қайтарылуға тиіс, ал екіншісі уәкілетті органда қалады.
Уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы уәкілетті орган бекіткен есебі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының істерін аяқтау жөніндегі жұмыста есепке алу үшін тарату комиссиясының уақытша әкімшілігіне беріледі.

9. При смене руководителя временной администрации бывший руководитель временной администрации представляет в уполномоченный орган отчет о проделанной работе за период его руководства в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подписания акта приема-передачи имущества и документов назначенному руководителю временной администрации.
10. Перечень форм отчетов и дополнительной информации, представляемых временной администрацией по управлению банком, а также назначаемой после лишения банка банковской лицензии на осуществление всех видов операций, временной администрацией (временного администратора) страховой (перестраховочной) организации:
1) форма отчета о состоянии активов банка по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) форма отчета о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) форма отчета о состоянии обязательств банка согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) форма отчета о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации приложению 4 к настоящим Правилам;
5) форма отчета об остатках и движении денег банка, страховой (перестраховочной) организации приложению 5 к настоящим Правилам;
6) форма отчета о произведенных временной администрацией (временным администратором) расходах приложению 6 к настоящим Правилам;
7) форма отчета о предъявленных временной администрацией исках в суды приложению 7 к настоящим Правилам;
8) форма отчета о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
9) форма отчета об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
10) форма отчета о вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
11) форма журнала учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
12) форма отчета о ценных бумагах, приобретенных банком, страховой (перестраховочной) организацией, согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии активов банка
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F1-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии активов банка
(в тысячах тенге)
Наименование показателей
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
1
2
3
4
5
6
1.
Деньги
2.
Аффинированные драгоценные металлы
3.
Корреспондентские счета
4.
Ценные бумаги, в том числе:
4.1
начисленное вознаграждение по ценным бумагам
5.
Вклады, в том числе:
5.1
начисленное вознаграждение
6.
Выданные займы, в том числе:
6.1
юридическим лицам:

9. Уақытша әкімшілік басшысы ауысқан кезде уақытша әкімшіліктің бұрынғы басшысы уақытша әкімшіліктің тағайындалған басшысына мүлікті және құжаттарды қабылдау-өткізу актісіне қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға өзі басшылық еткен кезеңде жасаған жұмысы туралы есепті ұсынады.
10. Банкті басқару жөніндегі, сондай-ақ банк операциялардың барлық түрін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясынан айырылғаннан кейін тағайындалатын уақытша әкімшілік, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) ұсынатын есептер мен қосымша ақпарат нысандарының тізбесі:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк активтерінің жай-күйі туралы есеп нысаны;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп нысаны;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп нысаны;
4) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп нысаны;
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақша қалдықтары мен ақша қозғалысы туралы есеп нысаны;
6) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) жұмсаған шығыстар туралы есеп нысаны;
7) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) соттарға берген талап-арыздар туралы есеп нысаны;
8) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп нысаны;
9) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлік туралы есеп нысаны;
10) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының салымдары туралы есеп нысаны;
11) осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналының нысаны;
12) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы иеленген бағалы қағаздар туралы есеп нысаны.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F1-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Банк активтерінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күнге
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
1
2
3
4
5
6
1.
Ақша
2.
Тазартылған бағалы металдар
3.
Корреспонденттік шоттар
4.
Бағалы қағаздар, оның ішінде:
4.1
бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақы
5.
Салымдар, оның ішінде:
5.1
есептелген сыйақы
6.
Берілген қарыздар, оның ішінде:
6.1
заңды тұлғаларға

7 (графа 6-графа 4)
8 (графа 6-графа 5)
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о состоянии активов банка
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о состоянии активов банка
(индекс: F1-BА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса банка на дату назначения временной администрации, на предыдущую отчетную дату и на отчетную дату.
Приложение 2
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F2-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) страховой (перестраховочной) организации
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ____________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации
(в тысячах тенге)
Наименование показателей
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
1
2
3
4
5
6
1.
Деньги и денежные эквиваленты
2.
Вклады размещенные
3.
Ценные бумаги, в том числе:
3.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости
3.2
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
3.3
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
4.
Операция "обратное РЕПО"
5.
Аффинированные драгоценные металлы
6.
Производные инструменты
7.
Активы перестрахования:
7.1
Активы перестрахования по незаработанным премиям
7.2
Активы перестрахования по произошедшим, но незаявленным убыткам
7.3
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам страхования (перестрахования) жизни
7.4
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам аннуитета
7.5
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам
7.6
Активы перестрахования по дополнительным резервам
8
Расходы будущих периодов
9
Текущий налоговый актив
10
Отложенный налоговый актив
11
Прочие активы
12
Инвестиции в капитал других юридических лиц
13
Основные средства, в том числе:

7 (6-баған - 4-баған)
8 (6-баған – 5-баған)
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____" _____________
Банк активтерінің жай-күйі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банк активтерінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F1-BА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк активтерінің жай-күйі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге және есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F2-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күнге
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
1
2
3
4
5
6
1.
Ақша және ақша баламасы
2.
Орналастырылған салымдар
3.
Бағалы қағаздар, оның ішінде:
3.1
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
3.2
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
3.3
Өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
4.
"Кері РЕПО" операциясы
5.
Тазартылған бағалы металдар
6.
Туынды құралдар
7.
Қайта сақтандыру активтері:
7.1
Еңбек сіңірілмеген сыйақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.2
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.3
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.4
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.5
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зиян бойынша қайта сақтандыру активтері
7.6
Қосымша резервтер бойынша қайта сақтандыру активтері
8
Болашақ кезеңдердің шығыстары
9
Ағымдағы салық активі
10
Кейінге қалдырылған салық активі
11
Басқа да активтер
12
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
13
Негізгі құрал-жабдықтар, оның ішінде:

7 (графа 6-графа 4)
8 (графа 6-графа 5)
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
активов страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F2-BА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса страховой (перестраховочной) организации на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
Приложение 3
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии обязательств банка
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F3-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: _____________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии обязательств банка
(в тысячах тенге)
Наименование обязательств
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
1
2
3
4
5
6
1
Обязательства банка, в том числе:
1.1
перед физическими лицами, перед которыми банк несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей, по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов; по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работавшим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, по уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, а также вознаграждений по авторским договорам
1.2
перед организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, по сумме выплаченного (выплачиваемого) ею возмещения по гарантируемым депозитам и по сумме восполненной разницы между размером имущества банка и размером обязательств по гарантируемым депозитам, передаваемым другому (другим) банку (банкам) в рамках проведения операции по одновременной передаче активов и обязательств принудительно ликвидируемого банка
1.3
задолженность по обязательствам, обеспеченным залогом имущества банка, а также задолженность перед клиринговой организацией, осуществляющей функции центрального контрагента, возникшие в результате ранее заключенных и неисполненных банком, являющимся клиринговым участником данной клиринговой организации, сделок с участием центрального контрагента
1.4
задолженность по депозитам физических лиц, не являющихся лицами, связанными с банком особыми отношениями, в том числе беспроцентным депозитам до востребования, размещенным в исламском банке, и переводам денег, а также требования по депозитам, осуществленным за счет пенсионных активов, по депозитам страховых организаций, осуществленным за счет средств, привлеченных по отрасли "страхование жизни"
1.5
перед некоммерческими организациями, занимающимися исключительно благотворительностью, организациями ветеранов Великой Отечественной войны и организациями лиц, приравненных к ним, Добровольным обществом лиц с инвалидностью Республики Казахстан, Казахским обществом слепых, Казахским обществом глухих и производственными организациями, являющимися собственностью этих юридических лиц и созданными за счет их средств, другими организациями лиц с инвалидностью по имеющимся их средствам на банковских счетах и помещенным на депозит
1.6
задолженность по депозитам юридических лиц, не являющихся лицами, связанными с банком особыми отношениями
1.7
задолженность по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату займов, выданных из республиканского бюджета и средств Национального фонда Республики Казахстан
1.8
перед другими кредиторами в соответствии с законами Республики Казахстан
1.9
перед кредиторами - физическими и юридическими лицами, являющимися лицами, связанными с банком особыми отношениями, в части суммы, не покрытой организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, за счет возмещения по гарантируемым депозитам

7 (6-баған - 4-баған)
8 (6-баған – 5-баған)
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____" _____________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы активтерінің жай-күйі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F2-BА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F3-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Міндеттемелердің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күнге
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
1
2
3
4
5
6
1
Банк міндеттемелері, оның ішінде:
1.1
тиісті мезгілдік төлемдерді капиталдандыру арқылы банк олардың өміріне немесе денсаулығына залал келтіргені үшін; еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақы төлеу бойынша; Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешектер; еңбекақыдан ұстап қалынған алименттерді төлеу және міндетті зейнетақы жарналарын, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақылар төлеу бойынша жауапкершілік алған жеке тұлғалардың алдында
1.2
депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымдардың алдында кепілдік берілетін депозиттер бойынша ол төлеген (төлеп жатқан) өтемақы сомасы бойынша және мәжбүрлеп таратылатын банктің активтері мен міндеттемелерін бір мезгілде беру бойынша операциялар жүргізу аясында басқа банкке (банктерге) берілетін кепілдік берілген депозиттер бойынша банктің мүлкі мен міндеттемелердің мөлшері арасындағы орны толтырылған айырманың сомасы бойынша
1.3
банктің кепіл мүлкімен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша берешек, сондай-ақ осы клирингтік ұйымның клирингтік қатысушысы болып табылатын банктің орталық контрагенттің функцияларын жүзеге асыратын клирингтік ұйымның алдындағы орталық контрагенттің қатысуымен бұрын жасаған және орындамаған мәмілелерінің нәтижесінде пайда болған берешегі
1.4
банкпен ерекше қатынастармен байланыстағы тұлғалар болып табылмайтын жеке тұлғалардың депозиттері бойынша, оның ішінде ислам банкінде орналастырылған талап еткенге дейінгі пайызсыз депозиттер, және ақша аударымдары, сондай-ақ зейнетақы активтері есебінен жүзеге асырылған депозитер бойынша талаптар, "өмірді сақтандыру" саласы бойынша тартылған қаржы есебінен жүзеге асырылған сақтандыру ұйымдарының депозиттері бойынша берешек
1.5
тек қана қайырымдылық қызметімен айналысатын коммерциялық емес ұйымдардың, Ұлы Отан соғысы ардагерлері және оларға теңестірілген тұлғалардың ұйымдары, Қазақстан Республикасы мүгедектерінің ерікті қоғамының; Қазақ зағиптар қоғамының, Қазақ саңыраулар қоғамының және осы заңды тұлғалардың меншігі болып табылатын және олардың қаржысы есебінен құрылған өндірістік ұйымдардың, олардың банктік шоттарындағы және депозиттерге орналастырылған қаражаттары бойынша басқа ұйымдардың алдында
1.6
банкпен ерекше қатынастармен байланыстағы тұлғалар болып табылмайтын заңды тұлғалардың депозиттері бойынша берешек
1.7
салықтар, алымдар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер, сондай-ақ республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қаражатынан берілген қарыздарды қайтару бойынша берешек
1.8
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес басқа кредиторлардың алдында
1.9
кепілдік берілетін депозиттер бойынша өтеу есебінен депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның өтемеген сомасы бөлігінде банкпен ерекше қатынастармен байланысты кредиторлар – жеке және заңды тұлғалардың алдында

1.10
задолженность по субординированному долгу и бессрочным финансовым инструментам банка
2
Текущие обязательства временной администрации (временного администратора), в том числе:
2.1
перед работниками по оплате труда
2.2
задолженность по текущим налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет
3
прочая задолженность
Итого обязательств (строка 1+строка 2+строка 3)
продолжение таблицы
Изменения
по сравнению с данными на дату назначения временной администрации (временного администратора)
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета

1.10
банктің реттелген борышы және мерзімсіз қаржы құралдары бойынша берешек
2
Уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) ағымдағы міндеттемелері, оның ішінде:
2.1
еңбекақы төлеу бойынша қызметкерлер алдында
2.2
ағымдағы салықтар, алымдар және басқа да бюджетке міндетті төлемдер бойынша берешек
3
басқа берешек
Міндеттемелер жиынтығы (1-жол+ 2-жол+ 3-жол)
кестенің жалғасы
Өзгерістер
уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніндегі деректермен салыстырғанда
алдыңғы есеп беру күніндегі деректермен салыстырғанда

7 (графа 6-графа 4)
8 (графа 6-графа 5)
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
обязательств банка
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о состоянии обязательств банка
(индекс: F3-BА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 2.1, 2.2, 3 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
6. В строках 2.1 и 2.2 указывается задолженность временной администрации (временного администратора), образовавшаяся с даты назначения временной администрации (временного администратора), перед ее работниками по оплате труда, по текущим налогам и другим обязательным платежам в бюджет.
Приложение 4
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F4-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации
(в тысячах тенге)
Наименование обязательств
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
1
2
3
4
5
6
1.
Обязательства страховой (перестраховочной) организации, в том числе:
1.1.
по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая страховая (перестраховочная) организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам страхования (перестрахования)
1.2.
по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.3.
по требованиям цедентов, возникающим из договоров по отрасли "страхование жизни"
1.4.
по требованиям цедентов, возникающим из договоров по отрасли "общее страхование"
1.5.
по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в пределах суммы обеспечения
1.6.
по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату займов, выданных из республиканского бюджета
1.7.
по расчетам с другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Текущая задолженность, в том числе:
2.1.
по оплате труда работников временной администрации (временного администратора);
2.2.
задолженность по текущим налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет;
2.3.
прочая текущая задолженность временной администрации (временного администратора) (аренда, коммунальные услуги, государственная пошлина и т.д.).

7 (6-баған-4-баған)
8 (6-баған-5-баған)
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____"
Банк міндеттемелерінің
жай-күйі туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F3-BА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 2.1, 2.2, 3-жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.
6. 2.1 және 2.2-жолдарда уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күнінен бастап оның қызметкерлері алдында еңбекақы төлу, ағымдағы салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер бойынша пайда болған берешектері көрсетіледі.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F4-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Міндеттеменің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
1
2
3
4
5
6
1.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының міндеттемелері, оның ішінде:
1.1.
жалақыдан және (немесе) өзге кірістен, алименттен ұсталған төлемдер бойынша, сондай-ақ таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы олардың алдында сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздер бойынша тиісті уақтылы төлемдерді капиталдандыру арқылы өмірге немесе денсаулыққа зиян келтіргені үшін жауапкершілік көтеретін азаматтардың талаптары
1.2.
еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және үстемеақы төлеу бойынша мемлекеттік, Әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті төлеу бойынша, жалақыдан, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақыны ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын төлеу бойынша
1.3.
"өмірді сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.4.
"жалпы сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.5.
қамтамасыз ету сомасы шегінде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелер бойынша
1.6.
салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа міндетті төлемдер, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген қарыздарды қайтару бойынша
1.7.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлармен есеп айырысулар бойынша
2.
Ағымдағы берешек, оның ішінде:
2.1.
уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) қызметкерлеріне еңбекақы төлеу бойынша;
2.2.
ағымдағы салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек;
2.3.
уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) ағымдағы басқа берешегі (жалға алу, коммуналдық қызметтер, мемлекеттік баж және т.б.).

Итого обязательств (строка 1+ строка 2)
Резервы
продолжение таблицы
Изменения
по сравнению с данными на дату назначения временной администрации (временного администратора)
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
7 (графа 6-графа 4)
8 (графа 6-графа 5)
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
обязательств страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F4-BА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 2.1, 2.2, 2.3 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
6. В строках 2.1, 2.2, 2.3 указываются задолженность временной администрации (временного администратора), образовавшаяся с даты назначения временной администрации (временного администратора), перед ее работниками по оплате труда, по текущим налогам и другим обязательным платежам в бюджет, а также прочая задолженность.
Приложение 5
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет об остатках и движении денег банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F5-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет об остатках и движении денег банка, страховой (перестраховочной) организации
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Всего в отчетном периоде
1
2
3
1.
Остаток денег на предыдущую отчетную дату, в том числе:
1.1
наличность в кассе
1.2
корреспондентский счет
1.3
иные средства
2.
Приход денег, в том числе:
2.1
от погашения задолженности по займам
2.2
от погашения прочей дебиторской задолженности
2.3
от реализации имущества
2.4
за счет зачисления наличных денег на корреспондентский счет с кассы
2.5
прочие поступления
3.
Расход денег, в том числе:
3.1
на обеспечение деятельности временной администрации
3.2
по возврату денег, поступивших по ошибочным указаниям
3.3
по возврату денег, поступивших и поступающих в пользу лиц, банковские счета которых закрыты
3.4
по исполнению указаний клиентов по переводам денег, поступающих на их банковские счета после лишения банка, страховой (перестраховочной) организации лицензии при отсутствии задолженности
3.5
инкассация наличных денег с кассы для пополнения корреспондентского счета
3.6
прочие расходы
4.
Остаток денег на отчетную дату, в том числе:
4.1
наличность в кассе
4.2
корреспондентский счет
4.3
иные средства
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об остатках
и движении денег банка,
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет об остатках и движении денег банка, страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F5-BА, периодичность: ежемесячная)

Міндеттемелердің жиынтығы (1-жол + 2-жол)
Резервтер
кестенің жалғасы
Өзгерістер
уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніндегі деректермен салыстырғанда
алдыңғы есеп беру күніндегі деректермен салыстырғанда
7 (6-баған - 4-баған)
8 (6-баған -5-баған)
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы міндеттемелерінің
жай-күйі туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индексі: F4-ВА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 2.1, 2.2, 2.3-жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.
6. 2.1, 2.2, 2.3-жолдарда уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күнінен бастап оның қызметкерлері алдында еңбекақы төлеу, ағымдағы салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер бойынша пайда болған берешектері көрсетіледі.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақша қалдықтары мен ақша қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F5-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақша қалдықтары мен ақша қозғалысы туралы есеп
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Есепті кезеңде барлығы
1
2
3
1.
Алдыңғы есепті күндегі ақша қалдығы, оның ішінде:
1.1
кассадағы қолма-қол ақша
1.2
корреспонденттік шот
1.3
өзге құралдар
2.
Ақшаның келуі, оның ішінде:
2.1
қарыздар бойынша берешекті өтеуден
2.2
өзге дебиторлық берешекті өтеуден
2.3
мүлікті сатудан
2.4
кассадан корреспонденттік шотқа қолма-қол ақшаны аудару есебінен
2.5
өзге түсімдер
3.
Ақша шығысы, оның ішінде:
3.1
уақытша әкімшіліктің қызметін қамтамасыз етуге
3.2
қате нұсқаулар бойынша түскен ақшаны қайтару бойынша
3.3
банктік шоттары жабылған тұлғалардың пайдасына келіп түскен және келіп түсетін ақшаны қайтару бойынша
3.4
берешегі болмаған кезде банкті, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын лицензиядан айырғаннан кейін олардың банктік шоттарына келіп түсетін ақша аударымдары бойынша клиенттердің нұсқауларын орындау бойынша
3.5
корреспонденттік шотты толтыру үшін кассадан қолма-қол ақшаны инкассациялау
3.6
өзге шығыстар
4.
есепті күнге ақша қалдығы, оның ішінде:
4.1
кассадағы қолма-қол ақша
4.2
корреспонденттік шот
4.3
өзге құралдар
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының ақша
қалдықтары мен ақша
қозғалысы туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақша қалдықтары мен ақша қозғалысы туралы есеп (индексі: F5-BА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об остатках и движении денег банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Данные строки 3.1 равны данным, указанным в Отчете о произведенных временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации расходах по форме согласно приложению 7 к настоящему постановлению.
6. Данные строк 1 и 4 равны данным баланса на отчетную дату в соответствии с Отчетом о состоянии активов банка по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению и Отчетом о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Приложение 6
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о произведенных временной администрацией (временным администратором) расходах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F6-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о произведенных временной администрацией (временным администратором) расходах
(в тысячах тенге)
Наименование расходов
Сумма расходов согласно смете расходов утвержденной руководителем временной администрации (временного администратора)
Сумма фактически произведенных расходов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақша қалдықтары мен ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3.1-жолдың деректері осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жүргізген шығыстар туралы есепте көрсетілген деректерге тең.
6. 1 және 4-жолдардың деректері осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк активтерінің жай-күйі туралы есепке және осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есепке сәйкес есепті күндегі баланс деректеріне тең.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) жұмсаған шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F6-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы " " _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) жұмсаған шығыстар туралы есеп
(мың теңгемен)
Шығыстар атауы
Уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші) бекіткен шығыстар сметасына сәйкес шығыстар сомасы
Нақты жұмсалған шығыстар сомасы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о предъявленных временной администрацией (временным администратором) исках в суды" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе "Стадия рассмотрения" указывается информация о стадии рассмотрения иска.
6. В графе "Результат рассмотрения" указывается информация о результатах рассмотрения иска.
Приложение 8
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F8-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации
Работники временной администрации, работающие по трудовым договорам
Наименование должности
Количество штатных единиц
Размер заработной платы согласно штатному расписанию (в тысячах тенге)
1
2
3
4
Головной офис
Итого
Филиалы и представительства
Итого
Всего за отчетный период
Лица, оказывающие услуги по договорам возмездного оказания услуг
Наименование оказываемой услуги
Количество единиц
Размер оплаты услуг по договорам возмездного оказания услуг (в тысячах тенге)
1
2
3
4
Головной офис
Итого
Филиалы и представительства
Итого
Всего за отчетный период
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о численности
работников банка, страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F8-BА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) соттарға берген талап-арыздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. "Қарау сатысы" бағанында талап-арызды қарау сатысы туралы ақпарат көрсетіледі.
6. "Қарау нәтижесі" бағанында талап-арызды қарау нәтижелері туралы ақпарат көрсетіледі.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: F8-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электрондық түрде
Нысан
Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп
Уақытша әкімшіліктің еңбек шарттары бойынша жұмыс істейтін қызметкерлері
Лауазым атауы
Штат бірліктерінің саны
Штат кестесіне сәйкес жалақының мөлшері (мың теңгемен)
1
2
3
4
Бас офис
Жиынтығы
Филиалдар және өкілдіктер
Жиынтығы
Есепті кезеңде барлығы
Өтелетін қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін тұлғалар
Көрсетілетін қызметтің атауы
Бірліктер саны
Өтелетін қызмет көрсету шарттары бойынша қызметке ақы төлеу мөлшері (мың теңгемен)
1
2
3
4
Бас офис
Жиынтығы
Филиалдар және өкілдіктер
Жиынтығы
Есепті кезеңде барлығы
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банк, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымы
қызметкерлерінің саны
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп (индекс: F8-BА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на основании штатного расписания, действовавшего на дату лишения банка, страховой (перестраховочной) организации лицензии.
Приложение 9
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F9-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией
(временным администратором) банка,
страховой (перестраховочной) организации в аренду
Порядковый номер
Наименование имущества, сдаваемого в аренду
Фактическое нахождение имущества, сдаваемого в аренду
Информация о наличии правоустанавливающих документов на имущество
1
2
3
4
Недвижимое имущество
1
Итого
Движимое имущество
2
Итого
Всего
продолжение таблицы
Сведения об обременениях
Наименование арендатора
5
6
Недвижимое имущество
Движимое имущество
продолжение таблицы
Договор аренды
Номер, дата заключения
Срок действия
Размер ежемесячной арендной платы
Сведения о стороне, несущей расходы по содержанию имущества
Ежемесячные расходы на содержание имущества
Количественные показатели по имуществу
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Сумма фактических поступлений по арендным платежам
Примечание
13
14
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об имуществе,
сдаваемом временной
администрацией (временным
администратором) банка,
страховой (перестраховочной)
организации в аренду
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией
(временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду
(индекс: F9-BА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының лицензиядан айырылу күніне қолданыста болған штат кестесінің негізінде толтырылады.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлік туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: F9-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20____" " __________жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электрондық түрде
Нысан
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлік туралы есеп
Рет нөмірі
Жалға берілетін мүліктің атауы
Жалға берілетін мүліктің нақты тұрған жері
Мүлікке құқық беретін құжаттың бар болуы туралы ақпарат
1
2
3
4
Жылжымайтын мүлік
1
Жиынтығы
Жылжымалы мүлік
2
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Ауыртпалықтар туралы мәліметтер
Жалдаушының атауы
5
6
Жылжымайтын мүлік
Жылжымалы мүлік
кестенің жалғасы
Жалдау шарты
Қорытындының нөмірі, күні
Қолданыс мерзімі
Ай сайынғы жалдау ақысының мөлшері
Мүлікті ұстау бойынша шығыстарды көтеретін тарап туралы мәліметтер
Мүлікті ұстауға ай сайынғы шығыстар
Мүлік бойынша сандық көрсеткіштер
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Жалдау төлемдері бойынша нақты түсімдер сомасы
Ескерту
13
14
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ___________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігі (уақытша
әкімшісі) жалға беретін мүлік
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлік туралы есеп (индекс: F9-BА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 дополнительно указываются общая площадь недвижимого имущества, его место нахождения, а при сдаче в аренду транспортного средства марка, год выпуска и государственный номер транспортного средства, сдаваемого в аренду.
6. В графе 5 указываются дата и основание наложения обременения, орган, наложивший обременение.
7. В графе 11 указывается сумма затрат на коммунальные и иные услуги по содержанию недвижимого имущества, а также расходов на техническое обслуживание, страхование движимого имущества.
8. В графе 12 указываются арендуемая площадь недвижимого имущества, а при сдаче в аренду транспортного средства - показания пробега на дату сдачи его в аренду.
9. В графе 14 указывается иная дополнительная информация по имуществу, сдаваемому в аренду.
10. В графах 9, 11 и 13 заполняются строки "Итого" и "Всего".
Приложение 10
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F10-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации
(в тысячах тенге)
Наименования статьи (в разрезе банков), банка
Код банка
Категория ценной бумаги официального списка фондовой биржи
1
2
3
4
1
Вклады до востребования
1.1
2
Срочные вклады
2.1
3
Условные вклады
3.1
4
Всего
продолжение таблицы
Основной долг по вкладу
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вклада
5
6
7
продолжение таблицы
Вознаграждение по вкладу
Резерв по сомнительным долгам
Примечание
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вознаграждения
8
9
10
11
12
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель ______________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о вкладах банка,
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F10-BА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлік туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда жылжымайтын мүліктің жалпы ауданы, оның орналасқан жері, ал көлік құралын жалға берген кезде жалға берілетін көлік құралының маркасы, шыққан жылы және мемлекеттік нөмірі қосымша көрсетіледі.
6. 5-бағанда ауыртпалық салынған күн және негіздемесі, ауыртпалық салған орган көрсетіледі.
7. 11-бағанда жылжымайтын мүлікті күтіп-ұстау бойынша коммуналдық және өзге де қызметтер шығынының, сондай-ақ техникалық қызмет көрсетуге, жылжымалы мүлікті сақтандыруға жұмсалатын шығыстар сомасы көрсетіледі.
8. 12-бағанда жылжымайтын мүліктің жалға берілетін алаңы, ал көлік құралын жалға берген кезде оны жалға беру күні жүрген жолы көрсетіледі.
9. 14-бағанда жалға берілетін мүлік бойынша өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
10. 9, 11 және 13-бағандарда "Жиынтығы" және "Барлығы" деген жолдар толтырылады.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының салымдары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: F10-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электрондық түрде
Нысан
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының салымдары туралы есеп
(мың теңгемен)
Баптың (банктер бөлігінде), банктің атауы
Банктің коды
Қор биржасының ресми тізімінің бағалы қағазының санаты
1
2
3
4
1
Талап ету бойынша салымдар
1.1
2
Мерзімді салымдар
2.1
3
Шартты салымдар
3.1
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Салым бойынша негізгі борыш
теңгемен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
салым сомасының жиынтығы
5
6
7
кестенің жалғасы
Салым бойынша сыйақы
Күмәнді борыштар бойынша резерв
Ескертпе
теңгемен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
сыйақы сомасының жиынтығы
8
9
10
11
12
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
салымдары туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының салымдары туралы есеп (индекс: F10-BА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Итоговые суммы по графе 7 и по графе 10 за вычетом провизий (резервов) по сомнительным долгам соответствуют статье "Вклады размещенные" бухгалтерского баланса.
6. В графе 4 указывается категория акций эмитента сектора "акции" официального списка Акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" (далее - фондовая биржа).
7. В случае наличия обременения по вкладу, в графе 12 указывается сумма (в тысячах тенге) и основание обременения.
Приложение 11
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F11-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности
Порядковый номер
Наименование кредитора
Наименования документа-основания для признания требований кредитора бесспорными
Сумма заявленных требований
(в тенге)
Реквизиты входящей корреспонденции
Реквизиты исходящей корреспонденции, направленной кредитору, о признании его требований бесспорными
1
2
3
4
5
6
Наименование ___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме журнала учета
бесспорных требований,
подлежащих передаче
ликвидационной комиссии
для исполнения в порядке
очередности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности (индекс: F11-BА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының салымдары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімші) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегере отырып, 7-ші баған бойынша және 10-шы баған бойынша жиынтық сома бухгалтерлік баланстың "Орналастырылған салымдар" бабына сәйкес келуге тиіс.
6. 4-ші бағанда "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – қор биржасы) ресми тізіміндегі "акциялар" секторында эмитенттің акцияларының санаты көрсетіледі.
7. Салым бойынша ауыртпалық болған жағдайда, 12-ші бағанда сома (мың теңгемен) және ауыртпалық негіздемесі көрсетіледі.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: F11-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электрондық түрде
Нысан
Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы
Рет нөмірі
Кредитордың атауы
Кредитордың талаптарын даусыз деп тану үшін негіздеме құжаттың атауы
Мәлімделген талаптардың сомасы (теңгемен)
Кіріс хат-хабарларының деректемелері
Кредиторға оның талаптарын даусыз деп тану туралы жіберілген шығыс хат-хабарларының деректемелері
1
2
3
4
5
6
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Кезектілік тәртібімен орындау
үшін тарату комиссиясына
берілуге тиіс даусыз талаптарды
есепке алу журналының
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы (индекс: F11-BА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на основании поступающих письменных требований кредиторов банков, страховых (перестраховочных) организаций, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности.
Приложение 12
к Правилам представления
временной администрацией
по управлению банком, а также
назначаемой после лишения
банка банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации,
перечня, форм и сроков
представления временной
администрацией по управлению
банком, а также назначаемой
после лишения банка
банковской лицензии
на осуществление всех видов
операций, временной
администрацией (временным
администратором) страховой
(перестраховочной) организации
отчетности и иной информации
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о ценных бумагах, приобретенных банком, страховой (перестраховочной) организацией
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F12-BА
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о ценных бумагах, приобретенных банком, страховой (перестраховочной) организацией
Наименование эмитента
Код эмитента
Вид ценных бумаг
Национальный идентификационный номер, международный идентификационный номер
1
2
3
4
5
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
Банки второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімші) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары кредиторларының келіп түскен жазбаша талаптары негізінде толтырылады.
Банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну қағидаларын,
банкті басқару жөніндегі,
сондай-ақ банк операциялардың
барлық түрін жүзеге асыруға
арналған банк лицензиясынан
айырылғаннан кейін
тағайындалатын уақытша
әкімшіліктің, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының
уақытша әкімшілігінің (уақытша
әкімшісінің) есептілік және өзге
де ақпарат ұсыну нысандары
мен мерзімдерін қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы иеленген бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: F12-BА
Кезеңділігі: бір рет
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электрондық түрде
Нысан
Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы иеленген бағалы қағаздар туралы есеп
Эмитенттің атауы
Эмитенттің коды
Бағалы қағаздар түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
Екінші деңгейдегі банктер

Изменение стоимости с момента приобретения (графа 9 + графа 11 + графа 13 - графа16)
Доля участия в уставном капитале эмитента (в процентах)
15
16
17
18
продолжение таблицы
Дата
Примечание
приобретения
погашения
19
20
21
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о ценных
бумагах, приобретенных
банком, страховой
(перестраховочной) организацией
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о ценных бумагах, приобретенных банком, страховой (перестраховочной) организацией
(индекс: F12-BА, периодичность: разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах, приобретенных банком, страховой (перестраховочной) организацией" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 84, пунктом 5 статьи 101 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Итоговая сумма по графам 9, 11 и 13, за вычетом резервов по сомнительным долгам соответствует сумме статей бухгалтерского баланса "Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка", "Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи" и "Ценные бумаги, удерживаемые до погашения".
6. В графе 4 указывается вид ценной бумаги.
К примеру:
по государственным ценным бумагам: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, евроноты, ноты Национального Банка Республики Казахстан;
по негосударственным ценным бумагам: акции, облигации, ипотечные облигации, депозитарные расписки.

Сатып алу сәтінен бастап құнның өзгеруі (9-баған + 11-баған + 13-баған - 16-баған)
Эмитенттің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Күні
Ескертпе
иелену
өтеу
19
20
21
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банк, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымы иеленген
бағалы қағаздар туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы иеленген бағалы қағаздар туралы есеп (индекс: F12-BА, кезеңділігі: бір жолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы иеленген бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 84-бабының 7-тармағына, 101-бабының 5-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергендегі 9, 11 және 13-бағандар бойынша жиынтық сома "Өзгерістері пайда немесе шығын құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар", "Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар" және "Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар" бухгалтерлік балансы баптарының сомасына сәйкес болуға тиіс.
6. 4-бағанда бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі.
Мысалы:
мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, еуроноттар, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ноттары;
мемлекеттік емес бағалы қағаздар бойынша: акциялар, облигациялар, ипотекалық облигациялар, депозитарлық қолхаттар.

7. В графе 8 указывается код валюты номинала ценной бумаги (например: KZT, USD).
8. В графах 10, 12 и 14 указывается общая сумма начисленного вознаграждения по ценным бумагам на конец отчетного периода.
9. В графе 16 указывается суммарная покупная стоимость ценной бумаги, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такой оплаты), включающая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу средств.
10. В графе 17 указывается разница между балансовой стоимостью и суммарной покупной стоимостью ценных бумаг.
11. В графе 21, если по ценным бумагам имеется обременение (ценная бумага является обеспечением по договору залога, является объектом сделки "РЕПО"), указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание обременения, и (или) если эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, являющееся аффилированным страховой (перестраховочной) организации, пишется слово "да".
Приложение к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 3 апреля 2026 года № 48
Перечень признаваемых утратившими силу некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан и постановлений Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка, а также структурных элементов постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан и некоторых постановлений Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 147 "Об утверждении Правил назначения и полномочия временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9711).
2. Пункт 23 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 127 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14277).
3. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 72 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 147 "Об утверждении Правил назначения и полномочия временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16959).

7. 8-бағанда бағалы қағаз номиналы валютасының коды (мысалы: KZT, USD).
8. 10, 12 және 14-бағандарда есепті кезеңнің соңында бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі.
9. 16-бағанда тікелей иеленуге байланысты шығыстардан тұратын, сатып алушы сатушыға төлеген пайыз (осындай ақы болған кезде) шамасына азайған бағалы қағаздың жиынтық сатып алу құны, оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссиялық төлемдер, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ қаражат аудару бойынша банктік қызметтер көрсетіледі.
10. 17-бағанда бағалы қағаздың баланстық құны мен жиынтық сатып алу құнының арасындағы айырма көрсетіледі.
11. 21-бағанда егер бағалы қағаздар бойынша ауыртпалық болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз ету болып табылады, "РЕПО" мәмілесінің объектісі болып табылады), онда ауыртпалық сомасы мың теңгемен және ауыртпалық негіздемесі көрсетіледі және (немесе) егер бағалы қағаздың эмитенті сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғасы болып табылатын заңды тұлға болып табылса, "иә" деген сөз жазылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2026 жылғы 3 сәуірдегі
№ 48 Қаулыға қосымша
Күші жойылған деп танылатын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы қаулысының және Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының кейбір қаулылары құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін (уақытша әкiмшісін) тағайындау және оның өкілеттіктері қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 147 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9711 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 127 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14277 болып тіркелген) бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 23-тармағы.
3. "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін (уақытша басқарушысын) тағайындау және олардың өкілеттіктері қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 147 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 72 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16959 болып тіркелген).

4. Пункт 7 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 27 августа 2018 года № 204 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17492).
5. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 25 мая 2020 года № 58 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 147 "Об утверждении Правил назначения и полномочия временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20765).
6. Постановление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 августа 2020 года № 74 "Об утверждении форм и сроков представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации, а также Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21126).
7. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 27 июля 2021 года № 79 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 147 "Об утверждении Правил назначения и полномочия временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23731).
8. Пункт 2 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам ликвидации страховых (перестраховочных) организаций, прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 сентября 2022 года № 64 "О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ликвидации страховых (перестраховочных) организаций, прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29610).

4. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 204 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17492 болып тіркелген) бекітілген Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 7-тармағы.
5. "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін (уақытша әкiмшісін) тағайындау және оның өкілеттіктері қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 147 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 25 мамырдағы № 58 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20765 болып тіркелген).
6. "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге ақпаратты ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ Оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 тамыздағы № 74 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21126 болып тіркелген).
7. "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігін (уақытша әкiмшісін) тағайындау және оның өкілеттіктері қағидаларын бекіту туралы" азақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 147 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 27 шілдедегі № 79 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23731 болып тіркелген).
8. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын тарату, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін тоқтату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 12 қыркүйектегі № 64 қаулысымен Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29610 болып тіркелген) бекітілген Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын тарату, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін тоқтату мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 2-тармағы.

9. Пункт 2 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам добровольно и принудительно ликвидируемых банков, страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 23 ноября 2022 года № 96 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам добровольно и принудительно ликвидируемых банков, страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30882).
10. Пункт 2 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 27 ноября 2023 года № 85 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33714).
11. Постановление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 15 сентября 2025 года № 58 "О внесении изменений в постановление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 августа 2020 года № 74 "Об утверждении форм и сроков представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации, а также Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36891).

9. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне ерікті және мәжбүрлеп таратылатын банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 96 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30882 болып тіркелген) бекітілген Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының ерікті және мәжбүрлеп таратылатын банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 2-тармағы.
10. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 27 қарашадағы № 85 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33714 болып тіркелген) бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 2-тармағы.
11. "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге ақпаратты ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 тамыздағы № 74 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2025 жылғы 15 қыркүйектегі № 58 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36891 болып тіркелген).