О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2026 года № 205. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2026 года № 38236
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра финансов РК Д. Темирбеков
Утвержден приказом
от 28 марта 2026 года № 205
Перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 августа 2024 года № 546 "Об утверждении Перечня товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34933) следующее изменение:
в Перечне товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом, утвержденных указанным приказом:
приложение 1 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 октября 2024 года № 671 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35220) следующие изменения и дополнение:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2026 жылғы 28 наурыздағы № 205 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 30 наурызда № 38236 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алуы заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ҚР Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
Д. Темирбеков
2026 жылғы 28 наурыздағы
№ 205 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 15 тамыздағы № 546 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34933 болып тіркелді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесінде:
бұйрыққа 1-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 7 қазандағы № 671 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35220 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Решение об осуществлении государственных закупок принимается заказчиком на основании утвержденного либо уточненного годового плана государственных закупок (предварительного годового плана государственных закупок).
Не допускается приобретение товаров, работ, услуг, не предусмотренных утвержденным (уточненным) годовым планом государственных закупок (предварительным годовым планом государственных закупок), за исключением приобретения товаров, работ, услуг в соответствии с подпунктами 3), 6), 21), 22) и 24) пункта 3 статьи 16 Закона.
При этом, суммы, выделенные для осуществления государственных закупок, в том числе размер предварительной оплаты (аванса) при утверждении годового плана государственных закупок (предварительного годового плана государственных закупок) указываются без учета налога на добавленную стоимость.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Организатор, в течение 2 (двух) рабочих дней после окончания срока подачи ходатайств потенциальных поставщиков формирует на веб-портале список потенциальных поставщиков по конкурсу/лотам по которым поданы ходатайства о включении его в данный список с проведением проверки их соответствия требованиям, установленным пунктом 24 настоящих Правил, за исключением государственных закупок работ по строительству (новых объектов, изменения (расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации, капитального ремонта), монтажа (демонтажа) существующих объектов), текущему ремонту проводимых органами национальной безопасности, список потенциальных поставщиков составляется заказчиком с учетом ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона, на бумажном носителе.
Список потенциальных поставщиков, в адрес которых направляется извещение, дополняется заказчиком если ходатайства об участии в проводимых государственных закупках не поступили, либо после проверки, проведенной организатором на соответствие требованиям, установленным пунктом 24 настоящих Правил, не допущен ни один или допущен один потенциальный поставщик.
При этом, список формируется организатором, с учетом дополнения списка заказчиком, на бумажном носителе.";
подпункт 8) пункта 24 изложить в следующей редакции:
"8) при проведении государственных закупок товаров, в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил список потенциальных поставщиков формируется из числа потенциальных поставщиков, состоящих в реестре казахстанских товаропроизводителей либо в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:

"5. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы шешімді тапсырыс беруші бекітілген не нақтыланған мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспары (мемлекеттік сатып алудың алдын ала жылдық жоспары) негізінде қабылдайды.
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді Заңның 16-бабы 3-тармағының 3), 6), 21), 22) және 24) тармақшаларына сәйкес сатып алуды қоспағанда, мемлекеттік сатып алудың бекiтiлген (нақтыланған) жылдық жоспарында (мемлекеттік сатып алудың алдын ала жылдық жоспарында) көзделмеген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жол берiлмейдi.
Бұл ретте, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыруға бөлінген сомалар, оның ішінде мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын (мемлекеттік сатып алудың алдын ала жылдық жоспарын) бекіту кезінде алдын ала төлемнің (аванстың) мөлшерін қосылған құн салығын есепке алмай көрсетіледі.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушілердің өтініштерді беру мерзімі аяқталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Ұлттық қауіпсіздік органдары жүргізетін құрылыс жөніндегі жұмыстарды (жаңа объектілерді, қолданыстағы объектілерді өзгерту (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, реставрациялау, күрделі жөндеу), монтаждау (бөлшектеу)) ағымдағы жөндеуге әлеуетті өнім берушілердің тізімін тапсырыс беруші Заңның 7-бабында көзделген шектеулерді ескере отырып, қағаз тасығышта жасалатын мемлекеттік сатып алуларды қоспағанда, веб-порталда осы Қағидалардың 24-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізе отырып, оларды осы тізімге енгізу туралы өтінішхат берілген конкурс/лоттар бойынша әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастырады.
Егер өткізілетін мемлекеттік сатып алуға қатысу туралы өтініш түспесе, не мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы осы Қағидалардың 24-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігін тексергеннен кейін бірде бір әлеуетті өнім берушіге жол берілмей немесе рұқсат етілмесе, тапсырыс беруші мекенжайына хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімін толықтырылады.
Бұл ретте, тізімді тапсырыс берушінің тізімді толықтыруын ескере отырып, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы қағаз тасығышта қалыптастырады.";
24-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) тауарларды мемлекеттік сатып алуды жүргізу кезінде осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес, әлеуетті өнім берушілердің тізімі тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінде не сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізілімінде тұратын әлеуетті өнім берушілер қатарынан қалыптастырылады.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"27. Членами конкурсной комиссии являются председатель и другие члены конкурсной комиссии. Общее количество членов конкурсной комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее 3 (трех) человек.
Председателем конкурсной комиссии определяется должностное лицо не ниже заместителя первого руководителя организатора либо лицо, исполняющее его обязанности, либо руководитель аппарата центрального государственного органа или иным осуществляющим полномочия руководителя аппарата должностным лицом или руководитель бюджетной программы, либо лицо, исполняющее его обязанности. Когда организатором выступает сам заказчик непосредственно, председателем конкурсной комиссии определяется должностное лицо не ниже заместителя первого руководителя заказчика. Когда организатором выступает заказчик в лице своего структурного подразделения, ответственного за выполнение процедур организации и проведения государственных закупок, председателем конкурсной комиссии определяется должностное лицо не ниже руководителя либо лицо, исполняющее его обязанности, либо осуществляющим полномочия руководителя аппарата должностным лицом или руководитель бюджетной программы, либо лицо, исполняющее его обязанности данного структурного подразделения заказчика.
При отсутствии председателя конкурсной комиссии кандидатура председателя конкурсной комиссии переутверждается. При этом, председателем конкурсной комиссии определяется должностное лицо не ниже заместителя первого руководителя, а при его отсутствии – первый руководитель.";
пункты 70 и 71 изложить в следующей редакции:
"70. Обеспечение заявки на участие в конкурсе не возвращается организатором при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, признанный участником конкурса, не представил в установленный срок либо отозвал свое конкурсное ценовое предложение;
2) потенциальный поставщик, определенный победителем конкурса, уклонился от заключения договора о государственных закупках;
3) победитель конкурса, заключив договор о государственных закупках, не внес либо несвоевременно в установленные сроки внес обеспечение исполнения договора о государственных закупках, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс), сумму в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при наличии);
4) потенциальный поставщик, признанный участником конкурса, представил в установленный срок завышенное конкурсное ценовое предложение от выделенной суммы государственных закупок либо ниже демпинговой суммы, в случаях предусмотренных пунктами 109, 110, 111, 112, 113, 114 и 115 настоящих Правил.
При наступлении одного из случаев, предусмотренных настоящим пунктом, сумма обеспечения заявки на участие в конкурсе зачисляется в доход соответствующего бюджета.

"27. Конкурстық комиссияның төрағасы және басқа да мүшелері конкурстық комиссияның мүшелері болып табылады. Конкурстық комиссия мүшелерiнiң жалпы саны тақ санды құрауға және кемiнде 3 (үш) адам болуға тиiс.
Конкурстық комиссияның төрағасы болып мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам не оның міндетін атқарушы адам не орталық мемлекеттік органның аппарат басшысы немесе аппарат басшысының өкілеттігін жүзеге асыратын өзге лауазымды тұлға немесе бюджеттік бағдарламаның басшысы не оның міндетін атқарушы адам айқындалады. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы болып тапсырыс беруші өзі әрекет ететін болса, конкурстық комиссияның төрағасы болып тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам айқындалады. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы болып тапсырыс берушінің атынан өзінің мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру рәсімдерін орындауға және өткізуге жауапты құрылымдық бөлімшесі әрекет ететін кезде, конкурстық комиссияның төрағасы болып басшыдан төмен емес лауазымды адам не оның міндетін атқарушы адам не аппарат басшысының өкілеттігін жүзеге асыратын өзге лауазымды тұлға немесе бюджеттік бағдарламаның басшысы не тапсырыс берушінің осы құрылымдық бөлімшесінің міндетін атқарушы адам анықталуға тиіс.
Конкурстық комиссия төрағасы болмаған кезде конкурстық комиссия төрағасының кандидатурасы қайта бекітіледі. Бұл ретте, конкурстық комиссияның төрағасы болып бірінші басшының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам, ал ол болмаған кезде – бірінші басшы айқындалады.";
70 және 71-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы мынадай:
1) конкурсқа қатысушы деп танылған әлеуетті өнім беруші өзінің конкурстық баға ұсынысын белгіленген мерзімде табыс етпеген не кері қайтарып алған;
2) конкурс жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған;
3) конкурс жеңімпазы мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасқан кезде мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, аванстық қамтамасыз етуді (шартта аванс көзделген жағдайда) демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы (ол бар болса) енгізбеген не уақтылы белгілі мерзімде енгізбеген жағдайлардың бірі орын алған;
4) әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысушы деп танылып, белгіленген мерзімде мемлекеттік сатып алуға бөлінген сомадан асып түсетін конкурстық баға ұсынысын не демпингтік сомадан төмен баға ұсынысын ұсынған жағдайда, осы Қағидалардың 109, 110, 111, 112, 113, 114 және 115-тармақтарында көзделген жағдайларда конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді қайтармайды.
Осы тармақта көзделген жағдайлардың бірі орын алған кезде конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы тиісті бюджеттің кірісіне есепке жатқызылады.

71. Обеспечение заявки на участие в конкурсе возвращается в течение 7 (семь) рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания протокола о допуске к участию в конкурсе (указанный случай не распространяется на потенциальных поставщиков, признанных участниками конкурса);
3) подписания протокола об итогах государственных закупок способом конкурса (указанный случай не распространяется на участника конкурса, определенного победителем конкурса);
4) вступления в силу договора о государственных закупках и внесения победителем конкурса обеспечения исполнения договора о государственных закупках, предусмотренного конкурсной документацией, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс) суммы в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при наличии);
5) истечения срока действия заявки потенциального поставщика на участие в конкурсе;
6) в случае полного и надлежащего им исполнения обязательств по договору о государственных закупках до истечения срока внесения обеспечения исполнения договора.";
пункт 81 изложить в следующей редакции:
"81. Конкурсная комиссия рассматривает заявки на участие в конкурсе и принимает решение о допуске потенциальных поставщиков к участию в конкурсе в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе.
При проведении сложных государственных закупок, имеющих сложные технические характеристики и спецификации, рассмотрение заявок продлевается до 5 (пяти) рабочих дней.
При этом, заявки на участие в конкурсе/лоте потенциальных поставщиков, по которым не подавалось ходатайство о включении его в список потенциальных поставщиков, остаются без рассмотрения.";
пункт 87 изложить в следующей редакции:
"87. Конкурсная комиссия признает внесенное обеспечение заявки на участие в конкурсе не соответствующим требованиям конкурсной документации либо письменного запроса в случаях:
1) недостаточного срока действия обеспечения заявки на участие в конкурсе, представленной в виде банковской гарантии;
2) ненадлежащего оформления обеспечения заявки на участие в конкурсе, которое выражается в отсутствии сведений, не позволяющих конкурсной комиссии установить:
лицо, выдавшее обеспечение заявки на участие в конкурсе;
отсутствие документа, подтверждающего полномочие должностного лица, подписавшего обеспечение заявки, не является основанием для признания такого потенциального поставщика не соответствующим требованиям конкурсной документации;
название государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса, для участия в которых вносится обеспечение заявки, представленной в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки на участие в конкурсе, представленной в виде банковской гарантии, и (или) суммы обеспечения заявки, а также условия его представления;
лицо, которому выдано обеспечение заявки на участие в конкурсе;
лицо, в пользу которого вносится обеспечение заявки на участие в конкурсе.

71. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету мынадай:
1) осы әлеуетті өнім беруші өзінің конкурсқа қатысуға өтінімін конкурсқа қатысуға өтінім берудің соңғы мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алған;
2) конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қойылған (аталған жағдай конкурсқа қатысушылар деп танылған әлеуетті өнім берушілерге қолданылмайды);
3) конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған (аталған жағдай конкурс жеңімпазы деп айқындалған конкурсқа қатысушыға қолданылмайды);
4) мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енген және конкурс жеңімпазы конкурстық құжаттамада көзделген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, аванстық қамтамасыз етуді (шартта аванс көзделген жағдайда) демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы (ол бар болса) енгізген;
5) әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтiнiмiнiң қолданылу мерзімі өткен;
6) шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелер толық және тиісінше орындалған жағдайлардың бірі басталған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қайтарылады.";
81-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"81. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарайды және конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттер ашылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушілерге конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы шешім қабылдайды.
Күрделі техникалық сипаттамасы және ерекшеліктері бар, күрделі мемлекеттік сатып алуларды жүргізген кезде, өтінімдерді қарау мерзімі 5 (бес) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
Бұл ретте, оны әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхат берілмеген әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа/лотқа қатысуға өтінімдер қараусыз қалады.";
87-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Мынадай:
1) банктік кепілдік түрінде берілген конкурсқа қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етудiң қолданылу мерзiмi жеткiлiксiз болған;
2) конкурстық комиссияға:
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді берген тұлғаны;
өтінімді қамтамасыз етуге қол қойған лауазымды адамның өкілеттігін растайтын құжаттың болмауы мұндай әлеуетті өнім берушіні конкурстық құжаттама талаптарына сай емес деп тану үшін негіз болып табылмайды;
қатысу үшiн банктік кепілдік түрінде берілген өтiнiмдi қамтамасыз ету енгiзiлетiн тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi конкурс тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алудың атауын;
банктік кепілдік түрінде берілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімін және (немесе) өтiнiмдi қамтамасыз ету сомасын, сондай-ақ оны беру шарттарын;
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету берілген тұлғаны;
пайдасына конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін тұлғаны айқындауға мүмкіндік бермейтін мәліметтердің болмауынан көрініс табатын конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету тиісті түрде ресімделмеген жағдайларда конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінімге енгізілген қамтамасыз етуді конкурстық құжаттаманың не жазбаша сұрау салудың талаптарына сәйкес келмейді деп таниды.

Сумма обеспечения заявки на участие в конкурсе, исчисленная в тиынах, округляется. При этом сумма менее 50 (пятидесяти) тиын округляется до нуля, а сумма, равная 50 (пятидесяти) тиынам и выше, округляется до одного тенге.";
подпункт 2) пункта 102 изложить в следующей редакции:
"2) конкурсная комиссия:
отклоняет конкурсные ценовые предложения участников конкурса, превышающие сумму, выделенную для осуществления данных государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса;
в соответствии с настоящими Правилами определяет демпинговую цену и отклоняет конкурсное ценовое предложение участника конкурса, являющееся демпинговым, за исключением государственных закупок товаров, работ, услуг, предусмотренных пунктом 116 настоящих Правил при условии внесения потенциальным поставщиком антидемпинговой суммы (при наличии);
сопоставляет цены участников конкурса и определяет среди них победителя конкурса на основе наименьшей цены;
определяет потенциального поставщика, занявшего второе место, на основе цены, следующей после наименьшего ценового предложения;
при равенстве наименьшего ценового предложения потенциальных поставщиков потенциальным поставщиком, занявшим второе место, признается участник конкурса, ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков которого подано на веб-портале ранее других потенциальных поставщиков;
в случае, дополнения заказчиком списка потенциальных поставщиков, в связи с отсутствием на веб-портале ходатайств о включении в список потенциальных поставщиков, при равенстве наименьшего ценового предложения потенциальных поставщиков, занявшим второе место, признается участник конкурса, заявка на участие которого поступила ранее заявок на участие в конкурсе других потенциальных поставщиков.";
пункт 107 изложить в следующей редакции:
"107. В случае если годовой объем государственных закупок определенного товара либо определенной работы, услуги в стоимостном выражении не превышает восьмитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, то конкурс осуществляется в следующем порядке:
1) решением первого руководителя заказчика либо лица, исполняющего обязанности первого руководителя, утверждается состав конкурсной комиссии, определяется секретарь конкурсной комиссии, образовывается при необходимости экспертная комиссия либо определяется эксперт.
Организатор утверждает на один финансовый год на постоянной основе состав конкурсной комиссии, определяет секретаря конкурсной комиссии, а также образовывает при необходимости экспертную комиссию либо определить эксперта по государственным закупкам определенного товара, либо определенной работы, услуги в стоимостном выражении, не превышающей восьмитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;

Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің тиынмен есептелген сомасы дөңгелектенеді. Бұл ретте 50 (елу) тиыннан кем сома нөлге дейін, ал 50 (елу) тиынға тең және одан жоғары сома бір теңгеге дейін дөңгелектенеді.";
102-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) конкурстық комиссия:
конкурсқа қатысушылардың осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды конкурс тәсілімен жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан асып түсетін конкурстық баға ұсыныстарын қабылдамайды;
осы Қағидаларға сәйкес әлеуетті өнім беруші демпингке қарсы соманы (бар болса) енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 116-тармағында көзделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды қоспағанда, демпингтік бағаны айқындайды және конкурсқа қатысушының демпингтік баға болып табылатын конкурстық баға ұсынысын қабылдамайды;
осы Қағидаларда белгіленген жағдайда демпингтік бағаны айқындайды және конкурсқа қатысушының демпингтік баға болып табылатын конкурстық баға ұсынысын қабылдамайды;
конкурсқа қатысушылардың бағаларын салыстырады және олардың ішінен ең төменгі баға негізінде конкурс жеңімпазын айқындайды;
ең төмен баға ұсынысынан кейінгі баға негізінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні айқындайды;
әлеуетті өнім берушілердің ең төмен баға ұсынысы тең болған кезде әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхаты басқа әлеуетті өнім берушілерден бұрын веб-порталда берілген конкурсқа қатысушы екінші орын алған әлеуетті өнім беруші болып танылады.
Тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушілер тізімін толықтыру жағдайында, веб-порталда әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхаттардың болмауына байланысты, әлеуетті өнім берушілер ең төменгі баға ұсынысының теңдігі кезінде қатысуға өтініші бұрын басқа әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтініші келіп түскен конкурстың қатысушысы екінші орын алған деп танылады.";
107-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"107. Белгілі бір тауарды не белгілі бір жұмысты, көрсетілетін қызметті мемлекеттік сатып алудың жылдық көлемі құндық мәнінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің сегіз мың еселенген мөлшерінен аспаған кезде, онда конкурс мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) тапсырыс берушінің бірінші басшысының не бірінші басшының міндетін атқаратын адамның шешімімен конкурстық комиссияның құрамы бекітіледі, конкурстық комиссияның хатшысы айқындалады, қажет болған кезде сараптау комиссиясы құрылады не сарапшы айқындалады.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы құндық мәнде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген сегіз мың еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспайтын белгілі бір тауарды не белгілі бір жұмысты, көрсетілетін қызметті мемлекеттік сатып алу бойынша тұрақты негізде бір қаржы жылына конкурстық комиссия құрамын бекітеді, конкурстық комиссияның хатшысын айқындайды, сондай-ақ қажет болған кезде сараптау комиссиясын құрады не сарапшыны айқындайды;

2) не позднее 5 (пяти) рабочих дней до окончания срока представления конкурсных заявок организатор после формирования списка потенциальных поставщиков, согласно пункту 22 настоящих Правил направляет потенциальным поставщикам извещение об осуществлении государственных закупок в виде письменного запроса. Письменный запрос подписывается уполномоченным должностным лицом организатора закупок, с приложением проекта договора с указанием существенных условий и формы представления конкурсной заявки. Письменный запрос содержит следующие сведения:
о количестве товара, объемах выполняемых работ, оказываемых услуг, являющихся предметом проводимых государственных закупок, с указанием сумм, выделенных для государственных закупок;
техническую спецификацию закупаемых товаров, работ, услуг;
место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;
требуемые сроки поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;
о сроке начала и окончания представления потенциальными поставщиками конкурсных заявок.
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, не запрашиваются, за исключением квалификационного требования в части обладания правоспособностью (для юридических лиц) и гражданской дееспособностью (для физических лиц).
Заявка на участие в конкурсе потенциального поставщика, представляемая согласно приложениям 6 и 7 к типовой конкурсной документации, является формой выражения желания принять участие в государственных закупках способом конкурса в качестве потенциального поставщика и выражения согласия осуществить поставку товара (ов), выполнение работ, оказание услуг в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными в письменном запросе;
3) конкурсные заявки, представленные до окончания срока, указанного в письменном запросе организатора закупок, подлежат внесению в журнал регистрации конвертов с конкурсными заявками в хронологическом порядке по мере их представления.
Конверт с заявкой на участие в конкурсе, представленный без указания полного наименования и почтового адреса потенциального поставщика, не подлежит регистрации и вскрытию;
4) не позднее одного рабочего дня со дня окончания представления конвертов с конкурсными заявками конкурсная комиссия вскрывает конверты с конкурсными заявками потенциальных поставщиков и осуществляет рассмотрение конкурсных заявок потенциальных поставщиков для определения потенциальных поставщиков, соответствующих требованиям письменного запроса, и не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня вскрытия конкурсных заявок определяет победителем конкурса потенциального поставщика, конкурсная заявка которого соответствует требованиям письменного запроса, и предложившего наименьшее конкурсное ценовое предложение.
При этом, заявки на участие в конкурсе/лоте потенциальных поставщиков, по которым не подавалось ходатайство о включении его в список потенциальных поставщиков, остаются без рассмотрения.
При равенстве наименьших цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков, победителем признается участник конкурса, ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков которого подано на веб-портале ранее других потенциальных поставщиков.
При равенстве наименьших цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков, по закупкам, где список потенциальных поставщиков, в адрес которых направлялись извещения, был дополнен заказчиком по основанию, предусмотренному частью второй пункта 21 настоящих Правил, победителем признается участник конкурса, конкурсное ценовое предложение которого зарегистрировано в журнале регистрации заявок на участие в конкурсе ранее конкурсных ценовых предложений других потенциальных поставщиков.
Конкурсная комиссия при необходимости запрашивает в письменной форме у потенциальных поставщиков разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в конкурсе, а также с целью уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в конкурсе, в письменной форме запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
Не допускаются запросы и иные действия конкурсной комиссии, связанные с приведением заявки на участие в конкурсе в соответствие с требованиями конкурсной документации. Под приведением заявки на участие в конкурсе в соответствие с требованиями конкурсной документации понимаются действия конкурсной комиссии, направленные на дополнение заявки на участие в конкурсе недостающими документами, замену документов, представленных в заявке на участие в конкурсе, приведение в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов;

2) конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастырғаннан кейін, 22-тармаққа сәйкес әлеуетті өнім берушілерге жазбаша сұрау салу түрінде мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді. Конкурстық құжаттама сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті лауазымды адамы қол қойған жазбаша сұрау салу түрінде шарттың жобасын қоса бере отырып, конкурстық өтінімді берудің елеулі талаптары мен нысанын көрсете отырып ресімделеді. Жазбаша сұрау салу мынадай:
мемлекеттік сатып алу үшін бөлінген сомаларды көрсете отырып, өткізілетін мемлекеттік сатып алудың нысанасы болып табылатын тауарлардың саны, орындалатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемі туралы;
сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігі;
тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны;
тауарларды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің талап етілетін мерзімдері;
әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерін берудің басталатын және аяқталатын мерзімі туралы мәліметтерді қамтиды.
Құқық қабілеттілігіне (заңды тұлғалар үшін) және азаматтық әрекет қабілеттілігіне (жеке тұлғалар үшін) ие болу бөлігінде біліктілік талаптарын қоспағанда, әлеуетті өнім берушілерден біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар сұратылмайды.
Әлеуетті өнім берушінің үлгілік конкурстық құжаттамаға 6 және 7-қосымшаларға сәйкес берілетін конкурсқа қатысуға өтінімі әлеуетті өнім беруші ретінде конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуға қатысу ниетін білдіру және тауар(лар)ды жеткізуді, жұмыстарды орындауды, қызметтерді көрсетуді жазбаша сұрау салуда көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес жүзеге асыруға келісімін білдіру нысаны болып табылады;
3) сатып алуды ұйымдастырушының жазбаша сұрау салуында көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін ұсынылған конкурстық өтінімдер олардың ұсынылуына қарай хронологиялық тәртіппен конкурстық өтінімдері бар конверттерді тіркеу журналына енгізуге жатады.
Әлеуетті өнім берушінің толық атауы мен пошталық мекенжайы көрсетілмей ұсынылған конкурсқа қатысуға өтінімі бар конверт тіркелмейді және ашылмайды;
4) әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдері бар конверттерді конкурстық комиссия конкурстық өтінімдері бар конверттерді ұсыну аяқталған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей ашады және жазбаша сұрау салу талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау үшін әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерін қарауды жүзеге асырады және конкурстық өтінімдер ашылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей конкурстық өтінімі жазбаша сұрау салу талаптарына сәйкес келетін және ең аз конкурстық баға ұсынған әлеуетті өнім берушіні конкурс жеңімпазы деп айқындайды.
Бұл ретте, оны әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхат берілмеген әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа/лотқа қатысуға өтінімдер қараусыз қалады.
Егер бірнеше әлеуетті өнім берушілер ең аз конкурстық баға ұсынысын ұсынса, әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхаты басқа әлеуетті өнім берушілерден бұрын веб-порталда берілген әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
Осы Қағидалардың 21-тармағының екінші бөлігінде көзделген негіз бойынша тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушілердің атына хабарламалар жіберілген әлеуетті өнім берушілердің тізімін толықтырған сатып алу бойынша әлеуетті өнім берушілердің конкурстық баға ұсыныстарының ең төмен бағалары тең болған кезде конкурстық баға ұсынысы конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналында бұрын тіркелген конкурсқа қатысушы жеңімпаз болып танылады.
Конкурстық комиссия, қажет болған жағдайда, конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстырып тексеруді жеңілдету үшін әлеуетті өнім берушілердің өтінімдеріне байланысты түсіндірмелерді жазбаша нысанда, сондай-ақ конкурсқа қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында қажетті ақпаратты тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан жазбаша нысанда сұратады.
Конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдерді конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келтіруге байланысты сұрау салулары мен өзге де іс-қимылдарына жол берілмейді. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келтіру деп конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдерді жетіспейтін құжаттармен толықтыруға, конкурсқа қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тиісінше ресімделмеген құжаттарды сәйкес келтіруге бағытталған іс-қимылдары түсініледі;

5) конкурсная заявка потенциального поставщика подлежит отклонению, если:
конкурсное ценовое предложение превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров, работ, услуг;
наличие налоговой задолженности в размере, превышающем шестикратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, а также несоответствие финансовой устойчивости, определяемые веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов;
в случае разглашения и передачи третьим лицам служебной информации ограниченного распространения потенциальными поставщиками;
имеет ограничения, предусмотренные статьей 7 Закона;
отсутствия либо недостаточности суммы обеспечения заявки на участие в конкурсе;
потенциальный поставщик не согласен либо предлагает изменить и (или) дополнить существенные условия проекта договора о государственных закупках;
потенциальный поставщик представил более одного конкурсного ценового предложения;
потенциальный поставщик не представил заявку на участие в конкурсе, техническую спецификацию, конкурсное ценовое предложение либо представил их по не соответствующей форме;
потенциальным поставщиком не представлена техническая спецификация либо представлена техническая спецификация, не соответствующая требованиям письменного запроса, за исключением случаев представления технической спецификации с более лучшими техническими, качественными и функциональными характеристиками;
конкурсное ценовое предложение участника конкурса является демпинговым, за исключением государственных закупок товаров, работ, услуг, предусмотренных пунктом 116 настоящих Правил при условии внесения потенциальным поставщиком антидемпинговой суммы (при наличии);
отклонение конкурсных заявок по иным основаниям не допускается;
6) решение об итогах конкурса оформляется в письменном виде с указанием следующих сведений:
полное наименование заказчика и организатора, их почтовый адрес;
название проведенных государственных закупок товаров, работ, услуг;
полное наименование потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, заявленные ими цены на товары, работы, услуги;
об отклоненных конкурсных заявках с обоснованием причин отклонения;
о победителе конкурса;
7) не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня окончания срока представления конкурсных заявок организатор закупок путем направления уведомления информирует всех потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки, об итогах конкурса.";
часть вторую пункта 119 изложить в следующей редакции:
"Государственные закупки способом конкурса признаются состоявшимися в случае, если на участие в конкурсе представлена одна заявка, соответствующая квалификационным требованиям и (или) требованиям конкурсной документации либо письменному запросу. При этом цена заключенного договора не должна превышать конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика, указанное в заявке на участие в конкурсе.";

5) әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімі, егер:
конкурстық баға ұсынысы осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асатын болса;
республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген алты еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын мөлшерде салық берешегінің болуы, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайтын қаржылық орнықтылықтың сәйкес келмеуі;
әлеуетті өнім берушілермен шектеулі таратылатын қызметтік ақпаратты үшінші тұлғаларға жария ету және беру фактісінің анықталуы;
Заңның 7-бабында көзделген шектеулер болса;
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасының болмауы немесе жеткіліксіздігі;
әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасының талаптарымен келіспесе не өзгертуді және (немесе) маңызды талаптармен толықтыруды ұсынса;
әлеуетті өнім беруші біреуден артық конкурстық баға ұсынысын ұсынса;
әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімді, техникалық ерекшелікті, конкурстық баға ұсынысын ұсынбаған не оларды тиісті емес нысан бойынша ұсынған жоқ;
әлеуетті өнім беруші техникалық ерекшелік ұсынбаса не техникалық, сапалық және функционалдық сипаттамалары неғұрлым үздік техникалық ерекшелікті ұсынған жағдайларды қоспағанда, жазбаша сұрау салудың талаптарына сәйкес келмейтін техникалық ерекшелік ұсынса, қабылданбай қайтарылуға жатады;
осы Қағидаларға сәйкес әлеуетті өнім беруші демпингке қарсы соманы (бар болса) енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 116-тармағында көзделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды қоспағанда, конкурсқа қатысушының конкурстық баға ұсынысы демпингтік болып табылса;
конкурстық өтінімдерді өзге негіздемелер бойынша қабылдамай қайтаруға жол берілмейді;
6) конкурстың қорытындылары туралы шешім мынадай:
тапсырыс беруші мен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының толық атауы, олардың пошта мекенжайы;
өткізілген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алудың атауы;
конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін конкурстық өтінімдерін ұсынған әлеуетті өнім берушілердің толық атауы, олардың тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге мәлімдеген бағалары;
кері қайтару себептерінің негіздемесін бере отырып, қабылданбаған конкурстық өтінімдер туралы;
конкурс жеңімпазы туралы мәліметтерді көрсете отырып, жазбаша түрде ресімделеді;
7) конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей, сатып алуды ұйымдастырушы хабарлама жіберу арқылы конкурстық өтінімдерін ұсынған барлық әлеуетті өнім берушілерді конкурстың қорытындылары туралы хабардар етеді.";
119-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер конкурсқа қатысуға біліктілік талаптарына және (немесе) конкурстық құжаттаманың не жазбаша сұрау салудың талаптарына сай келетін бір өтінім ұсынылса, конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу өткізілді деп танылады. Бұл ретте жасалған шарттың бағасы конкурсқа қатысуға арналған өтінімде көрсетілген әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысынан аспауға тиіс.";

пункты 122 и 123 изложить в следующей редакции:
"122. Конкурсная документация по государственным закупкам услуг по организации питания для нужд Вооруженных Сил оформляется по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
123. Протокол об итогах государственных закупок услуг по организации питания для нужд Вооруженных Сил способом конкурса оформляется согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Произведенный расчет баллов по критериям выбора поставщика услуг по организации питания для нужд Вооруженных Сил оформляется по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.";
пункты 125, 126 и 127 изложить в следующей редакции:
"125. При государственных закупках услуг по организации питания для нужд Вооруженных Сил:
1) не осуществляются процедуры оценки и сопоставления ценовых предложений потенциальных поставщиков;
2) не оформляется протокол о допуске к участию в конкурсе;
3) требования статьи 13 Закона не распространяются.
126. Победителем конкурса государственных закупок услуг по организации питания для нужд Вооруженных Сил признается потенциальный поставщик, соответствующий квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, и набравший наибольшее количество баллов.
127. Если иное не предусмотрено настоящим подразделом Правил, государственные закупки услуг по организации питания для нужд Вооруженных Сил осуществляются в соответствии с Законом и настоящими Правилами.";
дополнить пунктом 136-2 следующего содержания:
"136-2. Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, не запрашиваются, за исключением квалификационного требования в части обладания правоспособностью (для юридических лиц) и гражданской дееспособностью (для физических лиц).";
пункты 149 и 150 изложить в следующей редакции:
"149. Если потенциальный поставщик, занявший второе место, не подписал в установленный срок, подписанный заказчиком договор о государственных закупках, либо, заключив договор о государственных закупках, не внес обеспечение исполнения договора о государственных закупках, обеспечение аванса (при наличии), антидемпинговой суммы (при наличии), заказчик осуществляет государственные закупки конкурентными способами, определенными статьей 10 Закона.
150. Поставщик после подписания договора сторонами в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заказчиком заключенного договора о государственных закупках вносит обеспечение исполнения договора о государственных закупках, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс), а также сумму в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при наличии), за исключением поставщика, находящегося в реестре казахстанских товаропроизводителей по проводимым государственным закупкам товаров.";
пункт 156 изложить в следующей редакции:

122 және 123-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"122. Қарулы Күштердің қажеттілігі үшін тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстық құжаттама осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
123. Қарулы Күштердің қажеттілігі үшін конкурс тәсілімен тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттама осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
Қарулы Күштердің қажеттілігі үшін тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді берушіні таңдау өлшемшарттары бойынша жүргізілген баллдар есебі осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.";
125, 126 және 127-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"125. Қарулы Күштердің қажеттілігі үшін тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу кезінде:
1) әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын бағалау мен салыстыру рәсімдері жүзеге асырылмайды;
2) конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттама ресімделмейді;
3) Заңның 13-бабының талаптары қолданылмайды.
126. Біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келетін және неғұрлым көп балл санын жинаған әлеуетті өнім беруші Қарулы Күштердің қажеттілігі үшін тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу конкурсының жеңімпазы болып танылады.
127. Қағидалардың осы кіші бөлімінде өзгеше көзделмесе, Қарулы Күштердің қажеттілігі үшін тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәртібі Заңға және осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 136-2-тармақпен толықтырылсын:
"136-2. Құқық қабілеттілігіне (заңды тұлғалар үшін) және азаматтық әрекет қабілеттілігіне (жеке тұлғалар үшін) ие болу бөлігінде біліктілік талаптарын қоспағанда, әлеуетті өнім берушілерден біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар сұратылмайды.";
149 және 150-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"149. Егер тапсырыс берушінің қолы қойылған мемлекеттік сатып алу туралы шартқа екінші орын алған әлеуетті өнім беруші белгіленген мерзімде қол қоймаса не мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасаса отырып, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты (бар болса), демпингке қарсы соманы (бар болса) қамтамасыз етуді енгізбесе, тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алуды Заңның 10-бабында көзделген бәсекелестік тәсілдермен жүзеге асырады.
150. Өнім беруші тараптар шартқа қол қойғаннан кейін тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шартты тіркеген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді (шартта аванс көзделген жағдайда), сондай-ақ өткізілетін тауарларды мемлекеттік сатып алулар бойынша қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінде тұрған өнім берушіні қоспағанда, демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы (ол бар болса) енгізеді.";
156-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"156. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора, обеспечение аванса (при наличии), антидемпинговую сумму (при наличии) поставщику в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору, а также в случае предоставления поставщиком замены способа обеспечения исполнения договора в период действия договора.
При ненадлежащем исполнении поставщиком принятых обязательств по договору, заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора, обеспечение аванса (при наличии), антидемпинговую сумму (при наличии), при соблюдении в совокупности следующих условий:
1) выплаты поставщиком неустойки (штрафа, пени);
2) полного исполнения договорных обязательств;
3) отсутствия ущерба, причиненного заказчику.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
в приложении 5 к указанным Правилам:
в Типовой конкурсной документации по государственным закупкам:
второй абзац подпункта 2) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"нотариально засвидетельствованные документы, подтверждающие правоспособность (для юридических лиц), копию удостоверения личности, документ подтверждающего регистрацию в качестве индивидуального предпринимателя (для физического лица) (при этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя организатор при необходимости получает на сайте: www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков");";
подпункт 2) пункта 42 изложить в следующей редакции:
"2) отклоняет конкурсное ценовое предложение участника конкурса, если его цена является демпинговой, за исключением государственных закупок товаров, работ, услуг, предусмотренных пунктом 116 настоящих Правил при условии внесения потенциальным поставщиком антидемпинговой суммы (при наличии);";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Обеспечение заявки на участие в конкурсе возвращается в течение 7 (семь) рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания протокола о допуске к участию в конкурсе (указанный случай не распространяется на потенциальных поставщиков, признанных участниками конкурса);
3) подписания протокола об итогах государственных закупок способом конкурса (указанный случай не распространяется на участника конкурса, определенного победителем конкурса);

"156. Тапсырыс беруші енгізілген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді (бар болса), сондай-ақ демпингке қарсы соманы (бар болса) қамтамасыз ету сомасын өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, сондай-ақ өнім беруші шарттың қолданылу кезеңінде шарттың орындалуын қамтамасыз ету тәсілін ауыстыруды ұсынған жағдайда өнім берушіге қайтарады.
Өнім беруші шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған кезде тапсырыс беруші енгізілген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді (бар болса), демпингке қарсы соманы (бар болса), жиынтығында мынадай талаптар сақталған кезде қайтарады:
1) өнім берушінің тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) төлеуі;
2) шарттық міндеттемелерді толық орындау;
3) тапсырыс берушіге келтірілген залалдың болмауы.";
осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымшада:
Мемлекеттік сатып алу бойынша үлгілік конкурстық құжаттамада:
12-тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"құқық қабілеттілікті (заңды тұлғалар үшін) растайтын нотариат куәландырған құжаттар, жеке куәліктің көшірмесі, жеке кәсіпкер ретінде тіркеуді растайтын құжат (жеке тұлға үшін) (бұл ретте дара кәсіпкер ретінде тіркеудің бар болуы жөніндегі ақпаратты ұйымдастырушы қажет болған кезде www.kgd.gov.kz сайтындағы "Электрондық сервис/Салық төлеушілерді іздеу" қосымша парағынан алады);";
42-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әлеуетті өнім беруші демпингке қарсы соманы (бар болса) енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 116-тармағында көзделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды қоспағанда, егер оның бағасы демпингтік болып табылса, конкурсқа қатысушының конкурстық баға ұсынысын қабылдамайды;";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді әлеуетті өнім берушіге мынадай:
1) осы әлеуетті өнім беруші өзінің конкурсқа қатысуға өтінімін конкурсқа қатысуға өтiнiм берудің соңғы мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алған;
2) конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қойылған (аталған жағдай конкурсқа қатысушылар деп танылған әлеуетті өнім берушілерге қолданылмайды);
3) конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған (аталған жағдай конкурс жеңімпазы деп айқындалған конкурсқа қатысушыға қолданылмайды);

4) вступления в силу договора о государственных закупках и внесения победителем конкурса обеспечения исполнения договора о государственных закупках, предусмотренного конкурсной документацией, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс), суммы в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при наличии);
5) истечения срока действия заявки потенциального поставщика на участие в конкурсе;
6) в случае полного и надлежащего им исполнения обязательств по договору о государственных закупках до истечения срока внесения обеспечения исполнения договора.";
в приложении 6 к Типовой конкурсной документации:
в Заявке на участие в конкурсе (для юридических лиц):
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение исполнения договора о государственных закупках на сумму, составляющую 3 (три) процента от общей суммы договора (указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в конкурсной документации).
В случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение аванса в размере, равном авансу (если конкурсной документацией предусмотрена выплата аванса), а также сумму в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при представлении демпинговой цены по государственным закупкам товаров, работ, услуг, предусмотренных пунктом 116 настоящих Правил).";
в приложении 7 к Типовой конкурсной документации:
в Заявке на участие в конкурсе (для физического лица):
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. При признании нашей конкурсной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение исполнения договора о государственных закупках на сумму, составляющую 3 (три) процента от общей суммы договора (указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в конкурсной документации).
В случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение аванса в размере, равном авансу (если конкурсной документацией предусмотрена выплата аванса), а также сумму в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при представлении демпинговой цены по государственным закупкам товаров, работ, услуг, предусмотренных пунктом 116 настоящих Правил).";

4) мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енген және конкурс жеңімпазы конкурстық құжаттамада көзделген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, аванстық қамтамасыз етуді (шартта аванс көзделген жағдайда) демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы (бар болған кезде) енгізген;
5) әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтiнiмiнiң қолданылу мерзімі өткен;
6) шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелер толық және тиісінше орындалған жағдайлардың бірі басталған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қайтарылады.";
Үлгілік конкурстық құжаттамаға 6-қосымшада:
Конкурсқа қатысуға өтінімде (заңды тұлғалар үшін):
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Біздің конкурстық өтінім жеңді деп танылған жағдайда, біз мемлекеттік сатып алу туралы шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді шарттың жалпы сомасының 3 (үш) пайызын құрайтын сомада енгіземіз (егер конкурстық құжаттамада шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді енгізу көзделген болса көрсетіледі).
Біздің конкурстық өтінім жеңді деп танылған жағдайда біз мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді авансқа тең мөлшерде (егер конкурстық құжаттамада аванс төлеу көзделген болса), сондай-ақ демпингтік деп танылмайтын ең төмен рұқсат етілген бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшерде (осы Қағидалардың 116-тармағында көзделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша демпингтік бағаны ұсынған кезде) авансты қамтамасыз етуді енгіземіз.";
Үлгілік конкурстық құжаттамаға 7-қосымшада:
Конкурсқа қатысуға өтінімде (жеке тұлға үшін):
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Біздің конкурстық өтінім жеңді деп танылған жағдайда, біз мемлекеттік сатып алу туралы шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді шарттың жалпы сомасының 3 (үш) пайызын құрайтын сомада енгіземіз (егер конкурстық құжаттамада шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді енгізу көзделген болса көрсетіледі).
Біздің конкурстық өтінім жеңді деп танылған жағдайда біз мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді авансқа тең мөлшерде (егер конкурстық құжаттамада аванс төлеу көзделген болса), сондай-ақ демпингтік деп танылмайтын ең төмен рұқсат етілген бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшерде (осы Қағидалардың 116-тармағында көзделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша демпингтік бағаны ұсынған кезде) авансты қамтамасыз етуді енгіземіз.";

приложения 9 и 10 изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему Перечню;
в приложении 12 к указанным Правилам:
в Типовой конкурсной документации по государственным закупкам услуг по организации питания для нужд Вооруженных Сил:
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Организатор государственных закупок возвращает внесенное обеспечение заявки на участие в конкурсе потенциальному поставщику в течение 7 (семь) рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания протокола об итогах государственных закупок способом конкурса (указанный случай не распространяется на участника конкурса, определенного победителем конкурса);
3) вступления в силу договора о государственных закупках и внесения победителем конкурса обеспечения исполнения договора о государственных закупках, предусмотренного конкурсной документацией;
4) истечения срока действия заявки потенциального поставщика на участие в конкурсе.";
приложения 13 и 14 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5 и 6 к настоящему Перечню;
в приложении 16 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о государственных закупках товаров:
пункт 12.4. изложить в следующей редакции:
"12.4. Внесение изменений в заключенный Договор при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой выбора поставщика, допускается в случаях, предусмотренных в пункте 2 статьи 18 Закона.
При этом, в случае если поставщик находится в реестре казахстанских товаропроизводителей, не допускается замена поставляемого товара в рамках исполнения Договора на товар иностранного происхождения.".
3. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 октября 2024 года № 687 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35238) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления государственных закупок, утвержденных указанным приказом:
пункт 271-1 изложить в следующей редакции:
"271-1. В случае, если потенциальный поставщик находится в реестре казахстанских товаропроизводителей, веб-порталом автоматически присваивается условная скидка в размере 3 (трех) процентов.
При этом, данный критерий применяется при соответствии кода первых 6 (шести) цифр закупаемого товара с классификатором продукции по видам экономической деятельности, указанного в выписке из реестра казахстанских товаропроизводителей, выданной в установленном порядке в соответствии с приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 327 "Об утверждении Правил ведения реестра казахстанских товаропроизводителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36717).";

осы Тізбеге 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 9 және 10-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 12-қосымшада:
Қарулы Күштердің қажеттілігі үшін тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша үлгі конкурстық құжаттамада:
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді әлеуетті өнім берушіге мынадай:
1) осы әлеуетті өнім беруші өзінің конкурсқа қатысуға арналған өтінімін конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алған;
2) конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған (аталған жағдай конкурс жеңімпазы деп айқындалған конкурсқа қатысушыға қолданылмайды);
3) мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енген және конкурс жеңімпазы конкурстық құжаттамада көзделген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген;
4) әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтiнiмiнiң қолданылу мерзімі өткен жағдайлардың бірі орын алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қайтарып береді.";
осы Тізбеге 5 және 6-қосымшаларға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 13 және 14-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 16-қосымшада:
Тауарларды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартта:
12.4.-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12.4. Өнім берушіні таңдауға негіз болған сапаның өзгермеуі шарты мен басқа да шарттарда жасалған Шартқа өзгерістер енгізуге Заңның 18-бабы 2-тармағында көзделген жағдайларда жол беріледі.
Бұл ретте, егер өнім беруші қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне енгiзiлген болса, Шартты орындау шеңберiнде жеткiзiлетiн тауарды шетелдiк шығарылған тауарлармен ауыстыруға жол берiлмейдi.".
3. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 9 қазандағы № 687 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35238 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында:
271-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"271-1. Әлеуетті өнім беруші қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне енгізілген жағдайда, веб-портал автоматты түрде 3 (үш) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді.
Бұл ретте, осы өлшемшарттар сатып алынатын тауардың алғашқы 6 (алты) санының коды әлеуетті өнім берушінің "Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 327 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 28 тамызда № 36717 болып тіркелген) сәйкес белгіленген тәртіппен берілген Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінен үзінді көшірмесінде көрсетілген экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішіне сәйкес келген кезде қолданылады.";

дополнить пунктами 516-1, 516-2 и 516-3 следующего содержания:
"516-1. Государственные закупки способом из одного источника путем прямого заключения договора по основанию, предусмотренному подпунктом 41) пункта 3 статьи 16 Закона осуществляются с учетом выполнения государственным органом – разработчиком следующих последовательных мероприятий:
Государственный орган – разработчик предоставляет письмо обоснование о необходимости и целесообразности применения подпункта 41) пункта 3 статьи 16 Закона с указанием объемов и суммы приобретаемых товаров, работ, услуг и лиц, с которыми планируется заключение договора из одного источника, а также невозможности осуществления иными конкурентными способами, предусмотренными подпунктами 1), 2), 3) и 5) пункта 1 статьи 10 Закона следующим уполномоченным органам:
1) в сфере бюджетной политики;
2) в сфере строительства;
3) в сфере государственных закупок;
4) иным государственным органам, в случае если вопросы приобретения товаров, работ и услуг относятся к их компетенции.
516-2. Государственные органы соответствующей отрасли в пределах своей компетенции рассматривают представленное письмо обоснование государственного органа – разработчика на предмет соответствия принципам осуществления государственных закупок, отсутствия ограничений для участия, соответствия квалификационным требованиям, установленным законодательством о государственных закупках, требованиям бюджетного законодательства, архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, а также иного законодательства Республики Казахстан.
В случае согласования уполномоченными органами в сфере бюджетной политики, строительства, государственных закупок перечня товаров, работ и услуг, а также лиц, с которыми планируется заключение договора из одного источника, государственный орган – разработчик в установленном порядке вносит в Правительство Республики Казахстан проект письма на имя Главы государства.
516-3. Порядок предусмотренный пунктами 516-1 и 516-2 настоящих Правил применяется в том числе в случае внесения изменений и (или) дополнений в действующие решения Правительства Республики Казахстан, разработанных в рамках подпункта 41) пункта 3 статьи 16 Закона.";
в приложении 4 к указанным Правилам:
в Конкурсной документации:
подпункт 2) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"2) техническую спецификацию с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются описание функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик закупаемых товаров, работ, услуг, в том числе с указанием на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, и иные характеристики по формам согласно приложениям 13, 14, 15 и 16 к настоящей КД для работ или услуг, приложению 17 к настоящей КД для товаров.
При осуществлении закупок товаров, на которые решением Правительства Республики Казахстан установлены изъятия из национального режима, потенциальным поставщикам необходимо предоставить техническую спецификацию исключительно на товар собственного производства, в соответствии выпиской из реестра казахстанских товаропроизводителей, выданной в установленном порядке в соответствии с приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 327 "Об утверждении Правил ведения реестра казахстанских товаропроизводителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36717);
При необходимости в технической спецификации указывается нормативно-техническая документация;
Потенциальный поставщик в соответствии с требованиями заказчика предоставляет техническую спецификацию о каждом комплектующем товаре по отдельности.";
в приложении 17 к конкурсной документации:
в Технической спецификации предлагаемых товаров (представляется потенциальным поставщиком на каждый лот в отдельности):
пункт 5 изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы 516-1, 516-2 және 516-3-тармақтармен толықтырылсын:
"516-1. Заңның 16-бабы 3-тармағының 41) тармақшасында көзделген негіз бойынша шартты тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу мемлекеттік органның – әзірлеушінің мынадай реттілікпен іс-шараларды орындауын ескере отырып жүзеге асырылады:
Мемлекеттік орган – әзірлеуші сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемі мен сомасын және бір көзден шарт жасасу жоспарланып отырған тұлғаларды көрсете отырып, Заңның 16-бабы 3-тармағының 41) тармақшасын қолдану қажеттілігі мен орындылығы туралы, сондай-ақ Заңның 10-бабы 1-тармағының 1), 2), 3) және 5) тармақшаларында көзделген басқа да бәсекелес тәсілдермен жүзеге асыру мүмкін еместігі туралы негіздеме хатын мынадай уәкілетті мемлекеттік органдарға:
1) бюджеттік саясат саласындағы;
2) құрылыс саласындағы;
3) мемлекеттік сатып алу саласындағы;
4) егер тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу мәселелері олардың құзыретіне жататын жағдайда өзге мемлекеттік органдарға ұсынады.
516-2. Тиісті саладағы мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде мемлекеттік орган – әзірлеуші ұсынған негіздеме хатын мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаттарына сәйкестігі, қатысуға шектеулердің болмауы, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігі, бюджеттік заңнама, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының өзге де заңнамасы талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
Бюджеттік саясат, құрылыс, мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті органдармен тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесін, сондай-ақ бір көзден шарт жасасу жоспарланып отырған тұлғаларды келісілген жағдайда мемлекеттік орган – әзірлеуші белгіленген тәртіпте Мемлекет басшысының атына хат жобасын Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.
516-3. Осы Қағидалардың 516-1 және 516-2-тармақтарында көзделген тәртіп Қазақстан Республикасы Үкіметінің Заңның 16-бабы 3-тармағының 41) тармақшасы шеңберінде әзірленген қолданыстағы шешімдеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде де қолданылады.";
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшада:
Конкурстық құжаттамада:
18-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып техникалық ерекшелікті қамтиды. Бұл ретте ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары, оның ішінде тауарлық белгілерін, қызмет көрсету белгілерін, фирмалық атауларын, патенттерін, пайдалы моделдерін, өндірістік үлгілерін, тауардың шығу жері мен өндірушінің атауын, және басқа да сипаттамаларын көрсете отырып, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер үшін осы КҚ-ға 13, 14, 15 және 16-қосымшаларға, тауарлар үшін осы КҚ-ға 17-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша көрсетіледі. Қажет болған жағдайда техникалық ерекшелікте нормативтік-техникалық құжаттама көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен ұлттық режимнен алып қою белгіленген тауарларды сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушілер "Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 327 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 28 тамызда № 36717 болып тіркелген) сәйкес белгіленген тәртіппен берілген Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінен үзінді көшірмесіне сәйкес тек қана өз өндірісінің тауарына техникалық ерекшелік беру қажет;
Қажет болған жағдайда техникалық ерекшелікте нормативтік-техникалық құжаттама көрсетіледі;
Әлеуетті өнім беруші тапсырыс берушінің талаптарына сәйкес әрбір жинақтаушы тауар туралы техникалық ерекшелікті жеке ұсынады.";
Конкурстық құжаттамаға 17-қосымшада:
Ұсынылатын тауарлардың техникалық ерекшелігінде (әлеуетті өнім беруші әр лот үшін жеке ұсынады):
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. При осуществлении закупок товаров, на которые решением Правительства Республики Казахстан установлены изъятия из национального режима, потенциальным поставщикам необходимо предоставить техническую спецификацию исключительно на товар собственного производства, в соответствии выпиской из реестра казахстанских товаропроизводителей, выданной в установленном порядке в соответствии с приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 327 "Об утверждении Правил ведения реестра казахстанских товаропроизводителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36717).".
Приложение 1 к перечню
некоторых приказов
Министра финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 августа 2024 года № 546
Перечень товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом
Наименование товаров, работ, услуг
Способ осуществления государственных закупок
1.
Работы по разработке технико-экономического обоснования и градостроительных проектов
Конкурс
2.
Работы по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов, осуществляемые аккредитованными экспертными организациями
Конкурс
3.
Строительно-монтажные работы
Конкурс использованием рейтингово-балльной системы
4.
Работы по разработке проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации
Конкурс использованием рейтингово-балльной системы
5.
Инжиниринговые услуги по техническому надзору и (или) управлению проектами по строительно-монтажным работам
Конкурс использованием рейтингово-балльной системы
6.
Услуги по переработке, обезвреживанию, утилизации и (или) уничтожению опасных отходов
Конкурс
7.
Услуги связи
Конкурс
Примечание: Требования настоящего Перечня не распространяется на закупки, осуществляемые в рамках пункта 3 статьи 16 Закона "О государственных закупках".
Приложение 2 к перечню
некоторых приказов
Министра финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Годовой план государственных закупок товаров, работ, услуг на ____ год/
предварительный годовой план государственных закупок товаров, работ,
услуг на ___ год (выбрать одно из указанных значений)
Общие сведения
БИН заказчика
Для государственных учреждений
Наименование заказчика (на государственном языке)
Наименование заказчика (на русском языке)
Финансовый год
код ГУ
фонд
1
2
3
4
5
6
Утверждаю:
___________________________
(указать полное наименование
заказчика и фамилию, имя,
отчество (при его наличии)
его должностного лица)
План государственных закупок товаров, работ и услуг
Тип пункта плана
БИН организатора
Для государственных учреждений
Администратор бюджетной программы
Программа
Подпрограмма
Специфика
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Вид предмета закупок
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг на государственном языке
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг на русском языке
Краткая характеристика (описание) товаров, работ, услуг на государственном языке
Краткая характеристика (описание) товаров, работ, услуг на русском языке
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Дополнительная характеристика (на государственном языке) *
Дополнительная характеристика (на русском языке) *
Способ закупок
Единица измерения
Количество, объем
Цена за единицу**, тенге
Общая сумма, утвержденная для закупки **, тенге
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
Утвержденная сумма на первый год трехлетнего периода
Прогнозная сумма на второй год трехлетнего периода **, тенге
Прогнозная сумма на третий год трехлетнего периода **, тенге
Планируемый срок осуществления государственных закупок (месяц)
Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
Место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (код населенного пункта в соответствии с КАТО)
Размер авансового платежа, %
21
22
23
24
25
26
27
*не обязательно для заполнения
**без учета налога на добавленную стоимость
Расшифровка аббревиатур:
БИН - бизнес-идентификационный номер;
ГУ - государственное учреждение.
Приложение 3 к перечню
некоторых приказов
Министра финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 9
к Типовой конкурсной
документации
Сведения о квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком при закупках работ)
Наименование конкурса __________________________________________
№ лота _________________________________________________________
Наименование лота ______________________________________________

"5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен ұлттық режимнен алып қою белгіленген тауарларды сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушілер "Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 327 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 28 тамызда № 36717 болып тіркелген) сәйкес белгіленген тәртіппен берілген Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінен үзінді көшірмесіне сәйкес тек қана өз өндірісінің тауарына техникалық ерекшелік беру қажет.".
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 15 тамыздағы
№ 546 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілі
1.
Техникалық-экономикалық негіздеме мен қала құрылысы жобаларын әзірлеу жөніндегі жұмыстар
Конкурс
2.
Аккредиттелген сараптамалық ұйымдармен жүзеге асырылатын объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама бойынша жұмыстар
Конкурс
3.
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурс
4.
Жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстар
Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурс
5.
Құрылыс-жөндеу жұмыстары бойынша техникалық қадағалау және (немесе) жобаларды басқару жөніндегі инжинирингтік қызметтер
Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурс
6.
Қауіпті қалдықтарды қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою жөніндегі қызметтер
Конкурс
7
Байланыс қызметі
Конкурс
Ескертпе: Осы Тізбенің талаптары "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңның 16-бабының 3-тармағы шеңберінде жүзеге асырылатын сатып алуларға қолданылмайды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
1-қосымша
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алудың _______ жылға арналған жылдық жоспары/тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алудың _______ жылға арналған алдын ала жылдық жоспары (көрсетілген мәндердің біреуін таңдау керек)
Жалпы мәліметтер
Тапсырыс берушінің БСН
Мемлекеттік мекемелер үшін
Тапсырыс берушінің атауы (мемлекеттік тілде)
Тапсырыс берушінің атауы (орыс тілінде)
Қаржы жылы
ММ коды
қор
1
2
3
4
5
6
Бекітемін:
___________________________
(тапсырыс берушінің толық
атауын және оның лауазымды
адамының тегін, атын,
әкесінің атын (ол бар болса)
көрсету керек)
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жоспары
Жоспар тармағының типі
Ұйымдастырушының БСН
Мемлекеттік мекемелер үшін
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Сатып алу нысанасының түрі
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің мемлекеттік тілдегі атауы
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің орыс тіліндегі атауы
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің мемлекеттік тілде қысқаша сипаттамасы (сипаты)
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің орыс тіліндегі қысқаша сипаттамасы (сипаты)
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Қосымша сипаттама (мемлекеттік тілде)*
Қосымша сипаттама (орыс тілінде)*
Сатып алу тәсілі
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Бір бірлігі үшін бағасы*, теңге
Сатып алу үшін бекітілген жалпы сомасы **, теңге
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
Үш жылдық кезеңнің бірінші жылына бекітілген сома
Үш жылдық кезеңнің екінші жылына арналған болжамды сома **, теңге
Үш жылдық кезеңнің үшінші жылына арналған болжамды сома **, теңге
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың жоспарланған мерзімі (ай)
Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі
Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны (ӘАБК сәйкес елді мекеннің коды)
Аванстық төлемнің мөлшер, %
21
22
23
24
25
26
27
* толтыру үшін міндетті емес
** қосылған құн салығын есепке алмағанда
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ММ – мемлекеттік мекеме.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Үлгілік конкурстық құжаттамаға
9-қосымша
Біліктілік туралы мәліметтер (жұмыстарды сатып алған кезде әлеуетті өнім беруші толтырады)
Конкурстың атауы _______________________
Лоттың № _______________________________
Лоттың атауы ___________________________

1. Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование __________________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП_____________________________________________
2. Объем выполненных потенциальным поставщиком работ в течение последних 10 (десяти) лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на конкурсе, с приложением копий подтверждающих документов* (заполняется при наличии).
Наименование работы
Место выполнения работы (местонахождение объекта)
Наименование заказчика
Год, месяц завершения работ
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, тенге
3. Потенциальный поставщик указывает сведения о наличии оборудования (механизмов, машин), предусмотренного конкурсной документацией, либо аналогичного (дополнительного) оборудования (механизмов, машин), необходимого для выполнения работ, с приложением копий подтверждающих документов**.
Наименование оборудования (механизмов, машин)
Количество имеющихся единиц
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
4. Сведения о трудовых ресурсах с приложением копий подтверждающих документов**.
Фамилия, имя, отчество руководителя потенциального поставщика и его подпись работников (приложить копию удостоверения личности)
Должность
Гражданство
Квалификация по документу об образовании (приложить копию документа об образовании)
1
2
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание: * если предметом конкурса является строительство, документами, подтверждающими опыт работы, являются копии актов выполненных работ и приемки объектов в эксплуатацию;
если предметом конкурса являются иные виды работ, в том числе текущий ремонт, то документами, подтверждающими опыт работы, являются копии актов выполненных работ и счетов-фактур;
если предметом конкурса является новое строительство, учитывается опыт работы только строительства новых объектов;
если предметами конкурса являются расширение, модернизация, техническое перевооружение и реконструкция, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения и реконструкции существующих объектов, за исключением капитального ремонта;
если предметом конкурса является капитальный ремонт, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции и капитального ремонта существующих объектов.
При расчете опыта работы в сфере строительства учитываются функциональное назначение и отраслевая принадлежность объектов строительства (аналогичность или схожесть ранее выполненных работ по видам строительства) и их технической сложности, определенной в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
** Представление копий подтверждающих документов обязательно только по тем сведениям, указание которых предусмотрено в конкурсной документации. Когда конкурсной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, копии подтверждающих документов не представляется.

1. Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы __________________________________
БСН/ЖСН/ССН/ТЕН ____________________
2. Әлеуетті өнім беруші ағымдағы жылдың алдындағы соңғы 10 (он) жыл ішінде орындаған, конкурста сатып алынатындарға ұқсас (осындай) жұмыс көлемі, растаушы құжаттардың* көшірмелері қоса беріледі* (болған жағдайда толтырылады).
Жұмыстың атауы
Жұмыс орындалатын жер (объектінің орналасқан жері)
Тапсырыс берушінің атауы
Жұмыс аяқталатын жыл, ай
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
3. Әлеуетті өнім беруші растаушы құжаттардың көшірмелермен қоса, жұмыстарды орындау үшін қажетті, конкурстық құжаттамада көзделген жабдықтың (механизмдер, машиналар) не ұқсас (қосымша) жабдықтың (механизмдер, машиналар) бар екендігі туралы мәліметтерді көрсетеді**.
Жабдықтың (механизмдердің, машиналардың) атауы
Қолда бар бірліктердің саны
Жай-күйі (жаңа, жақсы, нашар)
Меншікті (меншік құқығын растаушы құжаттарды қоса беру), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растаушы құжаттар қоса беріледі)
Растаушы құжаттың атауы, күні мен нөмірі
4. Растаушы құжаттардың көшірмелерімен қоса, еңбек ресурстары туралы мәліметтер**.
Жұмыскерлердің тегі, аты, әкесінің аты (жеке куәлігінің көшірмесі қоса беріледі)
Лауазымы
Азаматтығы
Білімі туралы құжат бойынша біліктілігі (білімі туралы құжаттың көшірмесі қоса беріледі)
1
2
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:
* егер конкурстың нысанасы құрылыс болса, орындалған жұмыстар және объектілерді пайдалануға қабылдау актілерінің көшірмесі жұмыс тәжірибесін растау құжаты болып табылады;
егер конкурстың нысанасы жұмыстың өзге түрі оның ішінде ағымдағы жөндеу болса, орындалған жұмыстар актілерінің және шот-фактуралардың көшірмесі жұмыс тәжірибесін растау құжаты болып табылады;
егер конкурстың нысанасы жаңа құрылыс болып табылса, жаңа объектілерді салудағы жұмыс тәжірибесі ғана ескеріледі;
егер конкурстың нысанасы кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жасақтау және қайта жаңғырту болып табылса, онда күрделі жөндеуді қоспағанда, объектілерді салудағы, бар объектілерді кеңейтудегі, жаңғыртудағы, техникалық қайта жасақтаудағы және қайта жаңғыртудағы жұмыс тәжірибесі ескеріледі;
егер конкурстың нысанасы күрделі жөндеу болып табылса, онда жаңа объектілерді салудағы, бар объектілерді кеңейтудегі, жаңғыртудағы, техникалық қайта жасақтаудағы және қайта жаңғыртудағы жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Құрылыс саласындағы жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес айқындалған құрылыс объектілерінің функционалдық мақсаты мен салалық тиесілілігі (құрылыс түрлері бойынша бұрын орындалған жұмыстардың ұқсастығы немесе ұқсас болуы) және олардың техникалық күрделілігі ескеріледі.
** Растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну конкурстық құжаттамада көрсетілуі көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Конкурстық құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде талаптар көзделмеген кезде растайтын құжаттардың көшірмелері ұсынылмауы мүмкін.

При наличии требования по стажу, документами, подтверждающими стаж работника, являются копии выписки из Единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах и одного из документов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 8) статьи 35 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (при этом, учитывается только документ, в котором подтверждается стаж работника по требуемой специальности/квалификации согласно конкурсной документации).
При этом стаж работника учитывается за последние 10 (десять) лет.
___________________/____________________/
(Должность, Ф.И.О. руководителя потенциального поставщика и его подпись)
руководителя потенциального поставщика и его подпись)
место печати (для физического лица, если таковая имеется)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность).
Приложение 4 к перечню
некоторых приказов
Министра финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 10
к Типовой конкурсной
документации
Сведения о квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком при закупках услуг)
Наименование конкурса __________________________________________
№ лота _________________________________________________________
Наименование лота ______________________________________________
1. Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование __________________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП
2. Объем оказанных потенциальным поставщиком услуг в течение последних 5 (пяти) лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на конкурсе, с приложением копий подтверждающих документов (заполняется при наличии).
Наименование услуги
Место оказания услуги
Наименование заказчика
Год и месяц оказания услуги (с __ по __)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, тенге
3. Потенциальный поставщик указывает сведения о наличии материальных ресурсов, предусмотренных конкурсной документацией, необходимых для оказания услуг с приложением копий подтверждающих документов.
Наименование материальных ресурсов
Количество имеющихся единиц (штук)
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа

Өтілі бойынша талап бар болған жағдайда, аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан үзінді көшірмелері 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабы 1), 2), 3), 4), 5) және 8) тармақшаларында көзделген құжаттардың бірі қызметкердің өтілін растайтын құжат болып табылады (бұл ретте, конкурстық құжаттамаға сәйкес қызметкердің талап етілетін мамандық/біліктілік бойынша өтілі расталатын құжат қана ескеріледі).
Бұл ретте қызметкердің соңғы 10 (он) жылдағы өтілі ескеріледі.
_______________________/____________________/
(Әлеуетті өнім беруші басшысының лауазымы, Т.А.Ә. және оның қолы)
мөр орны (жеке тұлға үшін, ол бар болса)
Аббревиатураларды таратып жазу:
СН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
СН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ЕН – төлеушіні есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі аты әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Үлгілік конкурстық құжаттамаға
10-қосымша
Біліктілігі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші қызметтерді сатып алу кезінде толтырады)
Конкурстың атауы _______________________________________________
Лоттың №______________________________________________________
Лоттың атауы ___________________________________________________
1. Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы _________________________________________________________
БСН/ЖСН/ССН/ТЕН _____________________________________________
2. Растаушы құжаттардың (болған жағдайда толтырылады) көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті өнім берушінің ағымдағы жылдың алдындағы соңғы 5 (бес) жыл ішінде конкурста сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) көрсеткен қызметінің көлемі.
Көрсетілген қызметтің атауы
Қызмет көрсету орны
Тапсырыс берушінің атауы
Қызмет көрсету жылы мен айы (__ бастап __дейін)
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
3. Әлеуетті өнім беруші қызметті көрсету үшін қажетті растаушы құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, конкурстық құжаттамада көзделген материалдық ресурстардың болуы туралы мәліметтерді көрсетеді.
Материалдық ресурстардың атауы
Қолда бар бірліктердің саны (дана)
Жай-күйі (жаңа, жақсы, нашар)
Жеке меншік (меншік құқығын растаушы құжаттар қоса берілсін), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растаушы құжаттар қоса берілсін)
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі

4. Потенциальный поставщик указывает сведения о квалифицированных работниках для выполнения возложенных на них обязанностей, необходимых в целях оказания услуг по данному конкурсу (лоту), с приложением копий подтверждающих документов.
Фамилия, имя, отчество руководителя потенциального поставщика и его подпись работника (приложить копию документа, удостоверяющего личность)
Стаж работы в сфере оказания услуг, закупаемых на данном конкурсе
Документ о квалификации (указать номер и дату выдачи диплома об образовании, сертификата, аттестата приложить их копии)
Категория, разряд, класс по специальности
заполняется при условии, если требования к работникам и по наличию таких работников указаны в технической спецификации по данному конкурсу (лоту).
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:
1. Документами, подтверждающими опыт работы по договорам о государственных закупках, являются копии актов оказанных услуг (акты выполненных работ) и счет-фактуры.
При осуществлении государственных закупок услуг технического надзора документом, подтверждающим опыт работы, является акт приемки объекта в эксплуатацию по форме, утвержденной уполномоченным органом в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
При оказании услуг связанных с оказанием услуг, предусмотренных статьей 397 Налогового кодекса, а также услуг, учет которых производится посредством сертифицированных систем (приборов) учета, в том числе коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, газоснабжение) и услуг связи документом, подтверждающим опыт работы является копия счет-фактуры.
2. Предоставление копий подтверждающих документов обязательно только по тем сведениям, указание которых предусмотрено в конкурсной документации. Когда конкурсной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, копии подтверждающих документов не представляется.
3. Документом, подтверждающим право аренды материальных ресурсов, является копия договора аренды либо копия предварительного договора аренды. При этом, срок аренды по договорам составляет не менее срока оказания услуг, установленного в конкурсной документации.
4. При наличии требования по стажу, документом, подтверждающим стаж работника, является копия выписки из Единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах или сведений из Государственного фонда социального страхования о произведенных социальных отчислениях и один из документов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 8) статьи 35 Трудового кодекса Республики Казахстан.
При этом стаж работника учитывается за последние 10 (десять) лет.

4. Әлеуетті өнім беруші растаушы құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, осы конкурс (лот) бойынша қызметтерді көрсету мақсатында қажетті өздеріне жүктелген міндеттерді орындау үшін білікті қызметкерлер туралы мәліметтерді көрсетеді.
Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі қоса берілсін)
Осы конкурста сатып алынатын қызметтерді көрсету саласындағы жұмыс өтілі
Біліктілік туралы құжат (білімі туралы дипломның, сертификаттың, аттестаттың нөмірі мен берілген күнін көрсетсін, олардың көшірмелері қоса берілсін)
Мамандығы бойынша санаты, разряды, сыныбы
егер қызметкерлерге және осындай қызметкерлердің болуы жөнінде қойылатын талаптар осы конкурс (лот) бойынша техникалық ерекшелікте көрсетілген болса толтырылады.
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:
1. Көрсетілген қызметтер актілерінің (орындалған жұмыстар актілерінің) және шот-фактуралардың көшірмелері мемлекеттік сатып алу туралы шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.
Техникалық қадағалау қызметтерін мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша объектіні пайдалануға қабылдау актісі жұмыс тәжірибесін растайтын құжат болып табылады.
Салық кодексінің 397-бабынла көзделген қызметтерді көрсетуге байланысты қызметтерді көрсету кезінде, сондай-ақ есепке алу сертификатталған есепке алу жүйелері (құрылғылары), оның ішінде коммуналдық қызметтер (сумен жабдықтау, кәріз, газбен жабдықтау) және байланыс қызметтері арқылы жүзеге асырылатын қызметтерді көрсету кезінде шот-фактураның көшірмесі жұмыс тәжірибесін растайтын құжат болып табылады.
2. Растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну конкурстық құжаттамада көрсетілуі көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Конкурстық құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде талаптар көзделмеген кезде растайтын құжаттардың көшірмелері ұсынылмауы мүмкін.
3. Материалдық ресурстарды жалдау құқығын растайтын құжат жалдау шартының көшірмесі немесе алдын ала жалдау шартының көшірмесі болып табылады. Бұл ретте шарттар бойынша жалдау мерзімі конкурстық құжаттамада белгіленген қызметтерді көрсету мерзімінен кем емес болып табылады.
4. Еңбек өтілі бойынша талап болған кезде қызметкердің еңбек өтілін растайтын құжат Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы үзінді көшірменің немесе жүргізілген әлеуметтік аударымдар туралы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан алынған мәліметтердің көшірмесі және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 35-бабы 1), 2), 3), 4), 5) және 8) тармақшаларда көзделген құжаттардың бірі болып табылады.
Бұл ретте қызметкердің соңғы 10 (он) жылдағы өтілі ескеріледі.

5. Не допускается представление копии договора субаренды материальных ресурсов.
6. При расчете опыта работы по договорам, со сроком свыше одного года признается год завершения услуги.
_____________________________/_________________________________/
(Должность, Ф.И.О. руководителя потенциального поставщика и его подпись)
место печати (для физического лица, если таковая имеется)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность).
Приложение 5 к перечню
некоторых приказов
Министра финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 13
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Протокол об итогах государственных закупок способом конкурса услуг
по организации питания личного состава Вооруженных Сил по закупке
____________________________________________________________________
(название конкурса)
_______________________________________________________________
(местонахождение) (время и дата)
1. Конкурсная комиссия в составе:
_______________________________________________________________
перечислить состав конкурсной комиссии)
по государственным закупкам _____________________________________.
(кратко описать закупаемые товары, работы, услуги)
2. Сумма, выделенная для закупки, (указать сумму) в тенге по каждому лоту отдельно:
_______________________________________________________________.
(указать сумму)
3. Следующие заявки на участие в конкурсе были допущены:
_______________________________________________________________
(указать заявки на участие в конкурсе потенциальных поставщиков,
допущенных к конкурсу)
4. Следующие конкурсные заявки на участие в конкурсе отклонены к участию
в конкурсе: _____________________________________________________
(указываются потенциальные поставщики (его реквизиты), конкурсные заявки
на участие, которых отклонены с указанием причины: не соответствуют
квалификационным требованиям; не соответствуют требованиям конкурсной
документации, нарушены требования статьи 7 Закона).
5. Таблица баллов по критериям выбора поставщика участников конкурса согласно
Приложения 14 к настоящим Правилам
Конкурсная комиссия по результатам оценки и сопоставления путем открытого
голосования решила:
1) признать выигравшей конкурсную заявку участника конкурса
_______________________________________________________________
(указать наименование и юридический адрес участника конкурса,
а также условия, на которых он признан победителем)
или признать конкурс по государственным закупкам
________________________________________ несостоявшимся.
(наименование конкурса)
________________________________________
(Если при рассмотрении, оценке и сопоставлении баллов участников конкурса
не был определен победитель конкурса или все заявки были отклонены, указать
соответствующую причину)

5. Материалдық ресурстардың қосалқы жалдау шарттарының көшірмелерін ұсынуға жол берілмейді.
6. Мерзімі бір жылдан асатын шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде қызметтердің аяқталу жылы танылады.
___________________/____________________/(әлеуетті өнім беруші басшысының лауазымы, аты-жөні және оның қолы)
мөр орны (жеке тұлға үшін, бар болған жағдайда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есеп нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі аты әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
13-қосымша
_______________________________________________________________
(конкурстың атауы) сатып алу жөніндегі Қарулы Күштердің жеке құрамын тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді конкурс тәсiлiмен мемлекеттік сатып алудың қорытындылары туралы хаттама
_______________________________________________________________
(орналасқан жері) (уақыты мен күні)
1. Мынадай құрамдағы конкурстық комиссия: ____________________________________________________________________
(конкурстық комиссия құрамын атап көрсетіледі)
_______________________________________________________________ мемлекеттік сатып алу бойынша конкурс
(сатып алынатын көрсетілетін қызметтер қысқаша сипаттау керек)
2. Cатып алу үшін бөлінген сома, әрбір лот бойынша теңгемен
_______________________________________________________________ (сома көрсетіледі).
3. Мынадай конкурсқа қатысуға өтінімдер жіберілді:
________________________________________
(конкурсқа жіберілген әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдері көрсетіледі)
4. Мынадай конкурсқа қатысуға өтінімдер конкурсқа қатысуға қабылданбады _______________________________________________________
(конкурсқа қатысуға өтінімі себептері көрсетіле отырып, қабылданбаған әлеуетті өнім берушілер (оның деректемелері) көрсетіледі: біліктілік талаптарына сәйкес келмейді; конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келмейді; Заңның 7-бабының талаптары бұзылған)
5. Осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысушы өнім берушіні таңдау өлшемшарттары бойынша баллдар кестесі
Конкурстық комиссия бағалау және салыстыру нәтижелері бойынша ашық дауыс беру жолымен былай деп шешті:
1) конкурсқа қатысушының конкурстық өтінімі жеңімпаз деп танылсын
________________________________________
(конкурсқа қатысушының атауы мен заңды мекенжайы, сондай-ақ ол жеңімпаз
деп танылған шарттар көрсетіледі)
немесе мемлекеттік сатып алу бойынша конкурс
________________________________________
(конкурстың атауы)
өткізілмеді деп танылсын.
________________________________________
(Егер конкурсқа қатысушылардың баллдарын қарау, бағалау және салыстыру кезінде конкурс жеңімпазы анықталмаса немесе барлық өтінімдер қабылданбаса, тиісті себебі көрсетіледі)

2) Наименование и юридический адрес второго победителя (по каждому лоту):
_______________________________________________________________
3) Заказчику (заказчикам)
_______________________________________________________________
(перечислить наименование и юридический адрес каждого заказчика)
в срок до _______года заключить договор о государственных закупках
с ______________________________________________________________
(указать наименование победителя конкурса)
4) Организатор государственных закупок в течение 2 (двух) рабочих дней
со дня подписания настоящего протокола обеспечивает представление его
копии заказчику(заказчикам).
За данное решение проголосовали:
"За" - ______ голосов (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) членов конкурсной комиссии);
"Против" - ____ голосов (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) членов конкурсной комиссии).
Подписи председателя, членов и секретаря конкурсной комиссии.
Приложение 6 к перечню
некоторых приказов
Министра финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 14
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Таблица баллов по критериям выбора поставщика участников конкурса
________________________________________
(наименование конкурса)
№ лота
Наименование потенциальных поставщиков
Баллы по критериям Приложения 11
Серийное производство или производство партии мясных продуктов питания (мясо говядины 1 категории, мясо птицы 1 категории (курица, индейка), колбаса полукопченая высшего сорта)
Серийное производство или производство партии молочных продуктов питания (молоко коровье, жирность не менее 2,5 %, кефир, жирность не менее 2,5 %, сметана, жирность не менее 15 %, творог, жирность не менее 9 %, сыр сычужный твердый, масло коровье, доля животного жира не менее 72,5 %)
Серийное производство или производство партии хлебобулочных изделий (хлеб пшеничный из муки 2 сорта, хлеб пшеничный из обогащенной муки 1 сорта)
Наличие регистрации в территориальном органе юстиции потенциального поставщика на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы, по месту оказания услуг
Опыт работы на рынке оказания услуг по организации питания в течение последних 10 (десяти) лет, предшествующих текущему году
Подписи председателя, членов и секретаря конкурсной комиссии.

2) Екінші жеңімпаздың атауы мен заңды мекенжайы (әрбір лот бойынша):
________________________________________
3) Тапсырыс беруші (тапсырыс берушілер) __________________________
(әрбір тапсырыс берушінің атауы және заңды мекенжайы атап көрсетіледі) _________ жыл ____ дейінгі мерзімде ____________________________ мемлекеттік (конкурс жеңімпазының атауы көрсетіледі) сатып алу туралы шарт жасассын.
4) Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы осы хаттамаға қол қойылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оның көшірмесін тапсырыс берушіге (тапсырыс берушілерге) жібереді.
Осы шешімге дауыс бергендер:
Жақтап дауыс бергендер ______ (конкурстық комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе));
Қарсы дауыс бергендер ______ (конкурстық комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)).
Конкурстық комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының қолдары.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
14-қосымша
Конкурсқа қатысушы өнім берушіні таңдау өлшемшарттары бойынша балдар кестесі
_________________________________________________________________
(конкурстың атауы)
Лот№
Әлеуетті өнім берушілердің атауы
11-қосымшаның өлшемшарттары бойынша балдар
Ет тағамдарын (1 санаттағы сиыр еті, 1 санаттағы құс еті (тауық, күркетауық), жоғары сортты жартылай ысталған шұжық) сериялық өндіру немесе партиясын өндіру
Сүт өнімдерін сериялық өндіру немесе партиясын өндіру (сиыр сүті, майлылығы 2,5% - дан кем емес, айран, майлылығы 2,5% - дан кем емес, қаймақ, майлылығы 15% - дан кем емес, сүзбе, майлылығы 9% - дан кем емес, сарыша ірімшігі, сиыр майы, жануарлар майының үлесі 72,5% - дан кем емес)
Нан-тоқаш өнімдерін (2-сұрыпты ұннан бидай наны, 1-сұрыпты байытылған ұннан бидай наны) сериялық өндіру немесе партиясын өндіру
Тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында, қызмет көрсету орны бойынша әлеуетті өнім берушінің аумақтық әділет органында тіркелуінің болуы
Ағымдағы жылдың алдындағы соңғы 10 (он) жыл ішінде тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету нарығындағы жұмыс тәжірибесі
Конкурстық комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының қолдары.