Об утверждении Правил проведения государственной аттестации в отношении организаций, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования в области здравоохранения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 марта 2026 года № 32. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2026 года № 38142
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 55-1 Закона Республики Казахстан "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения государственной аттестации в отношении организаций, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования в области здравоохранения.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
Утверждены приказом
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 марта 2026 года № 32
Правила проведения государственной аттестации в отношении организаций, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования в области здравоохранения
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной аттестации в отношении организаций, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования в области здравоохранения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 55-1 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и устанавливают порядок проведения государственной аттестации в отношении организаций, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования в области здравоохранения (далее – организации ТиППО в области здравоохранения) независимо от форм собственности.

Денсаулық сақтау саласындағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қатысты мемлекеттік аттестаттауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2026 жылғы 11 наурыздағы № 32 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 13 наурызда № 38142 болып тіркелді
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 55-1 бабы 3-тармағының 3) тармақшаcына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Денсаулық сақтау саласындағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қатысты мемлекеттік аттестаттауды жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2026 жылғы 11 наурыздағы
№ 32 Бұйрығымен бекітілген
Денсаулық сақтау саласындағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қатысты мемлекеттік аттестаттауды жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы денсаулық сақтау саласындағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қатысты мемлекеттік аттестаттау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 55-1-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және меншік нысандарына қарамастан денсаулық сақтау саласындағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға (бұдан әрі – денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымдары) қатысты мемлекеттік аттестаттауды жүргізу тәртібін белгілейді.

2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия и определения:
1) аттестационная комиссия – коллегиальный орган, уполномоченный проводить процедуру аттестации;
2) государственная аттестация организаций ТиППО в области здравоохранения – процедура комплексной оценки качества и доступности образования, направленная на определение соответствия образовательной деятельности требованиям государственного общеобязательного стандарта соответствующего уровня образования;
3) анонимный опрос – метод сбора информации, позволяющий респондентам выражать мнения без указания личных данных, обеспечивая конфиденциальность и способствуя открытости ответов.
3. Государственная аттестация организаций ТиППО в области здравоохранения проводится уполномоченным органом в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) один раз в пять лет.
4. Первая государственная аттестация проводится во вновь созданных организациях ТиППО в области здравоохранения не позднее одного года с момента первого выпуска специалистов.
Глава 2. Порядок организации государственной аттестации
5. Уполномоченный орган ежегодно до 1 ноября утверждает перечень организаций ТиППО в области здравоохранения, подлежащих государственной аттестации в текущем году, с указанием планируемых сроков проведения государственной аттестации по каждой организации ТиППО в области здравоохранения (далее – Перечень). Государственная аттестация проводится в соответствии с указанным перечнем.
Перечень размещается в течении 5 (пяти) рабочих дней со дня утверждения на официальных интернет-ресурсах уполномоченного органа.
Внесение изменений в утвержденный Перечень допускается в следующих случаях:
1) заявления организации ТиППО в области здравоохранения об исключения из Перечня;
2) уведомления организации ТиППО в области здравоохранения о реорганизации, ликвидации либо приостановлении деятельности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
6. В течении 5 (пяти) рабочих дней со дня утверждения изменений в Перечень, уполномоченный орган размещает на официальном интернет-ресурсе обновленный Перечень и уведомляет организацию ТиППО в области здравоохранения о внесенных изменениях.
7. Организация ТиППО в области здравоохранения уведомляется о проведении государственной аттестации не позднее чем за 30 (тридцать) календарных дней до ее начала.
8. Аттестационная комиссия (далее – Комиссия) создается приказом уполномоченного органа. Количество членов Комиссии должно быть нечетным и состоит из не менее 5 (пяти) членов.
В состав Комиссии входят представители:

2. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) аттестаттау комиссиясы – аттестаттау рәсімін өткізуге уәкілетті алқалы орган;
2) денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымдарын мемлекеттік аттестаттау – білім беру қызметінің тиісті білім беру деңгейінің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартының талаптарына сәйкестігін айқындауға бағытталған, білім берудің сапасы мен қолжетімділігін кешенді түрде бағалау рәсімін білдіреді; 3) жасырын сауалнама – жеке деректерді көрсетпей, құпиялылықты қамтамасыз ете отырып, жауап берушілердің ашық пікірін білдіруге мүмкіндік беретін ақпарат жинау әдісі.
3. Денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымдарын мемлекеттік аттестаттау денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі –уәкілетті орган) бес жылда бір рет өткізеді.
4. Бірінші мемлекеттік аттестаттау денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ жаңадан құрылған ұйымдарында мамандардың алғашқы бітіру кезінен бастап бір жылдан кешіктірілмей өткізіледі.
2-тарау. Мемлекеттік аттестаттауды ұйымдастыру тәртібі
5. Уәкілетті орган жыл сайын 1 қарашаға дейін ағымдағы жылғы мемлекеттік аттестаттауға жататын денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымдарының тізбесін әрбір білім беру ұйымы бойынша мемлекеттік аттестаттауды өткізу жоспарланған мерзімдерін көрсете отырып (бұдан әрі – Тізбе) бекітеді. Мемлекеттік аттестаттау көрсетілген тізбеге сәйкес өткізіледі.
Тізбе уәкілетті органның ресми интернет-ресурстарында бекітілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде орналастырылады.
Бекітілген Тізбеге өзгерістер енгізу мынадай жағдайларда жол беріледі:
1) денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымының Тізбеден шығару туралы өтініші;
2) денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта ұйымдастырылуы, таратылуы немесе қызметінің тоқтатылуы туралы хабарламасы.
6. Тізбеге өзгерістер бекітілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган ресми интернет-ресурста жаңартылған Тізбені орналастырады және денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымын енгізілген өзгерістер туралы хабардар етеді.
7. Денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымы мемлекеттік аттестаттауды өткізу туралы оның басталуына дейін кемінде 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
8. Аттестаттау комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) уәкілетті органның бұйрығымен құрылады. Комиссия мүшелерінің саны тақ болуы тиіс және кемінде 5 (бес) мүшеден тұрады. Комиссия құрамына:

1) уполномоченного органа;
2) государственных органов, в ведении которых находится организация ТиППО в области здравоохранения;
3) организаций образования и их объединений (ассоциаций), являющихся квалифицированными специалистами по профилю деятельности организаций ТиППО в области здравоохранения, подлежащих государственной аттестации;
4) медицинских организаций, учреждений по профильным направлениям.
Председателем Комиссии (далее – Председатель) решением заместителя первого руководителя уполномоченного органа, курирующий вопросы медицинской науки, образования и кадровых ресурсов отрасли здравоохранения, определяется сотрудник уполномоченного органа.
9. Организация ТиППО в области здравоохранения обеспечивает необходимые условия для работы Комиссии, включая беспрепятственный доступ к помещениям, документации, информационным системам, образовательным ресурсам, а также предоставления всех запрашиваемых материалов, необходимых для проведения государственной аттестации.
Глава 3. Порядок проведения государственной аттестации
10. Государственная аттестация проводится с посещением организации ТиППО в области здравоохранения Комиссией в срок, не превышающий 7 (семи) рабочих дней со дня проведения государственной аттестации.
Оценке подлежит деятельность организации ТиППО в области здравоохранения за два предшествующих учебных года и текущий учебный год, предшествующий дате начала государственной аттестации.
11. При проведении государственной аттестации изучаются и оцениваются следующие направления деятельности организации ТиППО в области здравоохранения:
1) организационно-правовая деятельность (устав, наличие лицензии на образовательную деятельность (по специальностям), сведения о последней государственной аттестации, аккредитации (сертификат), структура организации ТиППО в области здравоохранения;
2) кадровое обеспечение образовательного процесса по специальностям, включая наличие педагогов и наставников, мастеров производственного обучения соответствующей квалификации;
3) контингент обучающихся в разрезе специальностей (прием/выпуск);
4) организация учебного процесса (соблюдение типовых учебных планов, учебных программ, расписания), педагогическая и учебная нагрузка в соответствии с требованиями приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 июля 2022 года № ҚР ДСМ-63 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов по уровням образования в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28716) (далее – ГОСО) и от 9 января 2023 года № 4 "Об утверждении типовых учебных программ по медицинским и фармацевтическим специальностям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31672);

1) уәкілетті органның;
2) денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымы ведомстволық бағыныста болатын мемлекеттік органдардың;
3) мемлекеттік аттестаттауға жататын денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымдарының қызмет бейіні бойынша білікті мамандар болып табылатын білім беру ұйымдары және олардың бірлестіктерінің (қауымдастықтарының);
4) бейінді бағыттар бойынша медициналық ұйымдардың, мекемелердің өкілдері кіреді.
Комиссия төрағасы (бұдан әрі – Төраға) уәкілетті органның медициналық ғылым, білім беру және денсаулық сақтау саласының кадрлық ресурстары мәселелеріне жетекшілік ететін бірінші басшысының орынбасарының шешімімен уәкілетті органның қызметкері арасынан айқындалады.
9. Денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымы үй-жайларға, құжаттамаға, ақпараттық жүйелерге, білім беру ресурстарына кедергісіз қол жеткізуді, сондай-ақ мемлекеттік аттестаттауды жүргізу үшін сұратылған барлық материалдардың ұсынуын қоса алғанда, Комиссияның жұмыс істеуі үшін қажетті жағдайларды қамтамасыз етеді.
3-тарау. Мемлекеттік аттестаттауды жүргізу тәртібі
10. Мемлекеттік аттестаттау Комиссиясының денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымына баруымен, мемлекеттік аттестаттау басталған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күннен аспайтын мерзімде жүргізіледі.
Бағалауға мемлекеттік аттестаттау басталған күнге дейінгі алдыңғы екі оқу жылы мен ағымдағы оқу жылы ішінде жүзеге асырылған денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымының қызметі жатады.
11. Мемлекеттік аттестаттауды жүргізу кезінде денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымы қызметінің мынадай бағыттары зерделенеді және бағаланады:
1) ұйымдастыру-құқықтық қызметі (жарғының, білім беру қызметі лицензиясының болуы (мамандықтар бойынша), соңғы мемлекеттік аттестаттау, аккредиттеу (сертификат) туралы мәліметтер, денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымының құрылымы);
2) тиісті біліктілігі бар педагогтердің және тәлімгерлердің, өндірістік оқыту шеберлерінің болуын қоса алғанда, мамандықтар бойынша білім беру процесінің кадрлық қамтамасыз етілуі;
3) мамандықтар бөлінісінде білім алушылар контингенті (қабылдау/ бітіру);
4) "Денсаулық сақтау саласындағы білім беру деңгейлері бойынша мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 4 шілдедегі № ҚР ДСМ-63 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28716 болып тіркелген) (бұдан әрі – МЖМС) және 2023 жылғы 9 қаңтардағы № 4 "Медициналық және фармацевтикалық мамандықтар бойынша үлгілік оқу бағдарламаларын бекіту туралы" бұйрықтарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31672 болып тіркелген) сәйкес оқу процесін ұйымдастыру (үлгілік оқу жоспарларын, оқу бағдарламаларын, сабақ кестесін сақтау), педагогикалық және оқу жүктемесі;

5) организация учебно-воспитательной работы, включая планирование, организацию и реализацию воспитательных мероприятий в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 июля 2022 года № ҚР ДСМ-63 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов по уровням образования в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28716);
6) материально-техническое обеспечение (обеспеченность учебными кабинетами, лабораториями, учебно-производственными мастерскими, наличие симуляционного центра/кабинета) по специальностям;
7) информационные и цифровые ресурсы (официальный сайт, информационная система управления образованием с актуальными базами данных о контингенте, обеспечение интернет-соединением, компьютерами, организационной техникой), библиотечный фонд;
8) оценка знаний и навыков выпускников, предусмотренная приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-249/2020 "Об утверждении правил оценки знаний и навыков обучающихся, оценки профессиональной подготовленности выпускников образовательных программ в области здравоохранения и специалистов в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21763), путем анализа работы внутренней системы оценивания учебных достижений обучающихся, (текущая, промежуточная и итоговая аттестации), проверка практических и профессиональных компетенций, включающая выполнение практических заданий, ситуационных задач либо иных оценочных действий, отражающих специфику профиля;
9) анонимный опрос участников образовательного процесса;
10) организация производственной и профессиональной практики, включая наличие договоров с базами практики, а также взаимодействие с работодателями в форме совместной реализации практики, стажировок, участия в итоговой аттестации и трудоустройстве выпускников.
12. Изучение реализации образовательных программ осуществляется с учетом уровня образования и направлено на определение соответствия содержания и условий образовательного процесса требованиям ГОСО, типовых учебных планов и учебных программ, а также изучение соблюдения требований образовательных программ, организации практик, итоговой аттестации и взаимодействие с работодателями.
13. Оценка уровня удовлетворенности условиями образовательного процесса проводится Комиссией посредством анонимного опроса во время аттестации с использованием бумажных носителей или онлайн формате.
В качестве респондентов участвуют обучающиеся, родители (законные представители), педагоги и работодатели с обеспечением объективности и достоверности результатов.
Комиссия использует результаты анонимного опроса в обобщенном виде и в качестве показателя оценки деятельности организации ТиППО в области здравоохранения.

5) "Денсаулық сақтау саласындағы білім беру деңгейлері бойынша мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 4 шілдедегі № ҚР ДСМ-63 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28716 болып тіркелген) сәйкес оқу-тәрбие жұмысын ұйымдастыру, оның ішінде тәрбие іс-шараларын жоспарлау, ұйымдастыру және іске асыру;
6) мамандықтар бойынша материалдық-техникалық қамтамасыз ету (оқу кабинеттерімен, зертханалармен, оқу-өндірістік шеберханалармен қамтамасыз етілуі, симуляциялық орталықтың/кабинеттің болуы);
7) ақпараттық және цифрлық ресурстар (ресми сайт, білім беруді басқарудың ақпараттық жүйесі, контингент туралы өзекті деректер базасының болуы, интернет желісімен, компьютерлермен, ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз етілуі), кітапхана қоры;
8) "Денсаулық сақтау саласындағы білім беру бағдарламалары білім алушыларының білімі мен дағдыларын бағалау, түлектерінің кәсіптік даярлығын бағалау, денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-249/2020 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21763 болып тіркелген) көзделген білім алушылардың оқу жетістіктерін ішкі бағалау жүйесінің жұмысын талдау, (ағымдағы, аралық және қорытынды аттестаттау), практикалық және кәсіби құзыреттерді тексеру, оның ішінде практикалық тапсырмаларды, жағдаяттық есептерді немесе бейін ерекшелігін көрсететін өзге де бағалау әрекеттерін орындау арқылы білім мен дағдыларды бағалау;
9) білім беру процесіне қатысушыларға сауалнамасы;
10) өндірістік және кәсіптік практиканы ұйымдастыру, оның ішінде практика базаларымен шарттардың болуы, сондай-ақ практиканы, тағылымдамаларды бірлесіп іске асыру, қорытынды аттестаттауға қатысу және түлектерді жұмысқа орналастыру нысанында жұмыс берушілермен өзара іс-қимыл жасау.
12. Білім беру бағдарламаларын іске асыруды зерделеу білім деңгейін ескере отырып жүргізіледі және білім беру процесінің мазмұны мен шарттарының МЖМС, үлгілік оқу жоспарлары мен оқу бағдарламалары талаптарына сәйкестігін анықтауға бағытталған, сондай-ақ білім беру бағдарламалары талаптарының сақталуы, практиканы ұйымдастыру, қорытынды аттестаттау және жұмыс берушілермен өзара іс-қимыл зерттеледі.
13. Білім беру процесінің жағдайларын қанағаттану деңгейін бағалау алда болатын аттестаттау кезіңінде қағаз жеткізгіштерді пайдалану арқылы немесе онлайн форматта Комиссиямен жүргізілетін жасырын сауалнама негізінде жүзеге асырылады.
Респонденттер ретінде білім алушылар, ата-аналар (заңды өкілдер), педагогтер және жұмыс берушілер қатысады, бұл ретте нәтижелердің объективтілігі мен анықтығы қамтамасыз етіледі.
Комиссия жасырын сауалнама нәтижелерін жинақталған түрде және денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымы қызметін бағалау көрсеткіші ретінде пайдаланады.

14. По итогам изучения материалов, результатов наблюдений, оценке практических навыков обучающихся, опросов, анализа документации и иных материалов, связанных с деятельностью организации ТиППО в области здравоохранения, Комиссия осуществляет аналитическую обработку и оценку информации.
15. Члены Комиссии подготавливают аналитические материалы по закрепленным направлениям оценки, включающие установленные факты, выводы и рекомендации. Аналитические материалы передаются Председателю для обобщения и систематизации.
16. По результатам всестороннего анализа представленных материалов Комиссия коллегиально рассматривает результаты оценки по всем направлениям, указанных в пункте 11 настоящих Правил и принимает решение о степени соответствия образовательной деятельности организации ТиППО в области здравоохранения.
17. Решения Комиссии принимаются коллегиально большинством голосов присутствующих членов Комиссии. При равенстве голосов решающим является голос Председателя Комиссии.
18. На основе установленной степени соответствия Комиссия формирует заключение государственной аттестации (далее – Заключение), содержащее обоснованное предложение о признании организации ТиППО в области здравоохранения, прошедшей либо не прошедшей государственную аттестацию по форме, согласно приложению к настоящим Правилам. Заключение составляется в двух экземплярах и подписывается Председателем и всеми членами Комиссии.
19. Один экземпляр Заключения передается организации ТиППО в области здравоохранения под подпись руководителя, второй экземпляр вместе с материалами государственной аттестации хранится в уполномоченном органе. В случае отказа руководителя организации ТиППО в области здравоохранения от подписи составляется соответствующий акт, который прилагается к материалам государственной аттестации.
20. Материалы государственной аттестации и Заключение хранятся не менее 5 (пяти) лет со дня издания приказа о признании организации ТиППО в области здравоохранения, прошедшей или не прошедшей государственную аттестацию в уполномоченный орган.
21. На основании Заключения Комиссии уполномоченный орган издает приказ о признании организации ТиППО в области здравоохранения прошедшей либо не прошедшей государственную аттестацию. Приказ издается не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления Заключения Комиссии.
В случае не прохождения государственной аттестации данные организации ТиППО в области здравоохранения направляются в государственный орган, осуществляющий контрольные функции на уровнях технического и профессионального, послесреднего образования — Комитет по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан для проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об образовании".

14. Денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымының қызметіне қатысты материалдарды, байқау нәтижелерін, білім алушылардың практикалық дағдыларын бағалауды, сауалнамаларды, құжаттаманы талдау және өзге де материалдарды зерделеу қорытындылары бойынша Комиссия ақпаратты аналитикалық өңдеуді және бағалауды жүзеге асырады.
15. Комиссияның мүшелері белгіленген бағалау бағыттары бойынша анықталған фактілерді, қорытындылар және ұсынымдарды қамтитын талдамалық материалдарды дайындайды. Талдамалық материалдар жинақтау және жүйелеу үшін Төрағаға ұсынылады.
16. Ұсынылған материалдарды жан-жақты талдау нәтижелері бойынша Комиссия алқалы түрде осы Қағидаларың 11-тармағында көрсетілген барлық бағыттар бойынша бағалау нәтижелерін қарайды және денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымының білім беру қызметінің сәйкестік дәрежесі туралы шешім қабылдайды.
17. Комиссия шешімі Комиссия отырысында қатысқан мүшелердің көпшілік даусымен алқалы түрде қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия Төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
18. Комиссия белгіленген сәйкестік дәрежесінің негізінде мемлекеттік аттестаттау қорытындысын (бұдан әрі – Қорытынды) қалыптастырады, онда осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымының мемлекеттік аттестаттаудан өтті немесе өтпеді деп тану туралы негізделген ұсынысы қамтылады. Қорытынды екі данада жасалып, оған Комиссия Төрағасы мен барлық мүшелері қол қояды.
19. Қорытындының бір данасы денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымына басшысының қолы қойылып тапсырылады, екінші данасы мемлекеттік аттестаттау материалдарымен бірге уәкілетті органда сақталады. Денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымы басшысының қол қоюдан бас тартқан жағдайда тиісті акт жасалып, мемлекеттік аттестаттау материалдарына қоса тіркеледі.
20. Мемлекеттік аттестаттау материалдары мен Қорытынды денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымын мемлекеттік аттестаттаудан өтті немесе өтпеді деп тану туралы бұйрық шығарылған күннен бастап уәкілетті органда кемінде 5 (бес) жыл сақталады.
21. Комиссияның Қорытындысы негізінде уәкілетті орган денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымын мемлекеттік аттестаттаудан өтті немесе өтпеді деп тану туралы бұйрық шығарады. Бұйрық Комиссия Қорытындысы келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей шығарылады.
Мемлекеттік аттестаттаудан өтпеген жағдайда денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымдары туралы деректер Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру деңгейлерінде бақылау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік органға – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім беру саласында сапаны қамтамасыз ету комитетіне бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу үшін жіберіледі.

22. Результаты государственной аттестации доводятся до сведения организации ТиППО в области здравоохранения в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа.
23. Информация о результатах государственной аттестации размещается на официальных интернет-ресурсах уполномоченного органа, проводивших государственную аттестацию, не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа.
24. Результаты государственной аттестации используются уполномоченным органом и местных органов государственного управления здравоохранения и образования областей, городов республиканского значения и столицы для анализа состояния качества образовательной деятельности, а также для разработки и реализации мер методической, организационной и консультационной поддержки организаций ТиППО в области здравоохранения. Организация ТиППО в области здравоохранения обеспечивает рассмотрение результатов государственной аттестации на заседании педагогического совета (или иного коллегиального органа, предусмотренного уставом организации образования) в целях планирования мероприятий по улучшению образовательного процесса и совершенствованию внутренней системы обеспечения качества образования.
Глава 4. Порядок обжалования результатов государственной аттестации
25. В случае несогласия с Заключением Комиссии организация ТиППО в области здравоохранения вправе подать письменную жалобу в орган, проводивший государственную аттестацию — уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения Заключения.
26. Жалоба на Заключение Комиссии и (или) решение о признании организации ТиППО в области здравоохранения прошедшей либо не прошедшей государственную аттестацию подается на имя первого руководителя уполномоченного органа в соответствии с законодательством Республики Казахстан и рассматривается в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Обжалование заключения Комиссии не приостанавливает его действие.
27. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обжалование результатов государственной аттестации в судебном порядке допускается после их обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение к Правилам
проведения государственной
аттестации в отношении
организаций, реализующих
образовательные программы
технического
и профессионального,
послесреднего образования
в области здравоохранения
Заключение о соответствии/несоответствии требованиям государственной аттестации
в отношении организаций, реализующих образовательные программы технического
и профессионального, послесреднего образования в области здравоохранения
(необходимо подчеркнуть нужное)

22. Мемлекеттік аттестаттау нәтижелері бұйрық шығарылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымының назарына жеткізіледі.
23. Мемлекеттік аттестаттау нәтижелері туралы ақпарат мемлекеттік аттестаттауды жүргізген уәкілетті органның ресми интернет-ресурстарында бұйрық шығарылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмей орналастырылады.
24. Мемлекеттік аттестаттау нәтижелері уәкілетті орган мен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтау және білім беруді мемлекеттік басқарудың жергілікті атқарушы органдармен білім беру қызметі сапасының жай-күйін талдау, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымдарына әдістемелік, ұйымдастырушылық және консультациялық қолдау шараларын әзірлеу және іске асыру үшін пайдаланылады.
Денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымы мемлекеттік аттестаттау нәтижелерін білім беру процесін жақсарту және білім сапасын қамтамасыз етудің ішкі жүйесін жетілдіру жөніндегі іс-шараларды жоспарлау мақсатында педагогикалық кеңес отырысында (немесе білім беру ұйымының жарғысында көзделген өзге де алқалы органда) қарауды қамтамасыз етеді.
4-тарау. Мемлекеттік аттестаттау нәтижелеріне шағымдану тәртібі
25. Комиссияның Қорытындысымен келіспеген жағдайда денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымы Қорытындыны алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік аттестаттауды жүргізген органға – уәкілетті органға жазбаша шағым беруге құқылы.
26. Комиссия Қорытындысына және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымын мемлекеттік аттестаттаудан өтті немесе өтпеді деп тану туралы шешімге шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті органның бірінші басшысының атына беріледі және тіркелген күнінен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қаралады.
Комиссия Қорытындысына шағымдану оның орындалуын тоқтатпайды.
27. Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік аттестаттау нәтижелерін сот тәртібімен шағымдануға Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес оларды әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Денсаулық сақтау саласындағы
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімнің білім
беру бағдарламаларын іске
асыратын ұйымдарға қатысты
мемлекеттік аттестаттауды
жүргізу қағидаларына қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қатысты мемлекеттік аттестаттау талаптарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы қорытынды (қажеттісінің астын сызу)

1. Организация
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(полное юридическое наименование, БИН, адрес организации, учредитель)
2. Контактные данные юридического лица
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(телефон, электронная почта, web-сайт)
3. Контактные данные представителя юридического лица
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(ФИО руководителя, копия приказа о назначении на должность)
4. Правоустанавливающие, разрешительные и учредительные документы
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Измерители
Критерии
Оценка
Отметка о выполнении
(+)
1
Цель, задачи и ценности организаций образования – (6 измерителей)
1.1
Справка об общей характеристике организации образования
Наличие информации
отлично
5
Отсутствие информации
отсутствие
0
1.2
Наличие лицензии по аттестуемым специальностям
Наличие
отлично
5
Отсутствие
отсутствие
0
1.3
Сведения о последней аккредитации (сертификат)
Наличие
отлично
5
Отсутствие
отсутствие
0
1.4
Годовые планы за за два предшествующих учебных года и текущий учебный год, предшествующий дате начала государственной аттестации
Наличие
отлично
5
Отсутствие
отсутствие
0
1.5
Рабочие учебные планы (копии на казахском и русском языках) за два предшествующих учебных года и текущий учебный год, предшествующий дате начала государственной аттестации в соответствии действующему ГОСО и типовым учебным программам
Соответствие требованиям ГОСО
отлично
5
Несоответствие требованиям ГОСО
отсутствие
0
1.6
Структура организации ТиППО в области здравоохранения
Наличие утвержденной копии документа
отлично
5
Отсутствие утвержденной копии документа
отсутствие
0
2
Преподавание и обучение (5 измерителей)
2.1
Анализ контингента обучающихся за два предшествующих учебных года и текущий учебный год, предшествующий дате начала государственной аттестации в разрезе специальностей (прием, выпуск по данным статистического отчета 2-НК и данные по информационной системе "Национальная образовательная база данных" (далее - НОБД)
Данные о контингенте обучающихся по специальностям за два предшествующих учебных года и текущий учебный год, предшествующий дате начала государственной аттестации в полном объеме
отлично
5
Данные о контингенте обучающихся по специальностям за два предшествующих учебных года и текущий учебный год, предшествующий дате начала государственной аттестации отсутствуют
отсутствие
0
2.2
Создание условий для проживания студентов, наличие собственных либо принадлежащих на праве хозяйственного ведения, или оперативного управления, или доверительного управления, или на праве аренды на полный период обучения общежитий, и/или хостелов, и/или гостиницы, обеспечивающих проживание (охват студентов в % от числа нуждающихся в соответствии НОБД)

1. Ұйым
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(толық заңды атауы, БСН, ұйымның мекенжайы, құрылтайшысы)
2. Заңды тұлғаның байланыс деректері
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(телефон, электрондық пошта, web-сайт)
3. Заңды тұлға өкілінің байланыс деректері
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(басшының Т.А.Ә., лауазымға тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі)
4. Құқық белгілейтін, рұқсат беру және құрылтай құжаттары
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Өлшемдері
Өлшемщарттар
Баға
Орындалғаны туралы белгі(+)
1
Білім беру ұйымдарының мақсаты, міндеттері және құндылықтары – (6 өлшемдер)
1.1
Білім беру ұйымының жалпы сипаттамасы туралы анықтама
Ақпараттың қолжетімділігі
үздік
5
Ақпараттың болмауы
нашар
0
1.2
Аттестатталатын мамандықтар бойынша лицензияның болуы
Бар
үздік
5
Жоқ
нашар
0
1.3
Соңғы аккредиттеу (сертификат) туралы мәлімет
Бар
үздік
5
Жоқ
нашар
0
1.4
Мемлекеттік аттестаттау басталған күнге дейінгі алдыңғы екі оқу жылы мен ағымдағы оқу жылының жылдық жоспарлары
Бар
үздік
5
Жоқ
үздік
0
1.5
Мемлекеттік аттестаттау басталған күнге дейінгі алдыңғы екі оқу жылы мен ағымдағы оқу жылының жұмыс оқу жоспарларының (қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелері) қолданыстағы МЖМС мен үлгілік оқу бағдарламаларына сәйкес болуы
МЖМС талаптарына сәйкес
үздік
5
Мемлекеттік стандарт талаптарына сәйкес емес
нашар
0
1.6
Денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымының құрылымы
Құжаттың бекітілген көшірмесінің болуы
үздік
5
Құжаттың бекітілген көшірмесінің болмауы
нашар
0
2
Оқыту және оқу (5 өлшемдер)
2.1
Мемлекеттік аттестаттау басталған күнге дейінгі екі оқу жылы мен ағымдағы оқу жылы үшін білім алушылар контингентінің мамандықтар бөлінісінде (қабылдау, бітіру) -2-ҰК статистикалық есебі деректері және "Ұлттық білім беру деректер базасы" ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - ҰБДБ) деректері бойынша талдау
Мемлекеттік аттестаттау басталған күнге дейінгі алдыңғы екі оқу жылы және ағымдағы оқу жылы бойынша мамандықтар бөлінісінде білім алушылар контингенті туралы толық көлемдегі деректер
үздік
5
Мемлекеттік аттестаттау басталған күнге дейінгі алдыңғы екі оқу жылы және ағымдағы оқу жылы бойынша мамандықтар бөлінісінде білім алушылар контингенті туралы деректер жоқ
нашар
0
2.2
Студенттердің тұруы үшін жағдайлар жасау, оқудың толық кезеңіне арналған жатақханалардың және/немесе хостелдердің және/немесе қонақ үйлердің болуы (меншігінде не шаруашылық жүргізу, жедел басқару, сенімгерлік басқару құқығымен немесе жалдау құқығымен), тұрумен қамтамасыз етуі ( ҰБДБ-ға сәйкес мұқтаж студенттер санына шаққанда қамту үлесі, %)

4.2.2
Результаты производственного обучения и производственной практики (дневники, ведомости, характеристики, форма контроля оценки результатов практики).
Соответствие нормативным требованиям
отлично
5
Частичное соответствие нормативным требованиям
удовлетворительно
3
Несоответствие нормативным требованиям
неудовлетворительно
2
4.3
Сведения о трудоустройстве и занятости выпускников организации образования по специальности, при этом доля трудоустроенных и занятых от общего числа выпускников по специальности в течение года выпуска, подтвержденных документально
80 – 85 %
отлично
5
75 – 79 %
хорошо
4
менее 75 %
неудовлетворительно
2
5
Обеспечение безопасности обучающихся (10 измерителей)
5.1
Инфраструктура обеспечения безопасности: санитарно-эпидемиологической, противопожарной, антитеррористической (подтверждающие документы).
Соответствует требованиям обеспечения безопасности
отлично
5
Частично соответствует требованиям обеспечения безопасности
удовлетворительно
3
Не соответствует требованиям обеспечения безопасности
неудовлетворительно
2
5.2
Доступная среда для лиц с ограниченными возможностями
Наличие
отлично
5
Отсутствие
неудовлетворительно
2
5.3
Материально-техническая база, способствующая эффективному обучению, соответствующая нормам, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 марта 2012 года № 97 "Об утверждении норм оснащения оборудованием и мебелью организаций технического и профессионального образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7574)
Соответствует нормам оснащения более 100%
отлично
5
Соответствует нормам оснащения 95 – 99 %
хорошо
4
Соответствует нормам оснащения 80 – 94 %
удовлетворительно
3
Оснащение менее 80%
неудовлетворительно
2
5.4
Мониторинг динамики укрепления за два предшествующих учебных года и текущий учебный год, предшествующий дате начала государственной аттестации учебно-материальных активов, способствующих качеству подготовки специалистов (технические средства обучения, компьютеры, подключенные к сети интернет, организационная техника, учебное, учебно-лабораторное, спортивное оборудование, учебники, учебные пособия, развитие информационной инфраструктуры)
Положительная динамика укрепления МТБ
отлично
5
Отсутствие положительной динамики укрепления МТБ
удовлетворительно
3
Отсутствие укрепления МТБ за аттестуемый период
неудовлетворительно
2
5.5
Наличие обьекта питания, соответствующего санитарным правилам и нормам (с заключением СЭС)
Соответствует
отлично
5
Не соответствует
удовлетворительно
3
Отсутствует
отсутствие
0
5.6
Наличие медицинского обслуживания обучающихся, в том числе наличие медицинского пункта на основании лицензии на медицинскую деятельность
Соответствует
отлично
5
Не соответствует
удовлетворительно
3
Отсутствует
отсутствие
0
5.7
Наличие библиотечного фонда учебной и научной литературы в соответствии с рабочим учебным планом по отношению к контингенту обучающихся, в том числе по языкам обучения, на полный период обучения по подготавливаемым специальностям, в печатном и электронном формате, в том числе загруженных в инфомационную образовательную платформу

4.2.2
Өндірістік оқыту мен өндірістік практиканың нәтижелері (күнделіктер, ведомство, сипаттамалар, практика нәтижелерін бағалаудың бақылау нысаны)
Нормативтік талаптарға сәйкес
үздік
5
Нормативтік талаптарға ішінара сәйкес
орташа
3
Нормативтік талаптарға сәйкес емес
төмен
2
4.3
Білім беру ұйымының бітірушілерінің мамандық бойынша жұмысқа орналасуы мен қызметте болуы туралы мәліметтер, сонымен қатар, мамандық бойынша бітірушілердің жалпы санынан бір жыл ішінде жұмысқа орналасқан және қызметте болғандардың үлесі, құжаттық түрде расталған
80 – 85 %
үздік
5
75 – 79 %
жақсы
4
75 %-дан төмен
төмен
2
5
Білім алушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету (10 өлшемдер)
5.1
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету инфрақұрылымы: санитариялық-эпидемиологиялық, өртке қарсы, терроризмге қарсы (растайтын құжаттар)
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету талаптарына сәйкес
үздік
5
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету талаптарына жартылай сәйкес
орташа
3
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету талаптарына сәйкес емес
төмен
2
5.2
Мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған қолжетімді орта
Бар
үздік
5
Жоқ
төмен
2
5.3
Оқу процесін тиімді жүргізуге ықпал ететін "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 7 наурыздағы № 97 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7574 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген нормаларға сәйкес материалдық-техникалық базасы
Жарақтандырылу нормаларына 100%-дан жоғары сәйкес
үздік
5
Жарақтандырылу нормаларына 95–99% сәйкес
жақсы
4
Жарақтандырылу нормаларына 80–94% сәйкес
орташа
3
Жарақтандырылу 80%-дан төмен
төмен
2
5.4
Мамандар даярлау сапасына ықпал ететін оқу-материалдық активтердің (ТҚК, интернетке қосылған компьютерлер, оргтехника, оқу, оқу-зертханалық, спорттық жабдықтар, оқулықтар, оқу құралдары, ақпараттық инфрақұрылымды дамыту) жабдықталу динамикасын соңғы екі оқу жылы мен мемлекеттік аттестаттау басталған күнге дейінгі ағымдағы оқу жылы бойынша мониторингілеу
МТБ нығайтуда оң динамика
үздік
5
МТБ нығайтуда оң динамиканың болмауы
орташа
3
Аттестаттау кезеңінде МТБ жабдықталуының болмауы
төмен
2
5.5
Санитариялық қағидалар мен нормаларға сәйкес келетін тамақтану объектісінің болуы (СЭҚ қорытындысы бар)
Сәйкес
үздік
5
Сәйкес емес
орташа
3
Жоқ
нашар
0
5.6
Білім алушыларға медициналық қызмет көрсетудің болуы, соның ішінде медициналық қызмет көрсету лицензиясына негізделген медициналық пункттің болуы
Сәйкес
үздік
5
Сәйкес емес
орташа
3
Жоқ
нашар
0
5.7
Дайындалатын мамандықтар бойынша (соның ішінде білім беру бағдарламалары тізіліміне енгізілген) оқу және ғылыми әдебиеттерден құралған кітапханалық қордың болуы, оқу жоспарына сәйкес білім алушылар контингентіне қатысты, оқу тілдері бойынша, оқу мерзімінің толық кезеңінде, баспа және электрондық форматта, соның ішінде ақпараттық білім беру платформасына жүктелгендері

100 %
отлично
5
95 - 99 %
хорошо
4
80 - 94 %
удовлетворительно
3
менее 80%
неудовлетворительно
2
5.8
Оснащенность симуляционного центра/кабинета
90-100 %
отлично
5
71 - 89 %
хорошо
4
51- 70 %
удовлетворительно
3
менее 50 %
неудовлетворительно
2
5.9
Официальный сайт, официальные аккаунты в социальных сетях.
Информационная система управления образованием с актуальными базами данных о контингенте, доменное имя третьего уровня в зоне edu.kz
Наличие официального сайта и аккаунтов социальных сетей, информационной системы, доменного имени третьего уровня в зоне edu.kz
отлично
5
Наличие официального сайта и аккаунтов социальных сетей, информационной системы, доменного имени третьего уровня в зоне edu.kz не в полном объеме
удовлетворительно
3
Отсутствие официального сайта и аккаунтов социальных сетей, информационной системы, доменного имени третьего уровня в зоне edu.kz
неудовлетворительно
2
5.10
Полнота, периодичность и способ доведения информации о работе образовательной организации до общественности. Периодичность обновления информации на веб-сайте образовательного учреждения, в социальных сетях
Наличие актуальной информации о работе образовательной организации на официальном сайте и в социальных сетях, систематичность
отлично
Работа сайта за последние 3 года в неполном объеме
удовлетворительно
Отсутствие актуальной информации о работе образовательной организации на официальном сайте и в социальных сетях
неудовлетворительно
6
Обратная связь-(4 измерителя)
6.1
Анализ результатов опроса обучающихся
от 80 % до 100% респондентов удовлетворены уровнем предоставляемых образовательных услуг
отлично
5
от 65% до 79 % респондентов удовлетворены уровнем предоставляемых образовательных услуг
хорошо
4
от 50 % до 64 % респондентов удовлетворены уровнем предоставляемых образовательных услуг
удовлетворительно
3
менее 50 % респондентов удовлетворены уровнем предоставляемых образовательных услуг
неудовлетворительно
2
6.2
Анализ результатов опроса педагогов
от 80 % до 100% респондентов удовлетворены уровнем создания условий для качественного обучения и воспитания
отлично
5
от 65% до 79 % респондентов удовлетворены уровнем создания условий для качественного обучения и воспитания
хорошо
4
от 50 % до 64 % респондентов удовлетворены уровнем создания условий для качественного обучения и воспитания
удовлетворительно
3
менее 50 % респондентов удовлетворены уровнем создания условий для качественного обучения и воспитания
неудовлетворительно
2
6.3
Анализ результатов опроса родителей (законных представителей)
от 80 % до 100% респондентов удовлетворены уровнем создания условий для качественного обучения и воспитания
отлично
5
от 65% до 79 % респондентов удовлетворены уровнем создания условий для качественного обучения и воспитания
хорошо
4
от 50 % до 64 % респондентов удовлетворены уровнем создания условий для качественного обучения и воспитания
удовлетворительно
3
менее 50 % респондентов удовлетворены уровнем создания условий для качественного обучения и воспитания
неудовлетворительно
2
6.4
Анализ результатов опроса работодателей, руководителей баз производственной практики
от 80 % до 100% респондентов удовлетворены уровнем компетентности обучающихся
отлично
5
от 65% до 79 % респондентов удовлетворены уровнем компетентности обучающихся
хорошо
4
от 50 % до 64 % респондентов удовлетворены уровнем компетентности обучающихся
удовлетворительно
3
менее 50 % респондентов удовлетворены уровнем компетентности обучающихся
неудовлетворительно
2

100 %
үздік
5
95 - 99 %
жақсы
4
80 - 94 %
орташа
3
80%-дан аз
төмен
2
5.8
Симуляциялық орталықтың/кабинеттің жарақтандырылуы
90-100 %
үздік
5
71 - 89 %
жақсы
4
51- 70 %
орташа
3
50 %-дан төмен
төмен
2
5.9
Ресми сайт, әлеуметтік желілердегі ресми аккаунттар. Білім беруді басқарудың ақпараттық жүйесі, контингент туралы өзекті деректер базасымен, edu.​kz аймағында үшінші деңгейлі домендік атау
Ресми сайттың, әлеуметтік желілердегі ресми аккаунттардың, ақпараттық жүйесінің, edu.​kz аймағында үшінші деңгейлі домендік атаудың болуы
үздік
5
Ресми сайттың, әлеуметтік желілердегі ресми аккаунттардың,
ақпараттық жүйесінің, edu.​kz аймағында толық емес көлемінде үшінші деңгейлі домендік атаудың болуы
орташа
3
Ресми сайттың, әлеуметтік желілердегі ресми аккаунттардың,
ақпараттық жүйесінің, edu.​kz аймағында үшінші деңгейлі домендік атаудың болмауы
төмен
2
5.10
Білім беру ұйымының қызметі туралы ақпаратты қоғамға жеткізудің толықтығы, мерзімділігі және тәсілі Білім беру мекемелерінің ресми веб-сайтында және әлеуметтік желілердегі парақшаларына ақпараттық жаңартылу мерзімділігі
Білім беру ұйымының қызметі туралы ресми веб-сайтта және әлеуметтік желілерді өзекті ақпараттың болуы, ақпаратты орналастырудың жүйелілігі
үздік
5
Соңғы 3 жылдағы толық көлемде жүзеге асырылмаған сайт жұмысы
орташа
3
Білім беру ұйымының қызметі туралы ресми веб-сайтта және әлеуметтік желілерде өзекті ақпараттық болмауы
төмен
2
6
Кері байланыс - (4 өлшемдер)
6.1
Білім алушылардың сауалнама нәтижелерін талдау
Респонденттердің 80%-дан 100%-ға дейін ұсынылатын білім беру қызметтерінің деңгейіне қанағаттанған
үздік
5
Респонденттердің 65%-дан 79%-ға дейін көрсетілетін білім беру қызметтерінің деңгейіне қанағаттанған
жақсы
4
Респонденттердің 50%-дан 64%-ға дейін көрсетілетін білім беру қызметтерінің деңгейіне қанағаттанған
орташа
3
респонденттердің 50%-дан азы көрсетілетін білім беру қызметтерінің деңгейіне қанағаттанған
төмен
2
6.2
Оқытушылардың сауалнама нәтижелерін талдау
Респонденттердің 80%-дан 100%-ға дейін жоғары сапалы білім мен оқыту үшін жасалған жағдай деңгейіне қанағаттанған
үздік
5
Респонденттердің 65%-дан 79%-ға дейін жоғары сапалы білім мен оқыту үшін жасалған жағдай деңгейіне қанағаттанған
жақсы
4
Респонденттердің 50%-дан 64%-ға дейін жоғары сапалы білім мен оқыту үшін жасалған жағдай деңгейіне қанағаттанған
орташа
3
Респонденттердің 50%-дан азы жоғары сапалы білім беру мен оқыту үшін жағдайдың деңгейіне қанағаттанған
төмен
2
6.3
Ата-аналардан алынған (заңды өкілдерден) сауалнама нәтижелерін талдау
Респонденттердің 80%-дан 100%-ға дейін жоғары сапалы білім мен оқыту үшін жасалған жағдай деңгейіне қанағаттанған
үздік
5
Респонденттердің 65%-дан 79%-ға дейін жоғары сапалы білім мен оқыту үшін жасалған жағдай деңгейіне қанағаттанған
жақсы
4
Респонденттердің 50%-дан 64%-ға дейін жоғары сапалы білім мен оқыту үшін жасалған жағдай деңгейіне қанағаттанған
орташа
3
Респонденттердің 50%-дан азы жоғары сапалы білім беру мен оқыту үшін жағдайдың деңгейіне қанағаттанған
төмен
2
6.4
Жұмыс берушілер мен өндірістік емдеу мекемелерінің басшыларына жүргізілген сауалнама нәтижелерін талдау
Респонденттердің 80%-дан 100%-ға дейін білім алушылардың құзыреттілік деңгейіне қанағаттанған
үздік
5
Респонденттердің 65%-дан 79%-ға дейін білім алушылардың құзыреттілік деңгейіне қанағаттанған
жақсы
4
Респонденттердің 50%-дан 64%-ға дейін білім алушылардың құзыреттілік деңгейіне қанағаттанған
орташа
3
Респонденттердің 50%-дан азы білім алушылардың құзыреттілік деңгейіне қанағаттанған
төмен
2

Итоговая оценка = (сумма оценок по 40 измерителям)/ 40
__________________________________________________________________________
Примечание: к Оценке применяются измерители, соответствующие одной из оценок:
"отлично", "хорошо", "удовлетворительно".
Оценке соответствует балл:
"отлично" - 5;
"хорошо" - 4;
"удовлетворительно" - 3;
"неудовлетворительно" - 2
"отсутствие" - 0
Итоговая оценка по измерителям выставляется комиссией как среднее
арифметическое значение суммы оценок по критериям с округление к ближайшему целому.
Государственная аттестационная комиссия рекомендует аттестовать организацию
ТиППО в области здравоохранения при условии, что итоговая оценка по измерителям
к критериям оценки будет равна "отлично" - 5 или "хорошо" - 4.
Отрицательное решение по государственной аттестации выносится при условии,
что Итоговая оценка по измерителям к критериям оценки будет равна
"удовлетворительно" - 3, "неудовлетворительно" - 2.
При отрицательном решении государственной аттестации комиссией формируется
аналитический отчет с указанием измерителей, получивших оценку
"удовлетворительно" - 3, "неудовлетворительно" - 2.
5. Заключение: прошел/не прошел государственную аттестацию.
6. Рекомендации по совершенствованию деятельности в отношении организации,
реализующей образовательные программы технического и профессионального,
послесреднего образования в области здравоохранения.
" " ____ _____ года
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель:
ФИО, должность и подпись ____________________________________
Члены аттестационной комиссии:
1.ФИО, должность и подпись __________________________________
2.ФИО, должность и подпись __________________________________
3.ФИО, должность и подпись __________________________________
4.ФИО, должность и подпись __________________________________
____________________________________________________________
7. Ознакомлен /ознакомлена
Руководитель ТиППО в области здравоохранения
___________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)

Жалпы балл = (40 өлшемнен алынған ұпайлар қосындысы)/40
Ескертпе: Бағалау бағалаулардың біріне сәйкес келетін өлшемдерге негізделген:
"үздік", "жақсы", "орташа".
Бағалау бекітілген өлшемдік балға сәйкес келеді:
"үздік" - 5;
"жақсы" - 4;
"орташа" - 3;
"төмен" -2;
"нашар"-0
Шаралар бойынша қорытынды бағаны комиссия бүтін санға дейін дөңгелектей отырып, критерийлер бойынша бағалаулар сомасының орташа арифметикалық мәні ретінде белгілейді.
Мемлекеттік аттестаттау комиссиясы бағалау критерийлері бойынша қорытынды баға "үздік" - 5 немесе "жақсы" - 4-ке тең болған жағдайда денсаулық сақтау саласындағы техникалық және білім беру кәсіптік ұйымын аттестаттауды ұсынады.
Бағалау критерийлері бойынша өлшем құралдары бойынша қорытынды балл "орташа" - 3, "төмен" -2 болса, мемлекеттік аттестаттау туралы теріс шешім қабылданады.
Мемлекеттік аттестаттау шешімі теріс болған жағдайда комиссия "орташа" - 3, "төмен" - 2 балл алған өлшем құралдарының тізбесі бар талдамалық есеп жасайды.
5. Қорытынды: Мемлекеттік аттестациядан өтті/өтпеді.
6. Денсаулық сақтау саласындағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымның қызметін жетілдіру жөніндегі ұсынымдар.
" " ____ _____ жыл
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Төраға:
ТАӘ, лауазымы мен қолы__________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшелері:
1. ТАӘ, лауазымы мен қолы __________________________________
2. ТАӘ, лауазымы мен қолы __________________________________
3. ТАӘ, лауазымы мен қолы __________________________________
4. ТАӘ, лауазымы мен қолы __________________________________
7. Таныстым
Денсаулық сақтау саласындағы ТжКОБ ұйымының басшысы ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)