О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" и признании утратившими силу приказа Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 25 июля 2023 года № 335 "Об утверждении правил "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 11 февраля 2026 года № 63. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2026 года № 37976
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20626) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 28) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктами 112) и 169) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580, ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности", утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 25 июля 2023 года № 335 "Об утверждении правил "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33182).
3. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр науки и высшего
образования Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 11 февраля 2026 года № 63
Утвержден
приказом Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 12 мая 2020 года № 196
Правила
оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности"

"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 196 бұйрығына өзгерістер енгізу және "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 25 шiлдедегi № 335 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2026 жылғы 11 ақпандағы № 63 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 16 ақпанда № 37976 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 196 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20626 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 28) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 112) және 169) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 25 шiлдедегi № 335 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33182 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интелект және цифрлық
даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім
министрі
2026 жылғы 11 ақпандағы
№ 63 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 12 мамырдағы
№ 196 бұйрығымен
бекітілген
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 28) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон), подпунктами 112) и 169) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 и определяют порядок оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан (далее – услугодатель), физическим и юридическим лицам в соответствии c настоящими Правилами.
3. В Правилах используются следующие понятия:
1) аккредитация - процедура официального признания уполномоченным органом в области науки соответствия субъектов научной и (или) научно-технической деятельности требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;
2) свидетельство об аккредитации – документ установленного образца, подтверждающий официальное признание уполномоченным органом в области науки осуществляемой физическим либо юридическим лицом научной, научно-технической деятельности;
3) уполномоченный орган в области науки (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий межотраслевую координацию и руководство в области науки и научно-технической деятельности;
4) "Единое окно" национальной инновационной системы (далее - ЕО НИС) – цифровой объект, обеспечивающий доступ к мерам поддержки развития инновационной деятельности и инноваций посредством единого портала;
5) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований) приведен в приложении 1 к настоящим Правилам.
5. Для получения государственной услуги услугополучатели направляют через ЕО НИС услугодателю:
1) услугополучатель (физические лица), осуществляющие научную и (или) научно-техническую деятельность - электронные копии документов, указанных в пункте 9 приложения 1 к настоящим Правилам;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалары) "Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 28) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 112) және 169) тармақшаларына сәйкес әзірленді және "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аккредиттеу – ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сай келуін ғылым саласындағы уәкілетті органның ресми тану рәсімі;
2) аккредиттеу туралы куәлік – жеке немесе заңды тұлға жүзеге асыратын ғылыми, ғылыми-техникалық қызметті ғылым саласындағы уәкілетті органның ресми тануын растайтын белгіленген үлгідегі құжат;
3) ғылым саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында салааралық үйлестіруді және басшылықты жүзеге асыратын, соның ішінде ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттейтін мемлекеттік орган;
4) Ұлттық инновациялық жүйенің "бірыңғай терезесі" (бұдан әрі – ҰИЖ БТ) – бірыңғай портал арқылы инновациялық қызмет пен инновацияларды дамытуды қолдау шараларына қолжетімділікті қамтамасыз ететін цифрлық объектісі;
5) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Негізгі талаптардың тізбесі) осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген.
5. Көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік қызметті алу үшін ҰИЖ БТ арқылы көрсетілетін қызметті беруші:
1) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушы (жеке тұлғалар) – осы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағына сәйкес құжаттардың электрондық көшірмелерін;

2) услугополучатель (юридические лица), являющиеся субъектами научной и (или) научно-технической деятельности - сведения согласно приложениям 2 - 8 к настоящим Правилам с приложением электронных копий документов, подтверждающих сведения.
6. Критериями определения минимального количества данных в сведениях услугополучателей (юридических лиц) являются:
1) по приложению 3 к настоящим Правилам всего 7 (семь) научных работников, в том числе 5 (пять) научных работника с ученой степенью, 2 (два) научных работника с академической степенью "магистр";
2) по приложению 4 к настоящим Правилам при наличии собственной лаборатории свидетельство сертифицированной или аттестованной (аккредитованной) лаборатории, паспорт лаборатории. При аренде лаборатории - договор аренды лаборатории, свидетельство сертифицированной или аттестованной (аккредитованной) арендуемой лаборатории, паспорт арендуемой лаборатории. Если лаборатория не требуется, то пояснение (в произвольной форме) о том, что согласно осуществляемой научной деятельности не требуется наличие лаборатории;
3) по приложению 5 к настоящим Правилам всего 1 (одна) рабочая конструкторская, технологическая и техническая документация (при наличии, в зависимости от уровня готовности технологии);
4) по приложению 6 к настоящим Правилам всего 2 (два) научных, научно-технических проекта (программы), договоры по 2 (двум) научным, научно-техническим проектам (программам), отчеты о научно-исследовательской работе и (или) акты выполненных работ по 2 (двум) проектам (программам);
5) по приложению 7 к настоящим Правилам всего 1 (один) объект интеллектуальной собственности;
6) по приложению 8 к настоящим Правилам всего 10 (десять) опубликованных научных работ, в том числе 1 (одна) статья в международных рецензируемых научных журналах, за исключением статей с грифом секретности или с пометкой для служебного пользования, 2 (две) статьи в журналах, индексируемых Российским индексом научного цитирования и других международных базах с ненулевым импакт-фактором, 4 (четыре) статьи в научных изданиях, рекомендованных Комитетом по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, 2 (два) материала по конференциям, форумам, съездам, симпозиумам, конгрессам, 1 (одна) монография, учебник, пособия, методический документ.
7. При приеме соответствующих документов услугополучателя через ЕО НИС в "личном кабинете" отражается статус о принятии заявления на оказание государственной услуги.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявления от услугополучателя (физического лица) и в течение 12 (двенадцати) рабочих дней со дня получения заявления от услугополучателя (юридического лица) проверяет соответствие представленных документов, данных (сведений), содержащихся в них согласно Перечню основных требований.

2) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы (заңды тұлғалар) – осы Қағидаларға 2-8-қосымшаларға сәйкес мәліметтерді, оларды растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады.
6. Көрсетілетін қызметті алушы (заңды тұлғалар) мәліметтеріндегі деректердің ең аз санын айқындау өлшемшарттары:
1) осы Қағидаларға 3-қосымша бойынша барлығы 7 (жеті) ғылыми қызметкерлер, оның ішінде ғылыми дәрежелері бар 3 (үш) ғылыми қызметкер, "магистр" академиялық дәрежесі бар 2 (екі) ғылыми қызметкер;
2) осы Қағидаларға 4-қосымша бойынша жеке зертхана болған жағдайда сертификатталған немесе аттестатталған (аккредиттелген) зертхана куәлігі, зертхананың паспорты. Зертхананы жалға алған кезде – зертхананы жалға алу шарты, сертификатталған немесе аттестатталған (аккредиттелген) зертхананың куәлігі, зертхананың паспорты. Егер зертхана талап етілместен болса жүзеге асырылатын ғылыми қызмет түріне зертхана талап етілмейтіндігі туралы түсіндірме (еркін нысанда).
3) осы Қағидаларға 5-қосымша бойынша 1 (бір) жұмыс конструкторлық, технологиялық және техникалық құжаттама (бар болса, технологиялық дайындық деңгейіне байланысты);
4) осы Қағидаларға 6-қосымша бойынша барлығы 2 (екі) ғылыми, ғылыми-техникалық жоба (бағдарлама), орындалған ғылыми, ғылыми-техникалық жоба (бағдарлама) бойынша 2 (екі) шарт, ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы 2 (екі) жоба (бағдарлама) бойынша есеп және (немесе) атқарылған жұмыстардың 2 (екі) актісі;
5) осы Қағидаларға 7-қосымша бойынша 1 (бір) зияткерлік меншік объекті;
6) осы Қағидаларға 8-қосымша бойынша барлығы 10 (он) жарияланған ғылыми жұмыс, оның ішінде құпия деген белгісі немесе қызмет бабында пайдалану үшін деген белгісі бар мақалаларды қоспағанда, халықаралық рецензияланған ғылыми журналдарда 1 (бір) мақала, Ресейлік ғылыми дәйексөз индексі индекстелетін ғылыми журналдарда және нөлдік емес импакт-фактормен басқа да халықаралық базаларда 2 (екі) мақала, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім беру саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті ұсынған ғылыми басылымдарда 4 (төрт) мақала, конференциялардың, форумдардың, съездердің, симпозиум, конгресстер материалдарында 2 (екі) мақала, монографиялар, оқулықтар, бірлік құралдар, әдістемелік құжаттар 1 (бір) дана.
7. ҰИЖ БТ арқылы көрсетілетін қызметті алушының тиісті құжаттары қабылданған кезде "жеке кабинетте" мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан (жеке тұлғадан) өтінішті алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде және көрсетілетін қызметті алушыдан (заңды тұлғадан) өтінішті алған күннен бастап 12 (он екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың, деректердің (мәліметтердің) Негізгі талаптар тізбесіне сәйкес келуін тексереді.

По результатам проверки в течение 1 (одного) рабочего дня услугодатель составляет Акт экспертизы соответствия или не соответствия представленных документов Перечню основных требований (далее - Акт экспертизы) и в течение 1 (одного) рабочего дня проходит процесс внутреннего согласования и подписания.
В случае соответствия представленных документов услугополучателя Перечню основных требований согласно пункту 9 приложения 1 к настоящим Правилам услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня со дня признания представленных документов соответствующими Перечню основных требований согласно Акту экспертизы оформляет приказ о выдаче свидетельства об аккредитации сроком на пять лет согласно приложению 9 к настоящим Правилам, и в течение 1 (одного) рабочего дня проходит процесс внутреннего согласования и подписания
Сформированное в ЕО НИС свидетельство об аккредитации в течение 1 (одного) рабочего дня направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо лица его замещающего. При этом свидетельство об аккредитации, выданное 5 (пять) лет назад, признается утратившим силу.
В случаях представления документов, не соответствующих Перечню основных требований согласно пункту 9 приложения 1 к настоящим Правилам, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании через ЕО НИС направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК). Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления. Услугодатель ведет протокол заслушивания.
По результатам заслушивания услугодатель выдает свидетельство об аккредитации либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Отказ в оказании государственной услуги составляется на основании Акта экспертизы в оказании государственной услуги с указанием конкретных недостатков по представленным документам для их устранения и повторного внесения услугодателю.
Отказ в оказании государственной услуги в течение одного рабочего дня направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо лица его замещающего.

Тексеру нәтижелері бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуші 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Негізгі талаптар тізбесіне сәйкестігіне немесе сәйкес еместігіне Сараптама актісін (бұдан әрі - Сараптама актісі) жасайды және оны 1 (бір) жұмыс күні ішінде ішкі келісу және қол қою рәсімінен өткізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттары осы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағына сәйкес Негізгі талаптар тізбесіне сай болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Сараптама актісіне сәйкес ұсынылған құжаттар Негізгі талаптар тізбесіне сәйкес деп танылған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес 5 (бес) жыл мерзімге аккредиттеу туралы куәлік беру жөніндегі бұйрықты ресімдейді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде ішкі келісу және қол қою рәсімінен өткізеді.
ҰИЖ БТ-де қалыптастырылған аккредиттеу туралы куәлік көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының немесе оны алмастыратын тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық нысандағы құжаты көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі. Бұл ретте 5 (бес) жыл бұрын берілген аккредиттеу туралы куәліктің күші жойылды деп танылады.
Осы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағына сәйкес Негізгі талаптар тізбесіне сай келмейтін құжаттар ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты, күні және орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын ҰИЖ БТ арқылы жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі. Жауапты орындаушы тыңдау хаттамасын жүргізеді.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші аккредиттеу туралы куәлік немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту Сараптама актісінің негізінде ұсынылған құжаттардағы нақты кемшіліктерді көрсете отырып, оларды жою және мемлекеттік қызмет көрсетушіге қайта ұсыну үшін ресімделеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

8. Услугополучатель (юридическое лицо), для которого научно-техническая деятельность не является основным видом деятельности, имеющие в своей структуре научные подразделения, в целях решения задач, закрепленных в их учредительных документах, могут пройти аккредитацию в уполномоченном органе с целью получения свидетельства об аккредитации.
При подаче документов на аккредитацию наукометрические данные ученых подаются не более 2 (двух) раз (как физическое лицо и с основного места работы ученого).
Аккредитация филиалов проводится в составе основной организации.
9. Реестр аккредитованных субъектов, получивших свидетельства об аккредитации, а также прекративших действие свидетельства формируется на портале ЕО НИС.
10. В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) услугополучателя (физического лица) и (или) наименования услугополучателя (юридического лица), аккредитованные субъекты подают заявление услугодателю согласно приложению 10 к настоящим Правилам, о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением подтверждающих документов согласно пункту 9 приложения 1 к настоящим Правилам, в соответствии с которым услугополучателю выдается свидетельство об аккредитации с ранее выданным сроком действия.
11. В случае утраты свидетельства об аккредитации, ранее выданного в бумажной форме, услугополучатель через ЕО НИС направляет услугодателю заявление по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Услугодатель при наличии сведений об услугополучателе в реестре аккредитованных субъектов в течение 5 (пяти) рабочих дней выдает дубликат свидетельства об аккредитации с сохранением ранее установленного срока действия.
12. До истечения срока свидетельство об аккредитации прекращает свое действие в случаях:
1) реорганизации (в формах разделения и выделения) или ликвидации юридического лица;
2) наличия письменного заявления субъекта о прекращении действия свидетельства;
3) смерти (на основании свидетельства о смерти) физического лица, получившего свидетельство об аккредитации.
13. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке установленных приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги".

8. Ғылыми-техникалық қызметі негізгі қызмет түрі болып табылмайтын, құрылымында ғылыми бөлімшелері бар және өздерінің құрылтай құжаттарында бекітілген міндеттерді шешу мақсатында қызметті жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушылар (заңды тұлғалар) аккредиттеу туралы куәлікті алу мақсатында уәкілетті органда аккредиттеуден өте алады.
Аккредиттеуге құжаттарды тапсыру кезінде ғалымдардың ғылыми өлшем деректерін 2 (екі) рет қана беруге болады (жеке тұлға ретінде немесе ғалымның негізгі жұмыс орнынан).
Филиалдарды аккредиттеу негізгі ұйымның құрамында жүргізіледі.
9. Аккредиттеу туралы куәліктер алған аккредиттелген субъектілердің, сондай-ақ аккредиттеу туралы куәлігінің қолданылуы тоқтатылған субъектілердің тізілімі ҰИЖБТ порталында қалыптастырылады.
10. Көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының (заңды тұлғаның) атауы өзгерген жағдайда, аккредиттелген субъектілер уәкілетті органға осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш пен осы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағына сәйкес растайтын құжаттарды ұсынады, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушыға алдында берілген мерзімге сәйкес жаңа куәлік береді.
11. Аккредиттеу туралы куәліктің бұрын қағаз түрінде берілген нұсқасы жоғалған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҰИЖБТ арқылы мемлекеттік қызмет көрсетушіге өтініш жолдайды.
Аккредиттелген субъектілер тізілімінде көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер болған кезде, көрсетілетін қызметті беруші бұрын белгіленген қолданылу мерзімін сақтай отырып, 5 (бес) жұмыс күні ішінде аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын береді.
12. Аккредиттеу туралы куәліктің мерзімі өткенге дейін оның қолданысы:
1) заңды тұлға қайта ұйымдастырылған (бiрiктiру, қосу, бөлу, бөлiп шығару, қайта құру) немесе таратылған;
2) куәліктің қолданысын тоқтату туралы субъектінің жазбаша өтініші болған;
3) аккредиттеу туралы куәлікті алған жеке тұлға қайтыс болған (қайтыс болуы туралы куәлік негізінде) жағдайларда тоқтатылады.
13. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингісінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.

14. Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с момента введения в действие изменений и (или) дополнений в настоящие Правила информация направляется в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", а также в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц в процессе оказания государственной услуги
15. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственной услуги производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
16. Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба рассматривается в соответствии со статьей 98 АППК РК.
17. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
18. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
19. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Перечень
основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности"
1
Наименование государственной услуги
Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
2
Наименование услугодателя
Комитет науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
3
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется посредством объекта информатизации, определенной услугодателем
- "Единое окно" национальной инновационной системы (далее - ЕО НИС)
4
Срок оказания государственной услуги
С момента поступления заявления через ЕО НИС услугодателю:

14. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қолданысқа енгізілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына ақпарат жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
16. Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Шағым ҚР ӘРПК-нің 98-бабына сәйкес қаралады.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
18. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
19. ҚР ӘРПК-нің 91-бабының 5-тармағына сәйкес егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
Қағидасына 1-қосымша
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім беру министрлігінің Ғылым комитеті
3
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші айқындаған ақпараттандыру объекті -
ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" (бұдан әрі - ҰИЖ БТ) арқылы жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
ҰИЖ БТ арқылы құжаттар келіп түскен сәттен бастап:

1) для услугополучателей (физических лиц) в течение 5 (пяти) рабочих дней;
2) для услугополучателей (юридических лиц) в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) услугополучателя (физического лица) и (или) наименования услугополучателя (юридического лица) свидетельство об аккредитации переоформляется:
1) для услугополучателей (физических лиц) в течение 3 (трех) рабочих дней;
2) для услугополучателей (юридических лиц) в течение 7 (семи) рабочих дней со дня подачи соответствующего письменного заявления.
В случае утери свидетельства об аккредитации дубликат свидетельства выдается для услугополучателей (физических и юридических лиц) в течение 5 (пяти) рабочих дней.
В случае технического сбоя информационной системы срок рассмотрения заявления продлевается услугодателем на период устранения технической неполадки.
5
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
6
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство об аккредитации согласно приложению 9 к Правилам оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (далее - Правила), либо мотивированный отказ
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
8
График работы услугодателя и объектов информации
Услугодатель - с понедельника по пятницу включительно с 08.30 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
ЕО НИС – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения Свидетельства об аккредитации услугополучатели (физические лица) представляют электронные копии следующих документов:
1) диплом о присуждении ученой степени (кандидата наук, доктора наук); степени доктора философии (PhD);
доктора по профилю и (или) аттестат (диплом) о присвоении ученого звания ассоциированного профессора (доцента) или профессора;

1) көрсетілетін қызметті алушылар (жеке тұлғалар) үшін 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушылар (заңды тұлғалар) үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының (заңды тұлғаның) атауы өзгерген жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті алушылар (жеке тұлғалар) үшін 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушылар (заңды тұлғалар) үшін 7 (жеті) жұмыс күні ішінде аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді.
Аккредиттеу туралы куәлік жоғалған жағдайда куәліктің телнұсқасы көрсетілетін қызметті алушылар (жеке және заңды тұлғалар) үшін 5 (бес) жұмыс күні ішінде беріледі.
Цифрлық жүйеде техникалық ақау жағдайында көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қарау мерзімін техникалық ақауды жою кезеңіне ұзартады.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
6
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасының (бұдан әрі – Қағидалар) 9-қосымшасына сәйкес аккредиттеу туралы куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызметті беруші - Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00 - ден 14.30 - ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8.30 - ден 18.00-ға дейін.
ҰИЖ БТ – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байналысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні өтінішті қабылдау күні болып табылады).
9
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар (жеке тұлғалар) келесі құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады:
1) ғылыми дәрежені (ғылым кандидаты, ғылым докторы), философия докторының (PhD) дәрежесін,
бейіні бойынша доктор дәрежесін беру туралы диплом және (немесе) қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор ғылыми атағын беру туралы аттестат (диплом);

2) 1 (одна) монография и (или) опубликованные научные статьи за последние 5 (пять) лет:
для технических и естественных наук 1 (один) международный патент или 1 (одна) статья в международном рецензируемом научном журнале, за исключением статьи с грифом секретности или с пометкой для служебного пользования (далее - ДСП), имеющем ненулевой импакт-фактор по данным в Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или в изданиях, имеющих в базе данных Scopus (Скопус) показатель процентиль по CiteScore (СайтСкор) не менее 35 (тридцати пяти) как минимум по одной из научных областей;
для социальных и гуманитарных наук 1 (одна) статья в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор по данным Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) (разделы Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс);
а также 3 (три) статьи в научных изданиях, рекомендованных Комитетом по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан (далее - КОКСНВО МНВО РК).
Для получения свидетельства об аккредитации услугополучатели (юридические лица) представляют электронные копии следующих документов, подтверждающих сведения согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 к настоящим Правилам:
1) устав организации;
2) дипломы научных сотрудников о присуждении ученой степени (кандидата наук, доктора наук); степени доктора философии (PhD); доктора по профилю и (или) аттестата (диплома) о присвоении ученого звания ассоциированного профессора (доцента) или профессора;
3) трудовой договор или иные подтверждающие документы где основным местом работы указана аккредитуемая организация и приказ о приеме на работу сотрудников;
4) свидетельство сертифицированной или аттестованной (аккредитованной) лаборатории и (или) структура организации с указанием лаборатории;
5) паспорт лаборатории;
6) договор аренды лаборатории (если организация арендует лабораторию для исследовательских работ);
7) пояснение (в произвольной форме, если согласно осуществляемой научной деятельности не требуется наличие лаборатории);
8) рабочая конструкторская, технологическая и техническая документация/макетный образец, детальный макет (модель) объекта/результаты тестирования лабораторного прототипа технологии (объекта), полномасштабного полнофункционального прототипа, реального устройства/протокол испытания/разработанное программное обеспечение/ демонстрация промышленного образца (при наличии, в зависимости от уровня готовности технологии);

2) соңғы 5 (бес) жылда басып шығарылған 1 (бір) монография және (немесе) жарияланған ғылыми мақалалар:
техникалық және жаратылыстану ғылымдары үшін 1 халықаралық патент немесе Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар, құпия деген белгісі немесе қызмет бабында пайдалану үшін (бұдан әрі - ҚБПҮ) деген белгісі бар мақалаларды қоспағанда, халықаралық рецензияланатын ғылыми журналда, немесе Scopus (Скопус) деректер базасында ғылыми салалардың ең болмағанда біреуі бойынша CiteScore (СайтСкор) жөнінде кемінде 35 (отыз бес) процентиль көрсеткіші бар басылымдарда 1 (бір) мақала;
әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар үшін Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар немесе Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) деректер базасында (Arts and Humanities Citation Index(Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index бөлімінде) (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс) 1 (бір) мақала
сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті (бұдан әрі - ҚР ҒЖБМ ҒЖБССҚК) ұсынған ғылыми журналда 3 (үш) мақала.
Аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар (заңды тұлғалар) осы Қағиданың 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-қосымшаларына сәйкес көрсетілген мәліметтерді растайтын келесі құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады:
1) ұйым жарғысы;
2) ғылыми қызметкерлердің ғылыми дәрежесін (ғылым кандидаты, ғылым докторы), философия докторының (PhD) дәрежесін, бейіні бойынша доктор дәрежесін беру туралы дипломдар және (немесе) қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор ғылыми атағын беру туралы аттестат (диплом);
3) еңбек шарты немесе негізгі жұмыс орны аккредиттеу ұйымы болып көрсетілген растаушы құжаттар және қызметкерлерді жұмысқа қабылдау туралы бұйрық;
4) сертификатталған немесе аттестатталған (аккредиттелген) зертхана куәлігінің көшірмесі және (немесе) зертханасы көрсетілген ұйымның құрылымы;
5) зертхана паспорты;
6) зертхананы жалға алу шарты (егер ұйым зерттеу жұмыстарына зертхананы жалға алса);
7) түсіндірме (еркін нысанда, егер жүзеге асыратын ғылыми қызмет түріне зертхана қажет болмаған жағдайда);
8) жұмыс конструкторлық, технологиялық және техникалық құжаттама/макет үлгісінің, объектінің егжей-тегжейлі макеті (моделі)/технологияның (объектінің) зертханалық прототипін, толық ауқымды толық функционалды прототиптін, нақты құрылғыны тестілеу қорытындылары/сынақ хаттамасы/әзірленген бағдарламалық жасақтама/өнеркәсіптік үлгіні көрсету (бар болса, технологиялық дайындық деңгейіне байланысты);

9) договора о выполнении научных, научно-технических проектов и программ;
10) отчеты о научно-исследовательской работе и (или) акты выполненных работ;
11) патенты на изобретения, промышленные образцы, полезные модели, селекционные достижения/ свидетельства на авторские права/ международные патенты (евразийский патент, Patent Cooperation Treaty (международная патентная система, далее - патент РСТ), лицензионные соглашения;
12) опубликованные научные статьи/ опубликованные материалы по конференциям, форумам, съездам, симпозиумам, конгрессам/монографии, учебники, пособия, методические документы.
Если период деятельности субъекта не превышает 5 (пять) лет, электронные копии подтверждающих документов представляются за весь период его деятельности.
Для переоформления свидетельства об аккредитации услугополучатели представляют услугодателю следующие документы:
Услугополучатели (физические лица):
1) заявление согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
2) электронная копия решения об изменении фамилии, имени отчества (при его наличии) услугополучателя (Свидетельство/справка). Услугополучатели (юридические лица):
1) заявление согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
2) электронная копия решения об изменении наименования услугополучателя (Постановление/приказ/протокол).
Для выдачи дубликата услугополучатели (физические и юридические лица) представляют заявление согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Сведения, получаемые из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "электронного правительства":
1) о документах, удостоверяющих личность;
2) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) диплом о высшем образовании;
4) диплом магистра;
5) свидетельство об аккредитации.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;

9) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаларды орындау туралы шарттар;
10) ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы есеп көшірмелері және (немесе) атқарылған жұмыстар актісі;
11) өнертабыс, өнеркәсіптік үлгілер, пайдалы моделдер, селекциялық жетістіктер патенттері/авторлық құқық куәлігі /халықаралық патент (еуразиялық патент, Patent Cooperation Treaty (халықаралық патенттік жүйе, бұдан әрі - патент РСТ)/лицензиялық келісімдер;
12) жарияланған ғылыми мақалалар/конференциялар, форумдар, съездер, симпозиумдар, конгресстер бойынша жарияланған материалдар/монографиялар, оқулықтар, құралдар,әдістемелік құжаттар.
Егер субъект қызметінің кезеңі 5 (бес) жылдан аспаса, қызметінің барлық кезеңіндегі растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері ұсынылады.
Аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті алушылар мынадай электрондық құжаттарды ұсынады:
Көрсетілетін қызметті алушылар (жеке тұлғалар):
1) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушылардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) өзгерту туралы шешімінің көшірмесі (Куәлік/анықтама).
Көрсетілетін қызметті алушылар (заңды тұлғалар):
1) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушылардың атауын өзгерту туралы шешімі (Қаулы/бұйрық/хаттама).
Аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар (жеке тұлғалар және заңды тұлғалар) осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
"Электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынатын мәліметтер:
1) жеке басты куәландыратын құжаттар туралы;
2) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы;
3) жоғары білім туралы диплом;
4) магистр дипломы;
5) аккредиттеу туралы куәлік.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, ) предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги посредством Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме при условии наличия электронной цифровой подписи.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или)
научно-технической
деятельности"
Сведения об организации
Дата первичной государственной регистрации (год создания)
Вид деятельности организации
Форма собственности: государственная/частная
Наличие аккредитации субъекта научной и (или) научно-технической деятельности
Юридический адрес, телефон, электронная почта, интернет-ресурс
Первичная
Повторная (дата, серийный номер свидетельства)
1
2
3
4
5
6
7
Достоверность вышеуказанных данных и копии представленных подтверждающих документов по ним подтверждаю
Руководитель организации__________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Сведения о сотрудниках, занимающихся научной и (или) научно-технической деятельностью, имеющих ученые степени доктора наук, кандидата наук, доктора философии (PhD), доктора по профилю, ученые звания ассоциированного профессора (доцента) или профессора, а также академическую степень магистр
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Сведения академической степени "магистр" (специальность, год присуждения)
Сведения об ученой степени "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю", (специальность, год присуждения)
Сведения об ученой степени "кандидат наук" или "доктор наук" (специальность, год присуждения)
Сведения об ученом звании "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор", (специальность, год присуждения)
1
2
3
4
5
6
Итого:
*Примечание:

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидасына 2-қосымша
Ұйым туралы мәліметтер
Алғаш мемлекеттік тіркелген күні (құрылған жылы)
Ұйымның қызмет түрі
Меншік нысаны: мемлекеттік/жеке
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері аккредиттеуінің болуы
Заңды мекенжайы, телефоны,электрондық поштасы, интернет-ресурсы (ол болған жағдайда)
Бірінші рет
Қайта (күні, куәліктің сериялық нөмірі)
1
2
3
4
5
6
7
Жоғарыда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын және оларды растайтын ұсынылған
құжаттардың көшірмелерін растаймын.
Ұйымның басшысы ___________ ______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидасына 3-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын, ғылым докторы, ғылым кандидаты, философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор ғылыми дәрежелері бар, қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор ғылыми атақтарына, сондай-ақ магистр академиялық дәрежесіне ие қызметкерлер туралы мәліметтер.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Магистр" академиялық дәрежесі (мамандығы, берілген жылы) туралы мәлімет
"Философия докторының (PhD)" немесе "Бейіні бойынша доктор", (мамандығы, берілген жылы) ғылыми дәрежелері бойынша мәлімет
"Ғылым кандидаты" немесе "Ғылым докторы" (мамандығы, берілген жылы) ғылыми дәрежелері бойынша мәлімет
"Қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "Профессор", (мамандығы, берілген жылы) ғылыми дәрежелері бойынша мәлімет ) ғылыми атағы туралы мәлімет
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
*Ескертпе:

на аккредитацию подают организации, имеющие в штате не менее 7 (семи) научных работников, работающие в этой организации более 6 (шести) месяцев;
сведения о сотрудниках, занимающиеся научной и (или) научно-технической деятельностью определяются услугополучателями (юридические лица), а также информация о ранее работавших сотрудниках задействованных в научную деятельность представляется дополнительно в виде таблицы с указанием Ф.И.О. (при его наличии), периода работы, должности и ученой степени/звания.
Достоверность вышеуказанных данных и копии представленных подтверждающих документов по ним подтверждаю
Руководитель организации _________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Сведения о наличии лаборатории международного и (или) республиканского уровня с соответствующим оборудованием для ведения научно-исследовательских работ (за исключением гуманитарных, социологических и экономических наук не требующие наличие лаборатории)
Фактический адрес здания (строения) с указанием общей и полезной площади (м2)
Наличие лаборатории для исследовательских работ с указанием наименования и площади
Наличие сертифицированной или аттестованной (аккредитованной) лаборатории с указанием наименования и площади:
- на международном уровне
- на республиканском уровне
1
2
3
4
5
Итого:
*Примечание: до заполнения сведения о наличии лаборатории аккредитуемая организация вводит данные о лабораториях и оборудованиях в модуле "E-lab" в цифровой системе ЕО НИС (Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 26 ноября 2024 года № 538 "Об утверждении Правил приобретения научно-исследовательскими институтами и организациями высшего и (или) послевузовского образования товаров, работ, услуг, необходимых для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35417)).
Достоверность вышеуказанных данных и копии представленных подтверждающих документов по ним подтверждаю
Руководитель организации ________ ____________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Сведения об уровне готовности технологий
Уровень готовности технологии (УГТ/TRL)
Индикаторы
Показатели результативности
для естественных наук, инжиниринга, технологии, сельскохозяйственных наук и производства
TRL-1
TRL-2
TRL-3
TRL-4
TRL-5
TRL-6
TRL-7
TRL-8
TRL-9
для социальных, гуманитарных наук, образовательных целей и искусства
TRL-1
TRL-2
TRL-3
TRL-4
TRL-5
TRL-6
TRL-7
TRL-8
TRL-9

аккредиттеуге штатында кемінде 7 (жеті) ғылыми қызметкері бар, осы ұйымда 6 (алты) айдан астам жұмыс істейтін қызметкерлері бар ұйымдар береді;
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысқан қызметкерлер бойынша мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші (заңды тұлға) айқындайды, сондай-ақ, ғылыми қызметпен айналысқан бұрын жұмыс жасаған қызметкерлер туралы ақпарат кесте түрінде Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), лауазымы және ғылыми дәрежесі/атағы көрсете отырылып беріледі.
Жоғарыда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын және оларды растайтын ұсынылған құжаттардың көшірмелерін растаймын.
Ұйымның басшысы___________ ______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидасына 4-қосымша
Ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу үшін тиісті жабдықталған халықаралық және (немесе) республикалық деңгейдегі зертханалардың болуы туралы мәліметтер (зертханалардың болуын қажет етпейтін гуманитарлық, әлеуметтік және экономикалық ғылымдардан басқа)
Жалпы және пайдалы аумағы көрсетілген ғимараттың нақты мекенжайы (м2)
Атауы мен ауданы көрсетілген зерттеу жұмыстарына арналған зертхананың болуы
Атауы мен ауданы көрсетілген сертификатталған немесе аттестатталған (аккредиттелген) зертхананың болуы:
- халықаралық деңгейде
- республикалық деңгейде
1
2
3
4
5
Барлығы:
*Ескертпе: зертханалардың болуы туралы мәліметтер толтырылғанға дейін аккредиттелетін ұйым "E-lab" модуліндегі зертханалар мен жабдықтар туралы деректерді ҰИЖ БТ цифрлық жүйесінде енгізеді ("Ғылыми-зерттеу институттары мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бюджет қаражаты есебінен өткізілетін ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің 2024 жылғы 26 қарашадағы № 538 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35417 болып тіркелген)).
Жоғарыда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын және оларды растайтын ұсынылған құжаттардың көшірмелерін растаймын.
Ұйымның басшысы ___________ _____________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидасына 5-қосымша
Технологиялық дайындық деңгейі туралы мәліметтер
Технологиялық дайындық деңгейі (ТДД/TRL)
Индикаторлар
Нәтиже көрсеткіштері
жаратылыстану ғылымдары, инжиниринг, ауыл шаруашылығы ғылымдары және өндіріс үшін
TRL-1
TRL-2
TRL-3
TRL-4
TRL-5
TRL-6
TRL-7
TRL-8
TRL-9
әлеуметтік, гуманитарлық ғылымдар, білім беру мақсаттары және өнер үшін
TRL-1
TRL-2
TRL-3
TRL-4
TRL-5
TRL-6
TRL-7
TRL-8
TRL-9

*Примечание: уровень готовности технологии определяется в соответствии с Методикой определения уровней готовности технологий и технологической готовности организаций, утвержденной Приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 января 2025 года №8 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35634).
Руководитель организации __________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Сведения об общем объеме финансировании научно-исследовательских работ и выполнение научных, научно-технических проектов и программ за последние 5 (пять) лет
Проекты грантового финансирования (ГФ)
Целевые научные, научно-технические программы (ПЦФ)
Гранты на коммерциализацию результатов научной и (или) научно-технической деятельности
Гранты из иных источников (проекты, финансируемые местным бюджетом или международными организациями и фондами)
Прочие источники (программы и проекты, финансируемые предпринимателями, неправительственными фондами и организациями)
1
2
3
4
5
6
Достоверность вышеуказанных данных и копии представленных подтверждающих документов по ним подтверждаю
Руководитель организации ________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Сведения об объектах интеллектуальной собственности за последние 5 (пять) лет
Охранные документы (патенты на изобретения, промышленные образцы, полезные модели, селекционные достижения)
Авторские права
Международный патент (евразийский патент, патент РСТ - Patent Cooperation Treaty (международная патентная система), лицензионные соглашения
1
2
3
4
Достоверность вышеуказанных данных и копии представленных подтверждающих документов по ним подтверждаю
Руководитель организации __________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
Сведения об опубликованных научных работ за последние 5 (пять) лет
Статьи в международных рецензируемых научных журналах, за исключением статей с грифом секретности или с пометкой ДСП, входящих в 1, 2 и 3 квартиль по данным Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или имеющих в базе данных Scopus (Скопус) показатель процентиль по CiteScore (СайтСкор) не менее 35 как минимум по одной из научных областей, в области социальных и гуманитарных наук, в журналах, индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) (Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс)), компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), за исключением статей с грифом секретности или с пометкой ДСП
Статьи в журналах, индексируемых РИНЦ и других международных базах с ненулевым импакт-фактором
Статьи в научных изданиях, рекомендованных КОКСНВО МНВО РК
Материалы по конференциям, форумам, съездам, симпозиумам, конгрессам
Издательская деятельность (монографии, учебники, пособии, методические документы)
1
2
3
4
5
6
*Примечание: расшифровка аббревиатур:
РИНЦ – Российский индекс научного цитирования
КОКСНВО МНВО РК – Комитет по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
ДСП – Для служебного пользования
Достоверность вышеуказанных данных и копии представленных подтверждающих документов по ним подтверждаю
Руководитель организации __________ _____________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 9
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
СВИДЕТЕЛЬСТВО
об аккредитации
город Астана "___" "__________" 20__ г.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике"
_______________________________________________________________________________
(наименование юридического лица / фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
________________________________________________________________________________
аккредитуется в качестве субъекта научной и (или) научно-технической деятельности сроком
на пять лет. Свидетельство предоставляется для принятия участия в конкурсах научных,
научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной
и (или) научно-технической деятельности, финансируемых из государственного бюджета,
международными организациями и фондами, предпринимателями, неправительственными
фондами и организациями.
Уполномоченный орган
Место печати
Серия _____ № _________
Приложение 10
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
кому _______________________
от _________________________
(полное наименование субъекта)
__________________________
(номер телефона/электронный адрес)
Заявление
(при переоформлении)
Прошу переоформить свидетельство об аккредитации от_______ 20___ года, №_____,
серии ___ в связи с изменением наименования юридического лица /Ф.И.О (при его наличии)
физического лица ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________.
(наименование юридического лица/ Ф.И.О. (при его наличии) физического лица
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, в соответствии с
Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", хранение и
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
цифровых системах.
Подтверждаю достоверность предоставленной информации, осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений и поддельных документов в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
"__" _________ 20__ г.
Руководитель       _________ ____________________________________
юридического лица/ (Подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Ф.И.О. (при его наличии)
физического лица
Приложение 11
к Правилам оказания
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
кому _______________________
от _________________________
(полное наименование субъекта)
__________________________
(номер телефона/электронный адрес)
Заявление
(на выдачу дубликата)
Прошу Вас выдать дубликат свидетельства об аккредитации, оформленного ранее в бумажной форме.
Причина__________________________________________________________________
(в связи с утерей/порчей свидетельства или др.)
Серия и номер свидетельства об аккредитации __________________________________
Кем выдан_________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
Срок действия свидетельства об аккредитации __________________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, в соответствии с
Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", хранение и
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
цифровых системах.
Подтверждаю достоверность предоставленной информации, осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений и поддельных документов в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
"___" ________________20___года
Руководитель       _________ ___________________________________
юридического лица/ (Подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Ф.И.О. (при его наличии)
физического лица

*Ескертпе: технологиялық дайындық деңгейі "Технологиялардың әзірлігі мен ұйымдардың технологиялық әзірлігі деңгейлерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35634 болып тіркелген) сәйкес айқындалады.
Ұйымның басшысы ___________ ______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидасына 6-қосымша
Соңғы 5 (бес) жылдағы ҒЗЖ қаржыландыру және орындалған ғылыми, ғылыми- техникалық жобалар мен бағдарламалардың орындалуы туралы мәліметтер
Гранттық қаржыландыру (ГҚ)
Бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру (БНҚ)
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруға грант
Өзге де көздердегі гранттар (коммерцияландыру жобалары халықаралық ұйымдар мен қорлардың және т.б. қаржыландыруы)
Өзге де көздер (бизнес, үкіметтік емес қорлар мен ұйымдар қаржыландыратын бағдарламалар мен жобалар)
1
2
3
4
5
6
Жоғарыда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын және оларды растайтын ұсынылған
құжаттардың көшірмелерін растаймын.
Ұйымның басшысы ___________ ______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидасына 7-қосымша
Соңғы 5 (бес) жылдағы зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтер
Қорғау құжаттары (өнертабысқа патенттер, өнеркәсіптік үлгілер, пайдалы модельдер, селекциялық жетістіктер)
Авторлық құқық
Халықаралық патент (еуразиялық патент, РСТ патент - Patent Cooperation Treaty (халықаралық патенттік жүйе), лицензиялық келісімдер
1
2
3
4
Жоғарыда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын және оларды растайтын ұсынылған
құжаттардың көшірмелерін растаймын.
Ұйымның басшысы _______ _______________________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидасына 8-қосымша
Соңғы 5 (бес) жылдағы жарияланған ғылыми жұмыстар туралы мәліметтер
Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша 1,2 және 3 квартильге кіретін, құпия деген белгісі немесе ҚБПҮ деген белгісі бар мақалаларды қоспағанда, халықаралық рецензияланатын ғылыми журналда, немесе Scopus (Скопус) деректер базасында ең болмағанда бірі ғылыми салалардағы CiteScore (СайтСкор) бойынша кемінде 35 процентиль көрсеткіші бар басылымдарда мақала, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар үшін Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) деректер базасында (Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index(Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс) бөлімінде) мақала, құпия деген белгісі немесе ҚБПҮ деген белгісі бар мақалаларды қоспағанда
РҒДИ индекстелетін ғылыми журналдарда және басқа да халықаралық базаларда
ҚР ҒЖБМ ҒЖБССҚК ұсынған ғылыми басылымдарда
Конференциялар, форумдар, съездердер, симпозиумдар, конгресстер бойынша материалдар
Баспа қызметі (монографиялар, оқулықтар, бірлік. құралдар, әдістемелік құжаттар.)
1
2
3
4
5
6
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
РҒДИ - Ресейлік ғылыми дәйексөз индексі
ҚР ҒЖБМ ҒЖБССҚК – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім беру саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті
Жоғарыда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын және оларды растайтын ұсынылған құжаттардың көшірмелерін растаймын.
Ұйымның басшысы ___________ ______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты(ол болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидасына 9-қосымша
Аккредиттеу туралы КУӘЛІК
Астана қаласы 20__ жылғы "___" "__________"
"Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
27-бабына сәйкес
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы / жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________________________________________________________
ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде бес жыл мерзімге аккредиттелді. Куәлік мемлекеттік бюджеттен, халықаралық ұйымдар мен қорлардан, кәсіпкерлерден, үкіметтік емес қорлар мен ұйымдардан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобалар конкурстарына қатысу үшін беріледі.
Уәкілетті орган
Мөр орны
Сериясы _______ № _____
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидасына 10-қосымша
кімге______________________
кімнен
_______________________
(субъектінің толық атауы)
__________________________
(телефон нөмірі/электроныдық мекенжайы)
Өтініш (қайта ресімдеу кезінде)
______________________________ атауының/аты-жөнінің өзгеруіне байланысты
ұйымның атауы/аты-жөні (ол болған жағдайда)
20___ жылғы "__" _______, № _____, ___ сериясы куәлігін ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде қайта ресімдеуді сұраймын.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді сақтауға және пайдалануға келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер және жалған құжаттарды ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
20____ жыл "___" _________
Заңды тұлғаның басшысы/ ___________ ___________________________________
жеке тұлғаның аты-жөні (қолы) Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
(ол болған жағдайда)
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидасына 11-қосымша
кімге______________________
кімнен
________________________
(субъектінің толық атауы)
___________________________
(телефон нөмірі/электроныдық мекенжайы)
Өтініш (телнұсқа беруге)
Сізден бұрын қағаз түрінде ресімделген аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын
беруіңізді сұраймын.
Себебі__________________________________________________________
(куәліктің жоғалуына/бүлінуіне және т.б. байланысты)
Аккредиттеу туралы куәліктің сериясы және нөмірі __________________________
Кім берді ______________________________________________________________
(қызметті берушінің толық атауы)
Аккредиттеу туралы куәліктің жарамдық мерзімі ____________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, цифрлық жүйелердегі заңмен
қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді сақтауға және пайдалануға келісім
беремін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер және жалған
құжаттарды ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
20____ жыл "___" _________
Заңды тұлғаның басшысы/ ___________ ___________________________________
жеке тұлғаның аты-жөні (қолы) Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (ол
болған жағдайда)