О внесении изменений в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 22 сентября 2017 года № 135 "Об утверждении Методики по наблюдению за ценами на потребительские товары и услуги"
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 12 января 2026 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 января 2026 года № 37847
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 22 сентября 2017 года № 135 "Об утверждении Методики по наблюдению за ценами на потребительские товары и услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15872) следующие изменения:
приложения 1 и 2 к Методике по наблюдению за ценами на потребительские товары и услуги, утвержденной указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту статистики цен совместно с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Департаменту статистики цен Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого опубликования.
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
М. Турлубаев
Приложение 1 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 12 января 2026 года № 3
Приложение 1
к Методике по наблюдению
за ценами на потребительские
товары и услуги
Набор потребительских товаров и услуг для наблюдения за ценами для областных центров, городов республиканского значения, столицы
№п/п
Наименование
Единица измерения
1
Рис шлифованный, полированный
1 килограмм
2
Крупа манная
1 килограмм
3
Крупа гречневая
1 килограмм
4
Крупа овсяная
1 килограмм
5
Крупа перловая
1 килограмм
6
Пшено
1 килограмм
7
Крупа кукурузная
1 килограмм
8
Крупа пшеничная
1 килограмм
9
Мука пшеничная высшего сорта
1 килограмм
10
Хлеб пшеничный
1 килограмм
11
Хлеб ржано-пшеничный
1 килограмм
12
Батон нарезной
1 килограмм
13
Булочки сдобные
1 килограмм
14
Пряники
1 килограмм
15
Печенье сахарное
1 килограмм
16
Торты
1 килограмм
17
Рулеты, кексы
1 килограмм
18
Вафли
1 килограмм
19
Печенье затяжное, галеты, крекеры
1 килограмм
20
Сухарики
100 грамм
21
Сушки
1 килограмм
22
Лаваш
500 грамм
23
Овсяные хлопья
100 грамм
24
Сухие завтраки с орехами или сухофруктами
100 грамм
25
Вермишель
1 килограмм
26
Лапша
1 килограмм
27
Рожки
1 килограмм
28
Спагетти
1 килограмм
29
Пельмени, манты, хинкали
1 килограмм
30
Вареники
1 килограмм
31
Тесто
1 килограмм
32
Говядина с костями
1 килограмм
33
Говядина бескостная
1 килограмм
34
Конина, включая бескостную
1 килограмм
35
Казы, шужык
1 килограмм
36
Свинина, включая бескостную
1 килограмм
37
Баранина, включая бескостную
1 килограмм
38
Куры
1 килограмм
39
Окорочка куриные
1 килограмм
40
Грудки, филе кур
1 килограмм
41
Части курицы (бедро, голень)
1 килограмм
42
Печень говяжья
1 килограмм
43
Колбаса вареная
1 килограмм
44
Колбаса полукопченая
1 килограмм
45
Сосиски, сардельки
1 килограмм
46
Мясной фарш
1 килограмм
47
Тушенка из говядины
1 условная банка весом 350 грамм
48
Тушенка из конины
1 условная банка весом 350 грамм
49
Рыба свежая, охлажденная
1 килограмм
50
Рыба мороженая
1 килограмм
51
Рыба мороженая, семейства лососевых
1 килограмм
52
Рыба соленая деликатесная
1 килограмм
53
Сельдь соленая
1 килограмм
54
Скумбрия копченая
1 килограмм
55
Шпроты в масле
240 грамм
56
Тунец консервированный
240 грамм
57
Икра красная, черная
1 килограмм
58
Креветки замороженные очищенные
1 килограмм
59

"Тұтыну тауарлары мен көрсетілетін қызметтер бағасын байқау бойынша әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2017 жылғы 22 қыркүйектегі № 135 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2026 жылғы 12 қаңтардағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 14 қаңтарда № 37847 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тұтыну тауарлары мен көрсетілетін қызметтер бағасын байқау бойынша әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2017 жылғы 22 қыркүйектегі № 135 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №15872 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұтыну тауарлары мен көрсетілетін қызметтер бағасын байқау бойынша әдістемеге 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Баға статистикасы департаменті Заң департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Баға статистикасы департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне жұмыста басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және реформалар
агенттігінің Ұлттық статистика бюросының басшысы
М. Турлубаев
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросының
басшысы
2026 жылғы 12 қаңтардағы
№ 3 Бұйрыққа 1-қосымша
Тұтыну тауарлары мен
көрсетілетін қызметтер бағасын
байқау бойынша әдістемеге
1-қосымша
Облыс орталықтары, республикалық маңызы бар қалалар және астана үшін бағаларды байқауға арналған тұтыну тауарлары мен көрсетілетін қызметтер жиынтығы
№ п/п
Атауы
Өлшем бірлігі
1
Тазартылған, жылтыратылған күріш
1 килограмм
2
Ұнтақ жарма
1 килограмм
3
Қарақұмық жармасы
1 килограмм
4
Сұлы жармасы
1 килограмм
5
Арпа жармасы
1 килограмм
6
Сөк
1 килограмм
7
Жүгері жармасы
1 килограмм
8
Бидай жармасы
1 килограмм
9
Жоғары сұрыпты бидай ұны
1 килограмм
10
Бидай наны
1 килограмм
11
Қара бидай-бидай наны
1 килограмм
12
Кесілген батон
1 килограмм
13
Майқоспалы тәтті тоқаштар
1 килограмм
14
Пряниктер
1 килограмм
15
Қантты печеньелер
1 килограмм
16
Торттар
1 килограмм
17
Орамалар, кекстер
1 килограмм
18
Вафли
1 килограмм
19
Қатты печенье, галеттер, крекерлер
1 килограмм
20
Кептірілген нан
100 грамм
21
Майда білезік нандар
1 килограмм
22
Лаваш
500 грамм
23
Сұлы үлпегі
100 грамм
24
Жаңғақпен немесе кептірілген жемістермен құрғақ таңғы ас
100 грамм
25
Вермишель
1 килограмм
26
Кеспе
1 килограмм
27
Рожкилер
1 килограмм
28
Спагетти
1 килограмм
29
Тұшпара, манты, хинкали
1 килограмм
30
Картоп қосылған тұшпара
1 килограмм
31
Қамыр
1 килограмм
32
Сүйегі бар сиыр еті
1 килограмм
33
Сүйексіз сиыр еті
1 килограмм
34
Жылқы еті, сүйексіз етті қоса
1 килограмм
35
Қазы, шұжық
1 килограмм
36
Шошқа еті, сүйексіз етті қоса
1 килограмм
37
Қой еті, сүйексіз етті қоса
1 килограмм
38
Тауық
1 килограмм
39
Тауықтың сирағы
1 килограмм
40
Тауықтың төсі, еті
1 килограмм
41
Тауықтың бөліктері (жамбасы, сирағы)
1 килограмм
42
Сиырдың бауыры
1 килограмм
43
Пісірілген шұжық
1 килограмм
44
Шала ысталған шұжық
1 килограмм
45
Сосискалар, сарделькалар
1 килограмм
46
Тартылған ет
1 килограмм
47
Бұқтырылған сиыр еті
салмағы 350 грамм. 1 шартты банка
48
Бұқтырылған жылқы еті
салмағы 350 грамм. 1 шартты банка
49
Жаңа ауланған, салқындатылған балық
1 килограмм
50
Мұздатылған балық
1 килограмм
51
Лосось тұқымдасының мұздатылған балықтары
1 килограмм
52
Тұздалған жеңсік тағам балығы
1 килограмм
53
Тұздалған майшабақ
1 килограмм
54
Ысталған скумбрия
1 килограмм
55
Май құрамындағы шпроттар
240 грамм
56
Консервіленген тунец
240 грамм
57
Қызыл, қара уылдырық
1 килограмм
58
Тазартылған мұздатылған асшаяндар
1 килограмм
59