О внесении изменений и дополнения в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 4 июня 2024 года № 22/3-VIII "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Усть-Каменогорске"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 декабря 2025 года № 40/7-VIII. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2025 года № 37660
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 4 июня 2024 года № 22/3-VIII "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Усть-Каменогорске" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9032-16), следующие изменения и дополнение:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об определении размера и правил оказания жилищной помощи в городе Усть-Каменогорске";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Определить размер и правила оказания жилищной помощи в городе Усть-Каменогорске, согласно приложению 1 к настоящему решению.";
в приложении 1 к указанному решению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Размер и правила оказания жилищной помощи в городе Усть-Каменогорске";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Размер жилищной помощи рассчитывается уполномоченным органом в пределах норм, согласно Правил.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Для назначения жилищной помощи малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель в силу полномочия, основанного на доверенности, законодательстве, решении суда либо административном акте) обращается один раз в квартал в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или на веб-портал "электронного правительства", согласно Правил.
Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" составляет шесть рабочих дней.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Усть-Каменогорского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в государственном учреждении "Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Усть-Каменогорского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш

Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 4 маусымдағы № 22/3-VIII "Өскемен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 40/7-VIII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 23 желтоқсанда № 37660 болып тіркелді
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының "Өскемен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" 2024 жылғы 4 маусымдағы № 22/3-VIII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9032-16 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өскемен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидаларын айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес Өскемен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидалары айқындалсын";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Өскемен қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидалары";
келесі мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Тұрғын үй көмегінің мөлшері уәкілетті органмен нормалар шегінде Қағидаға сәйкес есептелінеді.";
6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аз қамтылған отбасы (азамат) (немесе оның сенімхатқа, заңдарға, сот шешіміне немесе әкімшілік құжатқа негізделген өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Қағидаларға сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкімет" веб-порталына тоқсанына бір рет жүгінеді.
Мемлекеттік корпорациядан құжаттардың толық жиынтығын қабылдаған күннен бастап құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау не бас тарту туралы дәлелді жауап не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беру мерзімі алты жұмыс күнін құрайды.".
2. "Өскемен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Өскемен калалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының төрағасы А. Светаш