Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки населенных пунктов Жылыойского района
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 6 мая 2025 года № 30-10. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 16 мая 2025 года № 5276-06
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки населенных пунктов Жылыойского района, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на курирующего заместителя акима Жылыойского района.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата Қ. Мыңбаев
Приложение 1
к решением Жылыойского
районного маслихата от
6 мая 2025 года № 30-10
Границы оценочных зон населенных пунктов Жылыойского района
№№
Номер оценочных зон
Границы оценочных зон
1
город Кульсары,
І зона

Жылыой ауданының елді мекендерінің бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 мамырдағы № 30-10 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 16 мамырда № 5276-06 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 11-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 13)-тармақшасына сәйкес Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 - және 2 - қосымшаларына сәйкес Жылыой ауданының елді мекендерінің бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жылыой ауданы әкімінің салаға жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ. Мыңбаев
Жылыой аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
6 мамырдағы № 30-10
шешіміне 1 қосымша
Жылыой ауданындағы елді мекендердің бағалау аймақтарының шекаралары
№№
Бағалау аймақтарының номері
Бағалау аймақтарының шекаралары
1
Құлсары қаласы,
І аймақ

Кадастровые кварталы 04-059-005, 04-059-007, 04-059-024, 04-059-025. Начинается от реки Жем на въезде в город Кульсары, движется на в юго-восток вдоль дороги Атырау-Бейнеу (А-33), проходит по улице 46, продолжается по улице Анракай, пересекает дорогу Атырау-Бейнеу (А-33) на запад, далее продолжается по улице Сариев, пересекает железную дорогу Атырау-Мангышлак на юг от призводственной зоны, движется на север до дороги Атырау-Жана Каратон, не доходя до нее, поварачивает на запад до границы Генерального плана, затем поворачивает на север, пересекает дорогу Кульсары-Тенгиз. Далее, вдоль границы Генерального плана, движется на восток, пересекает железную дорогу Атырау – Мангышлак, проходит вдоль границы генерального плана, пересекает устья реки Жем и возвращается в начальную точку.
2
город Кульсары,
ІІ зона
Кадастровые кварталы 04-059-011, 04-059-019, 04-059-026 начинается от дороги Атырау-Бейнеу, движется на юго-восток вдоль границы Генерального плана, поворачивает на юг, пересекает дорогу Кульсары-Аккиизтогай, затем продолжается на запад вдоль границы кадастрового квартала 04-059-009, движется на север, соединяется с улицей Аныракай , проходит по улице 46, пересекает реку Жем, движется на север вдоль дороги Атырау-Бейнеу (А-33) и возвращается в начальную точку вдоль границы генерального плана.
3
город Кульсары,
ІІІ зона
Кадастровый квартал 04-059-009. Начинается от улицы Сариева, движется на восток, пересекает дорогу Атырау-Бейнеу и продолжается до улицы Аныракай, охватывая кадастровый квартала 04-059-009, двигается на юго-восток вдоль границы Генерального плана, поворачивает на запад, пересекает дорогу Атырау (А-33) и продолжает движение на запад, пересекает железную дорогу Атырау-Мангышлак. Далее, вдоль границы Генерального плана, движется на север, пересекает железную дорогу Кульсары-Тенгиз, затем движется на восток вдоль железной дороги. Не доходя до границы Кульсары-Тенгиз, поворачивает на восток, движется вдоль границы кадастрового квартала 04-059-024 на юг, затем поварачивает на восток, пересекает железную дорогу Атырау-Мангышлак и возвращается в начальную точку на улице Сариев.
4
Жемский сельский округ, село Тургызба
Кадастровый квартал 04-059-002. Начинается от дороги Кульсары-Тургызба, движется вдоль границы Генерального плана, обходя село Тургызба, и возвращается к начальной точке на дороге Кульсары-Тургызба.
5
Жемский сельский округ, село Караша

04-059-005, 04-059-007, 04-059-024, 04-059-025 кадастрлық кварталдары. Құлсары қаласына кіреберістегі Жем өзенінен бастап Атырау-Бейнеу (А-33) тас жолы бойымен оңтүстік-шығыс бағытта жүріп, 46-көшесінің бойынан өтіп, Аңырақай көшесіне жалғасып, батысқа қарай Атырау-Бейнеу (А-33) тас жолын кесіп өтеді, әрі қарай Сариев көшесімен жалғасып өндірістік аймақтың оңтүстігіне қарай Атырау-Маңғышлақ темір жолын кесіп, солтүстік бағытта Атырау- Жаңа Қаратон тас жолына жетпей батыс бағытта бас жоспар шекарасына дейін келіп, солтүстік бағытқа бұрылып, Құлсары-Теңіз тас жолын кесіп өтеді. Әрі қарай, Бас жоспар шекарасымен шығыс бағытта келіп, Атырау-Маңғышлақ темір жолын кесіп өтіп, бас жоспар шекарасы бойымен Жем өзені сағаларын кесіп өтіп, бастапқы нүктеге келеді.
2
Құлсары қаласы,
ІІ аймақ
04-059-011, 04-059-019, 04-059-026 кадастрлық кварталдары. Атырау-Бейнеу тас жолы бойынан бастап оңтүстік-шығыс бағытта Бас жоспар шекарасы бойымен жалғасып, оңтүстікке қарай бұрылып, Құлсары-Ақкиізтоғай тас жолын кесіп өтеді де, батыс бағытта жалғасып 04-059-009 кадастрлық квартал шекарасының бойымен солтүстік бағытта жүріп, Аңырақай көшесімен жалғасып, 46-көше бойымен жүреді, Жем өзенін кесіп өтіп, Атырау –Бейнеу (А-33) тас жолы бойымен солтүстік бағытқа қарай Бас жоспар шекарасы бойымен бастапқы нүктеге келеді.
3
Құлсары қаласы,
ІІІ аймақ
04-059-009 кадастрлық кварталы. Сариев көшесінің бойынан бастап, шығыс бағытта Атырау-Бейнеу тас жолын кесіп, Аңырақай көшесіне дейін 04-059-009 кадастрлық квартал шекарасы бойымен оңтүстік-шығыс бағытта, Бас жоспар шекарасымен келіп батыс бағытына бұрылып, Атырау (А-33) тас жолын кесіп өтіп, батыс бағытта жалғасып Атырау-Маңғышлақ темір жолын кесіп өтеді. Бас жоспар шекарасымен солтүстік бағытта Құлсары-Теңіз темір жолын кесіп, шығыс бағытқа темір жол бойымен жүреді. Құлсары-Теңіз тас жолына жетпей шығыс бағытқа бұрылып, 04-059-024 кадастрлық квартал шекарасы бойымен оңтүстік бағытқа қарай жүреді, содан шығыс бағытқа бұрылып, Атырау-Маңғышлақ темір жолын кесіп өтіп, Сариев көшесіне бастапқы нүктеге келеді.
4
Жем ауылдық округі, Тұрғызба ауылы
04-059-002 кадастрлық кварталы. Құлсары-Тұрғызба тас жолынан бастап, Бас жоспар шекарасының бойымен Тұрғызба ауылын айнала Құлсары-Тұрғызба тас жолына бастапқы нүктеге келеді.
5
Жем ауылдық округі, Қараша ауылы

Кадастровый квартал 04-059-017. Начинается от дороги Доссор-Караша, движется вдоль границы Генерального плана, обходя село Караша, и возвращается к начальной точке на дороге Доссор-Караша.
6
поселок Жана Каратон
Кадастровый квартал 04-059-024. Двигается вдоль юг вдоль дороги Кульсары-Тенгиз, обходя село Жана Каратон вдоль границы Генерального плана, и возвращается к начальной точке на дороге Кульсары-Тенгиз.
7
Косчагильский сельский округ, село Косчагил
Кадастровый квартал 04-059-011. Начинается от дороги, ведущей в село Косчагил с трассы Кульсары-Каратон, движется на север вдоль утвержденной границы Генерального плана, затем поварачивает на северо-восток вдоль границы Генерального плана, пересекает дорогу, ведущую в город Кульсары, и продолжает движение на юг вдоль границы Генерального плана. Граница генерального плана заканчивается по дороге, ведущей в село Косшагил, окружая само село.
8
Кара Арнинский сельский округ, село Шокпартогай
Кадастровые кварталы 04-059-001, 04-059-016 . Начинается от железной дороги Атырау-Мангышлак, движется на восток вдоль границы Генерального плана, окружая село Шокпартогай, в южном направлении пересекает железную дорогу Атырау-Мангышлак, затем проходит с северной стороны и возвращается в начальную точку.
9
Аккиизтогайский сельский округ, село Аккиизтогай
Кадастровый квартал 4-059-010. Начинается от дороги Кульсары-Аккиизтогай, по границе Генерального плана, обходя село Аккиизтогай и соединяется с начальной точкой по дороге Кульсары-Аккиизтогай.
10
Майкумгенский сельский округ, село Майкумген
Кадастровый квартал 04-059-010. Начинается от железной дороги Атырау-Мангышлак в восточном направлении, обходя село Майкумген по границе Генерального плана, на южной стороне этого села пересекает железную дорогу Атырау-Мангышлак и продолжается на север, продолжается к железной дорогой.
Приложение 2
к решением Жылыойского
районного маслихата от
6 мая 2025 года № 30-10
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки населенных пунктов Жылыойского района
№№
Наименования населенных пунктов
Поправочные коэффициенты
1
город Кульсары – І зона
1,4
2
город Кульсары – ІІ зона
1,2
3
город Кульсары – ІІІ зона
1,1
4
село Косчагил
1,3
5
село Тургызба
1,1
6
село Караша
0,8
7
село Шокпартогай
1,1
8
село Майкомген
1,1
9
село Аккиизтогай
0,9
10
поселок Жана Каратон
1,1

04-059-017 кадастрлық кварталы. Доссор-Қараша жолынан бастап, Бас жоспар шекарасы бойымен, Қараша ауылын айналып, Доссор-Қараша жолына бастапқы нүктеге келеді.
6
Жаңа Қаратон кенті
04-059-024 кадастрлық кварталы. Құлсары-Теңіз тас жолы бойымен оңтүстік бағытпен жүріп, Бас жоспар шекарасымен Жаңа Қаратон ауылын айнала Құлсары-Теңіз тас жолына бастапқы нүктеге келіп жалғанады.
7
Қосшағыл ауылдық округі, Қосшағыл ауылы
04-059-011 кадастрлық кварталы. Құлсары-Қаратон тас жолынан Қосшағыл ауылына кіретін жолдан бастап солтүстік бағытта бекітілген Бас жоспар шекарасының бойымен жүріп, солтүстік-шығысқа қарай Бас жоспардың шекарасы бойымен, Құлсары қаласына баратын жолды кесіп, әрі қарай Бас жоспар шекарасымен жүріп оңтүстік бағытқа жүреді. Қосшағыл ауылын айнала Бас жоспар шекарасы бойымен, бастапқы Құлсары-Қаратон тас жолынан Қосшағыл ауылына кіретін жолдан аяқталады.
8
Қара Арна ауылдық округі, Шоқпартоғай ауылы
04-059-001, 04-059-016 кадастрлық кварталдары. Атырау-Маңғышлақ темір жолынан бастап, шығыс бағытта Бас жоспар шекарасы бойымен Шоқпартоғай ауылын айнала, осы ауылдың оңтүстік бағытында Атырау-Маңғышлақ темір жолын кесіп өтіп, солтүстік бағытта айналып, темір жолмен бастапқы нүктеге келіп жалғасады.
9
Ақкиізтоғай ауылдық округі, Ақкиізтоғай ауылы
04-059-010 кадастрлық кварталы. Құлсары-Ақкиізтоғай тас жолынан бастап, Бас жоспар шекарасы бойымен Ақкиізтоғай ауылын айналып, Құлсары-Ақкиізтоғай тас жолымен бастапқы нүктеге келіп қосылады.
10
Майкөмген ауылдық округі, Майкөмген ауылы
04-059-010 кадастрлық кварталы. Атырау-Маңғышлақ темір жолынан бастап шығыс бағытта, Бас жоспар шекарасы бойымен Майкөмген ауылын айнала, осы ауылдың оңтүстік бағытында Атырау-Маңғышлақ темір жолын кесіп өтіп, солтүстік бағытта айналып темір жолға жалғасады.
Жылыой аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
6 мамырдағы № 30-10
шешіміне 2 қосымша
Жылыой ауданының елді мекендерінің жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
№№
Елді мекендердің атаулары
Түзету коэффициенттері
1
Құлсары қаласы – І аймақ
1,4
2
Құлсары қаласы – ІІ аймақ
1,2
3
Құлсары қаласы – ІІІ аймақ
1,1
4
Қосшағыл ауылы
1,3
5
Тұрғызба ауылы
1,1
6
Қараша ауылы
0,8
7
Шоқпартоғай ауылы
1,1
8
Майкөмген ауылы
1,1
9
Ақкиізтоғай ауылы
0,9
10
Жаңа Қаратон кенті
1,1