О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 18 ноября 2022 года № 10/54-VII "Об утверждении Правил содержания сельскохозяйственных животных в населҰнных пунктах области Абай"
Решение маслихата области Абай от 25 июня 2025 года № 28/186-VIII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2025 года № 36372
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай от 18 ноября 2022 года № 10/54-VII "Об утверждении Правил содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах области Абай" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30701) следующие изменения:
В Правилах содержания сельскохозяйственных животных в населенных пунктах области Абай, утвержденных указанным решением подпункт 1) пункта 3 изложить в новой редакции:
"1). Сельскохозяйственные животные – культивируемые человеком все виды животных, имеющих непосредственное отношение к сельскохозяйственному производству.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Биологические отходы, возникающие в процессе деятельности содержания животных, подлежат уничтожению или утилизации в соответствии с Правилами утилизации, уничтожения биологических отходов, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 16-07/307 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11003).".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Ш. БАЙБЕКОВ

Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 18 қарашадағы №10/54-VII "Абай облысының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 25 маусымдағы № 28/186-VIII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 1 шiлдеде № 36372 болып тіркелді
Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Абай облысының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау қағидаларын бекіту туралы" Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 18 қарашадағы № 10/54-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30701 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімімен бекітілген Абай облысының елді мекендерінде ауыл шаруашылығы жануарларын асырау қағидаларының 3-тармағының 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1). Ауыл шаруашылығы жануарлары – адам өсіретін, ауыл шаруашылығы өндірісіне тікелей қатысы бар жануарлардың барлық түрлері";
6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жануарларды ұстау қызметі процесінде туындайтын биологиялық қалдықтар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 16-07/307 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11003 болып тіркелген) бекітілген биологиялық қалдықтарды кәдеге жарату, жою қағидаларына сәйкес жойылуға немесе кәдеге жаратылуға тиіс.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ш. БАЙБЕКОВ