О предоставлении льгот на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям нуждающихся граждан города Қонаев
Совместные решение маслихата города Қонаев Алматинской области от 21 февраля 2025 года № 39-144 и постановление аакимата города Қонаев Алматинской области от 21 февраля 2025 года № 194. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 25 февраля 2025 года № 6215-05. Утратило силу совместным решением маслихата города Қонаев Алматинской области от 10 марта 2026 года № 60-201 и постановлением акимата города Қонаев Алматинской области от 10 марта 2026 года № 178
Сноска. Утратило силу совместным решением маслихата города Қонаев Алматинской области от 10.03.2026 № 60-201 и постановлением акимата города Қонаев Алматинской области от 10.03.2026 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республики Казахстан", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 и пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" маслихат города Қонаев РЕШИЛ и акимат города Қонаев ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить бесплатный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям граждан города Қонаев:
1) лицам, подвергшихся политической репрессии за участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированным в порядке, установленным Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";
2) лицам с инвалидностью второй и третий группы и детям с инвалидностью до восемнадцати лет;
3) лицам сопровождающих детей с инвалидностью до восемнадцати лет.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного решения маслихата города Қонаев и постановления акимата города Қонаев возложить на курирующего заместителя акима города.
3. Акимату города Қонаев предусмотреть возмещение убытков перевозчиков, связанных с осуществлением обслуживания социально значимых маршрутов и перевозку льготной категории пассажиров.
4. Настоящее совместное решение маслихата города Қонаев и постановление акимата города Қонаев вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Қонаев А. Бердиханов
Председатель маслихата города Қонаев С. Нуркадыров

Қонаев қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруді ұсыну туралы
Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 2025 жылғы 21 ақпандағы № 39-144 бірлескен шешімі және Алматы облысы Қонаев қалалық әкімдігінің 2025 жылғы 21 ақпандағы № 194 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2025 жылғы 25 ақпанда № 6215-05 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 60-201 бірлескен шешімімен және Алматы облысы Қонаев қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 10 наурыздағы № 178 бірлескен қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 10.03.2026 № 60-201 бірлескен шешімімен және Алматы облысы Қонаев қаласы әкімдігінің 10.03.2026 № 178 бірлескен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Ресупубликасы Заңының 13-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына және 31-бабының 2-тармағына сәйкес Қонаев қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Қонаев қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қонаев қаласы азаматтарының келесі санаттарына қалаішілік қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру белгіленсін:
1) Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" Заңымен белгіленген тәртіпте ақталған Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқаны үшін саяси қуғын сүргінге ұшыраған тұлғаларға;
2) екінші және үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға және он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға;
3) он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларды алып жүретін адамдарға.
2. Осы бірлескен Қонаев қаласы мәслихатының шешімі және Қонаев қаласы әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау қала әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Қонаев қаласының әкімдігі тасымалдаушылардың әлеуметтік мәні бар маршруттарға және жеңілдік берілген жолаушылар санаттарын тасымалдау қызмет көрсетуді іске асыруға байланысты залалдарын өтеуді қарастырсын.
4. Осы бірлескен Қонаев қаласы мәслихатының шешімі және Қонаев қаласы әкімдігінің қаулысы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қонаев қаласының әкімі А. Бердіханов
Қонаев қаласы мәслихатының төрағасы С. Нұрқадыров